سه راه برای متوقف کردن بی اختیاری ادرار


بی اختیاری ادرار یا همان از دست دادن کنترل نگه داری ادرار، یک مشکل شایعی است که اغلب زنان با آنها دست و پنجه نرم می کنند و همیشه از مطرح نمودن این مشکل احساس شرمساری می کنند، شدیدترین حالت آن زمانی رخ می دهد که شما به موقع به دستشویی نرفته اید و دچار سرفه و عطسه شده اید در این هنگام  ممکن است نشت ادرار را به هنگام سرفه و عطسه  تجربه و احساس کنید.

علائم بسیار زیادی از بی اختیاری ادرار وجود دارد و همه آنها برای ما آشکار نیستند، مانند نوشیدن زیاد آب که برای همه ی ما ضد انعطاف پذیر به نظر می رسد. اما نوشیدن آب سبب می شود که آب مایع موجود در مثانه شما را، رقیق و از سوزش ناشی از بی اختیاری جلوگیری می کند. همچنین می توانید عضلات کف لگن خود را با کشیدن آنها به سمت بالا تقویت کنید، مانند اینکه یک اسموتی را از طریق نی می خواهید بنوشید، در اینجا ما چند روش درمانی دیگر برای جلوگیری از بی اختیاری ادرار را به شما آموزش می دهیم:
کفش های پاشنه دار خود را کنار بگذارید


کلر موکریج، مربی تناسب اندام که روی بیومکانیک بدن تمرکز دارد ، می گوید: “پا یک بازیکن بزرگ در پویایی لگن است. “انسان ها از نظر روزی که شکارچیان ما کفش های خود را نمی پوشیدند، از نظر فیزیولوژیکی و فنی آنقدر تغییر نکرده اند، پس ما هم قرار نیست دایما  کفش های نامناسب خود را بپوشیم.”
کلر تاکید می کند که پوشیدن کفش های مسطح، به پاهای ما قدرت بیشتری می دهد تا در سطح زمین بهتر بیان شوند، و این عامل در قدم زدن ما تأثیر می گذارد تا بتواند بصورت یک زنجیره عمل کنند. اگر بدن شما در تراز کامل قرار داشته باشد، این زنجیره یک خط عمودی را تشکیل می دهد. وی همچنین می گوید: “مرکز توده شما، لگن شما است، و وزن لگن باید به طور ایده آل مستقیم از زیر پاشنه بنشیند. با افزایش پاشنه های کف، این وزن به جلو روی توپ پا فشار وارد کرده و امکان ایستادن در آن را به صورت عمودی غیرممکن می کند. ”
علاوه بر این، عضلات تنگ جز عضلات ضعیف بشمار می آید. کلر می گوید: “برای ایجاد استحکام به طول احتیاج دارید ،” تقویت و فعال کردن گلوت ها یا ماهیچه سرین به ایجاد این طول در لگن کمک می کند، اما این چیزی است نمی توانید در پاشنه پا انجام دهید. همانطور که می دانید ماهیچه سرین یا گلوت گروهی از سه ماهیچه هستند که ناحیه باسن را تشکیل می‌دهند. این ماهیچه‌ها از نوع مخطط بوده و نقش مهمی در دویدن، ایستادن و راه رفتن ایفا می‌کنند.
 نفس عمیق بکشید


هالی اسپنس پس از زایمان دچار پرولاپس مثانه شد. او به عنوان یک مربی پیلاتس و هیپاپ، می دانست که باید روی تقویت نمودن قدرت اصلی و عضلات کف لگن تمرکز کند. آنچه که او انتظار نداشت این بود که بیشتر روی شکم خود تمرکز کند.
وی گفت: “من شروع به تمرین یک تکنیک با نام های کم فشار یا فشار خون بالا کردم، یک تکنیک تنفس که باعث تحریک شکم های عمیق و عضلات کف لگن می شد. این یک جایگزین عالیست، اما برای بهبودی پس از زایمان عالی نیست.
هنگامی که شما یک حلقه و پیچ خوردگی انجام می دهید ، فشار داخل شکم افزایش می یابد. این می تواند فشار رو به پایین روی عضلات کف لگن ایجاد کند و اگر آنها به اندازه کافی قوی نباشند که بتوانند در برابر این فشار مقاومت کنند، می تواند عملکرد را مختل کند.
پیشنهاد زیباشو در این است که یک تمرین تنفس  را امتحان کنید، ابتدا یک تنفس عمیق یا دیافراگمی کامل بکشید، در پایان بازدم دوم ، نفس خود را نگه دارید ، قسمت پشتی گلو را ببندید، و دنده های خود را طوری گشوده کنید که گویی هوا  را می گیرید و اجازه نمی دهید که  وارد شوند. این به طور طبیعی خلاء ایجاد می کند که باعث کاهش فشار در حفره شکمی و عضلات کف لگن می شود. ”
بهتر است برای دستیابی به بهترین نتیجه، ترجیحاً با یک مربی آموزش دیده این روش را در حالت های مختلف تمرین کنید ،”این کار را به صورت ایستاده ، نشسته و زانو زدن انجام دهید تا بتوانید کف لگن خود را در همه این موقعیت ها به چالش بکشید و کف لگنی قوی برای خود بسازید.”
طب سوزنی


دکترساندرا پرنده طب سوزنی را به سبک طب سنتی چینی (TCM) انجام می دهد ، که مقصود این، هدف قرار دادن ریشه هر مشکلی از جمله بی اختیاری است. او می گوید: “دلایل مختلف زیادی وجود دارد که زنان دچار نشتی ادرار می شوند ،” به همین دلیل TCM به جای تمرکز بر روی حوزه مشکل، کل تصویر زندگی شما را بررسی می کند. ”
دکتر ساندرا می گوید هر یک از بدن یا اندام شما مانند نیروی اکسیژن یا نیروی حیات شما (مانند اکسیژن حامل خون) است. به عبارت ساده تر ، نصف النهار انرژی از مسیرهای مشابه سیستم غدد درون ریز پیروی می کنند و طب سوزنی می تواند باعث تحریک هیپوتالاموس و ترشح هورمون هایی مانند استروژن شود که این امر به جلوگیری از آتروفی کف لگن کمک می کند.
دکتر ساندرا می افزاید: “ارگان اصلی مرتبط با بی اختیاری (جدا از مثانه) کلیه است که آب بدن را کنترل می کند.” طحال همچنین بر قدرت عضلات کف لگن تأثیر می گذارد. بنابراین من به دنبال راه هایی برای کاهش مصرف انرژی این اندام ها می گردم. ”
این می تواند از طریق هر نوع انتخاب شیوه زندگی ، مانند کار بیش از حد یا خواب ناکافی باشد. “متخصصان پزشکی از عقیده هوموستاز صحبت می کنند که بدن انسان در یک مجموعه مناسب از شرایط، خود را بهبود می بخشد و طب سوزنی به ایجاد آن شرایط کمک می کند.”
“TCM همه چیز در مورد تغذیه زندگی است و نه اینکه منتظر بمانید تا بیمار شوید که از خود مراقبت کنید. صبر نکنید تا بی اختیاری قبل از انجام هر کاری جدی شود. درمان در مراحل اولیه بسیار ساده تر است درست مثل این که وقتی عضلات هنوز قدرت دارند، انجام تمرینات کف لگن آسان تر است. ”

bloodandmilk.com

مترجم: سمیرا قاضی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =