چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

مطالب مرتبط

۱,۰۴۷ دیدگاه‌

 1. faezeh گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۶۵ و وزنم ۸۴ . چیکار کنم تا اخر تابستون برسم به ۷۰؟
  کمکم کنین مهر عروسی داریم من باید خیلی وزن کم کنم.

  [پاسخ]

 2. nili گفت:

  اگه میشه یه برنهمه غذایی مناسب برای ماه رمضون بدید

  [پاسخ]

 3. مریم گفت:

  سﻻآم عزیزم.من ۱۹سالمه و قد۱۷۸و وزنم۹۹

  .و یک سال تو عقد هستم.و بشدت چاق دارم میشم.من قبل از عید طب سوزنی میرفتم و خیلی لاغرشدم و راضی بودم بشدت اشتهام کم شده بود.و ابلانم اگه بتونم دوباره میرم.و همش توخونه ورزش میکنم و تردمیل میرم خیلی دوسدارم لاغرشم برای عروسیم دعا کنیر
  بج ۸

  [پاسخ]

 4. تپلی گفت:

  خخخخخخخخخه کامنتی دوستانو دیدم کلی برام جالب بود که برای ۲ تا ۱۲ کیلو
  اضافه وزن انقدر ناراحتن
  من ۲۰ سالمه
  ۱۶۸ قدمه و وزنمم ۱۵۰ هست !
  انقدر از بچگی رژیم های گوناگون گرفتم که بدنم جواب نمیده الان
  ۲۰۰ کیلو بودم جراحی معده کردم ولی واقعاً عوارض شدیدی داشت
  که هیچ پزشکی قبلش نمیگه
  الان تو باشگاه کلی ورزش میکنم و غذامو کم کردم اما کاهش وزن خاصی ندارم
  دنبال روشهای خاص میگردم که کمکم کنه
  ولی از من به دوستانی که مثل خودم هستن میگم
  به هیچ وجهه دنبال لاغری با جراحی نرن خودم انجام دادم که میگم
  از من این حرف خواهرانه رو قبول داشته باشین
  بهترین چیز برای لاغر شدن یه دوسته تپله که پایه ی ورززش و پیاده روی و … باشه
  اگر دوستی بود که میخواست لاغر بشه و دنبال پا بود من هستم
  :دی
  موفق باشید

  [پاسخ]

  papar پاسخ در تاريخ مرداد ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۵:۰۰:

  کجای؟من هستم

  [پاسخ]

  سلام من باران نجفدری 14 ساله هستم من قد1/55و وزنم 52 خیلی مترسم که چاق بشم چ کار کنم پاسخ در تاريخ شهریور ۳۰ام, ۱۳۹۲ ۱۴:۳۵:

  عالی بود متشکرم
  baran

  [پاسخ]

 5. ياسينا گفت:

  من ۶۶ کیلو هستم و قدم ١۵۴…٢٩سالمه و بعد ماه رمضان عروسیمه باید ٨ کیلو لاغر بشم :((( لطفاً بهم کمک کنین

  [پاسخ]

  کوثر پاسخ در تاريخ تیر ۲۹ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۱:

  سلام یاسینا جون به نظر من از رزیم کانادایی اسفاده کن من استفاده کردم خیلی راضی بودم و سریع وزن کم کردم ….. ایشاالله تو هم کم میکنی

  [پاسخ]

 6. پگاه گفت:

  سلام من ۲۱ سالمه و ۶۰ کیلو وزنمه قدمم ۱۵۹٫میخوام تو ماه رمضون وزن کم کنم…به کمکتون نیاز دارم…لطفا

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ تیر ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۱۷:

  سلام پگاه عزیز. وزن کم کردن در هر زمانی با برنامه منظو و باورزش نباشه بنظر من و خیلی از مردم اشتباه است و عواقبش خطرناکه و بدن بشدت افت پیدا می کنه . شما قد و وزنتون متناسبه. یک یا دو کیلو اضافه وزن تیپ و اندام را قشنگتر نشون می دهد . شما برای چی می خواهی وزنت را کم کنی مگر مسابقه داری که باید سر وزن برسی. شما در ماه رمضان برای اینکه بتوانی طاعات خودتو درست انجام بدی فقط گرسنه موندن مهم و اساسی نیست باید بتوانی به دیگران کمک کنی نماز هات را بخونی وووو… پس وزن کم نکن خوبه وزنت . سعی کن به جسمت آسیب نرسونی که بعدها پشیمان می شویی. موفق باشید

  [پاسخ]

 7. آرمین 17 گفت:

  ایییم من قدم ۱۷۸ وزنم ۹۲چی کا رکنم ک این شیکمه رو آب کنم.

  [پاسخ]

 8. mahshid گفت:

  toro khodaaaaaaaaa be manam begid chikar konam. 23 salame. vaznam 66e ghadam ham 163 mikham tu 1 mah 10 kilooooo kam konam. chikar konam

  [پاسخ]

 9. یاس گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه ۱۶۸ قدمه و ۷۰ کیلو هستم به نظرتون چه طور می تونم تو ۲ -۳ ماه برسم به وزن ۵۸ کیلو )-:

  [پاسخ]

 10. abbas گفت:

  salam man abbasam 15 salame mikhaham laghar shavam kooomakam konid .mamnooon mishan

  [پاسخ]

 11. سعید گفت:

  Salam man 17 sale hastam ghaddam 175 hastesh mikhastam dar arz 3 mah 23 kilo van kam konam lotfan rahnemayim konid.

  [پاسخ]

 12. مريم گلي گفت:

  بخور آب نمک برای یه ربع و بعدش هم کیسه یخ یه ربع
  معجزه س

  [پاسخ]

 13. کیمیا گفت:

  Salam man 13 salame ghadam 164 va vaznam 64 hastesh age mishe kumakam kunid laghar sham reshte varzeshim ham basketball hast

  [پاسخ]

 14. zahra گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه و۵۸ وزنمه وقدمم ۱۷۰
  هیکلم رو فرمه ولی وا۳ محکم کاری میخوام ۳ کیلو کم کنم…
  کممممممممممممممممک؟؟؟

  [پاسخ]

 15. ayda گفت:

  slm man 13 salame o vaznam 58 kilooe o ghadamam 1.70.mikham ta shanbeye hafteye dg be 55 kiloo beresam.mishe rahnamaim konin ke chejuri in karo bokonam?mamnoon misham

  [پاسخ]

 16. بهار گفت:

  من ۱۳ سالمه و ۶۷ کیلو وزن دارم و ۱۵۸ هم قدمه من مخواهم در یک هفته به ۶۰ کیلو برسم

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ تیر ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۵۶:

  توی این سن چرا انقد عجله داری؟غذات رو کمی کم کنی راحت وزن کم میکنی عزیزم

  [پاسخ]

  مريم گلي پاسخ در تاريخ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۲ ۰۳:۴۳:

  جلوی زاپه تو بگیر!

  [پاسخ]

 17. Kimiya گفت:

  از مکمل غذائی slim last استفاده کنید…جلوی اشتهاتون وایمیسته .معدتون هم کمی بر میکنه.فقط بأید کم غذا بخورید.دکتر تجویز کرده خیالتون راحت هیج ضرری نداره…از داروخونه های خوب بخرید.

  [پاسخ]

 18. عادله گفت:

  سلام لطفا برای کبودی دور چشم راه حل بدید

  [پاسخ]

 19. پروازز گفت:

  سلام.من قدم ۱۶۸ و وزنم ۸۲ هست میخوام در یک ماه ب ۷۰ برسم.لطفا کمکم کنین.البته ۲۳ ساله هستم

  [پاسخ]

 20. پرواز گفت:

  سلام.من ۲۳ سالمه.قدم ۱۶۸ و وزنم ۸۲ هست.بخاطر این اضافه وزن دچار چندتا مریضی شدم از جمله زانو درد.میخواستم در عرض یک ماه به ۷۰ کیلو برسم.خیلی به این کاهش وزن نیاز دارم خواهش میکنم راهنمایی کنین

  [پاسخ]

 21. alireza گفت:

  سلام من ۹۵ کیلو هستم و قدم ۱۸۰ من چه کار کنم لاغر بشم دسدتون درد نکنه

  [پاسخ]

 22. فرناز گفت:

  با سلام لطفا یکی پیداشه به این همه سوال که دوستان پرسیدن جواب بده منم قد ۱۶۸ وزن ۷۲ ازاین که چاق هستم خیلی ناراحتم و میخام دریک ماه به وزن مناسبی برسم لطفا ورزش راپیشنهاد نکنید چون من چند وقت پیش ۶۵ بودم رفتم باشگاه ورزش کردم وبخاطر وضع مالی که پیدا کردم ورزش را ول کردم باعث شد که وزنم خیلی رفت بالا لطفا راه حلی کم خرجی را پیشنهاد کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 23. امير گفت:

  من با نخوردن یا کمتر مصرف کردن نان و برنج و نشاسته و قند و شکر و چربی ها و تمام موادی که توش این چیزها یا مشابهش زیاد به کار میره تو یک هفته ۳٫۵ کیلو کم کردم. میشه ماهی ۱۴ کیلو. شما هم امتحان کنید.

  [پاسخ]

  taraneh پاسخ در تاريخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۴:

  وای خوش به حالتتتتتتتتتتتتتتتت امیر چه جورییییییییییییی؟

  [پاسخ]

  پروازز پاسخ در تاريخ تیر ۶ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۶:

  سلام.میشه دقیق تر برای منم توضیح بدی؟منم میخوام تو یک ماه ۱۲ کیلو کم کنم.خواهش میکنم زودتر بهم بگوووو

  [پاسخ]

  ayda پاسخ در تاريخ تیر ۹ام, ۱۳۹۲ ۱۸:۴۵:

  میشه بگی چجوری؟آخه منم میخوام تا شنبه ی هفته ی دیگه ۳٫۵ کیلو کم کنم

  [پاسخ]

 24. خرم گفت:

  سلام عزیزم من چکار کنمی میخوام ۵ کیلو کم کنم ۶۳ کیلو دارم قدم ۱۵۶ تو ماه رمضون چه کار کنم بعداز ماه رمضون عروسیمه کمکم کنید خواهش میکنم ۲۳ سالمه

  [پاسخ]

 25. معصومه گفت:

  سلام من معصومه هستم که در۹۲/۳/۲۲ پیام گزاشتم جوابی را تو میلم از طرف شما ندیدم از کجا باید پیگیری کنم؟

  [پاسخ]

 26. gazal گفت:

  یادم رفت قدم ۱۶۰سانتی متر.مرسی

  [پاسخ]

 27. gazal گفت:

  سلام ۲۱ سالمه ۸۵ کیلو هستم چیکار کنم که به وزنی متناسب با قدم برسم.و به سلامتیمم آسیبی نرسه.

  [پاسخ]

 28. معصومه گفت:

  سلام با عرض تشکر از اطلاعات شما من ۲۹ سالمه و۹۵ کیلوم و قدم ۱۶۱ است تصمیم به بارداری دارم اولین بارداری و میخوام حد اقل تا ماه رمضان۹۲ حتمأ ۱۲ کیلو کم کنم و مابقی را در ماه رمضان و ماه بعدش کمکم کنید بدنم سالمه و خدارا شکر بیماری ندارم جز اضافه وزن ،از امشب ایمیلمو چک میکنم تا توصیه ی شما را ببینم با تشکر.

  [پاسخ]

 29. امیرحسین گفت:

  سلام دوست عزیز، می خواستم ببنیم با ورزش کردن در هرصبح برای کم کردن وزن خود از۵۱ کیلو به ۴۵ کیلو چه روش هایی را امجام دهم؟ در ضمن ۱۵ سال هم دارم.

  [پاسخ]

 30. Ahmad fawad گفت:

  اسلام علیکم
  منم فواد ۲۲ ساله و تقریباً ۹۵ کیلوګرام و قد من ۱m ۷۵cm من میخواهم د طول ۱ ماه خودرا به ۷۵ یا ۸۰ کیلو برسانم. لطفا کمکم کنید تا از طعنه های دوستهای خود نجات دریافت کنم.
  خیلی ممنون، و خواهش دارم که جواب ایمیل من به انګلش بدهید.

  [پاسخ]

  شبنم پاسخ در تاريخ خرداد ۲۷ام, ۱۳۹۲ ۲۰:۳۹:

  با سلام من هم مشکل شما را داشتم اما با یک دکتر خوب آشنا شدم و در عرض سه ماه بدون عوارض ۱۴ کیلو کم کردم . آدرس این دکتر: خانی آباد نو – خ میثاق شمالی – درمانگاه شهرداری منطقه ۱۹ – خانم دکتر نسترن حریری – سه شنبه ها ساعت ۳ به بعد ویزیت شون هم ۷۵۰۰ است . واقعا معجزه می کنند امتحان کنید ضرر ندارد.

  [پاسخ]

 31. Nima گفت:

  ۲۸ salame,ghadam167,vaznam68,mikham5kilo kam konam

  [پاسخ]

 32. مهدی گفت:

  سلام.من ۱۳ سال دارم و تکواندو کار میکنم.۴هفته ی دیگر مسابقه استانی دارم.وزن من ۴۸کیلو است.میخواهم بدانم چگونه در عرض ۴هفته به وزن های ۳۷٫۳۹برسم.مرسی

  [پاسخ]

 33. زینب گفت:

  با سلام من ۲۹ سالمه و قدم ۱۶۵ و وزنم ۷۳ میباشد هر رژیمی میگیرم لاغر نمیشم چه جوری وزنمو زیر بیارم به حد بلندی قدم برسم و ورزش هم نمیکنم و ایا طناب زدن مفید است اگر مفزد است در روز چقدر باید طناب بزنم

  [پاسخ]

 34. راضیه گفت:

  من زود با رژیم گرفتن سر درد میگیرم . کمک کنید تا رژیم کانادایی رو بگیرم وزنم ۶۷و قدم ۱۵۸ است وزنم ثابت مونده. روزی هم دو ساعت ورزش میکنم.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *