چگونه در برخورد اول آشنایی ،‌ ت‍‍أثیرگذار باشیم؟!

ارتباط تاثیر گذار

یکی از حساس ترین آشنایی ها برخورد اول در محیط های اجتماعی است و اینکه چگونه در این برخوردهای سریع و زودگذر اولیه رفتار کنید که فرد تاثیر گذاری به نظر برسید.به ادامه این مقاله توجه فرمایید:

در تمام جوامع مساله روابط دختر و پسر و آشنایی برای ازدواج از اهمیت زیادی برخوردار است. حال این آشنایی انواع مختلفی دارد . روش سنتی ،معرفی طرفین به یکدیگر توسط افراد با تجربه و قابل اعتماد و دوستان ، آشنایی در محل کار یا دانشگاه و … اما یکی از حساس ترین این آشنایی ها برخورد اول در محیط های اجتماعی است و اینکه چگونه در این این برخوردهای سریع و زودگذر اولیه رفتار کنید که فرد تاثیر گذاری به نظر برسید.به ادامه این مقاله توجه فرمایید:

استیو وارد ،‌ واسطه ی ازدواج ومجری برنامه ی ” عشق سخت ” که موضوع آن آشنایی و روابط جوانان است ، نظراتی در مورد اینکه چگونه در برخورد با مردان آنها را به چنگ بیاوریم داد .
در یکی از شب های اخیر ،‌ من و دوستم اریکا در خیابان بودیم و داشتیم از آن رد می شدیم و به دنبال پیدا کردن سوژه ای برای برنامه ی عشق سخت به مجری گری استیو وارد که درمورد برخوردهای سریع است ، بودیم . قبل از آن ، من و اریکا از استیو نکته هایی را در مورد اینکه چگونه می توان ظرف ۳ دقیقه یک برخورد تاثیر گذار داشت پرسیدیم .

* درآشنایی هایی که در ۳ دقیقه اتفاق می افتند ،‌خانمها به دنبال چه چیزی باید باشند ؟
تمیزی ، مد ، شیوه ی ایستادن ، مهارت برقراری ارتباط و مهارت های میان افراد . اینها چیزهایی هستند که طیف های مختلفی را پوشش می دهند .

* اینها خیلی زیادند ! آیا برای یک خانم این امکان وجود دارد که در سه دقیقه نکاتی را کشف کند به خصوص زمانیکه آن آقا عصبانی هست ؟
قطعاً ،اگر به استعدادهای خودتان ایمان داشته باشید . اندک چیزهایی در دنیا وجود دارند که از شم و استعداد خانمها قوی ترند . اما اغلب افراد اعتماد کافی به خودشان ندارند . آنها در یک چشم به هم زدن به شخصیت افراد پی می برند اما بازهم به خودشان اعتماد ندارند .

* بزرگترین اشتباهی که خانمها در برقراری ارتباط با آقایان می کنند چیست ؟
غر زدن . این بزرگترین ضدحالی است که توی ذوق یک مرد می زند . اگر سرتا پای یک مرد پوشیده از کود مرغی باشد و در اتاق راه برود بدتر از این نیست که غرغرهای یک زن را بشنود . خانمها این را حق خودشان می دانند . آنچه مردها بیش از هرچیزی در ارتباطات خود می خواهند ، مثبت اندیشی است و خانمها این را نمی فهمند. وقتی به علت پیدا نکردن جا برای پارک اتومبیلتان دیر سرقرار می رسید ، ۱۵ دقیقه ی اول خود را صرف شکایت کردن در مورد اینکه چه مشکلاتی برای رسیدن به آنجا داشتید نکنید . دیگر به آن فکر نکنید و بگویید ” هی ،‌ معذرت می خوام که دیر کردم اما از اینکه اینجام خیلی خوشحالم ”

* آیا در آشنایی هایمان لازم است که زبان اشاره ای که طرف مقابل بکار می برد را منعکس کنیم ؟
نه . شما باید با زبان خودتان حرف بزنید و حرکاتتان را خودتان انتخاب کنید نه اینکه زبان اشاره ی او را منعکس کنید .زبان اشاره ی فرد مقابل فقط برای برقراری ارتباط با شما است
* آیا درست است که از یک پسر بپرسیم که اهل کجاست و چه کارمی کند  ؟
ایرادی ندارد . خوب است . هدف از اینگونه ارتباطات تنها برقراری رابطه با یک فرد دیگر است . و پرسیدن اینکه او چه کار می کند تنها به معنی این نیست که چه میزان درآمد دارد . بلکه منظور ما این است که به چه کاری مشغول است و وقت خود را چگونه می گذراند . ممکن است بگوید : ” دانشجو هستم ، هنرمندم یا به ورزش علاقه دارم ” شما هم می گویید : ‌” خوب است ،‌ انگار کارهای زیادی می کنی ” . اگر او یک راست رفت سراغ تعریف کردن از شغل خودش پس چاره ای نیست جز اینکه به حرفهای او گوش کنید .

* وقتی شغل خودم را به افراد می گویم همیشه سؤالات زیادی از من می پرسند و در برخوردهای سریع وقت کافی نداریم .
بگویید ” من یک بلاگ می نویسم . شما چه کار می کنید ؟ ” پاسخ خود را با یک سؤال ختم کنید .

منبع:گروه سبک زندگی سیمرغ

مطالب مرتبط

۱۲ دیدگاه‌

 1. هیمن گفت:

  سلام،من پسری بیست ساله و دانشجو هستم وهیچ کمک مالی برای ازدواج ندارم اما خیلی بهش فکر مکنم و ارتباط پیدا میکنم با دوستان خوب،نمیدانم چگونه باید هم آنها را از دست ندهم وهم درسم را خوب بخوانم،خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید وپیامش رو به ایمیلم بفرستید

 2. احمد گفت:

  مطالنبی که نوشته بودین خیلی خوب هستن من که اولین بار مو اخمو مد اسپانیایی زدم دخترا نظرشان نه من عوض شده. مرسی از راهنمایتون جوابگو هست

 3. حسین گفت:

  رنگ قالب خیلی مزخرفه اصلا نمیشه مطالب رو خوند
  عوضش کن

 4. نگار گفت:

  بابا بیاین تا من براتون بگم که چه جوری مرد زندگیتون رو نگه دارید من ای ۳ ساله با یکیم هر روزم بیشتر عاشقم میشه بابا

 5. hesam گفت:

  من دلم دنباله یکیه و میدونم خونه و مدرسه و اسمش چیه
  دوسش دارم اما نمیدونم اون درباره من چی فکر میکنه
  هر روز صبح میرم مدرسه و از کنارش رد میشم و نگام تو چشماش میوفته
  دیگه باید چی کار بکنم؟؟
  کمکم کنید خواهش میکنم

 6. amir گفت:

  حداقل یه چیزی بنویس فایده داشته باشه

 7. رشام گفت:

  عزیزم یه راه حل:خودتو تو مسیر رفت و امدش قرار بده ….کاری کن جلب توجه کنی ….دیگه اخرش معلومه دوحالت داره:اره….یا نهههه….قربونت برم فدات…بای گود

 8. sara گفت:

  من یک همسایه دارم خیلی دوسش دارم ولی نمیدونم اون هم همینه یا نه ولی مطالب زیاد کمک حالم نبود واقعا دوست دارم دوسم داشته باشه برام دعا کنید ………….

 9. ندا گفت:

  ببخشیدایناروکه توتمام سایتازدن.خواهشن مطلب درمورددوران ارتباط بزارین

 10. سمیرا گفت:

  چه بی محتوا بود مطالبتون . ما خودمون وارد تریم که ….

 11. ali گفت:

  اولین باره توی زندگیم اینقدر موافق کسی هستم.

 12. حامد گفت:

  چرت و پرت نوشتین

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *