انجــمن های زیبـــایی و سلامت
موگرینی: توافق ایران و 1+5 به امنیت خاورمیانه و اروپا کمک خواهد کرد - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجــمن های زیبـــایی و سلامت (http://www.zibasho.com/forum)
+-- انجمن: کمپ اخبار و مطالب علمی (/forumdisplay.php?fid=88)
+--- انجمن: از گوشه و کنار دنیا چه خبر؟ (/forumdisplay.php?fid=87)
+---- انجمن: اخبار بین الملل (/forumdisplay.php?fid=150)
+---- موضوع: موگرینی: توافق ایران و 1+5 به امنیت خاورمیانه و اروپا کمک خواهد کرد (/showthread.php?tid=10362)موگرینی: توافق ایران و 1+5 به امنیت خاورمیانه و اروپا کمک خواهد کرد - @Raha@ - 2015/07/28 ساعت 10:21

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در همایش سفرای ایتالیا توافق هسته‌ای را عاملی مهم در افزایش امنیت کشورهای حاضر در منطقه خاورمیانه و اروپا خواند.

وی که فردا با وزیر خارجه کشورمان محمد جواد ظریف در تهران دیدار خواهد داشت در ادامه افزود: قبل از هر چیزی، این یک توافق عدم اشاعه هسته ای است. بنابراین می تواند فصل جدیدی از روابط بین الملل و منطقه ای را باز کند. یعنی لازم است در روابط خود با ایران سرمایه گذاری کنیم ، به شیوه ای که ایران فردا، ایرانی قادر به سرمایه گذاری در آینده خود و آینده نسل های جوان خود باشد.

پیش از این مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تاکید کرده بود که عدم دستیابی به توافق هسته‌ای نتایج امنیتی فاجعه آمیزی برای منطقه در پی خواهد داشت. وی در خصوص پیامدهای منطقه‌ای توافق هسته‌ای با ایران مدعی شد: توافق هسته‌ای پیش از هرچیز به منع گسترش تسلیحات هسته‌ای مربوط می‌شود.

این مقام اروپایی اعلام کرده بود: تمایل دارم بار دیگر به جهان عرب گوشزد کنم این توافق به تأمین امنیت منطقه و در نتیجه تأمین امنیت اروپا کمک می‌کند، زیرا اگر ایران توانایی دستیابی به سلاح هسته‌ای را داشته باشد به‌عنوان خطری برای همسایگان خود، اروپا و جهان محسوب می‌شود. از این رو این توافق امنیت بیشتری را به ارمغان می‌آورد.

منبع: تسنیم/