انجــمن های زیبـــایی و سلامت
دیگر چه میخواید؟ با نور افتاب لاغر شوید ! (ویژه خسته ها ) - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجــمن های زیبـــایی و سلامت (http://www.zibasho.com/forum)
+-- انجمن: پزشکی ، سلامت (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: کاهش و افزایش وزن (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: دیگر چه میخواید؟ با نور افتاب لاغر شوید ! (ویژه خسته ها ) (/showthread.php?tid=10928)دیگر چه میخواید؟ با نور افتاب لاغر شوید ! (ویژه خسته ها ) - eoffer.biz - 2015/12/28 ساعت 00:00

کسی که می خواهد لاغر شود و کاهش وزن پیدا کند علاوه بر رژیم غذایی معقول باید در آقتاب قرار بگیرد . ویتامین D3 به طور طبیعی و به هنگام قرار گرفتن فرد در معرض تابش نور خورشید در پوست انسان تولدی می شود و هر چه بهتر ویتامین D3 تامین شود در واقع به همان اندازه شانس از دست دادن اضافه وزن بشتر است .


لاغری-خورشیدی

خورشید صبح لاغر می کند
اینکه نور خورشید روی اضافه وزن تاثیر دارد از مدت ها پیش مورد حدس و بررسی واقع شده است . در حال حاضر یک مطالعه جدید بار دیگر تاثیر نور خورشید بر وزن بدن یا به اصطلاح شاخص تودن بدن ( BMI ) را ثابت می کند

شگفت انگیز اینکه به خصوص آفتاب صبح این اثر را دارد . افرادی که به ویژه در صبح در معرض نور خورشید قرار گرفته بودند ( BMI ) آنها نسبت به کسانی که دیرتر زیر نور خورشید بودند به طور چشمگیری کمتر شده بود . گرچه قدرت خورشید پس از آن شدیدتر است .

بهترین شانس برای کاهش وزن
با توجه به مطالعات ، کسانی که صبح زود از خواب بیدار می شوند بهترین شانس را برای کاهش وزن دارند .

قسمتی از ویتامین D مورد نیاز بدن توسط پوست بر اثر تماس با شاعه ماورای بنفش نوع B خورشید ساخته می شود . پر واضح است که کمبود ویتامین D ، ترشح هورمون لپتین را متوقف می کند . هورمون لپتین بخشی از شبکه تنظیم کننده جذب و مصرف انرژی در بدن است . هورمون لپتین یک تنظیم کننده مهم اشتها است و عدم وجود لپتین و مقاومت بدن به آن با چاقی ارتباط دارد . کسی که به موقع در معرض نور خورشید قرار می گیرد ، شانس خود را برای کاهش وزن ، حداقل تا ۲۰ درصد افزایش می دهد . البته بدون در نظر گرفتن این که چه مقدار کالری مصرف می کنیم یا چه مقدار ورزش می کنیم . نور خورشید مهم ترین تاثیر در ساعت درونی ما را دارد که ریتم روزانه تعادل انرژی در بدن را تنظیم می کند . حتی ۲۰ یا ۳۰ دقیقه آفتاب صبح برای این که BMI را تحت تاثیر قرار دهد کافی است .

دلیل سوخت و سازی که از قرار معلوم توسط نور خورشید به طور قابل توجهی تحت تاثیر واقع می شود در صبح فعال است . نور ، تاثیر بالایی در ساعت درونی ما دارد که ریتم روزانه را تنظیم می کند و به نوبه خود ، تعادل انرژی را کنترل می کند . اگر ساعت درونی ، تحریک و سوخت و ساز به موقع پیشرفت نکند می تواند منجر به افزایش وزن و چاقی شود . در ضمن توجه داشته باشید نور مصنوعی که از طریق لامپ ها دریافت می شود بر خلاف نور خورشید بی تاثیر است و تنها نور در قدرت ۱۰۰۰ LUX موثر است .

زمان بسیار حیاتی است
اگر کسی در زمان مربوطه نور کافی را دریافت نکند ، منجر به بهم ریختگی ساعت داخلی بدن می شود ، سوخت و ساز بدن گیج و درهم شده و بنابراین افزایش وزن صورت می گیرد .

تاثیر روی وزن ، تنها زمانی رخ می دهد که همه ۳ شرایط ؛ مدت زمان ، شدت و زمان نور خورشید مهیا است .

دیگر تاثیرات خورشید
بهبود تامین کلسیم جلوگیری از پوکی استخوان تحریک سیستم ایمنی بدن افزایش عملکرد فیزیکی و روانی ، کاهش افسردگی کاهش کلسترول ، تقویت سیستم قلبی عروقی موفقیت بالای درمان برای بیماری های پوستی مانند آکنه ، پیشگیری از رشد سلول های غیر معمول ، کاهش فشار خون فعال سازی اندورفین و بهبود سلامت کلی و از همه مهم تر اینکه نور خورشید فرد را باهوش و سرحال می کند .
پیشنهاد برتر
لطفا از سایت ما دیدن فرمایید
http://www.eoffer.biz