انجــمن های زیبـــایی و سلامت
خواص پیاز و تآثیر آن در کاهش وزن - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجــمن های زیبـــایی و سلامت (http://www.zibasho.com/forum)
+-- انجمن: پزشکی ، سلامت (/forumdisplay.php?fid=6)
+--- انجمن: کاهش و افزایش وزن (/forumdisplay.php?fid=8)
+--- موضوع: خواص پیاز و تآثیر آن در کاهش وزن (/showthread.php?tid=11762)خواص پیاز و تآثیر آن در کاهش وزن - ابراهیم - 2016/11/02 ساعت 15:18

اگر دنبال کاهش وزن سالم هستید ، توصیه می شود اطلاعاتی را در مورد پیاز مطالعه نمایید :

احتمالا شما هم از پدر و مادر ، دوستان و نزدیکان خود در مورد خواص پیاز شنیده اید و حالا گفته می شود که این گیاه برای چربی سوزی و کاهش وزن مناسب است ولی فعلا در اکثر سایت های ایرانی به وضوح به این مورد اشاره نشده است ولی در تعدادی از سایت های خارجی به این امر اشاره شده است و آن را به عنوان یک خوردنی چربی سوز می شناسند .

در این مقاله به خواص زیاد پیاز اشاره می کنیم که با توجه به نتیجه گیری هایی که انجام می دهیم ، می توان گفت که برای کاهش وزن نیز مناسب می باشد .

توصیه می کنم برای آشنایی بیشتر با خاصیت پیاز این مقاله را دنبال کنید !

پیاز دارای ویتامین های ب و ث می باشد و همچنین مواد معدنی زیادی مانند پتاسیم ، کلسیم ، گوگرد ، آهن ، فسفر ، ید ، سیلیس و قند غیر مضر را در خود جای داده است ، قند موجود در پیاز که قند مفید شناخته می شود برای بیماران دیابتی هیچگونه ضرری ندارد .

دانشمندان معتقد هستند مصرف پیاز خام برای سلامتی مفید است و حتی در دین اسلام نیز به این مورد اشاره شده است که برای رفع نارحتی های حاصل از نوشیدن آب ها و در مسافرت ها مصرف پیاز خام بسیار مفید است .

پیاز ( خام یا سرخ کرده ) از لخته شدن خون در رگ ها جلوگیری می کند و مانع بروز سکته های مغزی و قلبی خواهد شد ، همچنین باعث کاهش کلسترول و چربی های بدن می شود و قادر خواهد بود که خطر ابتلا به سرطان معده را کاهش دهد .
پیاز یک آنتی بیتویک قوی و طبیعی است که بسیاری از عفونت ها و بیماری های میکروب زا از اسهال گرفته تا سل را از بین می برد و حتی برای درمان مشکلات تنفسی و جلوگیری از سرماخوردگی می توان پیاز پخته را مصرف کرد .

با توجه به اینکه بی خوابی یکی از عوامل ایجاد چاقی به شمار می رود و مصرف پیاز برای بی خوابی مفید تلقی می شود بنابراین می توان نتیجه گرفت که پیاز برای کاهش وزن و درمان چاقی مفید می باشد.

گفته می شود که مصرف روزانه نصف پیاز می تواند 30 درصد از کلسترول بد خون را کاهش داده و کلسترول خوب خون را نیز بالا ببرد .

پیاز خاصیت های زیادی برای دستگاه ادراری دارد که باعث کاهش اوره خون می شود و برای دفع سنگ های مجاری ادراری مفید می باشد و همچنین برای درمان بیماری های آسم و بروشیت مفید تلقی شده است و توصیه پزشکان این است که این دسته از بیماران مصرف پیاز را به طور مرتب در برنامه غذایی خود قرار دهند .

می توان خواص کلی پیاز را به شرح زیر بیان کرد :

سیستم اعصاب مرکزی : آرامبخش بوده و برای آرام کردن سیستم عصبی بدن مفید است .

سیستم گردش خون : فشار خون را پایین می آورد و باعث کاهش چربی های خون می شود .

سیستم گوارشی( داخلی ) : اشتها آور می باشد که در این مواقع باید آداب غذا خوردن را رعایت کنید و از غذاهای سالم و مقوی استفاده کنید تا دچار چاقی و اضافه وزن نشوید ، باعث کاهش قند خون می شود ، برای رفع مسمومیت ، درمان اختلالات روده و رفع سنگ های مجاری صفراوی مفید می باشد .

سیسم مجاری اداری : برای رفع عفونت های مثانه ، دفع سنگ های مجاری ادراری ، درمان التهاب مجاری ادراری و کاهش اوره خون و درمان سایر بیماری های مربوط به سیستم مجاری ادرای می تواند بسیار مفید می باشد .

سیسم مجاری تنفسی : برای از بین بردن سرفه مناسب بوده و به عنوان مسکن سرفه شناخته می شود و همچنین برای جلوگیری از سرماخوردگی و تسکین آن بسیار مفید می باشد .

سیستم محافظ بدن (پوست و مو ) : مصرف پیاز ضد قارچ بوده و برای جلوگیری از ریزش مو نیز مفید است و کسانیه از مصرف پیاز خودداری می کنند بیشتر دچار ریزش مو می شوند ، در درمان ترمیم سوختگی و درمان برص نقش مؤثری دارد .

موارد مختلف : ضد باکتری بوده و به عنوان ضدعفونی کننده نیز شناخته می شود و برای رفع گزیدگی و جلوگیری از ایجاد سرطان می تواند نقش مفیدی داشته باشد .

نتیجه گیری : در اکثر جاها به وضوح اشاره نشده است که مصرف پیاز برای کاهش وزن مناسب است ولی با توجه به اینکه در درمان بی خوابی مفید بوده ، برای درمان بیماری های مجاری ادراری مناسب تشخیص داده شده است ، باعث کاهش چربی های خون می شود و همچنین سیستم عصبی بدن را آرام می کند و به عنوان یک آرامبخش از آن یاد شده است .

می توان بیان کرد با این همه خاصیت که در پیاز وجود دارد این گیاه نیز برای چربی سوزی و کاهش وزن مفید می باشد و از آنجاییکه در اکثر غذاهای ما ایرانی ها از این گیاه پر خاصیت استفاده می شود می توان با مصرف منظم آن گامی به سمت سلامتی و کاهش وزن برداشت .
از سایت ما نیز دیدن فرمایید !
http://andamsaz.com/raz-kaheshevazn