انجــمن های زیبـــایی و سلامت
نکات ریز آرایشی - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجــمن های زیبـــایی و سلامت (http://www.zibasho.com/forum)
+-- انجمن: آرایـش و پیـرایش (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- انجمن: آرایش و گـــریم (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- موضوع: نکات ریز آرایشی (/showthread.php?tid=13626)نکات ریز آرایشی - مینا 1371 - 2018/12/10 ساعت 17:16

خیلی از خانم ها بدون آرایش احساس زشت بودن می کنند. اما این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید گه حتی اگر آرایش هم کنید ولی آن را به روش صحیح انجام ندهیم حالت مصنوعی خواهد داشت. با استفاده از روش های صحیح آرایشی به راحتی می توان عیوب صورت و چهره را پوشاند و زیبایی آن را دو چندان کرد. در آرایش باید چند نکته را حتما رعایت کرد.

1 – قبل از اقدام به آرایش چشمتان، مطمئن شوید که سایه و رنگ آن را درست و مناسب انتخاب کره اید. برای این کار لازم است از قبل سایه های مختلف را امتحان کنید تا بهترین و مناسب ترین سایه را برای مدل میکاپ خود پیدا کنید.

2 – برای بهتر دیده شدن چشم ها بهتر است یک خط چشم در خانواده رنگ چشم خود پیدا کنید و یک خط باریک روی پلک بالا و پایین بکشید و برای سایه بهتر است از رنگ های مخالف رنگ چشمتان استفاده کنید تا چشمانتان بیشتر جلب توجه کنند.

3- حلقه های سیاه زیر چشم از مواردی است که آرایش و زیبایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. برای رفع این حالت از یک پنهان ساز با رنگ های گرم استفاده کنید. کرم محو کننده استفاده شده را با نوک انگشتان خود و یا پد آرایشی مخصوص از کناره ی مجرای اشک تا قسمت انتهایی چشم از بالا به پایین کاملا یکدست کنید تا این تضاد های رنگی از بین بروند.

4 – اگر چشم های شما حالت پف کرده دارد بهتر است قبل از شروع به آرایش از کمپرس آب گرم استفاده کنید. در هنگام آرایش نیز بهتر است آرایشتان بسیار ملایم باشد برای این کار خط چشمتان را باریک بکشید و یا اصلا خط چشم نکشید. چرا که خط چشم به خصوص خط چشم های پهن پف چشم را بیشتر نشان می دهند.

5 – آرایش ابرو: بسیاری از افراد آرایش ابرو را نادیده می گیرند و یا توجه کمتری به آن دارند. اما خوب است بدانید که ابرو ها نقش مهمی را در آرایش صورت شما ایفا می کنند. در واقع ابرو ها قاب چشمان شما هستند. شاید توجه کرده باشید حتی اگر چشم های خو را آرایش نکیند، با درست کردن ابروهای خود چهره ی شما رنگ گرفته و زیبا تر می شود. برای این کار دقت کنید ابروهایتان را بیش از حد باریک نکنید چرا که پر کردن و فرم دادن به آن ها سخت تر می شود.

6 – برای آرایش لب از خط لب استفاده کنید و لب پایینی خود را بزرگ تر کنید. رنگ رژلبتان را کمی تیره انتخاب کنید. برای مرکز لب از رنگ های روشن تر استفاده کنید. درست کردن لب ها و فرم دادن به آن ها نیازمند چندین بار استفاده از خط لب و رژلب است. با این کار می آموزید چگونه لب های خود را کوچک و یا بزرگ کنید.

7 – برای پایداری رنگ رژلبتان می توانید از رژ لب های 24 ساعته استفاده کنید و اگر از حالت خشک این دست رژها خوشتان نمی آید می توانید ابتدا با خط لب، لبهایتان را رنگ کرده و روی آن از رژلب استفاده کنید. با این کار خط لب مانند یک چسب عمل کرده و رنگ رژلب را ساعت ها روی لب نگه می دارد.

8 – به استخوان گونه ی خود توجه کنید و با استفاده از رژگونه های تیره تر از رنگ کرم خود و با تناژ برنز گونه های خود را بیشتر در معرض دید قرار دهید. اما در استفاده از رژ گونه زیاده روی نکنید. این کار به کمی تمرین نیاز دارد.

منبع :
[/code]tobisti
سخن پایانی
اگر به دنبال زیبایی بیشتر هستید به خاطر داشته باشید که مراقبت از پوست یک امر ضروری است چرا که هیچ آرایشی روی پوست ناسالم باعث زیبایی نمی شود.