انجــمن های زیبـــایی و سلامت
بهترين جهيزيه براى دختران - نسخه‌ی قابل چاپ

+- انجــمن های زیبـــایی و سلامت (http://www.zibasho.com/forum)
+-- انجمن: روانشناسی (/forumdisplay.php?fid=22)
+--- انجمن: انتخاب همسر و ازدواج (/forumdisplay.php?fid=25)
+---- انجمن: دنیای قبل از ازدواج وخواستگاری (/forumdisplay.php?fid=70)
+---- موضوع: بهترين جهيزيه براى دختران (/showthread.php?tid=2163)

صفحه‌ها: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

بهترين جهيزيه براى دختران - yasi - 2013/08/26 ساعت 14:38

سلام دوستان,شايد فکر کنيد ميخوام شمارو با مارک انواع وسائل جهيزيه آشنا کنم اما اشتباه فکرکرديد!اين مطالب پند ي مادر ايرانيه ب دخترش:
-توقعات بى جا راکنار بگذار و پايت را ازگليم خويش فراتر مگذار.
-معاشرت و همزيستى باتوافق کامل,شيرين است و اگر گاهى اختلاف سليقه اى پيش آيد,چ مانعى دارد ک تو از حق خويش بگذرى و از تمايلات خود صرفه نظر کنى و سخن همسرت را بشنوى؟
-دخترم ب تو سفارش ميکنم ک مواظب باش,وقتى همسرت خانه و اثاث آن راتماشا ميکند,هيچ جاى آن زشتى نبيند و منظره زننده اى رامشاهده نکند.
-نظافت را رعايت کن ک بهترين زيبايى همان جمال و زيبايى طبيعى خدادادى است.
-کدبانو باش,در صرفه جويى و رعايت اقتصاد و حفظ مال ومنال خانه,کوشا باش و از تباهى آن بپرهيز ک هرچيز ک بازحمت ب دست بيايد,نبايد ب آسانى از دست برود.
-باحسن تدبير و مديريت صحيح و اخلاق نيک رعايت نزديکان و بستگان را بکن.
-وقت غذاى همسرت را منظم کن و غذاى آن را بموقع آماده کن چرا ک گرسنگى انسان راناراحت مى کند و چ بسا درحالت ناراحتى خويشتندارى نکند و آنگاه است ک صلح و صفا از خانه شما ب سبب غفلت کوچکى,رخت برمى بندند,همسر بايد در خانه آسايش داشته باشد وگرنه پناهگاه ديگرى مى جويد.
-در حفظ اسرار خانه بکوش و فاش کردن اسرار خانواده را نوعى خيانت بدان,پس خيانت را از خود دور کن.
-در بزرگداشت شوهر کوتاهى مکن تا او نيز از اکرام تو فروگذارى نکند.
-هنگام شادى او,رو درهم مکش و هنگام ناراحتى اظهار سرور مکن.

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - انوووشه - 2013/08/26 ساعت 14:51

یاااااااااااااس مرسی خوووب بود
یاسی جووووون تو هم عقدی دیگه
بیا اینجا راجبه خرید جهیزیم صحبت کنیم من عقدم بشه یواش یواش میخوام برم چیزای جهیزیه رو بخرم میام اینجا با هم همفکری کنیم
باشهههه؟:دی
شما شرروع کردید خریدو یا نه هنوز؟

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - yasi - 2013/08/26 ساعت 15:06

آره هنوز عقدم,فکر خوبيه,چررررا ک ن!
ن ب اون شکل,ريز ريز خريدم اما هنوز خريداى توپلو انجام ندادم.
انوشه قيمتا خيلى بالاء,خداروشکر ندار نيستيم اما...
مارسم داريم سمت پسرم يسرى چيزارو ميندازيم,مثلا الان شوشوم بايد لباس شويى,يخچال,فرش,تيوى بگيره.شماچطور؟

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - انوووشه - 2013/08/26 ساعت 15:22

چه رسم خوبی
ما هرچی خودشون تقبل کنن با اغوشه باز می پذیریمSmile)
والا گفته بودم اونا ترکن و نمیدونم چی کارن اما ما دیدم تو خونوادمون کلا دوماد یه جهیزیه کوچولو یعنی یه دست کوچیک سرویس غذاخوری و قابلمه یه دست کوچولو لحاف تشک و ...میاره لوازم صوتی تصویری مثلا همون تی ویه و لوستر و یه فرشه همینارو دیدم
دوستمم قبله ماه رمضون عروسیش بود سرویش خواب و تی وی و لباسشویی رو دوماد اورده بود
اره میدونم نقریبا خیلی بد گرونیه
چند روز پیش رفتم میرداماد چینی زرین نمایندگی داره گذرت خورد برو ببین کاراش خوب بود نسبت به قیمتش
من کاتالوگشو گرفتم نوشته دفتر مرکزیش ونکه

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - Sepid - 2013/08/26 ساعت 15:29

وای بچه ها شوشو باید همشون خودش بخره عروس باید ظروف یه وسایل تک وتوک بخره جارو برقی یا چیزای ریز ریز ..رسم ما اینطوریه

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - انوووشه - 2013/08/26 ساعت 15:43

جدی سوگولی خوش به حالتون اصالتا کجایید شما؟؟؟
واقعا هم درستش همینه که میگی سوگلی

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - *mana* - 2013/08/26 ساعت 15:46

واسه ما هم تی وی و یخچال و مبل و پرده رو شوشو خرید.لباسشویی و سرویس خواب و فرش و ... ما

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - yasi - 2013/08/26 ساعت 16:28

آره اگه شد حتما ميرم,ي سرويس6نفره آرکپال خريدم,نميدونم چينى چندتيکه بردارم!
سوگلى جون چ رسم خوبى دارى اما بيشتر جاها جهيزيه پاى دختره,همينطورى کامل ببرى پشت سرت,حرف ميزنن چ برسه يکم کموزياد بشه!.
شنيدم بانه(سمت کردستانه)وسائل برقيش مناسبه,توفکرشم اگه بشه وسائل برقيمو از اونجا بردارم!Huh

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - Sepid - 2013/08/26 ساعت 17:32

من خوزستانی هستم از آبادان
عزیزم مگه شیربهات چقدر ه چند تاسکه ؟

RE: بهترين جهيزيه براى دختران - مهتاب آبی - 2013/08/26 ساعت 18:26

چه جالب. من نمی دونستم بعضی از شهرها رسمشون اینطوریه که بیشتر جهیزیه رو هم خانواده پسر میده. البته به نفع خانواده دخترSmile
ولی خب یه چیزی هم هست ، اینجوری به پسر خیلی فشار میاد. همینجوری هزینه ی عروسی که واقعا بالاست. گرفتن یه خونه ، لباس و آرایشگاه عروس و ..... . حالا بخواد وسایلم بخره یه کم ستمه ها Tongue
شوهر من یه تلویزیون و لوسترها رو گرفت ، بقیه وسایل رو مامانم خرید.