سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید
با سلام مهمان گرامی ،
اطلاعات کاربری به ما نشان می دهد که شما در انجــمن های زیبـــایی و سلامت عضو نشده اید برای اینکه از امکانات این تالار گفتگو استفاده کنید ، باید عضو شوید.

پس هر چه زود تر اقدام به عضــویت نمائید و یا وارد شوید.

انجــمن های زیبـــایی و سلامت

انجمن های زیبایی سلامت زیباشو

توجه: دوره آموزش فرمولاسیون رنگهای زیبای مو انجمن زیباشو ๑۩۞۩.... لطفا پرسش های خود در زمینه رنگ مو را فقط اینجا مطرح کنید..... ۩۞۩๑ ๑❀95❀ مسـابـقــه : عکس از سفره هفــت سیـن ❀95❀
 
 
امتیاز موضوع:
  • 0 رأی - میانگین امتیازات: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چند نکته برای انتخاب بهترین نوع لباس
2016/01/21, ساعت 21:05
ارسال: #1
چند نکته برای انتخاب بهترین نوع لباس
خوش تیپی و خوش پوش بودن کار چندان سختی نیست. شما فقط کافی است بدانید که چگونه باید مطابق با فرم بدن تان لباس بپوشید. اگر شما پاق هستید یا لاغر، قد بلند هستید یا قد کوتاه با ترفندهای ساده زیر می توانید یک فرد خوش تیپو باکلاس شوید.
برای خوش تیپی و شیک بودن اصولی را بایستی مد نظر قرار داد. انتخاب صحیح لباس و ایجاد هماهنگی میان عناصری همچون شکل اندام ،شکل چهره ، رنگ ، بافت و جنس پارچه، طرح لباس، اشکال، خطوط بسیار مهم است.
غالبا افراد به دلیل عدم آگاهی لازم نسبت به این موارد در ایجاد تعادل و هماهنگی لازم برای زیبایی ظاهر خود با مشکل روبرو هستند. این امر باعث ایجاد ترکیبی ناهمگون در پوشش و تشدید و به چشم آمدن برخی از ایرادات اندام، در آنها می شود که با پیامدهای همچون تضعیف روحیه، اعتماد بنفس و ایجاد تفکر منفی در فرد، همراه است . نخستین و اساسی ترین عامل در لباس، سایز مناسب است که پوشنده بایستی به آن دقت کند تا صحیح باشد. همیشه سعی کنید لباس کاملا اندازه اندام خود بپوشید و از پوشیدن لباس های تنگ و گشاد خودداری کنید، چرا که لباس های گشاد باعث اغراق آمیز دیده شدن و لباس های تنگ باعث به چشم آمدن ایرادات اندامی می شود.بیشترین مشکلاتی که افراد با آن روبروی هستند مربوط به چاقی ، کوتاه قدی ، لاغری و بلندی قد است که فرد می تواند با استفاده از ترفندهای بسیار ساده این مشکلات را تا حدودی کمرنگ تر کند. در این مبحث به ارائه اطلاعاتی در خصوص ترفندهای پوشش لباس، درجهت رفع مشکلات شما تلاش خواهیم کرد.
ترفندهایی برای لاغر و بلند قد نشان دادن اندام
– توجه داشته باشید اگر کمر باریکی ندارید، از کمربند و لباس هایی که کمر پهن دارند، استفاده نکنید.
– پارچه های زمخت و سنگین ، پشمی ، بافتنی ، چرمی ، پارچه های آهاردار باعث سنگین وزن به نظر رسیدن اندام شما می شود. پس به هنگام استفاده از چنین پارچه های دقت کافی را داشته باشید .
– لباس های چین دار بخصوص با پارچه های آهاردار مناسب اندام های چاق نیست.
– پارچه های سبک وزن مانند نخی، کتان باعث لاغرتر دیده شدن اندام می شود بخصوص پارچه های نازک و نرم با رنگ های تیره بسیار تاثیر گذارتر است.
– رنگ های تیره مانند : مشکی ، سرمه ای و … باعث لاغر و کوچک به نظر رسیدن جثه می شود.
– رنگ های روشن به دلیل انعکاس نور بیشتر، اندام را بزرگ و حجیم تر نشان می دهند.
– لباس های بالاتنه و پایین تنه یک رنگ ، بخصوص در رنگ های تیره باعث لاغر و بلند قد نمایان شدن پوشنده لباس می شود.
– لباس های با طرح های شلوغ و درشت ( خال ، گل ، نقش و نگار ، خطوط پهن و…) و طرح های برجسته ، سنگ دوزی و تزئینات برجسته مناسب افراد چاق نیست و بهتر است در پوشیدن این نوع لباس ها، دقت کافی به خرج دهند.
– افراد چاق و کوتاه قد بهتر است کفش های پاشنه بلند و ظریف به پا کنند.
– نحوه بستن روسری و شال بر بلند قد به نظر رسیدن فرد بسیار مؤثر است یعنی آویزان بودن گوشه های روسری و شال باعث حرکت چشم درطول آن می شود و قد را بلندتر نشان می دهد.
– به کار گرفتن برش ها و خطوط عمودی در لباس افراد چاق آنها را لاغرتر نمایش می دهد. لازم به توضیح است که تعداد خطوط ، پهنا، رنگ، فاصله بین خطوط و نحوه استقرار آنها بسیار مهم است که بایستی حتما به درستی به کار گرفته شود، به عبارتی هرچه تعداد خطوط بیشتر و باریک تر باشند و فاصله آنها از هم کمتر و رنگ راه ها تیره تر باشد، چشم بیننده را به خود جلب می کند و لاغرتر به نظر می رسد همانند برند که توجه داشته باشید که استفاده بیش از حد از خطوط باعث خستگی چشم و ایجاد حسی ناخوشایند در بیننده شود . پس لازم است با دقت بیشتری در لباس خود از خطوط استفاده کنید .به هنگام پوشیدن لباس بهتر است از شلوارهای راسته که درقسمت کمر بسته می شود استفاده شود و از شلوارهای پاگشاد ، دامن شلواری و نیز شلوارهایی که در قسمت پایین تر از کمر قرار گرفته و بسته می شوند خوداری کنید.
ترفند هایی برای چاق و کوتاه قد نشان دادن اندام :
– لباس های بالاتنه و پایین تنه با رنگهای متفاوت اندام را کوتاه قدتر می نمایاند .
– افراد لاغر و بلند قد بهتر است کفش های پاشنه صاف و هم سطح استفاده کنند.
– چهارخانه های درشت باعث چاق به نظر رسیدن اندام می شود.
– پوشیدن لباس های چند لایه برای افراد لاغر مناسب و زیباست .
– به کارگرفتن برش ها و خطوط افقی در لباس، باعث چاق به نظر رسیدن افراد لاغر اندام می شود، بخصوص اگر خطوط پهن تر باشند.
– پوشیدن لباس های کمردار برای افرادی که لاغر و بلند قد هستند بسیار زیبا و مناسب است .
– لباس های چیندار و پلیسه برای لاغراندام ها مناسب و برازنده تر است .
– لباس هایی با پارچه های آهاردار و براق مناسب افراد لاغر است چرا که پارچه های آهاردار به دلیل افت نداشتن بر روی بدن و مخفی کردن خطوط خارجی اندام موجب چاق به نظر رسیدن فرد می شود و پارچه های براق با انعکاس نور فرد را چاقتر نشان می دهند.
2016/01/21, ساعت 21:08
ارسال: #2
RE: چند نکته برای انتخاب بهترین نوع لباس
شناخت عوامل مؤثر در انتخاب و جنس لباس

آيا تا به حال به لباس خود دقت کرده ايد؟ آيا در ترکيب رنگ، جنس و برش پارچه از پيش تصميم گرفته ايد؟ يا اينکه آنها را اتفاقي کنار هم قرار مي دهيد؟ شايد بدانيد که هر کدام از اينها مي توانند محاسن اندام را جلوه گر کنند و معايب آن را تا حد امکان بپوشانند. بنابراين، شناخت عواملي چون: 1- طرح پارچه 2- جنس پارچه 3- برش پارچه 4- رنگ پارچه مي تواند در نشان دادن تناسب اندام هر فرد نقش بسزايي داشته باشد.
1- تأثير طرح پارچه:

براي تهيه يک لباس برازنده انتخاب طرح پارچه اهميت بسياري دارد؛ زيرا با برگزيدن يک طرح مناسب و در عين حال جالب مي توان تناسب لازم را رعايت نمود. به طور کلي در هنگام خريد نبايد پارچه آنقدر توجه تان را جلب کند که بدون در نظر گرفتن مدل انتخاب و نوع اندام خويش به خريد آن اقدام نماييد.
الف) پارچه هاي راه راه:

هنگام انتخاب اين نوع پارچه ها، از يک طرف مدل لباس را به دقت در نظر بگيريد تا موقع برش دچار اشکال نشويد و از طرف ديگر به اصول مربوط به اندام از ديدگاه طراحي لباس توجه داشته باشيد. پارچه هاي با راه عمودي اندام را باريک تر و پارچه هاي با راه افقي شخص را چاق تر نشان مي دهند. درضمن، فواصل يا فضاي بين خطوط نيز در اين مورد مؤثر است.
-پارچه هاي راه راه عمودي:
پارچه هاي راه راه عمودي که عرض راه هاي آن نسبتاً عريض است (فواصل بين خطوط زياد است)، فرد را چاق تر و پارچه هاي راه راه که خطوط آن باريک تر هستند، شخص را لاغرتر نشان مي دهند.
-پارچه هاي راه راه افقي:
پارچه هاي راه راه افقي که عرض راه هاي آن عريض باشد (فواصل بين خطوط زياد است) شخص را چاق تر و بالعکس پارچه هاي راه راه افقي که عرض راه هاي آن نسبتاً کمتر است، پوشنده را لاغرتر نشان مي دهند.
ب) پارچه هاي خالدار:

پارچه هاي خالدار (دايره اي شکل) ظاهري مدور به پوشنده مي دهند. البته پارچه هايي با خال هاي ريز و کوچک و با فواصل کم، اندام را لاغرتر و پارچه هايي با خال هاي درشت و با فواصل زياد اندام را درشت تر نشان مي دهند.
ج) پارچه هاي گلدار:

به طور کلي پارچه هاي نقش دار اندام را درشت تر نشان مي دهند. پارچه هاي گل درشت، با رنگ هاي روشن و زنده، اندام را درشت تر و پارچه هايي با گل و بته ريز و رنگ هاي تيره يا مات در يک مايه رنگي، اندام را لاغرتر نشان مي دهند.
د) پارچه هاي چهارخانه:

اين نوع پارچه ها افراد را درشت تر نشان مي دهند. پارچه هاي چهارخانه ريز از فاصله نسبتاً دور يکرنگ به نظر مي آيند و به نسبت رنگ شان شخص را لاغرتر و بالعکس پارچه هاي پيچازي (پارچه هايي که داراي خانه هاي چهارگوش و يا شطرنجي هستند) با طرح درشت (با خطوط کلفت و سطح رنگي بزرگ) پوشنده را درشت اندام جلوه مي دهند.
2- تأثير جنس پارچه:

يکي از اصول مهم در انتخاب پارچه، جنس آن است. جنس تاروپود، نوع بافت و به طور کلي نماي پارچه پس از بافته شدن، سطح پارچه را تشکيل مي دهد. اگر لباسي داراي مدل متناسب با اندام و برشي طبق اصول صحيح و دوختي عالي باشد ولي به جنس پارچه از نظر هماهنگي با مدل توجه نشود، زحمات دوزنده به هدر مي رود. مانند رعایت نکات کلیدی در پاپیون نیکودل که برای این مورد بسیار دقت و ظریف کار می شود تا جنس مناسب برای این اکسسوری انتخاب شود. اين نوع پارچه (نظير ژرسه) در صورتي که کاملا چسبان دوخته شود شخص لاغر را لاغرتر و چاق را چاق تر جلوه گر مي کند؛ زيرا خطوط خارجي اندام را به طور واضح نشان مي دهد. اگر شخص لاغر پارچه ژرسه را به صورت چين دار يا دراپه (چين هاي نامرتبي که در يک قسمت لباس جمع و در قسمت ديگر محو مي شوند) بپوشد، خوش اندام تر به نظر مي رسد.
پارچه هاي آهاردار:پارچه هاي آهاردار به علت اينکه روي تن نمي خوابند، اندام را درشت تر جلوه مي دهند و پارچه هايي لطيف که ريزش بيشتري دارند و لغزنده اند، شخص را ظريف تر نشان مي دهند.

پارچه هاي ضخيم و ناصاف: پارچه هاي با سطح خشن و زبر (مانند توئيد پشمي، کلوکه، پوست هاي طبيعي و مصنوعي) به دليل ضخامت شان قطر بيشتري به اندام شخص داده و اندام را درشت تر جلوه مي دهند؛ در حالي که پارچه هاي با سطح صاف (مانند کرپ ظريف) شخص را لاغرتر نشان مي دهند.
3ـ تأثير برش لباس:

برش ها و مدل هاي انتخابي که مجموعه اي از خطوط هستند، به دليل ويژگي هاي بصري و رواني خطوط، اساسي ترين و مؤثرترين عامل براي مشخص کردن اندام و متناسب و برازنده نمايان ساختن آنها مي باشند. خطوط داراي قدرت ذاتي هستند؛ تا جايي که مي توانند تصور ذهني قوي در بيننده ايجاد کنند. به جز عوامل ذکر شده، عوامل ديگري مانند توازن، ترکيب مدل ها و... نيز مي توانند اندام را متناسب و برازنده نشان دهند.
الف) برش هاي عمودي:

به طور کلي برش هاي عمودي فرد را کوچک تر از اندازه اصلي نشان مي دهند. در عين حال، استفاده از برش هاي موازي عمودي اندام را لاغرتر مي کند. هرچه فاصله بين خطوط موازي خط عمودي بيشتر باشد، اندام چاق تر و بالعکس هرچه فواصل خطوط کمتر باشد، شخص لاغرتر به نظر مي آيد.
ب)برش هاي افقي:

با توجه به اين که خط افقي ديد چشم را به طرفين مي کشاند، براي افزايش عرض بدن استفاده مي شود. در عين حال برش هاي افقي فرد را کوتاه تر جلوه مي دهند. چنانچه اين برش در بالاتنه باشد، قد بالاتنه را کوتاه تر و طول پاها را بلندتر مي کند و بالعکس، چنانچه برش در قسمت پايين لباس باشد، قد بالاتنه بلندتر و طول پاها کوتاه تر به نظر مي رسد.
ج) برش هاي مايل:

در انتخاب برش هاي مايل، طول خط مايل و درجه شيب آن اهميت خاصي دارد. هرچه طول خط بلندتر و درجه شيب آن کمتر (به خط عمودي نزديک تر و بلند) باشد، اندام را بلندتر و لاغرتر و بالعکس، هرچه طول خط کوتاه تر و درجه شيب آن به خط افقي نزديک تر و کوتاه تر باشد، اندام را کوتاه تر و چاق تر نشان مي دهد.
د) برش هاي منحني و شکسته:

خطوط منحني در طرح لباس ممکن است به شکل هلال هاي بزرگ يا دالبرهاي کوچک و نيم دايره استفاده شود. درست است که خطوط منحني احساس آرامش و ملايمت را القا مي کنند، ولي اندام را کوتاه تر و درشت تر نشان مي دهند و بالعکس، خطوط شکسته تا اندازه اي خصوصيات خط مايل را دارند و اندام را بلندتر و لاغرتر از برش منحني نشان مي دهند.
4- تأثير رنگ پارچه:

رنگ ها نيز داراي روابط و حالات گوناگوني هستند که با شناخت دقيق آنها انتخاب رنگ براي شما بسيار آسان خواهد شد. رنگ ها حتي مي توانند سايز و رنگ چهره را مغاير با آنچه هست نشان دهند. براي اين منظور کافي است در زير نور طبيعي روز در حالي که مقابل آينه ايستاده ايد، پارچه هايي به رنگ هاي مختلف را روي شانه بيندازيد و تأثير هر يک از آنها راروي چهره و بدن خون مورد توجه قرار دهيد.
الف) رنگ هاي گرم و سرد:

به علت کيفيت «پيش آيند» و «پس روند» (رنگ پيش آيند رنگي است که زودتر جلوه مي کند و رنگ پس روند رنگي است که ديرتر ديده مي شود) رنگ هايي که در چرخه رنگ جزء رنگ هاي گرم هستند (مانند قرمز، زرد، نارنجي)، به علت زودتر رسيدن به چشم ما مي توانند شيء را نزديک تر و اندام را درشت جلوه دهند و بالعکس، رنگ هاي سرد (مانند آبي، سبز، سبزآبي) به علت ديرتر رسيدن به چشم، شيء را دورتر و در نتيجه ظريف تر جلوه مي دهند. براي مثال، رنگ آبي سايز فرد را کوچک تر از طرحي با رنگ نارنجي نشان مي دهد.
ب) رنگ هاي تيره:

پارچه هايي با رنگ تيره و سياه (انواع ترکيب رنگ ها با خاکستري) به علت اينکه محيط خارجي اندام را واضح نشان نمي دهند، اندام شخص را ظريف تر و بالعکس، رنگ هاي روشن و درخشان اندام را درشت تر جلوه مي دهند.
ج) پارچه هاي يکرنگ:

لباس هايي که از پارچه هاي دورنگ، مانند سياه و قرمز انتخاب شده اند، شخص را کوتاه تر و درشت تر و بالعکس، لباس هاي يکرنگ شخص را بلندتر و ظريف تر نشان مي دهند.
د) پارچه هاي براق و تأثير آن بر روي لباس:

پارچه هاي براق، مثل ساتن که مقادير زيادي نور را منعکس مي کنند، اندام را درشت تر جلوه مي دهند و بالعکس، پارچه هايي که رنگ شان مات است، اندام را ظريف تر نشان مي دهند.
ه) پارچه هاي براق و تأثير آن بر روي رنگ پوست:

پارچه هاي براق رنگ پوست را مي پرانند و بر ناهمواري و مشکلات پوست صورت يا بدن تأکيد مي کنند. اگر پوستي زيبا داريد، اين نوع پارچه ها به علت تأکيد، مناسبند؛ ولي در مورد پوست هاي کدر، رنگ پوست را کدرتر مي کنند. پارچه هاي مات به علت جذب نور، رنگ پوست صورت را بيشتر مي کنند. اين نوع پارچه ها براي افراد پير يا افرادي که پوست کمرنگ دارند مناسبند.
و) نسبت رنگ سفيد و سياه:

سفيد و سياه بيشترين تضاد را به وجود مي آورند. اگر اين دو رنگ با نسبت سه قسمت سفيد و يک قسمت سياه به کار روند، هر دو به وضوح به چشم مي آيند. نسبت نابرابر (يکي از دلايل استفاده از نسبت نابرابر در رنگ ها، وزن آنهاست) باعث جلوگيري از غلبه سياه بر سفيد مي شود و ترکيبي زنده و پرتحرک به وجود مي آورد.
پارچه هايي با ارزش ها و شدت هاي رنگي متفاوت:

تيرگي، روشني (تمام تون هاي تيره در زمينه سفيد با توجه به درجه روشني، جلوتر و در زمينه سياه، ديرتر به نظر مي آيند)و درجه درخشش رنگ ها، تأثير بسزايي روي اندام دارد. رنگ هايي با خلوص بالا و والوريزمال، سايز فرد را افزايش مي دهند. براي مثال، رنگ قرمز چرخه رنگ، فرد را چاق تر و درشت تر نشان مي دهد؛ درحالي که اگر قرمزي را انتخاب کنيم که خاکستري داشته باشد (قرمز مات با کمي خاکستري) روي اندام تأثيري نخواهد داشت.
« قدیمی تر | تازه‌ تر »
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  راهنمایی در مورد ست کردن لباس و انتخاب مناسب asra75 2 2,360 2020/03/30 ساعت 13:30
آخرین ارسال: کافه استایل
  مدلهای لباس مجلسی بارداری جدید و شیک گل مریم 1 4,558 2019/06/27 ساعت 19:35
آخرین ارسال: serv24
  لباس مجلسی qjob 0 890 2018/03/06 ساعت 22:20
آخرین ارسال: qjob
  استفاده شال هنرمندی(شال سه متری) روی لباس مجلسی 2taei 0 1,382 2017/12/20 ساعت 18:00
آخرین ارسال: 2taei
  سکه‌های طلا جوایز برندگان مسابقه عکاسی «ست لباس من» مدیسه modiseh 3 2,486 2016/07/04 ساعت 11:31
آخرین ارسال: modiseh
  نکاتی که باید در هنگام لباس پوشیدن توجه کنید asra75 1 2,122 2016/02/08 ساعت 15:00
آخرین ارسال: asra75
  فروش عمده لباس زنانه ترک ، پخش پوشاک عمده زنانه ترک با قیمت مناسب atila 0 2,817 2016/01/13 ساعت 14:10
آخرین ارسال: atila
  مدل لباس مجلسی بلند 2016 95 parinazama 1 3,659 2015/12/25 ساعت 00:48
آخرین ارسال: parinazama
  راز های شیک پوشی:یک شلوار و ۱۲ نکته asra75 0 1,311 2015/11/08 ساعت 13:11
آخرین ارسال: asra75
  انتخاب کراوات مناسب برای آقایان خوشتیپ asra75 0 2,251 2015/10/31 ساعت 17:14
آخرین ارسال: asra75

پرش به انجمن: