سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید
با سلام مهمان گرامی ،
اطلاعات کاربری به ما نشان می دهد که شما در انجــمن های زیبـــایی و سلامت عضو نشده اید برای اینکه از امکانات این تالار گفتگو استفاده کنید ، باید عضو شوید.

پس هر چه زود تر اقدام به عضــویت نمائید و یا وارد شوید.

انجــمن های زیبـــایی و سلامت

انجمن های زیبایی سلامت زیباشو

توجه: دوره آموزش فرمولاسیون رنگهای زیبای مو انجمن زیباشو ๑۩۞۩.... لطفا پرسش های خود در زمینه رنگ مو را فقط اینجا مطرح کنید..... ۩۞۩๑ ๑❀95❀ مسـابـقــه : عکس از سفره هفــت سیـن ❀95❀

امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بهترين جهيزيه براى دختران
2013/08/26, ساعت 18:39
ارسال: #11
RE: بهترين جهيزيه براى دختران
البته مث اينکه اين سؤالو از انوشه جون پرسيدى اما ما شيربهامون همون چندتيکه اثاثه ک سر داماد ميندازيم,مهر منم110سکه+مکه+کربلاس.
بقول مهتاب جون ظلمه درحق پسر اما فکر کنم وقتى همچين رسمى باشه تو مراسم عروسيم مهمونا زياد پول بدن!
بالاخره نبايد سيخ بسوزه ن کباب!!!!!!

سپاس شده توسط مهتاب آبی ، Sepid ، ملیکا ، انوووشه
2013/08/26, ساعت 19:00
ارسال: #12
(2013/08/26 ساعت 18:39 )yas نوشته شده توسط:  البته مث اينکه اين سؤالو از انوشه جون پرسيدى اما ما شيربهامون همون چندتيکه اثاثه ک سر داماد ميندازيم,مهر منم110سکه+مکه+کربلاس.
بقول مهتاب جون ظلمه درحق پسر اما فکر کنم وقتى همچين رسمى باشه تو مراسم عروسيم مهمونا زياد پول بدن!
بالاخره نبايد سيخ بسوزه ن کباب!!!!!!

موضوع جالبیه یاس عزیز دلم می خواد همه جواب بدن. برام خیلی جالبه اینجا هرکی از یه نقطه کشور با آداب و رسومی متفاوت هستند.
ما رسم شیربها نداریم . فقط همون مهریه ست که توافقی مقدارش مشخص میشه
جهیزیه هم که با دختره ، به غیر از صوتی تصویری که پسر می خره
 سپاس شده توسط yasi ، Sepid ، Sonya ، ملیکا ، انوووشه
2013/08/26, ساعت 19:19
ارسال: #13
آره مهتاب جون,موضوع جالبيه.يکى از دوستام اصالتش مال حومه اصفهانه,ميگه مارسم داريم جهيزيمونو با مهرمون هماهنگ ميکنيم,مثلا مهر بالا باشه جهيزيه ام خيلى دست بالا ميگيريم.
بعضيام شيربهاشونو نقدى حساب ميکنن,ک اونم بستگى ب کرم مادر زن داره پول شيرشو چقد حساب کنه!
ولى اين رسم قرار دادن چندتيکه وسائل بزرگ گردن داماد بين قوم لر هستش,ک سر تعداد ونوعش توافق ميکنن.

سپاس شده توسط مهتاب آبی ، Sepid ، Sonya ، ملیکا ، انوووشه ، سارا نت
2013/08/26, ساعت 19:35
ارسال: #14
مال ما هم دیگه شیربها کسی نمیگه همون چندتا وسیله ای که دوماد میگیره.قدیما شیربها میگرفتن اما الان همون جند وسیلس.تازه همون قدیما جهیزیه دختر خیلی سبک بود الان کلی وسایل جدید دراومده.ولی یه چیزی که من فک میکنم اینه که بیشتر گیلانیا توافقی انجام میدن و نسبت به جاهای دیگه ازدواج رو آسونتر میگیرن.هم مهر هم جهیزیه.مثلا شنیدم ترک ها خیلی رو جهیزیه حساسن.مهر منم 313 سکه و یه سفرمکه
 سپاس شده توسط مهتاب آبی ، yasi ، Sepid ، Sonya ، ملیکا ، انوووشه
2013/08/26, ساعت 20:22
ارسال: #15
مانا جون الان انوشه ميوفته تو هول و ولا!!
چقد خوبه آسون ميگيريد,اما چيزى ک درمورد ترکا شنيدم اينه فاميلاشون خيلى باهم وحدت دارن و تو عروسياشون پول زياد ميندازن.

سپاس شده توسط *mana* ، مهتاب آبی ، Sepid ، Sonya ، ملیکا ، انوووشه
2013/08/26, ساعت 20:28
ارسال: #16
Tongueخب حالا یه چی میگم از حول و هوا درآد.ترکا کیلو کیلو واسه خانمشون طلا میخرنBlush
 سپاس شده توسط yasi ، مهتاب آبی ، Sonya ، Sepid ، ملیکا ، انوووشه
2013/08/26, ساعت 22:05
ارسال: #17
آداب و رسوم مختلف خیلی قشنگ هستند و قبل از ازدواج معمولا هر دو خانواده در تکاپو هستند. ولی چیزی که درنهایت مهمه اینه که تفاهم و مهر و محبت بین زوجین باشه . امیدوارم همه شما دوستای گلم شاد و خوشبخت زندگی کنید.

ولی یه چیزی . من همیشه دلم می خواست ازدواج و تشکیل زندگیم به شیوه ی اروپاییها باشه ، ولی خب البته نشد چون پدر مادرها به شیوه ی خودشون عمل ی کنند.
کسی می دونه ازدواج به شیوه اروپاییها چطوریه؟ اونجا جهیزیه و خرج عروسی و وووو ... با کیه؟
 سپاس شده توسط *mana* ، Sepid ، Sonya ، ملیکا ، انوووشه ، yasi
2013/08/26, ساعت 22:25 (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/08/26 ساعت 22:26 ، توسط *mana*.)
ارسال: #18
من اونچه که از فیلم های آمریکایی -اروپایی فهمیدم اینه که مخارج عروسی با خانواده دختر و خونه و امکانات و وسلیلش با مرده.یه جورایی دقیقا بر عکس ما
 سپاس شده توسط Sonya ، Sepid ، ملیکا ، انوووشه ، yasi ، مهتاب آبی
2013/08/26, ساعت 22:59
ارسال: #19
خوبه عزیزم مهر من 14سکه به نیت چهارده معصوم ویه سفر مکه 7میلیون طلا تمام اثاث مثاث و هم باید شوشو لطف کنه

سپاس شده توسط Sonya ، ملیکا ، *mana* ، انوووشه ، yasi ، مهتاب آبی ، سارا نت
2013/08/26, ساعت 23:11 (آخرین ویرایش در این ارسال: 2013/08/26 ساعت 23:15 ، توسط Sonya.)
ارسال: #20
من مهرم ۷۰۰تا سکه با ۲دانگ خونه

ما رسم داریم کل جهیزیه رو عروس میده بجز لوازم صوتی تصویری و یکی‌ از فرش‌ها . چندتا لاحاف و تشک که اینا رو داماد میده

شیربها و اینام نداریم
ولی‌ ترک‌های قشقایی استان فارس اغلب کلّ جهیزیه رو پسر میده

اگه دختر جهیزیه بده بد می‌دونن و میگن حتما دختر رو دستشون مونده که یچیزیم باهاش میدن!!!
 سپاس شده توسط ملیکا ، *mana* ، Sepid ، انوووشه ، yasi ، مهتاب آبی
« قدیمی تر | تازه‌ تر »
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  درگوشی های مهم با پسران و دختران دم بخت Afshin 1 1,979 2015/04/22 ساعت 21:04
آخرین ارسال: @FARNAZ @
  درگوشی های مهم با پسران و دختران دم بخت Afshin 0 1,372 2015/02/03 ساعت 15:11
آخرین ارسال: Afshin

پرش به انجمن: