سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید
با سلام مهمان گرامی ،
اطلاعات کاربری به ما نشان می دهد که شما در انجــمن های زیبـــایی و سلامت عضو نشده اید برای اینکه از امکانات این تالار گفتگو استفاده کنید ، باید عضو شوید.

پس هر چه زود تر اقدام به عضــویت نمائید و یا وارد شوید.

انجــمن های زیبـــایی و سلامت

انجمن های زیبایی سلامت زیباشو

توجه: دوره آموزش فرمولاسیون رنگهای زیبای مو انجمن زیباشو ๑۩۞۩.... لطفا پرسش های خود در زمینه رنگ مو را فقط اینجا مطرح کنید..... ۩۞۩๑ ๑❀95❀ مسـابـقــه : عکس از سفره هفــت سیـن ❀95❀
 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
هموروئيد(بواسير) چيست؟
2013/09/08, ساعت 12:41
ارسال: #1
هموروئيد(بواسير) چيست؟
هموروئيد(بواسير) چيست؟


هموروئید به بالشتکهایی گفته می شود که شامل وریدهای واریسی و بافت بینابینی بوده و در قسمت تحتانی رکتوم و مدخل خروجی مقعد وجود دارند. این بالشتک ها وظایف مختلفی دارند و بیشتر کمک به دفع ، هنگام مدفوع کردن وظیفه اصلی آنهاست همچنین مرطوب کردن ناحیه به همراه غدد آن ناحیه و بستن مدخل مقعد جهت جلوگیری از بی اختیاری و دفع غیر ارادی از دیگر وظایف آنها می باشد.


بیماری هموروئید به وقتی گفته می شود که این برجستگیهای وریدی (پاکه های وریدی) ملتهب و بزرگ شوند و بیمار را دچار عارضه کنند . هموروئید به علت فشار زیاد داخل شکمی و حرکت این پاکه ها به سمت پایین و مدخل خروجی ایجاد می شود . پس از علل شایع آن یبوست مزمن ، حاملگی ، سن بالا و گاهی اسهال های مزمن می باشد.

همو روئید ها به دو گروه داخلی و خارجی تقسیم می شوند که در موارد خارجی پاکه های وریدی زیر خط دندانه ای مقعد ( خطی که مخاط راست روده و مخاط پوستی خارجی به هم می رسند) و در موارد داخلی از بالای خط دندانه ای مقعد منشا ء می گیرند.


علایم و نشانه ها:

علائم فراوانی از قبیل توده، احساس پری در مقعد، خارش ، خونریزی و درد و ..... ایجاد می کنند. اصولا هموروئید خطرناک کشنده نمی باشد و هر کسی در طول عمر خود ممکن است تجربه هموروئید را داشته باشد . شایعترین علامت هموروئید خونریزی بدون درد می باشد. بیشتر بیماران با این شرح حال که پس از مدفوع کردن ، خونریزی شدید یا کمی (که بصورت قطره قطره روی سنگ توالت می چکد) مراجعه می کنند و شکایت دوم بیماران احساس توده هنگام دفع می باشد که با دست احساس کرده و با توجه به اندازه و مرحله آن این توده ممکن است خود به خود جا رفته و یا با دست جارفته و یا اصلا جا انداخته نشود.گاهی اوقات افراد به علت اهمیت ندادن و خونریزی مزم دچار کم خونی به علت خونریزی مداوم می شوند. ودر افراد مستعد مانند کسانی که مشکلات قلبی دارند و یا افراد پیر ممکن است مشکل ساز شود.گاه هم بیماران هنگام خشک کردن خود با دستمال توالت خون را مشاهده می کنند و یا گاهی از خونی شدن لباس زیر شکایت می کنند.


هموروئید ها درد ندارند مگر در موارد داخلی که بیرون زده و ملتهب شود و یا در موارد خارجی که خون در آنها لخته شدهو به صورت توده ای سفت و دردناک خود را نشان دهد.
در مراحل اولیه هموروئیدهای داخلی بیرون نمی آیند ولی در مراحل بعدی با پیشرفت هموروئید بیرون می زند که یا با دست جا می رود ویا همانطور باقی می ماند . هموروئید های خارجی بیرون قرار دارند و بیمار همیشه احساس می کند که در کنار مقعد خود ش یک توده وجود دارد.
البته بیماریهای دیگری مانند پرولاپس یا افتادگی راست روده، شقاق ( فیشر) و یا فیستول مقعد ممکن است علائم مشابهی را ایجاد کند که جهت برسی بیشتر بیمار باید حتما به پزشک جراح عمومی مراجعه کند تا تحت درمان قرار گیرد.بیاری هموروئید در هر دو جنس زن و مرد شایع است تقریبا 50% افراد تا سن 50 سالگی هموروئید را تجربه می کنند. البته همانطور که گفته شد در افراد حامله به علت فشار شکم و تغییرات هورمونی بیشتر دیده می شود.


هنگامیکه بیماران احساس توده دارند و یا خونریزی را تجربه می کنند حتما باید توسط پزشک معالج تحت معاینه کامل قرار گیرند. خونریزی ممکن است در زمینه بیماری های دیگری مانند سرطان های روده بزرگ دیده شود برای همین بیماران باید به ای مسئله اهمیت بدهند و با وجود احتمال خونریزی از هموروئید، در سن بالا از نظر مسائل روده ای نیز بررسی شوند. برای همین بیماران باید در مرحله اول در وضعیت سجده مانند و یا خوابیده به پهلو توسط انگشت معاینه شوندو در مراحل بعدی تحت رکتوسکوپی ویا کو لونوسکوپیقرار گیرند تا مسائل دیگر نیز در آنها مورد بررسی قرار گیرد.
درمان هموروئید:
هموروئید ها بیشتر به صورت درمان سر پایی قابل درمان هستند به غیر از مواردی که اورژانس بوده و باید تحت عمل جراحی قرار گیرند. هموروئید خارجی در مواردی که سفت شده و خون در آن لخته شود ( ترومبوز) اگر بیمار زیر 72 ساعت مراجعه کند باید تحت عمل جراحی قرار گیرد. در مواردی که بیمارپس از 72 ساعت از سفت شدن و دردناک شدن هموروئید مراجعه کند قانونا درمان علامتی است و مصرف مسهل و کمپرس آب گرم درمان آن میباشد.و پس از یک هفته توده کم کم جذب شده وکوچک
می شودو به صورت یک توده گوشتی کوچک باقی می ماند.
درمان های سرپایی هموروئید شامل مصرف مسهل و نرم کردن مدفوع و کمپرس گرم می باشد. استفاده از وازلین و کرم های مقعدی آنتی هموروئید و یا شیاف آنتی هموروئید نیز کمک کننده می باشد.
هموروئید در صورت رعایت پس از مدتی بهبود یافته و از بین میرود. البته علت زمینه ای نیز باید از بین برود . حاملگی، سرفه مزمن ، چاقی، بیماریها ریوی و ........ اگر رفع نشود هموروئید هم وجود داشته و درمان غیر داروئی باید انجام شود.
مرحله بعدی هموروئید، درمانهای غیر جراحی و بیشتر سطحی می باشد. استفاده از بندینگ ( حلقه دور هموروئید) باعث نکروز و از بین رفتن مزمن هموروئید می شود. استفاده از لیزر به عنوان درمان و خارج کردن هموروئید امروزه خیلی طرفدار پیدا کرده است لیزریک نوع تیغ جراحی است با این تفاوت که خونریزی کمتری دارد ولی به هر حال بیمار تحت عمل جراحی قرار می گیرد و توده خارج می شود.
کرایو تراپی و فتو کواگولا سیون موارد دیگری هستند که امروزه کمتر استفاده می شود.
در مواردی که هموروئید داخلی و خارجی همزمان وجود داشته باشد، زمانی که هموروئید داخلی با درجه بالا وجود داشته باشد یعنی هموروئید بیرون زده باشد و یا بیماردیابت و یا نقص ایمنی بدن داشته باشد فرد باید زود تر تحت عمل جراحی قرار گیرد.
عمل جراحی هموروئید نیز به روش های مختلفی انجام می شود وهم به صورت باز (بدون بخیه زدن) و هم به صورت بسته ( با بخیه زدن ) انجام می شود که البته روش باز به دلیل احتمال بالای عفونت در ناحیه بهتر است.
پس بهتر است که در مواردی که بیمار خونریزی یا درد دارد زودتر به پزشک مراجعه کند تا در مورد روش در مان مشاوره شود. همانطور که گفته شد غیر از هموروئید بیماریهای دیگری نیز وجود دارد که علائم مشابهی دارد و عدم توجه به آنها از نظر پیشرفت عوارض و عواقب بدی خواهد داشت.
سوالات رایج:
بعد از عمل جراحی بیمار چه کار هایی باید انجام دهد؟
اصولا بعد از جراحی تا وقتیکه بیمار مدفوع نکند ممکن است علامت نداشته باشد. اولین دفع ممکن است با درد و خونریزی باشد که توصیه می شود بیمار داخل لگن آب گرم بنشیند تادرد کمتر شود. خونریزی ممکن است چند روزی ادامه داشته باشد و بعد از مدتی قطع گردد، در صورتی که خونریزی قطع نشود باید بیمار به پزشک معالجش مراجعه کند. در این مدت بیمار باید بهداشت فردی را درست رعایت کندو شستشوی مقعد را خوب انجام دهد تا زخم آلوده نشود و به فیستول تبدیل نشود.
آیا هموروئید عود می کند؟
در جراحی هموروئید اصولا رزکسیونو برداشتن توده هایی انجام می شود که مشکل ساز هستند ولی ممکن است هموروئید شخصی جراحی شود و از سمت مقابل دوبا ره عود کند. البته به روش جراحی نیز بستگی دارد.
آیا هموروئید ترشح ایجاد می کند؟
همانطور که گفته شد خونریزی از علائم هموروئید است ولی معمولا ترشح از مقعد از علائم فیستول مقعد می باشد که حتما باید مورد ارزیابی قرار گیرد.
آیا هموروئید خطرناک است؟
در موارد خونریزی مزمن احتمال کم خونی و عوارض آن وجود ارد و در مواردی هم ممکن است به علت آسیب مداوم مخاط روی آن، بدخیمی ( سرطان) دیده شود.
فرق هموروئید و پرولاپس( افتادگی راست روده ) چیست؟
هموروئید به صورت توده هایی جدا جدا از هم در اطراف مقعد دیده می شود ولی افتادگی راست روده به علت بیرون زدگی روده بصورت خطوط مدور در اطراف مقعد دیده می شود که منقطع نمی باشد.
 سپاس شده توسط Sepid ، ادمین ، *mana* ، سارا نت
2013/11/10, ساعت 14:01
ارسال: #2
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
سلام دوستان...آیا از روشهای درمان سنتی و خانگی هموروئید کسی اطلاعاتی داره ؟؟
میشه راجب روشهای درمان با داروهای گیاهی هم مطالبی بگذارید؟؟ متشکرم
 سپاس شده توسط Sonya ، ادمین ، *mana*
2013/11/10, ساعت 19:24
ارسال: #3
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
درمان خانگی بواسیر:

استفاده از انجیر خشک :
چند انجیر خشک را با آب گرم بشویید وشب آن را خیس نمایید. صبح انجیر وآبی که انجیر در آن خیس خورده را میل نمایید.خوردن انجیر هنگام عصر نیز مفید میباشد.
خوردن انجیر زمانی اثر گذار است که چندین هفته خوردن آن را ادامه دهید. دانه های ریز انجیر باعث تحریک روده وحرکت مدفوع میشود .
درمانهای خانگی باعث کاهش فشار درقسمت مقعد و کاهش میزان بواسیر میشود. برای رهایی یافتن از این بیماری باید از مبتلاشدن به یبوست جلوگیری نمایید .

تخم انبه :
دانه انبه دردرمان این بیماری مفید میباشد . باید به شیوه ای صحیح آنرا خشک کرده و پودرنمائید و در محلی تمیزوخشک نگهداری کنید. یک یا دوقاشق پودر انبه را دوبار درروز مصرف نمایید خوردن آن باعث کاهش ورم میشود .

استفاده از آلو برقانی یا سیب سرخ:
آلوی برقانی به عنوان سیب سرخ شناخته شده ومصرف آن به مدت دوالی سه ماه دردرمان این بیماری مؤثر میباشد. مصرف این میوه یکی از مؤثرترین درمان برای بواسیر خونی میباشد.

مصرف تربچه:
مخلوط صد میلی گرم از تربچه رنده شده ویک قاشق عسل ویا نوشیدن آب این سبزی دو بار درروز درحدود 60 الی 90 میلی گرم دردرمان بیماری مفید میباشد. این روش درمانی میتواند به شکل داروی خارجی نیز استعمال شود . تربچه سفید را باشیر ترکیب نمایید تابه شکل خمیر درآید استفاده آن درمحل درد باعث کاهش یافتن ورم ودرد میشود.

شلغم:
آب برگ آن باید گرفته شود و 150 میلی گرم باید به بیمارداده شود و زمانیکه آب آنرا مصرف میکنیدخوردن میوه های خام و سبزیجات ضروری میباشد. برای بدست آوردن نتیجه بهتر، آب برگ شلغم را به اندازه یکسان با آب شاهی واسفناج و هویج مخلوط نمایید.

خوردن کدو :
سه قاشق چایخوری آب برگ کدو را با یک لیوان شیر بدون چربی مخلوط نموده وهرروز صبح مصرف نمایید وخمیر ریشه گیاه را نیز برای بدست اوردن نتیجه بهتر میتوانید استفاده کنید.

زنجبیل :
نصف قاشق چایخوری از آب زنجبیل تازه را بایک قاشق چایخوری آبلیموی تازه ونعنا و یک قاشق عسل ترکیب کنید .

مصرف پیاز:
در بواسیر خونی مصرف پیاز مفید میباشد.تقریبا 30 گرم آن را درآب رنده کنید. شش گرم شکر را به آن اضافه نماییدودوباردرروز مصرف کنید بعد ازچند روز عوارض این بیماری کاهش مییابد . همچنین پیاز دردرمان بواسیر خشک مؤثر میباشد.

مصرف علف:
تنقیه آب علف دیواره روده را از مدفوع پاک میکند مرحله عادی تنقیه با آب ولرم میباشد . بعد از 20 دقیقه صبر کردن می توان 90 الی 120 میلی گرم از این ماده را استعمال کرد.

دانه کنجد :
بیست گرم دانه کنجد را در پانصد میلی گرم آب بجوشانید تا آب آن یک سوم میزان اصلی شود یا به شکل یک شیرینی دربیاید. آن را با آب به شکل خمیر در بیاورید و برای درمان بواسیرمی توانید آن را با کره استفاده نمائید.

هلیله کابلی :
گیاه هلیله کابلی برای درمان بواسیر و به عنوان ماده ای ملین وگس معروف است. این میوه باید درروغن سرخ شود تا به رنگ قهوه ای درآید؛ سپس آنرا پودرکرده ونگهداری نمایید. نصف قاشق چایخوری از این پودر هنگام خواب باعث حرکت معمولی مدفوع هنگام صبح میشود. گس بودن میوه باعث از بین رفتن سفتی مدفوع می شود. ترکیب خمیرمیوه در روغن برای استعمال خارجی مفید میباشد.

رژیم غذایی برای بواسیر:
درمان علل اصلی یبوست تنها راه رهایی از این مشکل میباشد. درابتدا تمام مسیر گوارشی برای چندین روز باید استراحت کنند تاروده پاک شود. بدین منظور بیمار باید خورن میوه را حداقل تا شش روز ادامه دهد پس از آن ممکن است از غذاهای طبیعی برای راحت مدفوع کردن استفاده نماید.

درمان دیگر برای بواسیر :

ورزش کردن
کرم یا روغنهای موضعی همراه با تغییرات در رژیم غذایی برای درمان بواسیر مؤثرند. درمواردیکه این بیماری شدید باشد جراحی ضروری است. فهمیدن علل بروز این بیماری مهم است . ورزش برای هرکس مهم ومفید است . اما برای کسانی که مبتلا به این بیماری هستند بیشتر اهمیت دارد. ورزش باعث میشود ماهیچه های شکم تحریک شود وحرکت درقسمتهایی که مربوط به مقعد است ، بیشترشود. بنابراین یبوست شخص کاهش میابد. زندگی کم تحرک، شرایط را بدتر میکند. بنابراین ورزش راهی مطمئن دردرمان بواسیر است.
آنوکرایو ، روش درمانی موثر در منزل بدون نیاز به بستری شدن

آنوکرایو یک روش درمانی جدید است که بدون نیاز به جراحی و بستری شدن، از طریق اتساع و کرایوتراپی درمان هموروئید یا بواسیر و شقاق یا فیشر را بدون عوارض و با کمترین هزینه در منزل امکانپذیر نموده است.

برای همسایه ات نور آرزو کن... قطعا حوالی تو هم روشن می شود
 سپاس شده توسط Sonya ، Sepid ، *mana* ، sahar naz
2016/05/03, ساعت 16:14
ارسال: #4
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
پیشگیری از بواسیر
اصلی ترین و راحت ترین علت پدید آمدن بواسیر، فشار بیش از اندازه بر روی وریدهای قسمت لگن و مقعد می باشد. به طور نرمال، بافت درون مقعد از طریق عروق خونی بسیاری انباشته گشته تا حرکت های روده به آسانی کنترل گردند. اگر به منظور خارج شدن مدفوع بیش از حد فشار به این قسمت ها وارد نمایید، این فشار بیش از اندازه منجر به کشیده و متورم شدن عروق آن قسمت شده و سرانجام ممکن است مبتلا شدن به هموروئید را بالا ببرد.
اسهال و یا یبوست هم منجر به فشار آوردن به این قسمت ها می شوند و سرانجام بالا رفتن فشار بر روی وریدهای مقعد می گردند. امکان ظاهر شدن هموروئید در شش ماه آخر حاملگی در زنان باردار بیشتر است، به این خاطر که بالا رفتن فشار بر روی عروق خونی قسمت لگن وجود دارد. از جنبه ای دیگر فشاری که به منظور بیرون شدن نوزاد از رحم در زمان زایمان اعمال می گردد، میتواند منجر به بدتر گشتن هموروئید شود.
در حالت کلی هموروئید بیماری متداولی می باشد که به آسانی میتوانید از مبتلا شدن آن و یا حاد شدن آن پیشگیری به عمل بیاورید. خوردن خوراک ها و گیاهان سرشار از فیبر مانند میوه جات، سبزی تازه و حبوبات (گندم، ذرت و…) قادرند امکان مبتلا شدن به هموروئید را به شدت کم کنند. همینطور نوشیدن مقدار کافی آب در طول روز و دارا بودن فعالیتهای بدنی و ورزشی اثر خیلی خوبی در جهت پیشگیری از مبتلا شدن به هموروئید هستند.
راه های پیشگیری از هموروئید
اگر تا به امروز به قدری خوش شانس بودید که این بیماری را نگرفته اید،در ادامه راه هایی به منظور پیشگیری از هموروئید را مطالعه می کنید که حتی اگر به همورئید هم مبتلا شوید، با این شیوه ها قادرید از مبتلا شدن دوباره در آینده پیشگیری نمایید.
• استفاده از موادغذایی فیبردار: خوردن زیاد میوه جات، سبزیجات و حبوبات منجر به مدفوع بزرگتر شده و راحت تر دفع می شود.
• نوشیدن مایعات: نوشیدن مایعات بیشتر، مدفوع را نرم تر می کند و فشار موقع عمل دفع پایین می آید.
• به تاخیر انداختن عمل دفع منجر به خشک و محکم شدن مدفوع می شود و دفع آن خیلی سخت می گردد.
• ورزش: فعالیت بدنی منجر به کاسته شدن فشار وارد بر رگ ها شده و امکان یبوست را هم کم می کند.
• نشستن و ایستادن طولانی مدت بر روی رگ ها فشار وارد می کند. اگر موقعیت شما طوری است که مجبورید بیش از اندازه بنشینید و یا بایستید حتماً هر از چند گاهی از جایتان بلند شوید و گردشی بکنید.
• خود درمانی به منظور تسکین موقت :
اگرچه خیلی از هموروئید ها خود به خود درمان می گردند، شیوه هایی موجود است که قادر باشید این پروسه درمانی را به سرعت انجام بدهید و اندازه دردتان را کاهش بدهید.
دراز کشیدن در وان آب گرم به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه تورم و درد را کاهش می دهد. با فرار دادن کمپرس یخ بر روی ناحیه آسیب دیده هم قادر هستید تورم آن را کاهش بدهید.
کرم های موجود در بازار که دارای عصاره ی فندق، هیدروکورتیزون یا بقیه عامل های ضد التهاب می باشند، قادرند تورم و درد را کاهش بدهند.
منبع: بواسیر
2017/02/21, ساعت 13:35
ارسال: #5
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
با سلام و درود از مطالب خوبتون
لطفا از این وبسایت هم دیدن کنید.ممنونم
http://www.dr-lal.com
2018/08/06, ساعت 15:50
ارسال: #6
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
واقعا این بیماری ادمو از پا درمیاره خیلی سخت و دردناک وقت سن کمتر آدکم میبونه تحمل کنه ولی وقتی حاد میشه و پا به سن میزاری دیگه تحملش خیلی سخت میشه من پارسال مجبور شدم جراحی کنم آدرس و شماره تلفنش توی سایتشون هست من که خیلی نتیجه گرفتم
http://clinicdarman.com/
2018/08/06, ساعت 15:54
ارسال: #7
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
واقعا این بیماری ادمو از پا درمیاره خیلی سخت و دردناک وقت سن کمتر آدکم میبونه تحمل کنه ولی وقتی حاد میشه و پا به سن میزاری دیگه تحملش خیلی سخت میشه من پارسال مجبور شدم جراحی کنم آدرس و شماره تلفنش توی سایتشون هست من که خیلی نتیجه گرفتم
http://clinicdarman.com/
2018/08/06, ساعت 16:56
ارسال: #8
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
بواسیر اگه پبشرفت کنه و حاد بشه واقعا آزار دهنده میشه و دیگه از راههای طبیعی کاری بر نمیاد
من چندوقتی بود که مشکوک بودم که بیماری بواسیر دارم
ولی مطمئن نبودم که شقاق باشه یا بواسیر
تو نت سرچ کردم اولین پیجی که اومد ایران کلینیک بود رفتم برای معاینه برخورد پرسنل و پزشک خیلی خوب بود
چون این بیماری یکم سخت هست برخورد پزشک و پرسنل و محیط کلینیک برام خیلی مهمه
هنوز تصمیم نگرفتم لطفا اگه تجربه ای دارین باهام به اشتراک بذارین
پیشاپیش ممنونم از دوستان
2018/08/16, ساعت 12:57
ارسال: #9
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
معمولاً لیزر درمانی برای درمان افراد مبتلا به بیماری هموروئید یا بواسیر درجه‌ی یک یا دو پیشنهاد می‌شود. در بیماری هموروئید درجه یک فقط شاهد بروز علایمی چون خونریزی مقعدی یا خون در مدفوع هستیم زیرا در این مرحله هنوز بافت عروقی متورم به قدری برجسته و بزرگ نشده است که از مقعد بیرون بزند و قابل مشاهده باشد.
منبع : کلینیک نشیمنگاه
2018/09/08, ساعت 18:12
ارسال: #10
RE: هموروئيد(بواسير) چيست؟
(2018/08/06 ساعت 16:56 )reyhanbd نوشته شده توسط:  بواسیر اگه پبشرفت کنه و حاد بشه واقعا آزار دهنده میشه و دیگه از راههای طبیعی کاری بر نمیاد
من چندوقتی بود که مشکوک بودم که بیماری بواسیر دارم
ولی مطمئن نبودم که شقاق باشه یا بواسیر
تو نت سرچ کردم اولین پیجی که اومد ایران کلینیک بود رفتم برای معاینه برخورد پرسنل و پزشک خیلی خوب بود
چون این بیماری یکم سخت هست برخورد پزشک و پرسنل و محیط کلینیک برام خیلی مهمه
هنوز تصمیم نگرفتم لطفا اگه تجربه ای دارین باهام به اشتراک بذارین
پیشاپیش ممنونم از دوستان

سلام ممنون از اشتراک گذاریتون
من بخاطر یه سری رژیم های سخت دچار یبوست شدید شدم و در نتیجه دچار بواسیر
درمانش نکردم تا تبدیل شده به بواسیر خونی
این صفحه https://iran-clinic.com/%D8%A8%D9%88%D8%...%86%DB%8C/ از سایتی که معرفی کردین رو خوندم خیلی از ابهاماتم برطرف شدبخاطر خونریزی که داشتم میترسیدم که سرطان داشته باشم
« قدیمی تر | تازه‌ تر »
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چگونه مي توان از ابتلا به بواسير پيشگيري‌ كرد؟ samanarefi 0 247 2019/06/21 ساعت 18:08
آخرین ارسال: samanarefi

پرش به انجمن: