سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید
با سلام مهمان گرامی ،
اطلاعات کاربری به ما نشان می دهد که شما در انجــمن های زیبـــایی و سلامت عضو نشده اید برای اینکه از امکانات این تالار گفتگو استفاده کنید ، باید عضو شوید.

پس هر چه زود تر اقدام به عضــویت نمائید و یا وارد شوید.

انجــمن های زیبـــایی و سلامت

انجمن های زیبایی سلامت زیباشو

توجه: دوره آموزش فرمولاسیون رنگهای زیبای مو انجمن زیباشو ๑۩۞۩.... لطفا پرسش های خود در زمینه رنگ مو را فقط اینجا مطرح کنید..... ۩۞۩๑ ๑❀95❀ مسـابـقــه : عکس از سفره هفــت سیـن ❀95❀
 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
رموز ارتباط با قوم شوهر!
2014/01/03, ساعت 13:21
ارسال: #1
Rainbow رموز ارتباط با قوم شوهر!
رموز ارتباط با قوم شوهر!

یکی از سخت ترین رابطه هایی که ما برقرار می کنیم، با خانواده شوهر است. وقتی ما ازدواج می کنیم، اکثر ما توجه نمی کنیم که با یک خانواده دیگر وصلت کرده ایم. ممکن است این خانواده رسم و رسوم، رفتارها، و عادتهایی برخلاف ما داشته باشند. زمانی که این اختلاف نظرها یا اختلاف در زمینه رسم و رسوم و غیره وارد خانواده شما شد، کشمکش و درگیری شروع می شود. بنابراین چقدر درگیری قابل تحمل و پذیرفتنی است؟ این موضوع بستگی به افرادی دارد که وارد بحث می شوند. بنابراین یک قاعده کلی درمورد خانواده شوهر این است که از احساساتتان به عنوان یک راهنما کمک بگیرید.اگر می خواهید رابطه تان بحرانی نشود،به نکات زیر توجه کنید:
خودتان را با شرایط وفق دهید: زوج‌ها در اوایل ازدواج اغلب تصور می‌کنند که رابطه شان با خانواده همسر باید یکی از بهترین رابطه‌ها باشد.اما وقتی بچه دار می‌شوند، ناچارا درگیر کارها و وظایف بیشتری می‌شوند و نوع رابطه شان تغییر می‌یابد. در این بین مادربزرگ‌ها و پدربزرگ‌ها و همچنین دیگر بستگان سعی می‌کنند که بفهمند چگونه می‌توانند خودشان را با این وضعیت وفق دهند.اگر زمانی تعارضی بوجود آمد ، هیچ وقت نگذارید همسرتان احساس کند که باید بین شما و خانواده اش یکی را انتخاب کند.

رازهای خانه را برملا نکنید!: با همسرتان توافق کنید که چه چیزهایی را نباید به خانواده همسرتان بگویید. یادتان باشد که هر خانواده جدیدی رازهای خودش را دارد و برملا شدن این رازها هم استقلال خانواده جدید را زیر سوال می برد و هم راه را برای دخالت خانواده ها باز می کند.

هرگز نباید مسائل مالی تان را با خانواده همسر در میان بگذارید: زمانی که خانواده همسر سعی می کنند زوج را از لحاظ مالی حمایت کنند یا اهداف مالی در سر دارند، عاقلانه آن است که موضوع را عوض کنیم. مطمئنا در بیشتر موارد خانواده همسر سعی می کنند که به فرزند و یا عروس و دامادشان کمک کنند اما اگر آنها این قصد را داشته باشند که روش زندگی خودشان را بر زندگی فرزندشان پیاده کنند، نشان می دهد که آنها قصد دخالت و فضولی در زندگی شما را دارند. دلیلی ندارد که خانواده ها از فرزندانشان به خاطر نحوه خرج کردن پولشان، یا پس انداز کردن آن یا حتی مقدار درآمد ماهیانه شان عیبجویی کنند. اگر نیاز مبرمی به پول پیدا کردید عاقلانه تر آن است که از افراد دیگری پول قرض بگیرید. بهترین راه این است که برخی مسائل زندگیتان را بین خودتان خصوصی و شخصی کنید و در خانواده های همسرتان نفوذ نکند.

نظرخواهی نکنید، اگر...: ببینید، والدین همسر یا والدین خودتان چه طور شخصیتی دارند. اگر جنبه این را دارند که فقط در مقام مشورت با آن ها حرف بزنید، خب حرف بزنید اما اگر حس می کنید نظرخواهی کردن مساوی است با در منگنه قرار گرفتن و آن ها نظر رابا دستور اشتباه می گیرند، در کل نظرخواهی نکنید.

دخالت نکنید!: بله! درست خواندید! بعضی ها درباره مسائل خانواده همسر در ظاهر و باطن دخالت می کنند و بعد راه را برای دخالت متقابل باز نگه می دارند. مثلا می گویند نظرت در مورد این خواستگار جدید چیست؟ این جور وقت ها وسوسه نشوید و بگویید: «هر جور که خودتان صلاح می دانید».

سعی کنید با مادرشوهرتان رابطه مخصوصی ایجاد کنید. زمانی را با همدیگر بگذرانید. اجازه دهید او بفهمد که شما چقدر به نظرات و عقایدش احترام می‌گذارید. مطمئن باشید به حمایت‌های وی نیاز پیدا خواهید کرد


مراقبت از بچه هایتان را به خانواده همسرتان نسپارید: شاید سخت ترین مورد بین همسر و خانواده همسر بچه ها هستند. نگهداری فرزندتان توسط خانواده همسر یک اشتباه بزرگ است.

حتی اگر آنها صلاحیت و توانایی این کار را داشته باشند اما نگهداری فرزندتان توسط آنها می تواند به یک موضوع ناراحت کننده بین شما تبدیل شود. خانواده همسر پدربزرگ و مادربزرگ هستند نه یک مراقب. اگر پدربزرگ و مادربزرگ ها در نقش یک مراقب باشند آنها می توانند تمام رفتارهای شخصی خودشان را وارد تربیت بچه شما بکنند. در این صورت بچه ها دو سری پدر و مادر خواهند داشت و خانواده همسر هم حق دخالت بیشتری در تربیت و شکل گیری شخصیت فرزند شما دارند.

نگرانی های خانواده همسر را به مهربانی پاسخ دهید: برای بیشتر افراد، ارتباط برقرار کردن با خواهرشوهر و مادرشوهر بسیار سخت است. حتی اگر مادرشوهرشان را به عنوان بهترین دوستشان بدانند. موارد بسیاری وجود دارد که زن ها توسط مادرشوهرانشان احساس تحقیر و سرزنش می کنند. تنها علت قابل قبول آن حس حسادتی است که در این رابطه وجود دارد.

بسیاری از مادرشوهرها نگران نحوه رفتار کردن عروسشان با پسرشان هستند. حتی اگر رابطه عروس و مادرشوهری بسیار دوستانه باشد، مادرشوهر هر شب با عروس تماس می گیرد تا ببیند عروسش برای دردانه اش بعد از پشت سر گذاشتن یک روز سخت کاری چه غذایی درست کرده است. زیرا او نمی تواند تحمل کند که پسرش بعد از یک روز سخت کاری یک غذای آماده و سطحی بخورد.

درچنین مواردی بهترین طرز برخورد با مادرشوهر، تشکر کردن از اوست. اجازه دهید هرآنچه که می خواهد انجام دهد، و به یاد داشته باشید که این شما هستید که هر شب همسرتان را در خانه می بینید. اگر او فکر می کند شما تنبلید پس چه کسی کارهای خانه پسرش را انجام می دهد؟ او همسر و فرزند شما را دوست دارد و می خواهد بهترین کارها را برای آنها انجام دهد.

بدگویی همسرتان را نزد خانواده اش نکنید: قانون بعدی با فامیل شوهر این است که آنها هرگز نباید از رفتارهای همسرمان که برای ما ناخوشایند است آگاه شوند. هرگز.

پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را خوب می دانند، و نیازی به یادآوری آنها نیست. انجام دادن این کار مشکلات عدیده ای را سبب می شود. اگر همسرتان مشکلاتی دارد با دوستانتان در میان بگذارید نه با مادرشوهرتان. زیرا زمانی که مشکلتان با شوهرتان حل شد، هرآنچه که شما درمورد همسرتان با مادرشوهرتان مطرح کردید به خاطرش می ماند. بهترین راه این است که مشکلات زناشویی تان را با دوستانتان و یا غریبه ها مطرح کنید یا در دفتر خاطراتتان یادداشت کنید.

با خانواده شوهرتان صمیمی شوید: سعی کنید با مادرشوهرتان رابطه مخصوصی ایجاد کنید. زمانی را با همدیگر بگذرانید. اجازه دهید او بفهمد که شما چقدر به نظرات و عقایدش احترام می‌گذارید. مطمئن باشید به حمایت‌های وی نیاز پیدا خواهید کرد.

خواهر شوهرشما وضعیت خاصی دارد. کسانی که احساس کمبود محبت و توجه می‌کنند معمولا از خودشان مطمئن نیستند. زمانیکه وی راجع به موضوعی حرف می‌زند که شما را ناراحت می‌کند، - سخت است – اما دندان‌هایتان را بهم فشار دهید، لبخند بزنید، و موضوع را عوض کنید.

به این راه فکر کنید: داشتن یک رابطه خوب با خانواده همسرتان نعمتی است که در آینده فرزندانتان به شما هم خواهند داد.
منبع:سلامت نیوز

زیبا شو دات کام

 سپاس شده توسط گل مریم ، *mana* ، Sonya ، sahar naz ، yasi
2014/01/03, ساعت 17:46
ارسال: #2
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!
پدر و مادرها عیوب فرزندانشان را خوب می دانند، و نیازی به یادآوری آنها نیست. انجام دادن این کار مشکلات عدیده ای را سبب می شود. اگر همسرتان مشکلاتی دارد با دوستانتان در میان بگذارید نه با مادرشوهرتان!!!
موافقش نیستم.اولا بهیچ عنوان نباید مشکلات همسر رو ربا دوست مطرح کرد.که اگرخدای نکرده یک روز دشمنت بشه،امکان سوءاستفاده داشته باشه.....همونطور که میدونید به مرور تجربه شده این اوضاع.
ثانیا بی انصافی هم حدی داره آخه.مگه پدر و مادر بد بچه شونو میخوان؟؟؟اگه بتونن وضعیتی رو اصلاح کنن بهترین کار اینه که محترمانه و منطقی با خودشون مطرح کرد.

بیشتر می جوئیم و کمتر می یابیم؛وقتی تو را در نظر نداریم...
 سپاس شده توسط Sepid ، *mana* ، Sonya ، sahar naz ، yasi ، دریاآرام
2014/01/03, ساعت 18:03
ارسال: #3
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!
مریم جون درسته من خودم شخصا مخالف هستم که مشکلاتمان را با دوستمون مطرح کنیم ولی همه دوستها مثه هم نیستن من خودم گاهی اوقات میام اینجا مشکلاتم رو میگم در واقع درد دل میکنم.. بعضی اوقات نباید مشکلاتمان را به خانوادهامون بگیم که باعث نارحتی و نگرانی آنها نشویم

 سپاس شده توسط گل مریم ، *mana* ، Sonya ، sahar naz ، yasi ، دریاآرام
2014/01/03, ساعت 18:09
ارسال: #4
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!
آره عزیزم اینجا میشه.ولی دوستانی که همسرت و خونوادشو میشناسن به نظرم نباید همه زیر و بم زندگی رو بهشون گفت. حتی میگن نباید با مشاوری که با شما آشنا باشه مشورت کرد.
به خونواده خودمونم نباید بد شوهرمونو بگیم.چون زن و شوهر به خاطر روابط عاطفی که با هم دارند زود فراموش میکنند ولی پدر و مادر تو ذهنشون میمونه.

بیشتر می جوئیم و کمتر می یابیم؛وقتی تو را در نظر نداریم...
 سپاس شده توسط Sepid ، *mana* ، Sonya ، sahar naz ، yasi ، دریاآرام
2014/01/08, ساعت 11:35
ارسال: #5
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!

مشکلات زندگی رو به بهترین مادر شوهر دنیا (مثلا مادر شوهر من ) بگی آخرش یه جایی حالتو میگیره...من اینو تجربه کردم ولی وقتی با یه دوست حرف میزنی تازه اونم تجربیاتشو میگه و اون وقته که میفهمی همه مردا و خانوادهاشون یه جورن...گل مریم جونی مگه ماها بچه هستیم که فرق دوست درست و حسابی رو با هر آدم دیگه ای ندونیم...مطمئنا همه ما الان تو این سن و سال دوستای صمیمی تر از خواهر و برادر داریم...اتفاقا بعد ازدواج اگه رابطه تو و شوهرت خوب باشه خانواده شوهر از حسودی دنبال نقطه ضعف میگردن و میخوان از خصوصی ترین مسائلت سر در بیارن


خداوندا ؛
آرامشي عطا كن تا بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم.
شهامتي ده كه تغيير دهم آنچه را كه ميتوانم.
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم...
 سپاس شده توسط گل مریم ، Sepid ، yasi ، دریاآرام
2014/01/08, ساعت 11:45
ارسال: #6
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!
عزیزم من همچین جسارتی نکردم که بچه هستین و هستیم!!!!
اون دوستی رو هم که میگی از خواهر و برادر نزدیکتر که حسابش سوای بقیه ست.
ولی چرا فکر میکنیم همیشه خانواده شوهر حسود رابطه خوب پسر و عروسشون هستن؟؟Blushدر حالیکه اگر ادمای منطقی باشن میدونن این رابطه به پسرشون نفع میده.
بخدا نمیخوام شعار بدم.ولی ما هم عروس داریم.اگه خدای نکرده مشکلی بین خودش و داداشم پیش بیاد واقعا ناراحت میشیم.وقتایی که با همند و خوش میگذرونن ما هم خوشحالیم.شاید خودتونم اینو تجربه کرده باشین دوستان.
خواهش میکنم این باور رو از خودتون دور کنین.همه مث هم نیستن.

بیشتر می جوئیم و کمتر می یابیم؛وقتی تو را در نظر نداریم...
 سپاس شده توسط Sepid ، sahar naz ، yasi ، دریاآرام
2014/01/08, ساعت 12:05
ارسال: #7
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!
Angelسوگلی جون شاید کلا خانوادگی ادمای خونسردی باشن؟؟؟؟با همه همینطورن یا فقط با تو؟جاری هم داری؟

بیشتر می جوئیم و کمتر می یابیم؛وقتی تو را در نظر نداریم...
 سپاس شده توسط Sepid ، sahar naz ، yasi ، دریاآرام
2014/01/08, ساعت 12:08 (آخرین ویرایش در این ارسال: 2014/01/08 ساعت 12:59 ، توسط Sepid.)
ارسال: #8
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!
نه عزیزم اونا با همه گرم میگرن جز من یه وقتایی میبنی اینقدر تحویلم میگیرن و اونقدر دلسوزیمیکنن که نگو یه وقتاییم میزنه به سرشون ..خیلی آدمای پر حرفین نه جاری ندارم ...Dodgy اصلا برام مهم نیست خدارو شکر بلاخر اون شب رسوا شدن و شوشو دیدشون چه رفتاری بامن دارن ............مهم زندگی خودمه

 سپاس شده توسط گل مریم ، yasi ، دریاآرام
2014/01/08, ساعت 12:10
ارسال: #9
RE: رموز ارتباط با قوم شوهر!
دقیقاSleepy

بیشتر می جوئیم و کمتر می یابیم؛وقتی تو را در نظر نداریم...
 سپاس شده توسط Sepid ، yasi ، دریاآرام
« قدیمی تر | تازه‌ تر »
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
Exclamation مادر شوهر یعنی؟ vorojak20 69 31,058 2015/05/23 ساعت 11:22
آخرین ارسال: سهابانو
  حدو حدود ارتباط با خانواده همسر مهسا* 5 6,169 2014/04/12 ساعت 16:04
آخرین ارسال: Fatemehh
Rainbow تکنیک های ارتباط موثر با خانواده همسر... Sepid 0 9,336 2013/10/20 ساعت 15:44
آخرین ارسال: Sepid
Rainbow 10 توصیه برای ارتباط با خانواده همسرمان... Sepid 0 6,235 2013/10/20 ساعت 15:35
آخرین ارسال: Sepid

پرش به انجمن: