سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید
با سلام مهمان گرامی ،
اطلاعات کاربری به ما نشان می دهد که شما در انجــمن های زیبـــایی و سلامت عضو نشده اید برای اینکه از امکانات این تالار گفتگو استفاده کنید ، باید عضو شوید.

پس هر چه زود تر اقدام به عضــویت نمائید و یا وارد شوید.

انجــمن های زیبـــایی و سلامت

انجمن های زیبایی سلامت زیباشو

توجه: دوره آموزش فرمولاسیون رنگهای زیبای مو انجمن زیباشو ๑۩۞۩.... لطفا پرسش های خود در زمینه رنگ مو را فقط اینجا مطرح کنید..... ۩۞۩๑ ๑❀95❀ مسـابـقــه : عکس از سفره هفــت سیـن ❀95❀
 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
2014/05/15, ساعت 10:02
ارسال: #1
چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
میزان اطلاع ما از رفتار جنسی مان چقدر است؟ شاید در پاسخ به این سوال عده ای به این نکته اشاره کنند که داشتن اطلاعات علمی در یک امر غریزی به چه کار می آید؟ و چر ا اصولا دانستن درباره اندام جنسی و رفتار جنسی در شرایطی که بدون این اطلاعات نیز می توان نیازهای روزمره انسان در این باره را براورده کرد، لازم است؟
گزارشها نشان می دهد نداشتن اطلاعات کافی در مورد رفتارهای درست جنسی چه آسیبهایی را متوجه افراد می کند و چه بسا ریشه بسیاری از مشکلات خانوادگی را باید در رفتارهای نادرست جنسی دنبال کرد. یکی از بزرگترین مشکلات جنسی حال حاضر نرسیدن به ارگاسم در بسیاری از زنان است. اکثر زنان اشکال در رسیدن به اوج لذت جنسی دارند یا هرگز تجربه به ارگاسم رسیدن را ندارند.

تعدادی از عوامل فیزیولوژیکی است که می تواند میل جنسی زن و توانایی رسیدن به اوج لذت جنسی را در زن مهار کند : عدم توازن در هورمون تستوسترون ، داروهایی مانند ضد افسردگی ، آناتومی او ( فاصله بین کلیتوریس و مهبل ) ، و البته، مسائل مربوط به شریک زندگی . مورد آخر می تواند شامل در دسترس نبودن همسر، مشکلات آناتومی مرد، زود انزالی و نداشتن اطلاعات کافی از بدن و احساس زن باشد. همچنین تمایل به فشار زیاد در حین ارتباط جنسی نیز می تواند مانع تحریک لازم زن شود.

وظایف کاری زیاد، بی محبتی، بی توجهی، مورد ستایش قرار نگرفتن نیز موجب سردی در زنان می شود. دوری از همسر و بی اعتمادی به همسر نیز در زنان مورد توجه قرار میگیرد و موجب عدم تحریک می شود. الگوهای نا امن دلبستگی ( اضطراب و اجتنابی ) که در دوران کودکی توسعه یافته در بزرگسالی باقی می ماند و به شدت جنبه های متعدد ارتباط جنسی را تحت تاثیر قرار می دهند .

در این مقاله ما عامل روانی که تاثیر منفی بر میل جنسی زن ، تحریک و ظرفیت ارگاسم دارد را بررسی می کنیم. البته این لیست به این معنا نیست که ما همه عوامل را بررسی کرده ایم ممکن است موارد دیگری هم باشد که در افراد مختلف متفاوت بروز می کند.

1- داشتن افکار انتقادی نسبت به بدن : بسیاری از زنان افکار مزاحم و یا صدای درونی مهم در مورد بدن خود دارند ، که هیجان جنسی را قطع می کند و مانع تجربه اوج لذت می شود. آنها می توانند افکار خود آگاه در مورد سایز اندام تناسلی داشته باشند.همچنین افکاری در مورد اینکه آلوده هستند و تمیز نیستند مانع برقرای ارتباط جنسی دهانی می شود.
بسیاری از زنان نگرش منفی پدر و مادر خود نسبت به عملکردهای بدن در طول آموزش توالت را درونی کرده اند، در نتیجه در شناخت تصورات بدنی افکار کثیف بودن برای آن ها تداعی می شود. به طور خاص ، ناحیه تناسلی بامفهوم مقعد آغشته است و با عملکرد دفعی اشتباه گرفته می شود. احساس شرم آور زنان در مورد این منطقه به هر چیزی در زیر کمر ، (از جمله عادت ماهانه ) گسترش یافته و آنها در نهایت احساس کثیف یا آلوده بودن کرده و این شیوه ای است که می تواند در رسیدن به تحریک و اوج لذت جنسی تداخل ایجاد کند. هنگامی که زنان افکار منفی در مورد قسمت های مختلف بدن خود دارند، پیدا کردن نقطه حساس آن منطقه زمانی که لمس می شود کار دشواری است. اگر آن ها احساس بدی در مورد بدن خود داشته باشند به راحتی از رابطه جنسی لذت نمی برند.

2- درک رابطه جنسی به عنوان عملی غیر اخلاقی یا بد : بسیاری از زنان افکار تحریف شده در مورد رابطه جنسی در اوایل زندگی در طول فرآیند اجتماعی شدن به دست آورده اند. به طور کلی، نگرش منفی پدر و مادر نسبت به برهنگی، استمناء و س ک س یک نفوذ قوی بر احساسات هر دو نوع کودکان پسر و دختر در مورد روابط جنسی و عمل جنسی دارد . در نتیجه ، مردم به طور معمول اطلاعات کمی در مورد ارتباط جنسی قابل قبول و خوب دارند. علاوه بر این، برخی از ادیان ، نظام های باوری خیلی سفت و سخت، در مورد ارتباط جنسی دارند و آن را گناه و کثیف می دانند. زنانی که در این نگرش ها پرورش می یابند ، رابطه جنسی را ممنوع ، شرم آور و بد می دانند. آنها در برابر معاشقه و ارتباط جنسی احساس بدی دارند و منتظر عواقب بد و مجازات هستند.

3- ترس از غم و اندوه : برای بسیاری از زنان ، احساس غم و اندوه مربوط به درد عاطفی در دورانی از زندگی که یک تجربه جنسی داشته اند ، به ویژه هنگامی که روابط جنسی با صمیمیت عاطفی ترکیب شده است، به صورت سرکوب شده وجود دارد. برای زنانی که مورد سوء رفتار قرار گرفته اند این احساس عمیق تر نیز می باشد. هنگامی که زنان سعی می کنند به احساس غم فکر نکنند، اوج لذت جنسی را از دست می دهند.

4- نگرانی مربوط به لذت بردن شریک جنسی : بسیاری از زنان در ارتباط جنسی به جای تمرکز به خود و لذت بردن خودشان در طول رابطه تمام تفکرشان بر این است که آیا همسرم لذت می برد؟ آیا از روی اجبار با من در ارتباط است؟ آیا فکر فرد بهتری در سر دارد؟ همین موضوع باعث می شود از رابطه جنسی عقب مانده و تجربه ارگاسم را از دست بدهند.

5- ترس از دست دادن کنترل : زنانی که به شدت بر حفظ کنترل به عنوان یک مکانیسم دفاعی محافظت از خود تکیه می کنند، به صورت ناخود آگاه رابطه جنسی را عامل مخل کنترل و امنیت درونی خود تلقی می کنند. این نگرانی ها می تواند حوزه های مختلفی داشته باشد مثلا نگرانی از ایجاد سر و صدایی که خارج از کنترل آن هاست، نگرانی از خروج بی اختیار ادرار و یا مدفوع . این اضطراب به صورت ناخود آگاه تجربه ارگاسم را غیر ممکن می کند.

6- داشتن ذهن بسیار مشغول: اکثر زنان در طول رابطه جنسی ذهن فعالی دارند و نمی توانند آن را بر این فعالیت متمرکز کنند. فکرهایی که تمام مغز را اشغال می کنند و به جای تحریک و تشویق جنسی منجر به واپس زدگی میل جنسی می شود. خیلی از زنان نمی توانند افکارشان در مورد فرزندان، وظایف خانه دار، مشکلات شغلی و ... را در طول ارتباط جنسی مهار کنند و همین ضعف باعث عدم تمرکز کامل و نرسیدن به ارگاسم می شود.

7- نگرانی از متهم شدن : دختران در همه جای جهان همیشه به با حیا بودن تشویق شده اند. زمانی که همان دختر وارد رابطه می شود و حالا به عنوان یک زن و شریک جنسی هم باید وظایفی را انجام بدهد، شکستن حریمی که در آن در ساعاتی از شبانه روز فرد باید حجب و حیا را کنار گذاشته و از رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد خیلی دشوار است. این طرز فکر که نهادینه شده، نمی تواند مانند یک کلید روشن و خاموش بشود. بنابراین فرد نمی تواند مهارهای ذهنی اش را بشکند و گاهی حتی اگر لذت هم ببرد نمی تواند و یا نمی خواهد آن را بروز دهد، از ترس اینکه مورد قضاوت قرار بگیرد و متهم شود که زن سبک و هرزه ای است. بنابراین به مرور این حالت رابطه جنسی را برای فرد از یک حالت خوش آیند به حالت وظیفه و بعضا توام با ترس تبدیل می کند. ترس از اینکه مبادا عکس العملی نشان بدهد که همسرش تصور کند او هرزه است. بنابراین تجربه ارگاسم با چنین افکاری تقریبا غیر ممکن است.

دانستن این مطلب که چرا او نمی تواند ارگاسم را تجربه کند، قدری دشوار است اما اگر شما افکاری مانند نمونه های بالا را دارید از تلاش دست نکشید. برای تجربه ارگاسم می توانید از یک روانشناس مسائل جنسی ( سکس تراپ) کمک بگیرید.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ

آدم ها فقط آدم هستند نه بیشتر و نه کمتر
کمتر از چیزی که هستند نگاهشان کنی:آنها راشکسته ای
و بیش تر از آن حسابشان کنی آنها تورا میشکنند


 سپاس شده توسط Sonya ، دریاآرام ، مه لقا ، Sepid ، *mana* ، نثار ، گل مریم
2014/05/15, ساعت 11:25
ارسال: #2
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
رهاجون ممنون بخاطر مطلب مفیدت
نگرانی از متهم شدن این مورد واقعا خیلی زیاده اکثر خانوم ها به این مورد اشاره میکنن... ایراد از خانوم ها نیس به تربیت و افکار آقایون برمیگرده...وقتی خانومی میشنوه که همسر فلانی به خانومش گفته: "چطوره که تو انقد اطلاعات جنسیت بالاس و بعدش بهش تهمت زده" دیگه نمیتونه تو رابطه خیلی راحت باشه میترسه که این اتفاق سر خودشم بیاد... متاسفانه بیشتر آقایون مطالعه ی در مورد این مسائل ندارن و اعتقاد دارن که با تجربه به دس میاد و نمیتونن قبول کنن که خانومشون با دو تا کتاب خوندن اطلاعاتشون و بدست اورده باشن

 سپاس شده توسط Sepid ، *mana* ، @Raha@ ، نثار ، گل مریم
2014/05/15, ساعت 12:01
ارسال: #3
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
دریاااااااا
Yahoos (54)Yahoos (42)

 سپاس شده توسط *mana* ، @Raha@ ، دریاآرام ، نثار
2014/05/15, ساعت 12:52
ارسال: #4
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
به نظر من این مسائل امروزه کمرنگ تره و زن و مرد هر دو راحت تر با هم رابطه دارنBlush

قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.
 سپاس شده توسط @Raha@ ، دریاآرام ، Sepid ، نثار ، گل مریم
2014/05/15, ساعت 12:59
ارسال: #5
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
سوگلی جون من حرف بیخودی نمیزنم... دوست من سر همین تهمت ها و حرفای شوهرش طلاق گرفتن... پسره بهش گیر داده بود چطور میدونستی فلان حرفوووووووووو... یه چیزایی هم شنیدم و دیدم برا همین......ماناجون نمیشه چون یکی رابطه ش خوبه بگه کم رنگ شده...هستن کسایی که این موارد تو زندگیشون پیش اومده... حتی هستن خانوم هایی که بدتر از آقایون برای کسی که یه مسئله ی رو بلد باشه و خودشون بلد نباشن حرف در میارن...این مسائل رو دیدم و شنیدم کم هم نبوده برا همین به اون موضوع اشاره کردم

 سپاس شده توسط *mana* ، @Raha@ ، Sepid ، نثار ، گل مریم
2014/05/15, ساعت 13:00 (آخرین ویرایش در این ارسال: 2014/05/15 ساعت 13:02 ، توسط @Raha@.)
ارسال: #6
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
من فکر میکنم همسران امروزی راحت تر راجب این مسایل با هم حرف میزنند
و نیز اینکه شاید بعضی از همسران شکاک نگران باشند که خانومشون از کجا ین قدر اطلاعات داره ولی متقابلش بعضی از افراد متمدن هم خوشحال مشن از اینکه خانمشون به این مسیله اهمیت میده و حتی در موردش مطالعه میکنهBlush
درهرصورت هر دونوع مرد در واقعیت وجود دارند

آدم ها فقط آدم هستند نه بیشتر و نه کمتر
کمتر از چیزی که هستند نگاهشان کنی:آنها راشکسته ای
و بیش تر از آن حسابشان کنی آنها تورا میشکنند


 سپاس شده توسط دریاآرام ، *mana* ، Sepid ، نثار ، گل مریم
2014/05/15, ساعت 13:03 (آخرین ویرایش در این ارسال: 2014/05/15 ساعت 13:18 ، توسط *mana*.)
ارسال: #7
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
Undecidedدیگه طرف باید ذهنش بیمار باشه که اینطوری بگه.من خودم خیلی چیزا رو به آقام میگفتم و اونم به من.چون قبلش کتاب های باربارا رو خونده بودم.
ولی در مجموع راجع به ارگاسم میخوام بگم بچه ها؛وقتی ازدواج کردید باید یاد بگیرید که چطور به ارگاسم می رسید ارگاسم تو افراد مختلف متفاوته و همه خانوما همونطوری که تو کتابا نوشتن بهش نمیرسن.اوائل ازدواج یکم طول میکشه تا هرکس بتونه یاد بگیره چطور به ارگاسم برسه.امیدوارم همه جونا ازدواج کنن و رابطه های سالم و لذت بخشی داشته باشند.

قدر زمان حال را بدانید که گذشته هرگز برنمی گردد و آینده شاید نیاید.
 سپاس شده توسط دریاآرام ، Sepid ، @Raha@ ، نثار ، گل مریم
2014/05/15, ساعت 13:11
ارسال: #8
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
دریا جون من نگفتم که بیخود گفتی که Undecided

 سپاس شده توسط *mana* ، دریاآرام ، نثار
2014/05/15, ساعت 13:15 (آخرین ویرایش در این ارسال: 2014/05/15 ساعت 13:29 ، توسط دریاآرام.)
ارسال: #9
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
یه مواردی هس که صلاح نمیدونم تو مکان عمومی بگم و اینکه ممکنه عده ای از دوستان ناراحت بشن اصلا خودم هم راحت نیستم برا گفتنشون... میتونستم منظورمو واضح تر برسونم..

 سپاس شده توسط Sepid ، *mana* ، @Raha@ ، نثار
2014/05/15, ساعت 13:17
ارسال: #10
RE: چرا اغلب زنان ارگاسم را تجربه نمی کنند؟
همون دیگه دختر DodgyDodgyDodgy

 سپاس شده توسط دریاآرام ، *mana* ، نثار
« قدیمی تر | تازه‌ تر »
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
 


موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  چرا زنان دچار کاهش میل جنسی می شوند؟ sajedi7273 1 5,258 2015/02/21 ساعت 12:55
آخرین ارسال: @Raha@
  شناسايي نقاط تحريك پذيري زنان (نقاط تحريك پذيري و آماده كردن زن ) sajedi7273 0 2,631 2015/01/17 ساعت 03:34
آخرین ارسال: sajedi7273
  علت دیر ارگاسم شدن و دیر ارضا شدن زنان گل مریم 0 2,461 2015/01/07 ساعت 03:43
آخرین ارسال: گل مریم
  بدبینی مانع رسیدن به ارگاسم می شود @Raha@ 0 1,846 2014/12/09 ساعت 10:54
آخرین ارسال: @Raha@
Information دلایل سرد شدن زنان از برقراری رابطه جنسی دریاآرام 3 4,636 2014/11/27 ساعت 14:37
آخرین ارسال: parisaaaa
  همه چیز درباره ارگاسم همزمان در رابطه جنسی @Raha@ 0 2,511 2014/06/12 ساعت 09:15
آخرین ارسال: @Raha@
  این مردان دچار اختلالات ارگاسم می شوند @Raha@ 0 1,080 2014/06/01 ساعت 16:26
آخرین ارسال: @Raha@
  مواد پرمصرفی که اسپرم را نابود می کنند @Raha@ 2 3,312 2014/05/24 ساعت 11:09
آخرین ارسال: @Raha@
Exclamation روشهایی برای رسیدن خانمها به ارگاسم...... Sepid 0 4,525 2014/02/16 ساعت 18:05
آخرین ارسال: Sepid
Rainbow ملزومات به ارگاسم رسیدن زنان... Sepid 0 3,925 2013/12/16 ساعت 10:44
آخرین ارسال: Sepid

پرش به انجمن: