سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید
با سلام مهمان گرامی ،
اطلاعات کاربری به ما نشان می دهد که شما در انجــمن های زیبـــایی و سلامت عضو نشده اید برای اینکه از امکانات این تالار گفتگو استفاده کنید ، باید عضو شوید.

پس هر چه زود تر اقدام به عضــویت نمائید و یا وارد شوید.

انجــمن های زیبـــایی و سلامت

انجمن های زیبایی سلامت زیباشو

توجه: دوره آموزش فرمولاسیون رنگهای زیبای مو انجمن زیباشو ๑۩۞۩.... لطفا پرسش های خود در زمینه رنگ مو را فقط اینجا مطرح کنید..... ۩۞۩๑ ๑❀95❀ مسـابـقــه : عکس از سفره هفــت سیـن ❀95❀

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اختلاف سن همسران چه اثری بر روابط جنسی آنها دارد؟
2014/06/24, ساعت 14:05
ارسال: #1
اختلاف سن همسران چه اثری بر روابط جنسی آنها دارد؟
متخصصان و مشاوران خانواده بر این باورند که روابط جنسی بخش مهم زندگی زناشویی است و هر گونه عاملی که به این روابط آسیب برساند، باید هر چه زود‌تر به شکلی درست و مناسب واکاوری و برطرف شود تا به کانون خانواده آسیبی از این نظر نرسد.

رییس انجمن علمی ‌سلامت خانواده ایران تاکید می‌کند: اختلاف سنی زیاد چه از طرف زن و چه از طرف مرد مشکلاتی را در روابط جنسی آن‌ها به وجود می‌آورد. دکتر محمدرضا صفری‌نژاد می‌افزاید: تفاوت سنی میان زن و شوهر باید در حد معقولی باشد و در صورتی که تفاوت سنی میان زن و شوهر زیاد باشد مشکلات بسیاری در زندگی زناشویی آن‌ها به وجود می‌آید که از جمله مهم‌ترین آن مشکلات روابط جنسی و ارضاء زوجین است.

این استاد دانشگاه علوم‌ پزشکی ادامه می‌دهد: اختلاف سنی زیاد چه از طرف زن و چه از طرف مرد مشکلاتی را در روابط جنسی آن‌ها به وجود می‌آورد که یکی از این مشکلات را ما با اصطلاحی به اسم یائسگی زنانه و یائسگی مردانه می‌شناسیم. همان طور که می‌دانید زنان در ۴۰ تا ۵۰ سالگی اکثرا دچار یائسگی می‌شوند و هورمون‌های مردانه در مردان نیز بعد از ۵۰ سالگی کم کم رو به کاهش می‌رود، حال اگر زوجی تفاوت سنی بالایی داشته باشند به عنوان مثال اگر زنی ۱۵ سال تفاوت سنی با همسر خود داشته باشد و در زمانی که هنوز او جوان است و یائسه نشده، همسرش توانایی برقراری رابطه جنسی نداشته و یا نتواند روابط جنسی متعددی با همسر خود داشته باشد و انتظار وی را برآورده کند مشکلاتی در این زمینه پدید می آید.

وی تصریح می‌کند: عکس این موضوع هم صادق است. اگر زنی از همسر خود بزرگ‌تر بوده و اختلاف سنی بالایی با همسر خود داشته باشد زمانی که سن وی بالا‌تر می‌رود به دلیل تغییرات فیزیولوژیکی که در بدن وی رخ می‌دهد در برقراری روابط جنسی با همسرش دچار مشکل می‌شود.

رییس انجمن علمی سلامت خانواده ایران خاطر نشان می‌کند: اختلاف سنی بالا میان زوجین آن‌ها را به هنگام بچه دار شدن نیز دچار مشکل می‌کند به این صورت که یکی از زوجین که سن بالاتری دارد تحمل سر و صدای نوزاد خود را ندارد و یا به دلیل بالا بودن سن احتمال است که هر اتفاقی برای وی بیفتد و فرزند وی از نعمت داشتن پدر محروم بماند. بنابراین می‌توان گفت اختلاف سنی بالا میان زوجین می‌تواند در بسیاری از مسائل خانوادگی تاثیرگذار باشد.

بهتر است جوانان پیش از ازدواج دقت ویژه ای در این زمینه داشته باشند و بخوبی تصمیمی را که می گیرند، از زوایای متفاوت تجزیه و تحلیل کنند تا بعدها به مشکلی برخورد نکنند.

سلامت نیوز

آدم ها فقط آدم هستند نه بیشتر و نه کمتر
کمتر از چیزی که هستند نگاهشان کنی:آنها راشکسته ای
و بیش تر از آن حسابشان کنی آنها تورا میشکنند

سپاس شده توسط sahar naz ، محمد ، نثار ، دریاآرام ، Sepid ، parisaaaa ، گل مریم ، مامان کتی
2014/06/24, ساعت 14:18
ارسال: #2
RE: اختلاف سن همسران چه اثری بر روابط جنسی آنها دارد؟
یه مشاوری قبلا به من گفت بهترین اختلاف سنی بین دختر و پسر بین 3 تا7 ساله. البته به نظر من تا 1 یا 2 سال میشه کم و زیادش کرد.

بزرگترین شادی ام در زندگی اینست که,هیچ کس نمیداند تا چه اندازه غمگینم
 سپاس شده توسط sahar naz ، نثار ، دریاآرام ، Sepid ، مامان کتی
2014/06/24, ساعت 14:45
ارسال: #3
قربون دستت رها جون بابت این مطلب ولی باید اینو اضافه کرد دنیای امروز و شرایط زندگی مون خیلی با نسل قبل فرق کرده و معمولا حرفای این مشاورا و دکترا و جامعه شناسا ماله نسل قبل ماست اون وقتی که یه دختر تو سن 14 سالگی ازواج میکرده و بچه دار میشده ...مثل همین مامانای ما که بچه کوچیکشون رو تو سن 30 سالگی میاوردن و میگفتن زنگوله پای تابوت....حالا فکر کنید دخترای نسل ما تو سن 30 تازه عروسی میکنن...اصلا انصاف نیست که خودمونو با نسل قبل مقایسه کنیم .... سن آدم فقط عددای توی شناسنامه نیست و ذهن و روح آدم میتونه تعیین کننده سن واقعی باشه...حالا بیا ببین که دختره 30 سالشه با یه پسر 37 ساله واقعا میتونه زندگی کنه؟؟ به نظر من اختلاف سنی برای نسل ما باید کمتر باشه فوقش 1 سال و یا 2 سال...
معلومه تو نسل قبل نمیشده دختر از پسر بزرگتر باشه ولی تو نسل ما ازدواجای این مدلی پایداری بهتری داره...

خداوندا ؛
آرامشي عطا كن تا بپذيرم آنچه را كه نميتوانم تغيير دهم.
شهامتي ده كه تغيير دهم آنچه را كه ميتوانم.
و دانشي كه تفاوت اين دو را بدانم...
 سپاس شده توسط محمد ، نثار ، دریاآرام ، Sepid ، parisaaaa ، گل مریم ، مامان کتی
2014/06/24, ساعت 15:33
ارسال: #4
سحرناز عزیزم این حرفتو کاملاقبول دارم که نسل ما با گذشته خییییلی زیاد فرق کرده از همه لحاظ. به نظر من اختلاف داشتن بین 3 تا 7 سال یا حتی کمتر و بیشتر بستگی به شرایط روحی و جسمی و زندگی اون دو نفر داره.بعضیا با اختلاف سنی خیلی کم هم نمیتونن باهم کنار بیان و متاسفانه زندگیشون دوام نمیاره اما از طرفی هم بعضیا با اختلاف سنی زیاد خیلی خوشبخت کنار هم زندگی میکنن البته کمه تعدادشون. 3 تا 7 سال میانگین استانداردیه که امروز روانشناسا طبق تحقیق و امار از زوج ها بدست اوردن ولی باز میگن عدد ثابت و غیر تغییری نیست یعنی استثنا هم داره.
ولی گلم متوجه نشدم چرا گفتی مثلا دختر 30 ساله میتونه بایه پسر 37 ساله ازددواج کنه؟

سپاس شده توسط محمد ، نثار ، دریاآرام ، Sepid ، sahar naz ، گل مریم
2014/06/24, ساعت 15:36
ارسال: #5
به نظرمن اگه ادم توجونی ازدواج کن بهتر چون سن از 27 بره بالا طرز تفکرها عوض میشه وباعث ناراحتی های میشودوخوشی وخنده های قبل از 27 هست بعد از 27 نیس

يعني مي شود روزي برسد كه بيايي مرا در آغوش بگيري .....

بخواهم گله كنم بگويي هيس همه كابوس ها تمام شد ......

در گوشم بگويي: براي هميشه مال من شدي....
 سپاس شده توسط نثار ، دریاآرام ، sahar naz ، parisaaaa
2014/06/24, ساعت 16:00
ارسال: #6
محمد پس هرکی ازدواج نکرده قبل از 27 پس فقط یه دنیای غم برا خودش درست میکنه

خیلی جالب بود نظرتUndecided

سپاس شده توسط محمد ، نثار ، دریاآرام ، sahar naz
2014/06/24, ساعت 16:10
ارسال: #7
منظورم این بعد از 27 سالگی طرز فکر عوض میشه شوق واشتیاقی تو جوانی داشتند برای تفریحاتی میروند ولی الان نه چون مامردا ازز 27 یا از 30 میگذریم کسل کننده میشیم خیلی هامون

يعني مي شود روزي برسد كه بيايي مرا در آغوش بگيري .....

بخواهم گله كنم بگويي هيس همه كابوس ها تمام شد ......

در گوشم بگويي: براي هميشه مال من شدي....
 سپاس شده توسط نثار ، دریاآرام ، Sepid ، sahar naz ، parisaaaa
2014/06/24, ساعت 16:14
ارسال: #8
من بااختلاف سن موافق نیستم
 سپاس شده توسط محمد ، دریاآرام ، sahar naz ، مامان کتی
2014/06/24, ساعت 16:20
ارسال: #9
کاملا با نظرت مخالفم محمد

من برادرم که زن داره 34سالشه کاش من حدش شاد بودم

سپاس شده توسط فرشته پاک ، دریاآرام ، Sepid ، نثار ، sahar naz ، parisaaaa
2014/06/24, ساعت 16:25
ارسال: #10
من باهات موافق نیستم محمد. آدما تو هر سنی میتونن شاد و سرزنده باشن و برای خودشون شادی بسازن

سپاس شده توسط سارا نت ، دریاآرام ، نثار ، sahar naz ، جوجه طلا
« قدیمی تر | تازه‌ تر »
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان

موضوع‌های مرتبط با این موضوع...
موضوع: نویسنده پاسخ: بازدید: آخرین ارسال
  در دوران نامزدی چگونه رابطه جنسی داشته باشیم؟ @Raha@ 72 46,440 2016/04/24 ساعت 13:26
آخرین ارسال: loolooo
  آیا سکوت در برابر خیانت همسر، منجر به بهبود روابط زوجها و مانع از تکرار خیانتش می شود dokhtaroone 0 2,554 2015/08/15 ساعت 20:15
آخرین ارسال: dokhtaroone
  راههای صحیح رابطه جنسی fundone 0 3,034 2015/05/23 ساعت 13:20
آخرین ارسال: fundone
  چرا زنان دچار کاهش میل جنسی می شوند؟ sajedi7273 1 5,185 2015/02/21 ساعت 12:55
آخرین ارسال: @Raha@
  برای بهبود عملکرد جنسی در زندگی زناشویی فیلم های پورنو ببینیم یا نه؟ *mana* 12 14,005 2015/01/26 ساعت 15:10
آخرین ارسال: sajedi7273
  شش خوراکی زیاد کننده میل جنسی Sonya 4 6,139 2015/01/15 ساعت 17:40
آخرین ارسال: hoss
Heart غذاهایی برای رابطه جنسی بهتر @Raha@ 8 10,710 2015/01/07 ساعت 03:52
آخرین ارسال: گل مریم
Information دلایل سرد شدن زنان از برقراری رابطه جنسی دریاآرام 3 4,550 2014/11/27 ساعت 14:37
آخرین ارسال: parisaaaa
  پیامدهای تلخ تجاوز جنسی! @Raha@ 0 2,364 2014/10/18 ساعت 13:42
  رابطه جنسی برای بدن ضرر ندارد؟ @Raha@ 0 2,809 2014/09/10 ساعت 16:44

پرش به انجمن: