سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید
با سلام مهمان گرامی ،
اطلاعات کاربری به ما نشان می دهد که شما در انجــمن های زیبـــایی و سلامت عضو نشده اید برای اینکه از امکانات این تالار گفتگو استفاده کنید ، باید عضو شوید.

پس هر چه زود تر اقدام به عضــویت نمائید و یا وارد شوید.

انجــمن های زیبـــایی و سلامت

انجمن های زیبایی سلامت زیباشو

توجه: دوره آموزش فرمولاسیون رنگهای زیبای مو انجمن زیباشو ๑۩۞۩.... لطفا پرسش های خود در زمینه رنگ مو را فقط اینجا مطرح کنید..... ۩۞۩๑ ๑❀95❀ مسـابـقــه : عکس از سفره هفــت سیـن ❀95❀
 
 
امتیاز موضوع:
  • 1 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش شب زفاف
2014/11/25, ساعت 16:53
ارسال: #1
آموزش شب زفاف

باید بدانیم در شب زفاف که اولین رابطه ی جنسی دختر و پسر است در نتیجه ی آن دختر پرده ی بکارت خود را از دست می دهد که در بیشتر مواقع با درد همراه است.پاره شدن پرده بکارت ، در حقیقت نمود خارجی جریانی بسیار پیچیده است که باید آن را آغاز زنانگی و پایان دوشیزگی شمرد. باید گفت در اولین تجربه ی جنسی دو نوع درد برای دختر ممکن است به وجود آید.این دو نوع درد عبارتند از:

۱- درد به علت پارگی پرده بکارت
این درد همان طور که در بالا گفته شد به علت ایجاد یک زخم سطحی در داخل واژن است. که این گونه زخم ها معمولاً دردناک تر از سایر زخم ها هستند. برای کنترل درد، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است. این کار سبب می شود تا دختر به مرحله ی ارگاسم یا نزدیک آن برسد. رسیدن به ارگاسم، آستانه ی درد را بالا می برد و باعث می شود که درد یا خیلی کم شود و یا قابل تحمل گردد.

۲- درد به علت دخول
این درد دقیقاً به علت کشش دیواره ی واژن است.واژن برای اولین بار می خواهد باز شود. پس درد زیادی را حس می کند.برای کنترل این درد دقیقاً مثل راه حل بالا، باید معاشقه طولانی داشت. تا هم واژن لیزشود و هم آستانه درد افزایش یابد. برای این منظور می شود از ژل مخصوص نیز استفاده نمود.

در شب زفاف برای آمیزش بهتر و کم دردترباید به نکات زیر توجه نمود:
۱- معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ی ارگاسم ؛
۲-استفاده از ژل مخصوص ؛
۳- دختر را باید قبل از نزدیکی از نظر روحی آماده کرد
۴- در صورت داشتن درد شدید از سوی دختر از ادامه نزدیکی خودداری کنید.


) اولین شب شروع زندگی مشترک و یکی از شب های بسیار مبارک است . مبارکی آن از این جهت است که در روایت آمده مؤمن با ازدواج و عروسی کردن نیمی از ایمانش تکمیل می شود.به همین جهت در منابع اسلامی آداب فراوانی برای شب زفاف ذکر شده است. در شب زفاف دعا مستجاب است و فرشتگان رحمت خدا را برای عروس و داماد نازل می کنند.شب زفاف در خاطره ی تمامی زوج های جوان یک شب خاطره انگیز است. در این شب همسر مرد به خانه ی وی وارد می شود و آن شب (شب زفاف)اولین شب زندگی آن زن و شوهر است.برای زفاف و آمیزش، شب انتخاب شده است و پیشوایان دینی، شب را برای رفتن عروس به خانه داماد، ترجیح داده اند و چون این عمل همواره در شب انجام می شود آن را شب زفاف می نامند.تازه عروس بنا به طبیعت ، از نخستین رابطه جنسی در شب زفاف اکراه و هراس دارد و علت آن معمولا درد جسمانی نیست که اگر همراه با آرامش و خودداری و صبوری مرد باشد خیلی جزئی است. غالبا خود دختر هم نمی داند علت این هراس و اکراه در کجاست ؟ در واقع در شب زفاف تازه عروس دچار نوعی ”‌ شرم ”‌ نیز هست . همه این علت ها را باید در جای دیگری جستجو کرد.در حقیقت چون زن در این مرحله که وارد حیات زناشویی می گردد دگرگونی مهمی در برابر خود می بیند و به زندگی آینده و مسوولیت ها و خطرهای آن می اندیشد و از آن واهمه دارد. همه این واهمه ها ، چه زن از آن آگاه باشد و چه نباشد ، قابل ملاحظه و شایسته توجه است.این وظیفه شوهر است که وجود این هراس فطری زن را دریابد و همواره آن را به یاد داشته باشد.بهترین فرصت برای جلب اطمینان زن همین دوره کوتاه است.
معروف است که شب زفاف را نباید با جبر آغاز کرد ، ما می گوییم در شب زفاف و در کار پاره شدن پرده دوشیزگی نه تنها جبر نباید در کار باشد بلکه این عمل باید دنباله و نتیجه نوازشی صبورانه و معاشقه ای جانانه باشد و شوهر باید عروس را به تدریج متمایل و راغب به عمل نماید نه آن که با شتابکاری و به کار بردن زور،تنها حس شهوت خویش را فرو نشاند. در این صورت تنها جسم زن را تصرف کرده و از تصرف روح او ناتوان مانده است. بنابراین شوهر در شب زفاف باید تمام تمهیدات لازم را به کار گیرد و در نهایت ملایمت و ظرافت عمل کند و بداند که کوچکترین اشتباه در شب زفاف، چندان او را خسته و دل آزرده می کند که به آسانی التیام پذیر نخواهد بود و گاه تا پایان زندگی زناشویی آثار آن بر جای می ماند.

موارد لزوم مراجعه به پزشک:
الف) پارگی پرده بکارت معمولاً دارای خونریزی کم است. البته این قضیه به چثه و سن دختر بستگی دارد. در بعضی از موارد پرده بکارت دختر با نزدیکی پاره نمی شود. در این حالت حتماً باید با جراح زنان مشورت نمود تا وی با روش جراحی پرده را باز نماید.ب) تا سه روز پس از نزدیکی خونریزی بسیار جزئی، طبیعی است و نباید نگران بود. ولی در صورت ادامه پیدا کردن خونریزی حتماً باید به جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کرد.

چرا برخی زنان در اولین ارتباط جنسی و در شب زفاف خونریزی ندارند؟
گذشته از فقدان مادرزادی پرده بکارت در بعضی زنان، در صورتی که زن در هنگام رابطه ی جنسی ، آرام و بدون تنش بوده، زمان کافی برای عشق ورزی داشته باشد، با طرف مقابل خود احساس راحتی کند و دهانه ی واژنش به اندازه ی کافی مرطوب باشد، آلت تناسلی مرد به نرمی وارد واژن او می شود . به این ترتیب ممکن است در اولین ارتباط خونریزی نداشته باشد و یا به دلیل نوع خاصی از پرده بکارت اتفاق مشابه این می افتد. اما اگر زن مضطرب باشد یا بترسد و پاهایش را جمع کند دهانه واژن تنگ خواهد شد و هنگام دخول خونریزی و درد خواهد داشت.
از آنجایی که در نظر مردم پرده بکارت پرده ای بسیار سفت و محکم است که تنها با فشار پاره می شود ، برخی مردها در هنگام رابطه ی جنسی فشار زیادی به دهانه ی واژن آورده و موجب پارگی دهانه ی واژن و درد و خونریزی می شوند. در صورتی که، اگر زن هنگام رابطه ی جنسی آمادگی کافی داشته و به دور از احساس اضطراب باشد هیچ نیازی به فشار از جانب مرد نیست.نکات قابل توجه در مورد پرده بکارت:
رشته های عصبی در پرده کم هستند و به همین دلیل درصورت آرامش جسمی و روانی پارگی آن معمولاً با درد کمی همراه است. عمل دخول و پاره شدن پرده بهتر است در زمانی که بدن آرام است و هیچ اضطراب و خستگی ندارد انجام شود. بنابراین نزدیکی در اولین شب ازدواج و پس از مراسم طولانی عروسی توصیه نمی شود.زنان بهتر است قبل از نزدیکی نه به منظور گرفتن گواهی سلامت پرده بکارت، بلکه به دلیل آگاهی ازنوع پرده به پزشک متخصص زنان مراجعه کرده و توضیحات لازم را درخواست کنند؛ زیرا در موارد نادری که پرده از نوع ضخیم است احتیاج به عمل جراحی دارد. ضمن این که تحریک زن و خروج ترشحات از دهانه ی واژن موجب روان شدن دهانه ی واژن و سهولت ارتباط جنسی می شود.گاهی پرده بکارت با یکی دو بار نزدیکی کاملاً پاره نمی شود و هر دفعه قسمتی از آن پاره شده و کمی خونریزی می کند و البته بدون پارگی پرده، مایع اسپرم ریخته شده بر روی آن می تواند موجب حاملگی شود، زیرا اسپرماتوزئید موجود در اسپرم می تواند از سوراخ پرده حرکت کرده و به طرف تخمک زن برود و حاملگی ایجاد شود. در این موارد زن با پرده سالم حامله می شود.


شب زفاف و آموزش شب زفاف

آداب روابط زناشویی زن و مرد دو قسم است:الف – آداب شب زفاف که عبارت است از :۱- ابتدا عروس و داماد وضو بگیرند.۲- تکبیر گفتن در شب زفافبرخلاف مراسم جاهلیت – که متأسفانه عده ‏ای در عصر ما به بعضی از آنها گرفتاراند و شب زفاف را به بی عفتی و بی غیرتی و گناه میگذرانند – در اسلام ، نخستین حرکت سازنده زندگی مشترک ، با شعار «تکبیر» آغاز می گردد .۳- خواندن دو رکعت نماز در شب زفاف ؛خواندن این نماز در شب زفاف، با حال خضوع و خشوع و دعای ذیل در سرنوشت عروس و داماد بسیار مؤثر است: خدایا الفت و مودت و رضایت زن را نسبت به من و رضایت مرا نسبت به او، بر من ارزانی دار و میان ما را به بهترین وجه مجتمع نما و نیکوترین الفت را به ما عطا کن، همانا تو حلال را دوست می داری و حرام را زشت می شماری».۴- خواندن دعا و نیایش، که بعد از خواندن نماز زفاف صورت می گیرد.۵- دست گذاشتن داماد بر پیشانی عروس ؛پس از ورود عروس به حجله ، داماد در حالی که رو به قبله می ایستد، دست خویش را بر پیشانی عروس بگذارد و برای خود و عروس و اولاد آینده‏شان ، چنین دعا کند: خدایا این زن را به امانت از تو گرفتم و با کلمات تو او را حلال کردم، اگر از این زن فرزندی برای من مقرر فرمودی او را پربرکت و پارسا قرار ده و برای شیطان در او بهره‏ای قرار مده».

ب – آداب عمومی ( مستحبات) زناشویی:

۱- گرفتن وضو۲- گفتن بسم اللّه‏
۳-
در هنگام جماع تعجیل نکند و زن را برای آن آماده کند تا او هم کاملاً لذت ببرد.
۴-
جماع در شب‏های دوشنبه، سه شنبه، پنج شنبه یا جمعه باشد.۵- هنگام جماع با زن ملاعبه و بازی کند تا او کاملاً آماده شود.۶- جماع را وقتی انجام دهد که زن میل دارد.۷- بهتر است نزدیکی در اول شب نباشد ، بلکه ساعاتی بعد از خوردن شام باشد ، زیرا معده پر است و نزدیکی موجب قولنج و فلج و چکیدن بول و فتق و ضعف بینایی و برخی بیماری های دیگر می شود.امام رضا(ع) فرمود این عمل را در آخر شب انجام دهید. زیرا برای بدن صالح تر و مایه امید بیش تر و ذکاوت بیش تر برای فرزندی که به دنیا می آید ، می باشد. (سفینه البحار ، ج ۱، ص ۱۸۱)منبع:تبیان دات نت

 سپاس شده توسط parisaaaa ، ملیکا ، anonymous ، سارا نت ، گل مریم ، sheyda 00 ، yasi ، امیر... ، Sepid ، @Raha@ ، sahar naz ، *mana* ، مامان کتی ، دریاآرام ، Nahid69
2014/11/25, ساعت 17:01
ارسال: #2
RE: آموزش شب زفاف
man kheyli mitarsamashk

خدایا منو ببخش بخاطر تمام درهایی که کوبیدم و خونه تو نبود..Heart
 سپاس شده توسط Sonya ، گل مریم ، sheyda 00 ، yasi ، امیر... ، Sepid ، sahar naz ، دریاآرام
2014/11/25, ساعت 21:09 (آخرین ویرایش در این ارسال: 2014/11/25 ساعت 21:12 ، توسط سارا نت.)
ارسال: #3
RE: آموزش شب زفاف
حاج خانم وا... من هرچی دختر دور برمه خانم و دختر ان Angel

عزیزم 15 %میشه بگی چطوربدست آوردی؟ سپاس شده توسط Sonya ، Sepid ، sheyda 00 ، yasi ، sahar naz
2014/11/25, ساعت 21:15
ارسال: #4
RE: آموزش شب زفاف
حاج خانوم جان حرفاتون اساس ندارن من قبول ندارم

 سپاس شده توسط سارا نت ، Sonya ، sheyda 00 ، yasi ، sahar naz ، *mana* ، parisaaaa
2014/11/25, ساعت 21:17
ارسال: #5
RE: آموزش شب زفاف
موافقم سوگلی سپاس شده توسط Sepid ، Sonya ، sheyda 00 ، yasi ، sahar naz
2014/11/25, ساعت 23:31
ارسال: #6
RE: آموزش شب زفاف
ممنون گلی جون بابت مقاله مفیدت.
عکسشم خیلی بامزس!!
بنظرمنم تو جامعه نمیشه همرو با یک دید نگاه کرد و کم نیستن دخترایی ک عفت و نجابتشون رو حفظ کردن .
بنظرم انجام فریضه دینی تو این شب آرامشی رو ب زنو شوهر هدیه میکنه ک بتونن استارت خوبی رو تو زندگیه زناشوییشون زده باشن.
زندگی انسان خلاصه شده در ب دست آوردن آرامش و چ بسا این آرامش معنوی باشه.
من شنیدم این شب خیلی میتونه موثر باشه روی روند زندگی زناشویی .یه حرفی هم با مامانا دارم اگه دوست دارید دخترتون آینده جنسی خوبی رو داشته باشه باهاش رفیق باشید خیلی بهتره اینجور اطلاعات رو از زبون مادرش بشنوه تا یه دوست و یا آشنا...درباره پسرا هم همینطوره.
متاسفانه گفتن و شنیدن این بحثا تو خانواده جا نیوفتاده و همین پرده حیای کاذب باعث میشه جوونهامون برای تجربه کردنش ب بیراهه برن.
عرض دیگه ای ندارم...

 سپاس شده توسط سارا نت ، Sonya ، sheyda 00 ، Sepid ، گل مریم ، @Raha@ ، sahar naz ، *mana* ، دریاآرام ، parisaaaa ، Nahid69
2014/11/26, ساعت 00:23
ارسال: #7
RE: آموزش شب زفاف
فدات شم با این زبون و قلم شیوات

 سپاس شده توسط سارا نت ، sheyda 00 ، Sepid ، گل مریم ، sahar naz ، *mana* ، دریاآرام ، parisaaaa
2014/11/26, ساعت 00:41
ارسال: #8
RE: آموزش شب زفاف
منم با یاسی جون و سایر بچه ها موافقم درسته که تعداد این جور دختر ها زیاده اما
نمیشه که اینجوری به دختر ها بی احترامی کرد. ما که دختر هستیم نباید همچین طرز فکر هایی رو رواج
بدیم و بگیم دختر خوب و سالم پیدا نمیشه.
راجع به اینکه هیچکس به این مسائل توجه نمیکنه ها باید بگم یاد خدا همیشه ارام بخش
هر دختر و پسری با هزار امید ازدواج میکنن و چه خووبه تو همه مسائل اول یاد و توکل به خدا باشه

چه کسی باور کرد جنگل جان مرا اتش عشق تو خاکستر کرد...
 سپاس شده توسط Sepid ، Sonya ، سارا نت ، گل مریم ، @Raha@ ، sahar naz ، *mana* ، yasi ، دریاآرام ، parisaaaa ، Nahid69
2014/11/26, ساعت 00:46
ارسال: #9
RE: آموزش شب زفاف
دقیقا شیدا جون
اصلا کسی حق نداره راجع به دیگرون بد قضاوت کنه ،احتمالا الکل زیاد مصرف میکنن بعضیا دست خودشون نیست لفظ قلم رو کنترل کنن جسارت کردن Dodgy

 سپاس شده توسط سارا نت ، Sonya ، sheyda 00 ، گل مریم ، *mana* ، yasi ، parisaaaa ، Nahid69
2014/11/26, ساعت 01:02
ارسال: #10
RE: آموزش شب زفاف
ما هم دانشگاه رفتیم از وضعیت اجتماع هم بی خبر نیستیم
دیگه اینجوری هام نیست
مهم نیست سوگلی جوونم اینجا همیشه جز احترام و وحبت من چیزی از کسی ندیدیم
حالا ...............

چه کسی باور کرد جنگل جان مرا اتش عشق تو خاکستر کرد...
 سپاس شده توسط Sepid ، گل مریم ، Sonya ، @Raha@ ، *mana* ، سارا نت ، yasi ، دریاآرام ، parisaaaa ، Nahid69
« قدیمی تر | تازه‌ تر »
کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان
 


پرش به انجمن: