ماسک برای از بین بردن جای جوش

باید دانست که یکی از علل پیدایش جوشها ،درست عمل نکردن کبد و غدد زیرپوستی می باشد برای رفع این مسئله به شما توصیه می شود که از جوشانده ریشه کاسنی و یا از آب کاهو استفاده نمایید زیرا هر دوی اینها سلولهای کبد را نوسازی می کنند و خون را اصلاح می نمایند و در بهبودی جوش ها بسیار موثر می باشند.

برای از بین بردن جوش های چرکی یا دمل می توان از یکی از ماسک های زیر استفاده کرد: مقداری کلم سفید را ریز نموده و با پوست موز له شده و مقداری عسل روان مخلوط نموده، از این ماسک برای میکروب زدای پوست صورت استفاده نمایید، این ماسک را به مدت ۴۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و پس از آن پوست را با آب سرد و بعد با آب گرم تمیز بشویید، این عمل را هر روز تکرار نمایید.


مقداری ریشه زنجبیل را در مقدار کمی آب جوش دم نموده تا عصاره ریشه خارج شده، پس از سرد شدن دوباره آنرا روی حرارت قرار داده(حدود ۲۰ دقیقه) سپس ریشه ها را از آب جدا نموده ، این عصاره برای از بین بردن جوش ها بسیار مناسب می باشد. جعفری را له کرده و له شده آن را با نمک و مقداری روغن زیتون مخلوط نموده و این ماسک را بر روی صورت قرار داده ، این عمل را باید قبل از خواب انجام داد و پس از آن صورت را با آب ولرم بشورید، هر روز آن را تکرار کرده تا جوش ها کاملا از بین برود. اسفناج را پخته ، آن را له کرده و با سفیداب مخلوط نموده و به صورت ماسک بر روی صورت به مدت ۲۰ دقیقه بمالید. این ماسک نیز باعث از بین رفتن جوش های جلدی می گردد.

شلغم را رنده کرده با مقداری لیموترش مخلوط نمایید حالا این مخلوط را بر روی صورت بمالید، این ماسک را حدود ۳۰ دقیقه بر روی جوش ها قرار داده و سپس صورت را با آب ولرم خوب بشویید. استفاده از جوشانده گیاه بابا آدم نیز برای جوش های دوران نوجوانی و بهبودی آن بسیار موثر است.

گرم برگ مو خشک شده را در یک لیتر آب سرد بریزید و آ نرا روی حرارت قرار دهید تا بجوشد، بعد از چند دقیقه جوشیدن ، آن را صاف کرده و به صورت نیمه گرم یا سرد با کمک قطعه ای پنبه به روی جوش های صورت خود بمالید . پماد صمغ کاج استعمال خارجی دارد و برای التیام جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن چهار جز بادام شیرین و چهارجزء صمغ را با هم مخلوط کرده، در روی حمام باری (ظرف پرازآب جوش مانند قوری چای بر روی کتری آب) گرم کرده و بعد یک جز موم عسل به آن بیافزایید. حالا پماد برای استعمال آماده است. پماد همیشه بهار جهت رفع دمل ها و جوش ها به کار می رود، برای تهیه آن دو قاشق غذاخوری از آب برگ تازه گیاه را با ۵۰۰ گرم کره به خوبی مخلوط کرده، سپس پماد حاصل را مصرف نمایید.

کاه، جو دو سر، دارای ویتامین “A” می باشد و جوشانده غلیظ حاصل از این کاه را چنانچه برای شست و شوی پوست به کار ببرید، برای رفع جوش ها و بیماری های جلدی بسیار موثر می باشد. ضمادی که از آرد جو تهیه شده باشد چنانچه بر روی دمل قرار داده شود، باعث باز شدن و گشودن دمل می شود. عدس را چنانچه در سرکه بپزید و به صورت خمیری نرم بر روی قطعه پارچه ای گذاشته و به شکل ضماد در محل ورم های چرکی قرار دهند، باعث تحلیل آن می شود. کاهوی سوخته را به صورت گرد، چنانچه بر روی جوش ها و زخم ها بپاشند برای التیام جراحات و ترمیم آنها مفید است. اگر پیاز پخته شده و گرم را بر روی دمل قرار دهید موجب باز شدن آن می شود.

اگر محل جوش ها را با جوشانده غلیظ گل بابونه شست و شو دهید برای از بین رفتن جوش ها بسیار مفید است.
پوست انار، گل ارمنی، صندل را کوبیده و با سرکه و گلاب آمیخته و بر روی جوش ها مالیده تا بهبودی حاصل شود.

سبوس جو با کرفس یا تخم کرفس را در سرکه جوشانده، صاف نموده و به صورت ماسک بر صورت خود بمالید.
برای از بین بردن دمل باید تا سه روز، آب برگ خرفه یا تخم خرفه و اسفرزه را در گلاب ساییده با سفیده تخم مرغ به روی دمل بمالید تا بهبودی حاصل شود و اگر در آن ماده جمع شده باشد و می خواهید سر باز کند، دو عدد انجیر خشک یا تر را بجوشانید تا خوب نرم شود، مشتی مویز را هسته درآورده با آن بکوبید و سه مثقال خردل به آن اضافه کرده ، با هم بمالید و نیم گرم ضماد اندازید و یا سقز و انجیر را پخته و کوبیده روی دمل بگذارید و یا تخم مرو را کوبیده و با شیر و عسل استفاده کنید ، یا خمیر گندم را با کمی نمک و عسل و تخم کتان بکوبید، همراه روغن روی دمل بگذارید، یا آرد ذرت چهار جزء، شنبلیله ساییده یک جزء، صبر زرد نیم جز هر سه را در دوغ بپزید تا مثل خمیر شود و نیم گرم بیندازید (این دارو اثر قوی ترداشته) ، یا خمیر ترش ، تخم مرو، آهک آب ندیده با عسل و زرده تخم مرغ ضماد نمایید.

کمپرس با جوشانده تخم جعفری برای از بین بردن آثار جوش ها مفید

جوش های سعفه (شیرینک) جوش هایی است سرخ، که در سر و صورت پدید می آید و گاه در تمام بدن می ریزد. این جوش ها در ابتدا جوش های ریز و محکم اند که متفرق ظاهر می شود و بعد بزرگتر و آبدارتر شده و چرکی از آنها به شکل عسل بیرون می آید و یا خشک و بی آب شبیه شوره بوده و پوست های سفید از آن جدا می شود، برای درمان باید زاج سیاه دو مثقال، اشنان ۵ مثقال را بکوبید و بپزیدو با سرکه آمیخته و سپس روی جوش ها بمالید و یا زردچوبه، پوست انار، مردار سنگ، حنا را ساییده با روغن گل سرخ، یا مغز قلم گاو بمالید. اگر جوش ها خشک شده باشد سرکه و نمک یا سرکه و آب صابون بمالید .
اگر جوش ها سفید بوده و بر صورت و پیشانی باشند و چون آنها را فشار دهید چیزی شبیه روغن از آن خارج شود، برای درمان بهتر است ابتدا صورت را با آردی که در آب حل شده یا پوست تخم مرغ سوزانده یا استخوان سوزانده که ساییده باشید خوب بشویید و سپس آرد باقلا را نرم ، خمیر کرده و بر روی آن بمالید(باقلا را کوفته و آرد کنید) و یا بیخ سوسن و خریق را مساوی گرفته، نرم کوفته با سرکه ضماد ساخته و بمالید.

گاه جوش های ریز سرخ با خارش زیاد در بدن پدیدار می شوند که آزارآنها چنان است که گویی خار فرو می رود. برای درمان باید حمام آب نیم گرم بروید و آب جوشانده بابونه و ناخنک و سبوس گندم بر بدن بمالید و یا سرکه و روغن کنجد یا نمک و سرکه و حنا بمالید و یا مازو و زردچوبه را کوبیده و با روغن کنجد و گلاب و سرکه بعد از حمام به پوست مالیده و بعد از یک ساعت با آب سرد و سبوس بشویید.
ضماد عدس پخته ،مخلوط با عسل، جوش ها و زخم ها و جوش های خارش دار و کهیر را التیام می بخشد. سیر ضدعفونی کننده پوست و درمان کننده اختلالات پوستی بوده و شست و شوی زخم ها و جوش های چرکی با آب سیر، سبب ضدعفونی و التیام آن می گردد.کمپرس با جوشانده زنجبیل شامی، خارش و جوش های عفونی را التیام می بخشد. پوست خردل سیاه، توام با سرکه درمان کننده جوش ها و کهیر ها می باشد. استفاده از ماسک توت فرنگی درمان کننده جوش ها و التهابات پوستی می باشد.
آب تره باعث درمان جوش ها و کهیر می گردد. ضماد بادام تلخ توام با سرکه موجب درمان جوش می گردد. مالش پوست با ضماد سرکه التهاب جوش های خارش دار را برطرف می کند. ضماد مخلوطی از آلو و سرکه، جوش های چرکی پوست را التیام می بخشد.

تذکر: اصولا بهترین مواد برای سلامتی پوست و عاری کردن آن از جوش ها ،مالیدن آب غوره و گلاب یا سرکه با روغن گل سرخ بر روی پوست می باشد. این افراد باید از مواد غذایی شور، شیرین،چرب و مقوی پرهیز کنند و بیشتر از ترشیجات استفاده نمایند و بهتر است که حمام گرم رفته و عرق نمایند .

زیبــا شــو دات کام

مطالب مرتبط

۷۸ دیدگاه‌

 1. زهرا گفت:

  سلام وایییی من صورتم افتضاحع کمکم کنید همش لکه

  [پاسخ]

 2. پگاه گفت:

  خمیردندون جای جوش و لک رو تثبیت میکنه چون اسیدیه

  [پاسخ]

 3. پگاه گفت:

  سلام مبخواستم بدونم دکلره کردن صورت جوش های صورتم رو تحریک نمیکنه؟یا جاش نمیمونه؟؟و اینکه چه دکلره ای برای صورت خوبه ینی چه اکسبدانی .؟ خبلی ممنون

  [پاسخ]

 4. علی گفت:

  چرا اینقدر چرت و پرت اینجا گذاشتید؟

  [پاسخ]

 5. یاسمن گفت:

  سلام من یاسمن هستم صورتم خیلی جوش میزنه لطفامنوراهنمایی کنیدنمیدونم چیکارکنم فقط میخوام زوددرمان شه

  [پاسخ]

 6. مریم گفت:

  سلام داکتر صاحب من اطراف چشم هایم اطراف لب هایم سیاه است لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 7. مهدی گفت:

  مرسی ازنظرت هرروز باید اینکاررابکنیم چند روزه می ره

  [پاسخ]

 8. طناز گفت:

  سلام بچه ها من خودم خیلی جوش های زیر پوستی میزدم ولی تصمیم گرفتم از درمان های خانگی برای رفعش استفاده کنم تا این همه راه پیش دکتر اینا برم الان چند تا ماسک به شما معرفی میکنم که علاوه بر بردن جوش وجای اونا پوست رو نیز سفید میکنه :
  اولین ماسک:نشاسته وماستو مخلوط میکنیم۲۰دقیقه رو صورت میزاریم بمونه
  دومین ماسک:سفیده ی تخم مرغو۱۰دقیقه بهم میزنیم بعد میمالیم رو صورت به مدته۲۰دقیقه
  ماسک سوم:پیازو با زرد چوبه مخلوط میکنیم میمالیم رو صورت اینم به مدت۲۰دقیقه
  این ماسکا برای پوست خیلی خوبه مخصوصا نشاسته تازه اگه ماستم نبود با اب داغ یا شیر مخلو ط کنین بزنید حالشو ببرید♥♥♥^______________^

  [پاسخ]

 9. Melisa گفت:

  بهترین و سریع ترین و آسون ترین و موثر ترین روش برا ازبین بردن جوش اینه که شب قبل از خواب خمیردندونو روی محل جوش بزارین
  صبح که بیدار شین میبینین همه ی جوش ها ازبین رفته
  امتحان کنین

  [پاسخ]

  javad پاسخ در تاريخ می 30th, 2015 22:13:

  hich tasiri nadari man raftam kerem faeze ro kharidam kheyli tasi dare be khoda

  [پاسخ]

  shini پاسخ در تاريخ جولای 29th, 2015 19:51:

  استفاده از خمیر دندان بعد از یک مدت پوست رو خشک میکنه و جوش دیرتر خوب میشه
  من استفاده کردم و نتیجه نگرفتم

  [پاسخ]

 10. nina گفت:

  ببین عزیزم شما اصلا نباید از تیغ استفاده کنیی خیلی ضرر داره من خودمم وقتی تیغ میزنم جوش میزنه بهتره از دارو های بهداشتی واسه از بین بردن موهای زاعدت ککمک بگیری ممنون

  [پاسخ]

 11. nina گفت:

  ببینید بچه ها باید اول از همه خوده جوش هارو کمتر کنید با استفاده از عرق کاسنی و شاهتره مطمعنم اگه اینهارو بخورید جوشهاتون از بین میره کم کم.
  من خودم هم صورتم جوش میزد همم الان روی شونه هام و کمرم جوش میزنه اما خدارو شکر مدته زیادی که از این داروها استفاده کردم صورتم عالی شده و همین طور وقتی دکتر رفتم بهم گفت چربی و شیرینی نخور…منم خیلی از این جوابه ی زره ایی بدم اومد اما همینو که دکتر گفت رعایت کردم هم العان تناسب اندام دارم هممجوشم خیلی کم تر شده و همین چن وقته پیش دوباره به دکتر مراجعه کردم دوتا قرص بهم داد اونهارو دارم مصرف میکنم اما اگه با معده خالی بخورم خیلی عزیتم میکنه ..باید شما هم حداقل ی بار به دکتر مراجعه کنید تا انشالله بهتر بشید و البته توی این ماهه رمضون واقعا از چربی مخصوصاحیوانی و شیرینی پرهیز کنید . ممنون

  [پاسخ]

 12. pary گفت:

  من یک راه حل عالی میدم

  هرشب قبل از خواب یک دستمال رو تو چایی بزنید بعد به صورتتون بمالید . به همین سادگی.
  حالا چرا اینقدر غصه جوشاتون رو میخورید تازه بعد از یک سال جای جوش میره.

  من هم تیپ دارم هم قیافه کجای دنیا رو گرفتم که شما میخواهید بگیرید …

  [پاسخ]

 13. هانی گفت:

  سلام من بعد از اینکه برای از بین بردن موهای زاید دستم از تیغ استفاده کردم دستم جوش زده

  لدفن برای از بین بردن این جوش ها راهی معرفی کنید لدفنننننننن

  مرسی

  [پاسخ]

 14. bahar گفت:

  سلام…
  میشه بگید من با جوشام و جای لکشون چیکااااااااااار کنم؟؟؟؟؟؟
  رفتم دکتر پوست گفت دوره درمانش ۶ ماهس.ی دستگاهی داره جوش و چربی زیر پوستو تخلیه میکنه بنظرتون ادامش بدم؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  منتظر پاسخ در تاريخ اکتبر 17th, 2014 14:06:

  نههههههههههههههههههههههههههههههه

  [پاسخ]

 15. mahdi گفت:

  سلام . من برای جوش های صورتم دو بار رفتم دکتر اما مدت کوتاهی از بین رفت بعد دو بار هم حجامت کردم اما فایده ای نداشت لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 16. بهناز گفت:

  بهترین راه برای از بین بردن اینه که وقتی میوه میخورید تهشو بزنید به صورتتون هم برا لکه ها خوبه هم برا سفیدی پوست هم برای شفافی پوست منم صورتم جوش زیاد داشت از یه عطاریی یه قرصایی بهم داد خیلی خوب بودن دیگه جوش نزدم ولی جای لکه ها رو خودم دارم با ته پوستای میوه و ته مونده میوه ها از بین میبرم 🙂

  [پاسخ]

 17. آرشام گفت:

  امیدوارم خوب باشه و پوستمو خراب نکنه آخه بعد اون کی دخترا رو غش میده؟!؟

  [پاسخ]

 18. fateme گفت:

  vase darmane josh mitonid az mahlole klindamaysin estefade konid.va baraye darmane jaye josh az sabone golmar estefade konid.albate raveshike kheyli zod javab mide leyzer darmani

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × دو =