با ناخن های خود دوست شوید

همه ی خانم ها در مراقبت از زیبایی صورت حرفه‌ای هستند اما در مراقبت از ناخن و دست چندان تجربه جدی ندارند در حالی که دست‌ها و ناخن‌های شما در معرض انواع مواد شیمیایی و تابش آفتاب قرار دارند و زودتر از بقیه قسمت‌های بدن دچار پیری و آسیب می‌شوند. در اینجا زیباشو قصد دارد به شما آموزش دهد که به سادگی دستانی جوان و زیبا داشته باشید.
 پاک کننده های استون را دور بیندازید
پاک کننده استون در از بین بردن پولیش ها با کارآمدتر عمل می کنند، اما این حلال برای ناخن ها نیز بسیار سخت است زیرا باعث بهم زدن روغن های ناخن و شکننده شدن آن می شود. در ناخن هایی شکننده احتمال بیشتری است که بعد از شکاف یا شکسته شدن مستعد ابتلا به عفونت باشند! پاک کننده های بدون استون از حلال های تهاجمی کمتری استفاده می کنند (به عنوان مثال اتیل استات، الکل ایزوپروپیل و پروپیلن کربنات) و معمولاً با مواد مرطوب کننده تقویت می شوند تا اثرات خشک کنندگی آن به حداقل برسد. پس توصیه ما به شما کارشناسان ناخن اینست که به مشتریهایتان اطلاع دهید که پاک کننده های غیراستونی کاربرد سخت تری دارند اما در دراز مدت برای ناخن ها آسیب کمتری وارد می کنند.
 همواره ناخن ها را مرطوب نگه دارید
به خصوص بعد از پاک کردن لاک ناخن، زیباشو به شما یادآوری می کند که همیشه بلافاصله بسترهای ناخن و کوتیکولهای خود را مرطوب کنید. این امر به بهبود ظاهر ناخن های شما کمک می کند و از شکستگی های ناشی از خشک شدن جلوگیری می کند و همچنین استفاده از روغن کوتیکول یک راه عالی برای مرطوب نگه داشتن کل ناخن و کاهش احتمال پوسته شدن، ترک خوردگی و شکستگی است.
 از تماس ناخن با مواد شیمیایی تمیز کننده پرهیز کنید
این مورد شامل شستن بیش از حد دستها و انجام کارهای مشخص خانه است.همچنین باید بدانید ناخن ها هنگام تماس با مواد شیمیایی تمیز، از روغن آن جدا می شوند. اگر شما در حرفه ای قرار دارید که نیاز به شستشوی مکرر دست می باشد، زیباشو به شما این پیشنهاد می دهد که هرچه بیشتر از یک مرطوب کننده دستی استفاده کنید، این بدان معنی نیست که از انجام کارهای خانه (به خصوص شستشوی ظرف) خودداری کنید، بلکه در عوض ، پیشنهاد می شود با پوشیدن دستکش های لاستیکی تماس خود را با این مواد شیمیایی خشن به حداقل برسانید.
 از استفاده از سوهانهای زبر و خشن برای ناخن هایتان استفاده نکنید
لطفا سوهان های فلزی با سطح کاغدی خشن زبر را دور بیندازید، زیرا آنها برای ناخن ها خیلی سخت هستند! آنها می توانند باعث شکاف و ترک های کوچک شوند که در نهایت منجر به شکستگی ناخن می شوند. توصیه می کنیم به جای آن از یک سوهان صاف و ریز استفاده کنید و ناخن های را در یک جهت صاف و مرتب کنید تا از شکستگی جلوگیری گردد.
شامپوهایتان را تغییر دهید؟
درست شنیدید بله، ما می دانیم که شامپو مخصوص مو است نه قصد سر به سر گذاشتن شما را نداریم . اگر شامپو شما باعث می شود روغن های طبیعی از پوست سر شما خارج می شود، همچنین این روغن طبیعی از ناخن هایتان هم خارج می کند. اگر ناخن های خشک باشد و شما هم علتش را ندانید، ممکن است دلیل این امر باشد. شاید بتوانید با استفاده از شامپوی متفاوت این مشکل را حل نمایید، اما اگر می خواهید به استفاده از شامپو خود ادامه دهید، زیباشو به شما خاطرنشان می کند که بعد از هر بار شست و شوی موهایتان ، ناخن های خود را بیشتر دوست داشته باشید و بیشتر آنها را مرطوب کنید.!

 

bloodandmilk.com

مترجم:سمیرا قاضی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =