روش‌های درمانی تعریق زیاد کف دست و پا

تعریق زیاد کف دست

یک متخصص پوست و مو با تاکید بر اینکه «بیماری هیپرهیدروزیس یا تعریق زیاد کف دست و پا یا ناحیه زیر بغل زمینه ارثی دارد»، به تشریج روش‌های چهارگانه درمان این بیماری پرداخت.
دکتر محمد رضوانی درباره تعریق زیاد کف دست و یا پا گفت: ‌« تعریق زیاد کف دست یا پا ویا ناحیه زیر بغل که در اصطلاح علمی‌به آن هیپرهیدروزیس می‌گویند یک بیماری موضعی است که برخی آن را با بیماری تیروئید اشتباه می‌گیرند در صورتی که در این بیماری، تنها یک ناحیه خاص از بدن دچار تعریق زیاد می‌شود ولی در بیماری تیروئید بدن دچار تعریق عمومی‌می‌شود.»

وی افزود: «‌این بیماری زمینه‌های ارثی دارد، در کودکان بیشتر است و با افزایش سن بهبود پیدا می‌کند، اما در برخی این بیماری ماندگار است.

همچنین در زمان استرس این بیماری شدت پیدا می‌کند.» این متخصص پوست و مو درباره درمان این بیماری گفت: ‌«‌برای درمان این بیماری معمولا داروهای خوراکی به دلیل عوارضی که بر دیگر اعضای بدن دارد تجویز نمی‌شوند مثل کاهش ترشح بزاق که سبب خشکی دهان فرد می‌شود و نیز کاهش تحرکات روده‌ای که منجر به یبوست می‌شود و یا فشار به داخل چشم که منجر به آب سیاه گلوکوم می‌شود.»

وی تصریح کرد: «بنابراین برای درمان تعریق زیاد کف دست و پا یا ناحیه زیر بغل داروهای موضعی که حاوی آلومینیوم کلراید است با غلظت ۲۰ تا حداکثر ۵۰ درصد تجویز می‌گردد که فرد بایستی این داروها را شبانه به کف دست‌های خود بمالد و در درمان اولیه از غلظت پایین شروع به درمان می‌کنیم و در صورت جواب ندادن غلظت داروهای با غلظت بالاتر تجویز می‌شود. »

این متخصص پوست و مو در ادامه گفت: ‌« در صورت عدم بهبود بیمار پله دوم درمان، روش Iontophoresis است که شامل عبور جریان الکتریسیته از پوست است و آن را به غدد عرق کف دست و یا پا انتقال می‌دهیم و بیمار در ابتدا باید جلسات بیشتری برای درمان مراجعه کند و با بهبود وی تعداد جلسات درمان هم کاهش پیدا می‌کند.»

دکتر رضوانی در ادامه درباره دیگر روش‌های درمان تعریق زیاد کف دست نیز اظهار داشت: «‌در صورتی که بیمار با روش‌های قبل بهبود نیابد پله سوم برای درمان وی، تزریق آمپول بوتاکس به کف دست وی است که به مدت ۶ ماه تعریق کف دست بیمار کاهش پیدا می‌کند. اما از عیوب این روش این است که هم پرهزینه است و هم سبب کاهش قدرت عضلانی در ناحیه دست بیمار می‌شود چرا که این آمپول‌ها خاصیت فلج کنندگی دارند.»

این متخصص پوست و مو پله چهارم برای درمان این بیماری را جراحی سمپاتکتومی‌و برداشت غدد عرق درناحیه زیر بغل را عنوان و خاطر نشان کرد: «ما معمولا این روش را برای درمان بیمار نمی‌پسندیم و از این روش برای درمان اولیه فرد استفاده نمی‌کنیم و تنها در افراد خاص این روش کاربرد دارد.»

منبع: روزنامه عصر ایرانیان

زیبــا شــو دات کام

مطالب مرتبط

۲,۱۲۴ دیدگاه‌

 1. saya گفت:

  ینظر من اگه کسی پول داره که بتونه تا اخر عمرش شیش ماه یا بیشتر ماهی یه یار بره بوتاکس کنه یهتره از عمله…گرجه من نه عمل کردم ونه بوناکس ..نظر منه.راستی کسی دکتر نمیشناسه که با گیره انجام بده این عملو؟؟؟نمیدونم شنیدید یا نه اما تو این عمل به جای سوزوندن یا قطع کردن عصب مربوطه …روش گیره میذارن که اگه عرق جبرانیش برا بیمار غیر قابل تحمل بود بتونه گیره رو برداره وراه برگشت داشته باشه…کسی نمیشناسه دکتر؟؟؟البنه فک کنم تو ایران نباشه به احتمال زیاد.

  [پاسخ]

 2. saya گفت:

  بچه ها خواهش میکنم از دستکاه استفاده نکنید…شاید برا من اینهمه بد بوده…اما خقیقتش من یه سال و نیمی ازش استفاده کردم….و کامنتای بقیه رو که خوندم فهمیدم که چقد نسبت به بقیه برا عالی کار کرده…من هفته ای یه بار به مدت نیم ساعت با ولتاژ ۱۹ کار میکردم….اما قبل از این دوره ۱۰روز پشت سر هم باید استفاده کرد که منم همین کارو کردم و سر روز هفتم کف ددستام وحای کف پاهام که قبلن شر شر میکردن از عرق….خشک خشک شدن…خععلی خوشحال بودم اونوقت واونوهت سال چهارم دبیرستان یودم وخیلی کیف کردم باش وفهمیدم چقد بقیه حال میکنن وم چقدر بدبخت بود م….اما ۹ماه بعدش که اوایل تابستون پارسال بود… دیدم دار ه کم کم نم میگیره دستام تا چند مدتش تایم ودفعانشو بیشتر میکردم ودیدم که هی بدتر ش میکنم…تا دو سه ماه قطش کردم تا برگرده .و بعد دوباره شروعش کردم مث دفه ی قبل ده روز پشت سر هم .بعد ازون هفته ای یه بار…اینبارم برا تاثیر خوبی داشت….اما بعد سه ما کم کم تاثیرش برا پاهام کم شد ودپاهام بهعضی وختا نمنکاک میشد …دستامم همینطور …اما راضی بودم ..تا اینکه کمکم روی دستامم تاثیرش خیلی خیلی کمتر شد ..با بالا بردن زمانش هم کاری ببرام نکرد…اونموقع تقریبا اوایل
  سال ۱۳۹۵ بود ……ومن که پشت کنکوری بودم وخیلی به خشک بودن دستام وابسته بودم مجبور شدم بازم کنارش بدارم دستکاه. .فقط تنها خواستم این بود از خدا که حد اقلش بذار برا جلسه کنکورم با دستای خشک برم رو جلسه…برا همین ۱۰روز قیل از ۲۵تیر که سه ماهی میشد که از دستکاه استفاده نکرده بودم بازم ازش استفاده کردم…تاثیرش فوق العادهه ضعیف بود….ام با این .جود خدا خواستده منو پذیرفت وبا دستای خشک رو جلسه رفتم…و شب قبل کنکورم اخرین شبی بود که ازش استفاده کر م ….دیگه هیچ وقت استفاده نمیکنم….اخه احساس میکنم ههمین تعریقی که تو شکم .کمر و پاهام موقع گرمی هوا دارم به خاطر همون.د ستگاه بوده…یا دستگاه شدیدترش کرده …بههر حال من هیچ وقتد این دستگاهو که البته مال من دست سازش بزود رو به دوستان همدردم توصیه نمیکنم…اگه کسی شرایط واسه عمل نداره اما خیلی به خشکی دست نیاز داره مثلن کنکور داره بوتاکس کنه که تاثرش میگن حدو شیش ماهه…خودم بوناکس نکردم اما اگه خشکی موقتی میخوای بوتاکس بهتر از دستگاهه.

  [پاسخ]

 3. saya گفت:

  چرا هیشکی جوا ب منو نمیده؟؟؟؟؟کسی دکتر خوب تو شیراز نمیشناسه؟؟؟واینکه چه دکترایی میتونن این عملو انجام بدن؟؟؟من پیش دکتر فوق تخصص غدد وعروق نوبت گرفتم…اما احساس میکنم که این عملو این دکتر انجام نده…فک کنم باید دکتر مغز واعصاب یا جراح عمومی باشه درس میگم؟؟؟خواهش دارم از اونایی که عمل کردن….بگن ایا قبل عملشون جاهای دیگشون مث کمرو شکم و حتی ران و پشت ساق پاشون تعریق داشته یا خیر…اخه من اینجاهامم تعریق داره البته فقط وفقط وقتی که گرمم باشه یا فهالیتی داشته باشم….واذیتمم نمیکنه …اما میترسم با عمل که عرق جبرانی به همراه داره تعریق این قسمتام که گفتم غیر قابل تحمل بشه…واسه همین دوس دارم بدونم اونایی که عملشون موفقیت امیز بوده یا حتی نیوده قبل عملشون چه جوری بودن…..خواااااااااااهش میکنم جواب منو دقیقن بدین…روانی شدم بخدا….کنکورم دارم….خوانوادمم اصلن درک نمیکنن…ومیگن تو خودت حساسی….بچه ها من احساس میکنم تهریقم باعث میشه که تمرکز نداشته یاشم…چون تو تعریق خون بدن میاد به کف دستا وپاهامون ….وخون درس به مغز نمیرسهو یه شرایطی شبیه اینکه غدا نخورده باشی یا شکمت پر باشه پیش میاره…چون تو گرسنگس خون مواد غذایی کافی نداره و تو شکم پری خون به سمت معده هجوم میبره…ودرس میگم؟؟؟فرضیه خودمه اهه وقتی هرق میکنم تمرکز وخاا وخوصله درس خوندنو ندارم …عصبی میشم مث کسی که گرسنه باشه….و ……..شاید یی خاطر همین عرق عوضی باشهه

  [پاسخ]

 4. مهران گفت:

  من از دستگاه استفاده میکنم دستام هم تقریبا خشک شده ولی هر ۲ روز یکبار باید استفاده کنم وگرنه عرقم برمیگرده.ولی تا کی ؟تا اخر عمر ؟
  پیش دانشگاهی ام اگه بشه بعد کنکور سمپاتکتومی میکنم.مشهد هستم.یه دکتر خوب معرفی میکنید؟؟

  [پاسخ]

  کاظم+طاهری پاسخ در تاريخ نوامبر 2nd, 2016 15:31:

  سلام اقا مهران خوبین ؟
  مشهد دکتری که من شخصا میشناسم دکتر راوری هستند که کارشون خوبه و از بچهای گروه یک نفر با ایشون عمل کرد که خداروشکر راضی بوده همجوره .

  [پاسخ]

 5. مهران گفت:

  منم مشهدم کجا باید عمل کنم؟؟؟

  [پاسخ]

 6. مهران گفت:

  پیش دکتر راوری عمل کن. اگه مشهد زنگی میکنی.

  [پاسخ]

 7. شهزاد گفت:

  سلام آقای طاهری وقتتون بخیر
  من به تازگی با این سایت آشنا شدم و به سفارش شما عضو انجمن هم شدم. من هم مثل همه دوستان سال هاست که از این بیماری (تعریق شدید کف دست و پا و زیر بغل) رنج میبرم. براتون ایمیل فرستادم. لطف بزرگی میکنین اگر جواب ایمیل من رو بدین تا اگر ایرادی نداره من هم بتونم عضو گروه واتس آپ شما بشم و بتونم با مشورت با شما و همه اعضا یه راه حل برای مشکلم پیدا کنم. سپاس

  [پاسخ]

  کاظم+طاهری پاسخ در تاريخ نوامبر 2nd, 2016 15:29:

  سلام حال شما خوب هستین ؟
  من چک کردم ایمیل رو متاسفانه پیامی نیومده بود از طرف شما
  میتونید از تو انجمن بهم پیام بدید
  نام کاربری من : kazemtaheri

  [پاسخ]

 8. مریم گفت:

  من چهار روز هست عمل کردم. ولی امروز کف دستام مرطوب و نمناک هست. دکتر به من گفتند با این عمل کف دستام کامل خشک میشه و لی امروز قطرات عرق کف دستامو پوشانده . البته نسبت به قبل عمل خیلی کمتر هست . دوستانی که عمل کردند می تونند راهنمایی ام کنند؟ دکترم یک هفته نیستند. دکتر محبی من را عمل کردند.

  [پاسخ]

 9. آیلین گفت:

  سلام
  من شنبه ۳۰مرداد ساعت ۳ بعداز ظهر در بیمارستان بقیه الله توسط دکتر حسنعلی محبی عمل شدم
  الان ۵۵ ساعت از عملم می گذرد.
  دست و پاهام کامل خشک هست حتی یک ذره هم رطوبت نداره.
  دیروز مرخص شدم
  روز پزشک و به همه پزشکان عزیز بخصوص جناب آقای دکتر محبی عزیزتبریک می گویم.
  از جناب آقای دکتر محبی بزرگوار کمال تشکر رو دارم.
  از پرسنل عزیز بیمارستان بقیه الله سپاسگزارم.
  امیدوارم عزیزانی که این مشکل و دارند ؛ مشکلشون بر طرف شود.

  [پاسخ]

 10. saya گفت:

  خواهش میکنم ادرس دکتر یزدانی که صفهانه بهم بگین یا حداقل اسم کاملشو ؟ادرسشو بم بگید…ادرس دکتر هاشم زاده رو هم میخوام

  [پاسخ]

 11. saya گفت:

  سلام بچه ها ادرس دکتر هاشم زاده رو کسی بلد نیس؟؟؟اقا هاشم و رها خانم اونجا عمل کرده بودن

  [پاسخ]

 12. saya گفت:

  بچه ها شما هم جاهای دیگه تون عرق میکرد قبل عمل؟؟؟
  من از عرق جبرانی نمیترسم اما از اون جایی که همین الان هم که عمل نکردم کمر وشکم وحتی پاهام عرق میکنه البته فقط وقتی خیلی گرمم باشه که این خیلی اذیتم نمیکنه اما میترسم اگه عمل کنم عرق جبرانیم غیر قابل تحمل باشه عرق دستام ربطی به سرما گرما نداره.
  خواهش میکنم از اونایی که عمل کردن بگن که قبل عملشون ایا جاهای دیگشون هم عرق داشتهو.اگه داشتن بعد عملشون این عرق بیشتر شده یا خیر؟؟؟خواهش میکنم جوابمو بدین..ااخه میخوام هرچه زودتر عمل کنم…چون باید برا کنکورم بخونم خیلی اذیتم میکنه.راستی ادرس دکتر یزدانی رولطفا بگید برام…یه دکتر دیگه هم بو د که مجانی عمل میکرد اونم اگه کسی میشناسه بم بگه…من پول ندااااااارم

  [پاسخ]

 13. مهران گفت:

  سلام.دکتر حسن راوری فوق تخصص عروق مراجعه کنید.
  منم مشهدم. سال دیگه میخوام عمل کنم.

  [پاسخ]

 14. پرهام گفت:

  سلام من در مشهد زندگی میکنم اگه میشه یک راهنمایی کنید کدوم دکتر و چه بیمارستانی برم برای عرق کف دست و پا

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ سپتامبر 1st, 2016 22:50:

  من خودم درمشهد پیش دکتر راوری عمل کردم وخیلی راضی هم هستم الان حدود یک سال است الان میفهمم زندگی یعنی چی؟در بیمارستان پاستور نو عمل کردم

  [پاسخ]

 15. پرهام گفت:

  میشه بگید چه راهی برای درمان قطعی عرق کف دست و پا است که بدون عوارض باشه و برای همیشه باقی بماند

  [پاسخ]

 16. پرهام گفت:

  ببخشید میشه بگید چه راهی است برای درمان قطعی عرق کف دست و پا که بدون عوارض باشه و برای همیشه کف دست و پا خشک بمونه ؟؟؟؟

  [پاسخ]

  کاظم طاهری پاسخ در تاريخ نوامبر 1st, 2016 21:55:

  سلام داداش
  تنها را قطعی که تو کشور هست در حال حاضر عمل جراحی هست .
  من دوساله که عمل کردم و خداروشکر راضی هستم کاملا

  [پاسخ]

 17. معصومه گفت:

  سلام میشه راجع به قیمت عمل ها که پرداخت کردید بگید من بیمه تامین اجتماعی دارم هم تو تبریز میتونم عمل کنم هم تهران اگه بیمارستانی رو میشناسید که با بیمه عمل میکنن بهم معرفی کنید

  [پاسخ]

  Atefeh پاسخ در تاريخ جولای 26th, 2016 18:11:

  سلام دوست عزیز..من بیمارستان خاتم الانبیا عمل کردم و اقای دکتر محبی عمل کردن و هزینه عمل ۶۸۰۰۰۰۰تومان شد. ولی شما که بیمه تامین اجتماعی دارید باید بیمارستان دولتی عمل کنید که طرف قرار داد با تامین اجتماعی هستند و هزینه ای برای شما ندارد.. من الان بیست و دو روزه عمل کردم و خیلی راضی هستم و تازه از زندگیم لذت میبرم و در جاهای عمومی بدون استرس و خجالت حاضر میشم. من از دوران کودکی تا الان همیشه زجر کشیدم..امیدوارم روزی برسه که همه مانند من از این بیماری خلاص شوند.

  [پاسخ]

  آیلین پاسخ در تاريخ آگوست 24th, 2016 19:25:

  شما دیگه تعریق کف دست ندارید؟
  من چهار روز عمل کردم امروز دستام عرق کرد. عرق کف دستام به شدت قبل عمل نبود.
  دکتر به من گفتند دیگه دستام خشک میشن . ولی امروز عرق کردند. آقای دکتر حسنعلی محبی عملم کردند.

  [پاسخ]

  Atefeh پاسخ در تاريخ اکتبر 30th, 2016 19:32:

  من از زمانی که از اتاق عمل بیرون اومدم دستهام و پاهایم کاملا خشک هستند ولی عرق جبرانی دارم که این هم خیلی خیلی بهتر از عرق دست هستش و مشکلی با عرق جبرانی ندارم..و خدا را بسیار شاکر هستم که لطف بزرگی شامل حالم کردند که از این مشکل بزرگ رها شدم و هر روز دعاگوی دکتر محبی هستم.

  [پاسخ]

  کاظم+طاهری پاسخ در تاريخ نوامبر 1st, 2016 22:06:

  سلام خانوم
  من دوساله عمل کردم و خداروشکر همچیز عالی بوده
  با محبی هم عمل کردم بیمارستان بقیه الله
  منم بعد دو هفته ک از عمل گذشت دستام یهو شروع به تعریق کرد و خیلی نگران شدم تا اینکه از دوستان پرسیدم و گفتن پیش میاد طبیعیه
  چند ساعتی خیس شد دستام
  انگاری نفس های اخرش بود. بعد اون روز تا الان ک دوسال و ۲ ماه میگذره دستام خشک خشکه و هیچ مشکلی نداره . خداروشکر
  میتونید تشریف بیارید به گروه تلگرامی ما تا از تجربیات دوستان استفاده کنید و همینطور از تجربیات و شرایط شما هم بیشتر با خبر بشیم و کمک بگیریم .

  [پاسخ]

 18. ....Reza گفت:

  ادمین چرا پیامامو تایید نمیکنی

  [پاسخ]

 19. ایمان گفت:

  با سلام وخدا قوت میخوام مشهد عمل کنم میخوام بدونم هزینه عمل چقدر میشه ودر ضمن اسم بیمارستان دکترش چیه و آدرس دقیق کجاست لطف کنید راهنمایی کنین اجرکم عندالله

  [پاسخ]

 20. Atefeh گفت:

  با سلام و ارزوی قبولی طاعات و عبادات شما عزیزان.
  من هم مثل همه شما به این بیماری مبتلا هستم. برای ۱۴ تیرماه وقت عمل با اقای دکتر محبی دارم. از همه شما عزیزان التماس دعا دارم. خیلی خوشحالم که به بزرگترین ارزوم که خشکی دستام هست میرسم. ولی خیلی هم استرس دارم و نگران هستم . خواهش میکنم برام دعا کنید.

  [پاسخ]

 21. امیر گفت:

  سلام اقای دکتر عمل تعریق کف دست رو پیش دکتر مغز و اعصاب هم میشه عمل کرد ایا این عمل ففط روی دست انجام میشه ایا عمل که گفتید از طریق اندوسکوپی یه سوراخ کنار پهلو جراحی میکنن

  [پاسخ]

 22. سلن گفت:

  من که می خوام برم در فیزیوتراپی عمل یون درمانی رو با دستگاه انجام بدم! دیگه خسته‌ام به خدا!

  [پاسخ]

 23. ایناز گفت:

  لینک تلگرام گروه تعریق کف دست لطفا

  [پاسخ]

 24. ایناز گفت:

  چطور میتوانم عضو سایت شوم لطفا مرا راهنمایی کنید با تشکر

  [پاسخ]

 25. ایناز گفت:

  لطفامن را در گروه تلگرام اد کنید تا پاسخ سوالاتم درموردتعریق کف دست رابیابم

  [پاسخ]

 26. mehdi گفت:

  سلام دوستان. امیدوارم حالتون خوب باشه.
  من ۲۸ سالمه و مشکل تعریق زیاد در ناحیه سر و پیشانی رو دارم. کسی رو ندیدم که مشکل تعریق در ناحیه سر و صورت رو داشته باشه . میخواستم بپرسم ایا جراحی برای سر و صورت هم جواب میده ؟ راستش مشکل تعریق زیاد در زیر بغل هم دارم. جوری که تو زمستون کاپشنم خیس میشه . کف دستام . رونم.کمرم . کف پاهام. اینارو میشه تحمل کرد ولی عرق کردن سر رو نمیشه . توروخدا کمکم کنید.. نمیدونم اصلا برای درمان از کجا شروع کنم.

  [پاسخ]

 27. mehdi گفت:

  سلام. اگه میشه لینک گروه تلگرامو بزارید. ممنون.

  [پاسخ]

 28. زندگی بارانی گفت:

  سلام
  دختری ۱۶ ساله هستم و از بچگی این بیماری رو دارم.خیلی آزار دهندست.واقعا زندگی رو تلخ میکنه.تاحالا برای درمان اقدام نکردم اما به دکتر که مراجعه کردم گفت درمانی نداره و میتونی بوتاکس انجام بدی که اونم سه تا شش ماه فقط تاثیر داره و بعدش دوباره برمیگرده.خیلی ناامیدم از زندگی ایندم.درسم خیلی خوبه اما هیچ امیدی به آینده ندارم.هم از نظر شغلی وهم روابط اجتماعی و ازدواج و…راستش بخاطر این موضوع و از دست دادن موقعیتهام چندین بار آرزوی مرگ کردم.از عمل خیلی میترسم.به خانوادمم که میگم بعد از چندروز فراموش میکنن و بفکر نیستن چون نمیتونن درک کنن.منم از وصف ناراحتیایی که برام ایجاد میکنه برای خانوادم عاجزم چون خیلی خجالت میکشم.خیلی کارای کوچیک روزمره رونمیتونم انجام بدم مثله دست دادن یا پوشیدن لباس های رنگی یا نوشتن و… واقعا دردناکه.دلم خیلی به حال خودم و کسانی که مثله من این مشکل رو دارن میسوزه.مامانم میگفت از نوزادی کف پاهام خیس بوده و دائماً جورابامو عوض میکرده.نمیدونم شاید اینم یک حکمتی داره البته قطعا.خدا که دوست نداره بنده هاش عذاب بکشن.خودمو با همین چیزا اروم میکنم.بعضی وقتا هم دیگه نمیتونم تحمل کنم و فقط دوست دارم بخوابم و دیگه بیدار نشم.میتونید به من کمک کنید تا شاید از این مشکل خلاص شم؟
  ممنون

  [پاسخ]

  رها پاسخ در تاريخ ژوئن 28th, 2016 13:03:

  ای جانم…عزیزم من درکت می کنم چی میگی. منم از بچگی همین مشکلو داشتم تا اینکه با این سایت آشنا شدم و از طریق همینجا فهمیدم که با عمل همه چی حل میشه. دو تا پامو تو یه کفش کردم که میخوام ریسک کنم و هرچه بادا باد……..خدا رو صد هزار مرتبه شکر می کنم پیارسال درست ۵ام تیرماه بود که تو بیمارستان امام رضا تبریز پیش دکتر هاشم زاده عمل کردم(ایشا… خدا بهشون عمر با عزت بده)زندگیمو نجات دادن…اینقد اعتماد به نفسم کم شده بود که به خواستگارامم جواب رد میدادم…الان شکر خدا هم ازدواج کردم هم یه خانوم معلم شدم. شماهم خوب تحقیق کن اگه دیدی دیگه راهی نمونده برو عمل کن و تا آخر عمر خیال خودتو راحت کن

  [پاسخ]

 29. نوید گفت:

  با عرض سلام خدمت همه ی دوستای گل
  از زمان عملم تقریبا دو هفته میگذره فقط میتونم بگم عااالی انگار از نو دارم زندگی میکنم یکم عملش سخته ولی ارزششو داره. خدا رو شکر میکنم که مشکلم حل شد یه عمر با این مشکل عرق سر و کله زدم همه مدل درمانیم پیش گرفتم ولی بی فایده درمان قطعی فقط عمل. من اصفهان عمل کردم دکتر یزدانی کسی سوالی دلشت میتونم کمک کنم خوشحال میشم بتونم راهنمایی کنم.

  [پاسخ]

 30. رامین گفت:

  فقط عمل کن من دیروز عمل کردم دکتر محبی بیمارستان ساسان ۵۵۰۰۰۰۰ شد آزاد عمل کردم تازه فهمیدم زندگی چیه انگار باز تازه متولد شدم برو این دندون لقو بکش بنداز دور ایشالله همه زودتر خوب بشن

  [پاسخ]

 31. رامین گفت:

  بالاخره تموم شد دیروز عمل کردم عرق دستو زیر بغلم قطع شد چقد راحت شدم تو بیمارستان ساسان عمل کردم دکترمم محبی بود برید عمل کنید تا خلاص بشید این دندون لقو بکشید بره راستی هزینه عملمم ۵۵۰۰۰۰۰ شد من آزاد عمل کردم ولی خداییش راحت شدم👐👋

  [پاسخ]

  Atefeh پاسخ در تاريخ ژوئن 30th, 2016 17:02:

  با سلام و تبریک به خاطر عمل موفقیت امیزتون. از شما سوالی دارم . بعد عمل مشکلی براتون پیش نیومده؟ دستاتون کاملا خشکه؟ منم وقت عمل دارم بیمارستان خاتم الانبیا با دکتر محبی. برام دعا کنید.

  [پاسخ]

 32. ....Reza گفت:

  سلام به دوستان قدیمی و جدید.بازم خداروشکر که خیلی از دوستان عمل کردن و از این تعریق راحت شدن،من به شخصه خیلی خوشحال شدم و امیدوارم ی روزی بیاد که هیچکسی از این تعریق شدید رنج نبره.من ۲۴٫۴٫۹۵ یکسالم کامل میشه.تقریبا یک ماه دیگه.امیدوارم تو این ماه عزیز که خودم پارسال همین روزا توی همین ماه خدا عمل کردم کسی زیاد از این تعریق رنج نبره و هرچه زودتر اینجا رو پیدا کنه و بتونه راهنمایی و مشاوره بگیره که زودتر راحت شه از دست این هایپرهیدروزیس.من یکی که دهنم آسفالت شد بسکه پول ویزیتو دکتر دادم تا با هزار بدبختی تازه فهمیدم دستگاهی هست عملی هست،خودم تنها نیستم و خیلیها دستشون مثه من خیسه عرق میشه،خوشحال میشم اگه کاری از دستم بر بیادبتونم واسه کسی انجام بدم.ارامش سهم قلبیست که در تصرف خداست اینو یادتون نره.-

  [پاسخ]

 33. هادی گفت:

  هزینه عمل چقدر میشه؟؟؟

  [پاسخ]

 34. ns گفت:

  تو خواب؟؟؟اولین باره میشنوم! منم مشکل تعریق دستوپا دارم ولی تو خواب اصلاااا فکر کنم تمام بچه های اینجا هم همینطور باشن

  [پاسخ]

 35. میم گفت:

  سلام جواب منو بدید توروخدا

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هشت =