عشق را به زندگیتان تزریق کنید

زندگی زیبا با عشق
همسرداری مهارتی است که زوجین با شناخت خصوصیات اخلاقی یکدیگر مانند حساسیت‌ها، توانمندی‌ها و تفاوت‌های اخلاقی می‌توانند به نیازهای طرف مقابل پاسخ دهند، طوری که هر دو احساس رضایت خاطر نموده و به آرامش نسبی دست یابند و این موفقیت زمانی اتفاق می‌افتد که به کلیدهای برقراری ارتباط با همسر خود توجه کنید. در ادامه مطلب کلیدهای برقراری ارتباط صحیح را به بانوان ارائه می‌نماییم و امیدواریم با بکارگیری آنها حالاتی نظیر امنیت، آرامش، دوستی و صمیمیت متقابل در زندگی ‌زوجین برقرار شود.

سعی کنید جذاب باشید
زنانه رفتار کنید؛ با تمام دلسوزی‌ها، مهربانی‌ها و شفقت‌های مخصوص این جنس، مردها نمی‌خواهند که همسرشان با آنها رفتار مردانه‌ای داشته باشد.  جذاب لباس بپوشید. اگر خانه‌دار هستید، تمام طول روز را با لباس خواب خود سپری نکنید.  زیبا لبخند بزنید.  به فکر تناسب اندام خود باشید تا برای فرزندان‌تان نیز مادر سالم‌تری باشید.  حالت‌ها و عادات ناخوشایند را در خود از بین ببرید؛ مثلا خیلی بلند نخندید، بلند حرف نزنید مثل فیل راه نروید و آه و ناله نکنید.
موهای خود را شانه بزنید و هر روز چند بار این کار را انجام دهید.
جذاب به نظر برسید و از او دلربایی کنید.   مواظب پوست خود باشید؛ به خصوص پوست صورت. صورت شما مرکز اصلی توجه است.

از همسرتان قدردانی کنید

به تمام حق و حقوق هم احترام بگذارید.  وقتی همسرتان به خانه می‌آید، دوان دوان به استقبالش بروید، به او لبخند بزنید و به گرمی از او استقبال کنید.   طوری رفتار کنید که او باور کند از نظر زیبایی، هوش و … مقبول و دلخواه شماست. اعتماد به نفس او را تقویت کنید.  به او بگویید که بهترین همسر دنیاست.  با خانواده‌اش ارتباط تلفنی برقرار کنید.  با صداقت از او به خاطر اینکه شما را حمایت مالی می‌کند، تشکر کنید؛ هر چند که این کار وظیفه‌اش است.  به خاطر داشته باشید که همسرتان نیز احساس دارد؛ بنابراین به احساساتش توجه کنید.  پختن غذاهای مورد علاقه‌اش را یاد بگیرید. همیشه او را مطمئن کنید که چیزی برای شام در خانه هست.
به سرگرمی‌های او علاقه نشان دهید.  به همسرتان بگویید که چقدر دوستش دارید.  بگذارید او بداند به خاطر زحماتی که می‌کشد،  قدر دانش هستید. به این ترتیب او با روحیه بهتری به محل کارش می‌رود.

این کارها را انجام ندهید
به محض ورود همسرتان به خانه، با انواع مشکلات به استقبال او نروید. بگذارید کمی خستگی در کند. هرگز از او نپرسید به چه چیزی فکر می‌کند؟  از غرولند کردن، به خصوص نق زدن‌های بی‌دلیل خودداری کنید.  راجع به همسرتان با هر کسی که برخورد می‌کنید، حرف نزنید. برای حل مشکلات و مسائل مربوط به زناشویی خود بهتر است از مشاور کمک بگیرید.  هرگز به او نگویید «داری منو عصبانی می‌کنی» یا «این کارت اعصابم را خرد می‌کند.» خشم، عصبانیت و ناراحتی خود را به شکل عملی نشان دهید، نه با کلام.  اگر همسرتان در انجام کاری ناتوان‌تر از شماست و شما بسیار بهتر از او می‌توانید آن کار را انجام دهید، از انجام آن در کنار او خودداری کنید.  سعی کنید به خاطر چیزهای کوچک و کم‌اهمیت عصبانی نشوید.  هرگز از او پیش دوستان و نزدیکان‌تان بدگویی نکنید. روزی که آنها دیگر با شما موافق نباشند، بابت این مساله تاوان سنگینی پرداخت خواهید کرد.  بدون هماهنگی با همسرتان خانه را برای ساعت‌های طولانی ترک نکنید.  وقتی که خواب آلوده و خسته است راجع به چیزهای بسیار مهم با او حرف نزنید. بحث‌های حقیقی را به زمان مناسب‌تری موکول کنید.  سعی کنید بیش از حد به خرید نروید و بخشی از پول‌های‌تان را پس‌انداز کنید.  اگر از روابط زناشویی خود با همسرتان راضی نیستید، این موضوع را با او در میان بگذارید. اجازه ندهید مسائل کوچک با گذشت زمان بزرگ‌تر، حادتر و لاینحل‌تر شوند.  هرگز همسر خود را با سایر مردها و همسران دوستان خود مقایسه نکنید. این کار بسیار مخرب است و زندگی مشترک‌تان را ویران می‌کند.

منطقی و عاطفی باشید

خانه را تمیز نگاه دارید؛ دست‌‌کم در حدی که او انتظار دارد.  گاهی اوقات کارهای بسیار ساده خانه را به او بدهید که انجام دهد و سپس به خاطر آن از او تشکر کنید. این کار او را تشویق می‌کند تا در انجام کارها و کمک به شما مصمم‌تر شود.  وقتی که در حال صحبت راجع به موضوعی خسته‌کننده با شماست، به حرف‌هایش گوش دهید و یا لااقل وانمود کنید که کاملا گوش می‌دهید. گاهی اوقات با پرسیدن یک سوال، علاقه خود را به شنیدن ادامه حرف‌هایش نشان دهید.   اگر سرحال نباشد، به او فرصت دهید تا از لاک خود بیرون آید. به هنگام ناراحتی‌هایش به او امید بدهید.  اگر عصبانی شد، بگذارید با فریاد کشیدن خود را خالی کند. وقتی که کاملا آرام گرفت، شما می‌توانید حرف‌های‌تان را به او بگویید.  گاهی اوقات با دادن یک هدیه کوچک او را متعجب کنید. حتی اگر هدیه شما چیزی باشد که او واقعا نیاز دارد.  در روابط خصوصی‌تان اوقات خوشی را با او سپری کنید.  گاهی اوقات یک بعدازظهر عاشقانه را بدون حضور بچه‌ها با او سپری کنید.  اگر گاهی اوقات ناهار همسرتان را شما تهیه کرده و به او می‌دهید تا در محل کارش بخورد، می‌توانید یک پیغام عاشقانه یا یک بیت شعر زیبا نیز در کنارش بگذارید. اگر ناهار او را خودتان تهیه نمی‌کنید، چنین پیغامی را به شکلی دیگر به او برسانید؛ مثلا در جیب کت یا لباس یا در داشبورد ماشینش بگذارید.  با مادر همسرتان نیز به اندازه مادر خودتان مهربان باشید.

به فکر شادی همسرتان باشید
اجازه دهید گاهی اوقات بدون احساس شرمندگی یا عذاب وجدان با دوستانش خوش‌ بگذارند؛ به خصوص اگر دوستانش مردان خوبی باشند.  هر خواسته‌ای که از او دارید، بدون رودربایستی به او بگویید و صبر نکنید او خواسته‌های شما را حدس بزند. باید تمرین کنید روابط عاطفی خوبی با هم داشته باشید.  با هم شوخی کنید. اگر ذاتا شوخ‌طبع نیستید، از برخی کتاب‌ها و اینترنت استفاده کنید و تعدادی جوک با مزه یاد بگیرید.  از زمان عاقلانه استفاده کنید. اگر خانه‌دار هستید، سعی کنید همواره روابط اجتماعی و فعال خود را حفظ کنید. این کار باعث شادی شما می‌شود و این شادی به همسرتان نیز انتقال می‌یابد.  تمام این کارها را بدون هیچ‌گونه انتظار چشم‌داشتی انجام دهید تا از نتایج آن در زندگی بهره‌‌مند شوید. زن و شوهر باید بسیار منطقی و معقول راجع به آنچه دوست دارند و آنچه که دوست ندارند، راجع به خواسته‌هایشان و بسیاری چیزهای دیگر با هم صحبت کنند. طوری با او حرف نزنید که گویی نوکر و خدمتکار شماست!  گاهی اوقات با همسرتان یک مسابقه بگذارید و طوری وانمود کنید که او پیروز است؛ حتی اگر حقیقتا هم این‌گونه نباشد.  لباس‌هایش را مرتب بشویید و اتو کنید تا همیشه با طراوت و تمیز به نظر برسد.  او را تشویق به انجام کارهای خوب کنید.

عجله نکنید و صبر داشته باشید
از خدا بخواهید که به شما قدرت بیشتری بدهد و پایه‌های عشق و زندگی‌تان را تقویت کند. از او بخواهید که احساس بین شما و همسرتان را روز به روز افزایش دهد.  با آنچه که دارید، خوشبختی را حس کنید. هیچ‌کس و هیچ وضعیتی مطلق نیست. اگر در پی کمال هستید، باید صبور باشید.  به خدا توکل کنید، خدا را دوست داشته باشید و رابطه خود را با خدا بهتر و عاشقانه‌تر کنید و به خاطر داشته باشید که خدا نیز شما را دوست دارد. وقتی خدا شما را دوست بدارد، تمام کائنات شما را دوست خواهند داشت. ناملایمات را صبورانه‌تر تحمل کنید و بی‌تابی نکنید. به نیازهای همسرتان توجه کنید. یکدندگی و لجبازی نکنید و بالاخره طوری رفتار کنید که گویی همسرتان یک سوپرمن واقعی است.

دنیای سلامت

زیبـــا شـــو دات کام

مطالب مرتبط

۱۱ دیدگاه‌

 1. ص .خ گفت:

  موافقم

  [پاسخ]

 2. ص .خ گفت:

  هرچقدردنیامدرن بشه بازهم بعضی چیزهاتغییرنمیکنه هرچندکه طبق اصل بقاسازگاریهایی بوجودمیاد من یه زنم و۱۲ساله ازدواج کردم وبامقاله بالاموافقم میدونیدچرا واسه اینکه شماهرگزنمیتونیدکسی روتغیربدیدمگراینکه خودتون تغییرکنیدمن ۹سال تمام روسعی کردم به شوهرم وخونوادش بفهمونم من هم آدمم منم هستم و…امانشدکه نشدبازبون خوش باگریه بادعواوالتماس باقهرونق زدن وقلدری دخالت خانواده تهدیدجدایی وهرچی که بگین نقش بازی کردم ولی نشداماالان نزدیکه دوساله که دارم زندگی میکنم تنهاراهش عشقه اونم یه عشق خدایی اول بایدعاشق خودت باشی وخدای خودت بایدخودت روقبول داشته باشی وباخدایکی بشی اونوقت دیگران رودرک کنی تادرک نکنی نمیتونی این دیگران هم اول ازهمه همسرته باتمام ایراداش البته ازنظرتوایراده تازه جالبش اینه که توهم ازنظراون کلی ایرادداری .میگن ماهمه جزویک کل هستیم وهرکدوم هم ازدیدخودمون به دنیانگاه میکنیم ودلیل اصلی همه اختلافهای دنیاازجمله زن وشوهرهاهمینه خیالتون راحت فکرنکنیدشوهراتون بدن اگه باهرکس دیگه ای هم اینقدرتعامل داشتیم بازهم اختلافات خودشون رونشون میدادن تنهاراهش اینه که روخودت کارکنی مطالعه وتحقیق کنی هرجابری آسمون همین رنگه مردمرده وزن هم زن .دنیادوتاقانون داره قانون جبران یعنی تازحمت نکشی ویک سری باورهای کهنه رورهانکنی چیزی بدست نمیاری ودیگری قانون مزرعه است که اگه بذری روبکاری نیازبه رسیدگی وزمان برای به بارنشستن داره سربلندوشادباشید

  [پاسخ]

 3. يك زن گفت:

  برام نوشته هاتون خیلی جالب بود من را مشتاق کرد که به عنوان یک زن تحصیل کرده،که اتفاقا کار هم می کنه ،دنیا را هم دیده، ، نظرم رابکم ،راستش اصلا متن بدی نبود!! .برام خیلی عجیبه که توجه به مردی که روزی عاشقش شدین این همه زجر اوره! جای تعجب نیست با این جبهه کرفتن ها،مردها و زن ها هر روز از هم دور تر مى شن، و روابط به مسایل سطحی و فیزیکی ختم می شه.هر قدر علم بره جلو دنیا مدرن بشه اما باز هم مسایلی هست که ثابت می مونه و اون تفاوت زن و مرد هست که این زیباست که این ایجاد هماهنکی و تنوع مى کنه معلومه که با هم مساوی هستن!اما لطافت زن سلیقه زن،کارهایی که اون در زندکی میکنه مرد نمى تونه به اون شکل انجام بده، کدوم زیباتره به نظرتون؟
  زنی که بوی روغن ماشین بده، تعمیرات خونه بکنه،خشن راه بره،شلخته لباس تن کنه، یا مردی که با ظرافت و ناز حرف بزنه همش غذا درست کنه ،محکم نباشه،کلا مثل زنا همش حرف بزنه لطیف باشه!!
  هر کسی واسه کاری ساخته شده و زن و مرد مکمل هم هستن،زندکی یه اثر هنری هست که باید با هم خلق کنن، احترام و شخصییت به مردی که خودتون انتخاب کردید، باعث بزرک شدن شخصییت شما هم می شود.
  برای نکه داشتن عشق هر دو باید کوشش کنن، در اینجا به کارهای زنان اشاره کرده اما مسلما وظایف مردان هم در قبال زنان روشن و انکار نشدنیه،
  البته من در مورد مردان با مسولیت که واقعا مرد باشن صحبت مى کنم،نه همشون ،من فکر مى کنم زنی که خونه داره باید وظایف خونه را انجام بده، همون جور که مرد واسه رفاه زنش بیرون کار مى کنه،، اما زنان شاغل بحثشون جداست،اونا مثل مردا استرس شغلی دارن، در این صورت یه مرد با شعور خودش مى فهمه و کارای خونه را تقسیم مى کنن،
  در ضمن متن بالا از یه کتاب روانشناسی برداشت شده که من کامل خوندم و نویسندش یه زن خارجی هست،جالب اینه که مردها همه جای دنیا روحیات مشترک دارن و این واقعیت هست، مثلا زنا وقتی ناراحت هستن حرف مى زنن درد دل مى کنن اما مردا تو خودشون فرو می رن و حرف نمى زنن، مخصوصا با زن هاشون!!
  این طبیعت اون هاس و برای درک بهتر اونها بهتره این تفاوت ها فهمىده بشه،، نه به خاطره اونا ،بلکه به خاطر زنها که زندکی مشترک بهتری داشته باشن،باید با مرد صحبت کرد یا بحث کرد اما به جاش نه همىن که اومد خونه داد و بیداد کرد، که مردا از خونه فراری بشن،،،هر سخنى جایی داره،غرور ىک مرد بشکنه جلوى جمع اعتماد به نفس اون از بین میره، و کم کم یه ادم سر خورده وانتقام جو مى شه،روش کفتن ایراداتشون با سیاست زنانه باید باشه، با روش تشویقی،،البته اکر که دوست دارین زندکی خوبی داشته باشین،، یا اینکه هر روز با هم بجنکین و دور تر بشین٠٠٠

  [پاسخ]

 4. سحر گفت:

  سلام راستش رو بخوایین من هم اول اینطوری فکر میکردم طبق مطلبی که نوشتین و سعی بر این داشتم که به خوبی و مهر ومحبت آرامش رو واسه خودم و شوهرم به وجود بیارم اما الان میبینم مرد ها لیاقت محبت کردن رو ندارن نه تنها راضی نمیشن بلکه احساس غرور در وجودشان افزایش پیدا میکنه که ما رو موجودی کوچک و خوار در نظر میگیره خودش از صبح بیرون میره شب ها که میاد میگه ساکت شو میخوام بخوابم میگه تو نفهمی آخه چی میدونی من از صبح بیرون بودم کار کردم تو میخوری میخوابی خیلی دلم شکست چون من ا زمانی که اون میخواست بره همراهیش میکردم تا شب که می آد و تمام ساعت انتظاراومدنش رو میکشم نمیدونم شاید این جواب من باشه

  [پاسخ]

 5. الناز گفت:

  منم با خوندنش خجالت کشیدم.

  [پاسخ]

 6. hami گفت:

  بیچاره زن این قصه!!! اینجوری که اینجا نوشته همه جوره باید قدردان مردان بود فقط و فقط به خاطر اینکه هستن! همین بودنشون انگار کافیه

  [پاسخ]

 7. رویا گفت:

  مرسی از نقد های خوبتان مثل اینکه این نویسنده فراموش کرده که در حال حاضر بیشتر رنان پا به پای مردان از صبح تا شب بیرون از منزل کار می کنند پس کی باید از آنها با روی باز استقبال کنه؟ تازه وقتی هم که میرسن خانه باید به فکر فراهم کردن آسایش و تمییز کردن خانه در حد انتظار مردان و درست کردن غذای مورد علاقه اشان باشند؟ در آخر هم از همسرشان قدردانی کنند و مهر و محبت نثارش و اسباب شادی و سرگرمی آقا را هم فراهم کنند واقعا آدم از خواندن چنین مطالبی خجالت می کشه. پس زن این وسط چی میشه؟ یک موقع آقا با این همه سرویس تنش جوش نزنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 8. مسعود مصطفائي فر گفت:

  با درود . اگر قرار است خانمها آرامش آقایان را در منزل فراهم کنند ، آقایان هم وظیفه دارند همین کار را در قبال خانمهایشان انجام دهند . خانمها کنیز یا کلفت آقایان نیستند که یک طرفه برای ایجاد آرامش آنها اقدام کنند.

  [پاسخ]

 9. Shooka گفت:

  yani manzooram ine ke ba neveshte “Nashenas” movafesham!!!!

  [پاسخ]

 10. Shooka گفت:

  ba neveshte bala movafesham!!

  [پاسخ]

 11. nashenas گفت:

  فکرکنم یکم بیش از اندازه مردسالارانه این مطلب را نوشتید
  یه جوری نوشتید که انگاری وظیفه زنه که خونه و تمییز کنه یا غذا درست کنه و حالا اگر مرد یه کمک کوچک کرد چه کار بزرگی کرده، یا بلند خندیدن و حرف زدن را کردید تابو، مگر چه اشکالی داره که یه زن احساساتش را با بلند خندیدن بیان کنه، یا تشبیه کردن یه زن به یه حیوون خیلی زشت و به دور از شخصیت ادبی یه نویسنده است
  دوره مردسالاری گذشت نویسنده محترم
  سعی کنید حقوق برابر و تقسیم وظایف به صورت یکسان بین زن و مرد و مساوی بودنشون را بپذیرید
  اینکه مردی بخواد داد بزنه و حق خودش بدونه درست به همون اندازه بده که مردی دست بزن داشته باشه
  اینکه با حرکات بخواد یه زن انتقاد کنه بد نیست، ولی اگر رک و پوست کنده حرفش را بزنه دقیقا هم می تونه مستقیم منظورش را بگه هم دقیقا بگه چی می خواد، حتی اگر ناراحت کننده باشه، همه باید قابلیت انتقاد و شنیدن نقد را داشته باشن، توی ازدواج همیشه نباید محتاط بود که وای یه موقع همسرم ناراحت نشه چون در این صورت این خودتی که باید خودخوری کنی و ناراحت بشی یا مدام فکر کنی که چطوری حرکت کنی که منظورت را بفهمونی، خدا زبون را داده که حرفت را بزنی
  زبون داده که وقتی یکی ناراحته و تو فکره ازش بپرسی چی شده شاید بتونیکمکش کنی نه اینکه تنهاش بگذاری.
  گاهی لازمه فقط گوش کنی چه دلیلی داره حتما سوال بپرسی وقتی ۲ نفر با هم ازدواج می کنن حالت های هم دستشون می یاد مشخصه که وقتی یکی حرف می زنه اون یکی داره گوش می ده همیشه لازم نیست با سوال پیچ کردن طرف را تو موقعیت بغرنج بذاری، گاهی لازمه فقط طرف حرف هاش شنیده بشه
  اینکه بخواهیم مسابقه بدیم و وانمود کنیم که اون پیروزه دقیقا مثل سریال قهوه تلخ می مونه که جهانگیر شاه همیشه می خواد پیروز باشه و بقیه هم مطیع اونن، سعی کنید درک کنید چقدر این حرکت زشته
  بیاییم همیشه با واقعیت رو به رو بشیم، زن و مرد مثل هم هستن با هم برابرن گاهی زن توی مسائلی بهتره گاهی مرد، چرا باید به ریا برخورد کنیم
  نویسنده محترم وظیفه زن نیست که لباس های مردش را ات کنه و بشوره این وظایف مشترک زن و مرده، باید همه کارها را با هم انجام بدن، مگر قبل از اینکه ازدواج کنه کی براش این کار را انجام می داد، حتما می گید مادرش، جواب من اینه که اگر مردی این شکلی باشه همون بهتر که خونه مادرش بمونه، مگر ازدواج واسه بیگاری کشیدنه
  هیچ کسی یه سوپرمن واقعی نیست، بیایید واقع بینانه به قضیه نگاه کنیم
  اگر اون سوپر من قراره باشه پس ما هم دست کمی از انجلینا جولی نداریم
  :))
  واقعا متاسف شدم که تو عصر حاضر و این دنیای امروزی چنین مطلبی را توی دنیای مجازی خوندم، اونم با توجه به تمام تبلیغاتی که برای تساوی حقوق زن و مرد می شه و می بینم هنوزم افراد مردسالاری وجود دارن و واقعا متاسفم که نویسنه این پست، کسی که اصولا باید مشاوره و روانشناسی خونده باشه که بتونه راجع به این مسائل نظرش را بده درگیر مردسالاری هست یا واقعا رشته تحصیلیش نبوده و این چنین اظهار نظر کرده
  بعدش هم یه جوری نوشتن که انگاری وظیفه فقط زنه که عشق را به ارمغان بیاره
  پس نقش مرد چی میشه؟؟؟؟
  یا اینکه می گید با دوستاش بره بیرون آیا این حق را دادید در نوشته ها به زن که اونم با دوستاش برای خودش گاهی تفریح داشته باشه یا اینکه اونم تابو محسوب می شه

  یه ازدواج برای این صورت نمی گیره که زن بشه مطیع اون مرد، یه ازدواج صورت می گیره که زن و مرد کنار هم و با هم به تکامل و پیشرفت برسن، همدیگر را دوست داشته باشن
  به این مطلبی که شما می گید نمی شه گفت تزریق عشق به زندگی بهش می گن بازگشت به دوران بردگی و عصر جاهلیت، واقعا متاسفم

  یک طرفدار حقوق برابر زن و مرد یا به گفته خودتون یه فمنیست

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =