ماسکهای زیبایی

ماسک زیبایی
این مخلوط، برای پوست‌های خشک و دارای چین و چروک مناسب می‌باش.

مواد لازم:
آرد جوانه‌ی گندم     ۱ قاشق سوپخوری
خامه     ۱ قاشق سوپخوری
عسل     ۱ قاشق چایخوری
روغن هسته‌ی انگور     ۱ قاشق چایخوری

روش تهیه:
مواد یاد شده را، به کمک قاشقک چوبی، خوب با هم مخلوط کنید و بگذارید ۳۰ دقیقه بماند. سپس مجدداً مخلوط کنید. ‌آن‌گاه پوست گردن و صورت را تمیز نمائید و از این مخلوط روی آن بمالید. تماس این مخلوط با پوست پلک مانعی ندارد. پس از ۲۰ دقیقه، گردن و صورت را با آب ولرم بشوئید. بهتر است در این مدت، در حالتی راحت، نشسته یا درازکش باشید.

برطرف کردن کک‌ومک با گوجه‌ فرنگی

با آمدن فصل تابستان بسیاری از خانم‌ها و آقایان از افزایش کک‌ومک روی صورت و گردن خود شکایت دارند. این کک‌ها که به دلیل بلند شدن روزها و افزایش مدت زمان تابش خورشید در تابستان بیشتر دیده می شود به‌راحتی با کمک درمان‌های خانگی قابل کنترل است. یکی از ساده‌ترین شیوه‌های برطرف شدن این لک‌ها از روی صورت و گردن استفاده از گوجه‌ فرنگی له شده بر سطح پوست است. کافی است یک گوجه‌فرنگی له شده را روی پوست گردن و صورت خود بمالید و اجازه دهید به‌مدت ۲۰ دقیقه روی پوست‌تان بماند. گوجه کمک می کند تا لک‌های قرمز رنگ کک‌ومک از صورت و گردن شما محو شود. بهتر است این شیوه را ۳ بار در هفته در طول تابستان تکرار کنید.

این ماسک را پیش از مهمانی بزنید

درصورتی که وسط هفته به یک مهمانی دعوت شده‌اید و مجبورید پس از انجام کار روزانه یا برگشتن از سرکار برای مهمانی آماده شوید، بهتر است از ماسک زرده تخم‌مرغ و عسل استفاده کنید. قراردادن این ماسک به‌مدت ۴ دقیقه روی صورت به شما کمک می‌کند خستگی و تیرگی پوست‌تان که ناشی از کار و فعالیت‌های روزانه است از بین برود. برای تهیه این ماسک یک عدد زرده تخم‌ مرغ را با یک قاشق غذاخوری آردجو و۴ دقیقه با آب ولرم آن را بشویید.

پاکسازی پوست با عسل و توت فرنگی

اگر در گروه افرادی قرار می‌گیرید که هر روز از منزل خارج می‌شوید و مجبورید مسافت طولانی را در سطح شهر طی کرده و از میان دود انواع و اقسام اتومبیل‌ها و خودروها به محل کار خود برسید، بهتر است تا فرصت دارید از ماسک توت فرنگی که یکی از مفیدترین میوه‌های تابستانی است، بهره ببرید. بسیاری از درمانگران استفاده از ماسک توت فرنگی تازه را راه حل مناسبی برای پاکسازی پوست و مبارزه با انواع آلودگی‌های محیطی که به مرور موجب بروز بیماری‌ها و انواع جوش‌ها در پوست صورت می‌شود، می‌دانند. برای تهیه این ماسک کافی است ۶ توت‌فرنگی له شده را با ۲ قاشق غذاخوری عسل و ۲ قاشق غذاخوری خامه ترکیب کنید و این ترکیب را روی صورت خود به‌مدت ۲۰ دقیقه بگذارید. استفاده از این ماسک به‌ مدت یک هفته علاوه بر پاکسازی پوست و پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های پوست موجب افزایش شادابی و نشاط پوست نیز می‌شود.

زیبــا شو دات کام

مطالب مرتبط

۲۹ دیدگاه‌

 1. roshanak گفت:

  salam…man roii dastam rad tig hast chetor pak mishe??? eimeil javab bedin

  [پاسخ]

 2. sonya گفت:

  slaam ye soal dashtam,inke man mohaye khodam boore walii mikham rangesh nare.wa tazashm boortr beshhh.yaani roshantar wali be sorat tebii,wali ba chiiiii??????

  [پاسخ]

 3. haniye