بافت دستبند دوستی طرح زیگزاگ

 دستبند دوستی به عنوان نشانه ای از دوستی میباشد که طرح های مختلف آن را در همین سایت و مجله ویدئویی زیباشو قرار دادیم در این پست هم در نظر داریم طرح زیگراگ را همراه با تصویر و فیلم آموزش دهیم.


در همه تصاویر ؛هر مرحله و قرار گرفتن نخ ها در مرحله ی بعدی رو نشان داده ایم.

این طرح ۸ نخ لازم دارد و با ۶ رج هم بافته میشود؛اصل بافت این دستبند ها با نخ دمسه هست با نخ بافتنی کاموا یا قلاب بافی هم بافته میشه  که در اینجا برای اینکه به وضوح گره ها مشخص باشه از کاموا استفاده کردیم،۸ نخ رو با رنگهایی که سلیقه ی خودتون هست جدا کنید و دوتا دوتا نخ هایی که کنار هم هستند رو جدا کنید و دوتا دوتا گره از سمت راست بزنید.

در تصویر مرحله یاول که دسته ای و به ترتیب گره از راست خوردند رو مشاهده میکنید و همینطور طرز قرار گرفتن نخها در مرحله ی بعدی ؛همانطور که در تصویر هم مشاهده میکنید نخ سر را رها میکنیم البته دقت کنید که به ترتیب نخها قرار نگرفته اند و گره از زیر داریم یعنی همه ی نخ ها را نخ زیر آنها رو گرفته و همه گی را گره از سمت چپ می زنیم.

*بیشتر:همانطور که در تصویر بالا میبینید  نخ سر قرمز است که نخ رها شده ی ما نیست نخ رها شده نخ مجاور یا زیری نخ قرمز است یهنی نخ نارنجی را رها میکنیم همینطور نخ قرمز با نه مجاورش که آبی روشن است گره نخورده و با نخ زیریه آبی روشن گره خورده یعنی همام نخ آبی تیره و آبی روشن با نخ مجاورش که بنفش است گره نخورده و با نخ صورتی گره خورده است و آخرین دسته نخ بنفش با نخ مجاورش که نارنجی است گره نخورده و با سبز گره خورده است.

همانطور که در تصویر هم مشاهده میکنید مرحله ی دوم که دقت زیادی هم لازم داشت گره خورده و نحوه ی قرار گرفتن نخ ها در مرحله یا رج سوم را مشاهده میکنید همه نخها دسته ای قرار گرفتند و گره از سمت چپ می خورند.

در تصویر میبینید که رج سوم گره زده شده و نحوه ی قرار گرفتن نخها در رج چهارم را میبینید،ابتدا دو نخ سر و ته روکنار میزارید و همه ی نخها به ترتیب و مجاور هم گره از سمت چپ میخورند.

در تصویر گره های رج چهارم را میبینید و همینطور قرار گرتن نخ ها در رج پنجم که دسته ای قرار گرفتند و هر نخ با نخ مجاورش گره از سمت چپ میخورد.

به رج یا مرحله ی آخر می رسیم این مرحله نیز مانند مرحله ی دوم همه ی با نخ مجاور کاری ندارند و با نخ زیر یا رو مجاور کار دارند در اینجا همانطور که در تصویر هم مشاهده می کنید نخ روی سر و ته رو جدا میکنیم و بقیه ی نخ ها را همینطور گره از رو و از راست گره داریم.

*بیشتر:همانطور که در تصویر هم میبینید نخ سر صورتیست که آن را رها نکرده ایم و نخ روی آن که آبی تیره است را رها کرده ایم و بعد برای دسته اول میبینید که نخ صورتی را با نخ مجاورش که سبز است گره نزدیم و با نخ رویی سبز که نارنجی است گره از سمت راست زدیم،دسته ی بعدی سبز با نخ مجاورش که نارنجی است گره نخورده و با نخ رویی نارنجی که قرمز است گره از راست میخورد و دسته آخر نارنجی با نخ مجاورش که بنفش است گره نخورده و با نخ رویی  آن که آبیست گره می خورد.

گره های رج ششم را نیز میتوانید مشاهده کنید،به همین صوزت دوباره این ۶ رج یا مرحله را تکرار کنید تا دستبند دوستی با طرح زیگراگتان را بسازید.

متوجه نشدید؟ توضیحات مفهوم نبودند؟ نگران نباشید زیباشو دات کام برایتان کلیپ آموزشی هم درست کرده :

کلیپ های آموزشی زیباشو را می توانید از کانال یوتیوب یا اگر با یوتیوب مشکل دارید از کانال آپارات دنبال کنید

زیبـاشـو دات کام

مطالب مرتبط

۱۰۴ دیدگاه‌

 1. مریم گفت:

  میشه مدل آتشین آموزش بدین لطفااا

  [پاسخ]

 2. bahareh گفت:

  سلام میشه بافت دستبند دوستی مدل اتشین رو هم اموزش بدید ؟ ممنون

  [پاسخ]

 3. razeih گفت:

  سلام میشه بگید اسم این نخ چیه؟

  [پاسخ]

  y پاسخ در تاريخ دسامبر 14th, 2015 16:02:

  نخ کوبلن یا دمسه هستش.

  [پاسخ]

 4. پریماه گفت:

  کاشکی که الگوی این طرحو بزارین تا از روش ببافیم..اینطوری خیلی اسونتره
  با تشکر از سایت خوبتون

  [پاسخ]

 5. هاله گفت:

  خیلی خوب اموزش میدین ممکنه بافت سر تسبیح رو یاد بدین با فیلم بهتره ممنون میشم.

  [پاسخ]

 6. مهسا گفت:

  من از این سه تا بافتم ۴۰ تا دستبند دارم تازه آلفا بافی هم بلدم و از سایت زیباشو شروع کردم راستی تاروپود هم سایت خیلی خوبیه

  [پاسخ]

 7. نادیا گفت:

  سلام
  میشه دستبندهایی روآموزش بدین که یکم کلفت ترباشه؟

  [پاسخ]

 8. parisa گفت:

  سلام ببخشید من اون ساده رو بافتم اما میپیچه به هم ممنون میشم اگه بگین که چیکار کنم این جوری نــــــــــــــــشـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه ممنـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــون♥♥♥

  [پاسخ]

  Sarvenaz پاسخ در تاريخ اکتبر 13th, 2014 16:54:

  گلم دقت کن هر گره کامل از ۲ گره تشکیل شده شاید یه دونه زده باشی که پیچ خورده…

  [پاسخ]

 9. ملیکا گفت:

  قشنگه من بلدم ببافم البته سادشو

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هفده =