زیبایی صورت با طب سوزنی و گیاهان کلاژن ساز

طب سوزنی حدود ۱۵۰۰ سال قبل، از چین به ژاپن آمد، اما این روش درمان سنتی اکنون به عنوان رمزی برای زیبایی در حال بدست آوردن محبوبیت های تازه ای است.

همانطورکه دوره های درمان مربوط به زیبایی صورت بیش از پیش به سمت استفاده از مواد غیر شیمیایی و درمانهای سنتی متمایل می‏شوند،زنان در نمایشگاهی به نام “دنیای زیبایی ژاپن” صف کشیدند تا طب سوزنی را امتحان کنند. فواید درمانی طب سوزنی زمان زیادی است که شناخته شده است.

تاکشی کیتاگاوای متخصص طب سوزنی می گوید: فرو کردن سوزنهای نازک در صورت، قدرت طبیعی التیام بخشی پوست صورت را تقویت می کند.

آقای تاکشی کیتاگاوا، یک متخصص طب سوزنی ژاپنی می گوید:

طب سوزنی زیبایی یک روش پزشکی یا  عمل جراحی نیست. ما در این روش از قابلیت های درمانی که ارگانهای بدن هر شخص به طور طبیعی دارد بهره می گیریم و عامل اصلی نازیبایی پوست صورت را بر طرف می کنیم،و همانطوری که میل عموم مردم به درمان “زیبایی طبیعی” گرایش دارد،  روش طب سوزنیِ ژاپنی به خوبی مورد قبول مردم ژاپن به خصوص خانم ها می‏شود.”

با توجه به اینکه با فروش بالغ بر ۱۵ بیلیون دلار تنها در یک سال اخیر، ژاپن بازار شماره ۲محصولات و خدمات زیبایی در دنیا است.

صدور مجوز طب سوزنی ۱۳۰ سال پیش در دوره می جی ژاپن آغاز شد. کیتاگاوامی می گوید: درمانجویان مراجعه کننده زیبایی که عمدتاً حدود ۳۰ سال دارند، با توجه به گرانی و ناسالم بودن لوازم آرایشی یا پوست کشی های صورت، روز به روز به درمان با طب سوزنی امیدوارتر می شوند.

خانم ریه هایاشیدا، یک مراجعه کننده برای زیبایی با طب سوزنی می گوید:

طب سوزنی زیبایی با جراحی پلاستیک فرق می کند. خطر ناکامی درمان و معیوب شدن پوست را ندارد. همچنین از توانایی ذاتی بدن انسان که هماهنگی ارگانهای بدن و انرژی حیاتی می باشد برای به وجود آوردن زیبایی ضورت استفاده می کنند. به همین دلیل است که من آن را می پسندم و نتیجه ی بسیار خوبی گرفته ام.

در ژاپن حدود ۴۰ هزار متخصص طب سوزنی مجوز گرفته اند و بیش از ۱۵۰ مدرسه  که اغلب روی کاربردهای سنتی طب سوزنی متمرکز بودند وجود دارد ، اما هنگامی که کاربرد آن در پوست کشی صورت مشاهده شد، استفاده از وسایل آرایشی و بوتاکس و تزریق ژل نیز بیش از پیش کنار گذاشته شد.

 موارد درمان زیبایی صورت که می توان از روش طب سوزنی ژاپنی و طب چینی انجام داد:

لیفتینگ و برطرف کردن افتادگی پوست صورت،گونه گذاری طبیعی صورت،برطرف کردن چین و چروک صورت، بر طرف کردن خط عمیق اخم پیشانی و لبخند و خط دور لب،بزرگ کردن لب،بر طرف کردن جوش یا آکنه ی صورت و جای مانده ی جوش صورت و بدن،بر طرف کردن تیرگی و گودی زیر چشم و پف زیر چشم،بر طرف کردن پف زیر چشم،بر طرف کرد منافذ باز پوست و خالهای سیاه زیر پوست،بر طرف کردن لک های صورت،بر طرف کردن غبغب و افتادگی پلک برای بعضی از افراد.

تمام این نا زیبایی های پوست صورت را می توان با درمان طب سوزنی چینی و ژاپنی و همچنین استفاده از روشهایی مکمل در طب چینی که برای کلاژن سازی و بر طرف کردن سریع نازیبایی صورت موثر خواهد بود استفاده کرد تا حداقل ۵ تا ۱۰ سال جوانتر به نظر برسید و ماندگاری بسیار خوبی هم برای فرد خواهد داشت.

نمونه ای از بر طرف کردن گودی زیر چشم و خط اخم:

نمونه ای از بر طرف کردن پف زیر چشم بعد از ۵ تا ۱۰ جلسه،این فرد ۳۵ ساله است

نمونه ای از بر طرف کردن تیرگی و گودی دور چشم بعد از ۵ تا ۱۰ جلسه:

نمونه ای از بر طرف کردن خط چروک پیشانی بعد از ۸ جلسه،این فرد ۴۹ ساله است:

نمونه ای از بر طرف کردن خط اخم و بر آمدگی بین ابروها

نمونه ای از بر طرف کردن برآمدگی میان پیشانی و قوی کرد عضلات گونه بعد از ۱۰ جلسه این فرد ۳۷ ساله است :

نمونه ای از بر طرف کردن افتادگی عضلات صورت و لیفتینگ بعد از ۱۰ جلسه،این فرد ۶۲ ساله است:

نمونه ای از بر طرف کردن جوش صورت بعد از ۶ جلسه،این فرد ۴۲ ساله است:

نمونه ای از برطرف کردن جای جوش روی صورت و بدن در ۵ جلسه،این فرد ۳۲ ساله است:

نمونه ای از برطرف کردن جوشهای سرخ رنگ بعد از ۱۲ جلسه،این فرد ۴۲ ساله است:

نمونه ای از برطرف کردن افتادگی عضلات اطراف دهان بعد از یک جلسه،این فرد ۶۷ ساله است:

نمونه ای از بر طرف کردن افتادگی و تقویت عضلات گردن و فک در ۳ جلسه،این فرد ۵۵ ساله است:

نمونه ای از بر طرف کردن خط عمیق خنده:

نمونه ای از بر طرف کردن آکنه یا جوشهای شدید بعد از ۶ جلسه:

نمونه ای از بر طرف کردن چروک دور چشم و خط خنده:

اما با درد و ترس از طب سوزنی برای زیبایی صورت چطور می توان درمان کرد:

افرادی هستند که تصور می کنند استفاده از سوزن برای درمان روی صورت درد دارد یا خون می آید یا اینکه خطراتی برای آنها دارد.قابل توجه این افراد به خصوص خانم ها که بیشترین حسی که در حین درمان روی صورت دارید،احساس آرامش و خواب می باشد.و بهتر است بین سایر روشهای دیگر زیبایی طبیعی ترین و به صرفه ترین را با توجه به شرایط انتخاب کنید.

در طب سوزنی علاوه بر تحریک کردن سلول های پوستی برای خون رسانی به مناطق آسیب دیده و ترمیم پوست و موثر درساخت کلاژن برای شکل دهی و سفت کردن و زیبا سازی پوست،ما مکمل های غذایی مورد نیاز که می تواند کمبود های بدن شما را جبران کند و از درون بدن با تامین مواد معدنی،آنتی اکسیدان و ویتامین های مورد نیاز برای ساخت کلاژن و همچنین پروتئین کلاژن که از یک نوعی ماهی خاص و چند نوع گیاه گرفته شده است، اثر بخشی سریعتری را بدست می آورید و به زیبایی ماندگار و طبیعی تر دست پیدا می کنید.

چرا به مصرف پروتئین کلاژن نیازمندیم ؟

کلاژن یک پروتئین و ضد پیری قوی ای هست که در حفظ درخشش پوست و روشن وجوان تر شدن پوست نقش مهم واصلی ایفا می کند . کلاژن همچنین در جهت سوخت چربیها  و مدیریت پروسه کاهش وزن به سوخت و ساز بدن کمک می کند.

در طول زمان به دلیل فاکتورهای محیطی و کمبود این پروتئین و ویتامین های موثره در ساخت کلاژن ،پیری ، چین و چروک،افتادگی و باز شدن منافذ پوست سراغ پوست می آید، و برای تحریک بدن به تولید پروتئین کلاژن نیاز به مصرف مکملهای های کلاژنی الزامی می باشد.همچنین برای جلوگیری از تخریب پوست و ترمیم سلولهای آن به مواد غذایی و گیاهان که آنتی اکسیدان دارند نیازمند هستیم .

پوست از دو لایه تشکیل شده است لایۀ خارجی پوست اپیدرم نامیده می شود و بعنوان یک سد طبیعی مانع ورود عوامل مضر به بدن می شود. لایۀ داخلی که درم نامیده می شود حاوی بافت همبندی بود و عروق و اعصاب و بافت پشتیبان پوست را در خود جای می دهد. اغلب چین و چروک های پوستی در لایه داخلی پوست یعنی درم ایجاد می شوند. سطح درونی نیازمند تغذیه مناسب است تا ساختار درم ، شامل کلاژن الاستین و عوامل حافظ رطوبت را استحکام بخشد.این پروتئین کلاژن نیاز پوست شما را تامین می کند.

تمامی علائم پیری شامل خشکی ، ازدست دادن شادابی ، خطوط ریز و چروک ها نشان دهنده اتفاقاتی است که در لایه های پائین تر یعنی درم رخ می دهد.

کیفیت و ظاهر کلی پوست ، استحکام و خاصیت ارتجاعی آن در لایه عمیق تر یعنی درم که نزدیک به سطح پوست می باشد  تعیین می شود.

در زیر به بخشی از اثرات و تعدادی از گیاهان و مواد آنتی اکسیدان برای زیبایی پوست شما اشاره می کنیم.

بخشی از اثرات عصاره ی گیاه آلوئه ورا:

زخمها و اسکار ( جای زخم ) را بهبود می بخشد و می تواند پوست را کاملا ترمیم کند . پوست های بسیار سوخته و خشک را درمان می کند . سلولهای شکسته شده ی پوست را ترمیم می کند ،جای جوش را از بین می برد.

:Astaxanthinبخشی از اثرات عصاره ی گیاه

باعث بهبود کیفیت پوست می شود. مانع از تخریب های پوستی ناشی از نور خورشید یاUV می شود ، باعث کاهش چین و چروک و لکه های ایجاد شده در اثر سن بالا می شود، سطح رطوبت پوست را بهبود می بخشد، باعث کشش و صافی پوست می شود،قوی ترین آنتی اکسیدان طبیعی شناخته شده است و اندازه گیری شده است  که چند برابر قوی تر از آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین E و ویتامین C، بتا کاروتن، لوتین و یا پیکنو گنول می باشد،پوست را جوان و زیبا نشان می نماید

بخشی از اثرات کلاژن دریایی هیدرولیز شده ازیک نوع ماهی:

کمک به احیای پوست و جوان شدن آن در مدت ۲ – ۴ هفته پس از مصرف آن می کند،پوست را جوان و سالم نشان می دهد.از چین و چروک و خشک بودن پوست جلوگیری می کند ،به ترمیم پاشنه های ترک خورده کمک می کند.قارچ ناخن را از بین می برد و به ترمیم و تقویت مو از داخل کمک می کند.

Morinda  بخشی از اثرات عصاره ی گیاه موریندا  

باعث تشویق رشد بافتهای پوستی در بدن می شود،باعث سرعت بخشیدن به جذب مواد غذایی در دستگاه گوارش می شود،در بازگرداندن شور و نشاط و دوام از پروتئین های بدن (ضد پیری) نقش مهمی دارد،غنی از آنتی اکسیدان هایی می باشدکه روند پیری را کند می کنند ،دربازگرداندن سلول ها یا بافت های آسیب دیده به حالت اولیه بسیار موثر است (به تاخیر انداختن روند پیری)،.برای مادران بعد از زایمان بسیار مفید می باشد.

آنتی اکسیدانی به نام (ال گلوتاتیون) و خواص ضد پیری:

گلوتاتیون که به نام GSH هم شناخته می شود آنتی اکسیدانی است که در همه سلولهای بدن یافت می شود . هم چنین از آن به عنوان بهترین دفاع بدن در برابر آسیبهای ناشی از وجود رادیکالهای آزاد و توکسین ( سم ) ها نام برده می شود . GSH با اکسیده شدن  مبارزه می کند . اکسیده شدن واکنش شیمیایی است که طی آن اکسیژن با یک مولکول دیگر ترکیب می شود . این ترکیب شدن اکسیژن با یک مولکول یا اتم شبیه حالتی است که یک همسایه بد در همسایگی تان قرار می گیرد و موجب نقل مکان دیگر مولکولها یا اتمها می گردد . این واکنش موجب انتقال هیدروژن  و یک یا چند الکترون می گردد . واکنش اکسیداسیون موجب تولید رادیکالهای آزاد می گردد . رادیکالهای آزاد ترکیبات ارگانیکی هستند که ثابت نیستند و خواهان ترکیب شدن با مولکولهای دیگر هستند . دلیل بروز بسیاری از بیماری ها ، آسیب دیدن بافتهای بدن و حتی پیری پوست، نتیجه ی ترکیب شدن رادیکاهای آزاد با دیگر مولکولها می باشد . گلوتاتیون استاد آنتی اکسیدان ها نامیده می شود و شهرتش تمام قاره آسیا را فرا گرفته چرا که تمام آسیایی ها خواهان رسیدن به پوستی سفید و بی عیب و نقص هستند . گلوتاتیون کلید زیبایی و طول عمر است .

مطالب مرتبط

۷۱ دیدگاه‌

 1. farzane گفت:

  سلام اگه میشه آدرس یه مرکز طب سوزنی معتبر در دزفول یا شهرای اطراف یا اهواز رو بهم معرفی کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 2. asma گفت:

  سلام خسته نباشید من آدرس یه کلینیک طب سوزنی رو توی سنندج می خواستم

  [پاسخ]

  Sabah پاسخ در تاريخ خرداد ۲ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۳۳:

  کردستان-سنندج-خیابان پاسداران (ششم بهمن) سرای وکیلی-گیاه درمانی آرتا
  دکتر کیومرث مسناوی

  [پاسخ]

 3. لیدا گفت:

  سلام و تشکر از مطالب خوبتون

  میشه لطفا یه مرکز طب سوزنی در تهران رو که معتبر باشه معرفی کنید

  [پاسخ]

 4. ماریانا گفت:

  سلام لطفابگیدیه جای خوب توکرج برای طب سوزنی کجاست؟

  [پاسخ]

 5. زينب گفت:

  سلام و خسته نباشید برای جاقی صورتم میخواهم از طب سوزنی استفاده کنم ساکن شیرازم باید به کجا مراجعه کنم؟

  [پاسخ]

 6. دلدار گفت:

  یک پزشک متخصص طب سوزنی در مشهد معرفی کنین چون الان پزشکان عمومی وکم تجربه و طب سنتی به این کار رو اوردن واز مراجعه کردن به افراد ترس دارم اگر ممکنه شماره تماس بزارین تابتونم با شما مشاوره داشته باشم ممنون

  [پاسخ]

 7. نرگس گفت:

  با سلام

  در خصوص اموزش در مورد طب سوزنی زیبایی پوست برای پزشک عمومی اموزشگاهی را یا پزشکی را معرفی کنید

  [پاسخ]

 8. نیلوفر گفت:

  با سلام.اگر ممکنه یک متخصص طب سوزنی در کرج معرفی کنید

  [پاسخ]

 9. صوفیا گفت:

  سلام.
  ممنون از اطلاعات مفید شما.
  من ۲۹سال دارم. قبلا یکبار تزریق چربی در ناحیه گونه و زیر چشم انجام داده ام اما بعد از دو ماه کاملا اثرش از بین رفت! الان دنبال یک راه با دوام و کم هزینه هستم.آیا طب سوزنی برای من مفید خواهد بود؟
  نیاز به چند جلسه دارد؟
  حدودا چقدر هزینه ام می شود؟
  طی چه مدت نتیجه می دهد؟(برای چاق شدن صورت و برداشته شدن سیاهی زیر چشم)
  آیا برای بزرگ شدن سینه هم میشه از این روش استفاده کرد؟ ممکنه عوارض داشته باشه؟
  لطفا یک مرکز مطمئن در اصفهان معرفی بفرمایید.

  با تشکر فراوان از راهنمایی شما

  [پاسخ]

 10. سپيده گفت:

  سلام .من به دلیل لاغر بودن صورتم اعتماد به نفسمو از دست دادم .خیلی دوست دارم طب سوزنیو تجربه کنم و تاثیرشو ببینم .ولی دکتر خاصیو اصفهان نمیشناسم که اینکارو بکنه میشه یه دکتر خوب معرفی کنید .ممنون

  [پاسخ]

 11. بهار گفت:

  سلام من مطلبتونو خوندم خیلی برام جالب بود اگه ممکنه یه مرکز خوب معرفی و هزینه گونه گذاری رو هم لطفا بگین

  [پاسخ]

 12. زهرا گفت:

  با سلام.میخواستم بدونم گیاهان بالا رو چطور میشه تهیه کرد؟

  [پاسخ]

 13. مجتبی گفت:

  سنندج مرکز طب سوزنی داره؟

  [پاسخ]

 14. شبنم گفت:

  سلام
  مچ پای من حین ورزش پیچ خورد . و از درد گریه می کردم با طب سوزنی کاملاخوب شد. دکترم هم دکتر مسافریان بود .من که خیلی راضی هستم.

  [پاسخ]

  نازی پاسخ در تاريخ مهر ۱۰ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۵۹:

  کدوم شهر؟ اگه اصفهان هست بی زحمت شماره تلفن یا آدرس رو لطف میکنید.ممنون

  [پاسخ]

 15. فاطمه گفت:

  آیاکسی مباطب سوزنی گونه کاشته؟اصلا واقعاتاثیرداره؟

  [پاسخ]

 16. zahra گفت:

  khili khob bod mammon az matalebeton mishe adrese khob dar Tehran ro bedid baraye jaye josh mofide?

  [پاسخ]

 17. samane گفت:

  سارا جان شما مرکزی رو که معتبر باشه و حرفه ای سراغ دارید که طب سوزنی رو برای صورت خیلی خوب انجام بده؟ هزینه اش رو می دونید چقدره؟

  [پاسخ]

 18. samane گفت:

  با سلام و تشکر بسیار از مطلب مفیدتون. من دو تا سوال داشتم . اول اینکه هزینه طب سوزنی برای هر قسمت مثلا برای چاق شدن صورت چقدر هست. و دوم اینکه شما مرکزی را سراغ دارید در شهر قم که طب سوزنی را حرفه ای انجام بدهند.
  با تشکر

  [پاسخ]

  اكرم پاسخ در تاريخ آبان ۷ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۹:

  با سلام و تشکر بسیار از مطلب مفیدتون. من دو تا سوال داشتم . اول اینکه هزینه طب سوزنی وتعداد جلسات برای هر برای چاق شدن صورت چقدر هست.و دوم اینکه شما مرکزی را سراغ دارید در شهر قم که طب سوزنی را حرفه ای انجام بدهند.
  ممنونم

  [پاسخ]

 19. حسيني گفت:

  طب سوزنی در کلینک طرشت خیلی عالی است
  ۴۴۲۸۰۴۲۹

  [پاسخ]

 20. حسيني گفت:

  طب سوزنی دکتر شیرازی خیلی عالی است

  بنده دوستم از زانودرد رنج می برد که ایشان با چند جلسه طب سوزنی مشکل را حل کرد تلفن کلینیک ایشان ۴۴۲۸۰۴۲۹

  [پاسخ]

 21. رویا گفت:

  سلام لطفا بگویید در کنار طب سوزنی برای چاق شدن صورت آیا می توان از قرص fatface که ساخت امریکا و کاملا گیاهی است هم استفاده کرد و آیا کلا این قرص بدون ضرر است یا خیر؟

  [پاسخ]

 22. زهره گفت:

  من تازه آشنا شدم با این روش میشه لطفا بگید واسه لک وچروک جواب میده ؟همچنین یه کلینیک خوب در کاشان یا قم یا تهران معرفی کنید.ممنون

  [پاسخ]

 23. جاودانگی گفت:

  پوست و کلاژن سازی باید از درون انجام شود و از بیرون برای لایه اپیدرم تا درم گیاه آلوئه ورا در ترکیب با سایر گیاهان و کلاژن محلول می توانید لیفت و جوانسازی کند.javdanesho

  [پاسخ]

 24. سارا گفت:

  بعداز شش جلسه اثر میکنه

  [پاسخ]

 25. توران گفت:

  با سلام این گیاهان را از کجا میشه تهیه کرد در ضمن ایا طب سوزنی برای گونه گذاری واقعا مفید است

  [پاسخ]

 26. ساناز گفت:

  سلام .خوب هستین ممنون از سایت خوبتون. ببخشید یه کلینیک طب سوزنی خوب رو میشه معرفی کنید؟

  [پاسخ]

 27. مهرک گفت:

  سلام.خیلی از مطالب جالبتان ممنونم…میشه لطف کنید آدرس پزشکی که کار طب سوزنی

  رادرشهراهوازانجام میده روبرام بنویسید.درتهران چطور؟بانهایت تشکر

  [پاسخ]

  مرضیه پاسخ در تاريخ خرداد ۱ام, ۱۳۹۳ ۱۶:۳۶:

  تسلام در اهواز دکتر نابش انجام میدن مجتمع نادری.خیلی دکتر خوبی هستن.دکتر تابش در اهواز

  [پاسخ]

 28. ندا گفت:

  سلام .پوست بدن من کدر و تیره شده .البته پوست من سبزه هست و لی میخوام روشن تر بشه .یعنی امکانش هست ؟یعنی میشه ؟

  [پاسخ]

 29. neda گفت:

  سلام من ۱۲ سال پیش گونه گذاشته بودم که با ژل بود پارسال بخاطر پایین امدن ان را تخلیه کردم و دچار عفونت شدم حالا که صورتم لاغر شده ایا با روش طب سوزنی میتوانم ان را ترمیم کنم

  با تشکر
  ندا

  [پاسخ]

  سوسن پاسخ در تاريخ خرداد ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۱۲:۳۹:

  سلام ممنون از سایت خوب شما، موفق باشین همیشه، می خواستم یه دکتر خوب و متخصص طب سوزنی تو قم برام معرفی کنید که کارش از نظر شما مورد تایید باشه با سپاس

  [پاسخ]

 30. سارا گفت:

  سلام ممنون از سایت خوبتون. میشه یه کلینیک طب سوزنی خوب رو معرفی کنید؟ ممنون

  [پاسخ]

 31. سارا گفت:

  سلام .خوب هستین ممنون از سایت خوبتون. ببخشید یه کلینیک طب سوزنی خوب رو میشه معرفی کنید؟ ممنون

  [پاسخ]

 32. پروین گفت:

  باسلام این گیاهان رااز کجا تهیه کنم وچگونه مصرف کنم

  [پاسخ]

 33. نا زنین گفت:

  عالیه من خودم کار ماساز صورت و بدن انجام میدم و کلینیک زیبایی پوست و مو دارم برای اموزش طب سوزنی حتما باید پزشک بود من لیسانس ریاضی هستم امکان یادگیری برای من هست

  [پاسخ]

  عسل پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۴۲:

  عزیزم طب سوزنی اموزشش در ایران استاندارد نیست باید بری و از متخصص های ژاپنی کمک بگیری و برای یاد گرفتنش نیلزی نیست پزشک باشی این یک طب سنتیه

  [پاسخ]

 34. سوسن گفت:

  خداییش این طب سوزنی واقعا کار سازه؟
  جواب میده؟
  پشیمون نمیکنه؟

  [پاسخ]

  ‍‍‍پسرخاله سوگند پاسخ در تاريخ بهمن ۴ام, ۱۳۹۲ ۱۶:۲۸:

  منم راستش زیاد نمیدونم منم توهمین سایتا خوندم برید ایشالله جواب میده

  [پاسخ]

 35. رويا گفت:

  سلام من در شیراززندگی میکنم میشه ادرس مکان معتبری درشیراز به من بدیدکه مشابه کارشماروانجام بدن

  [پاسخ]

  samane پاسخ در تاريخ آبان ۲۰ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۱۷:

  مرکز خودتون کجاست؟

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *