چگونه رفتاری صمیمی‌تر و اجتماعی‌تر داشته باشیم

روابط صمیمی و اجتماعی

در این مقاله می‌خواهیم به شما آموزش دهیم که چطور صمیمی‌تر و اجتماعی‌تر رفتار کنید. یک تعریف ساده از “صمیمی”، مهربان و علاقه‌مند رفتار کردن با دیگران است و تعریف اجتماعی از دیدگاه ما یعنی وقت زیادی را با دیگران گذراندن و از آن لذت بردن. توصیه‌های زیر در آن ‌واحد درمورد اعمال خاص و حالات کلی (مثلاً مثبت بودن نسبت به مردم، علاقه‌مند بودن به مردم) صحبت می‌کند. این‌ دو به یکدیگر مرتبط هستند اما شما کنترل زیادی روی حالات خودتان نسبت به سایرین ندارید. اگر در یک زمان روحیه‌ای خوش‌مشرب و اهل‌تفریح نداشته باشید، یا اگر به‌طورکلی کم‌حرف باشید، همین هستید و نمی‌توانید برای آن کاری کنید. نمی توانید فوراً به فردی بشاش و گرم تبدیل شوید. اما بااین ‌حال می‌توانید بعضی از اعمال را به ذهن داشته باشید و این همان چیزی است که به آن نیاز دارید.

مثلاً اگر سر کار هستید و احساس می‌کنید آن روز کمی در خودتان هستید، می‌توانید به خودتان یادآور شوید که باید به بقیه همکارانتان بپیوندید و ببنید آنها چه می‌کنند.

همچنین، ایده‌هایی که در اینجا ذکر می‌کنیم، به این معنی نیست که باید به فردی پرحرف یا آویزان تبدیل شوید. از این توصیه‌ها می‌توانید در برخورد و رویکردتان با دیگران استفاده کنید. هر نوع شخصیتی که داشته باشید می‌توانید از این راهکارها استفاده کنید طوریکه خللی در شخصیتتان ایجاد نشود.

با افراد جدید شروع به حرف‌زدن کنید

اگر به ‌تازگی به کسی معرفی شده‌اید یا فرد جدیدی را در اطرافتان می‌بینید، به سمتشان بروید و مکالمه‌ای را آغاز کنید. حتی یک سلام گفتن معمولی، پرسیدن اسمشان، و گفتن “از آشناییتان خوشبختم” برای شروع ارتباط کافی است.

با کسانی ‌که سعی می‌کنند با شما حرف بزنند، حرف بزنید

تا حالا شده بخواهید یک گفتگوی خوب با کسی داشته باشید اما طرف مقابل جوابتان را با کلمات کوتاه بدهد و کاملاً مشخص باشد که تمایلی به ادامهگفتگو با شما ندارد؟ احتمالاً شما هم راهتان را می‌گیرید و می‌روید و در دلتان فکر می‌کنید که چقدر ارتباط‌ عمومیش ضعیف بود. اگر کسی سعی داشت با شما حرف بزند سعی کنید با خوشرویی به او پاسخ بدهید.

برای حرف زدن با کسانی‌ که می‌شناسید وقت بگذارید

اگر یکی از آشنایانتان را دیدید، به سمتش بروید و احوالپرسی کنید. درمورد هر چیزی می‌توانید حرف بزنید، از اوضاع و احوالشان گرفته تا اتفاقات روز. سعی کنید مداوم با دوستانتان در تماس باشید. وقتی همکارانتان سرشان خلوت است، بایستید و با آنها حرف بزنید. روابطتان را حفظ کنید و به همه نشان دهید که به برقراری ارتباط علاقه‌مندید. اگر کسی را دیدید که می‌شناختید، چون حوصله حرف زدن ندارید، از او دوری نکنید یا طوری نشان ندهید که انگار او را ندیده‌اید. به سمتش بروید و برای چند دقیقه هم که شده گفتگو کنید.

از دیگران دعوت کنید برای انجام کاری به شما/اکیپتان ملحق شوند

برای دعوت کردن دیگران سخاوتمند باشید. این شما باشید که دیگران را بیرون دعوت می‌کنید تااینکه صبر کنید خودشان به سراغتان بیایند. نباید فکر کنید که باید کسی را به مدتی طولانی بشناسید تا با او بیرون بروید. اگر فکر می‌کنید با آنها کنار می‌آیید پس چرا کاری با هم انجام ندهید؟ اگر از همکار یا همکلاس جدیدتان خوشتان می‌آید، از آنها بخواهید که برای خوردن یک نوشیدنی یا هر چیز دیگر همراهیتان کنند. اگر در جایی یکدفعه دوستی را دیدید و هیچکدامتان کاری برای انجام دادن نداشتید، با او همراه شوید و با هم جایی بروید. از همسایه جدیدتان بخواهید که صبح‌ها با شما برای پیاده‌روی یا دویدن بیاید. فکر نکنید برای اینکه با کسی بیرون بروید، باید از مدت‌ها قبل او را بشناسید.

اگر همکارانتان می خواهند برای جمعه این هفته با هم به پیک‌نیک بروند، نه تنها خودتان با آنها بروید بلکه از کسانی که از برنامه خبر ندارند هم بخواهید که به شما ملحق شوند. اگر می‌خواهید با یکی از دوستانتان بیرون بروید، می‌توانید از یکی دیگر از دوستانتان که خیلی وقت است او را ندیده‌اید هم بخواهید که همراهیتان کند. اگر سر راه خانه دوستتان یکی دیگر از دوستانتان را در خیابان دیدید، از او هم بخواهید که با شما به خانه آن دوستتان بیاید. البته پیشنهادهایی از این قبیل همیشه پذیرفته نمی‌شوند اما اشکالی ندارد شما نشان می‌دهید که اجتماعی هستید.

سعی کنید افراد تازه را هم وارد جمعتان کنید و کاری کنید حس کنند وجودشان در جمع اهمیت دارد

اگر با دوستان قدیمیتان بیرون رفته‌اید و فرد جدیدی را در آنجا می‌بینید، به‌جای اینکه صبر کنید او جلو بیاید و شما را بشناسد، وقت بگذارید و کمی با او حرف بزنید. اگر می‌خواهید جمع را برای برنامه جدید هفته بعد دعوت کنید، حتماً آن فرد تازه وارد را هم قید کنید.

بروید آنجا که بقیه هستند

اگر سر کار هستید و می‌بینید که همکارانتان دارند برای خوردن ناهار کنار هم برنامه می‌گذارند، شما هم حتماً بروید. اگر در مهمانی هستید و همه در سالن پذیرایی جمع شده‌اند و حرف می‌زنند شما هم همانجا بروید و به آنها بپیوندید. نشان دهید که می‌خواهید با دیگران وقت بگذرانید. و وقتی آنجا رفتید در کاری که بقیه می‌کنند ملحق شوید. ساکت نایستید و به فکر فرو نروید.

وقت بیشتری را با بقیه بگذرانید

بیشتر با دیگران وقت بگذرانید. وقت بیشتری را دیگران بگذرانید. با دیگران بیشتری وقت بگذرانید. اگر دیربه‌دیر دوستانتان را می‌بینید، سعی کنید وقتی آنها را دیدید تمام روز را با آنها بگذرانید. اگر فقط هفته یک یا دوبار دوستانتان را می‌بینید، سعی کنید سه بار در هفته ببینید. اگر سر کار معمولاً فقط سرتان به کارتان گرم است و فقط در زمان‌های استراحت با همکارانتان حرف می‌زنید، سعی کنید این زمان را بیشتر کنید. اگر بعضی از آشنایانتان را فقط در شرایط خاص می‌بینید، سعی کنید آنها را در خارج آن موقعیت ببینید. اینکار باعث می‌شود سایرین تصور کنند که دوستانتان از اینکه وقتشان را با شما بگذرانند لذت می‌برند. همچنین اینکار باعث می‌شود با میل خانه رفتن خود مقابله کنید و وقت بیشتری را با دیگران بگذرانید و به خودتان ثابت کنید که این را بیشتر از خانه رفتن و تنها ماندن دوست دارید.

کارهای خوب برای دیگران بکنید

برای یک‌نفر یک لیوان نوشیدنی بخرید. موقع غذاخوردن در رستوران برای حساب کردن صورت‌حساب تعارف کنید. برای کسی در را باز کنید. وقتی به مهمانی دعوت می‌شوید با خودنتان یک نوشیدنی یا غذای مخصوص ببرید. البته اینکارها را نباید برای جلب دلسوزی دیگران انجام دهید. اگر هم خیلی زیاد اینکارها را انجام دهید در نظر دیگران حکم وظیفه برایتان پیدا می‌کند باعث می‌شود دیگران فکر کنند برای اینکه آنها را وادار کنید دوستتان بدارند اینکارها را می‌کنید.

از دیگران تعریف و تمجید کنید

ازاینکه در رفتارهایتان با دیگران مثبت باشید و تشویقشان کنید ابا نداشته باشید. اگر کسی در کار خاصی خوب است، حتماً به او بگویید. اگر کسی به نظرتان زیبا است یا خوش‌تیپ است، به او بگویید. اگر فکر می‌کنید کسی بانمک است یا فرد جالبی است، نظرتان را به او بگویید. البته باز هم یادتان باشد که تعادل شرط عقل است. تحسین و تمجید هر از گاهی خیلی بهتر از تعریف‌های همیشگی تکراری است.

مودب باشید

برای طرف مقابلتان هر معنا و مفهومی که داشته باشد اما سعی کنید که با همه مودب رفتار کنید. اگر کسی کار خوبی برایتان می‌کند، حتماً تشکر کنید. وقتی از کسی درخواستی دارید، آنرا با ادب و احترام مطرح کنید. هیچ‌وقت خودخواهانه رفتار نکنید.

وقتی با دیگران بیرون هستید کاری کنید به همه خوش بگذرد

بدون اینکه باز تعادل رفتارتان برهم بخورد، وقتی بیرون هستید دقت کنید که همه از اوقات خود لذت ببرند. اگر می‌بینید کسی از جمع دور افتاده است، سعی کنید موضوع حرف را به چیزی بکشانید که برای او هم جذاب باشد. اگر احساس کردید که کسی در جمع احساس ناراحتی می‌کند، سعی کنید او را به جمع بکشانید یا اگر با دیگران آشنایی ندارد، او را معرفی کنید. اگر به نظرتان می‌رسد که کسی حوصله‌اش سر رفته یا اذیت شده است، سعی کنید موجبات لذت بردن او را هم فراهم کنید.

به حرف دیگران علاقه‌مند باشید

این یکی از ساده‌ترین راهکارها است. گاهی اوقات، به هر دلیلی، حال و حوصله ندارید و نمی توانید به حرف‌های دیگران علاقه نشان دهید. اما یادتان باشد که وقتی به حرف کسی علاقه نشان می‌دهید رفتارتان صمیمانه تر خواهد بود. چیزی که باید بدانید این است که هر کسی یک نکته جالب‌توجه دارد اما ممکن است خیلی مشخص نباشد. این شما هستید که باید جذابیت‌های شخصیت طرف مقابل را پیدا کنید.

از صمیم قلب دیگران را دوست داشته باشید

اگر این ویژگی را داشته باشید، انجام بقیه راهکارهای به نظرتان ساده تر خواهد آمد. داشتن رفتار و خلق‌و‌خوی صمیمی و دوستانه خیلی عالی است اما نمی توانید همیشه هم اینطور باشید. اگر همیشه چند نکته را در ذهن داشته باشید می‌توانید رفتاری صمیمی و دوستانه از خود نشان دهید. دیگران را بیشتر بیرون دعوت کنید، وقتی آشنایی را می‌بینید حتماً کمی با او گپ بزنید، وارد جمع شوید. اینها همه رفتارهای یک فرد اجتماعی است. بااین کارها خواهید دید که یکباره زندگی اجتماعیتان دچار تحول شده و کم‌کم ذهنتان از اعمالتان تبعیت خواهد کرد.

منبع : مردمان دات نت

زیبــا شـــو دات کام

مطالب مرتبط

۴۹ دیدگاه‌

 1. Haniyeh گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه یه دوست دارم بغل دستیمه خیلی به من میچسبه و اصلا روابط عمومیش خوب نیست . یعنی از من جدا نمیشه حتی بدای یک لحظه به خاطرش نمیتونم دوست پیدا کنم چون اون جوریه که همه ازش بدشون میاد چون اخلاقش خوب نیست حالا فامیلمونه نمیتونم بهش چیزی بگم من دوستدارم که دوستام زیاد باشن اما متسفانه اینطور نیست چیکار کنم لطفا به ایمیلم بفرستید خواهش میکنم اعصابم خورده???

  [پاسخ]

  amir پاسخ در تاريخ دی ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۱:۵۶:

  سلام روز به خیر، تو میتونی اون رفیقی که جفتت میشینه رو با خودت ببری پیش هم کلاسی ها اینطوری هم تو میتونی دوست پیدا کنی هم اون خانم.شاید اون بلد نیست دوست پیدا کنه و تنها تو رو داره؟؟

  [پاسخ]

 2. ملیکا گفت:

  ممنون واقعا بهم کمک کرد چون من پارسال به مدرسه جدیدی رفته بودم که همه بچه ها ی ان کلاس از قبل هکلاسی بودند و واقعا هم بچه ها بی ادبی بودند و خیلی خیلی برای کم صحبت کردنم اذیتم کردند .شاید باور نکنید اما بارها و بارها اشکم را دراوردند.برای امسال دوباره به مدرسه قبلیم برگشتم و الان هم در کلاسی خواهم بود که بچه هاش ۲ ساله همکلاس هستند.دوست دارم روابط عمومیم بالا تر برود که مثل پارسال انقد اذیت نشوم.ناگفته نماند دوستان زیادی هم دارم .ولی به علت کم حرف بودنم لقب بی صدا یا سایلنت به من میدادند.و بسیار برایم ناراحت کننده بود.اما الان که این متن فوق العاده را خوادنم متوجه شدم که باید چه کنم.ممنون و سپاس از متن زیباتان.

  [پاسخ]

 3. حبیب گفت:

  سلام من اسمم حبیب و یه کم بد اخلاق و هرکه حرف بزنه زود عصبانی میشم نمیتونم خودمو کنترل کنم چطوری خودمو و اخلاقم خوب کنم و چطور با دیگران خوب رفتار کنم کمکم کنید لطفا

  [پاسخ]

 4. رضا 18 کرمان گفت:

  سلام من پسری هستم که خجالتی ام…
  اعتماد به نفسم پایینه…
  یا حرفی برای گفتن ندارم…
  مثلا اگه بخوام با دوستم چت کنم حرفی برای گفتن ندارم نمیدونم چی بگم اون طرف هم فک میکنه من حوصلشو ندارم …
  خیلی داره آزارم میده میخوام این رفتار هامو درست کنم کمکم کنین لطفا بهم ایمیل بزنین
  –.com

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ فروردین ۱۴ام, ۱۳۹۵ ۱۳:۳۰:

  خوب شما از حرف های اون سوال طرح کنید در مورد فیلم یا فوتبال با هم حرف بزنید باهاش احساس هم دلی داشته باشید از کلمه های صمیمی مثل قربانت داداش و عزیزی و این ها استفاده کنید سعی کنید اون چت رو تموم کنه نه شما اتفاقا چت راحته من تو صحبت از نزدیک مشکل دارم یعنی نداشتم یه ۵ ساله پیدا کردم فکر کنم مشکل م این ه که خودمو دست کم می گیرم و از ارتباط چشمی می پرهیز م کسی اگه کمکی می تونه بکن ممنون میشم

  [پاسخ]

 5. Mansooreh گفت:

  سلام من ۱۴سالمه دوستای زیادی دارم خیلی تومدرسه سروزبون دارم بعضی وقتاهم میشم رابط خجالتی ها بامعلمین.
  امامتاسفانه وقتی میریم مهمونی یامهمون میادبرامون اصلانمیدونم چی بگم یه جورایی بلدنیستم جواب بدم مثلاوقتی میگن منصوره جون تعارف نکن بخور یاوقتی میگن چطوری منصوره خانم نمیدونم چی بگم توروخدا راهنماییم کنین بدجوردرعذابم آخه بدبختی اینه مقابل فامیلای نزدیک اینجوری ام وگرنه پیش افرادناشناس یااونایی که نسبتی ندارم اصلااینجوری نیستم عاجزانه درخواست میکنم کمکم کنید.

  [پاسخ]

 6. behrad گفت:

  ممنون از راهنماییتان
  من به تازگی با معاون خطمون یه مشکل پیدا کردم اخه خیلیا مثه من باهاش مشکل داشتن ولی تونستن باهاش کنار بیان مثلا باهاش گپ میزنن شوخی میکنن ولی من حرف زیادی باهاش برای گفتن ندارم یعنی واقعیت نمیدونم ازچه موضوعی سر بحثو شروع کنم
  لطفا کمکم کنید سپاسگزارم

  [پاسخ]

 7. نیلوفر گفت:

  سلام میشه لطفا به ایمیلم پیام بدید که من چیکار کنم که معلمم بفهمه من خیلیذوسش دارم

  [پاسخ]

  Ali پاسخ در تاريخ فروردین ۱۳ام, ۱۳۹۵ ۲۱:۳۵:

  موافقم

  [پاسخ]

 8. مهسا گفت:

  سلام من۲۱سالمه..هرجوری حرف میزنم همه میگن چقدرخشنوبداخلاقی حرف زدنم تنده تن صدام کلفته هرکاری میکنم باز بد اخلاقم …نمیتونم جواب یکی ک باهام شوخی میکنه ندم بعضیا میگن زبونم درازه من نمیتونم خودمو کنترل کنم مخصوصا با جنس مخالفم خیلی بد حرف میزنم راهنماییم کنین

  [پاسخ]

 9. sakineh گفت:

  منم نظر شقایق رو دارم،اتفاقا همه بهم میگن روابط اجتماعیت خوبه ولی بعضیا از مهربونیم سو استفاده میکنن و این خیلی منو ناراحت میکنه

  [پاسخ]

 10. هانیه گفت:

  خیلی ممنونم ک این مطلب رو با بقیه ب اشتراک گذاشتین. من دوست زیاد دارم ولی دوست واقعی خیلی کم دارم چون بلد نیستم نگهشون دارم. دارم سعی میکنم بهتر باشم چون تازگیا حس می کنم دوستام یا همکارام خیلی بهم اهمیت نمیدن چون من خودم رو دور میگیرم میدونم ک مشکل از منه مچکرم ک این نکات رو گذاشتین

  [پاسخ]

 11. محمود گفت:

  فاطمه جان .من خودمم اینطوربودم.یه احساس خاصیه .فکرمیکنی که بادیگران راحت تری باخانواده.به خاطراینکه خودتوبافامیل ها هم رنگ نمی کنی همیشه کنارمی مونی اگه توی همه موارد شرکت داشته باشی روزبه روزخوب میشی

  [پاسخ]

 12. محمود گفت:

  در سرزمینی که سایه آدمهای کوچک بزرگ شد
  در آن سرزمین آفتاب در حال غروب است!
  زندگی چیست ؟
  نان . آزادی . فرهنگ . ایمان و دوست داشتن .

  [پاسخ]

 13. محمود گفت:

  من زندگی را دوست دارم ولی از زندگی دوباره می ترسم
  دین را دوست دارم ولی از کشیش ها می ترسم
  قانون را دوست دارم ولی از پاسبان ها می ترسم
  عشق را دوست دارم ولی از زن ها می ترسم
  کودکان را دوست دارم ولی از آئینه می ترسم
  سلام را دوست دارم ولی از زبانم می ترسم
  من می ترسم پس هستم
  این چنین می گذرد روز و روزگار من
  من روز را دوست دارم ولی از روزگار می ترسم

  [پاسخ]

 14. محمود گفت:

  سلام.باعرض خسته نباشید به همه دوستان.درپاسخ به یکی ازدوستان باید بگوییم که ازاینکه تاالان دوستی نداشتی یااینکه بدبوده بیشترریشه دراخلاق توداره.

  [پاسخ]

 15. امیر گفت:

  در ضمن اگه کتاب روانشناسی ای که حد این مطالبی که گفتین خوب و کاربردی باشه لطفا اسمش رو بگین….

  [پاسخ]

 16. امیر گفت:

  با سلام واحترام. مطالبتون بسیار کاربردی و منطقی هستن.
  میخواستم ببینم آیا میتونم با شما به صورت خصوصی ارتباط داشته باشم و چند سوال در مورد شرایط خودم ازتون بپرسم‌؟

  [پاسخ]

 17. باران گفت:

  سلام اگه مجردباشیم وفردمتاهلی را دوست داشته باشیم باید چکارکنیم؟قصدمان هم ازدواج
  نباشه فقط همدیگررادوست داشته باشیم .

  [پاسخ]

 18. فاطمه گفت:

  سلام من۱۴سالمه من تاامروزبافامیلامون غیرازسلام وعلیک حرف دیگه ای نزدم ولی تومدرسه بابچه هااینطوری نیستم وقتی میرم بیرون انگارلال میشم پیش فامیلامونم همینطور لطفاکمکم کنینن اینطوری نباشم

  [پاسخ]

  یه ادم پاسخ در تاريخ خرداد ۲۶ام, ۱۳۹۴ ۱۴:۵۰:

  فاطمه جون همه اینجوری هستن خودتو ناراحت نکن ولی اگه خجالتی هستین .اگه اعتماد به نفس ندارین.اگه زیاد به ودتون نمیرسین اگه اخلاقتون تنده
  درستش کنین اونوقت همه با ما دوست میشن

  [پاسخ]

 19. مینا گفت:

  سلام
  من دختری هستم که خیلی دوست دارم و خیلی رابطه اجتماعیم با همه خوبه شاغلم تقریباً همه همکارام باهام خوش برخورد و صمیمی هستن و راحت اما متاسفانه در زندگی شخصی خودم با ارتباط برقرار کردن با خانواده همسرم مشکل پیدا کردم و نمیتونم خیلی راحت باهاشون باشم و چون اینگونه اخلاقم نیست خیلی اذیت می شم و برام سخته البته بگم که من یه جاری دارم که هم سیاست داره هم شیطونه و خیلی راحت جاشو در دل خانواده پیدا کرده احساس می کنم که رفتار اون باعث شده که هیچ کس منو نبینه خیلی دارم اذیت می شم کمکم کنید چیکار کنم
  ممنون از همتون

  [پاسخ]

 20. اشکان گفت:

  سلام…..تو رو خدا یکی به من کمک کنه.من۲۰سالمه و.لی تا الان هیچ دوستی نداشتم یا اگه داشتم خیلی در حق من ظلم کردن.من هیچی واسشون کم نذاشتم ولی اون بهم گفت بودن من در کنار اون واسش کسر شآن میشه…..نمیدونم چرا واقعا؟؟؟الان خیلی تنهام ….همه ش با خودم حرف میزنم . دیگران فک میکنن من خیلی آدم ساده ای هستم واسه همین از محبت وسادگی من سو استفاده میکنن ولی من اینا رو میفهمم ولی به روی خودم نمیارم….خواهش میکنم بگید من چکار کنم؟؟؟

  [پاسخ]

  امیرحسین پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۲۶:

  منم همین طوریم اصلا احساس نا امیدی میکنم از کار هام ساده بودنم ینی در حد ی که میگم در این دنیا نباشم بهتره

  [پاسخ]

 21. علی از مسجدسلیمان گفت:

  یه نصیحت یه تجربه همیشه ارتباط تون روبادیگران حفظ کنید به هیچ وجه از دوستان خودتون فاصله نگیرید همیشه تواجتماع باشید تا توی گفتار توی رفتار توی اخلاق دچار مشکل واختلال نباشید اینو از سر تحربه میگم در واقع هر انسانی نیازمند دوست موفق باشید….

  [پاسخ]

 22. hossein گفت:

  جالب بود ممنون

  [پاسخ]

  amin پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۲۳:۰۲:

  بهتر بود اسمش چطور آدم مضخرفی نباشیم بود

  [پاسخ]

 23. شقایق گفت:

  سلام . خیلی سایت خوبی بود
  من خیلی تو زندگیم اجتماعی هستم و وقتی داشتم مطالب شما را می خواندم دیدم همه این کار هارا در زندگیم انجام دادم …..اما به مشکلات بزرگی برخورد کرده ام تا حدی که فکر دم چرا باید انقدر اجتماعی باشم وقتی یک عده ای خیلی چیز هارا نمی فهمند…..چرا باید باهاشون مهربون بود وقتی اونا بدی میکنن…….حس میکنم خوبی زیادی گاهی آدم توسر خور مردم میکنه…….به جایی رسیدم که میگم همون طوری رفتار کن که باهات رفتار میکنن….
  راستش گاهی اوقات حس میکنم در روابطم زیاده روی کردم یا …. نمی دونم …..واقها نمیدونم چرا؟؟؟؟؟؟
  خیلی حرفا هست که تو دلم میخوام بگم این جا نمیشه اگه ممکن جواب مرا برایم ایمیل کنید تا بوانم مشکلم را باشما درمیان بگذارم ممنونم

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۲۹ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۲۹:

  زندگی باید کردن ما باید به دیگران چه روابط عمومی خوب باشد ولی ما باید به دیگران یک چیز های بگیم که چه کاری درست چه کاری اشتباه است

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۵ ۱۴:۰۷:

  سرت رو بگیر بالا جلوشون راه برو مغرور باش کمکت می کنه

  [پاسخ]

 24. kamran گفت:

  مهسا درست می گه

  [پاسخ]

 25. مهسا گفت:

  مرسی واقعا عالی بود سعی میکنم عمل کنم ورفتارم رو تغییر بدم

  [پاسخ]

 26. nili گفت:

  man kheyyyliii adame ejtemaie hastam

  [پاسخ]

 27. سعید گفت:

  سلام عزیزان منم این مشکل رو دارم که با بقیه مهربون نیستم و به عبارتی هیچکی رو دوست ندارم ولی خیلی دوست دارم که بقیه رو دوست داشته باشم ولی هر کاری میکنم نمی تونم نمیدونم چرا. تازگیها هم دارم نامزد میشم خیلی میترسم که خدایی نکرده نتونم با نامزدم راحت باشم و خوب برخورد کنم . و اون از من خسته بشه. خواهشا راهنمائیم کنین.

  [پاسخ]

 28. shahruz گفت:

  من میخواستم مشترک خبرنامه سایت باشم

  [پاسخ]

 29. جواد گفت:

  معرکه ترین مقاله ای بود که خوانده بودم

  [پاسخ]

 30. sahar گفت:

  عالیییییییییییییی بود . بازم از این مطالبای روانشناسی بزارید . اگه امکانش هست چند تا کتاب روانشناسی در این موردا معرفی کنید یا اگه لینک دانلود داره بزارید عالیه . بسیار سپاسگذارم عزیزم

  [پاسخ]

 31. آیوا گفت:

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی بود.خیلیییییییییییی ممنونم از راهنمایتون.

  [پاسخ]

 32. نازنين گفت:

  مطلب بسیار جالبی بود .به من انرژی مثبت داد .

  [پاسخ]

 33. مریم گفت:

  معرکه بود خیلی خیلی خیلی زیاااااااااااااد ممنونم

  [پاسخ]

 34. الهه گفت:

  سلام من توارتباطم با کسی نمیدونم چی بگم موضوع به ذهنم نمی رسه تو محل کارم مسئولم ازدستم ناراحته میگه توچرا حرف نمی زنی بامشتری نمی دونم چی کارکنم؟
  گرم نیستم به راحتی یکی روجذب می کنم می فهمم خیلیا ازمن خوششون میاد که میان سمتم ولی زود دل می کنن علتشم نداشتن ارتباط خوبمه نمی دونم باید چطوری مهربون باشم؟

  [پاسخ]

 35. رضا گفت:

  باسلام
  بسیار مطالب جالبی بود با خصوصیات من می خورد وای کاش همه افرادجامعه باهم برخوردی اجتماعی داشتند وبه یک دیگر احترام می گذاشتند چقدر جامعه شکوفا بود به همدیگر کمک می کردند دست دیگران را می گرفتند والسلام علیکم
  ۰۶/۰۳/۱۳۹۱

  [پاسخ]

  مهربان پاسخ در تاريخ فروردین ۳۱ام, ۱۳۹۲ ۰۶:۴۸:

  من مدتیه دارم سعی میکنم با همه مهربان تر باشم

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *