معضل سینه ی زنانه در مردان

دلایل بزرگ شدن سینه ها در مردان:بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد.یکی از دلایلی که باعث بزرگی سینه ها در مردان است بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگ.نه تغییری رخ نداده است. البته اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست.
تغییر سطح هورمونها هم میتواند دلیلی برای بزرگی سینه ها باشد.
نوزادانی که در طول دوره بارداری در معرض استروژن قرار میکیرند ممکن است در دوره نوجوانی و بلوغ با بزرگ شدن سینه ها مواجه شوند
با این حال افزایش بافت پستان در مردان مسن شایع تر است .
دلایل زیر هم میتواند به افزایش حجم پستان کمک کند :
داروهایی که برای نارسایی قلب و فشار خون بالا مصرف میشوند .
داروهایی که برای سوزش معده مصرف میشوند
داروهایی که برای بزرگ شدن پروستات مصرف میشوند
افزایش دهنده عملکرد استروئیدها
اگر اندازه افزایش  پستان بیش از ۲ تا ۳ اینچ باشد احتمال ابتلا به سرطان سینه و یا غدد لنفاوی وجود دارد.

برای درمان بستگی به میزان افزایش حجم آن گزینه هایی وجود دارد که  شامل موارد زیر است :
• بدون درمان (به خصوص اگر بزرگ شدن پستان در طولانی مدت است و نه بیش از ۲ سال یا تغییر)
• درمان علت بوجود امدن آن . برای مثال ، زمانی که ممکن است دارو منجر به این بزرگی شده باشد باید داروها متوقف شوند یا اینکه نوع انها تغییر یابد تا پستان به حالت عادی برگردد.
• درمان با داروهایی برای  کاهش یا مقابله با استروژن
• جراحی برای برداشتن بافت پستان

بزرگ شدن بافت سینه در مردان

بزرگ شدن سینه در مردان حالتی است که به آن “ژنیکوماستی”  Gynecomastiaگفته می‌شود. ضخامت بافت طبیعی سینه در مردان، معمولاً کمتر از ۲/۵ تا ۳ سانتیمتر است، ولی در حالت ژنیکوماستی، بافت غدد سینه بزرگ می شود. بزرگی سینه ممکن است در یک سمت و یا در هر دو طرف ایجاد شود. ممکن است این افزایش اندازه، موجب حساس‌شدن و دردناک شدن بافت سینه شود.

ژنیکوماستی معمولاً در اثر تغییرات هورمونی، در هنگام بلوغ و یا در طی افزایش سن رخ می‌دهد. هنگامی‌که تعادل بین دو هورمون استروژن (هورمون زنانه) و تستوسترون (هورمون مردانه) به هم بخورد ممکن است سینه‌ها بزرگ شوند.

در حات طبیعی، هورمون‌های جنس مخالف به مقدار بسیار کم در بدن زنان و مردان ترشح می‌شود. برخی داروهایی که بدون نسخه فروخته و مصرف می‌شوند، داروهای غیر قانونی، برخی داروهایی که برای افزایش حجم عضله و دوپینگ استفاده می‌شوند، برخی تومورها و بیماری‌ها می توانند موجب بزرگی سینه‌ها شوند.
این مشکل در چه سنی شایع است؟

ژنیکوماستی بین پسران نوجوان (۱۳ تا ۱۹ سال) شایع است، طوری که ۶۵ درصد از پسران ۱۴ ساله، ژنیکوماستی دارند.

بزرگی غدد پستان در پسران نوجوان بسیار رایج است. حدود یک سوم از این پسران در سن بلوغ دچار این وضعیت می شوند، ولی احتمال بروز این عارضه در بزرگسالی کمتر از یک درصد است. بزرگی غدد پستان اغلب خفیف و بدون درد است، اما یک ‌سوم از مردان در مورد حساس شدن آن اعتراض دارند.
تشخیص مشکل

معمولا علت بزرگ شدن غدد پستان قابل تشخیص است و در اکثر موارد به دلیل مصرف بعضی داروها و یا بیماری کبدی بروز می‌کند. اگر شما نوجوان هستید، احتمالاً به ‌انجام آزمایش نیازی ندارید و بزرگی سینه، طی دو تا سه سال، خود به خود برطرف خواهد شد، اما پسران بزرگ تر و مردان جوان ممکن است به آزمایش نیاز داشته باشند. در چنین مواردی ممکن است نوعی بیماری، عامل ایجادکننده این مشکل باشد.
چه باید کرد؟

در بسیاری از موارد، درمان خاصی مورد نیاز نیست. پزشک شما ممکن است هر ماه‌ اندازه سینه را پیگیری کند و تحت نظر داشته باشد. در ۹۰ درصد پسران نوجوان، ژنیکوماستی در مدت کمتر از سه سال خود به خود برطرف می‌شود. برخی اوقات با قطع مصرف دارویی که به ژنیکوماستی منجر شده ‌است مانند مواد دوپینگ ، مشکل برطرف می‌شود.

در موارد نادری، درمان‌های دارویی برای ژنیکوماستی استفاده می‌شوند، مخصوصا اگر درد و حساسیت وجود داشته باشد. درمان دارویی ممکن است بتواند بافت اضافی سینه را برطرف کند. گاهی برای از بین بردن بافت اضافی، جراحی انجام می‌شود.

اگر علت بزرگ شدن سینه‌ها، بیماری یا تومور باشد، علت اصلی باید درمان شود.

در اغلب مردان، ژنیکوماستی در هر دو سینه مشاهده می‌شود ولی اگر تنها یکی از سینه‌ها برآمده بود باید جهت معاینه دقیق‌تر به پزشک مراجعه شود.

افزایش بافت چربی، ژنیکوماستی نیست.

برخی از پسران و مردان، در قفسه‌ سینه ی خود بافت چربی زیادی دارند و ممکن است این بافت چربی طوری به نظر برسد که ‌انگار سینه‌ها بزرگ شده‌اند. به ‌این حالت “ژنیکوماستی کاذب” گفته می‌شود.

بعضی از مردان هم تنها به دلیل چاقی، دارای سینه های برآمده هستند، اما در بزرگی سینه به دلیل بزرگ شدن غدد سینه یعنی ژنیکوماستی، چاقی موثر نیست.

غده دقیقا زیر نوک سینه متمرکز است، ولی چربی در کلیه مناطق سینه پخش می‌شود.
داروهایی که باعث ژنیکوماستی می شوند

بعضی از مهم‌ترین داروهایی که باعث بروز این حالت می‌شوند عبارت‌اند از: دیگوکسین (لانوکسین) برای بیماری قلبی، اسپرونولاکتین (آلداکتون)، سایمتیدین بلوک‌کننده اسید معده، کتوکونازول (نیزورال) برای عفونت قارچی، فیناستراید (پروسکار) و داناستراید (اودارت) برای بزرگی پروستات.

لازم به ذکر است که داروهای مخدری نظیر آمفتامین، ماری جوانا و هروئین و بیماری کبدی ناشی از افراط در مصرف الکل نیز باعث بزرگ شدن پستان می‌گردند.
آیا سینه مردان هم ممکن است سرطانی شود؟

احتمالاً نه. سرطان پستان در مردان بسیار نادر است. توده‌ای که در اثر سرطان ایجاد شده باشد، معمولاً درست زیر نوک سینه ایجاد نمی‌شود.

خصوصیات و ماهیت بافت سرطانی با بافت حاصل از بزرگ شدن سینه در اثر ژنیکوماستی متفاوت است. سرطان پستان ممکن است موجب فرورفتگی پوست یا ایجاد ترشح خونی از سینه شود. پزشک شما می‌تواند نوع توده را تشخیص دهد و بفهمد که توده، سرطانی است یا نه. اگر در مورد توده‌ سینه هر گونه سئوالی داشتید می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید. در موارد مشکوک ممکن است نیاز به‌انجام ماموگرافی و یا نمونه‌برداری باشد. اغلب برآمدگی‌های پستان در مردان، غیر سرطانی است و مربوط به وضعیتی به نام ژنیکوماستی یا همان بزرگی غدد پستان است، اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود.

اگرچه سرطان پستان در مردان شایع نیست اما امکان‌پذیر است. در دنیا، حدود ۲۰۰۰ مرد در سال جاری مبتلا به سرطان پستان شناخته شده‌اند.

سرعت مرگ ناشی از سرطان پستان در مردان بیشتر از زنان است، یعنی حدود ۴۵۰ مرد در سال به دلیل سرطان پستان فوت می‌کنند و اما بزرگی غدد پستان در مردان چندان خطرناک نیست.

برگرفته شده از مقاله دکتر هومن خلیقی و سلامت نیوز

زیبــا شو دات کام

مطالب مرتبط

۱۳۴ دیدگاه‌

 1. حسین گفت:

  سلام عزیزان
  من حسین هستم قدم ۱۷۵ الانم وزنم ۸۵ من این مشکل رو از ۱۵ سالگی پیدا کردم اره میدونم مشکل خیلی بزرگیه خیلی ها ادمو مسخره میکنند ولی من تونستم بدون دارو مشکلمو در چند ماه حل کنم
  اول بگم خدایی من نزدیک یه سال بدن سازی رفتم همه جای بدنم فرم عالی گرفت ولی سینم نه
  با تحقیقاتی ک کردم متوجه شدم ورزش دو بهترین راه برای خوش فرم کردن سینه است
  من بخاطر مشکلم روزی یه وعده ی غذایی مصرف میکنم در واقع یه رژیم خیلی سر سخت گرفتم روزی ۴۵ دقیقه هم دویدم خیلی موثر و عالی بوده تا الان با کمتر خوردن کالری کمتری وارد بدنم میکنم با ورزش هم بیشتر می سوزونم خیلی سخته ولی جواب میده شما هم امتحان کنید امیدوار باشید ک جواب میگیرید
  روز اول رژیم رو با خورون صبحونه و کم کردن ناهار و نخوردن شام شروع کنید کم کم خودتون کمتر گرسنه میشید جواب میده

  [پاسخ]

 2. محمد گفت:

  سلام بزرگ شدن سینه در پسرها ربطی به خود ارضایی هم داره؟خواهش میکنم زودتر جوابم رو بدید.

  [پاسخ]

  علي عبادي پاسخ در تاريخ فوریه 19th, 2017 22:06:

  بسمه تعالی

  ***** درمان غده هایی بزرگ پستان مردان(ژنیکوماستی)
  * درمان(بترتیب): مراجعه کنید به افزایش هورمون مردانه- حجامت- عسل- سرکه خانگی- عرق بابونه-
  * پرهیز: مرغ و تخم مرغ ماشینی(مهم)- ماهی پرورشی- مصرف گوشت حیوانات ماده توسط آقایان- محصولات هورمونی- محصولات دستکاری شده ژنتیک- انواع واکسن- فست فودها(سوسیس، کالباس، پیتزا و…)- شب بیداری- خواب روزانه- بی خوابی-
  * برای درمان ورم پستان از سرکه خانگی استفاده کنید.
  * چربی نهفته در مرغ برای انسان خطرناک است و مردانی که با این چربی چاق می‌شوند بدنشان تغییر فرم داده و شبیه زنان می‌شوند.
  * هورمون تستسرون در بدنتان کم هست یا بافت پستانتان به همان مقدار کم هورمون زنانه که در بدنتان هست حساس هست. عرق بابونه و خود بابونه می تواند مفید باشند.
  ***** درمان ورم پستان
  * درمان(بترتیب): آرد جو با سرکه خانگی(ضماد)- تخم کتان با سرکه خانگی(ضماد)- آرد باقلا با آرد جو(ضماد)- خَرفه- تخم ترب- گردو-
  * رسوب سرکه به صورت مالش بر موضع مفید است.
  * ضماد سرکه با آرد جو جهت ورم پستان نتایج عالی داده است.
  * ضماد مخلوط آرد نخود و آرد باقلا و کوبیده گل بنفشه مفید خواهد بود.
  * روغن کنجد را با ۳۰۰ گرم آرد جو مخلوط و خمیر حاصله را ضماد کنند.
  * ضماد آرد باقلا، مخلوط با آرد جو که با سرکه خانگی و نعناع پخته شده باشد نافع است.
  * انجیر، آرد شنبلیله، تخم کتان و گل خطمی را به نسبت مساوی پخته و بر محل ورم ضماد کنید.
  * کنجد، بابونه، اکلیل کوهی و تخم کتان را به نسبت مساوی کوبیده، با آب خمیر کرده بر محل ورم ضماد کنید.
  * مشتی آویشن را در یک لیوان آب جوشانده، از این محلول با پنبه روزی چند مرتبه بر روی سینه ها آهسته بمالند.
  * مالیدن روغن بنفشه‌ی معطر به تنهایی یا همراه با داروهای دیگر مثل گِل ارمنی، آرد نشاسته، پودر کتیرا و لعاب ختمی جهت رفع ورم ناشی از گرمی مفید است.
  * چنانچه دانه‌های کرچک را کوبیده و له کنند و آن را با کمی سرکه خمیر کرده و بر محل سینه ها ضماد کنند مفید است، هم چنین مالیدن روغن کرچک که با گِل ارمنی و آرد باقلا خمیر شده است نیز توصیه می‌شود.
  * اگر سرد مزاج هستید، زیره، کرفس و برگ سداب را به نسبت مساوی آسیاب و با آب خمیر کرده و بر محل تورم ضماد کنید و یا بادیان و بابونه را آرد کرده و در آب حل کنید، سپس ضماد کنند. اگر گرم مزاج هستید، بر محل تورم شیره‌ی خرفه‌ی تازه، سرکه یا روغن بنفشه بمالید.
  ***** درمان افزایش هورمون مردانه(تستوسترون)
  * درمان(بترتیب): حجامت- عسل- حبوبات- بادام- گوشت گوسفند- کدو تنبل- کاهو- کلم- سیر- فلفل- انگور- انار- سیب- طالبی- اسفناج- ذغال اَخته-
  * پرهیز: مرغ و تخم مرغ ماشینی(مهم)- ماهی پرورشی- مصرف گوشت حیوانات ماده توسط آقایان- انواع واکسن- مشروبات الکلی- فست فودها(سوسیس، کالباس، پیتزا و…)- غذاهای سرخ شده- قهوه- کافئین- نوشیدنی های گازدار- قند و شکر- شیرینیجات قنادی- دود سیگار و قلیان- گریپ فروت- ادکلن ها و عطرهای شیمیایی- ظروف پلاستیکی- میوه های رشد یافته با کودها و آفت کش های شیمیایی- عصبانیت، اضطراب و افسردگی- چاقی- واریکوسل- آسیب بیضه ها- داروهای شیمیایی(مسکن ها و…)- شب بیداری- خواب روزانه- بی خوابی- ورزش نکردن- لباس زیر تنگ و چسبان و پلاستیکی- نشستن زیاد پشت میز- قرار دادن لپ تاپ روی شکم و پا- قرار دادن تلفن همراه در جیب شلوار-
  * علایم: افسردگی- پرخاشگری- عدم تمرکز- بی خوابی- کاهش انرژی- درد عضلانی-
  * نسخه دکتر حسین روازاده: هفده نوع واکسن که به مرغ های ماشینی تزریق می شود، توطئه انگلیسی ها برای کوچک کردن آلت تناسلی جوانان می باشد. خوردن زیاد مرغ و تخم مرغ ماشینی، طول آلت تناسلی مردان را ۲ سانت می کند. متاسفانه بعضی از جوانان ۲۵ ساله ما بخاطر کوتاه بودن آلت تناسلی خود نمی توانند زن بگیرند.
  * مردان چاق معمولاً تستوسترون پایینی دارند.
  * خواب ضعیف و ناکافی مهمترین عاملی است که موجب پایین آمدن سطح تستوسترون در بدن آقایان می‌شود.
  * بیشترین میزان ترشح هورمون مردانه زمانی است که شما به خواب عمیق فرو بروید و شبها حدود ساعت ۲۰ بخوابید.
  * چربی نهفته در مرغ برای انسان خطرناک است و مردانی که با این چربی چاق می‌شوند بدنشان تغییر فرم داده و شبیه زنان می‌شوند.
  * سعی کنید اصلا از مرغ فروشی ها گوشت نخرید و در صورت ضرورت به جای خرید گوشت مرغ، از فروشنده بخواهید برایتان گوشت خروس بدهد، زیرا بدن مرغ ها پر از هورمون های جنسی زنانه است. همچنین نشانه های خروس بودن را از فروشنده یاد بگیرید تا هنگام خرید، مرغ را بجای خروس نفروشند.
  * به هیچ وجه شلوار های تنگ نپوشید، تولید تستروسترون و اسپرم ها در بیضه قطعا در دمایی کمتر از دمای بدن اتفاق می افتد، پس محیط گرم و با فشار نامناسب باعث کاهش ترشح هورمون مردانه می شود.
  * روی(zinc) یکی از مهم ترین عناصر اثر بخش در تولید تستوسترون طبیعی در بدن مردان است چرا که از تبدیل تستوسترون به استروژن(هورمون زنانه) جلوگیری می کند. ظروف برنجی و سفالی روی(zinc) وارد آب می کنند لذا همیشه از این ظروف استفاده نمایید.
  ***** افزایش هورمون زنان(استروژن)
  * درمان(بترتیب): حجامت عام- بادکش تخمدان- عرق یا دَمکرده رازیانه- عرق بومادران- تخم خُرفه(جویدن)- زیره سیاه- تخم کتان- نعناع کوهی- پونه کوهی- پنج انگشت یا گیاه زنان- شوید(افزایش هورمون زنانه)- کباب پستان گوسفند- اسفند(بلعیدن با آب)- ترخون- مریم گلی- گَزَنه(به ترکی گیجیتگن)- شبدر قرمز-
  * پرهیز: مرغ و تخم مرغ ماشینی(مهم)- ماهی پرورشی- مصرف گوشت حیوانات نر توسط خانم ها- فست فودها(سوسیس، کالباس، پیتزا و…)- چای سیاه و سبز- نوشیدنی های گازدار- چاقی- کیست تخمدان- عصبانیت، اضطراب و افسردگی- بیماری های کبد- کم کاری تیروئید- داروهای شیمیایی(ضد بارداری، هورمونی و…)- شب بیداری- خواب روزانه- بی خوابی- ادکلن ها و عطرهای شیمیایی-
  * نسخه آیت ا… عباس تبریزیان: برای تنظیم هورمون خانمها: ۱- دمکرده رازیانه خوردن و حنا سر گذاشتن مفید است ۲- داروی جرجیر و سودا بر مصرف کنند ۳- روی موضع روغن مورچه بمالند.
  * کبد نقش مهمی در تنظیم هورمون‌ها، به ویژه هورمون استروژن دارد.
  * مواد آرایشی شیمیایی عوارض زیادی از جمله سرطان، اختلالات هورمونی و… ایجاد می کند.
  * بیشترین میزان ترشح هورمون زنانه زمانی است که شما به خواب عمیق فرو بروید و شبها حدود ساعت ۲۰ بخوابید.
  * ریزش موی سر، افزایش موهای زاید و بروز جوش و آکنه در خانم‌ها علل بسیار زیادی می‌تواند داشته باشد اما اگر هر سه این علائم با هم اتفاق بیفتد مهم‌ترین علت آن افزایش هورمون‌های مردانه است.

  [پاسخ]

 3. ابراهیم گفت:

  منم مثل توهم

  [پاسخ]

 4. ebrahim گفت:

  ببخشید اینو میگم ولی تو خود درضایی هم میکردی

  [پاسخ]

 5. سامان گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه رفتم دکتر ازمایش نوشت،بعد گف هیچ مشکلی نداری اگه از شکل ظاهری سینه خوشت نمیاد میتونی جراحی کنی،پیش ی دکتر رفتم گف هزینش ۴ میلیون میشه ولی من قبلا شنیده بودم تا ۲ میلیون میشه،جراح خوب تو گیلان سراغ ندارید که ارزونم بگیره؟

  [پاسخ]

 6. ارمین گفت:

  سلام من بیست پنچ سالم ترنس هستم دارو بزرگ کننده سینه میخورم چند روز در سینه ام حساس میکنم شیر داخلش برای خودش میاد لباس خیس میکنه چکار کنم من قرص دیان میخورم با امپول حتی قطر شیرافرا تو بدن من طبیعی

  [پاسخ]

 7. عرفان گفت:

  سلام دوستان من هم ۱ سال است که دچار این مشکل شدم ولی الان حدود ۳ ماه است که تغییر کرده وکمی کوچیک شده یکی از دوستانم همین

  مشکل رو داشت ازش پرسیرم گفت بعد دو سال خوب شده

  اگه روش های دیگه جواب نداد از قرص دانازول استفاده کنید

  [پاسخ]

 8. بهزاد گفت:

  سلام.منم.واقعا عاشق داشتن سینه های بزرگم.من هم سایز ۷۵ میبندم.منتها دوست دارم ۷۵ واقعی داشته باشم یا ۸۰ باشه.اما وقتی سوتین میپوشم همش میترسم یکی از رد سوتین از پشت از کمرم متوجه بشه ولی زود باز میکنم.دارم عذاب میکشم.چیکار کنم.عاشق پوشیدن سوتین هستم دوست دارم مثل زنها راحت ببندم سوتینمو.۴ مدل دارم.خیلی ارامش پیدا میکنم وقتی سوتین میبندم.لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 9. armim گفت:

  سلام من الان ۱۵ سالم است سر سینه ی بزرگی دارم و خیلی زایع است به نظرتون من چیکار کنم

  [پاسخ]

 10. زهره گفت:

  سلام

  [پاسخ]

 11. زهره گفت:

  سلام،من پسرم ١۴سال دارد و در دو سینه ان غده وجود داردو ترشح از ان خارج شده است ،،میخواستم راهنماییم کنید ،وبسیار نگران هستم ممنون میشم جواب بدهید

  [پاسخ]

 12. Reza گفت:

  سلام من هجده سالمه ورزش زیاد میرم اما به جز سینه هام بقیه نقاط بدنم خوش فرمه ۱۸۸ قدمه ۱۱۵ کیلو هم وزنمه کلا بازو هام پاهام شکمم و… همه خوبن ولی سینه هام نه بالای سینم سفته اما دقیقا زیر نوک سینه هام شله و هر کاری میکنم تغییری نمیکنه بنظرتون چی کنم برم دکتر و اگه آره کدوم دکتر برم؟

  [پاسخ]

 13. سهیل گفت:

  سلام دوستان عزیز بنده هم همین مشکل رو دارم خواستم بدونم آیا با ورزش این مشکل برطرف میشود ؟در ضمن برای تمام کسانی که در این صفحه این بیماری رو به شوخی و مسخره گرفتن کمال تاسف رو دارم

  [پاسخ]

 14. mahdiye گفت:

  سلام.برادر من ۱۴سالشه و لاغر اندامه. زیر نوک یکی از سینه هاش یه غده کوچیک دردناک هست، آیا این طبیعیه؟؟؟؟

  [پاسخ]

 15. سهراب گفت:

  سلام.من ۱۶ سالمه و سینما نوک نداره یعنی پف کرده میشه یه کمک کنین.حدودا ۵ ساله که اینتوریه

  [پاسخ]

 16. reza گفت:

  salam man reza hastam man 7sale ke sine haye bozorg daram va kh daram aziat misham az ejbar sootian mibandam chon rahat taram mikham bedoonm rahi has ke sinehamo koochik konm man 115 kh hastam vali sineham bish az had bozorge

  [پاسخ]

 17. amin گفت:

  سلام دوستان،من اکثر کامنت هارو‌ خوندم،دوست دارم تجربه خودم رو با شما در میان بزارم،من ۲۹ سال سن دارم و تقریبا ۱۵ سال واقعا عذاب کشیدم،مثل نرفتن استخر،نپوشیدن تیشرت،خجالت کشیدن تو جمع های دوستانه و …
  من تو این مدت از پدر مادرم هم مخفی میکردم تا جایی که دیگه واقعا خسته شدم و به این فکر کردم بزار دکتر برم،حتی دکتر رفتن هم خجالت میکشیدم تا اینکه به این فکر کردم که دیدن دکتر خیلی بهتر از این عذابه،دوستان من باشگاه هم رفتم ولی فرقی نکردم تا بالاخره چند وقت پیش رفتم و جراحی کردم،تنها کسی هم که بدن من دید خود دکتر بود ،واقعا بعد این همه مدت حالاتازه راحت شدم و به شما هم پیشنهاد میکنم خجالت بزارید کنار و یک عمر راحت شوید درضمن هزینه عمل هم ۲ میلیون شد

  [پاسخ]

  arash پاسخ در تاريخ مارس 27th, 2016 23:01:

  سلام. عمل شما با بیهوشی بود یا بیحسی موضعی؟ لطفا بفرمایید پیش کدوم دکتر عمل شدید؟

  [پاسخ]

  amin پاسخ در تاريخ آوریل 2nd, 2016 10:35:

  بیهوشی(البته بستگی به بیمار داره)

  دکتر امیر هوشنگ نصیری

  [پاسخ]

  امید پاسخ در تاريخ جولای 7th, 2016 20:27:

  سلام میشه بیشتر توضیح بدی عملت چقدر طول کشید؟ برای عمل نیاز به همراه هست؟ آثار جراحی باقی میمونه یا از بین میره؟ بعد از عمل میشه لباس پوشید؟ من شاغلم بعدش میتونم برم سر کار به شکلی که همکارام متوجه نشن عمل کردن؟ ممنون میشم توضیح بدی.

  [پاسخ]

  amin پاسخ در تاريخ دسامبر 21st, 2016 05:38:

  سلام دوست من ببخشید که دیر جواب سوال شما رو دیدم
  عمل که تقریبا ۲ ساعت شاید هم کمتر زمان برد
  برای سوال همراه هم چون من بیهوش شده بودم همراه حتما میخواست
  آثار جراحی به اندازه یک زخم خیلی کوچیک که اصلا هم مشخص نیست چون من چندباری استخر هم رفتم کسی متوجه نشد
  سوال لباس پوشیدن متوجه نشدم ولی من بعد از چند روز استراحت سر کارم رفتم البته خیلی نیاز به استراحت نداره ولی من دقیقا اواخر اسفند عمل کردم که استراحتم داشتم
  بعد از عمل هم یک زیرپوش بسیار تنگ و کشی از داروخانه تهیه کردم که مدت ۱ ماه تنم کردم برای اینکه فرم سینه تغییر نکنه
  در اخرم استرس سرکار نداشته باش به هیچ عنوان مشخص نمیشه
  یه نکته هم بگم انتظار نداشته باش سینت بعد عمل کاملا صاف بشه ولی انقدری خوب میشه که من خیلی راحت تیشرت میپوشم و استخر هم هر هفته میرم

  [پاسخ]

 18. احمد گفت:

  سلام بی معرفتها من به اغلبتون پاسخ دادمو راهنمایی چرا کسی جواب منو نمیده

  [پاسخ]

 19. احمد گفت:

  سلام سینا جون خوشحالم از آشنایت آفرین چه عجب یکی پیدا شد دوست داره سینه زنانه داشته باشه خیلیم خوب من که این طوریم از دستگاه وکیوم استفاده کن اگه سوتین میزنی سوتین فرم دهنده سینه بزن کلا با سینهات خیلی ور برو بزرگ میشه اگه نشد دیگه برو با مشورت پزشک پروتز سینه بزار شمارتو برام بفرست تا باهم بیشتر آشنا بشیم جوابمو بده ممنون

  [پاسخ]

 20. احمد گفت:

  سلام من ۳۴ سالمه بر عکس همه دوست دارم سینه هام بزرگ باشن و زنانه الان سوتین ۷۵ میزنم و خیلی خوب میخوام سایزشو ببرم به۸۵ کمکم کنید آیا میتونم پروتز بزارم احساس آرامش خوبی داره

  [پاسخ]

 21. علی گفت:

  سلام من مشکلم اینه که دچار ژنیکوماستی یه طرفم خیلی زجر میکشم هفده سالمه از پنزده سالگی شروع شده تاالان که دیگه سینه سمت راستم خیلی بزرگ شده اصلا روم نمیشه برم دکتر یعنی محاله برم دکتر بعضی وقتاهم به سرم میزنه یه بلایی سر خودم بیارم دیگه خسته شدم یکی هست کمکم کنه من حاظرم سینه هام بزرگ باشن ولی حدعقلش جفتش یه اندازه باشه نه فقط یه طرف تروخدا کمکم کنید خواهش میکنم دیگه خسته شدم از زندگی

  [پاسخ]

  milad پاسخ در تاريخ آوریل 4th, 2016 22:26:

  slm ali jan,agha manam be hamin moshkel docharam,daghighanam az senne shoma in moshkel baram pish umad,Dr raftam khodaro shokr goft hich khatari nadare,faghat mimune bahse bad formish ke unam Dr goft ta senne 23-4 salegi hal mishe,tasmim gereftam felan az gene mardane estefade konam ta shayad khub beshe dige genam lazem nabashe,agar nashod jarahi mikonam,shoam narahat nabash azizam,in aslan moshkeli nist ke bekhay khodeto azyat koni,tahamolesh sakhte vali darman mishe(khoda bara ma intori khaste)

  [پاسخ]

 22. محمد گفت:

  سلام من هم یه زمانی نا امید بودم و از این مشکل رو هنوز دارم ولی این رو هم در نظر داشته باشین،من همیشه فکر میکردم فقط خودم اینطوری هستم ولی شما خودتون کامنت ها رو نگاه کنید خیلی زیادن ما أفراد زیادی هستیم که از این مشکل رنج میبریم،اتفاقا هیچ وقت فکر نکنید گفتن این مشکل به پدر یا مادر خجالت اوره،می خوای تمام زندگیت به خاطر این خجالت مورد تمسخر قرار بگیری،پدر و مادر صلاح فرزند رو میخوان .این درد،درده بدیه اونایی که این رو ندارن شما رو مسخره میکنن در ضمن خدا همه که بدون عیب نیافریده،من دوستی دارم که ١٣٠کیلو وزن داره ولی پسر بسیار باهوشی که در المپیاد های کشور مقام میاره اگه اونم بخواد به وزنش فکر کنه باید خودکشی کنه.هیچ وقت ناامید نشین به باشگاه بدنسازی برین و با هدف خوش اندام شدن تلاش کنید

  [پاسخ]

 23. Said Mudaser گفت:

  او لطفعاً جواب من را بتین

  [پاسخ]

 24. Said Mudaser گفت:

  سلام من ١٨ سال عمر دارم و ۵ سال میشه که من هم همین مشکل را دارم نزد چندین داکتر مراجعه کردم اما همه شان به یک نظر نیستن بعض شان میگن که هورمون های زنانه ات بیشتر است بعض شان میگن که جلدی است مه اصلاً نمیفهمم که واقعاً چی باید کنم حتا از زنده گی ام سیر شدم لطفاً من را کمک کنید و آه نا گفته نماند که مه بروستات هم هستم ایا امکان این است که این همه بزرگ شدن سینه هایم تاثیر پروستات باشد لطفاً من را کمک کنید …..

  [پاسخ]

 25. سینا گفت:

  سلام من خیلی دوست دارم بدون از دست دادن حالت مردانه سینه های بزرگی داشته باشم بدون جراحی لطفا یه نفر کمکم کنه.

  [پاسخ]

 26. امیر گفت:

  با سلام خسته نباشید من ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم شکم دارم سینه هام تازگی بزرگ شده به نظر شما این مشکل با ورزش کردن و وزن کم کردن درست میشه؟ جوابشو به ایمیلم بفرستین

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + ده =