معضل سینه ی زنانه در مردان

دلایل بزرگ شدن سینه ها در مردان:بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد.یکی از دلایلی که باعث بزرگی سینه ها در مردان است بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگ.نه تغییری رخ نداده است. البته اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست.
تغییر سطح هورمونها هم میتواند دلیلی برای بزرگی سینه ها باشد.
نوزادانی که در طول دوره بارداری در معرض استروژن قرار میکیرند ممکن است در دوره نوجوانی و بلوغ با بزرگ شدن سینه ها مواجه شوند
با این حال افزایش بافت پستان در مردان مسن شایع تر است .
دلایل زیر هم میتواند به افزایش حجم پستان کمک کند :
داروهایی که برای نارسایی قلب و فشار خون بالا مصرف میشوند .
داروهایی که برای سوزش معده مصرف میشوند
داروهایی که برای بزرگ شدن پروستات مصرف میشوند
افزایش دهنده عملکرد استروئیدها
اگر اندازه افزایش  پستان بیش از ۲ تا ۳ اینچ باشد احتمال ابتلا به سرطان سینه و یا غدد لنفاوی وجود دارد.

برای درمان بستگی به میزان افزایش حجم آن گزینه هایی وجود دارد که  شامل موارد زیر است :
• بدون درمان (به خصوص اگر بزرگ شدن پستان در طولانی مدت است و نه بیش از ۲ سال یا تغییر)
• درمان علت بوجود امدن آن . برای مثال ، زمانی که ممکن است دارو منجر به این بزرگی شده باشد باید داروها متوقف شوند یا اینکه نوع انها تغییر یابد تا پستان به حالت عادی برگردد.
• درمان با داروهایی برای  کاهش یا مقابله با استروژن
• جراحی برای برداشتن بافت پستان

بزرگ شدن بافت سینه در مردان

بزرگ شدن سینه در مردان حالتی است که به آن “ژنیکوماستی”  Gynecomastiaگفته می‌شود. ضخامت بافت طبیعی سینه در مردان، معمولاً کمتر از ۲/۵ تا ۳ سانتیمتر است، ولی در حالت ژنیکوماستی، بافت غدد سینه بزرگ می شود. بزرگی سینه ممکن است در یک سمت و یا در هر دو طرف ایجاد شود. ممکن است این افزایش اندازه، موجب حساس‌شدن و دردناک شدن بافت سینه شود.

ژنیکوماستی معمولاً در اثر تغییرات هورمونی، در هنگام بلوغ و یا در طی افزایش سن رخ می‌دهد. هنگامی‌که تعادل بین دو هورمون استروژن (هورمون زنانه) و تستوسترون (هورمون مردانه) به هم بخورد ممکن است سینه‌ها بزرگ شوند.

در حات طبیعی، هورمون‌های جنس مخالف به مقدار بسیار کم در بدن زنان و مردان ترشح می‌شود. برخی داروهایی که بدون نسخه فروخته و مصرف می‌شوند، داروهای غیر قانونی، برخی داروهایی که برای افزایش حجم عضله و دوپینگ استفاده می‌شوند، برخی تومورها و بیماری‌ها می توانند موجب بزرگی سینه‌ها شوند.
این مشکل در چه سنی شایع است؟

ژنیکوماستی بین پسران نوجوان (۱۳ تا ۱۹ سال) شایع است، طوری که ۶۵ درصد از پسران ۱۴ ساله، ژنیکوماستی دارند.

بزرگی غدد پستان در پسران نوجوان بسیار رایج است. حدود یک سوم از این پسران در سن بلوغ دچار این وضعیت می شوند، ولی احتمال بروز این عارضه در بزرگسالی کمتر از یک درصد است. بزرگی غدد پستان اغلب خفیف و بدون درد است، اما یک ‌سوم از مردان در مورد حساس شدن آن اعتراض دارند.
تشخیص مشکل

معمولا علت بزرگ شدن غدد پستان قابل تشخیص است و در اکثر موارد به دلیل مصرف بعضی داروها و یا بیماری کبدی بروز می‌کند. اگر شما نوجوان هستید، احتمالاً به ‌انجام آزمایش نیازی ندارید و بزرگی سینه، طی دو تا سه سال، خود به خود برطرف خواهد شد، اما پسران بزرگ تر و مردان جوان ممکن است به آزمایش نیاز داشته باشند. در چنین مواردی ممکن است نوعی بیماری، عامل ایجادکننده این مشکل باشد.
چه باید کرد؟

در بسیاری از موارد، درمان خاصی مورد نیاز نیست. پزشک شما ممکن است هر ماه‌ اندازه سینه را پیگیری کند و تحت نظر داشته باشد. در ۹۰ درصد پسران نوجوان، ژنیکوماستی در مدت کمتر از سه سال خود به خود برطرف می‌شود. برخی اوقات با قطع مصرف دارویی که به ژنیکوماستی منجر شده ‌است مانند مواد دوپینگ ، مشکل برطرف می‌شود.

در موارد نادری، درمان‌های دارویی برای ژنیکوماستی استفاده می‌شوند، مخصوصا اگر درد و حساسیت وجود داشته باشد. درمان دارویی ممکن است بتواند بافت اضافی سینه را برطرف کند. گاهی برای از بین بردن بافت اضافی، جراحی انجام می‌شود.

اگر علت بزرگ شدن سینه‌ها، بیماری یا تومور باشد، علت اصلی باید درمان شود.

در اغلب مردان، ژنیکوماستی در هر دو سینه مشاهده می‌شود ولی اگر تنها یکی از سینه‌ها برآمده بود باید جهت معاینه دقیق‌تر به پزشک مراجعه شود.

افزایش بافت چربی، ژنیکوماستی نیست.

برخی از پسران و مردان، در قفسه‌ سینه ی خود بافت چربی زیادی دارند و ممکن است این بافت چربی طوری به نظر برسد که ‌انگار سینه‌ها بزرگ شده‌اند. به ‌این حالت “ژنیکوماستی کاذب” گفته می‌شود.

بعضی از مردان هم تنها به دلیل چاقی، دارای سینه های برآمده هستند، اما در بزرگی سینه به دلیل بزرگ شدن غدد سینه یعنی ژنیکوماستی، چاقی موثر نیست.

غده دقیقا زیر نوک سینه متمرکز است، ولی چربی در کلیه مناطق سینه پخش می‌شود.
داروهایی که باعث ژنیکوماستی می شوند

بعضی از مهم‌ترین داروهایی که باعث بروز این حالت می‌شوند عبارت‌اند از: دیگوکسین (لانوکسین) برای بیماری قلبی، اسپرونولاکتین (آلداکتون)، سایمتیدین بلوک‌کننده اسید معده، کتوکونازول (نیزورال) برای عفونت قارچی، فیناستراید (پروسکار) و داناستراید (اودارت) برای بزرگی پروستات.

لازم به ذکر است که داروهای مخدری نظیر آمفتامین، ماری جوانا و هروئین و بیماری کبدی ناشی از افراط در مصرف الکل نیز باعث بزرگ شدن پستان می‌گردند.
آیا سینه مردان هم ممکن است سرطانی شود؟

احتمالاً نه. سرطان پستان در مردان بسیار نادر است. توده‌ای که در اثر سرطان ایجاد شده باشد، معمولاً درست زیر نوک سینه ایجاد نمی‌شود.

خصوصیات و ماهیت بافت سرطانی با بافت حاصل از بزرگ شدن سینه در اثر ژنیکوماستی متفاوت است. سرطان پستان ممکن است موجب فرورفتگی پوست یا ایجاد ترشح خونی از سینه شود. پزشک شما می‌تواند نوع توده را تشخیص دهد و بفهمد که توده، سرطانی است یا نه. اگر در مورد توده‌ سینه هر گونه سئوالی داشتید می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید. در موارد مشکوک ممکن است نیاز به‌انجام ماموگرافی و یا نمونه‌برداری باشد. اغلب برآمدگی‌های پستان در مردان، غیر سرطانی است و مربوط به وضعیتی به نام ژنیکوماستی یا همان بزرگی غدد پستان است، اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود.

اگرچه سرطان پستان در مردان شایع نیست اما امکان‌پذیر است. در دنیا، حدود ۲۰۰۰ مرد در سال جاری مبتلا به سرطان پستان شناخته شده‌اند.

سرعت مرگ ناشی از سرطان پستان در مردان بیشتر از زنان است، یعنی حدود ۴۵۰ مرد در سال به دلیل سرطان پستان فوت می‌کنند و اما بزرگی غدد پستان در مردان چندان خطرناک نیست.

برگرفته شده از مقاله دکتر هومن خلیقی و سلامت نیوز

زیبــا شو دات کام

مطالب مرتبط

۱۳۴ دیدگاه‌

 1. محمد رضا گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه سینه هام خیلی بزرگ بود و همیشه مسخره میشدم و ۶ سال استخر نرفته بودم و چاقم بودم تصمیم گرفتم ورزش کنم و الان ماهی چند بار استخر میان انشاالله میخوام از دستتش راحت شم

  [پاسخ]

 2. اوژن+کیایی گفت:

  سلام من ۱۳ سالم هست و طی ۶ ماه اخیر اضافه وزن داشتم و سینه هام قبلا بافت چریی نداشت ولی الان زیاد شده و وقتی می دویم حرکت می کنه و البته کمی هم شکم دارم و چاق شدم ممکنه از اضافه وزن باشه یا نه چون از ۴۰ کیلو به ۶۵ کیلو رسیدم و قدم ۱۶۰ هست

  [پاسخ]

 3. saeed گفت:

  سلام من ۱۵سالمه و از بچگی تپل بودم و کمی سینه هام بزرگ بود الان تقریبا نسبت به قبل لاغر شدم ولی سینه هام هیچ تقیری نکرده و این مایع آبرو ریزیه الان حدود ۲ماه بدنسازی میرم ولی بیشتر اطرافیانم میگم قدت میسوزه من باید چی کار کنم میشه راهنمایم کنید

  [پاسخ]

 4. محمد گفت:

  سلام. من محمد ۱۶ سالمه. منم دو تا سینه هام بزرگن.قدم هم بلنده واین خیلی بد تره.خجالتم میکشم به بابام بگم بریم دکتر . واقا خیلی افسرده شدم. من تا حالا تو عمرم فقط دو بار استخر رفتم و ۳ ساله که تی شرت نپوشیدم. دارم به این نتیجه میرسم که کاش یه اتفاقی می افتاد می مردم. کاش

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۵۰:

  داداش ناراحت نباش پسرعموی منم این مشکلو داشت رفت بدنسازی سینه هاش خیلی خوش فرم شدن

  [پاسخ]

  شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹ام, ۱۳۹۴ ۱۶:۴۸:

  محمد جان منم وضعیت مشابه شما داشتم الآن بعد چن سال خیلی بهتر شده ولی هنوز فرم طبیعی نداره
  اینکه گفتید خجالت میکشید بگید دقیقا برامن هم بوده که متأسفانه یه اشکال فرهنگیه

  [پاسخ]

 5. ناشناس گفت:

  من سیزده سالمه هیکلم میزونه لاقر هستم اما سینه هام نوکشان سفت شده و کمی بزرگ شدن چی کار کنم لطفا جواب

  [پاسخ]

 6. Nima Gh گفت:

  سلام

  خواهشا جواب بدید

  من ۱۵ سال دارم ولی سینه هام نوک ندارد مثل بقیه پسر ها چیکار کنم؟

  [پاسخ]

 7. Amir گفت:

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم و سوالم اینه ک ایا خود ارضایی باعث بزرگ شدن سینه میشه یا نه خواهش میکنم جواب بدید

  [پاسخ]

 8. علی سینا گفت:

  سلام دوستان.همتون گفتین بریم پیش دکتر . ولی نگفتین پیش چه دکتری؟
  متخصص چه رشته ای؟

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۸ام, ۱۳۹۴ ۱۳:۲۸:

  دکتر غدد و هورمون

  [پاسخ]

 9. معین گفت:

  راست میگی منم سینم بزرگه کی روش میشه به باباش بگه پستونم مثل زن بزرگه

  [پاسخ]

 10. Alireza گفت:

  بچه ها یکی از علت افتادگی سینه خودارضایی چون خود ارضایی باعث بد فرم شدن هیکل میشه

  [پاسخ]

 11. علی گفت:

  اخه بدبختی ادم روشم نمیکنه به پدر مادرش بگه و درخواست دکتر رفتن کنه . جراحی هم کنی امکان داره درست جوش نخوره و عفونت کنه و کلی بدبختیه دیگه که وظعش از الآنشم بدتر میشه دیگه . بزرگ بودنش باعث میشه همش به خاطر پوشوندنش غوز کنی کمرت هم آسیب ببینه . باشگاه هم فقط به درد کسایی میخوره که چربی دارن نه غده .

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ اسفند ۷ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۰۱:

  سلام علی جان به نظرم بهتره باهاش کنار بیای و این خجالتها رو بزارید کنار بنده خدا برو حال کن خدا بهت داده دیگه خونوادت میدونن چرا قوز کنی راحت باش اگر هم میبینی خیلی اذیتت میکنه سوتین بزن راحت تو رو خدا خجالتها رو همگی بزاریم کنار من به نظرم بالاتر از عابرو جان آدمه که مهمه دست به سینهات نزن طبیعتشو حفظ کن من خودم سینه هام عادیه ولی کلی باهاش ور رفتم الان سایز سینم ۷۵ از هیچی هم خجالت نمیکشم قشنگ سوتین میزنم دست به سلامتیت نزن چیزیه کع خدا داده خدا حافظ

  [پاسخ]

 12. MONSTER گفت:

  با سلام دوستان دوسه سالی هست سینه هام بزرگن تا امسال که با دمبل کار کردم و بالای سینه هام سفت و عضله اییه ولی نوک و زیر سینه ها شل و بزرگن ولی وقتی هوا سرده نوکشون سفت و سینه ها کاملا جمع و طبیعی میشه

  قد۱۸۴
  وزن۹۰

  در ضمن بوکسور هم هستم

  [پاسخ]

 13. KORUSH گفت:

  همه ی بدنساز ها ارزوی داشتن سینه هایی بزرگ و ستبر را دارند شمایی که به این بیماری دچار شدی دو راه داری
  ۱٫با یاس و نا امیدی بشینی گوشه ی خونه و خجالت بکشی
  ۲٫بری باشگاه بدنسازی و با انجام تمرینات سینه با وزنه و تمرینات هوازی مشکل و عیب خودت رو به یک حسن تبدیل کنی در ضمن مثلا اگه روی سینه کار کنی عضله ها بیشتر از چربی شده و سینه هات سفت و محکم میشه
  خیالت راحت خدا بزرگه تو یه قدم بردار تا خدا کمکت کنه
  نهایتش اینه که میری بیمارستان یه میلیون میدی تو چهار ساعت عمل میشی و میایی خونه و سلام و نامه تمام و دوست عزیزی که گفتی سوتین ببند امید وارم برات این مشکل پیش بیاد اون وقت خودم بیام برات ببندم

  [پاسخ]

  معین پاسخ در تاريخ خرداد ۱۲ام, ۱۳۹۴ ۱۶:۵۸:

  منم سینم بزرگه خجالت میکشم برم بیرون ۱۴ سالمه نمیدونم چی کار کنم خدا کنه برطرف بشه

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ اسفند ۷ام, ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲:

  سلام معین جان داپاش خجالتو بزار کنار آخه آخرش که چی تا کی میخوای گوشه خونه بمونی بیا بیرون و نترس دعا کن تنت سالمه تازه باید شکر خدا کنی پیش خودت فکر کن دور از جونت اگه ناراحتی جسمی داشتی و نمیتونستی راه بری چی بیا بیرون نگران نباش قشنگ سینهاتم بده جلو و سر بالا راه برو جونت سلامت من خودم سینهام بزرگه که هیچ تازه سوتینم میزنم خودش حالی داره رازی باش به رضای خدا

  [پاسخ]

 14. ابوالفضل گفت:

  بچه ها منم مشکل شمارو داشتم .بهتون یه راه حل میگم که صد در صد جواب میده چون هم خودم و هم دوستام ازش نتیجه گرفتن.البته اینم بگم که منو دوستام فکر میکردیم ژنتیکی مشکل داریم چون سینه هامون کم کم داشت نیازمند سوتین میشد.حالا راه حل:باشگاه بدنسازی برید و حرکت پارالل (سرچ کنید اسم حرکتشو) رو در تعداد زیاد انجام بدین بلافاصله ۲۰دیقه تردمیل و بعدش دوباره پارالل برید.حرکت پارالل چربی زیر سینه رو میسوزونه به سرعت و تبدیل به ماهیچه میکنه.ایمیلمم میزارم برای توضیحات بیشتر .nashkapor

  [پاسخ]

  محمدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۳ام, ۱۳۹۳ ۰۳:۴۴:

  دمت گرم

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ فروردین ۴ام, ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵:

  آقا ابوالفضل میشه توضیحات بیشتری بفرمایید

  [پاسخ]

 15. رامتین کاووسی گفت:

  من ۱۴ سالم هست و از همین امسال دیدم داره سینه همو بزرگ میشه البته من کمی هم چاق شدم امسال ولی سینه های اول
  طبیعی بود و بعد از شیش ماه هر کدام اندازه ی یک مشت شدند قدم ۱۶۵ و وزنم ۶۲ هست البته کمی شکم هم دارم ولی سینه هام خیلی بزرگ ترند باید چی کار کنم نوکشان هم خیلی تیز شده

  [پاسخ]

  ولی پاسخ در تاريخ دی ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۳:

  سلام.۱۵ سالمه.چاق هستم البته دارم کم میکنم و حدود یک ماه بدون هیچ دارویی فقط با کمتر خوردن ۲ کیلو کم کردم.
  قد من ۱۷۰ و وزن من ۸۷ کیلو هست.سینه هام حدود ۲ یا ۳ ساله خیلی بزرگ شده تا پارسال حتی موقع دویدن هم سینه هام تکون نمیخورد اما الآن یکم راه برم خیلی ضایع میشه.الآن واقعا بزرگ هستن و من که تا حالا استخر نرفته بودم قصد داشتم برم دیگه عمرا جرءت نمیکنم برم.خوب میشه یا نه ؟ عمل که نمیتونم بکنم چون خونوادم نشنیده مخالفم.یکی کمکم کنع

  [پاسخ]

  Ali پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۴ ۰۳:۲۰:

  اییی خدااا منم عییین تو بخدا ارزو میکنم بمیرم راحت شم اه

  [پاسخ]

 16. ناشناس گفت:

  بهترین راه حل سوتین

  [پاسخ]

 17. محمدرضا گفت:

  سلام من ۱۶ سال دارم وحدود ۴ سال است که سینه هام خیلی بزرگ شدن حتی از عکس هم بزرگ تر/از خجالت حتی به استخر هم نمیرم تیشرت هم نمیپوشم که سینهام پیدا نشن/تا الان دکتر هم نرفتم حتی روم نیشه برم دکتر/لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

  مهران پاسخ در تاريخ دی ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۵:

  عزیز منم مشکل تورو دارم
  بعضی وقتا فکر میکنم تی اسم
  تا الانم نتونستم برم دکتر
  دارم دیوونه میشم
  کاشکی یکی یکم درک میکرد
  درد خودمون ی طرف
  تمسخر بقیه ی طرف

  [پاسخ]

  محمد رضا پاسخ در تاريخ تیر ۱۶ام, ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰:

  هیچ مشکلی نیست که تو دنیای امروزی حل نشه، باید برید پیش جراح سر پایی بدون بیهوشی، چربی سینتو خارج میکنه، توی گوگل بگرد کلی دکتر این عمل ساده رو پیدا میکنی،و هیچ خجالتی هم نداره مثل خیلی مشکلات فیزیولوژی دیگه میمونه

  [پاسخ]

 18. امیر گفت:

  فقط با ورزش کردن . خیلی راحتتر از اون چیزی که فکرشو کنید

  [پاسخ]

 19. امیر گفت:

  فقط با ورزش کردن .خیلی راحت

  [پاسخ]

 20. سعید گفت:

  پیش چه دکتری باید رفت؟

  [پاسخ]

 21. امیر گفت:

  منم مثل حامدم دکتر خواهشن جواب خو حتماباید ویزیت بگیری با جون و دل جواب بدی؟مهض رضای خدا درکمون کن

  [پاسخ]

 22. امیر گفت:

  سلام (دیدی فقط من جواب دادم)

  [پاسخ]

 23. امیر گفت:

  سلام من ۱۶سالمه و از ۱۴-۱۳سالگی این مشکلو دارم هر دو تا شون هم اندازه ان و درد نداره اویزون نیست و تو سرما و یا اوردن فشار بهش عادی میشه هم قدم هم وزنم استانداردن خواهشن بگید چیکار کنم؟ تو تا بستون عقده ی پوشیدن یه تیشرت به دلم موند خواهشا جوابم رو بدید همینجا و همین باعث میشه خونه نشین باشم .خواهشن جواب بدید

  [پاسخ]

 24. حمید گفت:

  با سلام
  تو رو خدا یه سوال می پرسم هرکی می تونه جوابم رو بده…
  من ۲۰ سالمه(پسر هم هستم) و تقریبا از ۱۸ سالگی یکی از پستونام نسبت به اون یکی بزرگتر شده و تا الان به همون صورت مونده نه بزرگتر شده و نه کوچکتر،بزرگیش نسبت به اون یکی کاملا مشخصه،اون یکی پستونم حالت طبیعی شو داره و هیچ مشکلی نداره و لی این یکی نمی دونم چرا این جور شده به طوری که هیچوقت تیشرت نمی پوشم چون که واضحه و همیشه باید پیرهن بپوشم که اونم یه جورایی معلومه.
  تورو خدا هرکی می تونه راهنماییم کنه.
  با تشکر

  [پاسخ]

 25. امیر گفت:

  سلام من نزدیک ۱۶ سالمه و سینه های نسبتا بزرگی دارم قدم ۱۸۲ و وزنمم ۹۴ کیلو هست میخواستم بدونم آیا اندازشون خود به خود خوب میشه یا نه

  [پاسخ]

 26. مهران گفت:

  خوب عزیزان اگه کسی پاسخگو نیست مرض دارید که نظر خواهی میکنید؟
  خویکی جواب بده

  [پاسخ]

 27. حسین گفت:

  سلام سوال من نحوه کوچک کردن سینه ام بوده نه اینکه برم استخر چه حرکتی کنم چه قرصی بخورم پیش چه دکتری برم برا خلاصی از سینه ام توروخدا اگه مطلبی میدونین بگین بهم ۱۷سالمه ۵۴کیلو وزنمه چاقم نیستم که بگم چاقی باعث تجمع چربی شده چیکار کنم جوابو تو همین صفحه بدین

  [پاسخ]

 28. مهران گفت:

  سلام
  من از ١٣_١۴ سالگی سینه هام شروع به بزرگ شدن کردن وتا الان که
  ١٩سالمه بهتر نشده که هیچ خیلی بدترهم شده مثل عکس بالا
  قدم١٧١ ووزنم۶٧ کیلویه
  تورو قران کمک کنید ارزوی یه استخر به دلمون مونده

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۳ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰:

  بهترین راه حل سوتین است خودم هم امتحان کردم به تو هم پیشنهاد می کنم

  [پاسخ]

  بنده خدا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲ام, ۱۳۹۴ ۲۱:۱۶:

  راست میگه

  [پاسخ]

 29. رضا گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۷۰ و وزنم ۵۳ سینه هام حدودا بزرگه، از اون بدتر نوک سینه هام حالت پف کرده داره ولی در سرما یا فشارش میدم جمع میشه وکوچک میشه خواهشا کمکم کنید

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ مرداد ۳ام, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۰:

  سلام من هم مشکل رضا رو دارم و سنم هم ۱۴ است با این فرق که قدم ۱۸۲ و وزنم ۹۳ کیلو هست خواهش میکنم کمک کنید چون تو مدرسه منو مسخره میکنند و مجبورم از لباس های تنگ زیر لباس فرم استفاده کنم تا بزرگی سینه هایم نمایان نشود.

  [پاسخ]

 30. علی گفت:

  سلام من ۲۶ سال سن دارم.نزدیک ۱ سال هست که یعد از اینکه باشگاه بدنسازی رو نمیرم سینه های من به شکل عجیبی به شکل زنانه در آمده و به سمت بیرون برامده شده.مخصوصا نوک آن ها.آیا با برگشت به باشگاه میتونم باز پهن و سفت بشن؟یا به دکتر مراجعه کنم؟اگر ممکنه جوابشو تو همین صفحه بدید

  [پاسخ]

  saeed پاسخ در تاريخ خرداد ۷ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۰۴:

  بری بدنسازی فک کنم خوب شه.یکی از عوامل ایجاد این مشک.استفاده از دارو ها ی مخصوص بدنسازان هست.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۷ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۸:

  یکی از عوامل ایجاد این مشکل داروها و قرصای مخصوص بدنسازی هستش.شاید بری بدنسازی درست شه.

  [پاسخ]

 31. حسین گفت:

  سالمه سینه هام بزرگه نه زیاد ولی به حالت آویزان وزنمم زیاد نیست ۵۵کیلو هستم ۱۷۰هم قدم حاظرم تمام زندگیمو بدم چون دیگه از دستش خسته شدم نمیدونم چیکار کنم فقط بغیر از عمل جراحی هرکاری غیر عمل باشه انجام میدم دیگه کلافه شدم ازش رنج میبرم همش تو آینه خودمو میبینم داره آبروم میره کمکم کنین چیکار کنم اونقدر خجالتم میاد که نمیتونم برم استخر یا…میترسم مسخرم کنن.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۷ام, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۴:

  چرا اینقد ناامیدین شما؟برین استخر حداقل ده یا بیست نفر اونجا اینشکلین.وزنت چقدره؟منم یه موقعی میترسیدم برم استخر.ولی رفتم دیدم مشکلی نیس

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۲:

  با سلام بابا مشکل شما خیلی راحت که یه رزیم درست با ورزش سینه بسیار راحت میتونید سینه هاتونو ماهیچه کنید کار نداره من بدن سازم خیلی ها این مشکل بزرگی سینه رو داشتن با انجام حرکت های مثل شنا و پرس سینه وبالا سینه وقفسه دستگاه میتونید سینه هاتونو ماهیچه کنید .

  [پاسخ]

 32. ارمین گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید من ۲۲ سالم و سر سینه های من پف داره دنبال یک راهم که پفش بخابه آجزانه از شما کمک میخام.

  [پاسخ]

 33. محمد گفت:

  با سلام بنده پنجاه ساله هستم مدت بیست روز است که نوک داخل پستانم یه کمی بزرگ شده و اگه دست بزنم درد میکنه ویه مرتبه هم سونوگرافی کردم دکتر هم گفت چیزی نیست لطفا بنده را راهنمایی کنید با تشکر

  [پاسخ]

 34. محمد گفت:

  با سلام بنده پنجاه ساله هستم مدت بیست روز است که نوک داخل پستانم یه کمی بزرگ شده و اگه دست بزنم درد میکنه ویه مرتبه هم سونوگرافی کردم دکتر هم گفت چیزی نیست لطفا بنده را راهنمایی کنید

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *