بـرق انـداخـتـن شـیـشـه‌هـا در ۵ حـرکـت

تمیز کردن پنجره ها

آلودگی‌هایی هستند که شما را مجبور می‌کنند هر چند روز یک‌بار شیشه‌های خانه‌ را نظافت کنید… احتمالا پس از تمیز کردن شیشه‌های خانه با دستمال گردگیری، متوجه پرزهای دستمال و خطوط ریزی که از آن به جا می‌ماند، شده‌اید. در این حالت معمولا مجبور می‌شوید دوباره شیشه‌ها را با یک دستمال دیگر تمیز کنید. اما این تنها یکی از مشکلات رایج در نظافت شیشه‌ها و آینه‌های منزل است. این مطلب، ضمن اینکه شما را با مشکلات نظافت شیشه‌های منزل آشنا می‌کند، راه‌هایی را به شما آموزش می‌دهد تا تمام شیشه‌ها و آینه‌های خانه‌تان را تمیز و درخشان کنید.


۱٫پاک‌کننده‌ای مخصوص خودتان بسازید

شما به راحتی می‌توانید یک پاک‌کننده موثر و در عین حال ارزان بسازید. اگر یک افشانه خالی در منزل دارید، آن را بشویید و پاک‌کننده مخصوص خودتان را در آن بریزید و از این پاک‌کننده برای تمیزکردن شیشه‌ها و سطوح شیشه‌ای (مانند روی میز مبلمان و وسایلی از این قبیل) کمک بگیرید.

برای تهیه این پاک‌کننده کافی است ۲ قاشق چای‌خوری آمونیاک، ۲/۱ پیمانه الکل یا سرکه و ۴/۱ قاشق چایخوری مایع ظرفشویی را با هم ترکیب کنید.

این محلول را با یک قیف در شیشه اسپری پاک‌کننده بریزید. حالا می‌توانید اسپری مخصوص‌تان را برای تمیز کردن شیشه‌ها به کار بگیرید؛ با این تفاوت که این بار پس از نظافت، از درخشندگی شیشه‌های و آینه‌های خانه شگفت‌زده خواهید شد.

۲٫از بعضی ‌روزنامه‌ها کمک بگیرید!

برای پاک‌کردن لکه‌های روی شیشه، گردوغبار و خطوط ریز به جا مانده از نظافت قبلی، یک روزنامه قدیمی‌ بردارید و کمی‌ پاک‌کننده را روی آن اسپری کنید و روی شیشه بکشید. پس از تمیز کردن آلودگی‌ها، برای خشک کردن شیشه، از یک روزنامه خشک دیگر استفاده کنید.

با استفاده از روزنامه، نه تنها دیگر خبری از پرز و خطوط ریز نخواهد بود، بلکه شیشه‌ها نیز تمیزتر و شفاف‌تر خواهند شد. حتی می‌توانید مایع پاک‌کننده را داخل یک سطل کوچک بریزید و ابتدا روزنامه را کاملا به آن مایع آغشته کنید و روی شیشه‌ها بکشید و سپس با یک روزنامه خشک، آن را تمیز کنید.

۳٫از کاغذ صافی مخصوص قهوه استفاده کنید

اگر نخواستید برای تمیز کردن شیشه و آینه از روزنامه کمک بگیرید، می‌توانید کاغذ صافی قهوه استفاده کنید. کاغذهای صافی قهوه بسیار ارزان هستند و مانند روزنامه، شیشه‌ها را شفاف، تمیز و عاری از پرز خواهند کرد.

برای انجام این روش نیز مانند روش قبلی باید کاغذ صافی را به مایع پاک‌کننده آغشته و سپس شیشه‌ها را تمیز کنید. بعد باید یک کاغذ صافی خشک دیگر روی شیشه بکشید تا کاملا تمیز و خشک شود.


۴٫از ابر و اسفنج تخته پاک‌کن استفاده کنید

آیا زمانی که به مدرسه می‌رفتید، این موقعیت برایتان پیش آمده بود که معلم پس از زمان مدرسه، شما را نگه دارد و مجبورتان کند گردوغبار تخته‌پاک‌کن را بگیرید؟ حالا پس از گذشتن این همه سال و پشت‌سر گذاشتن آن احساسات تلخ، می‌توانید از آن اسفنج خاطره‌انگیز برای تمیز کردن شیشه‌های خانه‌تان استفاده کنید!

پس از شستن و تمیز کردن شیشه با روزنامه یا کاغذ صافی قهوه، یک اسفنج تمیز بردارید و روی شیشه‌ها بکشید. خواهید دید که این اسفنج، چه اثر شگفت‌انگیزی خواهد داشت و چگونه شیشه‌های خانه‌تان را شفاف و درخشان خواهد کرد.

۵٫شیشه‌ها را هنگامی‌که نور مستقیم آفتاب به آنها می‌تابد، تمیز نکنید

مهم نیست که از کدام یک از روش‌های بالا برای تمیز کردن شیشه استفاده می‌کنید، فقط به خاطر داشته باشید زمانی که نور آفتاب به طور مستقیم به شیشه‌ها می‌تابد، باید از تمیز کردن آنها بپرهیزید. این موضوع برای وقتی که باد گرم و خشک می‌وزد نیز صدق می‌کند.

اگر زمانی که شیشه‌ها مرطوب باشند، بسیار گرم شوند؛ قبل از اینکه شما بتوانید از کاغذ یا روزنامه برای خشک کردن آن استفاده کنید، خشک خواهند شد و تمامی ‌لکه‌های ناشی از رطوبت روزنامه و کاغذ، روی آن خواهند ماند و شیشه‌ها بسیار آلوده‌تر به نظر می‌رسند.

منبع : هفته نامه سلامت

زیبــــا شو دات کام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *