گریم و آرایش چشم

eye makeup

در چند پست قبلی  در مورد گریم و آرایش پیشانی و ابرو صحبت کردیم و همانطور که قول دادیم به سلسله مراتب راجب گریم و آزایش صحبت می کنیم.وامروز می رسیم  به بحث گریم و آرایش چشم ها. امیدوارم که مفید باشه…

چشم به پنج قسمت تقسیم می شود :

۱-     روی چشم

۲-     گوشه ی داخلی چشم

۳-     زیر تاج ابرو

۴-     زیر آرک ابرو ( زیر قله ی ابرو )

۵-     گوشه ی خارجی چشم و زیر ابرو

گریم و آرایش انواع چشم :

۱-     افرادی که بالای چشمشان پف دارند :

دقیقا روی پف چشم را سایه ی تیره می زنیم . تن رنگ های قرمز ، آجری ، قهوه ای مایل به قرمز و صورتی پف چشم را چند برابر می کنند در نتیجه از رنگهای دودی ، زیتونی ، آبی ، و قهوه ای که تن قرمزی ندارد استفاده می کنیم . ریمل را به گوشه ی خارجی چشم می زنیم وترجیحا خط چشم نمی کشیم.

۲-     افرادی که هم پلک بالا و هم پلک پایین شان افتادگی دارد:

ابتدا چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم .( منظور خط فرضی است که بطور عمودی از مردمک چشم می گذرد ) خط چشم پلک بالا را از گوشه ی خارجی چشم می کشیم و خط چشم پلک پایین را از نیمه ی داخل چشم می کشیم . سایه را از گوشه ی خارجی چشم به سمت بالا می کشیم. ریمل را از گوشه ی خارجی چشم می زنیم. نیمه ی داخلی چشم را مداد بژ و نیمه ی خارجی را مداد دودی می کشیم.
۳-     افرادی که فقط پلک بالایشان افتادگی دارد :

ابتدا چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک بالا را از گوشه ی خارجی چشم می کشیم . خط چشم پلک پایین را از جایی که مژه شروع می شود تا جایی که تمام می شود می کشیم . ریمل را گوشه ی خارجی چشم می کشیم و سایه را از گوشه ی خارجی چشم به سمت بالا می کشیم .

۴-     افرادی که فقط پلک پایین شان افتادگی دارد :

چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک پایین را از نیمه ی داخلی می کشیم . خط چشم پلک بالا را کامل می کشیم . سایه و ریمل را هم کامل می زنیم . نیمه ی خارجی چشم پایین را مداد بژ می کشیم .

۵-     افرادی که چشم های گرد دارند :

ابتدا چشم را به دو قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک بالا را به سمت خارج می کشیم و خط چشم پایین را خیلی کم لابلای مژه ها می کشیم. برای کم کردن گردی چشم داخل چشم را نیز مداد دودی می کشیم و ریمل را هم گوشه ی خارجی چشم می زنیم .

۶-      چشم های برجسته و درشت :

چشم را به سه قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم پلک بالا را دو سوم از گوشه ی خارجی چشم می کشیم. خط چشم پلک پایین را از جایی که مژه شروع می شود تا  جایی که مژه تمام می شود می کشیم . سایه را از رنگهای سرد انتخاب می کنیم . ریمل را هم به نیمه ی وسط چشم می زنیم .

۷-     افرادی که چشم های خمار دارند :

داخل چشم پلک پایین را مداد دودی می کشیم . خط چشم پلک بالا را تقریبا هلال می کشیم و ریمل را کامل می زنیم . سایه را هم به شکل هلال کار می کنیم.
(همین طور چشم های بادامی به خمار نزدیک است که خط چشم بالا را هلال کار می کنیم و ریمل از گوشه ی خارجی چشم تا وسط چشم زده می شود و خط چشم پایین را از جایی که مژه شروع و تمام می شود می کشیم .)

۷-     افرادی که استخوان بالای چشمشان برجسته است :

چشم را به سه قسمت تقسیم می کنیم . خط چشم بالا و پایین هر دو را از خارج دو سوم می کشیم . روی برجستگی استخوان سایه ی تیره و قسمت فرو رفته را سایه ی روشن استفاده می کنیم و داخل چشم را مداد بژ و ریمل را گوشه ی خارجی چشم می کشیم . اگر زیر چشم هم گودی داشت سایه ی روشن کار می کنیم .

۹- افرادی که پوست پلکشان افتادگی دارد :

خط بالا رانمی کشیم . نواحی ای که پوستش آزاد است همانطور که چشم باز است سایه ی تیره می زنیم ( زیتونی ها و سدری های تیره) بعد چشم را می بنیدیم و نقاطی را که سایه نخورده سایه ی روشن کارمی کنیم و سپس داخل چشم را مداد بژ می کشیم . خط چشم پلک پایین را از جایی که مژه شروع می شود تا جایی که تمام می شود می کشیم .

و اما چگونگی از بین بردن گودی زیر چشم:

داخل گودی را سایه ی روشن استفاده می کنیم. اگر کبودی داشت از سایه ی نارنجی در حد کم استفاده می کنیم.

به طور کلی برای چشم های کوچک و ریز از سایه های روشن و براق و همین طور برای چشمهای درشت از رنگهای مات وتیره استفاده می کنیم.

منبع : زیبا شو دات کام

مطالب مرتبط

۱۸ دیدگاه‌

 1. banafshe گفت:

  سلام خوبین؟ خسته نباشین…. من الان یه کارآموزم… و میخواستم طراحی پشت چشم رو بهم نشون بدین چجویه و طرز محو ابرو باذصابون و چسب رو بران توضیح و نشون بدین.. و چند نمونه از طراحی فشن مدل آ یو و خلیحی رو گریمو….. مرسی عزیزم

  [پاسخ]

 2. مريم گفت:

  ﺑﺎﺳﻠﺎﻡ ﻣﻦ ﺍﻳﺪﻱ ﺍﻳﻤﻴﻞ ﻧﺪﺍﺭﻡ
  ﺗﻮﺭﺭﻭﺧﺪﺍ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻴﻢ ﻛﻨﻨﻴﺪﺩﺩﺩﺩﺩﺩ
  ﺻﺆﺭﺕ ﻛﻜﺸﻴﺪﻩ ﻛﻮﻧﻪ ﻫﺎﻱ ﺑﺮﺟﺴﺘﻪ ﺩﺍﺭﻡ ﺗﻨﻬﺎﻣﺸﻜﻞ ﺩﺭﺻﻮﺭﺗﻢ ﺟﺸﻤﺎﻧﻢ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﻫﻤﻪ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻣﻴﻜﻦ ﺟﺸﻤﺎﺕ ﺧﺸﻦ ﺍﺳﺖ.ﺑﻠﻚ ﺑﺎﻟﺎﻱ ﻣﻦ أﻓﺘﺎﺩﻛﻲ ﻛﻮﺟﻜﻲ ﺩﺍﺭﺩ ﻭﺑﺎﺩﻣﻲ ﻛﺸﻴﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻣﺜﻞ ﺟﺸﻤﺎﻱ ﺟﻴﻨﻲ ﻫﺎ ﻧﻴﺴﺖ.ﺑﺨﺪﺍﺍﻓﺴﺮﺩﺩﻩ ﺷﺪﻡ ﺍﻧﻘﺪﺑﻬﻢ ﻣﻴﻜﻦ ﺟﺸﻤﺎﺕ ﺧﺸﻦ ﻭﻋﺼﺒﻴﻪ ﺑﺎﺍﻳﻨﻜﻪ ﺩﺧﺗﺮﻋﺼﺒﻲ ﻫﺴﺘﻢ ﺗﺎﺣﺤﺪﻭﺩﻱ ﻭﻟی ﻧﻪ ﺍﻧﻘﺪﻛﻪ ﻣﻴﻜﻦ,ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻴﻢ ﻛﻨﻨﻨﻨﻴﺨﺪ ﺑﻠﻚ ﺑﺎﻳﻴﻨﻢ ﻳﻜﻢ ﺑﻒ ﺩﺍﺭﻩ ﻭﻛﺒﻮﺩﻩ.ﺗﻮﺭﻭﺧﺪﺍﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺟﻂﻮﺭﺍﺭﺍﻳﺶ ﻛﻨﻢ ﺟﺸﻤﺎﻡ ﻣﻌﺼﻮﻡ ﻭﻣﻬﺮﺑﻮﻥ ﺷﻪ ﺣﺘﻲ ﺍﻛﻪ ﻟﺎﺯﻡ ﺑﺎﺷﻪ ﺣﻀﻮﺭﺍ ﺑﺮﺳﻢ ﺧﺪﻣﺘﺘﻮﻥ ﻭﺍﺭﺍﻳﺶ ﺟﺸﻢ ﺭﺭﺍﺑﻬﻢ ﺍﻣﻮﺯﺵ ﺑﺪﻳﺪ ﻫﺰﻳﻨش ﻣﻬﻢ ﻧﻴﺴﺖ ﺧﻮﺍﻫﺶ ﻣﻴﻜﻨﻢ ﺑﺮﺭﺳﻲ ﻛﻨﻴﻴﺪmaryam az tehran f

  [پاسخ]

 3. p گفت:

  kheli ali bood.merc

  [پاسخ]

 4. بی نظیر گفت:

  خیلی عالی…ولی تصویرکم داشت

  [پاسخ]

 5. مانا گفت:

  واقعا هر پستی از شما میخونم عالیه.پایدار و سلامت باشید خانم بینا

  [پاسخ]

 6. leila گفت:

  اگه عکس همراش بود بهتر بود

  [پاسخ]

 7. نازی گفت:

  خیلی عالی

  [پاسخ]

 8. مینا عزیزی گفت:

  سلام گلم من پلکم پفداره وکمی افتاده .صورتم قلبیه گونه هام برجسته است لطفا یه ارایش عروس با عکس واسم ایمیل کنید اخه برای جشن عروسیم خودم رومیخوام ارایش کنم به خاطر اینکه هزینه هام بیاد پایین .ههههههههههزاتا مممممممممممرسسسسسسسسی

  [پاسخ]

 9. نرگس گفت:

  با سلام میشه یه عکس از آرایش شخصی که بالای چشمش پف دارد بگذارید؟؟ ممنون میشم اگه بگذارید

  [پاسخ]

 10. نسترن گفت:

  من برای چشم های کوچک آرایشی تقریبا ساده میخوام
  مرسی

  [پاسخ]

 11. mobina گفت:

  درمورد چشم گرد و درشت بیشتر توضیح بدید. مرسى از لطفت

  [پاسخ]

 12. shiva گفت:

  man mojehaye bolando feri daram ama cheshmanam gerd chejuri cheshmamo keshide neshun bedam vaghti tu cheshmam medad mijesham riz mishan mamnoon misham behem email bedid

  [پاسخ]

 13. مژگان گفت:

  با سلام
  ملیکا جون میشه یه مارک لنز که توی چشم طبیعی باشه معرفی کنی؟مرسی خانمم

  [پاسخ]

 14. s61 گفت:

  سلام من پلک بالاییم افتاده اصلا نمیتونم خودم خط چشم بزنم لطفا راهنماییم کنید به نظر شما خط چشم تاتو کنم؟

  [پاسخ]

 15. مهین گفت:

  سلام خیلی خوب بود ممنون.یک سوال داشتم اگر چشمی لنز طوسی داشت چه نوع سایه ای باید به چشم بزنیم .متشکرم و موفق باشید.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ ژانویه 14th, 2012 16:33:

  سلام مهین عزیــز حالتون چطوره؟کم پیدا شدید؟انشالا که همیشه سلامت باشید،به نظر من دودی عالیه ،نقره ای دودی هم زیبا میشه…-موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 16. لیلا گفت:

  خوب بود کاش تصویر هم داشت اگه تصویر بود بهتر بود

  [پاسخ]

 17. مهسا گفت:

  ای کاش در مورد آرایش چشمان خمار بیشتر توضیح می دادید.من که چیزی نفهمیدم.
  بازم مرسی.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =