چقدر به میلیاردر شدن نزدیک هستید؟

آیا تا به حال به نحوه زندگی یک میلیاردر فکر کرده اید؟ هر گاه از میلیاردرها صحبت می کنیم اولین چیزی که در خاطر همه تداعی می شود، اتومبیل های بسیار گرانقیمت آخرین مدل، رستوران های شیک و مجلل و ویلاهای بزرگ است. یا شاید فکر کنید برای اینکه یک میلیاردر واقعی باشید باید یک جزیره را در مالکیت خود داشته باشید.
شاید همه این جلال و شکوه زندگی میلیاردر ها که در ذهن ما وجود دارند به خاطر عملکرد رسانه هایی باشد، که از پول و ثروت فقط زرق و برق آنها را نمایش می دهند. اما حقیقت با آنچه که در ذهن ماست متفاوت است.تحقیقات نشان داده است که ۸۰ درصد میلیاردرها رفاه خود را به تنهایی و بدون کمک نسل گذشته بدست آورده اند. و از طبقه متوسط جامعه بوده اند. اما آنچه در زندگی اکثریت آنها مشترک است شیوه زندگی منظم و آراسته است تا یک زندگی تجملاتی و خوشگذرانانه که در رویا های ما وجود دارد. (البته این آمار مربوط به ایالات متحده آمریکاست.) اکثر میلیاردها انسانهای صرفه جویی هستند تا انسانهایی اسراف کار. جالب است بدانید که بیشتر آنها اتومبیل هایی سوار می شوند که حجم موتورش در حدود ۱٫۶ لیتر است. بر خلاف تصور همگان که تصور می کنند، میلیاردرها اتومبیل های دست ساز سفارشی ایتالیایی پر مصرف و گرانقیمت سوار می شوند.

برای نمونه دو فرد معروف که هر دو ثروت زیادی بدست آوردند ولی یکی از آنها از ثروتمندان جهان است و دیگری از تقریباً ورشکسته را با یکدیگر مقایسه می کنیم.

این دو نفر عبارتند از: مایکل جکسون و وارن بافت

وارن بافت

وارن بافت یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. او از میلیاردرهایی است که ثروت خود را از فقر بدست آورده است. او را یکی از موفق ترین سرمایه گذاران جهان می دانند.

بافت انسان فوق العاده صرفه جویی است. و همیشه از سرمایه خود حفاظت کرده است. او لباس های معمولی می پوشد. نه خیاط اختصاصی دارد و نه از فروشگاه های گرانقیمت خرید می کند. و هنوز با اینکه سنی از او گذشته است خودش رانندگی می کند.  در خانه ای زندگی می کند که آن را ۵۰ سال پیش خریده است. آنهم به قیمت ۳۱۵۰۰ دلار! بله این قیمت خانه یکی از ثروتمند ترین افراد جهان است. شاید بتوان وی را یک نمونه کلاسیک از ثروتمندان جهان دانست.

مایکل جکسون

مایکل جکسون یکی از معروف ترین افراد جهان است. وی در دنیای موسیقی نام بزرگی است او میلیون ها دلار بدست آورده و میلیون ها هم از دست داده است. (البته او اکنون که این مطلب را برای یاد بگیر دات کام آماده می کنم، در قید حیات نیست.) و آنچه در این مقاله از او گفته می شود نه بخاطر زیر سوال بردن او نیست چراکه بسیاری افراد این چنین رفتاری دارند. و این فقط یک مثال از افرادی است که فرصت های مالی زیادی بدست می آورند و آن را به راحتی از دست می دهند. فقط بخاطر نگاه اشتباه به ثروت و فقر دانش اقتصادی.

مایکل زندگی پر هزینه ای داشت. او یکبار فقط در یک فروشگاه در حدود ۶ میلیون دلار خرید کرد!

او در کالیفرنیا در سانتاینز زمینی خرید و مزرعه نورلند را که از قسمتهای مختلفی چون نمایشگاه حیوانات، سالن تئاتر و … تشکیل شده بود را ساخت که که برایش ۱۷ میلیون دلار هزینه در بر داشت.

مایکل برای ساخت این مجموعه وام بسیار سنگینی گرفت که در نهایت به بسته شدن و به حراج گذاشتن آنجا منجر شد. او ستاره ای بزرگ و با استعداد بود اما آنچه منجر به شکست اقتصادی او شد دانش کم در مدیریت سرمایه بود.

نتیجه:

اول از همه باید این ذهنیت را که میلیاردر ها باید در خانه های بزرگ زندگی کنند و خدمتکاران آنها را احاطه کنند، راننده شخصی داشته باشند و همیشه ولخرجی کنند را اصلاح کرد. همانطور که دیدید زندگی ساده بافت او را از فقر به جایی رساند که اکنون هست. بنابراین انتخاب او به عنوان یک الگوی اقتصادی شاید چندان هم دور از عقل نباشد.

در مورد مایکل جکسون مشاهده کردید که تصور اشتباه او از میلیاردر ها بیشتر به او ضربه زد تا اینکه برایش مفید باشد. زندگی اصراف کارانه و عدم سرمایه گذاری صحیح علت زمین خوردن او شد.

۸ عادت میلیاردرها

۱- زندگی با صرفه جویی. برای افزایش درآمد خود باید مطمئن باشید که بیش از در آمد خود خرج نمی کنید. اگر در ماه هشتصد هزار تومان درآمد داشته باشید و یک میلیون تومان در ماه خرج کنید. چگونه می توانید ثروتمند شوید؟

۲- وام گرفتن را محدود یا حذف کنید. سعی کنید توانایی های خود را افزایش دهید و خوب کار کنید. به جای اینکه مدام بدنبال وام گرفتن باشید. شما بدون اتومبیل هم می توانید مدتی زندگی کنید. و اگر اکنون مقروض هستید سعی کنید دین خود را زودتر بپردازید تا اینکه بدنبال وام جدیدتری باشید. همانطور که می دانیم دلبستگی های مختلف می تواند به ما در رسیدن به پول زیاد کمک کند. اما اگر این دلبستگی ها را با قرض و وام گرفتن برآورده سازیم این بدهکاری سد راه شما می شود.

۳- رضایتمندی خود را به تأخیر بیندازید. بیشتر افراد نمی توانند ثروتمند شوند چون هر چه را خواسته اند پولش در جیبشان هست باید به زودی فراهم کنند. آنها لذت آنی و کوتاه مدت را به صبر و تحمل و سود درازمدت ترچیح می دهند. به عبارت دیگر این افراد پول خود را برای پر کردن جیب طراحان کیف، کفش، ماشین و … حرام می کنند. اگر شما هم از جمله افرادی هستید که که در برابر طمع خود نسبت به خرید و لذت آنی می توانید مقاومت کنید باید بگویم استعداد میلیاردر شدن را دارید و البته با کمی تأخیر همه آنها را بدست خواهید آورد.

۴- مسئول باشید. اینکه ثروت شما چگونه افزایش می یابد به خود شما بستگی دارد. این چیزی نیست که به رئیس شما یا کس دیگری وایسته باشد. کنترل زندگی خود را بدست گیرید و اگر لازم است روش زندگی خود را تغییر دهید. نسبت به دارایی خود مسئول باشید. شما می توانید از وضعیت خود شاکی باشید و مدام غر بزنیدکه چرا در خانواده ای ثروتمند به دنیا نیامده اید.

۵- به پول احترام بگذارید. بسیاری افراد تمایل داند به پول بدبین باشند. آنها می گویند پول ریشه همه شیاطین است. ولی من به خلاف آن اعتقاد دارم. اعتقاد بنده این است که بی پولی ریشه همه شیاطین است. بسیاری از جنایت ها ریشه در فقر و طبعات آن دارند. همینطور افراد زیادی فکر می کنند اگر پولدار شوند مشکلات زیادی خواهند داشت. ولی حقیقت این این است که اگر بی پول هم باشند مشکلات زیادی خواهند داشت. پس چرا با مشکلات یک کیف پر از پول مواجه نشویم؟

۶- بر روی خود سرمایه گذاری کنید. همیشه در حال آموختن باشید و سعی کنید بر روی خود سرمایه گذاری کنید. فقط با تداوم در یادگیری و افزایش توانایی است که می توانید پول بیشتری بدست آورید. چرا استاد نسبت به شاگرد پول بیشتری بدست می آورد؟ دلیل آن تفاوتی است که بین تجربه و سطح دانش آنها وجود دارد. یادگیری شما باید در دو جهت باشد یکی اینکه توانایی ها  شغلی خود را بالا ببرید و دیگر اینکه دانش سرمایه گذاری خود را افزایش دهید. بله تعجب نکنید همه آنهایی که اکنون سرمایه گذاران موفقی هستند روزی مانند شما بوده اند.

۷- فوق فعال باشید! افراد فوق فعال تمایل دارند هر فکری را به واقعیت تبدیل کنند. اگر برای این افراد هیچ موقعیتی وجود نداشته باشد تا پول در بیاورند آنها فرصت ها را برای خود ایجاد می کنند. فوق فعال بودن صفت قدرتمندی است که می تواند به شخص در گذشتن از هر مانعی کمک کند. در مقابل این افرادی وجود دارند که به آنها واکنشی می گویند. آنها منتظر می مانند تا در زندگی شان اتفاقی خوشایند بیفتد یا شانس در خانه آنها را بزند و بر زندگی خود کنترلی ندارند. ولی متاسفانه این وقایع هیچگاه رخ نمی دهند.

۸- بیشتر عمل کنید. با کار کردن بیش از آنچه انتظار می رود به تدریج متوجه می شوید. فرصت ها می آیند بر در شما می کوبند. مثلاً فرض کنید برای یک شرکت فروشندگی می کنید. و آنها از شما می خواهند در ماه ۵ میلیون تومان فروش داشته باشید حال اگر ۸ میلیون تومان فروش داشته باشید احتمالا رئیس شما مزایای شما را افزایش خواهد داد. و اگر رئیس شما متوجه شما نباشد مطمئن باشید شرکت های رقیب متوجه شما هستند.

یاد بگیر دات کام

زیبـــا شـــو دات کام

مطالب مرتبط

۸ دیدگاه‌

 1. بابک گفت:

  ببخشید مثلا

  [پاسخ]

 2. بابک گفت:

  سلام مطلب خیلی خوب بود واقعا فقط یه چندتا مورد هست یکی اینکه شما فرمودید بیشتر مییلیادرها لباسای ساده و کم قیمت میپوشن ولی من نظرم این نیست درسته شاید بعضیا اونطوری باشن ولی اونایی که اقتصادیترن اونطوری فکر نمیکنن میگن ما برا خرید یه چیزی به جنس اون توجه داریم میگن ما پول نداریم هر ۲ماه یه بار مسلا کفش بگیریم پس میریم یه خوبشو با قیمت بالا میگیریم عوض چندتا ارزون قیمتش

  [پاسخ]

 3. علی گفت:

  مرسیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییی

  [پاسخ]

 4. Keyvan گفت:

  Omidvaram hameye Irani ha ham pool dar shavand

  [پاسخ]

 5. mard salahshour گفت:

  ba doroud ,man yek nevisandeyeh nime herfei hastam .va dar chape ketab,va arzeye an na movafagh.

  [پاسخ]

 6. مرجان گفت:

  من وکیل دادگستری هستم این مطلب را خواندم و بسیار سود مند دیدم امیدوارم فراموشش نکنم چون در امد خوبی دارم ولی متاسفانه هرگز بلد نیستم که قدر پول را بدونم و هیچوقت هیچ پس اندازی ندارم و خودم هم میدونم که عاقلانه نیست.

  [پاسخ]

 7. ثریا گفت:

  من یک هنرمند هستم و در زمینه کارم موفق هستم و دارای دو استاندارد فنی و حرفه ای هستم ولی در مورد فروش اثارم تقریبا شانسی ندارم و در زمینه های دیگر هم کار میکنم و کارها مورد پسند دیگران هم است ولی مشکل کجاست نمی دانم تا میلیارد شدن

  [پاسخ]

 8. فاطمه گفت:

  از خوندن این مطلب لذت بردم و سعی میکنم فراموش نکنم.
  منهم معتقدم ۵۰% موفقیت بسته به فعالیت و فکر پول ساز است و ۵۰% قضیه خوش فکری برای سرمایهگذاری پولی که نتیجه زحمت ماست .
  امروز اگه تلاشی میکنیم باید به این فکر کنیم که نتیجه این زحمت باید تا آخر عمر ماندگار باشه.

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − شانزده =