معضل سینه ی زنانه در مردان

1x1.trans معضل سینه ی زنانه در مرداندلایل بزرگ شدن سینه ها در مردان:بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد.یکی از دلایلی که باعث بزرگی سینه ها در مردان است بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگ.نه تغییری رخ نداده است. البته اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست.
تغییر سطح هورمونها هم میتواند دلیلی برای بزرگی سینه ها باشد.
نوزادانی که در طول دوره بارداری در معرض استروژن قرار میکیرند ممکن است در دوره نوجوانی و بلوغ با بزرگ شدن سینه ها مواجه شوند
با این حال افزایش بافت پستان در مردان مسن شایع تر است .
دلایل زیر هم میتواند به افزایش حجم پستان کمک کند :
داروهایی که برای نارسایی قلب و فشار خون بالا مصرف میشوند .
داروهایی که برای سوزش معده مصرف میشوند
داروهایی که برای بزرگ شدن پروستات مصرف میشوند
افزایش دهنده عملکرد استروئیدها
اگر اندازه افزایش  پستان بیش از ۲ تا ۳ اینچ باشد احتمال ابتلا به سرطان سینه و یا غدد لنفاوی وجود دارد.

1x1.trans معضل سینه ی زنانه در مردان

برای درمان بستگی به میزان افزایش حجم آن گزینه هایی وجود دارد که  شامل موارد زیر است :
• بدون درمان (به خصوص اگر بزرگ شدن پستان در طولانی مدت است و نه بیش از ۲ سال یا تغییر)
• درمان علت بوجود امدن آن . برای مثال ، زمانی که ممکن است دارو منجر به این بزرگی شده باشد باید داروها متوقف شوند یا اینکه نوع انها تغییر یابد تا پستان به حالت عادی برگردد.
• درمان با داروهایی برای  کاهش یا مقابله با استروژن
• جراحی برای برداشتن بافت پستان

بزرگ شدن بافت سینه در مردان

بزرگ شدن سینه در مردان حالتی است که به آن “ژنیکوماستی”  Gynecomastiaگفته می‌شود. ضخامت بافت طبیعی سینه در مردان، معمولاً کمتر از ۲/۵ تا ۳ سانتیمتر است، ولی در حالت ژنیکوماستی، بافت غدد سینه بزرگ می شود. بزرگی سینه ممکن است در یک سمت و یا در هر دو طرف ایجاد شود. ممکن است این افزایش اندازه، موجب حساس‌شدن و دردناک شدن بافت سینه شود.

ژنیکوماستی معمولاً در اثر تغییرات هورمونی، در هنگام بلوغ و یا در طی افزایش سن رخ می‌دهد. هنگامی‌که تعادل بین دو هورمون استروژن (هورمون زنانه) و تستوسترون (هورمون مردانه) به هم بخورد ممکن است سینه‌ها بزرگ شوند.

در حات طبیعی، هورمون‌های جنس مخالف به مقدار بسیار کم در بدن زنان و مردان ترشح می‌شود. برخی داروهایی که بدون نسخه فروخته و مصرف می‌شوند، داروهای غیر قانونی، برخی داروهایی که برای افزایش حجم عضله و دوپینگ استفاده می‌شوند، برخی تومورها و بیماری‌ها می توانند موجب بزرگی سینه‌ها شوند.
این مشکل در چه سنی شایع است؟

ژنیکوماستی بین پسران نوجوان (۱۳ تا ۱۹ سال) شایع است، طوری که ۶۵ درصد از پسران ۱۴ ساله، ژنیکوماستی دارند.

بزرگی غدد پستان در پسران نوجوان بسیار رایج است. حدود یک سوم از این پسران در سن بلوغ دچار این وضعیت می شوند، ولی احتمال بروز این عارضه در بزرگسالی کمتر از یک درصد است. بزرگی غدد پستان اغلب خفیف و بدون درد است، اما یک ‌سوم از مردان در مورد حساس شدن آن اعتراض دارند.
تشخیص مشکل

معمولا علت بزرگ شدن غدد پستان قابل تشخیص است و در اکثر موارد به دلیل مصرف بعضی داروها و یا بیماری کبدی بروز می‌کند. اگر شما نوجوان هستید، احتمالاً به ‌انجام آزمایش نیازی ندارید و بزرگی سینه، طی دو تا سه سال، خود به خود برطرف خواهد شد، اما پسران بزرگ تر و مردان جوان ممکن است به آزمایش نیاز داشته باشند. در چنین مواردی ممکن است نوعی بیماری، عامل ایجادکننده این مشکل باشد.
چه باید کرد؟

در بسیاری از موارد، درمان خاصی مورد نیاز نیست. پزشک شما ممکن است هر ماه‌ اندازه سینه را پیگیری کند و تحت نظر داشته باشد. در ۹۰ درصد پسران نوجوان، ژنیکوماستی در مدت کمتر از سه سال خود به خود برطرف می‌شود. برخی اوقات با قطع مصرف دارویی که به ژنیکوماستی منجر شده ‌است مانند مواد دوپینگ ، مشکل برطرف می‌شود.

در موارد نادری، درمان‌های دارویی برای ژنیکوماستی استفاده می‌شوند، مخصوصا اگر درد و حساسیت وجود داشته باشد. درمان دارویی ممکن است بتواند بافت اضافی سینه را برطرف کند. گاهی برای از بین بردن بافت اضافی، جراحی انجام می‌شود.

اگر علت بزرگ شدن سینه‌ها، بیماری یا تومور باشد، علت اصلی باید درمان شود.

در اغلب مردان، ژنیکوماستی در هر دو سینه مشاهده می‌شود ولی اگر تنها یکی از سینه‌ها برآمده بود باید جهت معاینه دقیق‌تر به پزشک مراجعه شود.

افزایش بافت چربی، ژنیکوماستی نیست.

برخی از پسران و مردان، در قفسه‌ سینه ی خود بافت چربی زیادی دارند و ممکن است این بافت چربی طوری به نظر برسد که ‌انگار سینه‌ها بزرگ شده‌اند. به ‌این حالت “ژنیکوماستی کاذب” گفته می‌شود.

بعضی از مردان هم تنها به دلیل چاقی، دارای سینه های برآمده هستند، اما در بزرگی سینه به دلیل بزرگ شدن غدد سینه یعنی ژنیکوماستی، چاقی موثر نیست.

غده دقیقا زیر نوک سینه متمرکز است، ولی چربی در کلیه مناطق سینه پخش می‌شود.
داروهایی که باعث ژنیکوماستی می شوند

بعضی از مهم‌ترین داروهایی که باعث بروز این حالت می‌شوند عبارت‌اند از: دیگوکسین (لانوکسین) برای بیماری قلبی، اسپرونولاکتین (آلداکتون)، سایمتیدین بلوک‌کننده اسید معده، کتوکونازول (نیزورال) برای عفونت قارچی، فیناستراید (پروسکار) و داناستراید (اودارت) برای بزرگی پروستات.

لازم به ذکر است که داروهای مخدری نظیر آمفتامین، ماری جوانا و هروئین و بیماری کبدی ناشی از افراط در مصرف الکل نیز باعث بزرگ شدن پستان می‌گردند.
آیا سینه مردان هم ممکن است سرطانی شود؟

احتمالاً نه. سرطان پستان در مردان بسیار نادر است. توده‌ای که در اثر سرطان ایجاد شده باشد، معمولاً درست زیر نوک سینه ایجاد نمی‌شود.

خصوصیات و ماهیت بافت سرطانی با بافت حاصل از بزرگ شدن سینه در اثر ژنیکوماستی متفاوت است. سرطان پستان ممکن است موجب فرورفتگی پوست یا ایجاد ترشح خونی از سینه شود. پزشک شما می‌تواند نوع توده را تشخیص دهد و بفهمد که توده، سرطانی است یا نه. اگر در مورد توده‌ سینه هر گونه سئوالی داشتید می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید. در موارد مشکوک ممکن است نیاز به‌انجام ماموگرافی و یا نمونه‌برداری باشد. اغلب برآمدگی‌های پستان در مردان، غیر سرطانی است و مربوط به وضعیتی به نام ژنیکوماستی یا همان بزرگی غدد پستان است، اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود.

اگرچه سرطان پستان در مردان شایع نیست اما امکان‌پذیر است. در دنیا، حدود ۲۰۰۰ مرد در سال جاری مبتلا به سرطان پستان شناخته شده‌اند.

سرعت مرگ ناشی از سرطان پستان در مردان بیشتر از زنان است، یعنی حدود ۴۵۰ مرد در سال به دلیل سرطان پستان فوت می‌کنند و اما بزرگی غدد پستان در مردان چندان خطرناک نیست.

برگرفته شده از مقاله دکتر هومن خلیقی و سلامت نیوز

زیبــا شو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۱۲۸ دیدگاه برای “معضل سینه ی زنانه در مردان”

 1. ارمین می‌گه:

  سلام من بیست پنچ سالم ترنس هستم دارو بزرگ کننده سینه میخورم چند روز در سینه ام حساس میکنم شیر داخلش برای خودش میاد لباس خیس میکنه چکار کنم من قرص دیان میخورم با امپول حتی قطر شیرافرا تو بدن من طبیعی

  [پاسخ]

 2. عرفان می‌گه:

  سلام دوستان من هم ۱ سال است که دچار این مشکل شدم ولی الان حدود ۳ ماه است که تغییر کرده وکمی کوچیک شده یکی از دوستانم همین

  مشکل رو داشت ازش پرسیرم گفت بعد دو سال خوب شده

  اگه روش های دیگه جواب نداد از قرص دانازول استفاده کنید

  [پاسخ]

 3. بهزاد می‌گه:

  سلام.منم.واقعا عاشق داشتن سینه های بزرگم.من هم سایز ۷۵ میبندم.منتها دوست دارم ۷۵ واقعی داشته باشم یا ۸۰ باشه.اما وقتی سوتین میپوشم همش میترسم یکی از رد سوتین از پشت از کمرم متوجه بشه ولی زود باز میکنم.دارم عذاب میکشم.چیکار کنم.عاشق پوشیدن سوتین هستم دوست دارم مثل زنها راحت ببندم سوتینمو.۴ مدل دارم.خیلی ارامش پیدا میکنم وقتی سوتین میبندم.لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 4. armim می‌گه:

  سلام من الان ۱۵ سالم است سر سینه ی بزرگی دارم و خیلی زایع است به نظرتون من چیکار کنم

  [پاسخ]

 5. زهره می‌گه:

  سلام،من پسرم ١۴سال دارد و در دو سینه ان غده وجود داردو ترشح از ان خارج شده است ،،میخواستم راهنماییم کنید ،وبسیار نگران هستم ممنون میشم جواب بدهید

  [پاسخ]

 6. Reza می‌گه:

  سلام من هجده سالمه ورزش زیاد میرم اما به جز سینه هام بقیه نقاط بدنم خوش فرمه ۱۸۸ قدمه ۱۱۵ کیلو هم وزنمه کلا بازو هام پاهام شکمم و… همه خوبن ولی سینه هام نه بالای سینم سفته اما دقیقا زیر نوک سینه هام شله و هر کاری میکنم تغییری نمیکنه بنظرتون چی کنم برم دکتر و اگه آره کدوم دکتر برم؟

  [پاسخ]

 7. سهیل می‌گه:

  سلام دوستان عزیز بنده هم همین مشکل رو دارم خواستم بدونم آیا با ورزش این مشکل برطرف میشود ؟در ضمن برای تمام کسانی که در این صفحه این بیماری رو به شوخی و مسخره گرفتن کمال تاسف رو دارم

  [پاسخ]

 8. mahdiye می‌گه:

  سلام.برادر من ۱۴سالشه و لاغر اندامه. زیر نوک یکی از سینه هاش یه غده کوچیک دردناک هست، آیا این طبیعیه؟؟؟؟

  [پاسخ]

 9. سهراب می‌گه:

  سلام.من ۱۶ سالمه و سینما نوک نداره یعنی پف کرده میشه یه کمک کنین.حدودا ۵ ساله که اینتوریه

  [پاسخ]

 10. reza می‌گه:

  salam man reza hastam man 7sale ke sine haye bozorg daram va kh daram aziat misham az ejbar sootian mibandam chon rahat taram mikham bedoonm rahi has ke sinehamo koochik konm man 115 kh hastam vali sineham bish az had bozorge

  [پاسخ]

 11. amin می‌گه:

  سلام دوستان،من اکثر کامنت هارو‌ خوندم،دوست دارم تجربه خودم رو با شما در میان بزارم،من ۲۹ سال سن دارم و تقریبا ۱۵ سال واقعا عذاب کشیدم،مثل نرفتن استخر،نپوشیدن تیشرت،خجالت کشیدن تو جمع های دوستانه و …
  من تو این مدت از پدر مادرم هم مخفی میکردم تا جایی که دیگه واقعا خسته شدم و به این فکر کردم بزار دکتر برم،حتی دکتر رفتن هم خجالت میکشیدم تا اینکه به این فکر کردم که دیدن دکتر خیلی بهتر از این عذابه،دوستان من باشگاه هم رفتم ولی فرقی نکردم تا بالاخره چند وقت پیش رفتم و جراحی کردم،تنها کسی هم که بدن من دید خود دکتر بود ،واقعا بعد این همه مدت حالاتازه راحت شدم و به شما هم پیشنهاد میکنم خجالت بزارید کنار و یک عمر راحت شوید درضمن هزینه عمل هم ۲ میلیون شد

  [پاسخ]

  arash پاسخ در تاريخ فروردین ۸م, ۱۳۹۵ ۲۳:۰۱:

  سلام. عمل شما با بیهوشی بود یا بیحسی موضعی؟ لطفا بفرمایید پیش کدوم دکتر عمل شدید؟

  [پاسخ]

  amin پاسخ در تاريخ فروردین ۱۴م, ۱۳۹۵ ۱۰:۳۵:

  بیهوشی(البته بستگی به بیمار داره)

  دکتر امیر هوشنگ نصیری

  [پاسخ]

  امید پاسخ در تاريخ تیر ۱۷م, ۱۳۹۵ ۲۰:۲۷:

  سلام میشه بیشتر توضیح بدی عملت چقدر طول کشید؟ برای عمل نیاز به همراه هست؟ آثار جراحی باقی میمونه یا از بین میره؟ بعد از عمل میشه لباس پوشید؟ من شاغلم بعدش میتونم برم سر کار به شکلی که همکارام متوجه نشن عمل کردن؟ ممنون میشم توضیح بدی.

  [پاسخ]

  amin پاسخ در تاريخ دی ۱م, ۱۳۹۵ ۰۵:۳۸:

  سلام دوست من ببخشید که دیر جواب سوال شما رو دیدم
  عمل که تقریبا ۲ ساعت شاید هم کمتر زمان برد
  برای سوال همراه هم چون من بیهوش شده بودم همراه حتما میخواست
  آثار جراحی به اندازه یک زخم خیلی کوچیک که اصلا هم مشخص نیست چون من چندباری استخر هم رفتم کسی متوجه نشد
  سوال لباس پوشیدن متوجه نشدم ولی من بعد از چند روز استراحت سر کارم رفتم البته خیلی نیاز به استراحت نداره ولی من دقیقا اواخر اسفند عمل کردم که استراحتم داشتم
  بعد از عمل هم یک زیرپوش بسیار تنگ و کشی از داروخانه تهیه کردم که مدت ۱ ماه تنم کردم برای اینکه فرم سینه تغییر نکنه
  در اخرم استرس سرکار نداشته باش به هیچ عنوان مشخص نمیشه
  یه نکته هم بگم انتظار نداشته باش سینت بعد عمل کاملا صاف بشه ولی انقدری خوب میشه که من خیلی راحت تیشرت میپوشم و استخر هم هر هفته میرم

  [پاسخ]

 12. احمد می‌گه:

  سلام بی معرفتها من به اغلبتون پاسخ دادمو راهنمایی چرا کسی جواب منو نمیده

  [پاسخ]

 13. احمد می‌گه:

  سلام سینا جون خوشحالم از آشنایت آفرین چه عجب یکی پیدا شد دوست داره سینه زنانه داشته باشه خیلیم خوب من که این طوریم از دستگاه وکیوم استفاده کن اگه سوتین میزنی سوتین فرم دهنده سینه بزن کلا با سینهات خیلی ور برو بزرگ میشه اگه نشد دیگه برو با مشورت پزشک پروتز سینه بزار شمارتو برام بفرست تا باهم بیشتر آشنا بشیم جوابمو بده ممنون

  [پاسخ]

 14. احمد می‌گه:

  سلام من ۳۴ سالمه بر عکس همه دوست دارم سینه هام بزرگ باشن و زنانه الان سوتین ۷۵ میزنم و خیلی خوب میخوام سایزشو ببرم به۸۵ کمکم کنید آیا میتونم پروتز بزارم احساس آرامش خوبی داره

  [پاسخ]

 15. علی می‌گه:

  سلام من مشکلم اینه که دچار ژنیکوماستی یه طرفم خیلی زجر میکشم هفده سالمه از پنزده سالگی شروع شده تاالان که دیگه سینه سمت راستم خیلی بزرگ شده اصلا روم نمیشه برم دکتر یعنی محاله برم دکتر بعضی وقتاهم به سرم میزنه یه بلایی سر خودم بیارم دیگه خسته شدم یکی هست کمکم کنه من حاظرم سینه هام بزرگ باشن ولی حدعقلش جفتش یه اندازه باشه نه فقط یه طرف تروخدا کمکم کنید خواهش میکنم دیگه خسته شدم از زندگی

  [پاسخ]

  milad پاسخ در تاريخ فروردین ۱۶م, ۱۳۹۵ ۲۲:۲۶:

  slm ali jan,agha manam be hamin moshkel docharam,daghighanam az senne shoma in moshkel baram pish umad,Dr raftam khodaro shokr goft hich khatari nadare,faghat mimune bahse bad formish ke unam Dr goft ta senne 23-4 salegi hal mishe,tasmim gereftam felan az gene mardane estefade konam ta shayad khub beshe dige genam lazem nabashe,agar nashod jarahi mikonam,shoam narahat nabash azizam,in aslan moshkeli nist ke bekhay khodeto azyat koni,tahamolesh sakhte vali darman mishe(khoda bara ma intori khaste)

  [پاسخ]

 16. محمد می‌گه:

  سلام من هم یه زمانی نا امید بودم و از این مشکل رو هنوز دارم ولی این رو هم در نظر داشته باشین،من همیشه فکر میکردم فقط خودم اینطوری هستم ولی شما خودتون کامنت ها رو نگاه کنید خیلی زیادن ما أفراد زیادی هستیم که از این مشکل رنج میبریم،اتفاقا هیچ وقت فکر نکنید گفتن این مشکل به پدر یا مادر خجالت اوره،می خوای تمام زندگیت به خاطر این خجالت مورد تمسخر قرار بگیری،پدر و مادر صلاح فرزند رو میخوان .این درد،درده بدیه اونایی که این رو ندارن شما رو مسخره میکنن در ضمن خدا همه که بدون عیب نیافریده،من دوستی دارم که ١٣٠کیلو وزن داره ولی پسر بسیار باهوشی که در المپیاد های کشور مقام میاره اگه اونم بخواد به وزنش فکر کنه باید خودکشی کنه.هیچ وقت ناامید نشین به باشگاه بدنسازی برین و با هدف خوش اندام شدن تلاش کنید

  [پاسخ]

 17. Said Mudaser می‌گه:

  او لطفعاً جواب من را بتین

  [پاسخ]

 18. Said Mudaser می‌گه:

  سلام من ١٨ سال عمر دارم و ۵ سال میشه که من هم همین مشکل را دارم نزد چندین داکتر مراجعه کردم اما همه شان به یک نظر نیستن بعض شان میگن که هورمون های زنانه ات بیشتر است بعض شان میگن که جلدی است مه اصلاً نمیفهمم که واقعاً چی باید کنم حتا از زنده گی ام سیر شدم لطفاً من را کمک کنید و آه نا گفته نماند که مه بروستات هم هستم ایا امکان این است که این همه بزرگ شدن سینه هایم تاثیر پروستات باشد لطفاً من را کمک کنید …..

  [پاسخ]

 19. سینا می‌گه:

  سلام من خیلی دوست دارم بدون از دست دادن حالت مردانه سینه های بزرگی داشته باشم بدون جراحی لطفا یه نفر کمکم کنه.

  [پاسخ]

 20. امیر می‌گه:

  با سلام خسته نباشید من ۲۰ کیلو اضافه وزن دارم شکم دارم سینه هام تازگی بزرگ شده به نظر شما این مشکل با ورزش کردن و وزن کم کردن درست میشه؟ جوابشو به ایمیلم بفرستین

  [پاسخ]

 21. محمد رضا می‌گه:

  سلام من ۱۷ سالمه سینه هام خیلی بزرگ بود و همیشه مسخره میشدم و ۶ سال استخر نرفته بودم و چاقم بودم تصمیم گرفتم ورزش کنم و الان ماهی چند بار استخر میان انشاالله میخوام از دستتش راحت شم

  [پاسخ]

 22. اوژن+کیایی می‌گه:

  سلام من ۱۳ سالم هست و طی ۶ ماه اخیر اضافه وزن داشتم و سینه هام قبلا بافت چریی نداشت ولی الان زیاد شده و وقتی می دویم حرکت می کنه و البته کمی هم شکم دارم و چاق شدم ممکنه از اضافه وزن باشه یا نه چون از ۴۰ کیلو به ۶۵ کیلو رسیدم و قدم ۱۶۰ هست

  [پاسخ]

 23. saeed می‌گه:

  سلام من ۱۵سالمه و از بچگی تپل بودم و کمی سینه هام بزرگ بود الان تقریبا نسبت به قبل لاغر شدم ولی سینه هام هیچ تقیری نکرده و این مایع آبرو ریزیه الان حدود ۲ماه بدنسازی میرم ولی بیشتر اطرافیانم میگم قدت میسوزه من باید چی کار کنم میشه راهنمایم کنید

  [پاسخ]

 24. محمد می‌گه:

  سلام. من محمد ۱۶ سالمه. منم دو تا سینه هام بزرگن.قدم هم بلنده واین خیلی بد تره.خجالتم میکشم به بابام بگم بریم دکتر . واقا خیلی افسرده شدم. من تا حالا تو عمرم فقط دو بار استخر رفتم و ۳ ساله که تی شرت نپوشیدم. دارم به این نتیجه میرسم که کاش یه اتفاقی می افتاد می مردم. کاش

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ شهریور ۱۸م, ۱۳۹۴ ۰۰:۵۰:

  داداش ناراحت نباش پسرعموی منم این مشکلو داشت رفت بدنسازی سینه هاش خیلی خوش فرم شدن

  [پاسخ]

  شاهین پاسخ در تاريخ شهریور ۱۹م, ۱۳۹۴ ۱۶:۴۸:

  محمد جان منم وضعیت مشابه شما داشتم الآن بعد چن سال خیلی بهتر شده ولی هنوز فرم طبیعی نداره
  اینکه گفتید خجالت میکشید بگید دقیقا برامن هم بوده که متأسفانه یه اشکال فرهنگیه

  [پاسخ]

 25. ناشناس می‌گه:

  من سیزده سالمه هیکلم میزونه لاقر هستم اما سینه هام نوکشان سفت شده و کمی بزرگ شدن چی کار کنم لطفا جواب

  [پاسخ]

 26. Nima Gh می‌گه:

  سلام

  خواهشا جواب بدید

  من ۱۵ سال دارم ولی سینه هام نوک ندارد مثل بقیه پسر ها چیکار کنم؟

  [پاسخ]

 27. Amir می‌گه:

  سلام ببخشید من یک سوال داشتم و سوالم اینه ک ایا خود ارضایی باعث بزرگ شدن سینه میشه یا نه خواهش میکنم جواب بدید

  [پاسخ]

 28. علی سینا می‌گه:

  سلام دوستان.همتون گفتین بریم پیش دکتر . ولی نگفتین پیش چه دکتری؟
  متخصص چه رشته ای؟

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ تیر ۸م, ۱۳۹۴ ۱۳:۲۸:

  دکتر غدد و هورمون

  [پاسخ]

 29. معین می‌گه:

  راست میگی منم سینم بزرگه کی روش میشه به باباش بگه پستونم مثل زن بزرگه

  [پاسخ]

 30. Alireza می‌گه:

  بچه ها یکی از علت افتادگی سینه خودارضایی چون خود ارضایی باعث بد فرم شدن هیکل میشه

  [پاسخ]

 31. علی می‌گه:

  اخه بدبختی ادم روشم نمیکنه به پدر مادرش بگه و درخواست دکتر رفتن کنه . جراحی هم کنی امکان داره درست جوش نخوره و عفونت کنه و کلی بدبختیه دیگه که وظعش از الآنشم بدتر میشه دیگه . بزرگ بودنش باعث میشه همش به خاطر پوشوندنش غوز کنی کمرت هم آسیب ببینه . باشگاه هم فقط به درد کسایی میخوره که چربی دارن نه غده .

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ اسفند ۷م, ۱۳۹۴ ۰۰:۰۱:

  سلام علی جان به نظرم بهتره باهاش کنار بیای و این خجالتها رو بزارید کنار بنده خدا برو حال کن خدا بهت داده دیگه خونوادت میدونن چرا قوز کنی راحت باش اگر هم میبینی خیلی اذیتت میکنه سوتین بزن راحت تو رو خدا خجالتها رو همگی بزاریم کنار من به نظرم بالاتر از عابرو جان آدمه که مهمه دست به سینهات نزن طبیعتشو حفظ کن من خودم سینه هام عادیه ولی کلی باهاش ور رفتم الان سایز سینم ۷۵ از هیچی هم خجالت نمیکشم قشنگ سوتین میزنم دست به سلامتیت نزن چیزیه کع خدا داده خدا حافظ

  [پاسخ]

 32. MONSTER می‌گه:

  با سلام دوستان دوسه سالی هست سینه هام بزرگن تا امسال که با دمبل کار کردم و بالای سینه هام سفت و عضله اییه ولی نوک و زیر سینه ها شل و بزرگن ولی وقتی هوا سرده نوکشون سفت و سینه ها کاملا جمع و طبیعی میشه

  قد۱۸۴
  وزن۹۰

  در ضمن بوکسور هم هستم

  [پاسخ]

 33. KORUSH می‌گه:

  همه ی بدنساز ها ارزوی داشتن سینه هایی بزرگ و ستبر را دارند شمایی که به این بیماری دچار شدی دو راه داری
  ۱٫با یاس و نا امیدی بشینی گوشه ی خونه و خجالت بکشی
  ۲٫بری باشگاه بدنسازی و با انجام تمرینات سینه با وزنه و تمرینات هوازی مشکل و عیب خودت رو به یک حسن تبدیل کنی در ضمن مثلا اگه روی سینه کار کنی عضله ها بیشتر از چربی شده و سینه هات سفت و محکم میشه
  خیالت راحت خدا بزرگه تو یه قدم بردار تا خدا کمکت کنه
  نهایتش اینه که میری بیمارستان یه میلیون میدی تو چهار ساعت عمل میشی و میایی خونه و سلام و نامه تمام و دوست عزیزی که گفتی سوتین ببند امید وارم برات این مشکل پیش بیاد اون وقت خودم بیام برات ببندم

  [پاسخ]

  معین پاسخ در تاريخ خرداد ۱۲م, ۱۳۹۴ ۱۶:۵۸:

  منم سینم بزرگه خجالت میکشم برم بیرون ۱۴ سالمه نمیدونم چی کار کنم خدا کنه برطرف بشه

  [پاسخ]

  احمد پاسخ در تاريخ اسفند ۷م, ۱۳۹۴ ۰۱:۵۲:

  سلام معین جان داپاش خجالتو بزار کنار آخه آخرش که چی تا کی میخوای گوشه خونه بمونی بیا بیرون و نترس دعا کن تنت سالمه تازه باید شکر خدا کنی پیش خودت فکر کن دور از جونت اگه ناراحتی جسمی داشتی و نمیتونستی راه بری چی بیا بیرون نگران نباش قشنگ سینهاتم بده جلو و سر بالا راه برو جونت سلامت من خودم سینهام بزرگه که هیچ تازه سوتینم میزنم خودش حالی داره رازی باش به رضای خدا

  [پاسخ]

 34. ابوالفضل می‌گه:

  بچه ها منم مشکل شمارو داشتم .بهتون یه راه حل میگم که صد در صد جواب میده چون هم خودم و هم دوستام ازش نتیجه گرفتن.البته اینم بگم که منو دوستام فکر میکردیم ژنتیکی مشکل داریم چون سینه هامون کم کم داشت نیازمند سوتین میشد.حالا راه حل:باشگاه بدنسازی برید و حرکت پارالل (سرچ کنید اسم حرکتشو) رو در تعداد زیاد انجام بدین بلافاصله ۲۰دیقه تردمیل و بعدش دوباره پارالل برید.حرکت پارالل چربی زیر سینه رو میسوزونه به سرعت و تبدیل به ماهیچه میکنه.ایمیلمم میزارم برای توضیحات بیشتر .nashkapor

  [پاسخ]

  محمدرضا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۳م, ۱۳۹۳ ۰۳:۴۴:

  دمت گرم

  [پاسخ]

  علی پاسخ در تاريخ فروردین ۴م, ۱۳۹۴ ۰۱:۱۵:

  آقا ابوالفضل میشه توضیحات بیشتری بفرمایید

  [پاسخ]

 35. رامتین کاووسی می‌گه:

  من ۱۴ سالم هست و از همین امسال دیدم داره سینه همو بزرگ میشه البته من کمی هم چاق شدم امسال ولی سینه های اول
  طبیعی بود و بعد از شیش ماه هر کدام اندازه ی یک مشت شدند قدم ۱۶۵ و وزنم ۶۲ هست البته کمی شکم هم دارم ولی سینه هام خیلی بزرگ ترند باید چی کار کنم نوکشان هم خیلی تیز شده

  [پاسخ]

  ولی پاسخ در تاريخ دی ۲۲م, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۳:

  سلام.۱۵ سالمه.چاق هستم البته دارم کم میکنم و حدود یک ماه بدون هیچ دارویی فقط با کمتر خوردن ۲ کیلو کم کردم.
  قد من ۱۷۰ و وزن من ۸۷ کیلو هست.سینه هام حدود ۲ یا ۳ ساله خیلی بزرگ شده تا پارسال حتی موقع دویدن هم سینه هام تکون نمیخورد اما الآن یکم راه برم خیلی ضایع میشه.الآن واقعا بزرگ هستن و من که تا حالا استخر نرفته بودم قصد داشتم برم دیگه عمرا جرءت نمیکنم برم.خوب میشه یا نه ؟ عمل که نمیتونم بکنم چون خونوادم نشنیده مخالفم.یکی کمکم کنع

  [پاسخ]

  Ali پاسخ در تاريخ دی ۲۶م, ۱۳۹۴ ۰۳:۲۰:

  اییی خدااا منم عییین تو بخدا ارزو میکنم بمیرم راحت شم اه

  [پاسخ]

 36. ناشناس می‌گه:

  بهترین راه حل سوتین

  [پاسخ]

 37. محمدرضا می‌گه:

  سلام من ۱۶ سال دارم وحدود ۴ سال است که سینه هام خیلی بزرگ شدن حتی از عکس هم بزرگ تر/از خجالت حتی به استخر هم نمیرم تیشرت هم نمیپوشم که سینهام پیدا نشن/تا الان دکتر هم نرفتم حتی روم نیشه برم دکتر/لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

  مهران پاسخ در تاريخ دی ۲۷م, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۵:

  عزیز منم مشکل تورو دارم
  بعضی وقتا فکر میکنم تی اسم
  تا الانم نتونستم برم دکتر
  دارم دیوونه میشم
  کاشکی یکی یکم درک میکرد
  درد خودمون ی طرف
  تمسخر بقیه ی طرف

  [پاسخ]

  محمد رضا پاسخ در تاريخ تیر ۱۶م, ۱۳۹۴ ۱۳:۳۰:

  هیچ مشکلی نیست که تو دنیای امروزی حل نشه، باید برید پیش جراح سر پایی بدون بیهوشی، چربی سینتو خارج میکنه، توی گوگل بگرد کلی دکتر این عمل ساده رو پیدا میکنی،و هیچ خجالتی هم نداره مثل خیلی مشکلات فیزیولوژی دیگه میمونه

  [پاسخ]

 38. امیر می‌گه:

  فقط با ورزش کردن . خیلی راحتتر از اون چیزی که فکرشو کنید

  [پاسخ]

 39. امیر می‌گه:

  فقط با ورزش کردن .خیلی راحت

  [پاسخ]

 40. سعید می‌گه:

  پیش چه دکتری باید رفت؟

  [پاسخ]

 41. امیر می‌گه:

  منم مثل حامدم دکتر خواهشن جواب خو حتماباید ویزیت بگیری با جون و دل جواب بدی؟مهض رضای خدا درکمون کن

  [پاسخ]

 42. امیر می‌گه:

  سلام (دیدی فقط من جواب دادم)

  [پاسخ]

 43. امیر می‌گه:

  سلام من ۱۶سالمه و از ۱۴-۱۳سالگی این مشکلو دارم هر دو تا شون هم اندازه ان و درد نداره اویزون نیست و تو سرما و یا اوردن فشار بهش عادی میشه هم قدم هم وزنم استانداردن خواهشن بگید چیکار کنم؟ تو تا بستون عقده ی پوشیدن یه تیشرت به دلم موند خواهشا جوابم رو بدید همینجا و همین باعث میشه خونه نشین باشم .خواهشن جواب بدید

  [پاسخ]

 44. حمید می‌گه:

  با سلام
  تو رو خدا یه سوال می پرسم هرکی می تونه جوابم رو بده…
  من ۲۰ سالمه(پسر هم هستم) و تقریبا از ۱۸ سالگی یکی از پستونام نسبت به اون یکی بزرگتر شده و تا الان به همون صورت مونده نه بزرگتر شده و نه کوچکتر،بزرگیش نسبت به اون یکی کاملا مشخصه،اون یکی پستونم حالت طبیعی شو داره و هیچ مشکلی نداره و لی این یکی نمی دونم چرا این جور شده به طوری که هیچوقت تیشرت نمی پوشم چون که واضحه و همیشه باید پیرهن بپوشم که اونم یه جورایی معلومه.
  تورو خدا هرکی می تونه راهنماییم کنه.
  با تشکر

  [پاسخ]

 45. امیر می‌گه:

  سلام من نزدیک ۱۶ سالمه و سینه های نسبتا بزرگی دارم قدم ۱۸۲ و وزنمم ۹۴ کیلو هست میخواستم بدونم آیا اندازشون خود به خود خوب میشه یا نه

  [پاسخ]

 46. مهران می‌گه:

  خوب عزیزان اگه کسی پاسخگو نیست مرض دارید که نظر خواهی میکنید؟
  خویکی جواب بده

  [پاسخ]

 47. حسین می‌گه:

  سلام سوال من نحوه کوچک کردن سینه ام بوده نه اینکه برم استخر چه حرکتی کنم چه قرصی بخورم پیش چه دکتری برم برا خلاصی از سینه ام توروخدا اگه مطلبی میدونین بگین بهم ۱۷سالمه ۵۴کیلو وزنمه چاقم نیستم که بگم چاقی باعث تجمع چربی شده چیکار کنم جوابو تو همین صفحه بدین

  [پاسخ]

 48. مهران می‌گه:

  سلام
  من از ١٣_١۴ سالگی سینه هام شروع به بزرگ شدن کردن وتا الان که
  ١٩سالمه بهتر نشده که هیچ خیلی بدترهم شده مثل عکس بالا
  قدم١٧١ ووزنم۶٧ کیلویه
  تورو قران کمک کنید ارزوی یه استخر به دلمون مونده

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۳م, ۱۳۹۴ ۱۱:۰۰:

  بهترین راه حل سوتین است خودم هم امتحان کردم به تو هم پیشنهاد می کنم

  [پاسخ]

  بنده خدا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۲م, ۱۳۹۴ ۲۱:۱۶:

  راست میگه

  [پاسخ]

 49. رضا می‌گه:

  سلام من ۱۴ سالمه و قدم ۱۷۰ و وزنم ۵۳ سینه هام حدودا بزرگه، از اون بدتر نوک سینه هام حالت پف کرده داره ولی در سرما یا فشارش میدم جمع میشه وکوچک میشه خواهشا کمکم کنید

  [پاسخ]

  بیژن پاسخ در تاريخ مرداد ۳م, ۱۳۹۳ ۱۰:۲۰:

  سلام من هم مشکل رضا رو دارم و سنم هم ۱۴ است با این فرق که قدم ۱۸۲ و وزنم ۹۳ کیلو هست خواهش میکنم کمک کنید چون تو مدرسه منو مسخره میکنند و مجبورم از لباس های تنگ زیر لباس فرم استفاده کنم تا بزرگی سینه هایم نمایان نشود.

  [پاسخ]

 50. علی می‌گه:

  سلام من ۲۶ سال سن دارم.نزدیک ۱ سال هست که یعد از اینکه باشگاه بدنسازی رو نمیرم سینه های من به شکل عجیبی به شکل زنانه در آمده و به سمت بیرون برامده شده.مخصوصا نوک آن ها.آیا با برگشت به باشگاه میتونم باز پهن و سفت بشن؟یا به دکتر مراجعه کنم؟اگر ممکنه جوابشو تو همین صفحه بدید

  [پاسخ]

  saeed پاسخ در تاريخ خرداد ۷م, ۱۳۹۳ ۱۹:۰۴:

  بری بدنسازی فک کنم خوب شه.یکی از عوامل ایجاد این مشک.استفاده از دارو ها ی مخصوص بدنسازان هست.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۷م, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۸:

  یکی از عوامل ایجاد این مشکل داروها و قرصای مخصوص بدنسازی هستش.شاید بری بدنسازی درست شه.

  [پاسخ]

 51. حسین می‌گه:

  سالمه سینه هام بزرگه نه زیاد ولی به حالت آویزان وزنمم زیاد نیست ۵۵کیلو هستم ۱۷۰هم قدم حاظرم تمام زندگیمو بدم چون دیگه از دستش خسته شدم نمیدونم چیکار کنم فقط بغیر از عمل جراحی هرکاری غیر عمل باشه انجام میدم دیگه کلافه شدم ازش رنج میبرم همش تو آینه خودمو میبینم داره آبروم میره کمکم کنین چیکار کنم اونقدر خجالتم میاد که نمیتونم برم استخر یا…میترسم مسخرم کنن.

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۷م, ۱۳۹۳ ۱۹:۱۴:

  چرا اینقد ناامیدین شما؟برین استخر حداقل ده یا بیست نفر اونجا اینشکلین.وزنت چقدره؟منم یه موقعی میترسیدم برم استخر.ولی رفتم دیدم مشکلی نیس

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ شهریور ۲۲م, ۱۳۹۳ ۰۹:۲۲:

  با سلام بابا مشکل شما خیلی راحت که یه رزیم درست با ورزش سینه بسیار راحت میتونید سینه هاتونو ماهیچه کنید کار نداره من بدن سازم خیلی ها این مشکل بزرگی سینه رو داشتن با انجام حرکت های مثل شنا و پرس سینه وبالا سینه وقفسه دستگاه میتونید سینه هاتونو ماهیچه کنید .

  [پاسخ]

 52. ارمین می‌گه:

  با عرض سلام و خسته نباشید من ۲۲ سالم و سر سینه های من پف داره دنبال یک راهم که پفش بخابه آجزانه از شما کمک میخام.

  [پاسخ]

 53. محمد می‌گه:

  با سلام بنده پنجاه ساله هستم مدت بیست روز است که نوک داخل پستانم یه کمی بزرگ شده و اگه دست بزنم درد میکنه ویه مرتبه هم سونوگرافی کردم دکتر هم گفت چیزی نیست لطفا بنده را راهنمایی کنید با تشکر

  [پاسخ]

 54. محمد می‌گه:

  با سلام بنده پنجاه ساله هستم مدت بیست روز است که نوک داخل پستانم یه کمی بزرگ شده و اگه دست بزنم درد میکنه ویه مرتبه هم سونوگرافی کردم دکتر هم گفت چیزی نیست لطفا بنده را راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 55. ملینا می‌گه:

  سینه هام خیلی کوجیک داره رنج میده نمیدونم چی کار کنم قد و وزن متوسطی دارم چی کار کنم چه دارو یا روشی رو امتحان میکنید؟

  [پاسخ]

 56. محمد می‌گه:

  سلام محمد هستم متولد ۷۴ ! ۱۷۲قد و ۶۴وزن و سینه هام مانند عکس بالا است همچنین حالت آویزون!درد نمی کنن وخون ریزی ندارن! فقط فرم بسیار بدی دارند! همچنین سر سینه هایم صفت است!هیچ نوع دارویی هم تا جایی که یادم می آید مصرف نکردم!تمام حالت یک پسر هم دارم مثل ریش و موی بدن و….باید پیش چه نوع پزشکی برم؟ با عمل جراحم مشکلی ندارم….
  اگر می توانید یک پزشک هائز برای من معرفی کنید…. با تشکر

  [پاسخ]

 57. رضا می‌گه:

  سلام به همگی
  من رضام متولد ۷۴ هستم میخواستم بپرسم من تقریبا چن سالی هستش که نوک سینه هام حالت پف مانند دارن خیلی وقت پیشا درد میکردن وقتی به داخل فشارشون میدادم ولی حالا درد نمیکنن فقط پفی شکل موندن وقتی سردم میشه یا بدنم کز میکنه درست میشن ولی وقتی کمی میگذره به حالت عادی بر میگردن.میخواستم بدونم ایا به مرور زمان درست میشه؟؟ به چه دکتری باید مراجعه کرد؟؟

  [پاسخ]

 58. ابوالفضل می‌گه:

  با سلام دکتر.من۱۴سالمه و حدود یک ساله که اینطوریه:نوک سینم باد کرده.
  چربی تو کل سینم هست.قدم ۱۵۲ تقریبا.وزنم۶۰کیلو.واقعا دیگه خسته شدم.
  حالم از خودم بهم میخوره…
  سینه هام آویزونه لطفا اگه بجز جراحی راهی هست بگین ممنون میشم.چون خانواده من با جراحی %۱۰۰مخالفن خودم هم همینطور…ممنون

  [پاسخ]

  ناشناس پاسخ در تاريخ خرداد ۷م, ۱۳۹۳ ۱۹:۲۲:

  تو سن تو این مشکل عادیه.بزرگتر شی به احتمال زیاد از بین میره این حالت

  [پاسخ]

 59. حسام می‌گه:

  سلام.من ۱۸ سالمه وزنم ۷۸…الان حدود ۶ساله که از بززرگی سینه رنج میبرم چاق هم نیستم رفتم دکتر بهم قرص ویتامین ای داد ام خوب نشد دیگه خودم خسته شدم بجز عمل راه دیگه ای هست؟

  [پاسخ]

 60. mj می‌گه:

  سلام من یه پسر ۱۷ ساله ام سینه های من نمیدونم چرا ولی فکر کنم برا جمع شدن چربی در محل سینه هام سینه هام یکم بزرگتر از حالت معمول چی کنم که کوچک شه.(یه کم اضافه وزن دارم)

  [پاسخ]

 61. محمد می‌گه:

  سلام.من ١۵ سالمه و سینه هام بسیار بزرگ و به صورت اویزون در اومده و إز این موضوع بسیار رنج میبرم. به سوتین میبندم و إز این موضوع خیلی ناراحتم ایا راهی به جز عمل وجود داره برأی کوچک کردن؟

  [پاسخ]

  دکتر amiri پاسخ در تاريخ دی ۲۷م, ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹:

  با سلام خدمت شما
  راه میرید چطو هستن میشه بگید

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰م, ۱۳۹۳ ۱۴:۱۰:

  سلام اگه بدو کنم تکون میخوره وگرنه راه میرم هیچ مشکلی ندارم فقط افتادن

  [پاسخ]

  امیر پاسخ در تاريخ شهریور ۱۱م, ۱۳۹۳ ۰۲:۴۱:

  سلام من ۱۶سالمه و از ۱۴-۱۳سالگی این مشکلو دارم هر دو تا شون هم اندازه ان و درد نداره اویزون نیست و تو سرما و یا اوردن فشار بهش عادی میشه هم قدم هم وزنم استانداردن خواهشن بگید چیکار کنم؟ تو تا بستون عقده ی پوشیدن یه تیشرت به دلم موند خواهشا جوابم رو بدید همینجا و همین باعث میشه خونه نشین باشم .خواهشن جواب بدید

  [پاسخ]

 62. شاهین می‌گه:

  ۲۰سال سن دارم.گوشه های داخلی سینه ام خالی هستند.اصطلاحا چاله دارند.راه حل؟

  [پاسخ]

 63. azar می‌گه:

  با سلام.خانمی هستم ۲۸ ساله که ۵ سال است ازدواج کردم ،حدود ۲ ماه است در سینه سمت چپم به خصوص سمت زیر بغل احساس دردهای متناوب دارم.با توجه به اینکه قاعدگی نامنظمی دارم و تنبلی تخمدان نیز دارم و به همین دلیل به مدت ۳ دوره از قرص مدروفم۵ استفاده کردم میخواستم بدونم ایا این درد خطرناک است یا خیر.در ضمن هیچ سابقه ار ثی در مورد سرطان سینه در خانواده ام ندارم.لطفا راهنمایی ام کنید.ممنونم

  [پاسخ]

 64. سهیل می‌گه:

  سلام من بر عکس همه پسرها دوست دارم فرم سینه هام تا حدی زمانه بشه تورو خدا بگید چیکار کنم سینه هام زنانه بشه ایا راهی هست؟

  [پاسخ]

 65. خلیل عطایی می‌گه:

  باسلام بنده یک جوان ۳۲ساله هستم که تقریبا از سن ۱۶ سالگی با این حالت بزرگی سینه مواجه هستم.ودر خیلی موارد هم باعث خجالت من شده.واین حالت بزرگی سینه در هردو پستانم موجود هست.لازم به ذکر است که برامدگی سینه های من بعد از عمل انزال بیشتر هم میشود.که خود بنده را هم اذیت میکند.درزیر هردو سینه ام یک غده به اندازه تقریبا ۳سانتی متر وجودارد که اگر هم فشارش بدهم اذیت میشم. این حالت طوری که بنده رو از فعالیتهای ورزشی مثل شنا سرخورده کرده.حالا من از اقای دکتر تقاضامندم منو راهنمایی کنه که ببینم.این یک بیماریه.یا نه برام خطر داره.بعدشم درمانش به چه شکله.چطور میتونم از شرش خلاص بشم
  با تشکر .خلیل

  [پاسخ]

  ali پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۶م, ۱۳۹۳ ۲۳:۱۶:

  باسلام بنده یک جوان ۳۲ساله هستم که تقریبا از سن ۱۶ سالگی با این حالت بزرگی سینه مواجه هستم.ودر خیلی موارد هم باعث خجالت من شده.واین حالت بزرگی سینه در هردو پستانم موجود هست.لازم به ذکر است که برامدگی سینه های من بعد از عمل انزال بیشتر هم میشود.که خود بنده را هم اذیت میکند.درزیر هردو سینه ام یک غده به اندازه تقریبا ۳سانتی متر وجودارد که اگر هم فشارش بدهم اذیت میشم. این حالت طوری که بنده رو از فعالیتهای ورزشی مثل شنا سرخورده کرده.حالا من از اقای دکتر تقاضامندم منو راهنمایی کنه که ببینم.این یک بیماریه.یا نه برام خطر داره.بعدشم درمانش به چه شکله.چطور میتونم از از شرش خلاص شم و آیا عمل جراحی لازم است . در ضمن وقتی با همسرم همبستر میشم همسرم دست که میزنه اذیت شده و شیر ازش میاد . لطفا منو راهنمایی کنید .

  [پاسخ]

 66. خرم آبادی می‌گه:

  من ۱۸ سالمه تو ۱۳ سالگی تو یه مدت کوتاه ۶ ماهه مبتلا شدمتا اینکه تو ۱۶ سالگی یهو عود کردن خیلی بزرگتر از قبل شدن یک سالی هست که بدنسازی تقریبا حرفه ای کار میکنم هیچ تغییری حاصل نشد کلی تاموکسیفن خوردم و حتی یه بار سوزوندمشون با یه سوزن داغ اما بازم هیک اتفاقی نیوفتاد …خدا ایشالا همه مون رو شفا بده به خدا خیلی عذاب میکشیم…….البته من متاسفانه اعتیاد به قلیون و خود ارضایی دارم ..به نظرتون آمپول تستوسترون میتونه درمانش کنه؟؟؟لطفا اگه چیزی حالیتونه بهم بگید اگر نه از این جوابای تکراری که تو تمام سایتا هست ندید..

  [پاسخ]

  ف.ا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۰م, ۱۳۹۳ ۱۸:۳۰:

  هوالشافی
  سلام .
  من پزشک نیستم اما در مورد مواد غذایی وداروهای گیاهی تحقیقاتی انجام داده ام .
  مواردی که بهتون می گم ، در صورت مصداق داشتن پیگیری کنید.
  ۱- حتما با پزشک غدد و هورمون های درون ریز ؛ از جمله اقای دکتر علایی ( که نشانی ایشان را می توانید از بیمارستان مفید تهیه کنید) مشورت کنید.
  ۲- توصیه های تغذیه ای :
  از مصرف موادی که هورمون زنانه دارند ، در حد امکان پرهیز کنید و یا اینکه به حداقل برسانید. این مواد عبارتند از:
  o گوشت، محصولات لبنی و تخم‌مرغ که از جمله منابع حیوانی حاوی استروژن و بروز علایم جسمی زنانه هستند پرهیز کنید.
  o میوه‌ها و سبزیجات
  اگرچه میوه‌ها و سبزیجات نسبت به سایر گروه‌های غذایی محتوای استروژن کمتری دارند، اما زغال‌اخته، هندوانه، خرما، زردآلو، توت‌فرنگی، کشمش، گیلاس، آلو، هلو، گلابی و کیوی را می‌توان جزء میوه‌های حاوی استروژن نام برد. از میان سبزیجات، براکلی، گل‌کلم و کلم پیچ مقادیر بالای استروژن را دارا هستند. از دیگر سبزیجات حاوی فیتواستروژن‌ها می‌توان به تره‌فرنگی، پیاز، هویج، اسفناج، خیار و گوجه‌فرنگی اشاره نمود.
  o حبـــوبات
  سویا ماده غذایی است که حاوی فیبر، اسیدهای چرب غیراشباع و ایزوفلاون‌ها می‌باشد. جنیستئین و دایدزئین ایزوفلاون‌های اصلی سویا هستند. جنیستئین فیتواستروژنی است که در بعضی از گیاهان خوراکی و حبوبات مخصوصا دانه سویا یافت می‌شود. امروزه علاوه بر خود دانه سویا، محصولات سویا، همچون شیر سویا، ماست سویا، توفو و آرد سویا نیز توسط صنعت تولید شده و روانه بازار شده است.
  از خانواده حبوبات لوبیا‌، نخود، عدس، نخودچی، لوبیا قرمز و لپه نیز حاوی ایزوفلاون هستند.
  o غلات کامل
  غلات کامل منبع فیبر، ویتامین، مواد معدنی، آنتی‌اکسیدان‌ها، پروتئین و استروژن هستند. جو، جو دوسر، گندم، برنج و ارزن در این گروه جای گرفته‌اند.
  o آجیل و دانه‌ها
  بذر کتان حاوی مقادیر بالای استروژن است. نوع فیتواستروژن موجود در بذر کتان لیگنان است. کنجد، دانه آفتابگردان، بلوط، بادام، پسته و گردو از دیگر منابع حاوی استروژن هستند.
  o ادویه‌ها
  پونه‌کوهی، رزماری، آویشن، نعنا، زنجبیل، زیره‌سیاه، رازیانه، جعفری و زردچوبه جزء ادویه‌های حاوی استروژن هستند. ایزوفلاون‌ها، جینجرول‌ها و منوترپن‌ها سه فیتوکمیکالی هستند که در ادویه‌ها یافت می‌شوند.
  o جوانه‌ها
  جوانه‌‌ شبدر و یونجه حاوی فیتواستروژن‌ها هستند. کومستان‌ها اصلی‌ترین فیتواستروژن موجود در جوانه‌ها هستند که شباهت زیادی به استروژن دارند.

  غذاهای مهارکننده استروژن
  در برخی از افراد ، از جمله مردانی که دارای علام جسمی زنانه هستند ، باید تولید استروژن تحت کنترل بوده و از افزایش سطوح خونی استروژن جلوگیری شود، بنابراین این افراد باید از مواد گیاهی استفاده کنند که تولید استروژن را مهار می‌کنند، از جمله کلم، مرکبات، ذرت، لوبیای سبز، خربزه، آرد سفید، کدو، شیرین‌بیان، دارچین و شوید.

  زیرگروه‌ فیتواستروژن‌ها( از خانواده استروژن ها)
  o ایزوفلاون‌ها
  ایزوفلاون‌‌ها ترکیبات ارگانیک هستند که در تعداد زیادی از گیاهان یافت می‌شوند و ساختار آنها شبیه استروژن است. این ترکیب در لوبیا و خانواده حبوبات یافت می‌شود. لوبیای سویا و فرآورده‌های سویا منبع غنی ایزوفلاون‌ها هستند.
  o لیگنان‌ها
  لیگنان‌ها نوع دوم فیتواستروژن‌ها هستند که در دانه‌ها، میوه‌ها و سبزیجات یافت می‌شوند. غلظت بالای لیگنان در بذر کتان، کنجد، دانه‌آفتابگردان و بادام‌زمینی یافت می‌شود. سبزیجاتی مانند گل‌کلم، کلم‌پیچ و کلم، سیر، لوبیا، فلفل سبز و قرمز، هویج و اسفناج از دیگر منابع لیگنان هستند. از میوه‌های حاوی فیتواستروژن می‌توان به زردآلو، توت‌فرنگی، هلو، گلابی، کشمش، زیتون سبز و سیاه، پرتقال، خربزه و انگور اشاره نمود.
  o کومستان‌ها
  کومستان‌ها زیر گروهی از فیتواستروژن‌ها هستند که از نظر ساختاری شبیه ایزوفلاون‌ها می‌باشند. مواد غذایی حاوی کومستان‌ها عبارتند از: لپه، یونجه و شبدر.

  ۳- بدون مشورت با پزشک حاذق ، هورمون و یا داروهای خاص مصرف ننمایید.
  ۴- توکلتان به خالق بزرگی باشد که شفا دهنده همه بیماری هاست. ما نیز برای شما و سایر هم نوعان بیمارمان دعا می کنیم. ضمناً در کنار امید و توکل و درمان ، رفتار جنسی و اخلاقی خود را نیز در مدار سلامتی و درستی قرار دهید تا خالق پاکی ها و خوبی ها هرچه سریعتر شفایتان بخشد.
  انشاالله
  از طرف یک دوست

  [پاسخ]

 67. خرم آبادی می‌گه:

  من ۱۸ سالمه تو ۱۳ سالگی تو یه مدت کوتاه ۶ ماهه مبتلا شدمتا اینکه تو ۱۶ سالگی یهو عود کردن خیلی بزرگتر از قبل شدن یک سالی هست که بدنسازی تقریبا حرفه ای کار میکنم هیچ تغییری حاصل نشد کلی تاموکسیفن خوردم و حتی یه بار سوزوندمشون با یه سوزن داغ اما بازم هیک اتفاقی نیوفتاد …خدا ایشالا همه مون رو شفا بده به خدا خیلی عذاب میکشیم

  [پاسخ]

 68. mm می‌گه:

  سلام
  اصولا” آقایون هم سینه دارن ولی سینه های محکم.
  من پرس سینه رو بهتون پیشنهاد میکنم.(البته برای آقایون)
  پرس سینه چربی رو از بین میبره و سینه رو محکم میکنه.

  [پاسخ]

 69. ناشناس می‌گه:

  سلام من۲۶ سالمه و چندین سال هست که نوک سینه هام پف کردن و با اینکه ورزش هم می کنم ولی پفشون نخوابیده.البته وقتی که تحریک بشم(مثلا سرما و یا حتی فشار)پف سینه هام می خوابن.میشه راهنمایی بکنین؟ممنون

  [پاسخ]

 70. حامد می‌گه:

  سلام من ۲۳ سالمه و چندین سال هست که نوک سینه هام پف کردن و با اینکه بدنم چربی نداره و ورزش هم می کنم ولی پفشون نخوابیده.البته وقتی که تحریک بشم(مثلا ترس یا سرما و یا حتی فشار)پف سینه هام می خوابن.به نظر شما باید حتما عمل بشن؟یعنی راه دیگه ای ندارم؟

  [پاسخ]

  ابوالفضل پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱م, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۵:

  آقا منم اینطوریم جوابشو بده منم بفهمم

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۸م, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۰:

  منم دقیقا همینطورم

  [پاسخ]

 71. آیدا می‌گه:

  چه کار کنم که بعد از شیر گرفتن بچه سینه هام شل و افتاده باقی نمونه و به حالت اول برگرده

  [پاسخ]

 72. آرمین می‌گه:

  سلام خانم دکتر
  من ۲۲ سالمه و پستانهای بزرگی دارم خیلی وقت اینجوریم
  توروخدا کمکم کنید خیلی بدم میاد

  [پاسخ]

 73. ناشناس می‌گه:

  من الان ۱۷ سالمه این مشکلو دارم .طوری که تو این مقاله نوشته از ۱۳ تا ۱۹ سالگی طبیعیه.البته من سینم بیشتر بخاطر چاقی جلو اومده به نظرم یه سوال بچه ها ایا شما سینتون تحریک میشه وقتی دست میزنین بهش؟من که اینجوریم.

  [پاسخ]

  ابوالفضل پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱م, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۲:

  بله منم میشم

  [پاسخ]

 74. امیر. می‌گه:

  سلام من ۲۱سالمه.از۱۴سالگی این مشکلو داشتم.الان نوک سینه هام پف کرده وشل شده.به چه دکتری برم؟باتشکر

  [پاسخ]

 75. مهدی می‌گه:

  بابا این چه سایتی !!!
  کسی نیست جواب این دوستان بده

  [پاسخ]

 76. مونا می‌گه:

  سلام -فکر کنم پیش یه متخصص تغذیه برید جواب بگیرید . شاید از چاقی و چربی اضافه باشه که با رزیم غذایی و ورزش حل بشه .. انشاا….

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹م, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹:

  این یه بیماری هست بنام ژنیکو ماستی که هرمون استروزن زنانه تو بدن تولید شده
  درمانشم فقط جراحی . چربی که باید خارج بشه..

  [پاسخ]

 77. وحید می‌گه:

  سلام من ۱۸ سالم است که سینه هام بزرگ و افتاده شده و من بخاطر همین خیلی رنج میبرم.کمکم کنید

  [پاسخ]

 78. amirhosseinshojaei می‌گه:

  دمت گرم.دعا کن سینه ام کوچک بشه.خیلی اعتماد به نفسم را پایین آورده.مرسی

  [پاسخ]

 79. نعیم می‌گه:

  سلام به همه عزیزان من و در فامیل دو نفر بودن که سینه هایمان بزرگ بود ولی ان دونفر جراحی کردن اولین نفر که جراحی کرد زمانی پیراهنشو زد بالا ومن دیدیم رد بخیه خیلی بد جور بود ولی اون فامیلمون که عمل کرد دید رد بخیه اون نفر بد جوری معلومه رفت یک دکتر زیبایی وبعدا هم کرم میزد تا رد عمل بره منم حدود یک ساله بدن سازی کار میکنم تغریبا خوب شدم ولی هنوز هم بافت چربی در سینم دارم

  [پاسخ]

 80. majid می‌گه:

  سلام لطفا یک دکتر خوب والبته ارزون معرفی کنید ،
  من ۱۵ ساله با این مشکل زندگی میکنم. ۱۰ سال همه جور ورزش کردم هیچ فایده‌ای نداشت هر وقت به هر دلیلی ورزش رو کنار گذاشتن سینه هام بزرگتر از دفعه قبل شد،هاله نوک سینم هم خیلی بزرگ و پخش هستش یه جورایی انگار نوک.سینه ندارم فقط یه قسمت صورتی رنگ بزرگ جلوی سینم هست.طبق نظر دکتر تستوسترون هم زدم سونوگرافی هم کردم آزمایش هم دادم هیچ اتفاقی تو این ۱۵ سال نیوفتاده جز بدتر شدن.لطفایه جراح خوب بهم معرفی کنید ممنون

  [پاسخ]

 81. ایمان می‌گه:

  سلام ، من از سن ۱۴ سالگی به این معضل (برامدگی سینه در پسران )دچار شدم. الان ۲۱ سال دارم و در این مدت از این موضوع رنج میبرم . دنبال راه حلی برای درمان آن هستم لطفا راهنمایی کنید.

  [پاسخ]

 82. رامین می‌گه:

  سلام من مشکل سینه دارم ولی سر سینهی من اصلا مصل عکس بالا نیست یعنی وقتی دست میزنم انگار پرو غده هست لطفا جوابمو زود بدید.واگه لازمه عکس هم بفرستم.رامین .۱۷ساله

  [پاسخ]

 83. هادی می‌گه:

  سلام منم همین مشکلو دارم از ۱۵ سالگی شده تا الان که ۲۳ دارم
  نمیدونم ژنیکوماستی است یا نه فقط پیش یه دکتر رفتم گفت بافت طبیعی سینه است
  البته من از لحاظ جنسی بیشتر همجنس خواه هستم هر چند به جنس مخالف هم میل دارم می ترسم که دو حنسه باشم درصورتی که اندام مردانه وهیکلی و الت مردانه دارم

  لطفا منو راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 84. بهنام می‌گه:

  سلام . من حدود ۴ یا ۵ سال به طور مداوم از کتوکونازول استفاده میکردم (به خاطر شوره سر). بزرگ شدن سینه هام به خاطر اونه یا امکان داره به خاطر دستمالی یا ور رفتن با سینه هم باشه ؟؟؟

  [پاسخ]

 85. فرهاد می‌گه:

  سلام
  من ۲۲ سالمه. از ۱۴ سالگیم سینه هام شروع به تغیر شکل دادن کرد و بزرگ شدن. چکار کنم. آزمایش خون دادم. دکتر گفت مشکلی ندارم. و با عمل حل میشه. ولی عمل نکردم.

  [پاسخ]

 86. محمد می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من ورزش میکنم ۲۴سالمه. بدنسازی یه مدتی است که یک طرف سینم بزگتر شده.مربیم گفته بخاطر داروی بوده که مصرف کردم.ولی میترسم که عمل کنم.سینم درد نداره ولی یه طرف سینم بزگتر.بهنظر شما من چیکار کنم؟؟؟؟ممنون میشم

  [پاسخ]

 87. پوریا می‌گه:

  با سلام
  من هم مشکل بزرگی سینه دارم و همیشه برای از بین بردن اون ذهنم مشغوله و به خاطر همین به استخر نمیرم حالا سئوالم اینه ایا با ورزش های خاصی میشه این لایه چربی رو از بین برد یا نه و اگر هست چه حرکات ورزشی در این کار موثرند لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  [پاسخ]

 88. حسن می‌گه:

  سلام.من هم مشکل بزرگ بودن سینه دارم.به دکتر هم مراجعه کردم در نهایت گفت به یک متخصص زیبایی باید مراجعه کنم ولی ترس از عمل از لحاظ روانی و جسمی و مالی مانع از انجام این کار شده ایا راههای بهتری هم وجود دارد.

  [پاسخ]

 89. امیر می‌گه:

  سلام تور خدا هرکسی اینو میخونه به من کمک کنه من یک مرد ۲۷ ساله هستم از ۱۵ سالگی تا الان که ۲۷ سال دارم با این بزرگی سینه عذاب میکشم تور خدا هرکی که میتونه کمکم کنه که چکاری باید بکنم حتی پیش دکتر رفتم ولی نتیجه نگرفتم از شما ها راهنمایی میخوام .۰۹۳۷۸۸۶۶۴۷۲ امیر هستم

  [پاسخ]

  محمود پاسخ در تاريخ خرداد ۳۰م, ۱۳۹۱ ۲۱:۱۳:

  دوست گرامی من هم مشکل تو رو دارم متاسفانه سینه بزرگ در مردان غرور مرد رو می گیره و من بهترین راه رو عمل جراجی برای برداشتن اون میدونم باید یک دکتر که تا حالا عمل ژنیکوماستی موفق انجام داده پیدا کنی این عمل زیاد عمل مشکلی نیست فقط باید هزینش رو از جیبت بدی

  [پاسخ]

  میلاد پاسخ در تاريخ خرداد ۹م, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۵:

  سلام
  اگه خبر دارید میشه بگید هزینه عملش چقدره؟؟؟

  [پاسخ]

  ارمان پاسخ در تاريخ آبان ۲۹م, ۱۳۹۱ ۱۷:۵۳:

  سلام من ۱۷ سال دارم وحدود سه سال است که سینه هام بزرگ شده نمی خوام عمل کنم.دارو هم مصرف نکردم,چکار باید بکنم

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML