معضل سینه ی زنانه در مردان | زیباشو دات کام

معضل سینه ی زنانه در مردان

1x1.trans معضل سینه ی زنانه در مرداندلایل بزرگ شدن سینه ها در مردان:بزرگ شدن سینه در مردان به تدریج به امر رایجی تبدیل میشود که البته در بسیاری موارد طبیعی بوده و به دلایل مختلفی ممکن است رخ داده باشد.یکی از دلایلی که باعث بزرگی سینه ها در مردان است بزرگ شدن غدد پستان یا افزایش بافت چربی در اطراف سینه است .البته در خود غدد هیچگ.نه تغییری رخ نداده است. البته اگر این امر با درد همراه باشد امر معمولی نیست.
تغییر سطح هورمونها هم میتواند دلیلی برای بزرگی سینه ها باشد.
نوزادانی که در طول دوره بارداری در معرض استروژن قرار میکیرند ممکن است در دوره نوجوانی و بلوغ با بزرگ شدن سینه ها مواجه شوند
با این حال افزایش بافت پستان در مردان مسن شایع تر است .
دلایل زیر هم میتواند به افزایش حجم پستان کمک کند :
داروهایی که برای نارسایی قلب و فشار خون بالا مصرف میشوند .
داروهایی که برای سوزش معده مصرف میشوند
داروهایی که برای بزرگ شدن پروستات مصرف میشوند
افزایش دهنده عملکرد استروئیدها
اگر اندازه افزایش  پستان بیش از ۲ تا ۳ اینچ باشد احتمال ابتلا به سرطان سینه و یا غدد لنفاوی وجود دارد.

1x1.trans معضل سینه ی زنانه در مردان

برای درمان بستگی به میزان افزایش حجم آن گزینه هایی وجود دارد که  شامل موارد زیر است :
• بدون درمان (به خصوص اگر بزرگ شدن پستان در طولانی مدت است و نه بیش از ۲ سال یا تغییر)
• درمان علت بوجود امدن آن . برای مثال ، زمانی که ممکن است دارو منجر به این بزرگی شده باشد باید داروها متوقف شوند یا اینکه نوع انها تغییر یابد تا پستان به حالت عادی برگردد.
• درمان با داروهایی برای  کاهش یا مقابله با استروژن
• جراحی برای برداشتن بافت پستان

بزرگ شدن بافت سینه در مردان

بزرگ شدن سینه در مردان حالتی است که به آن “ژنیکوماستی”  Gynecomastiaگفته می‌شود. ضخامت بافت طبیعی سینه در مردان، معمولاً کمتر از ۲/۵ تا ۳ سانتیمتر است، ولی در حالت ژنیکوماستی، بافت غدد سینه بزرگ می شود. بزرگی سینه ممکن است در یک سمت و یا در هر دو طرف ایجاد شود. ممکن است این افزایش اندازه، موجب حساس‌شدن و دردناک شدن بافت سینه شود.

ژنیکوماستی معمولاً در اثر تغییرات هورمونی، در هنگام بلوغ و یا در طی افزایش سن رخ می‌دهد. هنگامی‌که تعادل بین دو هورمون استروژن (هورمون زنانه) و تستوسترون (هورمون مردانه) به هم بخورد ممکن است سینه‌ها بزرگ شوند.

در حات طبیعی، هورمون‌های جنس مخالف به مقدار بسیار کم در بدن زنان و مردان ترشح می‌شود. برخی داروهایی که بدون نسخه فروخته و مصرف می‌شوند، داروهای غیر قانونی، برخی داروهایی که برای افزایش حجم عضله و دوپینگ استفاده می‌شوند، برخی تومورها و بیماری‌ها می توانند موجب بزرگی سینه‌ها شوند.
این مشکل در چه سنی شایع است؟

ژنیکوماستی بین پسران نوجوان (۱۳ تا ۱۹ سال) شایع است، طوری که ۶۵ درصد از پسران ۱۴ ساله، ژنیکوماستی دارند.

بزرگی غدد پستان در پسران نوجوان بسیار رایج است. حدود یک سوم از این پسران در سن بلوغ دچار این وضعیت می شوند، ولی احتمال بروز این عارضه در بزرگسالی کمتر از یک درصد است. بزرگی غدد پستان اغلب خفیف و بدون درد است، اما یک ‌سوم از مردان در مورد حساس شدن آن اعتراض دارند.
تشخیص مشکل

معمولا علت بزرگ شدن غدد پستان قابل تشخیص است و در اکثر موارد به دلیل مصرف بعضی داروها و یا بیماری کبدی بروز می‌کند. اگر شما نوجوان هستید، احتمالاً به ‌انجام آزمایش نیازی ندارید و بزرگی سینه، طی دو تا سه سال، خود به خود برطرف خواهد شد، اما پسران بزرگ تر و مردان جوان ممکن است به آزمایش نیاز داشته باشند. در چنین مواردی ممکن است نوعی بیماری، عامل ایجادکننده این مشکل باشد.
چه باید کرد؟

در بسیاری از موارد، درمان خاصی مورد نیاز نیست. پزشک شما ممکن است هر ماه‌ اندازه سینه را پیگیری کند و تحت نظر داشته باشد. در ۹۰ درصد پسران نوجوان، ژنیکوماستی در مدت کمتر از سه سال خود به خود برطرف می‌شود. برخی اوقات با قطع مصرف دارویی که به ژنیکوماستی منجر شده ‌است مانند مواد دوپینگ ، مشکل برطرف می‌شود.

در موارد نادری، درمان‌های دارویی برای ژنیکوماستی استفاده می‌شوند، مخصوصا اگر درد و حساسیت وجود داشته باشد. درمان دارویی ممکن است بتواند بافت اضافی سینه را برطرف کند. گاهی برای از بین بردن بافت اضافی، جراحی انجام می‌شود.

اگر علت بزرگ شدن سینه‌ها، بیماری یا تومور باشد، علت اصلی باید درمان شود.

در اغلب مردان، ژنیکوماستی در هر دو سینه مشاهده می‌شود ولی اگر تنها یکی از سینه‌ها برآمده بود باید جهت معاینه دقیق‌تر به پزشک مراجعه شود.

افزایش بافت چربی، ژنیکوماستی نیست.

برخی از پسران و مردان، در قفسه‌ سینه ی خود بافت چربی زیادی دارند و ممکن است این بافت چربی طوری به نظر برسد که ‌انگار سینه‌ها بزرگ شده‌اند. به ‌این حالت “ژنیکوماستی کاذب” گفته می‌شود.

بعضی از مردان هم تنها به دلیل چاقی، دارای سینه های برآمده هستند، اما در بزرگی سینه به دلیل بزرگ شدن غدد سینه یعنی ژنیکوماستی، چاقی موثر نیست.

غده دقیقا زیر نوک سینه متمرکز است، ولی چربی در کلیه مناطق سینه پخش می‌شود.
داروهایی که باعث ژنیکوماستی می شوند

بعضی از مهم‌ترین داروهایی که باعث بروز این حالت می‌شوند عبارت‌اند از: دیگوکسین (لانوکسین) برای بیماری قلبی، اسپرونولاکتین (آلداکتون)، سایمتیدین بلوک‌کننده اسید معده، کتوکونازول (نیزورال) برای عفونت قارچی، فیناستراید (پروسکار) و داناستراید (اودارت) برای بزرگی پروستات.

لازم به ذکر است که داروهای مخدری نظیر آمفتامین، ماری جوانا و هروئین و بیماری کبدی ناشی از افراط در مصرف الکل نیز باعث بزرگ شدن پستان می‌گردند.
آیا سینه مردان هم ممکن است سرطانی شود؟

احتمالاً نه. سرطان پستان در مردان بسیار نادر است. توده‌ای که در اثر سرطان ایجاد شده باشد، معمولاً درست زیر نوک سینه ایجاد نمی‌شود.

خصوصیات و ماهیت بافت سرطانی با بافت حاصل از بزرگ شدن سینه در اثر ژنیکوماستی متفاوت است. سرطان پستان ممکن است موجب فرورفتگی پوست یا ایجاد ترشح خونی از سینه شود. پزشک شما می‌تواند نوع توده را تشخیص دهد و بفهمد که توده، سرطانی است یا نه. اگر در مورد توده‌ سینه هر گونه سئوالی داشتید می‌توانید با پزشک خود مشورت کنید. در موارد مشکوک ممکن است نیاز به‌انجام ماموگرافی و یا نمونه‌برداری باشد. اغلب برآمدگی‌های پستان در مردان، غیر سرطانی است و مربوط به وضعیتی به نام ژنیکوماستی یا همان بزرگی غدد پستان است، اما بهتر است به پزشک مراجعه کنید تا علت دقیق آن مشخص شود.

اگرچه سرطان پستان در مردان شایع نیست اما امکان‌پذیر است. در دنیا، حدود ۲۰۰۰ مرد در سال جاری مبتلا به سرطان پستان شناخته شده‌اند.

سرعت مرگ ناشی از سرطان پستان در مردان بیشتر از زنان است، یعنی حدود ۴۵۰ مرد در سال به دلیل سرطان پستان فوت می‌کنند و اما بزرگی غدد پستان در مردان چندان خطرناک نیست.

برگرفته شده از مقاله دکتر هومن خلیقی و سلامت نیوز

زیبــا شو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۴۲ دیدگاه برای “معضل سینه ی زنانه در مردان”

 1. ملینا می‌گه:

  سینه هام خیلی کوجیک داره رنج میده نمیدونم چی کار کنم قد و وزن متوسطی دارم چی کار کنم چه دارو یا روشی رو امتحان میکنید؟

  [پاسخ]

 2. محمد می‌گه:

  سلام محمد هستم متولد ۷۴ ! ۱۷۲قد و ۶۴وزن و سینه هام مانند عکس بالا است همچنین حالت آویزون!درد نمی کنن وخون ریزی ندارن! فقط فرم بسیار بدی دارند! همچنین سر سینه هایم صفت است!هیچ نوع دارویی هم تا جایی که یادم می آید مصرف نکردم!تمام حالت یک پسر هم دارم مثل ریش و موی بدن و….باید پیش چه نوع پزشکی برم؟ با عمل جراحم مشکلی ندارم….
  اگر می توانید یک پزشک هائز برای من معرفی کنید…. با تشکر

  [پاسخ]

 3. رضا می‌گه:

  سلام به همگی
  من رضام متولد ۷۴ هستم میخواستم بپرسم من تقریبا چن سالی هستش که نوک سینه هام حالت پف مانند دارن خیلی وقت پیشا درد میکردن وقتی به داخل فشارشون میدادم ولی حالا درد نمیکنن فقط پفی شکل موندن وقتی سردم میشه یا بدنم کز میکنه درست میشن ولی وقتی کمی میگذره به حالت عادی بر میگردن.میخواستم بدونم ایا به مرور زمان درست میشه؟؟ به چه دکتری باید مراجعه کرد؟؟

  [پاسخ]

 4. ابوالفضل می‌گه:

  با سلام دکتر.من۱۴سالمه و حدود یک ساله که اینطوریه:نوک سینم باد کرده.
  چربی تو کل سینم هست.قدم ۱۵۲ تقریبا.وزنم۶۰کیلو.واقعا دیگه خسته شدم.
  حالم از خودم بهم میخوره…
  سینه هام آویزونه لطفا اگه بجز جراحی راهی هست بگین ممنون میشم.چون خانواده من با جراحی %۱۰۰مخالفن خودم هم همینطور…ممنون

  [پاسخ]

 5. حسام می‌گه:

  سلام.من ۱۸ سالمه وزنم ۷۸…الان حدود ۶ساله که از بززرگی سینه رنج میبرم چاق هم نیستم رفتم دکتر بهم قرص ویتامین ای داد ام خوب نشد دیگه خودم خسته شدم بجز عمل راه دیگه ای هست؟

  [پاسخ]

 6. mj می‌گه:

  سلام من یه پسر ۱۷ ساله ام سینه های من نمیدونم چرا ولی فکر کنم برا جمع شدن چربی در محل سینه هام سینه هام یکم بزرگتر از حالت معمول چی کنم که کوچک شه.(یه کم اضافه وزن دارم)

  [پاسخ]

 7. محمد می‌گه:

  سلام.من ١۵ سالمه و سینه هام بسیار بزرگ و به صورت اویزون در اومده و إز این موضوع بسیار رنج میبرم. به سوتین میبندم و إز این موضوع خیلی ناراحتم ایا راهی به جز عمل وجود داره برأی کوچک کردن؟

  [پاسخ]

  دکتر amiri پاسخ در تاريخ دی ۲۷م, ۱۳۹۲ ۰۲:۳۹:

  با سلام خدمت شما
  راه میرید چطو هستن میشه بگید

  [پاسخ]

 8. شاهین می‌گه:

  ۲۰سال سن دارم.گوشه های داخلی سینه ام خالی هستند.اصطلاحا چاله دارند.راه حل؟

  [پاسخ]

 9. azar می‌گه:

  با سلام.خانمی هستم ۲۸ ساله که ۵ سال است ازدواج کردم ،حدود ۲ ماه است در سینه سمت چپم به خصوص سمت زیر بغل احساس دردهای متناوب دارم.با توجه به اینکه قاعدگی نامنظمی دارم و تنبلی تخمدان نیز دارم و به همین دلیل به مدت ۳ دوره از قرص مدروفم۵ استفاده کردم میخواستم بدونم ایا این درد خطرناک است یا خیر.در ضمن هیچ سابقه ار ثی در مورد سرطان سینه در خانواده ام ندارم.لطفا راهنمایی ام کنید.ممنونم

  [پاسخ]

 10. سهیل می‌گه:

  سلام من بر عکس همه پسرها دوست دارم فرم سینه هام تا حدی زمانه بشه تورو خدا بگید چیکار کنم سینه هام زنانه بشه ایا راهی هست؟

  [پاسخ]

 11. خلیل عطایی می‌گه:

  باسلام بنده یک جوان ۳۲ساله هستم که تقریبا از سن ۱۶ سالگی با این حالت بزرگی سینه مواجه هستم.ودر خیلی موارد هم باعث خجالت من شده.واین حالت بزرگی سینه در هردو پستانم موجود هست.لازم به ذکر است که برامدگی سینه های من بعد از عمل انزال بیشتر هم میشود.که خود بنده را هم اذیت میکند.درزیر هردو سینه ام یک غده به اندازه تقریبا ۳سانتی متر وجودارد که اگر هم فشارش بدهم اذیت میشم. این حالت طوری که بنده رو از فعالیتهای ورزشی مثل شنا سرخورده کرده.حالا من از اقای دکتر تقاضامندم منو راهنمایی کنه که ببینم.این یک بیماریه.یا نه برام خطر داره.بعدشم درمانش به چه شکله.چطور میتونم از شرش خلاص بشم
  با تشکر .خلیل

  [پاسخ]

 12. خرم آبادی می‌گه:

  من ۱۸ سالمه تو ۱۳ سالگی تو یه مدت کوتاه ۶ ماهه مبتلا شدمتا اینکه تو ۱۶ سالگی یهو عود کردن خیلی بزرگتر از قبل شدن یک سالی هست که بدنسازی تقریبا حرفه ای کار میکنم هیچ تغییری حاصل نشد کلی تاموکسیفن خوردم و حتی یه بار سوزوندمشون با یه سوزن داغ اما بازم هیک اتفاقی نیوفتاد …خدا ایشالا همه مون رو شفا بده به خدا خیلی عذاب میکشیم…….البته من متاسفانه اعتیاد به قلیون و خود ارضایی دارم ..به نظرتون آمپول تستوسترون میتونه درمانش کنه؟؟؟لطفا اگه چیزی حالیتونه بهم بگید اگر نه از این جوابای تکراری که تو تمام سایتا هست ندید..

  [پاسخ]

 13. خرم آبادی می‌گه:

  من ۱۸ سالمه تو ۱۳ سالگی تو یه مدت کوتاه ۶ ماهه مبتلا شدمتا اینکه تو ۱۶ سالگی یهو عود کردن خیلی بزرگتر از قبل شدن یک سالی هست که بدنسازی تقریبا حرفه ای کار میکنم هیچ تغییری حاصل نشد کلی تاموکسیفن خوردم و حتی یه بار سوزوندمشون با یه سوزن داغ اما بازم هیک اتفاقی نیوفتاد …خدا ایشالا همه مون رو شفا بده به خدا خیلی عذاب میکشیم

  [پاسخ]

 14. mm می‌گه:

  سلام
  اصولا” آقایون هم سینه دارن ولی سینه های محکم.
  من پرس سینه رو بهتون پیشنهاد میکنم.(البته برای آقایون)
  پرس سینه چربی رو از بین میبره و سینه رو محکم میکنه.

  [پاسخ]

 15. ناشناس می‌گه:

  سلام من۲۶ سالمه و چندین سال هست که نوک سینه هام پف کردن و با اینکه ورزش هم می کنم ولی پفشون نخوابیده.البته وقتی که تحریک بشم(مثلا سرما و یا حتی فشار)پف سینه هام می خوابن.میشه راهنمایی بکنین؟ممنون

  [پاسخ]

 16. حامد می‌گه:

  سلام من ۲۳ سالمه و چندین سال هست که نوک سینه هام پف کردن و با اینکه بدنم چربی نداره و ورزش هم می کنم ولی پفشون نخوابیده.البته وقتی که تحریک بشم(مثلا ترس یا سرما و یا حتی فشار)پف سینه هام می خوابن.به نظر شما باید حتما عمل بشن؟یعنی راه دیگه ای ندارم؟

  [پاسخ]

  ابوالفضل پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱م, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۵:

  آقا منم اینطوریم جوابشو بده منم بفهمم

  [پاسخ]

 17. آیدا می‌گه:

  چه کار کنم که بعد از شیر گرفتن بچه سینه هام شل و افتاده باقی نمونه و به حالت اول برگرده

  [پاسخ]

 18. آرمین می‌گه:

  سلام خانم دکتر
  من ۲۲ سالمه و پستانهای بزرگی دارم خیلی وقت اینجوریم
  توروخدا کمکم کنید خیلی بدم میاد

  [پاسخ]

 19. ناشناس می‌گه:

  من الان ۱۷ سالمه این مشکلو دارم .طوری که تو این مقاله نوشته از ۱۳ تا ۱۹ سالگی طبیعیه.البته من سینم بیشتر بخاطر چاقی جلو اومده به نظرم یه سوال بچه ها ایا شما سینتون تحریک میشه وقتی دست میزنین بهش؟من که اینجوریم.

  [پاسخ]

  ابوالفضل پاسخ در تاريخ اسفند ۱۱م, ۱۳۹۲ ۲۰:۴۲:

  بله منم میشم

  [پاسخ]

 20. امیر. می‌گه:

  سلام من ۲۱سالمه.از۱۴سالگی این مشکلو داشتم.الان نوک سینه هام پف کرده وشل شده.به چه دکتری برم؟باتشکر

  [پاسخ]

 21. مهدی می‌گه:

  بابا این چه سایتی !!!
  کسی نیست جواب این دوستان بده

  [پاسخ]

 22. مونا می‌گه:

  سلام -فکر کنم پیش یه متخصص تغذیه برید جواب بگیرید . شاید از چاقی و چربی اضافه باشه که با رزیم غذایی و ورزش حل بشه .. انشاا….

  [پاسخ]

  k11_85 پاسخ در تاريخ خرداد ۱۹م, ۱۳۹۲ ۱۲:۱۹:

  این یه بیماری هست بنام ژنیکو ماستی که هرمون استروزن زنانه تو بدن تولید شده
  درمانشم فقط جراحی . چربی که باید خارج بشه..

  [پاسخ]

 23. وحید می‌گه:

  سلام من ۱۸ سالم است که سینه هام بزرگ و افتاده شده و من بخاطر همین خیلی رنج میبرم.کمکم کنید

  [پاسخ]

 24. amirhosseinshojaei می‌گه:

  دمت گرم.دعا کن سینه ام کوچک بشه.خیلی اعتماد به نفسم را پایین آورده.مرسی

  [پاسخ]

 25. نعیم می‌گه:

  سلام به همه عزیزان من و در فامیل دو نفر بودن که سینه هایمان بزرگ بود ولی ان دونفر جراحی کردن اولین نفر که جراحی کرد زمانی پیراهنشو زد بالا ومن دیدیم رد بخیه خیلی بد جور بود ولی اون فامیلمون که عمل کرد دید رد بخیه اون نفر بد جوری معلومه رفت یک دکتر زیبایی وبعدا هم کرم میزد تا رد عمل بره منم حدود یک ساله بدن سازی کار میکنم تغریبا خوب شدم ولی هنوز هم بافت چربی در سینم دارم

  [پاسخ]

 26. majid می‌گه:

  سلام لطفا یک دکتر خوب والبته ارزون معرفی کنید ،
  من ۱۵ ساله با این مشکل زندگی میکنم. ۱۰ سال همه جور ورزش کردم هیچ فایده‌ای نداشت هر وقت به هر دلیلی ورزش رو کنار گذاشتن سینه هام بزرگتر از دفعه قبل شد،هاله نوک سینم هم خیلی بزرگ و پخش هستش یه جورایی انگار نوک.سینه ندارم فقط یه قسمت صورتی رنگ بزرگ جلوی سینم هست.طبق نظر دکتر تستوسترون هم زدم سونوگرافی هم کردم آزمایش هم دادم هیچ اتفاقی تو این ۱۵ سال نیوفتاده جز بدتر شدن.لطفایه جراح خوب بهم معرفی کنید ممنون

  [پاسخ]

 27. ایمان می‌گه:

  سلام ، من از سن ۱۴ سالگی به این معضل (برامدگی سینه در پسران )دچار شدم. الان ۲۱ سال دارم و در این مدت از این موضوع رنج میبرم . دنبال راه حلی برای درمان آن هستم لطفا راهنمایی کنید.

  [پاسخ]

 28. رامین می‌گه:

  سلام من مشکل سینه دارم ولی سر سینهی من اصلا مصل عکس بالا نیست یعنی وقتی دست میزنم انگار پرو غده هست لطفا جوابمو زود بدید.واگه لازمه عکس هم بفرستم.رامین .۱۷ساله

  [پاسخ]

 29. هادی می‌گه:

  سلام منم همین مشکلو دارم از ۱۵ سالگی شده تا الان که ۲۳ دارم
  نمیدونم ژنیکوماستی است یا نه فقط پیش یه دکتر رفتم گفت بافت طبیعی سینه است
  البته من از لحاظ جنسی بیشتر همجنس خواه هستم هر چند به جنس مخالف هم میل دارم می ترسم که دو حنسه باشم درصورتی که اندام مردانه وهیکلی و الت مردانه دارم

  لطفا منو راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 30. بهنام می‌گه:

  سلام . من حدود ۴ یا ۵ سال به طور مداوم از کتوکونازول استفاده میکردم (به خاطر شوره سر). بزرگ شدن سینه هام به خاطر اونه یا امکان داره به خاطر دستمالی یا ور رفتن با سینه هم باشه ؟؟؟

  [پاسخ]

 31. فرهاد می‌گه:

  سلام
  من ۲۲ سالمه. از ۱۴ سالگیم سینه هام شروع به تغیر شکل دادن کرد و بزرگ شدن. چکار کنم. آزمایش خون دادم. دکتر گفت مشکلی ندارم. و با عمل حل میشه. ولی عمل نکردم.

  [پاسخ]

 32. محمد می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من ورزش میکنم ۲۴سالمه. بدنسازی یه مدتی است که یک طرف سینم بزگتر شده.مربیم گفته بخاطر داروی بوده که مصرف کردم.ولی میترسم که عمل کنم.سینم درد نداره ولی یه طرف سینم بزگتر.بهنظر شما من چیکار کنم؟؟؟؟ممنون میشم

  [پاسخ]

 33. پوریا می‌گه:

  با سلام
  من هم مشکل بزرگی سینه دارم و همیشه برای از بین بردن اون ذهنم مشغوله و به خاطر همین به استخر نمیرم حالا سئوالم اینه ایا با ورزش های خاصی میشه این لایه چربی رو از بین برد یا نه و اگر هست چه حرکات ورزشی در این کار موثرند لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  [پاسخ]

 34. حسن می‌گه:

  سلام.من هم مشکل بزرگ بودن سینه دارم.به دکتر هم مراجعه کردم در نهایت گفت به یک متخصص زیبایی باید مراجعه کنم ولی ترس از عمل از لحاظ روانی و جسمی و مالی مانع از انجام این کار شده ایا راههای بهتری هم وجود دارد.

  [پاسخ]

 35. امیر می‌گه:

  سلام تور خدا هرکسی اینو میخونه به من کمک کنه من یک مرد ۲۷ ساله هستم از ۱۵ سالگی تا الان که ۲۷ سال دارم با این بزرگی سینه عذاب میکشم تور خدا هرکی که میتونه کمکم کنه که چکاری باید بکنم حتی پیش دکتر رفتم ولی نتیجه نگرفتم از شما ها راهنمایی میخوام .۰۹۳۷۸۸۶۶۴۷۲ امیر هستم

  [پاسخ]

  محمود پاسخ در تاريخ خرداد ۳۰م, ۱۳۹۱ ۲۱:۱۳:

  دوست گرامی من هم مشکل تو رو دارم متاسفانه سینه بزرگ در مردان غرور مرد رو می گیره و من بهترین راه رو عمل جراجی برای برداشتن اون میدونم باید یک دکتر که تا حالا عمل ژنیکوماستی موفق انجام داده پیدا کنی این عمل زیاد عمل مشکلی نیست فقط باید هزینش رو از جیبت بدی

  [پاسخ]

  میلاد پاسخ در تاريخ خرداد ۹م, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۵:

  سلام
  اگه خبر دارید میشه بگید هزینه عملش چقدره؟؟؟

  [پاسخ]

  ارمان پاسخ در تاريخ آبان ۲۹م, ۱۳۹۱ ۱۷:۵۳:

  سلام من ۱۷ سال دارم وحدود سه سال است که سینه هام بزرگ شده نمی خوام عمل کنم.دارو هم مصرف نکردم,چکار باید بکنم

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML