مثبت اندیشی، جاده‌ای به سوی موفقیت

مثـبت انـدیشی بـه هـمراه خـود صـلح، آرامــش، موفقیت، بـهبود در روابـط و سلامت جسمی را به دنبال دارد. با اتکا به تفکرات مثبت کارهای روزمره را راحت‌تر می توان به پایان رسـاند، زنـدگی روشـنی در انتـظارتان خواهد بود و نهایتا شادی و رضایت بیشتری پیش رویتان قرار خواهد گرفت. مثبت اندیشی فـرآینـدی همه گیر است. افرادی که در کنارشما هستـند، از تـفـکرات و حـالات درونـی شـما تـاثیر می پـذیرنـد. سعی کنید تا جایی که می توانید به خوشحالی، مـوفـقـیت و سلامت فکر کنید. با چنین طرز تفکری دیگران تمایل پیدا می‌کنند تا شما را در کارهایتان یاری کنند. آنها از امواج مثبتی که شما از خود ساطع می کنید به شدت لذت می برند.

به منظور بهره‌گیری تمام و کمال از انرژی مثبت درونی، شما ملزم هستید تا تغییراتی را در درون خود ایجاد کنید. باید با دیدی مثبت به زندگی نگاه کنید، نتیجه موفقیت آمیز تمام تلاش های خود را از ابتدا در ذهنتان مجسم نمایید و همچنین از هر گونه اقدام لازمی برای تثبیت موفقیت تان مضایقه نکنید.

مثبت گرایی موثر

چنین طرز فکری خیلی بیشتر از تکرار چند جمله مثبت و یا اینکه دائما به خودتان تلقین کنید همه چیز به خوبی پیش خواهد رفت، می باشد. باید طرزفکر و نگرش خود را به طور کلی تغییر دهید و در عمیق ترین لایه های مغزی خود، انرژی مثبت را جایگزین کنید. مثبت‌اندیشی موقتی آن هم تنها برای چند لحظه کوتاه، چیزی عایدتان نخواهد کرد. باید ترس های خود را کنار بگذارید و سست ارادگی و بی عقیدگی را از خود دور کنید. همان طور که پیش‌تر نیز بدان اشاره شد، کمی تلاش و اقدام موثر درونی در این زمینه از ملزومات قضیه به شمار می رود. آیا به راستی قصد دارید که در درون خود یک تغییر بنیادین ایجاد کنید؟ آیا قصد دارید که روش اندیشیدن خود را تغییر دهید؟ آیا دوست دارید صاحب قدرتی ذهنی شوید و با استفاده از آن تاثیر مثبتی بر روی خود، اطرافیان و محیط پیرامون تان بگذارید؟
در این قسمت نکاتی ارائه شده است که با استفاده از آن به راحتی می‌توانید قدرت مثبت اندیشی را در خود افزایش دهید:
در مکالمه های درونی فقط از عبارات مثبت استفاده کنید. از لغاتی نظیر «من می‌توانم‌»، «من قادر هستم‌»، «چنین چیزی ممکن است‌» و «از عهده انجام آن بر می آیم‌» استفاده کنید.

همواره شادی، قدرت و موفقیت را در وجود خود زنده نگه دارید.

از افکار منفی به شدت دوری کنید. با حفظ آرامش، ذهن خود را از منفی گرایی منحرف سازید و آنها را با افکار سازنده و شادی بخش جایگزین کنید.
در هنگام صحبت کردن با دیگران از لغاتی استفاده کنید که حس احترام، شادی و موفقیت را در آنها زنده کند.
پیش از اینکه هر یک از پروژه های خود را عملی کنید، نتیجه موفقیت بخش آن را در ذهن خود مجسم کنید. اگر این کار را با تمرکز و ایمان کامل انجام دهید، مطمئنا از نتیجه به دست آمده شگفت‌زده خواهید شد.
سعی کنید حداقل روزی یک بار یک صفحه از اشعار امید بخش ادبی را مطالعه کنید.
فیلم و سریال هایی را تماشا کنید که باعث ایجاد خوشحالی در شما می‌شوند.
اخبار نگاه کنید و روزنامه بخوانید، اما این کار را کاملا بی‌طرفانه و بدون جانب داری از فرد یا گروه خاصی انجام دهید.
با افرادی معاشرت کنید که خودشان منشأ نیروهای مثبت هستند.
فقط مثبت فکر کنید و در افکار خود تنها نتایج مثبت را مورد محاسبه قرار دهید. اگر در حال حاضر زندگی بر وفق مراد شما نیست، مطمئن باشید که با مثبت‌اندیشی می‌توانید همه چیز را تغییر دهید.

منبع : آسیا / ۵-۸۹

   

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 9 =