حاجی فیروز نوروز ۹۴ با کیک پاپس

حاجی فیروز 94کیک پاپس به معنی کیک های نصب شده روی چوب هستند که به صورت پاپ کیک نیز نامیده می شوند و برای تزئین میز مناسبت ها زیبا هستند و برای کودکان نیز جذاب می باشند که در این مقاله به آموزش ساخت حاجی فیروز برای تزئینات هفت سین بسیار مناسب است می پردازیم.

این دستور۴۰۰گرم کربوهیدرات ،۸۰گرم پروتئین ،۱۵۰گرم چربی و ۳۲۷۰کیلوکالری انرژی دارد.
مواد لازم
کیک شکلاتی ۵۰۰گرم
گردوی نیمکوب ۱۰۰گرم
سس شکلات کمی
شکلات سفید و سیاه ذوب شده به میزان لازم
خمیر فوندانت قرمز کمی
رنگ طلایی پودری کمی
طرز تهیه:

ساخت حاجی فیروز 94
کیک شکلاتی کره ای را پودر و له کنید و اندکی گردوی نیمکوب با آن مخلوط نمایید.هر چقدر لازم بود سس شکلات بیفزایید تا خمیر سفت ولی منسجمی حاصل شود.خمیرها را به اندازه های حدود ۳۵تا۴۰ گرم تقسیم کرده و برای حاجی فیروز به شکل اشک فرم دهید.سیخ چوبی را در شکلات ذوب شده فرو برده و برای حاجی فیروز به طول ۱سانتیمتر در مرکز مقطع آن فرو برده و بگذارید ببندد.

آموزش کیک پاپس
شکلات های ذوب شده سیاه را در لیوان کوچک بریزید. چوب را در دست گرفته و کیک را عمودی در شکلات فرو برده و درآوریدو اجازه دهید شکلات اضافی بریزد و روی سمتی که در تصویر مشاهده می کنید (روی کاغذ روغنی) تکیه دهید تا شکلات سفت شود .

آموزش کیک پاپس حاجی فیروز

فقط دقت کنید تا شکلات نبسته دایره ی کوچکی از خمیر قرمز را که قبلا با ابزار چین داده اید و نسبتا خشک شده،از ته سیخ چوبی،وارد کنید تا به صورت آن بچسبد و حالت لباس را تداعی کند.چند لحظه عمودی نگه دارید.شکلات به سرعت می بندد و یقه ثابت میشود.چوب را در یونولیت فرو ببرید .با قدری خمیر قرمز رنگ که خیلی نازک باز شده کلاه را بصورت مخروطی آماده کنید .

آموزش ساخت کیک پاپس حاجی فیروز

لبه را با آب بچسبانید و کلاه را با اندکی شکلات ذوب شده روی سر حاجی فیروز ثابت کنید.بقیه اجزا و ریزه کاری ها را مطابق تصویر انجام داده و با رنگ طلایی پودری کمی به آن جلوه دهید.

زیبــاشـــو دات کام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + بیست =