کاهش وزن و سایز با دستگاه ۳max!

به تجمع چربی در نقاط خاصی از بدن مانند شکم ، پهلوها و ران ها چاقی موضعی گفته می شود که می تواند جنبه ی ارثی نیز داشته باشد.حتی ممکن است گاهی فردی با رعایت برنامه غذایی مناسب و داشتن فعالیت بدنی به وزن ایده آل خود برسد ولی برخی نواحی مانند شکم، پهلو و یا ران ها کاهش سایز پیدا نکند. در این موارد می توان با روش های مختلف چاقی موضعی را از بین برد.امروزه تکنولوژی دستگاه های مختلفی را برای کاهش سایز و رفع چاقی های موضعی در اختیار آدمی قرار داده که به اختصار به معرفی این دستگاهها می پردازیم.

به یاد داشته باشید استفاده از دستگاه لاغری موضعی نیاز به بی حسی ندارد، کاملا بدون درد و بدون ایجاد عارضه می باشد و پروب های دستگاه روی سطح پوست کشیده می شوند و بصورت هفته ای یک یا دو جلسه و تا ۱۰ جلسه ادامه می یابد.در طی کار با دستگاه فرد کاملا بدون درد است و فقط گرمای کمی احساس می کند.

اغلب دستگاه هایی که تا کنون در مراکز درمانی استفاده می شوند فقط دارای یکی از مکانیسم های موثر مانند رادیو فرکانسی RFو یا واکیوم (LPG) و اخیرا اولتراسوند(CAVITION ) بوده اند.در دستگاه جدید ۳MAXترکیبی از هر سه مکانیسم وجود دارد که گمان می رود استفاده ی همزمان این سه مکانیسم علاوه بر تاثیر جداگانه هر کدام اثر SYNERGICنیز داشته باشد.

رادیوفرکانسی RF
Unipolar RFنسبتا عمقی نفوذ کرده (حدود ۲۰ میلیمتر ) و بنابراین هم پوست و هم بافت چربی زیر پوست را تحت تاثیر قرار می دهد.
ولی bipolar RFعمق کمتری در پوست (۲_۴ میلیمتر) نفوذ می کند و فقط روی پوست اثر می گذارد و کلاژن سازی در آن را تحریک می کند و سبب سفت تر شدن و جانسازی پوست می گردد.در این دستگاه از هر دو نوع RFیعنی unipolar و bipolarبطور همزمان استفاده شده است.گمان می رود که ترکیب آنها اثری مضاعف بر روی کلاژن سازی و کاهش چربی داشته باشد.

واکیوم ( LPG)
واکیوم بدلیل برقراری مجدد جریان خون و لنف سبب از بین رفتن مواد زائد بدن شده و بهبود متابولیسم و تبادلات سلولی را فراهم می سازد.بعلاوه این دستگاه با برنامه ریزی تنظیم شده بصورت پالسی باعث انقباض عضله شده و همانند ورزش بدن اعمال اثر می کند بدین ترتیب به تنهایی باعث افزایش سوخت وساز و شکستن چربی و کاهش سایز نیز می شود، همچنین در پوست باعث خونرسانی بهتر و ترمیم و تحریک فیبروبلاست ها جهت تولید کلاژن و الاستین می شود.

اولتراسوند ( CAVITION)
در این روش جدید امواج فراصوت روی بافت چربی زیر پوست اثر گذاشته و سلول های چربی چروکیده شده. در اثر لرزشی که توسط پروب ایجاد می شود سلول های چربی فشرده و متراکم می شوند و تری گلیسیرید و محتویات سلول های چربی از آن خارج شده و از طریق سیستم لنفاتیک و از ادرار دفع می گردد.بنابراین همیشه نوشیدن آب فراوان در همان جلسه و روز بعد از جلسه توصیه می شود.

دکتر گیتا فقیهی- متخصص پوست و مو

زیبــاشو دات کام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 16 =