چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۸۸۶ دیدگاه برای “چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟”

 1. Sarina می‌گه:

  سلام من ۱۳ سالمه و ۱۶۳ قدم و وزنم ۵۸.چیکار کنم که ۵ کیلو دیگه کم کنم

  [پاسخ]

 2. سارل می‌گه:

  سلام تو رو خدا یکی کمک من کنه ….من قدم ۱۶۰ و وزنم ۸۰ کیلووووو..چجوری وژن کم کنم…تو خونه اصلا حال باشگاه رفتن ندارم کدوم ورزشا خوب انجام بدم..صبحانه و ناهار و شام چطور باش.میان وعده ها چ کنم ….از چاقی خسته شدم ..

  [پاسخ]

 3. رها می‌گه:

  سلام من ۱۴ سالمه و ۱۵۱ قدمه ۶۰ وزنمه لطفا ی چی بگین هم لاغر شوم و هم شکمم بره تو

  [پاسخ]

 4. رها می‌گه:

  سلام من قدم ۱۵۱وزنمم۶۰ لطفا یک چیز مناسب ب من بگین همه میگن چاقی ی چی بگین ک شکممو ببره تو

  [پاسخ]

 5. بهار می‌گه:

  سلام دوست من دو ماه دیگه عروسبمه ۱۵ کیلو اضافه وزن دارم و پهلو و شکم دارم تورو خدا کمکم کنید

  [پاسخ]

 6. مریم می‌گه:

  من ۳۰ سال سن دارم .از اسفند ماه اقدام به بارداری کردم تقریبا ۶ ماه.قدم ۱۵۴ و وزنم تا ۳ ماه گذشته بین ۵۱ تا ۵۳ بوده بیشتر ۵۲ .اما الان سه ماهه که وزنم بالا رفته ۵۵ ’۵۶ شده .چکار باید کنم همیشه ورزش میکردم .الان دکتر فقط گفته پیاده روی نرم با توجه به کمر درد بقیه ورزش ها را کنسل کردم .و رژیم برای پسر دار شدن دارم که پر کالری و پر نمک و خرما بوده .چکار کنم راهی هست که بشه جلو اضافه وزن رو گرفت

  [پاسخ]

 7. میترا می‌گه:

  سلام من ۲۰سالمه ۷۳کیلوام و قدم ۱۶۵لطفا راهنماییم کنین وزن کم کنم😢

  [پاسخ]

 8. یه نفر می‌گه:

  سلام اگه میخواین زود وزن کم کنید صبحانه سالم وکامل بخورید و ناهار و شام را حذف کنید و از ویتامین استفاده کنید البته اب فراوان بنوشید اگر گرسنه شدید مقداری انگور یا هندوانه یا طالبی میل کنید.

  [پاسخ]

 9. کیانا می‌گه:

  سلام من یه دختر ۱۳ ساله ام و به نظر خودم، یه کوچولو اضافه وزن دارم، شکمم و بازوم یه کم تپله، چاق نیستم ولی خب یکم تو پر هستم. دور شکمم زیاده و باعث میشه خیلی از لباس هارو نتونم بپوشم. قدم ۱۶۴، وزنم ۵۵، به نظرتون خیلی تپلم؟ راستی، من هفته ای یک یا دو روز با مامانم یک ساعت میرم ایروبیک، به نظرتون موثره؟ راستی هنوز پ.ر.ی نشدم.

  [پاسخ]

 10. Taban می‌گه:

  سلام من ۱۴سالمه قدم۱۷۳و وزنم ۹۰ کیلو میخواستم بهم یه راه کار بگین که بتونم در عرض۳ماه بشم۶۰ کیلو

  [پاسخ]

 11. مرضیه می‌گه:

  یاسی شما هم گیر دادی به چای سبز

  [پاسخ]

 12. نوشین می‌گه:

  سلام من سنم ۱۲ و وزنم ۹۰ و قد ۱۶۵ است به من معجون لاغری موز رو معرفی کردن که میگه نه تحرک میشود نه رژیم من از دارو گیاهی استفاده میکنم میخواهیم بدونم که مصرف همزمان دارو گیاهی و معجون لاغری موز با هم ضرر داره .دارم از قصه میمیرم کمکم کنید

  [پاسخ]

 13. خدیجه می‌گه:

  مرسی ولی ران های من خیلی بزرگن ولی وزنم خوبه لاغر کردم ولی ران هام………………………….

  [پاسخ]

 14. روژیتا می‌گه:

  سلام من ۱۲ سالمه قد۱۵۲ وزن ۵۲ میخوام وزنمو برسونم به ۴۶ و ۴۷ خوبه چطوری با اینا میشه

  [پاسخ]

 15. negin می‌گه:

  سلام من ۱۵سالمه ۶۸کیلو وزنمه و قدمم ۱۷۰ هستش میخوام ۱۲کیلو لاغر کنم پرخوری عصبی هم دارم و موقعیت ورزش ندارم دکتر گفته نمیتونم ورزش کنم لطفا کمکم کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 16. امین می‌گه:

  سلام من ۱۵ سالم و قدمم ۱۷۰ و وزنم ۸۴ چطوری میتونم توی ۲ ماه وزنم رو استاندارد کنم حتماباید توی دوماه وزنم و استاندارد کنم لطفا ی روش خوب و کاری به من بگید ممنون میشم

  [پاسخ]

  خدیجه پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱م, ۱۳۹۵ ۲۳:۱۸:

  سلام منم درست مثل تو ام

  [پاسخ]

 17. سمانه می‌گه:

  سلام من شنیدم بیشتر از دوکیلو در ماه نمیشه کم کرد میگن بر میگرده میشه بگین راسته یا دروغ ؟راستی برای من که ۱۴سالمه و قدم ۱۵۳چقدر کالری در روز باید مصرف کنم که چاق نشم ؟با تشکر از سایتتون

  [پاسخ]

 18. مجتبی می‌گه:

  سلام . من قدم ۱۷۸ و وزنم ۸۸ کیلو هست برا اینکه بتونم هفته ای ۳ الی ۴ کیلو کم کنم چکار کنم؟

  [پاسخ]

 19. الناز می‌گه:

  سلام
  من تو لیگ تکواندو هستم و برای مسابقه می خوام خیلی زورد ۵ کیلو یک هفته ای فشرده کم کنم این رژیم خوبه اما سریع تر می خوام کم بشه لطفا هرچه سریع تر جواب بدی.
  قدم ۱۷۰وزنم ۵۵

  [پاسخ]

 20. ملیکا می‌گه:

  سلام من۱۳سالمه و قدم ۱۶۱ و وزنم ۵۰ چیکار کنم؟

  [پاسخ]

  کیانا پاسخ در تاريخ تیر ۱۲م, ۱۳۹۵ ۲۰:۵۴:

  عزیزم منم مثل تو ۱۳ ساله هستم ولی با یکم اختلاف که من قدم ۱۶۴ و وزنم ۵۵، نگران نباش طبیعی هستی فقط یکم ورزش کنی عالی میشی

  [پاسخ]

 21. mona می‌گه:

  سلام خسته نباشید من ۲۱ سالمه قدم ۱۶۴ وزن ۶۰ چیکار کنم پهلو هایم برود تو حلقه دراز نشستم میزنم فایده ندارد

  [پاسخ]

 22. رضا می‌گه:

  من ۳۶سال دارم ۸۴کیلوهستم لطفا برای کم کردن وزن کمکم کنید

  [پاسخ]

 23. رز می‌گه:

  سلام..قدم ۱۶۰ و قبل عید وزنم ۷۵ بود و رژیم گرفتم و الان وزنم ۷۱شده…احساس میکنم دیگه وزنم کم نمیشه…ورزش هم پیاده روی و رقصه…به نظرتون چطور میتونم وزنمو کمتر کنم؟

  [پاسخ]

 24. شیوا می‌گه:

  سلام ۳۵ سالمه. من ۱۶۸ قدمه وحدود ۹۲ کیلو هم وزنمه میخوام تا چهار ماه دیگه ۳۰ کیلو کم کنم میشه راهنمایی کنید؟

  [پاسخ]

 25. مبینا می‌گه:

  سلام من ۱۳ سالمه قدم ۱۵۶ وزنم ۴۱ میخوام تا تو یه هفته ۵ کیلو کم کنم خواهش میکنم کمکککک کنید هفته ی دیگه مسابقه ی کشوری تکواندو دارم

  [پاسخ]

 26. ayda می‌گه:

  سلام .من ۲۳ سالمه وزنم ۶۹ قدم ۱۷۲ تو عرض پنج ماه از شصو دو کیلو ب شصتو نه رسیدم همه کارام انجام میدم پیاده روی میکنم نتیجه عکس میده لطفا ی قرص لاغری ک بدون عوارض باشه بهم پیشناد کنین میخام ب وزن سابقم برسم😪😢

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML