چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

شما ممکن است این را هم بپسندید

۹۹۵ پاسخ‌ها

 1. :-) گفت:

  سلام’ به نظر من ورزش معجزه میکنه’ شما میتوانید روزی دو تا سه ساعت ورزش کنید و دوساعت قبل و بعد ورزش هیچ گونه غذایی نخورید و فقط آب بنوشید.و شیرنی جات را اصلا نخورید و مصرف نان و برنج را پایین بیاورید و دو ساعت قبل خواب غذا نخورید.و آب کرفس معجزه میکند:-)
  امیدوارم نتیجه را زود بگیرید دوست عزیز

  [پاسخ]

 2. Asal گفت:

  سلام ‘ من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۳ و رطنم ۴۹ هستش. همه میگن که من خیلی لاغرم ‘اما خودم دوست دارم ۴۵ کیلو بشم و قدم ۱۷۰ بشه:-)

  [پاسخ]

 3. نفس1111 گفت:

  سلام من قدم۱۶۰ وزنم۶۳خیلی دارو خوردم ورزش هم میکنم اماغذام کم نمیشه. وزنمم هرروز داره میره بالا .یکی راهنماییم کنه دیه واقعا خسته شدم

  [پاسخ]

 4. نفس گفت:

  سلام من قدم۱۶۰ وزنم۶۳خیلی دارو خوردم ورزش هم میکنم اماغذام کم نمیشه. وزنمم هرروز داره میره بالا .یکی راهنماییم کنه دیه واقعا خسته شدم

  [پاسخ]

 5. فاطیما گفت:

  سلام . من ۱۶۴قدم هست و ۷۲کیلو هستم . من همه ی رژیم‌ها رو گرفتم اما تاثیری نداشت خواهشا کمکم کنید. با تشکر

  [پاسخ]

 6. Sarina گفت:

  ببخشید من ۱۵۸قدم و۴۷کیلو وزن دارم روزی ۲ساعت شنا میرم معلمم گفته تا هفته ی بعد که مسابقه دارم باید ۴۳ کیلو بشم به نظرتون چیکار کنم

  [پاسخ]

 7. مهدی گفت:

  سلام من ۱۲ساله هستم وزنم ۳۹ و قدم ۱۳۷هست در طول چند روز می خوام ۳کیلو کم کنم

  [پاسخ]

 8. یسنا 1381 گفت:

  چطوری تو ماه رمضان وزن کم کنم؟

  [پاسخ]

 9. هانیه گفت:

  سلام من ۱۱ سالمه … خستا‌شدم از این همه چاقی ۱۵۵ قدمه و روز به روز دارم چاق تر میشم ۴۳ کیلو ام .. همه جا مینویسه کمبود وزن داری و همه همینو میگن اما من چاقم سونیا جون‌ میشه ی راهکار ساده بدی واسه لاغری … یکی از دوستام اندازه ی منه ۳۳ کیلوعه … منم تا چند ماه پیش لاغرتر از این بودم اما بلوغ منو چاق کرد … و اینکه تو بلوغ تا چه حد ممکن چاق میشن؟

  [پاسخ]

 10. یسنا 1381 گفت:

  سلام خسته نباشید، وزن من ۱۰۵ کیلویه، چطوری تو چهار ماه تو ماه رمضان وزن کم کنم؟

  [پاسخ]

 11. یسنا 1381 گفت:

  سلام خسته نباشید، وزن من ۱۱۰ کیلویه، چطوری تو چهار ماه تو ماه رمضان وزن کم کنم؟ قدم ۱۶۵

  [پاسخ]

 12. مهنااا گفت:

  سلاممم ۲۶سالمه ۱۶۳ قدم وزنم ۷۰ چطور میتونم در عرض ۳ماه ۱۰ کیلو وزن کم کنم

  [پاسخ]

 13. sepideh گفت:

  سلام من ١۴سالمه ١۶٢قدمه۴٩هم وزنمه باید چیکار کنم که کم کنم با تشکر

  [پاسخ]

 14. هستی گفت:

  میخوام لاغرشم حتما

  [پاسخ]

 15. هستی گفت:

  سن۲۲
  قد۱۶۵
  وزن۶۷
  ایااضافه وزن دارم؟؟

  [پاسخ]

 16. هستی گفت:

  قد۱۶۵
  وزن۶۷
  سن۲۲
  ایا اضافه وزن دارم؟؟

  [پاسخ]

 17. شاهین گفت:

  سلام
  من پسری هستم ۱۷ ساله قبلا ۸۳ کیلو بودم با قد ۱۶۷
  خیلی چاق بودم
  من فکر میکردم که لاغر شدن کار ساده ای نیست
  تا اینکه یک روز از خواب بلند شدم خواستم صبحانه بخورم از گلوم پایین نمیرفت تا چن روز نتونستم غذا بخورم رفتم دکتر اندوسکپی کرد و گفت که اسید معدت زیاده خلاصه دارو داد من تا ۴ ماه غذای درست و حسابی نتونستم بخورم و الان هم ۶۲ کیلو هستم
  نتیجه من این هس که بهترین راه برای لاغری کم خوردن غذا هست خیلی کم بخورید مطمعا باشید لاغر میشین
  درسته سخت هس ولی هفته اول اذیت میشین بعدش عادی میشه

  [پاسخ]

 18. مهدی گفت:

  سلام من میخوام چاق شم قدم ۱۸۵ وزنم ۶۰

  [پاسخ]

 19. الهه گفت:

  سلام من۱۶سالمه ۶۷کیلو هستم قدمم۱٫۵۷من قبلا۵۵کیلو بودم اما یهو چاق شدم میتونین راه حلی پیشنهاد کنید ک سریع ۱۰کیلو کم کنم خاهش میکنم😭

  [پاسخ]

 20. آنا گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه و قدم ۱۷۸ و وزنم ۸۵ کیلوعه میخوام وزنم رو به ۷۵ برسونم خواهشا کمک کنید

  [پاسخ]

 21. فضلی گفت:

  دوستان چند تا نکته رو بهتون بگم خصوصا شماها که میخواهید وزن کم کنید . ۱_این که به همه نگید رژیم هستید چون بعضی ها عادت دارن یه پرت و پلایی بگن و ممکنه دلسرد بشید ۲_وزنتون رو حتما ۴ یا ۵ هفته یکبار بگیرید این خیلی مهمه نمیدونم رازش چیه اما من که۳ سال بود هی رژیم میگرفتمو ول میکردم با این روش نتیجه درست گرفتم ۳_با خودتون هی گفتگو کنید مثلا بگید همین یکسال رو فقط نمیخورم. من اینبار جدی هستم ۴_هر جوری شده به هر قیمتی هر روز برید پیاده روی یا ورزش باز میگم هی به خودتون بگید من خوبم من خودمو دوست دادم من بین دوستانم باید بدرخشم.
  در آخر باید بگم سال گذشته سال پول در اوردن بود برای من با خودم گفتم هر کارو دعوت و مهمانی و … برای کارم کنار میگذارم تا پول بیشتری دستم بیاد .. و امسال تصمیمم اینه که برای ورزش فعالیت و رژیمم هر چیز دیگری رو رد میکنم .. مثلا اگر بهترین دوستم بگه بریم سینما با این که عاشق سینمانم … کس دیگه بگه بریم پارک کوه یا پیاده روی حتما اینو انتخاب میکنم من امسال فعالیتمو زیاد میکنم …. تحت هر شرایطی من امسال فعالتر و قوی تر خواهم شد

  [پاسخ]

 22. فضلی گفت:

  عزیزم نگران نباش به من ثابت شده هر رژیم و ورزش یا پرخوری حدودا ۶ هفته الی ۲ ماه بعد روی وزن نشون داده میشه . علاوه بر اون اگر شما ورزش هم میکنی و اگر صحیح ورزش میکنی در حقیقت دادی عضله سازی میکنی و این خیلی خوبه به رژیمت ادامه بده و هر دو یا سه ماه خودت رو با دفعه قبل مقایسه کن . امیدوارم موفق باشی .

  [پاسخ]

 23. ...... گفت:

  لامصب چه کمکی بهت بکنن چی خوردی مگه

  [پاسخ]

 24. سمیرا گفت:

  مطالب مفیدی بود.ممنون

  [پاسخ]

 25. فاطمه گفت:

  سلام من ۱۹سالمه.قدم ۱۷۰ووزنم ۸۳چجوری تاعید خودمو لاغرکنم وبشم ۶۷کیلو؟

  [پاسخ]

 26. شاینی گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه۵۴ کیلوام..قبلا۴۳ کیلو بودم..الن چاق شدم و اون لباسام که دوسشون دارم بهم نمیخور..رونام مخصوصا ..رون هام قبلا از هم فاصله داشت ولی الان قشنگ چسبیدن بهم و شلوارام دیگه سایزم نمیشه..کمکم کنید لطفن..اینم بگم که من وقتی بخوام رژیم بگیرم مسمم نیستم و هی یاد میره و اشتهای الکی زیاد دارم و همش یمخوابمممم

  [پاسخ]

 27. Nadiyaaaaaa گفت:

  سلام من قدم ۱۶۵سانتی متره وزنم ۱۰۶ کیلو میخوام تا عید لاغرکنم کمکم کنید لطفآ

  [پاسخ]

 28. زینب گفت:

  به جای کم تحرکی و خوندن این مطالب که تا عملی نشن فایده نداره پاشید یکم تحرک داشته باشین عمل کنیین

  [پاسخ]

 29. حامد گفت:

  سلام من ۱۸ سال سن دارم قدم ۱۹۰ هستش وزنم ۱۳۳ و ب شدت چاقم چجوری میتونم تا تابستون ب ۷۵ یا ۸۰ برسم

  [پاسخ]

 30. یاسمن گفت:

  سلام من چربی های ناحیه ران هام زیاد هست لطفا راه حلی بهم پیشنهاد بدبد

  [پاسخ]

 31. مهلا گفت:

  سلام من مهلام ۱۴ ساله می خوام تا عید لاغرشم وزنم هم ۶۰ کیلو
  لطفا زود جواب بدید

  [پاسخ]

  Nadiyaaaaaa پاسخ در تاريخ بهمن ۲۹ام, ۱۳۹۵ ۱۷:۱۶:

  تو شصت کیلویی میخوای لاغر شی جلل خالق

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *