چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

مطالب مرتبط

۱,۰۴۷ دیدگاه‌

 1. ❤samin❤ گفت:

  سلام من ۱۲ سالمه کم مومده ۱۳ بشم قدم ۱۷۱ و و زنم ۶۷ است میخوام ۵۰ یا ۵۵ کیلوشم و واقعا اراده خوبی دارم هر روز ورزش های مختلف انجام میدم ولی دوباره نمیتونم خودمو کنترل کنم و میخورم لطفا کمک کنید بخدا دیگه افسردگی میگیرم

  [پاسخ]

 2. مهدیه گفت:

  سلام من قدم ۱۷۰ و وزنم ۶۰ می خواستم ۵ کلیو لاغر بشم و این پروسرو تو ۷ماهه ک دارم دنبال میکنم و واقعا ب نتیجه ای نرسیدم هیچ واقعا نا امید شدم ک حتی دو تا سه کیلو هم چاق شدم لدفن راهنماییم کنیین حتی چن باری تصمیم گرفتم عمل کنم ک منصرف شدم ولی می خوام از قرص استفاده کنم تا شاید ب نتیجه برسم.

  [پاسخ]

 3. آزاده گفت:

  سلام من ۲۸سالمه قدم ۱۶۰وزنم۷۴ چیکار کنم وزنم کم بشه من ال کارنتین و ونوستات هم مصرف میکنم روزی یکی دکترم گفته کالری شماریم میکنم بعضی روزام فستم اگه میشه به منم کمک کنین

  [پاسخ]

 4. ریحانه گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه وزنم ۶۳ و قدم ۱/۶۳ من ۳ کیلو اضافه وزن دارم همه هم کلاسیام ۶۰ کیلو اند من میخوام ۳ لاغر کنم چی کار کنم

  [پاسخ]

 5. ریحانه گفت:

  سلام من ۱۴ سالمه وزنم ۶۳ و قدم ۱/۶۰ همه هم کلاسیام وزنشون ۶۰ منم میخوام سه کیلو کم کنم هر چقدر طول بکشه وزن کم کنم مهم نیست لطفا بگید چیکار کنم

  [پاسخ]

 6. الهام گفت:

  درضمن الانم دارم عرق کامبوجیا و دارو گیاهی برای لاغری استفاده میکنم خیلی لاغر شدم ولی پهلوهام همچنان برقرا است

  [پاسخ]

 7. الهام گفت:

  سلام میشه منم راهنمایی کنین .من قدم ۱۶۵ و وزنم ۶۵ است و لی خیلی پهلو شکم دارم نمیدونم چهکار کنم خیلی از این شرایط ناراحتم هر رژیمی میگیرم همه جای بدنم لاغر میشه الا پهلو هام

  [پاسخ]

 8. Mahtab گفت:

  رژیم گیاه خواریوواسم بفرستین

  [پاسخ]

 9. Mahtab گفت:

  رژیم گیاه خواریوبرام بفرستین

  [پاسخ]

 10. کوثر گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه ۱۰۰ کیلو هستم قدم هم ۱۶۵ به تازگی هم زایمان سزارین کردم میخام وزن کم کن برا وزن کم کردن هم عجله دارم ممنون

  [پاسخ]

 11. هدیه گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه وزنم ۷۳ بنطرم زیاده باید چ رژیمی بگیرم ممنونم میشم راهنماییم کنین😕

  [پاسخ]

 12. Maryam گفت:

  سلام آقای رضامن ۲۳سالمه قدم۱۷۰وزنم ۷۴ اصلاااا چاقی نمی دونستم چی هست بعد از دوران شیردهی تومدت ۶ماه نزدیک ۱۰کیلو وزنم اضافه شد چیکارکنم حالا الانم خودم حس نمیکنم چاقم ولی اطرافیان خیلی استرس میدن بهم چیکارکنم مثل قبل شم

  [پاسخ]

 13. Maral گفت:

  سلام
  من ۱۵ سالمه ۵۸ کیلوام
  همه میگن و فکر میکنن خیلی لاغرم
  اما من بالاتنه ام بشدت لاغره و دنده هام زده بیرون و دستای لاغری دارم
  اما همه ی چربیا تو پایین تنه ام هستن و گلابی شکل یجوری شده و ماهیچه سفت نیستن
  من چیکار کنم؟؟؟؟چرا اینجوریه من هم ورزش میکنم هم معمولی غدا میخورم هم همه چی میخورم

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 2 =