چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟ | زیباشو دات کام

چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۴۵۲ دیدگاه برای “چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟”

 1. هاجر کریمی می‌گه:

  سلام من قدم ۱۴۵ وزنم ۵۷٫۷۰۰میخوام در عرض یک ماه ۱۲کیلو وزنم و کم کنم لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 2. فاطمه می‌گه:

  من ۱۶ساله هستم وقدم۱۶۴است ووزنم ۵۲است دست دارم ۴۵کیلو شوم کمککککککککک

  [پاسخ]

 3. فرزانه می‌گه:

  سلام من ۶۲ کیلوام ولی شکم خیلی دارم چکار کنم؟ منم باید از همین رژیما بگیرم؟

  [پاسخ]

 4. لیلا می‌گه:

  من ۸۰ کیلو وزن دارم و قدم هم ۱۵۲ سانتی متره ولی همیشه تلاش می کنم اما به وزن دلخواه خود نمی رسم خواهش می کنم رژیم غذایی مناسبی را برایم تنظیم کنید

  با تشکر از سایت بسیار خوبتون

  لطفا پاسخ دهید

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱م, ۱۳۹۳ ۰۹:۱۳:

  لیلا جان سلام. شما برای اینکه وزن کم کنید اولا حجم غذا تون را کم کنید . دوما میوه زیاد بخورید . سوما پیاده روی و دو کار کنید . چهارمن شیرینی و چربی کمی مصرف کنید. از حجم نان کم کنید . آب قبل غذا حتما بخورید تا اشتهاتون را کم کند موفق باشید.

  [پاسخ]

  Mehdi پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۷:

  لطفا به ما هم جواب بده

  [پاسخ]

 5. Mehdi می‌گه:

  سلام دکی جان …. چطور میشه باسن رو یکم کوچک تر کنیم؟؟؟؟

  [پاسخ]

 6. طاهره می‌گه:

  با سلام ،دو ساله در حال رزیم هستم ،وای گاهی. رهاش میکنم ،و سریع وزنم بالامیره ،الان شش کیلو اضافه وزن دارم ،ولی اراده ندارم ،چکار کنم ،کم کنم ،ممنون .

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ فروردین ۲۶م, ۱۳۹۳ ۰۸:۳۶:

  طاهره جان سلام . با رژیم وزن کم کردن همینه . باید با ورزش وزن کم کرد همراه با تغذیه درست. امیدوارم همه این نکته را در ذهن داشته باشند و راه درست برای کم کردن وزن را برای آینده ای بهتر بخاطر بسپارند . شما باید ورزش کنیددوست عزیز. موفق باشید.

  [پاسخ]

 7. Mehdi می‌گه:

  آدم چاق اصلا لاغر نمیشه ….. خودتونو خسته نکنید …..

  [پاسخ]

 8. شایان ناصر زارع می‌گه:

  دم همه گرم همتون مثل من چاقید

  [پاسخ]

 9. mahrjoo می‌گه:

  من خیلی زود چاق میشم حتی با یک لیوان اب شما کمک کنید که چه کاری انجام بدهم

  [پاسخ]

 10. parisa ya me py می‌گه:

  من اسمم شایان است اگر میوه ای معرفی کنی ممنون میشم…

  [پاسخ]

 11. زینت می‌گه:

  سلام من ۲۷سالمه ۱۶۸ قد ۷۶وزن هرکاری میکنم لاغر نمیشم لطفا راهنماییم کنید تشکر

  [پاسخ]

 12. fth می‌گه:

  salam,man 14 salame va 59 kilu vazn daram,164 ham ghadame ye rejim mikhastam,hamin,mikham shekamam kuchik she,akhe faghat shekamam gondas!…mrC…:D,:P

  [پاسخ]

 13. Mehdi می‌گه:

  فرشید چطور ۱۲۰ کیلو رو کردی ۸۹ ؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!

  [پاسخ]

 14. مهدی می‌گه:

  واسه قد ۱۷۵ چه وزنی ایده ال؟

  [پاسخ]

 15. فریبا می‌گه:

  با سلام من قدم ۱۵۷ وزنم ۷۵ لطفا یک رژیمی بدهید که بتوانم به وزن مورد علاقم برسم از شما ممنون هستم

  [پاسخ]

 16. ابوتراب می‌گه:

  من ۶۵ کیلووزن دارم۱۹۹قدم است یک رژیم چاق کننده می خواستم باتشکر

  [پاسخ]

 17. khmia می‌گه:

  باسلام من ۱۵ سالم هست ..قدم ۱۶۰٫٫وزنم ۸۵ ..چیکارکنم.وزنم کم شود؟

  [پاسخ]

 18. مریم می‌گه:

  من ۱۶ سالمه ۸۰ وزن دارم ۱۶۸ قدمه لطفا یه رزیم خوب به من بدین

  [پاسخ]

 19. مهتاب می‌گه:

  باعرض سلام من۲۶سالمه قدم۱۵۸وزنم۸۸,هرکارى مىکنم لاغرنمىشم ارادمم خىلى کمه توروخداراهنماىىم کنىدازاىن وضعىت خلاص بشم،باتشکر.

  [پاسخ]

  lمریم کرمی پاسخ در تاريخ فروردین ۸م, ۱۳۹۳ ۰۰:۴۶:

  قدم ۱۵۲سانت است و وزنم ۷۵لاغر میشوم اما سریع چاق میشوم بسیار استرس دارم ومنزوی میشم لطفا کمکم کنید تصمیم گرفتم رزیم پانزده روزه را اجرا کنم نمیدونم برام مفید است یا نه ؟

  [پاسخ]

 20. سهیل می‌گه:

  اراده داشته باش

  [پاسخ]

 21. سهیل می‌گه:

  بعدش تکلیف پسری که قدش ۱۰۰ چی؟
  این که شما گفتی غلط

  [پاسخ]

 22. بهنام می‌گه:

  با عرض سلام خدمت شما من ۲۲ سالمه ۹۶ کیلو وزنمه و ۱۷۰ قدمه میخواستم بپرسم من اگه اراده کنم تو چند ماه میتونم لاغر بشم با تشکر نظر شما برایم مهمه

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۹:

  عزیزم می تونی درعرض ۱۵روز هملاغرشوی ارده کن عملی می شود

  [پاسخ]

 23. Parnaz می‌گه:

  سلام.من ۲۰ سالمه.قدم ۱۶۴ و وزنم ۷۰٫چاق نیستم ولی فقط ۴ کیلو اضافه وزن دارم.یه رژیم خوب میخام که به سرعت از این ۴ کیلو اضافه وزن راحت بشم.در ضمن دانشجو هستم و خوابگاه هستم.یه رژیم میخوام که به شرایطم هم بخوره.لطفا جواب بدین.ممنونم ازتون

  [پاسخ]

 24. ساحل می‌گه:

  سلام با چه فرمولی وزن متناسب با قدم رو پیدا کنم قد من ۱۶۵

  [پاسخ]

  مانا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۷م, ۱۳۹۲ ۱۵:۰۲:

  وزن نرمالتون۶۰-۶۷

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ اسفند ۱۸م, ۱۳۹۲ ۰۹:۳۰:

  ساحل جان سلام برای خانم ها با مردان فرق دارد . مردان قد منهای ۱۰۰ می شود وزن متناسب . ولی برای خانمها قد منهای ۱۱۰ می شود وزن متناسب. برای شما وزن ۵۵ بسیار ایدال هستش. باز سوالی داشتی هستم. موفق باشید

  [پاسخ]

 25. فاطمه می‌گه:

  سلام عرض میکنم عضو خبر نامهاتان هستم ولی مدتی است که خبر دریافت نکردهام در هر حال عالی بود ومتشکرم.

  [پاسخ]

 26. فاطمه می‌گه:

  با سلام مثل همیشه عالی متشکرم

  [پاسخ]

 27. مهرنوش می‌گه:

  سلام دوستان.من ۲۱ سالمه .۹۰ کیلو ام.۱۶۸ قد.۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰ بار رژیم گرفتم.سونیا جان لطفا رژیم خوام گیاه خواریو واسم بفرست.مرررررررسی.mehrghorbani1372@ yahoo.com منتظرتم.شایدم سونیا جون دیگه نمیاد.اما توروخدا هرکی پیاممو دید این رژیمو واسم بفرسته

  [پاسخ]

 28. aynaz می‌گه:

  امیدوارم تاثیر بزاره ممنون

  [پاسخ]

 29. سونیا می‌گه:

  سلام به همه دوستان حق با أقا محمده لاغرشدن باید اصولی باشه سونا وجکوزی شاید دردراز مدت وزن و کم کنه ولی کم کم بدن عرقی رو که از طریق اینها ازدست داده با خوردن أب دوباره جایگزین میشه همینطور پوشیدن لباس زیاد برای عرق کردن کاملا اشتباهه ممکنه یک نفر حتی ازطریق ورزش هم کمتر عرق کنه ولی درهرصورت بدنش مقدارکال ی لازم رو میسوزونه پس کسی که بدنش تعریق نداره نشونه این نیست که کالری از دست نمیده به نظرم أدم کم بوره ومصرف فیبرشو زیاد کنه غذاهای پرحجم وکم کالری مصرف کنه میتونه لاغر شه البته من خودم تقریبا جاقم ولی نمیتونم نخورم وخیلی دوس دارم به وزن قبلیم برگردم یه کم اراده میخواد

  [پاسخ]

 30. farahnabavian می‌گه:

  سلام من ۴۹ سال دارم قدم ۱۵۸ وزن ۷۴ من چند کیلو اضافه وزن دارم لطفاً راهنماییم کنید متشکرم

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳م, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۷:

  سلام فرح جان. برای اینکه وزن واقعیتو داشته باشی حداقل بیست کیلو باید کم کنی. از طرفی چون سنتون بالای چهل هستش برای وزن کم کردن روی ده کیلو زوم کنید . بعد ازآن آرام آرام به پنج کیلوی بعدی و پنج کیلوی بعدی فکر کنید . یکبار نمیشه این همه وزن کم کرد. پیاده روی کنید غذا زیاد نخورید میوه بیشتر مصرف کنید . ازشیرینی و روغن زیاد دوری کنید . قبل شروع غذا یک لیوان آب بخورید . موفق باشید

  [پاسخ]

 31. فرشید می‌گه:

  لطفا راهنمایی کنید و جواب بدید .

  سلام و خسته نباشید . من ۱۷ سالمه و ۱۸۵ قدم هست و ۸۹ کیلو وزن دارم تا ماه دیگه یعنی برج ۱۲ باید بشم ۸۰ لطفا کمک کنید . درضمن این هم بگم من ۸ ماه پیش ۱۲۰ کیلو بودم . لطفا کمک کنید و راهنمایی کنید چطور این ۹ کیلو رو تو یک ماه و نیم کم کنم ؟

  [پاسخ]

  مهسا پاسخ در تاريخ فروردین ۱۶م, ۱۳۹۳ ۱۶:۱۰:

  فرشید جان میشه به ما بگی چطور تو ۸ماه این وزنو کم کردی؟؟

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ فروردین ۱۸م, ۱۳۹۳ ۱۶:۲۱:

  سلام. پسر خوب تو که وزن و قدت خیلی عالیه. تو سن رشدم هستی.سنت که بیشتر بشه اگه فعالیت کافی داشته باشی اسکلت بدنت کاملا پر و قوی میشه. به نظرم اگه به بدنسازی یا فیتنس علاقه داری برو با مربیش صحبت کن. از استایلت یه چیز توپ میسازه. دو روز دیگه ام جای آرنولد میگن : فرشیییییییییید…………….فرشیییییییییییییییییید.

  [پاسخ]

 32. محمد می‌گه:

  اقای یا خانوم محترم
  لطفا این مطالب غیر علمی رو تحویل مردم نده ،شما دارین با سلامتی مردم بازی میکنین که چی بشه ؟؟؟
  اکثریت غالب حرفای جنابعالی غیر تخصصی و غیر علمی هستن

  [پاسخ]

 33. ساجده می‌گه:

  سلا من میخوام تا۲۰اسفند١۵کیلو لاغرشم الان ٩٣کیلوهستم لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 34. حنانه می‌گه:

  با سلام وخسته نباشیدمن ۲۳ سالمه ۶۵ کیلوبا قده ۱۶۲من چه مقدار و چه جوری وزن کم کنم اخه صورتم خیلی لاغر با رزیم لاغر تر هم میشه چیکار کنم لطفا

  [پاسخ]

  پریسا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱م, ۱۳۹۲ ۱۴:۰۸:

  کم بخورعزیزم شیرینی وبرنجم حذف کو

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ اسفند ۲۴م, ۱۳۹۲ ۱۲:۲۴:

  نه نباید برنجو حذف کنی چون مو هات میریزه شیرینی جات خیلی خیلی کم بخور

  [پاسخ]

 35. فرشید می‌گه:

  سلام و خسته نباشید . من ۱۷ سالمه و ۱۸۵ قدم هست و ۸۹ کیلو وزن دارم تا ماه دیگه یعنی برج ۱۲ باید بشم ۸۰ لطفا کمک کنید . درضمن این هم بگم من ۸ ماه پیش ۱۲۰ کیلو بودم . لطفا کمک کنید و راهنمایی کنید چطور این ۹ کیلو رو تو یک ماه و نیم کم کنم ؟

  [پاسخ]

 36. علی می‌گه:

  فقط کم خوردن ورزش و استفاده ی درست از چربی شوزها. برو که لاغر شی.بای

  [پاسخ]

 37. شهرام می‌گه:

  لطفا کمک کنید.من منتظرم

  [پاسخ]

 38. شهرام می‌گه:

  سلام من ۲۵ ساله هستم. ۱۸۳ قد دارم و ۱۰۴ کیلو وزن.چطور میتونم لاغر کنم؟جرات نمیکنم برم خواستگاری.کمک کنید وزن کم کنم.منتظر جواب شما هستم.با تشکر.

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ بهمن ۸م, ۱۳۹۲ ۰۸:۲۱:

  شهرام جان سلام. شما وزنت زیاد هستش . برای اینکه سر وزن نرمال برگردی چند تا مورد را حتما باید رعایت کنی . ۱- کم خوری .۲- تغذیه کم چرب و کم حجم.۳- خوردن یک لیوان آب قبل از شروع به غذا خوردن. ۴- پیاده روی و دو ۵- استخر برو و سونا و جکوزی را فراموش نکن. ۵- هنگام ورزش لباس گرم بیشتر بپوش تا حسابی عرق کنی . ۶- در حین ورزش آب نخور . موفق باشی و سر حال و با نشاط

  [پاسخ]

  محمد پاسخ در تاريخ بهمن ۱۰م, ۱۳۹۲ ۲۱:۵۸:

  تورو خدا این حرفارو تحویل مردم ندین .
  کی و کجا سونا یا لباس پوشیدن زیاد باعث کاهش وزن میشه
  شما واسه این حرفتون ی منبع علمی معرفی کنین

  [پاسخ]

  pegi پاسخ در تاريخ اسفند ۲۱م, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶:

  اقا شهرام ته نظر من شما وزن و قدتون با هم تناسب داره

  [پاسخ]

 39. ایلیف می‌گه:

  سلام ! من ۲۴ سال سن دارم و ۷۰ کیلو وزن قدم هم ۱۶۲ است .هرچه ریژیم میگیرم لاغر نمیشوم به علت مصروفیت های کاری وقت برای ورزش و رفتن به باشگاه را هم ندارم دو ماه بعد محفل عروسی ام است میخواهم هر چه زودتر اضافه وزنم را کم کنم لطفاً رهنمایی ام کنید . ریژیم هر قدر سخت باشد تحمل دارم اما ورزش نمیتوانم .
  ممنون

  [پاسخ]

 40. مریم می‌گه:

  سلام من۱۸سالمه ۱۷۶قدمه وزنمم۶۹اماهرکاری میکنم وزنم به۶۲نمیرسه خواهشا راهنماییم کنیدچون خیلی وقته رژیم گرفتم خسته شدم ازکم خوردن

  [پاسخ]

  من پاسخ در تاريخ اسفند ۱۳م, ۱۳۹۲ ۱۸:۱۹:

  سلام عزیزم. ماشالله تو که دافی . تو چرا رژیم میگیری ؟

  [پاسخ]

 41. reza می‌گه:

  تینا جان سلام . تو سنت هنوز خیلی کم هستش . باید شروع کنی به ورزش های پر تحرک کردن. تنبلی خوب نیست. معمولا همه می گند هنوز زوده .ولی زمانی متوجه می شوند سنشون گذشت و عادت به ورزش ندارند و شروع کردن در سن بالا خیلی سخت هستش . مواظب خودت باش موفق باشی

  [پاسخ]

 42. تینا می‌گه:

  سلام من ۱۴ سالمه قدم ۱۶۳ و شکم و پهلو دارم و صورتم تپل ه کمکم کنیدممنونم

  [پاسخ]

 43. تینا می‌گه:

  من ۱۳ سالمه ۴۹ کیلو ام کمکم کنید از غذاهای چرب دوری کنم مرسی

  [پاسخ]

 44. شیما می‌گه:

  ایی دارند واسه من

  [پاسخ]

 45. شیما می‌گه:

  سلام من ۱۹ سالم وزنم۱۶۲ هستش وزنم ۶۵ کیلو
  بعد شکم دارم
  میشه راهنماییم کنین

  [پاسخ]

 46. reza می‌گه:

  پرستوی عزیز سلام . کی گفته شما بیست کیلو اضافه وزن دارید ؟؟ شما تنها حدود ۷ یا ۸ کیلو اضافه دارید . برای همین می تونید با ورزش مرتب و با برنامه و تغذیه مناسب وزنتون را کم کنید کامنتهای قبلی را بخونید. موفق باشید.

  [پاسخ]

  پرستو پاسخ در تاريخ بهمن ۱م, ۱۳۹۲ ۱۱:۵۶:

  سلام . دکتر گفته وزن ایده آل شما بین ۶۵ – ۶۸ کیلو باید باشه . مرسی از راهنماییتون.

  [پاسخ]

 47. reza می‌گه:

  سلام فاطمه عزیز . شما اگر می خواهید وزنتون سریع کم بشه باید دو کار کنید در حین دو لباس گرم بپوشید تا بیشتر عرق کنید . بعد ورزش و حسابی عرق کردن دوش بگیرید و آخر سر زیر دوش آب نسبتا رو به سردی بروید تا عضلاتتون منقبض شوند . روز بعدش استخر بروید حسابی شنا کنید و در دو تایم ۱۰ دقیقه ای سونای خشک یا مرطوب رید. البته مواظب باشید اگر ضعف آوردید حتما یک تایم ده دقیقه ای بروید کافی خواهد بود. بعد دوش آخر باز دوش آب سرد بگیرید . هنگام خروج از استخر بدنتون را گرم نگه دارید تا سرما نخورید . موفق باشید باز در خدمتم ؟؟؟

  [پاسخ]

 48. پرستو می‌گه:

  سلام من ۲۳ سالمه قدم ۱۷۷ وزنم ۸۴ میدونم ۲۰ کیلو اضافه دارم ولی تا عید کم میکنم . هر روز ۲ لیتر آب میخورم . پرخوری هم نمیکنم ولی وزنم کم نمیشه . یه رژیم خوب میخواستم .

  [پاسخ]

  سلام شما مجردهستیدیامتاهل پاسخ در تاريخ دی ۲۸م, ۱۳۹۲ ۱۵:۲۵:

  Salam.shomamitoned ba khorda n ab zyad dah dagega gabl az gaza dar arz yak hafta panj kg vazn kam koned

  [پاسخ]

  پرستو پاسخ در تاريخ بهمن ۱م, ۱۳۹۲ ۱۱:۴۶:

  مجرد هستم
  چه خوب مرسی

  [پاسخ]

  نسرین پاسخ در تاريخ بهمن ۱۶م, ۱۳۹۲ ۱۵:۱۰:

  کی گفته با مصرف آب زیاد لاغر میشین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  عزیزمن آب زیاد باعث اضافه وزن میشه

  …………………

  [پاسخ]

  پرستو پاسخ در تاريخ بهمن ۱۷م, ۱۳۹۲ ۲۳:۵۴:

  ای خداااااااااااا پس حالا چیکار کنم

  [پاسخ]

  محنا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۸م, ۱۳۹۲ ۰۱:۱۷:

  آب زیاد اولا جلوی اشتها رو میگیره،غذا را هضم می کند. ثانیا آب برای دفع مواد زائد از بدن ضروریه.بدون دریافت آب کافی، مواد زائد و دفعی در روده ها جمع میشه و باعث افزایش وزن می شوند.
  علاوه بر این، متابولیسم بدن را افزایش می دهد، در نتیجه کالری بیشتری می سوزونید. در عین حال خود آب،هیچ کالری نداره.
  بهتره به کارت ادامه بدی عزیزم.

  مژده پاسخ در تاريخ بهمن ۱۹م, ۱۳۹۲ ۱۵:۵۳:

  پرستو جان سلام.
  شما ۱۵ کیلو اضافه وزن دارید. من تو سایت دکتر کرمانی براتون جستجو کردم. بهتر از رژیم کالری شماری استفاده کنی.اگه بخوای تو همین وزن بمونی حدودا ۲۵۰۰ کالری نیاز داری، ولی اگه می خوای آروم آروم لاغر بشی ۱۷۰۰ کالری روزانه باید مصرف کنی، این مطمئن تر هست ولی صبر و حوصله می خواد. با این روش حدودا ۴ کیلو در ماه لاغر می شی

  [پاسخ]

  پرستو پاسخ در تاريخ بهمن ۲۱م, ۱۳۹۲ ۱۵:۲۹:

  سلام جونم
  مرسی زحمت کشیدی

  [پاسخ]

 49. الیاس می‌گه:

  سلام من ۱۵ سالمه و ۸۸ کیلو وزن دارم وقدم ۱۶۵ خیلی ناراحتم خواهش می کنم کمک کنید میخوام تا یک ماه دیگه ۱۰ کیلو کم کنم ولی هرچی کم تر می خورم بیشتر اضافه می کنم

  [پاسخ]

 50. hossein می‌گه:

  سلام من ۱۵ سالمه وزنم ۹۵ قدم ۱۷۸ من ی راهی میخوام لا غر بشم خیلی زود من کلاس کنگفو هم رفتم ۲ ساعت تمرین میکردم ولی وزنم همونه نمیدونم چیکار کنم یکم دیگه هم دکتر گفته مرض قند میگیرم میگن از چربی بالاته میخوام به ورزشم ادامه بدم ولی قندم رو چیکار کنم ادم وسوسه میشه خب راهی هست برای دوری از قند و دیگه زیاد طرفش نرم مرسی از همکاریه شما

  [پاسخ]

  sina پاسخ در تاريخ دی ۲۹م, ۱۳۹۲ ۰۹:۴۲:

  عمو من تو سه ماه ۳۰ کیلو کم کردم تنها راهش فقط ورزش و بیشتر دو بدوید تا خون بالا بیاری ن ۱۰ قدم رفتی شکمت درد گرفت بمونی ن اینقدر برو تا بمیرییییییی حس کنی داری میمیری بعد شکم روزی ۱۰۰۰ تا شکم برو و برو بدن سازی هر روز
  برو وزنه سبک بزن نمیخواد بری سنگین کاری کنی سبک سبک تا دن خط بندازه بعد از سه ماه برو حالشو ببر ببین چ خوش اندام میشی

  [پاسخ]

 51. فاطمه می‌گه:

  سلام من ۳۵ سالمه قدم ۱۶۰ و وزن۸۴ میدونم خیلی اضافه وزن دارم دکتر تغذیه هم رفتم و باشگاه هم میروم ولی می خواهم زودتر وزنم را کم کنم یک راه حل به من بدهین

  [پاسخ]

 52. ماهی می‌گه:

  ممنونم اقای دکتر

  [پاسخ]

 53. reza می‌گه:

  سلام ماهی جان . شما قدت خوب است و وزنت هم عالیه. برای چی می خواهی وزن کم کنی. شما بجای کم کردن وزن آن هم در سن پایین که اصلا کار درستی نیست مخصوصا حالا که زیر وزن هم هستی بنظرم فقط عضلات و کل بدنت را قوی کن و فرم ایدال بهشون بده . شما احتیاجی به کم کردن وزن ندارید عزیزم. موفق باشید.

  [پاسخ]

 54. دنیا می‌گه:

  با سلام من۱۴ سالمه قدم۱۶۶ وزنم ۶۰ و وزنم مدام درحال افزایش از شما خواهش میکنم به من کمک کنید وزن کم کنم

  [پاسخ]

 55. مریم می‌گه:

  سلام من ۱۷ سالمه و قد۱۶۸ وزن ۵۴ شکم وپهلو دارم می خوام پهلو و شکمو کم کنم ولی زیاد از وزنم کم نشه چی کار باید بکنم؟؟؟

  [پاسخ]

  حسن پاسخ در تاريخ دی ۲۳م, ۱۳۹۲ ۰۰:۱۶:

  برو باببببببببببببببا

  [پاسخ]

 56. ماهی می‌گه:

  سلام دکی جون من ۱۴ سالم وزنم ۵۵ قد۱۶۸ مدت ۲ ساله به باشگاه می روم وزنم تغیری نکرده فقط عضلاتم قوی شده زیاده روی درخوردن نمی کنم فقط به مقدار کافی یک راه حل برای کاهش وزنه من بدینننننننننن

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML