چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۶۲۸ دیدگاه برای “چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟”

 1. نسرین می‌گه:

  سلام من سی وهشت سالمه قدم ۱۶۲وزنم ۷۷؛روزی چندکالری احتیاج دارم؟

  [پاسخ]

 2. مریم می‌گه:

  سلام من ۱۷ سالمه قدم ۱۷۰ و وزنم ۸۰ چطور میتونم تا عید یعنی در عرض یک ماه ۷۰ کیلو بشم لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 3. zahra000 می‌گه:

  سلام من ۱۷ سالمه و۸۰ کیلوم میخوام ی برنامه ای بدین که واسه عید حداقل ۱۲ کیلو کم کنم و ۱۷۰ قدمه ممنون

  [پاسخ]

 4. armin می‌گه:

  سلام من ۱۳ سالمه قد من ۱۷۵وزنم ۷۰ می خواهم بدنم کمی لاغرتر از الان شود

  [پاسخ]

 5. parmis36 می‌گه:

  سلام. من ۱۵ سالمه، قدم ۱۶۳ و وزنم ۷۰٫ میخوام هیکلم رو فرم بیاد. بعنی باید بشم ۵۸ کیلو. میشه راهنماییم کنید. هر کاری میکنم وزنم نمیاد پایین.

  [پاسخ]

 6. فرنوش می‌گه:

  سلام ببخشید من ۱۵ سالمه قدم ۱۷۲ وزنم هم ۶۲ هرکاری میکنم نمیشه ۵۷ اخه قبلا رژیم گرفتم ۱۰ کیلو لاغر کردم الان خیلی سخت ترش کردم ولی لاغر نمیشم لطغا جواب بدید

  [پاسخ]

 7. سها می‌گه:

  شما کاهش وزنت اصلا غیر عادی نیس . فقط مدت کم مهم نیس . مهم سلامتی هم هست.

  [پاسخ]

 8. سها می‌گه:

  سن و قد رو میگین لطفا ؟

  [پاسخ]

 9. سها می‌گه:

  برای شکم ورزش درازو نشست و پیاده روی خیلی تاثیر داره

  [پاسخ]

 10. sara می‌گه:

  سلام من ۲۱ سالمه قدم ۱۶۲ و وزنم ۶۴ چطور میتونم وزن کم کنم؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 11. هستی می‌گه:

  سلام من۶۹ وزن منه میخوام ۹ کیلو پاییین بیام خواهش میشه از چه غذاهایی در کل هفته بخورم تا وزنم پاییین بیاد

  [پاسخ]

 12. امیر می‌گه:

  سلام من ۱۵ سالمه قدم ۱۵۵ و وزنم ۵۵ کیلویه میخام شکممو اب کنم پیشنهاد ی دارید لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 13. آناهیتا می‌گه:

  من ۱۵ سالمه ۱۶۴ قدمه و ۴۰ وزنم چطورم؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  سها پاسخ در تاريخ بهمن ۱۳م, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۱:

  سلام. بنظر من وزنت کمه . پنج کیلو بیشتر شی اندامت بهتر میشه

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ اسفند ۵م, ۱۳۹۳ ۱۴:۲۶:

  خوبه عالیه

  [پاسخ]

 14. آناهیتا می‌گه:

  لااااااایک عالی

  [پاسخ]

 15. آناهیتا می‌گه:

  لاااااااااااایک

  [پاسخ]

 16. یاسمن می‌گه:

  سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۵ وزنم ۷۵ میخوام ۱۰ کیلو کم کنم تا عید چیکار کنم ؟ :'(((

  [پاسخ]

 17. هم وطن می‌گه:

  اگه میخواین لاغر بشبن هیچ چیز به نظر من بهتر از چای سبز نیست

  [پاسخ]

 18. علی نظیری می‌گه:

  سلام من ۱۳سالمه من حدود ۱۵۰قدمه ووزنم ۷۰من میخوام ۳۰کیلو کم کنم راه حلی پیشنهاد کنید

  [پاسخ]

 19. ریحانه می‌گه:

  سلام من یک ماهه که رژیم گرفتم اما هیچ تغییری تو وزنم ایجاد نمیشه شاید یک کیلو کم کرده باشم شک کردم شاید تیروئید داشته باشم ازمایش دادم نداشتم وزنم الان ۶۰ کیلو وقدمم ۱۶۲٫قبلا خیلی پرخوری میکردم اما این یک ماه واقعا غذامو حتی از نصف هم کمتر کردم خسته شدم راستش چون درس میخونم و مدرسه میرم تحرکم کمه وقت پیاده روی و اینارو ندارم اگه میتونید یه راهی به من معرفی کنید واقعا دارم ناامید میشم‌.راستی ۱۸سالمه

  [پاسخ]

 20. حدیث می‌گه:

  میشه کمکم کنید.

  [پاسخ]

 21. حدیث می‌گه:

  سلام من ۲۶ سالمه هر روز ایروبیک میرم و ۴۰ دقیقه ترد میل میزنم تو این ماه با رژیم غذایی تازه ۱ کیلو وزن کم کردم و الان ۷۴ کیلو هستم قدم ۱٫۶۲ میشه یه راهنمایی کنید که ماهی ۶ کیلو وزن کم کنم؟؟؟؟

  [پاسخ]

 22. mina می‌گه:

  راستی رژیمم میتونم بگیرم ورزشم درهفته ۳روز میرم فتنیس فعالیتش خوبه

  [پاسخ]

 23. mina می‌گه:

  سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۶۱ و وزنم ۱۶۲ میخوام ۵کیلو دیگه کم کنم بشم ۵۷ وزن نرمالم هست کمکم کنید

  [پاسخ]

 24. Ashkan می‌گه:

  سام من ١٨٠ قدم اس و۶٠ کیلو وزنمه لاغر هستم برای داشتن وزن مناسب چه راهى را پیشنهاد میکنید ضمناً از آن دسته از افرادم که هر چقد مى خورم چاق نمى شم لطفاً پاسخ دهید

  [پاسخ]

 25. نازنینم می‌گه:

  سللام خسته نباشید.من۲۳سالمه قدم۱۵۷و وزنم۹۷هست خیلی عذاب آورهست برام خیلی اندام بدی دارم بهم کمک کنید درعرض۲ماه۱۰کیلولاغربشم خواهش میکنم جوابوبه ایمیلم بفرستیدوکمکم کنید

  [پاسخ]

  مینا پاسخ در تاريخ دی ۲۷م, ۱۳۹۳ ۱۴:۰۶:

  عزیزم بدون هزینه های زیاد می تونی وزنتو کم کنی من این کارو کردم,روغن و هر مدل شیرینی را کلا حذف کن روزی ۵ قاشق برنج بخور و سالاد همراه غذا فراموش نشه، روزی یک ساعت پیاده روی تند ،اب زیاد بخور، در ۲ ماه بیشتر از ۱۰ کیلو کم می کنی

  [پاسخ]

 26. amir می‌گه:

  سلام من یک ماهه دارم ب باشگاه میرم قدم ۱’۷۵هستش وزنمم۸۷کیلو هس بنظرتون چطوری شکمو پهلوهامو اب کنم برع خیلی حساسم

  [پاسخ]

 27. سهیل می‌گه:

  سلام من خودم با خوردن ۱ وعده غذا و هفته ۳ بار رفتن ب استخر و ب جای شام سالاد و میوه خوردن در ظمن ۳ روز هفته ک بیکارم روزی ۱۰۰۰ تا طناب میرم در عرض ۲ ماه ۱۵ کیلو کم کردم

  [پاسخ]

 28. طاها می‌گه:

  سلام
  مطالبتون خیلی آموزنده هست

  فقط درموردشنا چیزی ننوشته بودید.

  [پاسخ]

 29. مریم می‌گه:

  سلام من ۲۵ سالمه ۱۴۸ سانت قدمه و ۷۸ کیلو وزن دارم میخوام زود وزن کم کنم چه رژیمی بگیرم خوبه بیشتر چاقیم تو شکممه لطفا کمک کنیدممنون.

  [پاسخ]

 30. رامین می‌گه:

  از این که وقت گذاشتین و کسایی که مشکل دارنو راهنمایی می کنین ممنونم من که استفاده کردم

  [پاسخ]

 31. محدثه می‌گه:

  سلام من ۱۹ سالمه قدم ۱۵۸ و وزنم ۶۴ و ۶ ماه دارم رژیم میگیرم ولی دیگ وزن کم نکردم فکر میکنم بدنم عادت کرده ب اینطور غذا خوردن میشه راههنماییم کنید لطفا بگین چکار کنم؟

  [پاسخ]

  سها پاسخ در تاريخ بهمن ۱۳م, ۱۳۹۳ ۲۲:۱۶:

  نوع ورزش و تغییر بدین

  [پاسخ]

 32. Katy می‌گه:

  سلام من ۱۳سالمه ۵۰کیلو هستم قدمم ۱۵۳ چیکار کنم وزنم زیاده شکمم در آوردم ن خیلی ولی خب لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

 33. mahsa می‌گه:

  سلام….
  وزن۸۳ قدم ۱۶۸ سنم هم ۱۹ میشه کمک کنین من زودتر وزن کم کنم.
  با تشکر…..

  [پاسخ]

 34. عرفان می‌گه:

  سلام پسری هستم ۱۵ ساله با قد ۱۷۳ و وزن ۹۰ لطفا میشه کمک کنید

  [پاسخ]

 35. نایس می‌گه:

  سلام من۱۳ سالمه ۱۶۰ قدمه ۶۷ وزنمه چقد اضافه وزن دارم

  [پاسخ]

 36. سحر می‌گه:

  با سلام خدمت شما
  من ۲۸ سالم قد۱۶۱ وزن ۷۴- کارمند هستم و وقت ورزش رو ندارم چند سال قبل مدام باشگاه میرفتم و ورزش میکردم و رژیمهای متعدد گرفتم و همیشه اندامم خوب بود حالا ارادم واسه رژیم گرفتن ضعیف شده یک هفته کربوهیدراتها رو گذاشتم کنار و بیشتر سبزیجات خوردم اما دوباره ولش کردم حالا اگه میشه من راهنمایی کنید که چیکار کنم میخوام به وزن دلخواه برسم خیلی ناراحتم.با تشکر

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ آذر ۱۹م, ۱۳۹۳ ۱۵:۱۹:

  سحر خانم شما چون خیلی بی حوصله شدی برای کاهش وزنت لباس گرم بپوش بغل بخاری گازی یا شوفاژ دراز بکش تا حسابی عرق کنی . اگر بتونی تا صبح اینطوری بخوابی بدنت لاغرتر میشه . چون مرتب تا صبح عرق می کنی . موفق باشی

  [پاسخ]

 37. فرگل می‌گه:

  سپیده خانم ممنون بخاطر متنی که گذاشتید.
  روغن زیتون حتی بو کردنش هم باعث لاغر شدن میشه چون باعث حس سیری میشه

  [پاسخ]

 38. یسنا می‌گه:

  سلام
  من ۱۹ سالمه وزنم بین۶۰تا۶۶،۷هست و قدمم۱۷۰هست،میخوام استیلم بهتر از الان بشه،چون یکم دم پهلو دارم ک میخوام هرطور شده ازبین ببرمش و صاف ویک دست بشم،لطفا راهنمایی کنید چون نمیخوام رژیم نامناسب بگیرم،ممنون

  [پاسخ]

 39. یسنا می‌گه:

  سلام
  من۱۹سالمه وزنم فکرکنم بین۶۰تا۶۶،۷باشه دقیق نمیدونم،قدمم ۱۷۰هستش،میخوام استیلم از این ک هست بهتر بشه چون یه کوچولو دم پهلو دارم،ک میخوام هرطوره صافو یک دست بشه هیکلم،لطفا راهنمایی کنید تا رژیم نادرست نگیرم ممنون

  [پاسخ]

 40. ارمیتا می‌گه:

  سلام من وزنم ٧۴ و قدم ١٧٠ هست و باید تا دو ماه دیگه١٠ کیلو کم کنم میشه لطفا راهنمایی کنین؟ ممنون

  [پاسخ]

 41. ارمیتا می‌گه:

  سلام من وزنم٧۴ و قدم ١٧٠ هست باید تا ٢ ماه دیگه ١٠ کیلو کم کنم میشه منو راهنمایی کنین لطفا ممنون

  [پاسخ]

 42. fariba می‌گه:

  سلام من ۶۹کیلو هستم قدم ۱۶۸ میخوام تو.یک ماه واقعالاغرشم سرکه سیب میخورم ب نظرتون موثرهستش؟

  [پاسخ]

 43. بهارک می‌گه:

  سلام خسته نباشید
  من واقعا میخوام لاغر بشم تو مدت طولانی لطفا بهم بگین رژیم کانادایی بگیرم

  [پاسخ]

  Zara پاسخ در تاريخ دی ۸م, ۱۳۹۳ ۰۲:۳۰:

  اگه از جونت سیر شدى آره بگیر من گرفتم تا دم مرگ رفتم

  [پاسخ]

 44. الهه می‌گه:

  سلام خسته نباشید.من ۱۷سالمه وزنم ۶۳ قدم ۱۶۶ هست.از باسن به پایین پهنم چیکار باید کنم؟؟؟

  [پاسخ]

 45. Madin می‌گه:

  سلام ١٣ سالمه خیلی چاق هستم ۶۵ کیلو وزن دارم قدم هم ۶۲ اینچ هست می خوام لأغر بشم 

  [پاسخ]

 46. رهام می‌گه:

  سلام منقدم۱۸۳ووزنم ۱۱۰ کیلو چکارکنم چهارسالم هستش که کیک بوکسینگ میرم اما تغییرخاصی نکردم

  [پاسخ]

 47. . می‌گه:

  به روایا ت مراجعه کنید.

  [پاسخ]

 48. حمیدرضا می‌گه:

  سلام من وزنم۶۸یا۷۰٫منباید سریع به وزن مورد نیازمبرسم اندازه قدمن۱۶۱هست حالا من باید در عرض یک ماه بسیار وزن کم کنم لطفا بگین من چه کنم.ممنون

  [پاسخ]

 49. نیکو می‌گه:

  سلام من ۱۸ سالمه قدم ۱۷۳ وزنم ۱۰۰
  چیکار کنم؟
  مشکلم اینه که خیلی میخورم و نمیتونم جلو خودمو بگیرم

  [پاسخ]

 50. بهناز می‌گه:

  سلام بچه ها من ۲۴ سالمه قدم ۱۵۸ و۷۲ کیاو هستم لطفا کمکم کنید تا وزن کم کنم نزدیکه ازدواجمه!

  [پاسخ]

 51. نگار می‌گه:

  سلام من ۱۶سالمه و قدم ۱۶۶ و وزنمم ۸۰… خیلی از اضافه وزنم رنج میبرم الانم تو رژیمم ولی فک میکنم که تاثیری نداشته باشه به نظرتون چیکار کنم؟ میخوام تو مدت کمی اضافه وزنم بیاد پایین
  موفق باشین

  [پاسخ]

 52. arezoo می‌گه:

  سلام من ۱۸سالمه دوماهه رژیم ممیگیرم ورزشم میکنم اما فقط وزنم ۴کیلو کم شده.من قدم ۱۷۲هست .وزنم ۸۴٫چیکار کنم وزنم سریعتر کم شه؟؟

  [پاسخ]

 53. سانیا می‌گه:

  راستی یادم رفت بگم من مدرسه میرم اونجا خیلی گشنم میشه . باید چی کارکنم؟

  [پاسخ]

 54. سانیا می‌گه:

  من ۱۳سالمه نسبت به هم سن و سالام به نظرم خیلی چاقم . وزنم ۶۰قدم۱۵۹ میشه لطفا کمکم کنین چون واقعا نگرانم . و خیلی خجالت میکشم پیش همه. :'(:-\

  [پاسخ]

 55. سپیده می‌گه:

  می خوای در هفته ۳کیلو کم کنی!!!…لاغر شدن یک رویا نیست ..یک اراده قوی هست…قرص ها چسب ها گن ها هیچکدام کارساز نیست… ما باید تمام زندگی را برمبنای هدف لاغر شدن بزاریم..زمانی میرسه که میبینید اونقدر هدفتان در ذهنتان پرورانده شده که حتی از پیتزا خوردن افراد جلوتون اب دهانتان راه نمی افته… باورش سخت برای خیلی ها ..چون خودشون دنبال لاغر شدن نبودن ..خواستن دیگران مثلا یک دکتر یا یک قرص لاغرشون کنه… در لاغر شدن چیزی به عنوان محدودیت وجود نداره ..همین که بگی از امروز دیگه کلا غذا نمی خورم بدترین اثر منفی رو در ذهنت میزاره که لاغر شدن چه کار سخت و طاقت فرسایی هست… گشنگی بدترین روش لاغری هست…. از همین امروز یک دفترچه بردار برای خودت دفتر نمره درست کن… صبح ها ۹ از خواب بیدار شو و بشین حتی کاری نداشته باشی…قبل یک صبحانه یک سیب دستت بگیر گاز بزن…بعد برو سراغ چایی صبحانه …مربا البالو. عسل. پنیر کم چرب با نان و چایی بدون شکر یا می تونی تخم مرغ با روغن زیتون بخوری… نانی که می خوری همیشه از یک ورق کتاب نباید بزرگتر باشه… لقمه هاتو ریز ریز بگیر….میری دنبال کارات..حالا تو خونه یا سر کار..گشنت میشه حقم داری چون سیب خوردی و داره میسوزنی…چایی با بیسکویت ساقه طلایی هرچقدر دلت خواست بخور…اگه خونه ای بازم سیب و خیار و پرتقال و نارنگی و بیسکویت ساقه طلای ((به جهت سبوسش)) بخور… دیگه نزدیکا ناهار دلت غش میره… می دونی چرا چون تا الان هرچی خوردی کالری سوز بوده…بدت میاد از سیب مهم نیست تو هدف داری… یه برش قبل ناهار بخور ..بشین دور سفره …. اول سالاد بریز تو بشقابت روی سالادت یه قاشق روغن زیتون بریز… بعد یک کفگیر از غذات بکش بشقابتو شلوغ کن…اروم غذا بخور… با ژست غذا بخور… با چنگال و چاقو… کلاس برای خودت بزار… سیر شدی بلند شو… وسوسه نشو بازم بکشی بخوری..فکر اینو بکن کفگیر دومم طعم همون کفگیر اولو میده… شکمو بازی درنیار هدف داری..می خوای تو جامعه همه نگات کنن و شیک باشی… ساعات ۴ تا ۵ گشنت میشه مشکلی نیست یطبیعیه ..می تونی عصرونه بخوری خیلی عجله برای لاغر شدن داری بازم سیب بخور و با بیسکویت و چایی …راستی چایی رو داغ نخور که نیاز به قند داشته باشی..دو تا خرما با چاییت بخور فشارت نیوفته… بازم گشنته؟؟؟ مشکلی نیست یک نون بردار با پنیر کم چرب و کلی گوجه و سبزی بخوری… وارد ساعات حساس شدی ساعت ۶ عصر به بعد بدنت می خواد جذب کنه… خودتو گشنه نگه ندار یک ظرف از مواد کالری سوز بزار جلو دستت هی بخور ازش… موادی که می خوری به شدتم لاغرت میکنه..یک جدول کالری مواد هست که می تونی محاسبه کنی کل مواد مصرفی که در روز خوردی… شب قبل خواب به شدت ورزش بدنو لاغر میکنه چون بعدش چیزی نمی خوری.. ساعت ۱۰ شب ورزش کن… ۲ ساعت قبلش نباید چیز چربی خورده باشی…از هیچ چیزی در طول مدت رژیم محدود نیستی جز ۷ چیز… قند و شکر- نوشابه- مایونز- خامه- روغن جامد- لبنیات پرچرب (جایگزین با کم چرب)- کباب کوبیده….. اما یه وقتی تو مهمونی گیر می افتی بعد صرف غذای چرب فورا ماده کالری سوز مثل انار ، اب انار، اب البالو، اب زرشک، چای سبز که توش لیمو چکوندی بخور …پشت شیرینی یک خیار بخور رد کنه بره.. سیب هم که تو همه مهمونی ها هست… اب سیبی که خودت گرفتی با اب میوه گیری بسیار شدید لاغر می کنه حواست باشه فشارتو نندازه… ولی اگه خانه دار هستی هر روز ساعت ۱۲ یک لیوان یا استکان اب سیب بخور تا یک ماه دور شکمت بسوزه بره… اما یه چیز دیگه شب ها ساعت ۱۱ قبل خواب ۳۰ تا دراز نشست بزن بدترین شکم ها عرض یک ماه از بین میرن…اما بستنی ساده بخور گاهی می تونی ۵۰۰ گرم بستنی ساده مثلا وانیلی ساده یا کاکائویی ساده به عنوان شام بخوری..نگران نباش چاقت نمیکنه…شبا ساعت ۱ دیگه بخواب ..نشین تا دیروقت… خودش چاقت می کنه… تو خونه لباس ها گشادو بریز دور چون دیگه تو اون وزن برنمیگردی…هفته اول نرو روی ترازو…اولش فقط سایز کم می کنی…صورتت لاغر میشه.. از هفته دوم نیم کیلو و از هفته سوم هفته ای یک کیلو کم میکنی …اینم یادت نره اگه وزنت زیر ۶۷ کیلو هست در روز ۱۲۰۰ کالری غذا مصرف کن…. وزن ۶۷ به بالا روزی ۲۰۰۰ کالری بخور… بیشتر نشه ها… تا عید مطمئنم کسی این ها رو رعایت کنه می تونه تا ۲۰ کیلو هم کم کنه….ماه اولش خیلی سخته ولی ماه بعد اصلا خودتون تنفر غذایی پیدا میکنید….چون حجم معده کم شده… تا گشنت شد سیب و خیار و هویج بخور…ماستت رو با شوید و نعناع و خیار بخور… ترشی تو این رژیم منع هست… چون معده ات می سوزه… سرکه هم همینطور ..فقط می تونی روی سالادت ابلیمو بریزی…به خودت در روز نمره بده بالا ۱۲۰۰ کالری خوردی یعنی از هدفت دور شدی… شبا پیاده روی کن… بزار خوش اندام بشی…راستی اصلا اصلا یه بار قانون شکنی نکن اگه بگی حالا اینبار این کباب کوبیده رو بخورم کره رو بخورم… کبدت یه باره چرب میشه چون مدت زیادی هست چربی رو کم کردی بدنت فوری میگرتش… تو رستورانم پیتزا واسه پنیرش نخور ..به جاش مرغ بخور… برگ و جوجه بخور ولی کوبیده نخور… خورشت قیمه هم چون لپه ها کالری سوزن راحت بخور… خیلی هم خوبه برات … خورشت بادمجون با نون اونم فقط ماه اول می تونی بخوری نخوری بهتره ..چون بادمجون کبابی لاغر می کنه ولی بادمجون سرخ کرده چاق… موز اگه خیلی چاقی برای دو ماه اول نخور… خیلی دوست داری هفته ای یه دونه بخور… ذرت مکزیکی و پیراشکی بدترین چیز ممکنه… فقط تو رو چاق می کنه..فکر اینو بکن جچقدر پیش دوستات و همکارات و فامیلا شب عید بدرخشی… این پالتو و کاپشن ها میره کنار یه باره می بینن چقدر خوب شدی…. می دوونم می تونی… شروع کن..از همین فردا … موفق باشی

  [پاسخ]

  maryam پاسخ در تاريخ آذر ۴م, ۱۳۹۳ ۰۸:۳۳:

  ba salam va khoda gkovat kheily kheily sepasgozaram vaghean aramesh gereftam

  [پاسخ]

 56. باران می‌گه:

  سلام من ۱۶ سالمه قد ۱۷۲ وزن ۵۸ چیکار کنم ۵۰ بشم؟

  [پاسخ]

  سپیده پاسخ در تاريخ آبان ۱۶م, ۱۳۹۳ ۱۲:۲۴:

  باران جان وزن شما از وزن ایده ال هم وزنتان کمتر هست( وزن متناسب برای شما ۶۱ کیلو) می باشد.هرگز دست به رژیم های خود سرانه نگیر. الان توی سنی هستی که بدنت به شدت نیاز به مواد غذایی دارد (مواد مفید نه فست فود و…) قد بلند و زیبایی داری که این یک صفت بسیار خوب برای یک دختر هست…چون الان مدرسه میری نیاز به کلاس ورزش نداری و سعی کن برای اینکه چاق نشی همیشه مسیری رو تا مدرسه پیاده بری… بین زنگ تفریح ها با بچه ها تو حیاط راه برو و حرف بزن… وسطی و والیبال با بچه ها بازی کن… تو تیم های ورزشی مدرسه شرکت کن… تو مدرسه از ساندویچ کالباس و اولویه و چیبس صرف نظر کن… سعی کن همیشه تو کیفت برای خودت یک کیسه کوچیک میوه داشته باشی…هنوز جای رشد قد در شما وجود داره…اما اضافه وزنی نداری که بخوای خودتو به شدت لاغر کنی… گاهی لاغری بیش از حد زیبایی صورت را هم از فرد میگیرد…برای اینکه اندام زیبایی داشته باشی سعی کن بدنت را با ورزش ماهیچه ای کنی تا هیچ وقت چربی اضافه پیدا نکنی… پیاده روی تند پاها را لاغر می کند و هیچ چیزی اندازه دراز نشست شکم را ماهیچه ای نمیکند. همیشه سعی کن برای سفید و شاداب بودن صورتت شب ها یک لیوان شیر کم چرب بخوری….موفق باشی

  [پاسخ]

 57. باران می‌گه:

  سلام من ۱۶ سالمه قد ۱۷۲ وزن ۵۸ چیکار کنم ۵۰ بشم؟

  [پاسخ]

 58. yosef می‌گه:

  سلام لطفا کمک من دارم دیونه میش چون چند ساله که اشتها به غذا ندارم ولی خیلی دارم چاق میشم حدودن وزنم ۹۰ کیو شد قدم ۱۶۵ چه باید کنم

  [پاسخ]

  سپیده پاسخ در تاريخ آبان ۱۵م, ۱۳۹۳ ۲۳:۳۳:

  شما حتما حتما تیروئید خودتان را چک کنید شاید مبتلا به کم کاری تیروئید باشید..که چیز نگران کننده ای نیست به راحتی دکتر درمان میکند…برای بالا نرفتن وزن فعلی اتان :
  در روز یک سیب قبل از هر وعده غذایی بخورید خصوصا صبحانه
  قند و شکر مستقیم را کلا حذف کنید
  چایی اتان را با خرما یا انجیر خشک بخورید
  شب ها قبل از خواب یک استکان چای سبز بخورید

  اگر با رعایت این چهار مورد…شب ها نیم ساعت بدوید هفته دوم نیم کیلو کاهش وزن پیدا می کنید و از هفته های بعد یک کیلو یک کیلو کم می کنید
  استرس را از خود دور کنید
  بیشتر از ۸ ساعت هم نخوابید.سعی کنید شب ها به موقع بخوابید از ساعت یک شب نگذرد… چون بدنتان وقت نیاز دارد که ریکاوری کند

  نگران نباشید عرض شش ماه می توانید با رعایت نکات بالا به ۷۰ کیلو برسید..دنبال قرص و رژیم های سخت نباشید…سعی کنید تا سیر شدید از سر میز بلند شوید… موفق باشید

  [پاسخ]

  ساناز پاسخ در تاريخ آذر ۲۲م, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۸:

  سلام من شونزده سالمه قدم۱٫۶۶ وزنم ۵۶ هست می خوام ۶ کیلو بدم میشه کمکم کنید افسرده شدم

  [پاسخ]

 59. موسی می‌گه:

  وای من چی بگم وزنم ۱۲۳ کیلو هست قدم هم ۱۸۵ هست همه بهم میگن تپل شدی کوتاه قد شدیه بخدا زانو دردو کمردردم گرفتمه قبلا ورزشکار بودم دو سالی هست از افزایش وزنم رنج میبرم سنم ۲۷ ساله

  [پاسخ]

  سپیده پاسخ در تاريخ آبان ۱۵م, ۱۳۹۳ ۲۳:۵۶:

  شما برای لاغر شدن صبح ها بعد از بیدار شدن یک سیب به صورت ناشتا بخورید… بعد چایی که میریزید شکر،خامه و پنیر پرچرب را کنار گذاشته و پنیر کم چرب با نان برشته شده بخورید … مربای البالو خودش کالری سوز هست… کره نخورید ..اما عسل بخورید… تا ناهار گرسنه شدید خودتان را با ساقه طلایی یا میوه سیر کنید کیک و بیسکویت ها قند مصنوعی دارند … رژیم یکباره شما را الان اذیت میکند… ناهار همان چیزی که خانواده می خورند بخورید ولی کره از پلو حذف کنید و سعی کنید بشقاب دوم نریزید بخورید…سیر شدید بلند شوید…از ساعت ۶ عصر به بعد جذب بیشتر میشود…پس مراقب نوع غذاها این ساعت باشید…اگر شام به یک وعده میوه و یا یک لیوان شیر و یا یک نیمرو با روغن زیتون بخورید بسیار زود، همان هفته اول کاهش وزن را متوجه میشوید…شب بدوید قبل از خواب.. نیم ساعت… خیلی سریع وزن کم خواهید کرد

  [پاسخ]

 60. soso می‌گه:

  سلام ببخشید من۲۴سالمه مادر دوتا بچه هستم بعداز زایمان دومم خیلی لاغر شدم ۵۵کیلو ولی الان دخترم۱۰ماهشه منم خیلی چاق شدم وزنم۶۸کیلو.دخترم شیرخودمو میخوره.فعالیتمم کم نیست ولی خیلی گشنم میشه .میتونم رژیم بگیرم و به شیر دادنم تاثیر بد نذاره..لطفا کمکم کنید تا چاقتر نشدم

  [پاسخ]

  سپیده پاسخ در تاريخ آبان ۱۵م, ۱۳۹۳ ۲۳:۴۴:

  خانومی شما یک ظرف پلاستیکی بر میداری بعد میری سراغ یخچال سیب و هویج و خیار بدون نمک را برای خودت مکعبی ببر و بریز تو ظرفت … بزار کنار دستت در روز تا گشنت شد مدام از این ظرف بخور..خالی شد بازم درست کن بریز توش… گاهی هم گشنگی ات رو با بادام بی نمک و ساقه طلایی پر کن…. قند و شکر مستقیم را کلا کنار بزار… همون غذایی که اعضای خانواده می خورن بخور منتها سعی کن هفته دوم حجم پلو ات را به یک کفگیر کاهش دهی…سیر شدی بلند شو ..نوشابه سعی کن نخوری… شیر و ماست و پنیر کم چرب مصرف کن… همین باعث میشه در ماه ۵ کیلو کم کنی… برای شیر دادنت هم مشکلی ایجاد نمی کنه… کم کم شب ها قبل خوای ورزش (حتی شده ۳۰ تا دراز نشست) به زندگی ات اضافه کن. موفق باشی

  [پاسخ]

 61. علی می‌گه:

  سلام من علی هستم قدم ۱۸۳ وزنم ۱۲۰ می خوام لاغر شم راهکار یا راه چاره چیه

  [پاسخ]

  سپیده پاسخ در تاريخ آبان ۱۶م, ۱۳۹۳ ۰۰:۰۸:

  ابتدا یک ورق بردار و روش بنویس هدفت از لاغر شدن چیه؟ اگه لاغر بشی به چه چیزایی میرسی… با خودت رو راست باش..اینو کسی نمی خونه خودتی که وقتایی از ورزش کناره میگیری مجدد نگاهش کنی و به خودت بیای…

  اسون ترین کار توی دنیا لاغر شدنه..زیاد تبلیغات نگرانت نکنه
  مهمترین چیز اینه که میزان کالری سوزیت رو بالا ببری… اول اینکه یک سری میوه ها هستند به شدت با خوردنشون ادم حس گرسنگی بهشون دست میده و به شدتم لاغر می کنند.. یکیشون سیب هست که اگه در روز ۳ تا بخوری قبل از غذا جلوی جذب همه چربی هاتو میگیره با پوست گاز بزنش… شیر پرچرب نمی گذارد چربی پهلوها از بین برود… لبنیات پرچرب را حذف کن و کم چرب برای خودت تو یخچال بخر بزار… نان سبوس دار بخور… از ساعت ۶ عصر به بعد سعی کن برنج نخوری..نان هم برشته و کم باشد.. شام را با میوه یا یک لیوان شیر پر کن.. سر ساعت شام برای اینکه محتویات غذا وسوسه ات نکنه گرمکن ات را بپوش و در محلی نزدیک نیم ساعت دوندگی کن… برمیگردی یک استکان چای سبز بخور ..همانطور که به بقیه دوستان هم گفتم ناهار هر چی خانواده خوردن بخور ولی سعی کم هفته به هفته کمتر کنی به یک کفگیر برسان… و سیر شدی بلند شو.. دیگه شکمو بازی درنیار… غذاهای چرب خوردی یک لیوان اب انار یا اب زرشک بخور در جا میسوزاندتش..نزار جذب شود… نوشابه را برای مدتی کنار بزار وگرنه شکمت اب نمیشود. اب سیب دو هفته پشت هم بخوری و شب ها ۳۰ تا دراز نشست بزنی سایز دور شکمت را بعد ۲ هفته بگیری متوجه چیز جالبی خواهی شد…موفق باشی

  [پاسخ]

 62. شیوا می‌گه:

  زری جون اگه برنجو؛شیرینیجاتتو حذف کنی و در روز کمتر غذا بخوری و فعالیتتو زیاد کنی در ماه ۵کیلو کم میکنی خودم ۶۰بودم شدم ۵۵

  [پاسخ]

 63. شیوا می‌گه:

  سلام خسته نباشید من ۲۰سالمه قدم ۱۵۴هستش وزنم ۵۵کیلو؛میخواستم بدونم اضافه وزن دارم؟خیلی دوست دارم ۵۰کیلو شم

  [پاسخ]

 64. زری می‌گه:

  امشب۲۰مهر۹۳است وزنم۸۹کیلو قدم۱۶۰ ارزومه تا عید لاغر شم لطفا راهنماییم کنین تا به ارزوم برسم دوستانی که لاغر شدن تجربیاتشون را برام بنویسن تا ارادهام قوی بشه

  [پاسخ]

 65. رها می‌گه:

  لطفا کمک میخوام ۱۵ کیلو کم کنم وزنم ۶۰ کیلوه و قدم ۱۵۵ و سنم هم ۱۶ یه هو رفتم رو ترازو چشام زد بیرون فکر نمیکردم انقد اضافه وزن داشته باشم دارم افسردگی میگیرم چند روزه فقط و فقط میوه و سالاد و قهوه خوردم اما هیچ احساس کم شدن وزنی ندارم لطفا کمممممک

  [پاسخ]

  reza پاسخ در تاريخ مهر ۱۹م, ۱۳۹۳ ۱۵:۰۳:

  رهاجان سلام. تو وزنت یک روزه که زیاد نشده چند روزه کم بشه. باید صبور باشی. اولا ورزش را در برنامه روزگیت بگذار. بعدش کم بخور . حتی میوه هم باعث چاقی میشه . باید همه چیز را به اندازه بخوری. ولی قبل غذا دو لیوان آب بخور تا اشتهات کم بشه. مواد قندی و چربی کم بخور .موفق باشی.

  [پاسخ]

 66. زینب می‌گه:

  سلام من قدم ۱۵۵ و وزنم ۵۹ سنم هم ۱۶ میخوام ۴۵کیلو بشم یه بار به وزن ایده الم رسیدم اما دوباره برگشت چیکار کنم اخه؟

  [پاسخ]

 67. Pegah می‌گه:

  سلام کسى میتونه جواب منو بده من هفتمین روز هست که رژیم کانادایی رو گرفتم توى پنج روز اول دو کیلو نیم کم کردم ولى روز ششم وهفتم اصلا کم نکردم با اینکه رژیم رو درست گرفتم ولى اصلا کم نمیکنم تمیدونم چرا میخوام ادامه ندم خیلى سختى دارم میکشم اگه قرار باشه کم نکنم خیلى زجر آوره میشه لطفا کسایی که اینطورى بودن من رو راهنمایی کنن امکانش هست بازم کم کنم ؟

  [پاسخ]

  reyhane پاسخ در تاريخ مهر ۱۶م, ۱۳۹۳ ۲۰:۴۳:

  سلام عزیزم. رژیمتو ادامه بده نا امید نشو . من ۱ ماه پیش این رژیمو گرفتم. روز ۸و۹و۱۰ وزن نکردم ولی ۵روز اخر بیشتر وزن کردم. کلا ۸کیلو کم کردم

  [پاسخ]

 68. کیارش می‌گه:

  من قدم ۱۷۵و وزنم ۷۲کیلوهه میخوام لاغرشم ۱۵سالمه چه کنم

  [پاسخ]

 69. مرضیه می‌گه:

  سلام. من ۲۹سالمه..قدم۱۵۲٫وزنم۵۷…چجوری به وزن مناسب برسم.لطفاراهنمایی کنید..ممنون

  [پاسخ]

 70. Maryam می‌گه:

  سلام من ۸۸ کیلو ام و قدم۱۷۳هست لطفا کمکم کنید.

  [پاسخ]

 71. Maryam می‌گه:

  سلام .من ۸۸کیلو هستم و قدم ۱۷۳هست لطفا کمک کنید

  [پاسخ]

 72. nazi می‌گه:

  سلام…من ۱۶ سالمه…قدم ۱۶۳٫٫وزنم ۹۰٫٫چند باری رژیم گرفتم ول کردم…خسته شدم از بس عکسامو دیدم همش چاق بودن..چه جوری انگیزه پیدا کنم و باچه رژیمی رژیم بگیرم؟

  [پاسخ]

 73. ویدا می‌گه:

  سلام من یه راه کار خوب برای اونایی دارم که میخوان یه یک ماه لاغر بشن ۱نون و برنج اصلا نخورید حتی یه ذره
  ۲ اب تا میتونید بخورید ولی نه تو یک ساعت ده تا لیوان اب بخورید اینجور نه. در کل روز اب زیاد بخورید مخصوصا قبل از وعده های غذایی
  ۳ توی خونه هر روز ده دقیقه حلقه بزنید و ده دقیقه هم بدون استراحت برقصیدو بعد استراحت کنید
  ۳ توی شب هم به هیچ عنوان میوه نخورید
  ۴ در صورت امکان اگر گن دارید یک ساعت قبل غذا بزنید و تا تموم کردن غذا گن رو باز نکنید

  من این کارا رو کردم و نتیجه هم دیدم و خیلی خوش حالم اومدم اطلاع رسانی کنم

  موفق باشید

  [پاسخ]

 74. سمیرا می‌گه:

  سلام.بچه ها نمیدونم رو شما هم تاثیر داره داره یا نه من تو دو هفته ۶ کیلو کم کردم. خیلی خوب شده. من صبحا ایروبیک کار میکردم البته نه این ایروبیک های چرت.مربیم فوق العاده بود..برنجو و نونو از وعده غذاییم حذف کرده بودم اگرم میخوردم ۳_۴ قاشق.تو خونه هم روزی کمش یه ساعت میرقصیدم. رقص معمولی نه رقصی که عرقمو به شدت در می اورد.تو باشگاهم به جای اب چای سبز میخوردم کمش روزی ۳ لیوان میخوردم.راستی یه چیزیو بدونین لازمه ی لاغری اینه که هیچ وقت شکمت سیر نباشه حداقل یکم احساس ضعف خیلی کم داشته باشی. و اینکه شامتونو زود بخوری ساعت ۷ نهایتا ۸٫شبم کمی کاهو و هویج بخورید. اینا کارایی بود که من کردم.چون ورزش کرده بودم بدنم رو فرم لاغر شده. ببخشید اگه طولانی.خواستم همه چیو بدونین

  [پاسخ]

 75. اسرا می‌گه:

  سلام من ۱۳ سالمه و ۱۶۶ قدمه و ۷۴ کیلو وزن تورو خدا بگین چجوری باید وزن کم کنم دیگه برام تبدیل به رویا شده بهم بگین چجوری باید خیلی لاغر بشم

  [پاسخ]

  سپیده پاسخ در تاريخ آبان ۱۶م, ۱۳۹۳ ۱۳:۰۵:

  اسرای عزیز سن زیادی نداری که این مسائل الان برات نگران کننده شده… متاسفانه جو جامعه داره نوجوانی را هم از بچه های خوب میهن مان میگیره… خانومی وزن ایده آل برای شما ۵۶ کیلو هست…این چیز سختی نیست که برات رویا بشه… تنها حدودا ۱۸ کیلو چاقتر از حد طبیعی هستی… اول باید ببینی مشکل از کجای بدنت هست.دور کمر یا دور باسنت بیشتر از حد نرمال هست… ۱۸ کیلو یعنی اینکه حدودا ۶ماه و نیم دیگه به اندام طبیعی ات میرسی..منتها رژیم برای سن تو محدودیت های خاص خودشو داره چون توی سن رشد هستی کمی از کلسیم بزنی می بینی روی قدت هم اثر منفی میزاره.. قد خیلی خوبی داری ..مطمئنا تا دبیرستان به ۱۷۰ هم میرسی.. این برای یه دختر ایده ال ترین قد هست…اما برای لاغر کردن… اول اینکه سه وعده میوه در روز به غذاهات اضافه میشه… یعنی میان وعده های روزت… سعی کن قبل از غذاهات سیب گاز بزنی…هر وقت غذای چرب خوردی یک ساندیس اب البالو یا اب انار بگیر بخور که ردش کنه… با غذات سالاد فراوان بخور یک قاشق روغن زیتون روی سالادت بریز (روغن بودار نه بی بو که فراوری شده) تو بشقابت باید حجم وسیعی سالاد باشه (کاهو و خیار و گوجه ) به شدت لاغر میکنن… قاشق غذا خوریتو عوض می کنی… یعنی از یک قاشق کوچولوتر استفاده میکنی… سعی کن با چنگال بیشتر غذاتو بخوری… برای ۶ ماه شکر و قند مستقیم رو فراموش میکنی یعنی چایی شیرین دیگه نمی خوری سعی کن جای قند بیسکویت ساقه طلایی با چاییت بخوری.. به مامان میگی برات پنیر کم چرب و شیر کم چرب بگیره که دور کمرت سریعتر کم بشه… از همین امروز توی دفترچه یادداشت کوچولو برای خودت بنویس چیا خوردی و چندتا در روز دراز نشست زدی چند ساعت خوابیدی..چند ساعت راه رفتی حتی تو خونه… بعد شبها به خودت نمره بده و ببین چقدر پیشرفت کردی چیزا چرب و چیلی نمره کم میشه… با مامان اینا همونی که ناهار می خورن می خوری ولی کمتر ..سیر شدی بلند میشی با چنگال ناهار می خوری سخته ولی به شدت کمکت میکنه وزن کم کنی… اما از ساعت ۶ عصر خیلی مراقب چیزایی که می خوری باش اگه جایی مجبور شدی شیرینی بخوری حتما پشتش یک خیار گاز بزن… اگه کوکو یا کتلت خواستی بخوری بزارش لای یک دستمال کاغذی بزار روغنش جذب دستماله بشه … گاهی گشنت شد نون پنیر گوجه بخور… یا لای کاهو پنیر بمال که سیرت کنه… سعی کن پنیر پیتزا و پنیر لیقوان نخوری که به شدت چاق نگهت میداره… شب ها قبل خواب ساعت ۱۰ به بعد نیم ساعت ورزش کن… هرگز اب لیمو با شکم خالی نخور…مثل سم میمونه برای معده ات… سعی کن در هفته سه وعده پلو و سه وعده غذای نانی بخوری… یعنی اگه مامان اینا خورشت هم داشتن تو با نان سنگک (اندازه یک برگ کتاب ) می خوری… برای رسیدن به هدفت روز شمار بزن.. هر شب ورزش کن.. ۳۰ تا دراز نشست تند تند… تو مدرسه هم با بچه ها مابین زنگ تفریح ها راه برو..تو حیاط باهاشون والیباال و وسطی بازی کن.. مسیری رو در روز با مامانت بیرون پیاده روی برو…خامه و نوشابه و سس مایونزو قند و شکر مستقیم رو برای مدتی فراموش کن..ساعت ۹ شب به این طرفم شام دیگه نخور…چون ۱۰۰ درصدش جذب بدنت میشه… تا عید به راحتی به وزن ایده ال میرسی ..شک نکن ..موفق باشی

  [پاسخ]

 76. همراز می‌گه:

  سلام من ۱۶ سالمه و ۱۷۳ قدم هست طی چند دوره رژیم سخت به وزن ۶۴ رسیدم ولی دیگه هرچی سعی میکنم وزنم کم نمیشه از نظر شما چرا این جوری شدم ؟

  [پاسخ]

 77. مهرداد می‌گه:

  سلام من قدم ۱۸۰و وزنم حدود ۹۵ کیلو گرم است در همین ۲ سال اخیر چاق شدم فقط شکم دارم ۱۶ سالمه فقط ۳ماه وقت دارم رزیم خوب می خوام ممنون می شم هر کس کمکم کنه این شمارمه–

  [پاسخ]

 78. امیرعلی می‌گه:

  وزنم ۸۰وقدم۱۸۰ میخوا یه هفته ای لاغر شوم
  سلام من ۱۶ساله هستم

  [پاسخ]

 79. یاسر می‌گه:

  سلام من ۱۶سالمه قدم ۱۷۲وزنم ۷۸,باید برا مسابقه طی دو دوروز به ۷۶ برسم ایا شدنیه ؟لطفا کمکم کنید مرسی

  [پاسخ]

 80. فاطمه می‌گه:

  سلام عزیزان .من ۱۶سالمه و۱۶۱قدم و۶۸کیلو هستم.باید تا شروع مدرسه ها به ۶۰کیلو برسم .لطفا کمکم کنید.!!!باتشکر

  [پاسخ]

 81. سارا2030 می‌گه:

  سلام من۱۵سالمه قدم ۱۶۷وزنم۶۴
  مشکل پایین تنمه
  چیکار کنم که مشکلم حل بشه؟

  [پاسخ]

 82. roza می‌گه:

  سلام من قدم ۱۵۸ هستش ۵۹ وزنمه میخوام نه کیلو کم کنم چی کار باید بکنم تو یه یا در عرض دو هفته…. ممنون میشم

  [پاسخ]

 83. ملیکا می‌گه:

  عزیزم اصلا عجله نکن زمان بده به خودت اجازه نده کسی در موردت نظر بده خودتم نظر کسی رو نپرس حتما با یه مربی بدنسازی درستو حسابی مشورت کن مربی که خیلی معروف باشه نه این مربیهای معمولی فقط هم مشورت. کن نه رژیمی بخر نه چیزی حدودا ماهی یکبار بیشتر به هیچ وجه روی وزنه نرو. بین وعده های غات چای سبز بخور. این باعث میشه دلگی نکنی و یه چیز خیلی مهم…. میوه در شب تبدیل بزه جربی میشه پس ۶ بعد از ظهر به بعد نیوه قدقن سبزی جات در شب مفیده پس یادت باشه میوه و سبزی رو از هم.تفکیک کنی برای تنقلات هم کدو و هویج وگل کلم و کلم بروکلی و کلم بروکسل رو بخار پز کن با یه کم نمک و پیازچه خرد شده نوش جانت کنهر کدومشم نبود مهم نیست من گاهی فقط هویجو کدو بخار پز میکنم به جای تنقلات میخورم بادست و دونه دونه خیلی مزه میده

  [پاسخ]

 84. یسنا می‌گه:

  سلام منم مثل شماها خیلی دوست دارم لاغر بشم.قبل ازازدواج تقریبا خوب بودم ولی الان شدیدا اضافه وزن دارم .تقریبابیشتر روش هارو امتحان کردم ولی جواب نداده.چای دکترسینا و کرم های موضعی وحتی چای سبز شرکت ۵۰۴۰که انقدر تبلیغ میکنندولی اصلا اثرنداشته.فقط مونده ورزش که حس وحالش وندارم.قدم ۱۶۰ ووزنم ۷۵٫خسته شدم ازبس هرلباسی که دوست داری ونمیتونی بپوشی وهمه بدبهت نگاه میکنند.اخه موضعی چاق هستم.اگه راهکار جدید دارید بگیدمیخوام سریع لاغربشم

  [پاسخ]

 85. مرضی می‌گه:

  سلام من ۱۶ سالمه قدم ۱۷۳وزنمم۶۹باید در عرض یک هفته ۴ کیلو کم کنم برا مسابقم خواهشا راهنمایم کنید

  [پاسخ]

 86. ماهان می‌گه:

  سلام من ۱۷ساله هستم و قدم۱٫۸۰و وزنم۹۳است میشه بگین چند کیلو اضافه وزن دارم و چطوری تو ی ماه ده کیلو کم کنم
  متشکرم

  [پاسخ]

 87. رها می‌گه:

  سلام من ۱۶۶ قدمه و ۷۲ کیلو وزنمه و ۳۷سال سنمه سالها ورزش میکردم۹ماه بدلایلی نشد ورزش کنم الان ۳ماه ورزش میکنم صبحها ،روزی بیشتر از ۲لیتر آب میخورم ۲هفته هست گیاه خواری میکنم. اما اصلا وزنم پایین نماید، میشه کمکم کنید؟

  [پاسخ]

 88. زهرا می‌گه:

  سلام من ۱۲ساله و ۸ماه مه قدم ۱/۶۵ووزنم ۶۵کیلوگرم به نظرتون اضافه وزن دارم.

  [پاسخ]

 89. pari می‌گه:

  سلام.من۱۹ ساله هستم و قدم ۱۷۰ سانتیمتر و وزنم۸۹ تا ۲ ماه دیگه به طور سریع چه جوری مبشه ۱۰ کیلو‌کم کنم

  [پاسخ]

 90. سایکو می‌گه:

  باسلام من متولد۱۳۷۵هستم وزنم۸۳کیلووقدم۱۷۸من بایدچندکیلوباشم خوبه تشکر.

  [پاسخ]

 91. فریده می‌گه:

  سلام این روزا خیلی افسر
  ده شدم قدم ۱۶۰ وزنم۶۷ نمیدونم چطور وزنم و کم کنم

  [پاسخ]

 92. بهار می‌گه:

  سلام من ۲۷ سال سنمه میخوام باردار بشم ۳ هفته ای میخوام لاغر بشم ۱۲۷ قدمه ۶۰ وزنمه چه کار کنم؟

  [پاسخ]

 93. کیانا می‌گه:

  با سلام، من اسمم کیانا است. ۱۰ سالمه، قدم ۱۴۷ است و وزنم هم ۴۳ کیلو است، خیلی ناراحت هستم، چون تو مهمونی ها باید شکم خودمو‌ تو بدم، و دست به سینه بشینم، تو رو خدا کمکم کنین، چون خیلی وزنم بالا است، البته برای این سن ۱۰ سالگی این وزن بد است. لطفا کمکم کنین.

  [پاسخ]

 94. شمیم می‌گه:

  قدم ۱۵۸ هست و وزنم الان چند وقته که ۳ کیلو زیاد شده و هر کار میکنم پایین نمیاد
  و الان ۵۰ کیلو هستم
  چه کار کنم که وزنم پایین بیاد

  [پاسخ]

 95. shadi می‌گه:

  salam.mn 15 salame.vaznam 57 hast o ghadam 153.vase ye hafte dige bayad yekam laghar besham hodode 3 kilo..mishe komakam konidddddd

  [پاسخ]

 96. پرستو می‌گه:

  سلام من ۲۴ سالمه . قد ۱۷۷ وزن ۷۹ میشه بگید چن کیلو اضافه دارم ؟؟؟؟؟؟؟ آقا رضا این باره دومه ج نمیدین . متشکر

  [پاسخ]

 97. سارا می‌گه:

  سلام من ۲۰سالمه ۱۶۵قدمه و ۶۵وزنمه باید جندکیلو لاغربشم ؟؟درضمن شکم ندارم فقط سینه و باستنم لطفا همینجا جواب بدیدبزرکه

  [پاسخ]

 98. سارا می‌گه:

  سلام من ۱۶۵قدم و ۶۵وزنمه لطفا بکید که باید جندکیلو کم کنم درضمن اصلا شکم ندارم و فقط سینه و باستنم بزرکه ۲۰سالمه

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML