چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟

اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن شما وارد می کنند. پیروی از رژیمی مناسب می تواند وزن شما را کاهش داده و از برگشت دوباره شما جلوگیری کند. کم کردن هر مقداری از وزن نیازمند تغییر در نو ع زندگی و عادات زندگی است. غذاهایی وجود دارند که باید به طور کلی از رژیم غذائی حذف و یا کم شوند. ورزش را نیز باید در برنامه روزانه خود قرار دهید. تمام این کارها بسیار آسان است و شما به راحتی می توانید با گنجاندن آنها در برنامه روزانه خود به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. از رژیم ها ی غذائی ناسالم و نامناسب خودداری کنید. عجله نکنید . چرا که با افزودن مواد غذائی حذف شده به رژیم غذائی خود،به راحتی به وزن سابق برمی گردید. وزنی که حالا دارید،می تواند تعیین کننده مقدار وزنی باشد که می خواهید کم شود.

معلوم است که فردی که وزن بالاتری دارد،در ابتدا مقدار بیشتری از وزن خود را کم خواهد کرد. بهترین راه برای کاهش وزن استفاده از همان راه قدیمی یعنی رژیم و ورزش است. همگی ما به دنبال راهی جادوئی هستیم . اما در حقیقت استفاده از قرص ها و یا راه های سریع نتیجه ای جز بیماری ندارد. در پائین راه هایی آمده است که به وسیله آن می توانید به راحتی مقدار زیادی از وزن خود را کم کنید:

۱-آب:

قبل از هر وعده غذائی تقریباً نیم لیتر آب بنوشید. این راه می تواند وزن شما را کاهش دهد چرا که باعث خوردن کمتر می شود. این روش همچنین کمک می کند که شما مقدار آب مورد نیاز بدن خود را نیز بنوشید و از خوردن مواد غذائی زیاد جلوگیری می کند.

۲-مقدار کالری که میخورید را از مقدار کالری مصرفی بدن کمتر کنید.

برای انکه وزن خود را کاهش بدهید، باید میزان کالری که مصرف می کنید از میزان کالری موجود در مواد غذائی بیشتر باشد. تمام لحظات زندگی حتی مواقعی که شما خواب هستید بدن شما در حال سوزاندن کالری است. می توانید با افزایش میزان فعالیت بدن و کاهش میزان کالری دریافتی بدن،به راحتی وزن خود را کاهش دهید. این روش بهترین روش کاهش وزن و سالم ماندن است. بنابراین غذاهای غیر مفید را از رژیم غذائی خود حذف کرده و جای آن از مواد غذائی سالم و پرخاصیت استفاده کنید.

۳-مصرف فیبر را افزایش دهید:

گنجاندن فیبردر رژیم غذائی می تواند باعث کاهش وزن شود. همه حبوبات، سبزیجات خام، سبزیجات نیم پز، میوه ها ،پاستاهای تهیه شده از آرد گندم ولوبیا منابع غنی فیبر هستند. اگر از ابتدای کار،مقدار زیادی مواد فیبر دار مصرف کنید احتمالاًدچار نفخ،اسهال و باد معده می شوید. بنابراین مواد فیبر دار را کم کم به رژیم غذای خود اضافه کنید. افزودن مقدار بیشتری آب به رژیم غذائی خود،کمک زیادی به حضم مواد غذائی فیبر دار می کنید.

۴-مصرف غذاهای شیرین را متوقف کنید.

با قطع مصرف شکر در رژیم غذائی،به راحتی می توانید مقدار زیادی از وزن خود را کاهش دهید. اگر می خواهید وزن خود را سریعاً کاهش دهید، از مصرف هرگونه مواد غذائی شیرین خودداری کنید. به این معنا است که هیچ شکری را با قهوه با چای خود نخورید،از مصرف صبحانه های شیرین خودداری کنیدو حتی نوشیدنی های شیرین را هم کنار بگذاید.

•مصرف کربوهیدرات ها را متوقف کنید. چرا که در بدن تبدیل به مواد قندی می شود و باعث چاقی و اضافه وزن می شود. حذف مواد غذائی حاوی کربوهیدرات می تواند باعث کاهش وزن شود . امروزه مواد غذائی زیادی وجود دارد که کربوهیدرات آنها حذف شده است . این مواد غذائی تست شده و مورد آزمایش قرار گرفته است.

•مواد فیبردار را در رژیم غذائی بگنجانید.

•از میوه و سبزیجات تازه بیشتر استفاده کنید.

•مطمئن شوید که تمام مواد مورد نیاز بدن خود را روزانه مصرف میکنید. حتی میتوانید از شیر و یا لبنیات کم چرب و یا بدون چربی استفاده کنید.

•وزن متناسب با قد خود را کنترل کنید.

۵-بسیاری از مردم اطلاع دقیقی از میزان مواد مصرفی مورد نیاز بدن خود ندارند.

در پایین نسبتهای مورد نیاز بدن آورده شده است:

حدود هشتاد گرم گوشت، ماهی و یا مرغ که برابر کف دست است.
بیست و پنج گرم پنیر و یا اندازه شصت دست.
یک قاشق چایخوری کره یا اندازه سر شصت دست.
دانستن میزان دقیق مواد غذایی مورد نیاز بدن می تواند کمک زیادی به کم کردن وزن شما کند.

•از مصرف غذاهای منجمد خودداری کنید.

•مقدار کالری مورد نیاز بدن خود را هنگامی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید کنترل کنید. رژیم غذائی مناسبی را انتخاب کنید که متناسب میزان کالری دریافتی بدن شما باشد و با کاهش مقدار کالری دریافتی بدن،وزن خود را نیز کاهش دهید.

۶-ورزش کنید:

بسیاری از ما معتقدیم که در زندگی پرمشغله امروزه ،ما وقت کافی برای انجام تمرینات ورزشی را نداریم. تمام اینها فقط بهانه است . راه های زیادی برای انجام ورزش وجود دارد. برای مثال هنگامی که سر کار هستید،به جای استفاده از آسانسور از پله ها استفاده کنید و یا قدری دورتر پارک کنید تا بتوانید مسیر کوتاهی را پیاده روی کنید. به جای رفتن به سینما و نشستن روی صندلی می توانید به باشگاهی رفته و مشغول بازی هایی مانند بولینگ،تنیس و یا بازیهایی که به آنها علاقه دارید شوید.هرگونه ورزشی حتی کوچک می تواند برای شما مفید باشد. توجه داشته باشید که هرگونه رژیم غذایی که هیچ سختی نداشته باشد، برای شما بسیار مضر و بی فایده است. اکثر این رژیم ها افرادی را که فکر می کنند با معجزه می توانند لاغر شوند را گول زده و تولید کننده های این گونه رژیم ها را پولدار می کند. آنها به شما خیالاتی را می فروشند که پایان راه است.

۷-برای کم کردن وزن به فعالیت و تعهد نیاز دارید.

هنگامی که شما این تغییرات را در رژیم غذایی خود اعمال کردید،باید ورزشهای لازم را نیز در رژیم خود بگنجانید و مقاومت کنید. نتیجه چنین تغیراتی رسیدن به وزن دلخواه است. در این صورت دوستان و اطرافیان شما این پیشرفت ناگهانی شما را تحسین خواهند کرد.

۸-شما باید روی تغییرات مثبتی که کرده اید تمرکز داشته باشید

و هنگامی که روی یکی از تغییرات تمرکز کرده اید مطمئن باشید بهترین کاری را که می توانستید انجام دهید انجام داده اید و بدانید که بهترین کار است. روی مسایل مثبت تمرکز کنید و از مسایل منفی دوری کنید. بهتر است هر چند وقت یکبار یک روز به خودتان جایزه بدهید . این کار باعث می شود انگیزه شما بیشتر شود و تصمیم گیرنده خوبی خواهید شد.

منبع : نشریه آشنا

توجه:به دلیل مشکل بودن مدیریت نظرات و صحبت ها در صورت تمایل برای ادامه ی بحث به انجمن مراجعه کنید

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۶۵۹ دیدگاه برای “چگونه در عرض یک هفته پنج کیلو از وزن خودتان را کم کنید؟”

 1. فهیمه می‌گه:

  سلام .من بیست و هشت سالمه .قدم ۱۷۲ هست وزنم هم ۷۵ میخوام ده کیلو کم کنم نمیدونم چیکار کنم خیلی چاق شدم تو رو خدا کمکم کنید نمیدونم چیکار کنم

  [پاسخ]

 2. امید می‌گه:

  سلام من ۱۶سالمه قدم۱۷۶وزنم۹۰کیلو میخوام بشم ۷۵کیلو اگر میشه راهنمایم کنید

  [پاسخ]

 3. یاسی می‌گه:

  من۲۲سالمه قدمم۱۶۵وزنم ۷۵میخام ۲۰کیلوکم کنم چ کنم عایا

  [پاسخ]

 4. فاطمه می‌گه:

  سلام من ۱۵ یالمه و ۷۲ کیلو وزن دارم و قدمم ۱۷۰ است …استخوان درشت هم هستم .لطقا بفرمایید من چقدر اضافه وزن دارم و یه روس بگید که من زود لاقر کنم فعلا سه روزه دارم روزانه ۱۰۰ تا دراز نشست میزنم.

  [پاسخ]

 5. سهراب می‌گه:

  ترو خدا کمک کنین من یه ماه دیگه عروسیم هس میخوام تو کت شلوار خوب به نظر بیام لطفا یکی کمکم کنه ترو خدا وزنم ۹۵ و قدم ۱۷۰ هس چجوری حداقل ۱۲ کیلو کم کنم؟؟؟

  [پاسخ]

 6. گیتی می‌گه:

  باید۵۲بشی

  [پاسخ]

 7. گیتی می‌گه:

  باید بشی ۶۲کیلو خیلی چاقی

  [پاسخ]

 8. شایان می‌گه:

  اغا من ۱سالمه ۲سالمه۳سالمه ۴سالمه۵سالمه۶ سالمه ۷ سالمه ۸ سالمه ۹ سالمه ۱۰ سامانه ۱۱ سالمه ۱۲ سالمه ۱۳ سالمه ۱۴ سالمهودراخر۱۵ سالمه ودارم از پنج کیلو اضافه وزن رنج میبرم

  [پاسخ]

 9. شایان می‌گه:

  جان خودت جوواب بده منم آمدم

  [پاسخ]

 10. شایان می‌گه:

  کمک کنید من۴۳کیلو بودم شدم۴۵کممممک وزنمو میفروشم ازقیمت بازارم کم ترمیدم ۱۵سالمه قدم۱۶۸

  [پاسخ]

 11. شایان می‌گه:

  اغا من از۴۵ کیلو میخوام بشم۴۰ ترابخداکمک کنید

  [پاسخ]

 12. شایان می‌گه:

  من شایانم۱۴سالمه۴۵کیلوهستم میخوام بشم۴۰کیلوکممممممک شمارم ۰۹۱۷۲۷۱۵۰۹۹تو واتساپ پیام بدین;-)

  [پاسخ]

  ایلناز پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۸م, ۱۳۹۴ ۱۹:۵۷:

  همین نکات بالا رو رعایت کن لاغر میشی.البته باید داخل تصمیمت جدی باشی تا بتونی.من خودم چون که جدی نیستم با اینکه چند رژیم عالی گرفتم وزن کم نکردم.

  [پاسخ]

 13. زهره می‌گه:

  سلام دوباره ، خواستم بگم در حال حاضر خانم سودابه یزدی روزهای دوشنبه ساعت ۱۰٫۵ شب برنامۀ تلویزیونی دارند که خیلی میتونه در زمینۀ کاهش وزن به دوستان کمک کنه. شبکۀ رویال تایم تی وی ، ماهوارۀ یاه ست. فرکانس : ۱۱۷۶۵ – ۲۷۵۰۰ – V
  من هر چی بگم ممکنه خیال کنید دارم تبلیغ می کنم و حق هم دارید تو این بازار مکاره! پس فقط ایمیل آدرس و سایت و تلفن ایشون رو میگذارم و بقیه رو به انتخاب و باور خود شما می سپرم.
  خانم سودابه یزدی ساکن لس آنجلس هستند و سی سال هست که مربی ورزش و بدنسازی اند.
  ایمیل آدرس : –m—
  با مهر و آرزوی تندرستی برای همۀ دوستان

  [پاسخ]

 14. زهره می‌گه:

  سلام و ممنون که واقعیت رو میگین که کاهش وزن با گرفتن رژیم های اشتباه اتفاق نمی افته. چیزی رو که خودم تجربه کردم و بهش باور دارم رو با شما در میان می گذارم.
  ایروبیک به تنهایی برای کاهش وزن کافی نیست به ویژه برای اضافه وزن در بالای ۳۰ سال. بعد از سی سال ما هر چند ماه مقداری عضله از دست می دهیم و از آن جا که عضله اجاق سوخت و ساز و متابولیسم بدن است، اضافه وزن پیدا می کنیم. بهترین ورزش ، ایروبیک همراه با وزنه برداری است که وزنه ها می تواند از نیم کیلو در هر دست شروع شود و به تدریج افزایش یابد. من در سن ۵۰ سالگی ورزش را شروع کردم و با قد ۱۵۸ و وزن ۱۰۵ کیلو در عرض حدود یک سال و اندی به ۸۰ کیلو رسیدم. ورزش رو با دی وی دی های خانم سودابه یزدی شروع کردم و پیش از آن هرگز ورزش نکرده بودم. وزنه برداری باعث شکسته شدن عضلات و دوباره سفت تر ساخته شدن اون میشه که این عمل می تواند ۲۴ ساعته حتی هنگام خواب برای ما کالری بسوزاند و البته باید به میزان کافی پروتئین و آمینو اسید مصرف کنیم تا بدن دچار کمبود نشود چون در صورت کمبود آمینو اسید، بدن خود عضله را می شکند تا از آمینو اسید آن استفاده کند و این در واقع نقض غرض است. خبر خوش این که با این سیستم کاهش وزن شما تثبیت شده و تقریباً ابدی است .
  البته به لحاظ احساسی هم مهم است که در چه شرایطی باشیم و … مطالب دیگر. چنانچه بتوانم خوشحال می شوم بتوانم کمک کنم.
  با مهر : زهره

  [پاسخ]

 15. zahra می‌گه:

  سارا خانوم شما یابا ما رودربایستی داری یا با خودت.شما با این چیزا که گفتید کمبود وزن دارید

  [پاسخ]

 16. سارا می‌گه:

  سلام من قدم١۶٩سانته وزنمم ۵٣کیلوگرم من دارم با سینما قرارداد میبندم و باید وزن کم کنم بگین چکار کنم

  [پاسخ]

 17. سارا می‌گه:

  سلام من قدم١۶٩سانته وزنمم ۵٣کیلوگرم من دارم با سینما قرارداد میبندم و باید وزن کم کنم خدایا به من کمک کن من چکار کنم شما بگین(+-+)

  [پاسخ]

 18. blackheart می‌گه:

  خسته نباشید۱۵سالمه من قبلاوزنم ۴۸بودوخیلی راضی بودم ولی حالاک سه سال گذشته وزنم خیلی بالارفته و۵۶کیلوشدم میخوام مثل قبل بشم لطفا جوابم رابدیدممنون من توخونه ورزش هم میکنم

  [پاسخ]

  mammad پاسخ در تاريخ فروردین ۲۵م, ۱۳۹۴ ۱۶:۰۷:

  بستگی. به این داره که پسری یا دختر

  [پاسخ]

 19. بهزاد می‌گه:

  ورزش ورزش ورزش

  [پاسخ]

 20. بهزاد می‌گه:

  سلام. قدم ۱۸۳ و وزنم۹۲ میخام ۱۲ کیلو کم کنم. لطفا راهنماییم کنید

  [پاسخ]

 21. صبا می‌گه:

  عزیزم غذا تو کمتر کن و فعالیت بدنیت رو بیشتر

  [پاسخ]

 22. نیما می‌گه:

  سلام من ۱۷سالمه قدم ۱۸۰و وزنم ۷۹کیلو هس من چه جوری میتونم در عرض یه ماه ده کیلو بدم کمکم کنید ممنون میشم

  [پاسخ]

 23. دوستی که کمک می خواد می‌گه:

  سلام قدم۱۷۰ وزنم ۶۳ چیکار کنم زود لاغر شم برای عید کمکم کن .دوستم

  [پاسخ]

  salar پاسخ در تاريخ فروردین ۲۴م, ۱۳۹۴ ۰۱:۰۶:

  دیگه نیازی نیست لاغر شی خوبه ک

  [پاسخ]

 24. mina می‌گه:

  سلام…من ۴۱ سالمه قدم ۱۵۶ هستش و وزنمم ۶۶/۵۰۰ ،چیکار کنم که تا عید ۵ کیلو وزنم بیاد پایی?..لطفا راهنماییم کنین

  [پاسخ]

 25. مهدی می‌گه:

  سلام ، قدم ۱۶۲ و وزنم ۸۰ کیلو است میخواهم تا عید حداقل ۵ کیلو کم کنم ، چکار کنم ؟؟؟

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML