راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها

1x1.trans راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها
هماهنگی یا هارمونی به معنای “چیدمان مطبوع اجزاء یک کل” است و وجود آن در تمام مظاهر زندگی از موسیقی، شعر، رنگ یا حتی یک کیک زیبا، جلوه می کند. از نظر دیداری، هماهنگی، در چیزی است که موجب لذت چشم می شود. این هماهنگی بیننده را مجذوب کرده و احساس نظم و تعادل را در او ایجاد می کند. هنگامی که چیزی ناهماهنگ است، یا خسته کننده است یا وحشتناک. از طرفی هارمونی بیش از حد نیز به ترکیبی بسیار ملایم و نچسب تبدیل می شود و بیننده را آن طور که باید مجذوب و علاقه مند نمی کند و بالعکس عدم حضور آن نیز تصویری به وجود می آورد که هیچ چشمی تحمل دیدن آن را ندارد.

مغز انسان هر چیزی را که قابلیت سازماندهی نداشته و نامفهوم باشد، پس می زند. عمل دیدن به حضور یک ساختار منطقی نیاز دارد و هماهنگی رنگی می تواند این علاقه به دیدن و حس تعادل را به وجود بیاورد. به طور خلاصه، یکپارچگی مفرط موجب تحریک ناپذیری و پیچیدگی مفرط موجب تحریک بیش از اندازه مغز می شود. تعادل پویا، نتیجه حضور هماهنگی است.
برای مشاهده تعالی هارمونی و هماهنگی کافی است به هارمونی رنگ ها در در طبیعت دقت کنید. همان طور که گفتیم، تئوری های رنگ و هارمونی رنگی متعددی وجود دارند.

1x1.trans راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها

تصاویر گویاست. به چگونگی ایجاد هارمونی دقت کنید .

1x1.trans راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها

بدون تناسب و هارمونی (نگاه در بین رنگها سر درگم است)

1x1.trans راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها
با رعایت تناسب و هارمونی (آرامش موجود چشم را می نوازد )
1x1.trans راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها

رنگها زیبا هستند . از آنها به بهترین وجه در زندگی خود استفاده کنید و شادابی بیافرینید.

1x1.trans راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها

رنگ قرمز و زرد در پارچه ی شظرنجی این لباس با رنگ موی مدل هم خوانی دارد و سایه های تیره در مو با رنگ مشکی تکرار شده است .
1x1.trans راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها

در تصویر مقابل رنگ مو در طرح پارچه تکرار شده است و رنگ سفید به عنوان بک کانتراست ( تضاد) عمل می کند . رنگ قهوه ای متناسب با رنگ پوست است و کفش های مشکی تناسب این مدل را کامل خواهد کرد .
تأثیرات روانی رنگ ها
همه ما می دانیم، انسان موجودی است که به سرعت و به شدت تحت تأثیر فر آیندهای محیطی قرار می گیرد و در تحت همین تأثیر شکل جدیدی از رفتار را از خود بروز می دهد. اثر روانی بعضی از رنگ ها به صورت زیر است:
زرد : زرد رنگی است با توان پرتو افکنی زیاد، که بیشتر پرتوهای دریافتی را بازتاب می کند.
زرد، رنگی است رویه ای، رنگی که ژرفا و عمق ندارد. بُرد آن نسبت به رنگهای دیگر زیادتر است و از بسیاری از ویژگی های سفید برخوردار است. رنگ ترش است و نمودار ترشی های متفاوت. صدای زیر ویولن « زرد » است. آواز بلبل و قناری زرد است. رنگ زرد وقتی یکدست باشد، شادی آفرین و هنگامی که با تغییرات زمینه های رنگی همراه باشد ایجاد هیجان و ناراحتی تا حد اضطراب می کند. زرد رنگ بی خوابی، بیداری، بیماری، نا امیدی، هیجان، اضطراب و تلاطم فکری است. همچنین رنگ آغاز بهار، رسیدگی کشت، نمودار نیروی فزون نهفته در دانه است. رنگی است مادی و زمینی که هرگز نمودار ژرفا نیست. رنگی است با موضوع عمودی و بنابراین با خط عمودی هم سنگ می شود. رنگ زرد رنگ جوانی، نشان روشنی و نور و نشان دانش و معرفت است. در بعضی اوقات رنگ زرد به عنوان القاء کننده تنفر مطرح می شود، این حالت زمانی مورد قبول است که پس زمینه ی آن مشکی باشد زیرا تضاد این دو رنگ بسیار شدید است و در هیچ شرایطی با هم هماهنگی ندارند. در صورتی که همین رنگ در پس زمینه ی سبز زندگی و امید را به نمایش می گذارد.
آبی : آبی، رنگی است آرام و درونگرا. بیننده را به سوی خود می کشد و در درون آرامش خود، نرم می سازد و به خواب می برد. چشم را به خود متوجه می کند. رنگ آبی موافق با وضعیت خط افق است. آبی، رنگی است الهی و آسمانی. رنگی است مطیع، سر به راه و سازشکار. آبی رنگ زمستان و سرمای آن است. آبی رنگ خلاقیت است. آرامش و سکونی که از آن به ما می رسد نتیجه رشد مقتدر و طبیعی آن است. در استفاده از رنگ آبی بیننده همیشه منتظر یک نو آوری و کار جدید است. زلالی، پاکی و خلوص را می توان توسط رنگ آبی بوجود آورد. طعم آبی، بی طعمی و کمی متمایل به شیرینی است. رنگ آبی همیشه سایه دار است و همواره میل دارد در تاریکی خود نمایی کند. همیشه نامحسوس است و در عین حال هوای شفافی را می نمایاند. آبی با روان آدمی پیوند می خورد و تا اعماق و انتهای روح نفوذ می کند. آبی معنی ایمان می دهد. سمبل جاوید است.
قرمز : قرمز، رنگی گرم و دارای نیروهای برون گراست. رنگِ توان و فعالیت بسیار زیاد و رنگ مقوی قلب است. طعم آن شیرین است. قرمز رنگ حق، حقیقت، پیکار و بلاخره شهادت است. قرمز پایان تابستان و آغاز پاییز است. در تطابق با خط، گویای خط قطری همگن است. قرمز، رنگی است که فرو رفتن و ماندن در آن می سوزاند و کناره گیری از آن گرما می دهد. رنگ عشق و تشکیل خانواده است. قرمز سمبل حیات و زندگی، عامل مؤثری در سازندگی و تشدید رویش گیاهان و بیان کننده ی هیجان و شورش است، نشانی تثبیت شده از مبارزه، انقلاب و شورش. اثر هیجان و هوس را به خوبی نشان می دهد، این رنگ اگر در پس زمینه تیره قرار گیرد وحشت، ناپایداری و پلیدی را نشان می دهد و اگر در پس زمینه روشن قرار گیرد معرف یک عشق سطحی و زودگذر است.
نارنجی : نارنجی، رنگی است که خواص بصری آن آتش و خواص روانی آن گرما است. نارنجی رنگ جوانی است. رنگ شادابی است. رنگ جشن و سرور است و رنگ میوه های تازه رسیده. حالتی از اضطراب و عدم ثبات را شامل می شود. آمیخته با کمی سفید، رنگ بلوغ زنانه است و آمیخته با کمی مشکی، رنگ بلوغ مردانه است. در ارتباط با خط، خطی است آزاد و متمایل به عمودی.
سبز : سبز معتدل و اعتدالش سرد است. در سبز توان آرامش وجود دارد. رنگ تعقل، تفکر و آرامش خردمندانه است. رنگ صلح و صفا است. رنگ سبز، رنگ امید به زیستن و ادامه ی حیات در بهترین شرایط خود است. این رنگ در حالی که در غرب مفهوم مطلق زندگی است (Western Green) در شرق یک رنگ روحانی و مذهبی به حساب می آید.
(Eastern Green) طعم رنگ سبز، نه شیرین است نه شور، نه ترش است و بی مزه، نه تند است نه تلخ، طعم آب گواراست و کمی مزه گَس دارد. سبز رنگ پایان بهار است و آغازین تابستان. در تطابق با خط، خط قطری است.
بنفش : رنگ بنفش نمایشگر بی خبری، بی اختیاری، ظلم و دشواری است و رنگی مرموز و بر انگیزاننده احساسات. اگر در سطوح وسیع به کار بریم حالت ترس را نشان می دهد؛ به خصوص اگر بنفش متمایل به ارغوانی باشد که در طبیعت و مناظر اغلب به چشم می خورد. بنفش از نظر ظاهری و بصری معرف رنگین کمان و از نظر معنا القاء کننده امید است. در ارتباط با خط، رنگ خط آزاد متمایل به افقی است که اگر با خط آزاد متمایل به عمودی آگین شود، گرمتر و سرخ می شود. صدای بنفش بم است و طعم آن گَس. بنفش سمبل هرج و مرج، مرگ، ستایش و عظمت است. بنفش آبی، رنگ القاء کننده ی تنهایی است. بنفش قرمز، نشان عشقی یزدانی و سلطه ی روحانی است.

زیبــــا شـــــو دات کام

 

 

موضوعات مرتبط

می توانید به آخر صفحه مراجعه کنید و کامنت بگذارید
آخرین ارسال های انجمن 

۵۶۵ دیدگاه برای “راهنمای کاربردی ست کردن بر اساس رنگ ها”

 1. زهرا می‌گه:

  سلام
  من یه مانتوی قرمز تیره کتی گرفتم روسری و شلوار چه رنگی بگیرم؟ آیا رنگ زرد نمیتونم به کار ببرم؟

  [پاسخ]

 2. زهرا می‌گه:

  ببخشید ن یه مانتو جین با رنگ ابی کمرنگ گرفتم که راسته هستش و چسب نیست و لی اندامیه به نظر شما شلوار جین بگیرم یا کتان؟حالا کتان چه رنگی باشه جین چه رنگی؟به نظرتون با کتان مشکی چه طوره؟اگه کتان مشکی گرفتم شالم رو هم مشکی بگیرم؟

  [پاسخ]

 3. فاطمه می‌گه:

  سلام من یه مانتوطرح لی آبی رنگ گرفتم
  شالموچه رنگی بگیرم؟؟؟

  [پاسخ]

 4. شکوه می‌گه:

  سلام من یه مانتو صورتی کمرنگ با کیف و کفش فیروزه ای دارم با چه شلوار و شال یا روسری میتونم ست کن ،ممنون میشم اگه جواب بدید

  [پاسخ]

 5. یگانه می‌گه:

  من مانتو زرشکی دارم .کیف وکفش و روسری چه رنگی ست کنم؟

  [پاسخ]

 6. شکوفه می‌گه:

  من یک مانتو خردلی خریدم با چی ست کنم؟ و یک مانتو سلوار لی و کیف وکفش آبی با چه روسری یا شالی ست کنم؟

  [پاسخ]

 7. هانی می‌گه:

  man ye manto aabi karbooni va limooyi daram ye tarafesh limooyi va tarafe dgasham karnoniye ke too ghesmat limoyi ye tarhe karboni dare roosari yo kifo kafsh chi set konam lotfan komaaaak

  [پاسخ]

 8. neda می‌گه:

  سلام من ی شلوارو شال آبی کمرنگ خریدم با چه رنگ مانتویی ناز میشه؟

  [پاسخ]

 9. sara می‌گه:

  سلام من یه مانتو لی آبی با نقش های سفید روسری جه رنکی بکیرم؟؟

  [پاسخ]

 10. sara می‌گه:

  سلام من یه مانتو لی روشن خریدم روسری جه رنکی بکیرم……

  [پاسخ]

 11. ستاره می‌گه:

  سلام مانتو شلوار چ رنگی ست کنم

  [پاسخ]

 12. سایه می‌گه:

  سلام . من یک مانتو مشکی که دور آستین ها و کمربندش طلایی هست خریدم. لطفا راهنمایی کنید که کیف و کفش و شلوار چه رنگی میتونم با اون ست کنم؟

  [پاسخ]

 13. مارال می‌گه:

  ست رنگ برا مانتو صورتی کم رنگ ؟

  [پاسخ]

  حدیث پاسخ در تاريخ بهمن ۲۶م, ۱۳۹۳ ۲۱:۵۴:

  با رنگ مانتوی صورتی کمرنگ ساپورتوکفش پاشنه باند نازک نه خیلی وروسرسی ساتن قهوه ای که بزرگیش جوری باشه که دور گردن گره ی خوشگل بخوره.

  [پاسخ]

 14. مارال می‌گه:

  سلتم به همه دوستان . مانتوصورتی کم رنگ و دم آستین و یقه سنتی به نظر شما چه شال و شلواری ست میشه . در ضمن سارافن قهوهای با چه رنگ زیر سارافونی و روسری ویا شال و شلوار . مرسی سریع راهنمایی کنین لطفأ

  [پاسخ]

 15. باران می‌گه:

  سلام وخسته نباشید به شما….پالتو فوتر مشکی با چه شلوار و کفش و شالی ست میشه؟شلوارم لی باشه؟اگه لی باشه راسته یا دم پا گشاد؟کفشم اسپورت یا نه؟ممنونم

  [پاسخ]

 16. ساینا می‌گه:

  سلام. بلوز قهوای سیر و شلوار سفید کفش چه رنگی با ان ست کنم متشکرم.

  [پاسخ]

  shirin پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۳:

  به نظره من کفش قهوه ای خوبه

  [پاسخ]

 17. ساینا می‌گه:

  سلام.بلوز قهوای سیر وشلوار سفید کفش چه رنگی بپوشم متشکرم.

  [پاسخ]

 18. fatemeh می‌گه:

  سلام، من بامانتومشکی، کیف، کفش، شلوارزرشکی چه مدل شال وروسری میاد?

  [پاسخ]

  shirin پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۴:

  روسری یا شال مدل بربری باحالش میکنه

  [پاسخ]

 19. fatemeh می‌گه:

  سلام، اگرمیشه کمکم کنید.
  شلواروکیف وکفشموزرشکی خریدم، مانتومومشکی ولی موندم چه رنگی وچه شکلی شال بخرم?اگرمیشه کمک کنیداگررنکی هم بده بهم بگسدکه عوضش کنم.

  [پاسخ]

 20. anita می‌گه:

  Salam,lotfan rahnemayim konin ba manto gholbehi kar shode talayi che rang kafsh shalvar kif shal ya rosari miad?

  [پاسخ]

  shirin پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۴۷:

  به نظره من با مشکی راحت ست میشه و قشنگه
  روسری هم ترکیب مشکی طلایی

  [پاسخ]

 21. ارغوان می‌گه:

  من لباسم بنفشه خیلی تیرس میخوام بدونم چ رنگ لاکی استفاده کنم و همینطور از گفش چ رنگی ؟

  [پاسخ]

  shirin پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۰:

  سلام یه نظره من کفش مشکی یا رنگ پوستی
  لاک هم تریکب بنفش طلایی یا یکیش باحالش میکنه

  [پاسخ]

 22. مهسا می‌گه:

  سلام من یه مانتوی مشکی خریدم که روش یه کت ابی نفتی داره باروبانای طلایی وکمربند طلایی چه رنگ شال وشلواری باش بپوشم؟
  کیف و کفش چی؟؟

  [پاسخ]

  shirin پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۲:

  به نظر من کیف و کفش مشکی و شال مشکی طلایی

  [پاسخ]

 23. نیکی می‌گه:

  به علاوه از چه جور ست زیور آلات استفاده کنم ساده پر یا چه رنگ با این توضیح که
  لباسم یقه فرعونی یک استین داره و سمتی که استین داره گیپوره و روش کار زیاد شده
  و این که چه رنگ باشه بهتره زیورآلات?

  [پاسخ]

 24. نیکی می‌گه:

  سلام من لباس مجلسی م آبی کاربنی بلند با حریر و گیپور کفشم جلو باز مشکی موهامم
  های لایت روشن میخاستم راهنمایی بگیرم راجع به رنگ لاک دست و پام و رژ لبم و رنگ کلی آرایشم،
  یعنی فرنچ بهتره یا لاک کلا نظر.میدید?

  [پاسخ]

 25. marzieh می‌گه:

  پیراهن کوتاه مجلسی سبز دوختم لطفا راهنمایی کنید ایا کفش مشکی برای ست کردن با ان جالب است یا رنگ دیگری تهیه کنم

  [پاسخ]

  shirin پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۴:

  مشکی خوب میشه رنگ طلایی هم خیلی خوب میشینه کناره سبز و حال میده بهش همینطور رنگ قهوه ای خیلی خوبه یا مدل پلنگی

  [پاسخ]

 26. مهرناز می‌گه:

  درود.یه مانتو سنتی قرمز رو با چه شال و چه شلواری بپوشم که یکم چاقتر و بلندتر نشونم بده؟؟

  [پاسخ]

 27. شراره می‌گه:

  سلام من یه مانتوی زرشکی خریدم باچه رنگ شلوار وشالی ست کنم تایکمی هم قدم بلندتر نشوم بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

 28. زینب می‌گه:

  سلام من یک مانتوی صورتی بسیار روشن خریدم . ولی نمیدونم با چه شال و شلوار باید ست کنم؟

  [پاسخ]

 29. ترانه می‌گه:

  سلام. من یه پیراهن سورمه ای کرم چارخونه که رنگ کرمش کمتره گرفتم با چه شالی ست کنم؟ نمیخوام خیلی تیره بشه

  [پاسخ]

 30. لیدا می‌گه:

  سلام من یه کت آبی روشن دارم با چه شال و کیفی بپوشم قشنگ میشه؟

  [پاسخ]

 31. الهام می‌گه:

  سلام..من یه مانتو کوتاه ساده به رنگ قهوای سوخته خریدم..به نظر شما با چه رنگ شلوار و روسری ستش کنم شیک بشه؟

  [پاسخ]

  shirin پاسخ در تاريخ بهمن ۱۱م, ۱۳۹۳ ۱۵:۵۹:

  سلام به نظره من میتونید روسری و کیف کفشتونو مدل پلنگی بگیرید اگه پلنگی نمیپسندی یه روسری که ترکیب سبز شیک داره سبز روشن یا خیلی تیره نه مثلا ترکیب سبز طلایی…

  [پاسخ]

 32. بهاره می‌گه:

  سلام من کیف و کفش جیگری گرفتم با چه رنگ مانتو و شلوار و شالی ست میشه

  [پاسخ]

 33. فاطی می‌گه:

  مانتو مشکی طلایی رو با شلوار چه رنگی بپوشم به غیر از مشکی؟؟؟؟؟شلوار ۶جیب ابی نفتی رو با مانتوی چه رنگی بپوشم به غیر از خود ابی ؟

  [پاسخ]

 34. سودا می‌گه:

  سلام.میخواستم بدونم با پالتوی چرم کالباسی رنگ چه شلوار و شال و کیف وکفشی ست کنم قشنگ میشه.ممنون میشم از راهنماییتون

  [پاسخ]

 35. امید می‌گه:

  شلوار کتان رنگی سورمه ای رو با کفش آبی پر رنگ با چه لباسی ست کنم

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML