پاییز با پوست شما چه می کند

با شروع فصل پاییز، خارش پوست زیاد می ‌شود و خشکی هوا، پوست مان را خشک می ‌کند .مشکل خشک شدن پوست که تحت تاثیر هوای این فصل به وجود می‌آید شایع می‌شود
. خشکی پوست عارضه‌ای شایع است و بسیاری از افراد برای رفع آن به انواع فرآورده‌ های بهداشتی پناه می ‌برند. برای جلوگیری از بروز چین و چروک پوست که از عوارض خشکی آن است، بهتر است با روش‌ های علمی ‌مراقبت از پوست خشک و خشکی پوست آشنا شویم. برای آن که بتوانیم به خوبی از پوست مان مراقبت کنیم، قبل از هر چیز باید درباره علت و عوامل خشک شدن پوست و بروز پوست خشک آگاه شویم.

اما حالا چه باید کرد؟


راه های مراقبت از پوست خشک شما

۱) برای شستشوی پوست خشک از آب تصفیه نشده استفاده نکنید. هرگز با آب داغ پوست خود را نشویید.

۲) برای حفظ شادابی و تازگی پوست صورت خود از آب معدنی استفاده کنید. از کیسه حمام یا لیف خشک و زبر استفاده نکنید.

۳) پوست خشک نیاز به مراقبت کامل دارد. تمیز کردن ملایم، ماساژ منظم و استفاده از کرم چرب‌ کننده و مرطوب ‌کننده لازم است. کرم مرطوب‌ کننده، مقدار آب سطح خارجی پوست را افزایش می‌ دهد، در نتیجه نرم و مرطوب به نظر می‌آید.

۴) برای شستشو از صابون‌ های ملایم با PH طبیعی استفاده کنید. هیچ ‌وقت صابون ‌هایی را که صرفا تبلیغاتی است و برای پوست مناسب نیست، به‌ کار نبرید.

۵) بعد از شستن پوست، با کرم بچه آن را چرب کنید. قبل از خواب، هر شب پوست صورت خود را با کرم مخصوص ماساژ دهید. دراطراف چشم که خطوط ریز زیادی دارد و خیلی زود چروک می ‌شود، مقدار بیشتری از این کرم تقویت‌ کننده بمالید.

۶) از مصرف صابون ‌هایی که شدیدا قلیایی هستند و یا مواد پاک‌ کننده‌ای که دارای مقادیر زیادی مواد خشک ‌کننده و قلیایی هستند، خودداری کنید.

۷) پوست خود را با آب مرطوب کنید، سپس یک لایه نازک از یک مرطوب ‌کننده روی پوست خود بمالید تا از اثر هوا به پوست جلوگیری کند و خشکی پوست را از بین ببرد و دوباره آن را نرم کند.

ازمرطوب ‌کننده ها استفاده کنید

کسانی که پوست خشک دارند، باید صبح و شب از مرطوب کننده‌ها استفاده کنند. شب‌ها بعد از تمیز کردن پوست صورت و نیم ساعت قبل از خواب مرطوب‌کننده را به آرامی روی پوست خود بمالید و به مدت پنج دقیقه یک پارچه نرم و مرطوب روی صورت خود بیندازید تا جذب آن سریع‌تر باشد. بهتر است از مرطوب کننده‌ای استفاده کنید که حاوی مواد مغذی است.

*پیشنهادی بسیار خوب برای از بین بردن خشکی پوست: شما می توانید شب قبل از خواب پاها یا دست خود را با کرم مرطوب کننده کاملا آغشته کنید و بعد ازآن دست ها یا پای خود را در کیسه فریزر بگذارید و با بستن یک کش دور مچ خود آن را فیکس نگه دارید و اگر می توانید تا صبح در غیر این صورت تا ۲-۳ ساعت دست یا پا را در کیسه نگه دارید ؛این کار را چند روز پشت سر هم تکرار کنید.امتحان کنید استفاده از این روش پوستی فوق العاده نرم به شما هدیه می دهد.

منبع : زیبا شو دات کام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =