سوال های رایج درباره گوشواره و سوراخ کردن گوش

1x1.trans سوال هاي رایج درباره گوشواره و سوراخ کردن گوش
آیا استفاده از گوشواره می‌تواند سبب عفونت شود؟ کسانی که از گوشواره‌های غیرطلا استفاده می‌کنند ممکن است دچار حساسیت شوند و محل اتصال گوشواره به گوش دچار اگزمای حاد، همراه با قرمزی‌، خارش و ترشح شود. این اگزما اگر فوری درمان نشود باعث ایجاد عفونت هم می‌شود. درمان اصلی استفاده نکردن از گوشواره و درمان حساسیت و عفونت احتمالی با استفاده از آنتی‌بیوتیک خوراکی است. گوشواره‌ای که از جنس طلای خالص باشد نه طلای ۱۸ عیار، سبب اگزما نمی‌شود. برخی از افراد سوزن گوشواره را با الکل ضدعفونی می‌کنند اما این کار در مورد طلای خالص لزومی ندارد و در مورد بدلیجات هم اگر فرد اگزما داشته باشد تاثیری ندارد.

آیا وزن گوشواره مهم است؟ طبیعتا. گوشواره‌های سنگین چون نرمه گوش بافت محافظ زیادی ندارد به مرور سبب گشادی سوراخ گوش و حتی پارگی نرمه گوش می‌شوند.

آیا سوراخ کردن چند جای گوش صحیح است؟ چون قسمت نرمه گوش با غضروف در ارتباط نیست عفونت و التهاب آن خطرناک نیست ولی سوراخ‌هایی که در قسمت‌های بالای گوش انجام می‌شود و به غضروف نزدیک است اگر عفونت کند، عفونت خطرناکی است چون غضروف گوش، بافتی است که خون‌رسانی در آن ضعیف است و عفونت آن سریع در کل لاله گوش منتشر می‌شود.

هنگام سوراخ کردن گوش باید به چه نکاتی توجه کرد؟ باید هنگام سوراخ کردن شرایط استریل رعایت شود. وسیله‌ای که برای سوراخ کردن گوش استفاده می‌شود باید حتما استریل شود. پوست قبل از سوراخ شدن باید با مواد ضدعفونی‌کننده تمیز شود. دستی که گوش را سوراخ می‌کند باید دستکش داشته باشد. به هر حال ما داریم به پوست صدمه می‌رسانیم پس اگر وسیله یا ابزاری که با پوست در تماس است آلوده باشد، سبب عفونت گوش می‌شود.

دکتر مجتبی امیری متخصص پوست عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیهًْ‌ا…

زیبــا شــو دات کام

موضوعات مرتبط

شما میتوانید دیدگاهتان را بنویسید
آخرین ارسال های انجمن 

۴۷۳ دیدگاه برای “سوال های رایج درباره گوشواره و سوراخ کردن گوش”

 1. آریا می‌گه:

  سلام به خانومهای عزیز توسایت ،میشه بگید چرا از گوشواره گذاشتن مامردان خوشتون نمیاد؟؟؟منتظر جواب میمونم،من. خودم. هر گوشم دوتا سوراخ داره هم گوشواره طلا میذارم البته توخونه پیش همسرم وهم نقره در بیرون خونه گوشواره حلقه ای وآویزدار طلا ونقره،موی بلندی هم دارم که میبافم

  [پاسخ]

 2. تینا می‌گه:

  برادرای عزیزمن تسلیم من توزندگی شخصیتون دخالت نکردم یوقت اشتباه نگیرید فقط سوال داشتم ازهمتون ممنونم:-)

  [پاسخ]

 3. الهام راد می‌گه:

  سلام موقع درآوردن لباس گوشوارم کشیده شد و سوراخ گوشم یکمی پاره شده برای ترمیمش چیکار باید بکنم؟ خیلی ناراحتم

  [پاسخ]

 4. متین‌م.. می‌گه:

  نینا خانوم مشکلی نداره که گوشواره برای مرد خیلی هم‌خوبه! درضمن من سمت چپ بینیمم نگین گذاشتم مگه چه اشکالی داره، البته فقط تو خونه!

  [پاسخ]

 5. تینا می‌گه:

  من سوالم درباره ی دوجنسه بودن بود منظورخاصی نداشتم الان ماشالله باجوابای شاخ دارتون قانع شدم……

  [پاسخ]

 6. تینا می‌گه:

  من چیکارشمادارم اصلاالنگوهم بپوش زندگی شخصیته ممنون که توضیح دادین…..

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید :

Current day month ye@r *

Host by Abtin Web | Designed by: Mohammad Bina | Thanks to Mehdi Bina | SiteMap in XML