جراحی زیبایی از ناحیه مغز

حتما شنیده‌اید که می‌گویند زیبایی به سیرت آدمی است نه به صورت… حال اینکه اکثر ما وقتی می‌خواهیم چیزی را عوض کنیم یا به اصطلاح زیبایش بکنیم می‌رویم سراغ صورت، خوب پس تکلیف سیرت چه می‌شود…
سیرت یا رفتار ما چقدر زیبا و جذاب است و به اصطلاح روان‌شناسان چقدر از لحاظ روانی سالم هستیم یا سعی می‌کنیم سالم رفتار کنیم؟حالا کسی در صف اتوبوس یا در یک میهمانی که اصلا کسی را نمی‌شناسیم از دماغ ما خوشش بیاید یا نیاید چه اتفاق مهمی خواهد افتاد، ولی وقتی حس خوبی را با رفتار لیپوساکشن شده یا رفتار جراحی شده به دیگری منتقل کنیم، هم‌خودمان خوشحال هستیم و هم از لحاظ روانی تا چند ساعت شارژ و خوشخو خواهیم بود… ولی با قیافه گرفتن به خاطر دماغ عمل‌شده حس خوبی به دیگران منتقل نکرده‌ایم و شاید حس حسادت یا تمسخر دیگران را به جان خریده‌ایم.

ساده‌تر بگویم! از نظر من که یک کاریکاتوریست هستم و کارم کج و کوله کردن سر و صورت و دماغ کاراکترهایم است، همیشه آن‌ طرح‌هایی برایم جذاب هستند که حس معنوی خوبی را به دیگران منتقل می‌کنند، یعنی یک بعد انسانی قوی و مثبت را منعکس می‌کنند…

و اما نتیجه‌گیری: به جای چند میلیون تومان خرج کردن و کج و کوله کردن صورت‌مان و تحمل درد جراحی روی حساس‌ترین قسمت صورت، بیاییم توجهی هم به سیرت یا رفتارمان داشته باشیم و آن را کمی دستکاری کنیم و مطمئن باشیم در هر جمعی و در هر محیطی ما را دوست خواهند داشت.

البته منکر بعضی از جراحی‌ها نمی‌شوم که از نظر طبی موردنیاز است.

ولی به کسانی که به خاطر پذیرفته‌شدن در اجتماع یا حال‌گیری دوستان و فامیل اقدام به جراحی زیبایی می‌کنند، توصیه می‌کنم فکر و دید‌گاه‌تان به زندگی را جراحی کنید، نه هزینه‌ای دارد و نه درد و رنجی….

نوید شریفی

زیبــا شــو دات کام

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Sara گفت:

    سلام عرض می کنم خدمت شما آقای شریفی و ممنونم از شما که چنین مقاله ای را منتشر کرده اید. خود من تا یکسال و نیم پیش عقیده ی شما را داشتم و به دیگران چنین می گفتم ولی بعد از گذشته زمان و با مسایلی که برایم پیش آمد داشتن صورت زیبا را در کنار سیرت زیبا حتمی می دانم. متاسفانه این روزها در کشور عزیز ما ایران عقاید مردم به طور کل عوض شده و درصد بیشتری از مردم خوبمان به دنبال صورت زیبا میگردن تا سیرت زیبا. دعا میکنم که ای کاش مردم فهمیم ما سیرت برایشان مهمتر از صورت باشد.الهی آمین.

    [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *