صورت‌های نگران؛ بینی‌های گله‌مند!

شرح ماجرا:
کاش ما هم پولدار بودیم و من می‌توانستم بینی‌ام را عمل کنم. چقدر زشت است وتوی ذوق می‌زند، از دست این بینی لعنتی خسته شدم. اینها حرف‌های رویا بود که هرروز جلوی آیینه با خودش تکرار می‌کرد. مادرش هر روز او را از گوشه در نگاه می‌کرد و می‌گفت آخه دختر با پول کارگری که نمیشه دماغ عمل کرد. رویا هر روز با آرزوهایی که در سر داشت روزش را به شب می‌رساند و دنبال کاری نیمه‌وقت می‌گشت تا هر طور شده دماغش را عمل کند. او یک روز که به کتاب‌فروشی رفته بود زن جوانی را دید که سر قیمت تایپ کتابش با صاحب آنجا صحبت می‌کرد. سریع جرقه‌ای در ذهنش زده شد که «رویا تو می‌تونی برو کارو از اون بگیر و نصف قیمت برایش تایپ کن». رویا سریع جلوی زن جوان را گرفت و گفت خانوم من کتاب شما را با نصف قیمت تایپ می‌کنم. نویسنده جوان با اندکی تامل قبول کرد.

رویا هر روز بعد از دانشگاه کارهای تایپ کتاب را انجام می‌داد و توانسته بود پس از مدتی اندک پولی برای خود پس‌انداز کند. ماه‌ها گذشت تا اینکه دختر جوان شنید دوستش به خاطر عمل بینی به کما رفته، با شنیدن این موضوع دنیا برای او تیره و تار شد. سریع خود را به بیمارستان رساند و پس از ملاقات با دوستش که تازه به هوش آمده بود روی صندلی به آرامی تکیه زد و با خود گفت من به چه قیمتی می‌خواهم زیبا بشوم. فردای آن روز توی دانشگاه استاد رویا وقتی دید که او هم سودای جراحی بینی را در سر دارد به او گفت ممکن است این اتفاقات نادر باشد اما فراموش نکن که با جراحی‌های اینچنینی ممکن است به آن ظاهر دلخواهی که می‌خواهی نرسی و آن موقع است که تمام آرزوهایت بر باد می‌رود. تو یه کتاب خونده بودم که هر مدل دماغی نشان یه جور تیپ شخصیتی خاصه!!!

این دماغ با شخصیت ما هم برای خودش حکایتی داره امروز رفته بودیم دکتر که این شاخص شخصیتی رو کمی باشخصیت‌تر بکنیم، تو سالن انتظار همه زدن تو ذوقمون که این دماغ به این خوبی چیکارش داری؟ هر چیزی طبیعیش خوبه! یکی هم که گویی خیلی قضیه رو جدی گرفته بود یهو برگشت گفت: بینی عمل‌کرده برای ازدواج یه جور ضد ارزش شده! خلاصه اونقده ته دلمون رو خالی کردن که نزدیک بود جیم فنگ بزنیم از مطب فرار کنیم! من نمی‌دونم خدا به این بزرگی اگه یه ریزه این دماغ من رو کوچولوتر می‌آفرید از اون همه بزرگیش مگه چیزی کم می‌شد؟ هر سال عید ما عزممون رو جزم می‌کنیم که تو خلقت خدا دست ببریم همه مخمون رو می‌زنن بی‌خیال شیم، بعد عید هر کی ما رو می‌بینه میگه این فسقلی همه چیزش خوبه ولی دماغش عمل لازم داره! الان حدودا نیم ساعته که تو هزار جهت شاخص شخصیتیم رو بررسی کردم ۴ بار هم اندازش زدم! فکر کنم کم‌کم دارم دچار تفکرات مالیخولیایی میشم! تازه یه خانومه اونجا بود فکر کنم مدیتیشن کار می‌کرد چون به من توصیه می‌کرد به خودم هی بگم من دماغم خوبه خوشگله!!! من موندم که اینها با این همه لالایی چرا خوابشون نمی‌بره! به هر حال اگه شما هم به این شاخص شخصیتیتون توجه خاص دارید یا فردا برید عملش کنید یا کلا منصرف بشید چون فکر کردن دائم به این پدیده کچلتون می‌کنه…
برای یافتن پاسخ برخی از سوال‌های ذهنمان با دکتر علوی‌زاده روانشناس و دکتر محمدحسن عامری متخصص گوش و حلق و بینی به گفت‌وگو نشسته‌ایم که در ادامه می‌خوانیم…

آیا وسواسی‌ها بیشتر دنبال جراحی زیبایی هستند؟
دکتر علوی‌زاده در پاسخ به این سوال که چه کسانی متقاضی اعمال زیبایی هستند؟ گفت: درصدی از کسانی که دنبال جراحی‌های زیبایی مانند جراحی بینی هستند تقریبا دچار اختلالات روحی و روانی، اضطراب و استرس هستند این افراد برای جبران خلاء‌های روانی خود باید کاری بکنند و تنها چیزی که ممکن است باعث شود که آنها از نظر ظاهری ارضا شوند جراحی‌های زیبایی است. این افراد چون شخصیت وسواسی دارند ممکن است با عمل جراحی مانند جراحی بینی تا حدودی احساس کنند آن خلاء روانی پر شده است، اما متاسفانه بارها و بارها برای ترمیم به پزشک خود مراجعه می‌کنند. این تیپ افراد وقتی با جراحی بینی و ترمیم‌های مکرر راضی نمی‌شوند سراغ اعمال جراحی زیبایی دیگری می‌روند بنابراین چنین افرادی هیچ‌وقت از چهره خود رضایت کامل ندارند و با تحت فشار قرار دادن خانواده و هزینه‌های گزاف دنبال جراحی‌های زیبایی می‌روند. وی در خصوص اینکه چرا در سال‌های اخیر اعمال جراحی زیبایی در ایران شدت گرفته است؟ افزود: متاسفانه در سال‌های اخیر تعداد زیادی ازافراد که از چهره و یا اندام خود ناراضی هستند و در خود کمبودهایی احساس می‌کنند به جراحی‌های زیبایی مانند لیپوساکشن، کشیدن پوست جهت برطرف کردن چین و چروک صورت و جراحی بینی روی می‌آورند. همچنین درصدی از این افراد هم از روی چشم و همچشمی دنبال جراحی‌های زیبایی می‌روند، مثلا وقتی فرد می‌بیند دخترخاله‌اش و یا دوستش اقدام به جراحی مانند جراحی بینی کرده ناخودآگاه وسوسه شده و به فکر جراحی می‌افتد. این روانشناس با بیان این مطلب که افراد قبل از اعمال جراحی نیاز به مشاوره دارند، گفت: قبل از اعمال جراحی حتما افراد باید از نظر روانی توسط یک روانپزشک مورد بررسی قرار بگیرند تا مشخص شود این افراد از نظر روحی و روانی مشکلی نداشته باشند، و شاید با گرفتن مشاوره از یک کارشناس از عمل جراحی منصرف شوند.

اعتماد به نفس پیامد خوب برخی جراحی‌ها!
وی در پاسخ به این سوال که آیا عمل جراحی بینی اعتماد به نفس می‌آورد؟ گفت: بله در بعضی از افراد که بینی بزرگ و یا ناموزونی دارند و احساس می‌کنند این موضوع آنها را اذیت و فکرشان را مشغول کرده است، عمل جراحی تاحدودی اعتماد به نفس را در افراد افزایش می‌دهد.

جراحی بینی اصول دارد
همچنین در این خصوص دکتر محمدحسن عامری متخصص گوش وحلق وبینی معتقد است: انتخاب بیمار برای عمل جراحی بینی بسیار حیاتی است، در حقیقت کلید کار یک جراح محسوب می‌شود و اگر جراح متخصص درست بیماران خود را انتخاب نکند در عمل جراحی و بعد از آن مسلما با مشکلاتی روبه‌رو خواهد شد. جلسه اول معمولا جلسه آشنائی بیمار و جراح بینی است در ضمن بیمار که خواهان عمل بینی است، خواسته‌های خودرا مطرح و جراح بینی بعد از معاینه ظاهر و داخل بینی از نظر وجود انحراف تیغه بینی و پولیپ و سابقه شکستگی بینی نظر خود را با توجه به خواسته‌های بیمار بیان می‌کند. دکتر عامری می‌گوید: تا به حال نه برای خودم و نه برای مریضم مشکلی پیش نیامده است زیرا قبل از عمل جراحی با مشاوره‌ای که به آنها می‌دهم دیگر مشکلی پیش نخواهد آمد و این‌طور نیست که هر کسی مراجعه کند کاندیدای خوبی برای عمل باشد زیرا ممکن است از نظر جسمی و روحی کاندیدای خوبی نباشد. معمولا خود پزشک در مشاوره اولیه با یک معاینه و گرفتن شرح حال از بیمار می‌توان تشخیص بدهد که این فرد برای انجام عمل جراحی مناسب است یا خیر، بنابراین جلسه اول برای جراح تکلیف مشخص می‌شود و از نظر من نیازی نیست که بیمارانم را به روانشناس ارجاع بدهم و ضرورتی هم نمی‌بینم چرا که من با تخصص و تجربه‌ای که دارم می‌توانم تشخیص بدهم که کدام مریض پس از عمل نتیجه خواهد گرفت و یا خواسته کدام مریض واقع‌بینانه است.

این جراح متخصص می‌افزاید: ممکن است برخی از خواسته‌های بیمار از نظر علم زیباشناسی و پزشکی قابل انجام نباشد چون در عمل جراحی پلاستیک با حفظ عملکرد طبیعی بینی به زیبا کردن بینی نگاه می‌کند و هرگز نباید عملکرد طبیعی و فیزیولوژی بینی را فدای زیبائی ظاهری کرد و با این علم در عمل جراحی زیبائی بینی خوش‌حالت کردن و زیبا کردن بینی مطرح است نه کوچک کردن بی‌رویه بینی که با سایر قسمت‌های صورت هماهنگی نداشته باشد. هر فردی که متقاضی این عمل است ممکن است به دلایل مختلفی ازجمله نوع پوست کاندید خوبی برای جراحی نباشد لذا جراحی برای هرفرد متقاضی توصیه نمی‌شود. به‌طور مثال در بینی‌های گوشتی دست جراح در جمع کردن نوک بینی خیلی باز نیست. بینی گوشتی به دماغی گفته می‌شود که پوست آن ضخیم و غضروف‌های نوک بینی ضغیف است. غدد چربی پوست این بینی‌ها معمولا زیاد است و نفود این غدد در لابلای پوست باعث ضخیم شدن پوست شده است. جراح در طی عمل زیبائی بینی نمی‌تواند جنس پوست را تغییر دهد و عمده کارها بر روی غضروف و استخوان بینی است. لذا نوک بینی کسانی که بینی آنها گوشتی است بعد از عمل خیلی جمع نمی‌شود و ممکن است فرد عمل‌شده از جمع نشدن نوک بینی‌اش ناراضی باشد. پزشک، ضمن بررسی کلیه جوانب، در صورت لزوم در مورد وضعیت پوست فرد نیز به وی توضیح خواهد داد.این متخصص گوش و حلق و بینی در خصوص خواسته بیماران می‌گوید: این گونه نیست که بیماران هر مدل بینی که بخواهند جراح انجام بدهد زیرا پزشک تشخیص می‌دهد که کدام مریض برای چه مدلی مناسب است بنابراین اگر کسی خواسته نامعقولی داشته باشد، مثلااگرفردی تقاضا کند که بینی‌اش سربالا و یا قوس‌دار باشد جراح نباید انجام بدهد، بلکه پزشک باید نظرش را به او بگوید و باید او را متقاعد کند که خواسته او در یک مدت کوتاهی و شرایط سنی خاصی قابل قبول است و وقتی سن فرد بالا برود دیگر این مدل بینی مناسب صورت او نخواهد بود. یک جراح خوب باید بتواند بیمارش را متقاعد کند که یک عمر باید با این بینی سر کند و اگر یک بینی افراطی عمل کند و مناسب سن و سالش نباشد پس از گذشت چند سال از مدل بینی خود خسته شده و متوجه می‌شود که شکل بینی‌اش مناسب سن او نیست.

جراحی نامناسب و معضلات تنفسی
این جراح متخصص معتقد است: برداشتن بیش از حد غضروف‌های بینی در جراحی زیبایی بینی به تورفتگی‌های بیش از حد و ایجاد چاله‌های عمیق در دو طرف نوک بینی منجر می‌‌شود. این تورفتگی‌ها مانع از عبور جریان هوا از دریچه داخلی بینی می‌‌شود. اگر برداشتن بیش از حد غضروف‌های بینی در پایین‌‌ترین قسمت بینی باشد، موجب بسته شدن سوراخ‌‌های بینی در هنگام دم می‌‌شود که در این حالت، اشکال در دریچه خارجی بینی هم وجود دارد. اختلال تنفسی ناشی از اختلال دریچه داخلی بینی از شایع‌‌ترین عوارض تنفسی در بینی‌هایی است که بیش از حد کوچک شده‌اند.دکتر عامری در ادامه می‌گوید: عمل برای بیماری که به تشخیص پزشک بعدها از نظر تنفسی یا موارد دیگر دچار مشکل شود، نباید صورت بگیرد. این متخصص گوش و حلق وبینی درپاسخ به این سوال که آیا همه مریض‌ها پس از عمل دچار مشکلات تنفسی می‌شوند؟ گفت: خیر، این تصور درست نیست با معایناتی که در جلسه اول توسط پزشک صورت می‌گیرد، اگر بیمار مشکلی داشته باشد و یا اگر پزشک تشخیص بدهد که با عمل مشکل مریض حادتر می‌شود از انجام عمل صرف‌ نظر می‌کند. دکتر عامری در خصوص این سوال که افراد آسمی می‌توانند جراحی بینی انجام بدهند؟ افزود: جراحی بینی خود به خود تشدیدکننده آسم نیست اما اگر مریضی بخواهد جراحی بینی انجام بدهد باید قبل از آن با متخصص ریه مشورت بکند در این صورت اگر اجازه عمل داشته باشد جراح پلاستیک هم عمل را انجام خواهد داد. همچنین جراحی بینی باعث بهبود و یا تشدید علائم حساسیت بینی نمی‌شود. مبتلایان به آلرژی بینی هم می‌توانند تحت عمل جراحی قرار گیرند اما لازم است قبل از عمل با پزشک ریه مشورت کنند در صورتی که متخصص ریه اجازه بدهد مانعی ندارد ولی این افراد قبل از عمل تا مدتی بعد از آن تحت درمان داروی ضد حساسیت قرار می‌گیرند.

قبل از جراحی بینی با چشم‌پزشک مشورت کنید
همچنین جراحی بینی روی دید و حالت چشم اثری ندارد اما از آنجایی که تا مدتی بعد از عمل نمی‌توانید از عینک استفاده کنید، اگر کسی تصمیم دارد عمل لیزیک چشم هم انجام بدهد بهتر است ابتدا عمل لیزیک چشم را انجام بدهد. با این وجود توصیه می‌کنم در این مورد با چشم پزشک خود نیز مشورت کند. وی با اشاره به اینکه بیمار باید صبر کند تا نتیجه مطلوب را به دست بیاورد، افزود: متاسفانه خیلی از بیماران پس از عمل انتظار دارند بلافاصله آن چیزی که مدنظرشان است به دست بیاورند، در صورتی که در عمل بینی این گونه نیست که بلافاصله پس از عمل نتیجه مطلوب را به دست بیاورند. زیرا بینی حین عمل جراحی ورم می‌کند و ورم بینی با اعضای دیگر بدن متفاوت است و بیمار باید یک سال و شش ماه حداقل صبر کند تا نتیجه مطلوب را به دست بیاورد، دلیل آن هم این است که عمل بینی روی اسکلت بینی که بافت غضروفی است صورت می‌گیرد بنابراین از حجم آن کم می‌شود؛ اما از پوست برداشته نمی‌شود، لذا بعد از عمل پوست برای بینی اضافه است و این همان چیزی است که به آن ورم گفته می‌شود، ورم بینی مدت طولانی زمان می‌خواهد تا به حالت اولیه خود برگردد.

دستگاه‌هائی که تآییدیه ندارند
این جراح متخصص به دستگاه‌های کوچک‌کننده بینی اشاره کرد و گفت: هم وزارت بهداشت و هم انجمن علمی مشاوران گوش و حلق بینی این دستگاه را تائید نکرده‌اند زیرا این دستگاه‌ها استاندارد نبوده و این گونه نیست که در بینی تغییر شکل ایجاد کند. اما این دستگاه ممکن است به ظاهر و به طور موقت بینی را کوچک کند ولی بلافاصله بینی به حالت اولیه خود برمی‌گردد.

مجله دنیای زنان

زیبــآ شــو دات کام

مطالب مرتبط

۵۶ دیدگاه‌

 1. کیوان گفت:

  سلام ب همگی من میخوام عمل کنم بینیم گوشتیه رفتم پیش دکتر سلطان مرادی یک روزه نوشت واسه عمل وقتی تو مطب بودم انگار تو شهر زامبی بودم همه بینی ها کج و خراب شده بود یکی اومده بود از سر بینیش عفونت کرده بودش سیاه شده بود دیگه اونا رو دیدم از اونجا اومدم بیرون پا ب فرار گذاشتم لطفا واسه دو تومان ارزونتر گول نخورید برید پیش کسی که واقعا متخصص باشه ن خرابکار من خودم پشیمون شدم الان میرم پیش یه دکتر خوب تو تهران فقط یه سوال داشتم یه دکتر جدید اومده تو مریوان که ازش تعریف میکنن دکتر علیرضا سلطانی فر لطفا اگه کسی کاراشو دیده بگه چون اگه کارش عالیه میخوام برم پیشش با اشکر

  [پاسخ]

 2. بهار گفت:

  به نظرم سلطان مرادی بد نیس من پنج سال پیش عمل کردم

  [پاسخ]

 3. fary گفت:

  خواهشن ج بدید

  [پاسخ]

 4. fary گفت:

  سلام دوستان و‌رانین جان خوبید ببخشید میخواستم ببینم بهترین دکتر تو سسندح کیه سلطان؟دولابی؟

  کیه بهم معرفی کنید تهران هم هزینش بالاس خودتون بگید دیگ کجا برم؟اگه تهران هم هس با هزینه کم و مارش درست باشه بگید

  [پاسخ]

 5. ساسان گفت:

  کردستان منطقه محرومیه باید هر دکتری دوره تخصصش منطقه محروم بگذرونه بعد میتونه بره پایتخت

  [پاسخ]

 6. منا گفت:

  من پیش سلطان عمل کردم کجه خراب کرده کاش از اول میرفتم پیش دکتر در تهران

  [پاسخ]

 7. مهسا گفت:

  اینجا ریسکه عمل کنی

  [پاسخ]

 8. ranin گفت:

  inja mikhay amal koni boro pishe dr hasani baz behtare age damaghet kochike

  [پاسخ]

 9. نادیا گفت:

  سلام
  کسی دکتر فیروزی جراح گوش و حلق و بینی بیمارستان توحید سنندج رو میشناسه؟ خواهشا اگه کسی باهاش آشنایی داره و نمونه عملاشو دیده بهم بگه کارش چطوره. روانی شدم انقدر تو فکر بینیمم امکانش نیست برم شهر دیگه. کمکم کنید
  راستی خواهشا کسایی که بینیشون مشکل خاصی نداره و فقط به قصد اینکه بینیشون شکل عمل بگیره میخوان عمل کنن، عمل نکنن بخدا من بینیم خراب شده روز و شبم شده گریه. البته بینی من مشکل داشت وگرنه نمیرفتم

  [پاسخ]

  ranin پاسخ در تاريخ نوامبر 9th, 2016 01:26:

  agha jan inja amal nakon boro hamedan ya teh tamam chera risk mikoni

  [پاسخ]

 10. کیوان گفت:

  با سلام من با نظر شما مخالف هستم. چون من خودم از طریق دوستانم در سنندج از کیفیت بالای کار ایشان مطلع شده و از تهران برای عمل به اینجا آمدم وحالا بسیار راضی هستم. حتما شما در مراقبت های بعد از عمل سهل انگاری کردین. ایشان نتنها بهترین در سنندج هستند بلکه از بهترین جراحان ایران هستند.اینکه ایشان از تهران واروپا مریض دارند گواه این قضیه است

  [پاسخ]

  ranin پاسخ در تاريخ نوامبر 9th, 2016 01:28:

  avarez bade amal moheme bade ye sal

  [پاسخ]

 11. ranin گفت:

  برو تهران نشون دکتر حسابی بده اینجا بخوای عمل کنی میرینن توش

  [پاسخ]

 12. شبنم گفت:

  شما میدونید دکتر ارزو یزدانی کارش چطوره؟!

  [پاسخ]

  ranin پاسخ در تاريخ آگوست 15th, 2016 23:51:

  افتضاح اگر بینیت کوچیکه یه قوس کوچک داره و سوراخاش جمو جوره اینجا عمل کن اگه سخته به نظرت برو تهران

  [پاسخ]

  شبنم پاسخ در تاريخ آگوست 16th, 2016 23:26:

  در کل دماغم کوچیکه فقط یکم قوز داره میگن عملش راحته! رفت و امد یه شهر دیگه واسم سخته مخصوصا که خونواده مم زیاد راضی نیستن! از چند نفر پرسیدم میگن سلطان مرادی کارش خوب شده و حسنی هم بد نیست .

  [پاسخ]

 13. ranin گفت:

  دکتر های اینجا واسه اینکه دورشون تمام بشه باید تو منطقه محروم بگذرونن حالا خودنون منطقی فکر کنید

  [پاسخ]

 14. ranin گفت:

  من رفتم پیش ثابت تشخیص نداد دماغم عمل بسته بوده یا باز حالا میخوای عمل کنه فقط تهران یا دست نزن دماغت یا برو تهران دکتر خوب مثل دکتر مجلسی

  [پاسخ]

 15. ranin گفت:

  منم پیش قدیمی ۱۲ سال پیش عمل کردم ریده توش الان باید برم تهران پیشنهاد من کسانی که میخوان عمل کنن اینجا به درد نمیخوره پول جم کنن برن تهران اونجا دکتر حسابی هستش

  [پاسخ]

 16. ranin گفت:

  اینجا به درد نمیخوره سلطان اکـثر دماغاش کج و سوراخش تقارن نداره

  [پاسخ]

 17. شبنم گفت:

  سلام من میخواست دماغم رو سنندج عمل کنم لطفا یه مورد خوب رو بهم معرفی کنید؟!

  [پاسخ]

  ranin پاسخ در تاريخ آگوست 11th, 2016 15:31:

  اشتباه میکنی من دوستام پیش سلطان عمل کردن مشکل تنفس و سوراخشون تقارن نداره دماغشونم کجه چه کاریه برو تهران خیالت راحت کن

  [پاسخ]

 18. نادیا گفت:

  سلام دوستان
  من هشت ماهه پیش دکتر ثابت عمل کردم. قوز بینیم کامل نرفته، یه قسمتش رفته تو، سمت چپ گرفتگی داره، سوراخ بینی هام هماهنگ نیست.:-( چند ماه اول افسردگی شدید گرفتم چند بارم خواستم خودکشی کنم. رفتم پیشش بعد کلی حرف زدن قانع شد چند ماه دیگه عملم کنه ولی میترسم بدتر بشه. بنظرتون چیکار کنم؟ برم پیش یه دکتر دیگه هم باید کل هزینه رو بدم. دکتر خوبم نمیشناسم.

  [پاسخ]

  ranin پاسخ در تاريخ آگوست 15th, 2016 23:59:

  اصلا عمل نکن برو پیش دکتری در تهران الکی از گوش و دنده غضروف بر میداره به جای دماغ باید گوشتو درست کنی برو تهران همین

  [پاسخ]

 19. نادیا گفت:

  سلام دوستان. ۸ ماهه بینیمو پیش دکتر ثابت عمل کردم افتضاح شده. قوزش رو کامل برنداشته هیچ، ناهماهنگ شده، یه قسمتش رفته تو، مشکل تنفسی بماند.خلاصه افسردگی شدید گرفتم. کسی خواست تو سنندج عمل کنه، میتونه با دکتر معتمدی فر مشهد هماهنگ کنه، پروازی میاد سنندج عمل میکنه. خودمم تازه متوجه شدم میخوام پیشش عمل کنم. کارش حرف نداره.

  [پاسخ]

  ranin پاسخ در تاريخ آگوست 17th, 2016 02:56:

  ایدی تلگرامتو بده حرف بزنیم

  [پاسخ]

 20. نادیا گفت:

  سلام دوستان. متاسفانه ۸ ماهه بینیمو پیش دکتر محمد ثابت عمل کردم. بخاطر رفع انحراف و قوز رفتم. قوزش رو کامل برنداشته هیچ، کلا بینیمم ناهماهنگ شده. سوراخ بینی هام هماهنگ نیست، قسمت کناری بینین رفته تو، از بالا بینیم نازک شده، یه طرفمم مشکل تنفسی داره. ۴ ماه اول افسردگی شدید گرفتم فقط گریه میکردم. الان از یکی شنیدن دکتر جلال معتمدی فر باهاش هماهنگ کنید، پروازی میاد سنندج. میخوام برم پبشش عمل کنم. هر کی خواست عمل کنه شمارش تو سایته زنگ بزنه.

  [پاسخ]

 21. آرزو گفت:

  من میخوام.دماغم رو پیش دکتر سلطان مرادی عمل کنم.اگه شما دکتر بهتری میشناسید لطفا معرفی کنید

  [پاسخ]

 22. آرزو گفت:

  سلام.من میخوام بینیو عمل کنم .میگن دکتر سلزان مرادی خوبه.من دکتر خوبی نمیشناسم.اگه کسی دکتر خوبی میشناسه توی سنندج لطفا بهم بگید

  [پاسخ]

 23. الهه گفت:

  Slm man donbale adres va sh telfone dr mohammadreza soltan moradi motekhssese bini hastam mishe rahnamaei konid

  [پاسخ]

  ranin پاسخ در تاريخ آوریل 7th, 2016 16:02:

  ۶ بهمن کوچه یغموری

  [پاسخ]

 24. ranin گفت:

  من پیش دکتر طیب قدیمی عمل کردم اینقدر دماغم درازه احنیاج عمل دوم داره خدا خیریش نده

  [پاسخ]

 25. نرگس گفت:

  سلام میخاستم بدونم کسی کاشان پیش دکتراحسنی عمل کرده کارش چجوره؟

  [پاسخ]

 26. سونیا گفت:

  من خیلی دلم میخواد بینیمو عمل کنم خیلی ولی شرایط مالیشو ندارم اخه بینیم خیلی بزرگ و زشته باعمل بینی میدونم صدرصد زیبا نمیشم ولی ازشراین بینی زشت راحت میشم کاش اینقدر هزینش بالا نبود

  [پاسخ]

 27. محمد گفت:

  چرا خراب شده ؟ مگه الان مشکل تنفس داری میشه بیشتر توضیح بدی کی عمل کردی

  [پاسخ]

 28. نادیا گفت:

  سلام خواهشا اگه کسی پیش دکتر محمد ثابت تو سنندج بینیشو عمل کرده بهم بگه کارش چطور بوده؟ هم از لحاظ ظاهری میخوام بدونم کارش چجوریه، هم از لحاظ تنفس. مشکل انحراف و زیبایی دارم. ممنون میشم کمکم کنید.

  [پاسخ]

  رامین پاسخ در تاريخ جولای 7th, 2015 02:58:

  سلام به درد نمیخوره کار احسن و سلطان بهتره

  [پاسخ]

 29. مصطفی گفت:

  سلام بچه ها، کاش قبل عمل کاملا همه چیو میسنجیدین، من یکی از اقوامم بینیشو عمل کرده یه دختر سی سالست، چهرش کلا زیبا نبود که بخواد با عمل بهتر شه، ولی خب اون همه هزینه و اینکه فاصله بینی و لبش زیاد شد و مجبور شد لبشو تتو کنه که بزرگتر شه یه قیافه ی ناجور و خزی پیدا کرده، پره های بینیشم تا به تاس، حالا میخواد لبشم ژل تزریق کنه و گونه بکاره و سینه هاشو عمل کنه و الی آخر… منظور اینکه اکثرا کسایی که صورتشونو دستکاری میکنن یه جور وسواس پیدا میکنن و هی میخوان همه جاشونو با عمل مثلا زیبا کنن که اکثرا بدتر زشت تر میشن البته نه همه، خود همن خانوم هم به همه گفته تا قیافه ام به روز نباشه شوهر گیرم نمیاد! همه اینکارارو واسه شوهر پولدار انجام میده!

  [پاسخ]

 30. پریسا گفت:

  من سنندج پیش سلطان مرادی عمل کردم خدا خیرش نده بینیمو داغون کرده از بس از غضروف برداشته حالا میگه بیا برات ژل تزریق کنم نگران نباش . بیشتر عملای که انجام میده هم کج در میاد خدا ازش نگذره .به خدا افسرده شدم داغونم

  [پاسخ]

 31. سارا گفت:

  تو رو خدا دس نزنید به بینیتون من بینیمو که مشکل خاصی نداشت عمل کردم با اینکه بینیم خیلی دست نخورد و خ طبیعی عمل شد اما به طرز عجیبی قیافم بد شد تنفسمم داغونه الان افسردگی شدید گرفتم دانشجوی پزشکی بودم و درسمو ول کردم و عملا همه چیمو باختم

  [پاسخ]

 32. فرنوش گفت:

  منم با شادی خانم موافقم. وقتی آدم عمل میکنه هر چقدم خوب شه وقتی مردم عکس آدم رو یا خود آدم رو میبینن
  میگن قشنگه ولی مصنوعیه دیگه طبیعی که نیست.
  و یه چیز دیگه ای که وجود داره اینکه اگر آدم پیش یه دکتر خوب بره یه دکتر بآنصاف که فقط ایراد/ایرادات بینی رو بگیره
  و فقط ب فکر پول گرفتن نباشه مشکلاتی از قبیل اختلالات تنفسی و یا آبریزش بینی براش پیش نمیاد.
  مثلا خواهر دوستم که خیلی وثت پیش عمل کرد؛دکترش فقط قوز بینیش برداشته بود
  و بینیش واقعا خوب شده بود اصلا معلوم نیس که عمل شده. . . هیچ مشکل تنفسی هم براش پیش نیومد.

  [پاسخ]

 33. شادی گفت:

  کسایی که میخوان عمل کنند از بیرون قضیه را میبینند که وای اگه مثلا این قوزه نباشه چه قشنگتر میشن یا مثلا اگه بینیم کوچیک تر شه ولی از من به شما نصیحت هیچ بینی عمل کرده مثل بینی طبیعی ادم نمیشه اولا که اخر قرینه نمیشه و دوما دیگه هیچ وقت اون تنفس راحت قبل عملتونا ندارین و در اخر به جایی میرسین که میگین قیافه قبل عملم قشنگتر بود . من خودم این راهه طی کردم.حالا دیگه تصمیم با خودتون…………

  [پاسخ]

 34. الهام گفت:

  ممنون خیلی خوب بود.من یک سوال داشتم؟ آیااین موضوع که میگن بعدازعمل کردن بینی گونه میاوریم راسته؟

  [پاسخ]

 35. رضا گفت:

  ممنون از مطلب خوبتون

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =