چند توصیه ی آرایشی!

آرایش

آرایش کردن نیز مثل هر کار دیگری ظرافت های خاص خود را می طلبد که بدون در نظر گرفتن آنها آرایش ممکن است فقط یک فاجعه بامزه باشد! به طور قطع منظور همه آدم ها و به ویژه خانم ها از آرایش کردن، زیباتر شدن است اما این هدف مسلماً با نقاشی کردن صورت بدست نمی آید، بلکه آرایش باید و طوری باشد که زیبایی های صورت را بیشتر جلوه دهد و نقاط ضعفی را که احتمالاً در صورت وجود دارند، محو کند.بنابراین، این تصور که آرایش هر چه غلیظ تر و پررنگ تر باشد زیباتر است، به طور کلی بی معنی و اشتباه است. شما می توانید با رعایت نکات کوچکی در مورد نحوه استفاده ازلوازم آرایش ، به گونه ای ظاهر خود را زیباتر کنید که نه تنها زننده نباشد بلکه طبیعی هم جلوه کند و چهره شما راشبیه عروسکی های پلاستیکی نکند.

کرم پودر: کرم پودر معمولاً اولین ماده ای است که خانم ها برای آرایش کردن استفاده می کنند و اصطلاحاً به عنوان شناخته می شود. رنگ کرم پودر مورد مصرف باید کاملاً هماهنگ بارنگ صورت شما باشد و به هیچ وجه نباید رنگ پوست را تغییر ندهد. مغایر بودن رنگ کرم پودر مورد مصرف باعث می شود رنگ پوست صورت شما با رنگ پوست بقیه بدنتان تفاوت پیدا کند و دورنگه شوید!چارچوب گریم و آرایش را مطالع کنید.

برای انتخاب رنگ هماهنگ با پوست، بهتر است مقداری از کرم پودر را در امتداد خط فک وآرواره خود بمالید و رنگ آنرا در انعکاس نور طبیعی، مشاهده کنید. در صورتی که نتوانید بین رنگ پوست این قسمت از صورت و قسمت های دیگر چهره تفاوتی قائل شوید، شما رنگ صحیح را انتخاب کرده اید ولی در صورت مشاهده تغییر رنگ پوست صورت،باید انتخاب خود را تصحیح کنید. البته به طور کلی این قانون وجود دارد که کرم پودرهای بارنگ پایه زرد، بسیار طبیعی تر از رنگ های دیگر به نظر می رسند و برای هر پوستی از معمولی گرفته تا تیره، با توجه به درجه رنگ کرم زیبا هستند. در مقابل، سعی کنید از کرم پودری که پایه رنگ آن، صورتی است استفاده نکنید، چون با مالیدن این کرم ها به پوست، به نظر می رسد که ماسک به صورت خود زده اید و حالت بسیار مصنوعی دارد.

آرایش ابرو: برای آرایش اجزای صورت از بالاترین قسمت، یعنی ابروها شروع می کنیم. اولین نکته این است به طور کلی تاتو را توصیه نمی کنیم، هر چند این روزها خیلی هم مد شده است. حتی بهتر است از کشیدن مداد ابرو، در داخل ابروها نیز خودداری کنید. درست است که پررنگ تر بودن ابروها نسبت به دیگر اجزای صورت باعث زیباتر شدن چهره می شود، اما پررنگ بودن بیش از حد ابروها هم مصنوعی به نظر می رسد و هم باعث می شود چهره شما شبیه شخصیت های کارتونی شود. در تمام مراحل آرایش باید توجه داشته باشید نباید اجزای صورت به نحو غیرطبیعی آرایش شوند چون زیبایی آرایش، به محو بودن آن است. برای پر کردن ابروها بهتر است یک رنگ از سایه چشم خود را انتخاب کنید که هماهنگی بیشتری با رنگ طبیعی ابروهای شما دارد. یک برس ابرو را که تا حدودی نوک آن نازک تر از سایر قسمت هایش چیده شده بردارید و به به مورد نظر بمالید. سپس با چند ضربه، اضافات پودر سایه را از برس تکانده و برس را با ضربات آرام، داخل ابروی خود بمالید. این کار را از داخلی ترین گوشه ابرو (تاج ابرو) شروع کنید و دقیقاً در امتداد خط طبیعی ابروی خود به سمت انتهای آن بروید. اگر تمام مراحل آرایش خود را در نور طبیعی و روشنایی روز انجام دهید نتیجه مطلوب تری نصیب شما می شود.

آرایش پلک ها: اولیه نکته در مورد سایه چشم است. اگر می خواهید آرایش ساده ای داشته باشید و تنها از یک رنگ برای آرایش پلک هایتان استفاده کنید، بهتر است از رنگ هایی مثل صورتی، قهوه ای سوخته و یارنگ بژ ( قهوه ای- خاکستری) استفاده کنید، این رنگ ها به برس زدن اندکی احتیاج دارند و در کوتاه ترین زمان می توانند زیبایی خاصی به پلک ها ببخشند.

خط چشم، دومین کاریست که برای آرایش چشم ها انجام می شود. کشیدن خط بر روی نیمی از پلک (بالا یا پایین) بهترین راه برای کوچک جلوه دادن چشم هاست که معمولاً با هدف کلی کشیدن خط چشم، مغایرت دارد. بنابراین برای درشت تر جلوه دادن چشم ها بهتر است از ابتدای خط رویش مژه ها تا انتها (بر روی پلک بالا یا پایین و یا هر دو) خط کاملی بکشید یعنی دقیقاً از داخلی ترین گوشه چشم تا خارجی ترین قسمت آنرا با خط چشم پوشش دهید. هنگام استفاده از ریمل نیز ابتدا مژه های گوشه داخلی چشم را ریمل بکشید و بعد به سمت مژه های خارجی پیش بروید.

آرایش گونه ها: اگر می خواهید گونه های شما شبیه به نظر نرسد، بهتر است را به صورت افقی در امتداد گونه نمالید. برای مالیدن رژگونه ابتدا لبخند بزنید و بعد بر روی برجستگی های گونه ها، رژگونه را بر این ترتیب بمالید: ابتدا برس رژگونه را به طور مایل به سمت خط رویش موهای سر ببرید ودوباره برس را روی برجستگی گونه ها پایین بیاورید تا هم اضافات رنگ از گونه جدا شود و هم رنگ اندکی پخش شود. آرایش لب ها: برای آرایش لب ها، از رژ لبی استفاده کنید که خیلی پررنگ نباشد، و رنگ متوسط داشته باشد.

خط لب را بعد از استفاده رژ لب، بکشید. دقت کنید که خط لب خیلی پررنگ تر از رنگ رژلب نباشد. خط لب خیلی غلیظ نه تنها بلکه اصلاً هم زیبا نیست. برای اینکه رنگ خط لب شما زیبا و طبیعی باشد، از رنگی استفاده کنید که همرنگ و یا نهایتاً یک درجه تیره تر از رنگ رژلب شما باشد. در ضمن خط لب را دقیقاً روی خط طبیعی لب خود (خطی که سطح صورت را از لب جدا می کند) بکشید و اگر لب های شما کوچک هستند از نقاشی کردن لب خودداری کنید. بهترین روش برای درشت تر کردن لب ها کوچک، استفاده از رژلب هایی با رنگ متوسط ( نه کم رنگ و نه پررنگ) و نیز استفاده از برق لب است. بهتر است بعد از کشیدن خط لب، با یک قلموی نازک، اندکی رنگ خط لب و رژ لب را با هم مخلوط کنید تا هم، رنگ به صورت یکنواخت بر روی لب های شما پخش شود و هر رنگ رژ و خط لبتان با یکدیگر چندان مغایرت نداشته باشند. آرایش اجزای صورت، در اینجا به پایان می رسد اما ممکن است پوست برخی افراد دارای لک هایی باشد که احتیاج به محو کردن داشته باشد.

در صورت وجود لک و یا حلقه سیاه دور چشم، این مرحله را بعد از استفاده کرم پودر بر روی پوست صورت انجام دهید. در بازار محوکننده هایی وجود دارند که برای محو کردن حلقه تیره زیر چشم استفاده می شوند. این کرم ها بهتر است یکی – دو درجه روشن تر از رنگ پوست شما باشد. این محصولا ت بیشتر برای کم رنگ کردن لکه هایی استفاده شود که بیشتر جلب توجه می کنند، اما راه بهتر برای محو کردن لکه های پوست، استفاده از همان کرم پودر رنگ پوست است. کرم پودر باید به صورت غلیظ تر استفاده شود تا در نهایت لکه ها نیز به رنگ طبیعی پوست در آیند. در ضمن بهتر است همواره از محوکننده و کرم پودر با استفاده کنید چون در این صورت امکان هماهنگ کردن آنها با یکدیگر بسیار آسان تر خواهید بود. بعد از پوشاندن لک ها توسط کرم پودر، سعی کنید با ضربات آهسته انگشت خود بر روی پوست، تمام قسمت های پوست صورت را هم سطح کنید تا برجستگی بر روی پوست شما نمایان نباشد.

برگرفته شده از سایت فراطب
زیبــا شو دات کام

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. سحر گفت:

  کرم پودر آمیتیس عالیه هم خودم استفاده میکنم الان ۳ ساله هم دوستام. راضی ام.
  سایت فروشش هم تو اینترنت اینه:

  [پاسخ]

 2. سپیده گفت:

  سلام.من زیاد با وسایل آرایشی آشنایی ندارم،منظورم مارکشونه!رنگ پوستم سبزه است:میشه درمورد پنکیک و سایه و رژگونه کمکم کنین؟اینکه چه رنگ وچه مارکهایی بگیرم؟!ممنون میشم..

  [پاسخ]

 3. نازنین خانم گفت:

  سلام من پوستم به زردی میزنه میگن باید پن کک یا کرم پودری بزنم که به صورتی یا گلبهی بزنه.درسته؟میشه از همین مارکای تو بازار یه شماره بگین بخرم؟اگه میشه هم واسه ارایش یه درجه تیره تر از پوستم هم یه درجه روشن ترشوبگین.رنگ پوستم اگه این زردیه نبود کاملا متوسطه گرایش به سفیدی یا سبزه ای نداره.گندمیه متوسط.منتظرما زود توروخدا

  [پاسخ]

 4. آمیتیس گفت:

  سلام . ۱٫من پوست صورتم به نسبت بدنم تیره تره ولی بدنم سفیده به رنگ پوست بدنم باید بیاد و هماهنگ بشه یا باید رنگ پوست صورتم باشه و روشنترش نکنم ؟ که در اون صورت، صورت و گردنم انگار از هم جداس! صورتم یه رنگ ،بدنم یه رنگ دیگه.۲٫اینکه باید پنکک رنگ پوستم باشه یا کرم پودر که زیره؟ من مارک میکاپ فکتوری رو واسه خرید عروسیم خریدم که کلا رنگش رو صورتم خیلی تیره میشد البته اگه از یکیش به تنهایی استفاده میکردم تقریبا رنگ پوست صورتم بود ولی وقتی از هر دو با هم استفاده میکردم برنز برنز میشدم . کدوم باید روشنتر باشه کرم یا پنکک؟۳٫من شنیدم که محصولات ارایشی که گریمی هستن برای استفاده های روزانه مناسب نسیتن . من اگه بخوام هم پنکک بخرم هم کرم پودر توصیتون اینه که کدومش رو گریمی بخرم و برای استفاده تو جاهای خاص و مهمونیها ازش استفاده کنم؟اونی که زیره (کرم پودر)یا اونی که روئه (پنکک) که ضاهره بهتری داشته باشه.یا اصلا این دو تا رو یه محصول معمولی بخرم و یه کانسیلر(از اونایی که ماتیکین) که برای رفع لکه ها و جوشهاس بخرم؟

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 1 =