پاسخ به پرسش های شما(تغذیه)

سوال-من بیش از حد لاغر هستم. لطفا راه‌های چاق شدن را بفرمایید.

پاسخ-اولا باید توجه داشت که برخی افراد، به طور سرشتی لاغر هستند و چاق کردن این افراد بسیار دشوار و زمان‌بر است، اما به هر حال در اکثر موارد می‌توان با رژیم پرکالری حدودا ماهی یک کیلوگرم وزن این افراد را اضافه کرد. کالری اضافی نه به صورت غذا، بلکه به صورت حاشیه‌ای باید دریافت شود. منظور این است که فرد اگر اشتها داشت خودش یک کفگیر پلو بیشتر می‌خورد و نیاز به توصیه متخصص تغذیه نبوده، اما استفاده از یک لیوان آبمیوه طبیعی یا نکتار در صبحانه (علاوه بر صبحانه معمول خودشان) و استفاده از تنقلات کم‌ضرر در فاصله غذاها به‌ویژه بعد از شام مثل یک بستنی یا چند شکلات یا یک نعلبکی مغز پسته، بادام یا فندق می‌تواند موثر باشد. در  کسانی که مشکل چربی ندارند، استفاده از ماست‌های پرچرب نیز همراه ناهار توصیه می‌شود.

دکتر سید مسعود کیمیاگر متخصص تغذیه و رژیم درمانی انستیتو تحقیقات تغذیه کشور

سوال-برای کاهش اشتها چه گیاهان دارویی را توصیه می‌کنید؟

پاسخ-تمام گیاهان و میوه‌هایی که دارای فیبر یا الیاف فراوان باشند، می‌توانند در کاهش اشتها و یا به اصطلاح سیری موثر باشند. الیاف گیاهی به‌خصوص در نوع خام بعد از ورود به بدن باعث جذب آب شده و چندین برابر حجیم می‌شوند، لذا می‌توانند تا حدی جایگزین غذا شوند و احساس سیری را به‌وجود آورند. به همین دلیل مصرف سبزی‌ها و میوه‌‌های مختلف به مقدار زیاد، علاوه بر وارد کردن مقدار زیادی فیبر به بدن باعث رفع یبوست می‌شود و به‌طور کلی هضم، جذب و دفع را منظم و سهل می‌نماید، لذا از این طریق میوه‌ها و سبزی‌ها می‌توانند باعث کنترل وزن گردند. از جمله گیاهان دیگری که می‌تواند تا حدی در کاهش وزن موثر باشد، چای سبز است که می‌توان آن را مانند چای سیاه و تا حد مصرف چای سیاه مصرف نمود.
در سال‌های اخیر پودرهایی از الیاف استخراج شده از گیاهان خوراکی مانند ذرت تهیه شده که در حال حاضر در داروخانه‌ها عرضه می‌گردند. طرز مصرف و میزان خوراک آنها بر روی بسته آنها ذکر شده است. اکثر این پودرها با آب یا شیر قابل خوردن می‌باشند. این محصولات بعد از مصرف با جذب آب یا مایعات حجیم شده و باعث کاهش اشتها می‌شوند. مصرف این پودرها به شرط تحرک زیاد و یا ورزش و پیروی از رژیم کم‌چرب، باعث اثر بیشتر در کاهش وزن و کنترل آن می‌شود.

دکترمحمد حسین صالحی سورمقی دکترای تخصصی فارماکوگنوزی و استاد دانشکده داروسازی دانشگاه تهران

سوال-آیا استفاده از دستگاه‌های آب کننده چربی موضعی مفید است؟

پاسخ-در حال حاضر تبلیغات، دو گروه اصلی از دستگاه‌ها را به عنوان آب کنندگان چربی موضعی معرفی می‌کنند. گروه نخست دستگاه‌هایی هستند که با ارسال امواج الکتریکی موجب انقباض‌هایی در عضلات شده و با ایجاد این انقباض‌های مکرر در عضلات، ممکن است موجب صرف انرژی شوند. این نوع دستگاه‌ها مورد تایید اداره غذا و دارو نبوده و استفاده از آن‌ها را برای اهداف کاهش وزن توصیه نمی‌کند. مهمترین عوارض مرتبط با بکارگیری این دستگاه‌ها، ایجاد سوختگی‌های سطحی در محل قرار گرفتن الکترودهای این دستگاه‌ها می‌باشد. همچنین ممکن است تحریکات الکتریکی این دستگاه‌ها با امواج الکتریکی طبیعی بدن نظیر امواج مغزی تداخل کنند. به همین دلیل بکارگیری این دستگاه‌ها در افراد مبتلا به ناراحتی‌های عصبی و به ویژه صرع و تشنج‌های عصبی ممنوع است.
گروه دوم دستگاه‌هایی هستند که با وارد آوردن ضربه‌هایی موضعی موجب فرم گرفتن عضلات شده و به این روش (نه با کاهش چربی موضعی) ظاهر اندام فرد را بهبود می‌بخشند. به تازگی برخی دستگاه‌ها به بازار عرضه شده است که شرکت‌های سازنده مدعی هستند استفاده از آن‌ها موجب کاهش سلولیت (چربی‌های زیرپوستی که برای مدتی طولانی در موضع انباشته شده و موجب ظاهری پوست پرتقالی در پوست می‌شوند) خواهد شد. البته برای تایید یا رد اثرات این دستگاه‌ها، انجام آزمون‌های طولانی مدت مورد نیاز است.
در پایان ذکر این نکته الزامی است که هیچیک از این دستگاه‌ها کاهنده چربی نبوده و اکثر آن‌ها با افزایش تونوس عضلات، فرم ظاهری بدن را بهبود می‌بخشند.

دکتر محمد حضوری استادیار دانشگاه علوم پزشکی قم

سوال-آیا می‌توان اسفناج پخته یا خام را در فریزر نگهداری کرد و برای چه مدت؟

پاسخ-در بعضی از سبزی‌ها مانند هویج و اسفناج مقدار زیادی نیترات وجود دارد که در اثر تماس با آلودگی میکروبی به نیتریت تبدیل می‌شود و با آمین‌ها و اسیدهای آمینه‌ای که از ترکیبات طبیعی مواد غذایی می‌باشند، ترکیبات سرطانزایی به نام نیتروزآمین‌ها را به وجود می‌آورند. همچنین حرارت دادن مجدد اسفناج منجر به تبدیل نیترات‌ها به نیتریت و سپس نیتریت به نیتروز آمین‌ها می‌شود، بنابراین بهتر است اسفناج را به صورت خام و تازه و تنها به مدت حداکثر یک هفته در یخچال نگهداری نمایید.

مریم آریافر کارشناس تغذیه کارشناس ارشد علوم و صنایع غذایی

سوال-مادری ۷۰ ساله دارم که دوره‌های متناوب اسهال و یبوست دارد. مشکل ایشان چیست و آیا درمان غذایی برای رفع آن وجود دارد؟

پاسخ-احتمالا مادر شما به سندرم روده تحریک‌پذیر مبتلا می‌باشند. در این بیماری، مشکل اصلی در روده است و بنابراین مواد غذایی یا خیلی سریع و یا خیلی کند از روده خارج می‌شوند و در نتیجه بیمار درگیر اسهال و یبوست متناوب و مکرر است. علائم این بیماری زمانی که بیمار در استرس باشد بیشتر بروز می‌کند. علائم بیماری در افرادی که درگیر سندرم روده تحریک‌پذیر (IBS) هستند، با کوچک‌ترین تغییرات در زندگی مانند مسافرت، تشدید می‌شود. با مراجعه به پزشک و با توجه به زمان و تکرار علائم و انجام کولونوسکوپی، بیماری تشخیص داده خواهد شد. برخی غذاها نظیر غذاهای پرچرب و خوراکی‌های حاوی کافئین می‌توانند سبب تحریک روده بزرگ و بدتر شدن علائم شوند. ضمنا غذاهایی که گاز فراوان تولید می‌کنند نیز سبب تشدید علائم بیماری می‌شوند. بهتر است بیماران مبتلا به این اختلال، از خوردن غذاهای پرچرب پرهیز نمایند، هر روز مقدار زیادی آب بنوشند، مقدار غذا را کاهش ولی دفعات دریافت غذا را افزایش دهند، مصرف غذاهای حاوی فیبر را به تدریج افزایش داده و با انجام نرمش و ورزش استرس را از خود دور کنند. مصرف چای نعنا نیز می‌تواند در برخی موارد به کاهش علائم کمک کند.

آزاده نجارزاده متخصص تغذیه و رژیم درمانی

سوال-افرادی که عضلاتی شُل، افتاده و بد فرم دارند، از چه مواد غذایی باید بیشتر استفاده کنند؟

پاسخ-مهم‌ترین عامل تغذیه‌ای که بر فرم عضلات موثر است، میزان انرژی دریافتی فرد می‌باشد. با افزایش دریافت انرژی، میزان ذخایر چربی در بدن و به‌ویژه در نواحی زیر پوستی افزایش یافته و موجب ایجاد ظاهری افتاده، شُل و بد فرم می‌شود. همچنین نباید فراموش کرد که انجام فعالیت‌های ورزشی منظم نقش بسیار مهمی در حفظ زیبایی ظاهری اندام‌ها و عضلات دارد. لازم به ذکر است که انجام ورزش‌های قدرتی و نیز انجام تمرینات با وزنه به عنوان بهترین نوع فعالیت‌های ورزشی برای شکل دادن به عضلات مطرح هستند. البته باورهای افراطی در بین برخی افراد و گروه‌های جامعه در مورد نقش تغذیه در فرم دادن به عضلات وجود دارد. به عنوان مثال برخی ورزشکاران معتقدند با افزایش دریافت پروتئین، عضلات فرم خشک‌تری به خود گرفته و سفت می‌شوند. البته هنوز هیچ مطالعه‌ای چنین تاثیری را تایید نکرده و از طرف دیگر دریافت زیاده از حد پروتئین‌ها ممکن است با بروز برخی عوارض جانبی همراه باشد. بنابراین بهتر است برای داشتن عضلاتی خوش‌فرم، از یک برنامه غذایی متعادل پیروی کرده و فعالیت‌های ورزشی مناسبی را پس از مشاوره با یک مربی ورزشی به‌طور روزانه برای خود در نظر بگیرید.

دکتر محمد حضوری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی قم

زیبـــــا شــــو دات کام

شما ممکن است این را هم بپسندید

۱۰۷ پاسخ‌ها

 1. مسعود گفت:

  آیا قرص شیکوردین شکم را هم چاق میکند؟؟

  [پاسخ]

 2. رها گفت:

  سلام من پسری دادم ۴و نیم ساله با قد ۱۰۰سانتی متر و وزن ۱۵کیلو غذا خوردنشم خوبه فقط گوشت دوست نداره بخوره چکار کنم که هم قد هم وزنم بالا بره درضمن پسرم خیلی تحرک داره.

  [پاسخ]

 3. keyvan گفت:

  باسلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر. .آقای دکتر نظر شما درباره ی قرص مخمر آبجو واسه چاقی چیه؟من درحال حاضر روزی ۲ دونه از این قرص که ایتالیایی هم هست مصرف میکنم .ممنون میشم اگه جواب سوالمو بدی .باتشکر

  [پاسخ]

 4. voa گفت:

  سلام.
  من وقتی هندوانه میخورم سر دلم میمونه و درد شدیدی احساس میکنم تغریبا نفس کشیدن برام سخته میخواستم بدونم مشکلم چیه ؟ طبعم رو چطور تشخیص بدم ؟ هندوانه سرده یا گرم؟

  [پاسخ]

 5. elin گفت:

  salam khaste nabashid man mikham y chashni bhm moarefy konid k hamrah ba morgh btonam meyl konam akhe ba khordane morgh mede dard migiram. lotfna y rahnammaee nesbate b in mored b man konid.

  [پاسخ]

 6. نازنین پاکدل گفت:

  سلام دوستان من ۲۱ سالمه و ۴۸ کیلو وزن دارم. توصیه میکنم اونایی که استعداد چاقی دارن یعنی فکر میکنن زود چاق میشن ارده با شیره انگور یا شیره خرما قاطی کنن صبحانه میل کنن در عرض ۱۵ روز ۳، ۴ کیلو چاق میشین. کشمش و آب هم تأثیرش بالاست.

  [پاسخ]

 7. مهسا گفت:

  سلام.عرق رازیانه برای دختران ضررندارد؟وموجب چاقی میشود؟

  [پاسخ]

 8. مجتبی گفت:

  سلام خسته نباشید
  بنده در خدمت زوار امام رضا هستم که بیشتر از کرمان به مشهد می آیند
  اگه امکانش هست لطف کنید یک برنامه غذایی برای ضبحانه و ناهار و شام برای مدت یک هفنه به من بدید ممنون میشم.
  لطفا پاسخ را برایم میل کنید ممنون

  [پاسخ]

 9. mahsa گفت:

  سلام.عرق رازیانه برای برای استفاده ی دختران ضرری ندارد؟وموجب چاقی میشود؟

  [پاسخ]

 10. رضا گفت:

  باسلام به خدمت آقای دکتر،من واقعاآدمی به شدت لاغرهستم(عرض مچ دستم به اندازه یک مداداست)میخواستم بدونم چطورمیتونم توعرض یکسال ۲۰کیلووزن اضافه کنم وتمام اعضای بیرونی بدنم روازلاغری شدیدنجات بدم واعتمادبه نفس وزور رابرای یه بارهم شده به زندگیم بیارم؟فقط میخوانم یه برنامه خوب غذایی به من بدید(هرچقدرکم خرجتربهتر)وچقدربایدازاین غذاهابخورم؟درضمن غذاهایی که من تویک ماه میخورم ایناهستندماکارونی،انواع برنج(بیش ازحد)،آش دوغ،سوپ،تخم مرغ،پنیر،سیب زمینی باگوشت مرغ وجیگر،پیتی(زیاد)،آش برنج.لازمه بگم هرروز۱۰یا۱۵لیوان چای مینوشم.اول خدابعدشماآقای دکتر.

  [پاسخ]

 11. شیما گفت:

  سلام.دکتر من از رژیم غذایی استفاده کرده ام ورزش استفاده کرده ام بیش از حد غذا بسیار هم می خورم فقط ارزو دارم چاق بشم همه تلاشمو کردم هر چی گفته انجام دادم. می خوام یه دارویی بگین دیگه با اون دارو به همه بلا ها بس بگم قدم۱۵۵وزنم۴۱ از داروی شیکوریدین هم استفاده کردم جواب نمیده یه چیزی بگین لطفا خواهش می کنم.

  [پاسخ]

 12. kosar گفت:

  سلام خواهر من ۱سال و ۳ماه داره ، وزنش ۱۰ کیلو و قدش ۸۷
  مامانم می خواد آبجیم وزن بیشتری بگیره چی کار کنه؟

  [پاسخ]

 13. kosar گفت:

  با سلام
  من کودکی دارم با سن ۱سال و ۳ماه و قد ۸۷ و وزن ۱۰کیلو و ۷۰۰
  چی کار کنم تا کودکم وزن بهتری داشته باشد؟

  [پاسخ]

 14. faezehdd گفت:

  سلام من ۱۷سالمه پشتم خیلی چربی داره شبیه قوزشده برام اگه میشه کمکم کنیدچیکارکنم؟چطوری آبش کنم.خواهش میکنم قدم۱۶۸ وزنم۶۰

  [پاسخ]

 15. alina گفت:

  سلام.. من ۱۷ سالمه قدم ۱۶۰ و وزنم ۶۰ ایا اضافه وزن دارم وبرای افزایش قد چکار باید بکنم راهنماییم کنید برای جوش صورت از چه کرم یا دارویی استفاده کنیم بهتره.

  [پاسخ]

 16. foroozan گفت:

  سلام خدمته همه ی دوستان،اگه میخواین چاق بشین قرص مخمر وکپسول فت فست استفاد کنید اینارو دکترواسه من تجویزکرد تو۳هفته۳کیلواضافه کردم واقعا عالی بود اشتهام ک خیلی زیاد شده

  [پاسخ]

  جوان پاسخ در تاريخ خرداد ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۱۸:۴۷:

  سلام. مخمر چه مارکی؟ و چند عدد از هر کدوم؟

  [پاسخ]

 17. بهاره گفت:

  باسلام و خسته نباشید. من دختر بچه ی ۳ماهه دارم و از وقتی که بچه ام رو شیر میدم بیش از حد لاغر شدم و ریزش مو پیدا کردم. خیلی هم غذاهای مقوی میخورم اما اصلا چاق نمیشم. قدم ۱۶۳ است و وزنم هم ۴۸٫ تورو خدا بگید چیکار کنم که خلاص بشم از این لاغری؟ ناگفته نماند که دخترم اصلا شیر خشک هم نمیخوره و شیر خودم زیاد میخوره.

  [پاسخ]

 18. فاطمه گفت:

  سلام روزبخیر می خواستم بدونم چه مقداراضافه وزن دارم قدم۱۶۵وزنم۶۷تا۶۹ متغییر به دلیل پلی کیستیک ممنون

  [پاسخ]

 19. محمدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  سوالی داشتم از خدمتتون.میخواستم محبت کنید منابع طبیعی و غنی موارد زیر را برام بگید.این مواد در کدام مواد خوراکی طبیعی چه گیاهی چه حیوانی یافت میشود؟
  اسید آمینه های زنجیره ای؟
  منوهیدرات کراتین یا کراتین هیدرو کلراید؟
  اسید لینولئیک مزدوج؟
  بتا آلانین؟
  بتائین؟
  پروتئین کازئین؟
  ممنون

  [پاسخ]

 20. pari گفت:

  سلام خوبید خواهش میکنم بهم کمک کنید من دختری ۲۱ ساله هستم وزن ۵۰قد۱۶۵دارم همه خانوادم خیلی مسخرم میکنن ک لاغرم اینا منم با حرفاشون خیلی رنج میبرم میخوام اندامی خیلی قشنگی داشته باشم مهمتراز همه صورت چاقی داشته باشم چون واقعا صورتم لاغره وبالا تنم همه لاغره چیکار کنم خواهش میکنم کمکم کنید جوابشو ب وبم بدیدhttcomمنتظر جوابم بزودی

  [پاسخ]

  pari پاسخ در تاريخ مهر ۵ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۵۸:

  pas cheraaa javaab nemiiidiiiiiiiiiii

  [پاسخ]

  Nana پاسخ در تاريخ آبان ۳ام, ۱۳۹۳ ۰۵:۴۱:

  شربت سیپروهپتادین روزی ۳ بار قبل صبحانه قبل ناهار قبل شام

  [پاسخ]

  نازی پاسخ در تاريخ خرداد ۳ام, ۱۳۹۴ ۲۱:۵۱:

  سلام پسری۱۰ساله دارم۲۳کیلووزنشه لطفا کمکم کنیدمیخوام۱۰کیلوچاق بشه

  [پاسخ]

 21. نگین گفت:

  تورو خدا بگیدچیکار کنم که مچه دستم چاق شه؟خواهش میکنم این مشکل باعث شده من وقتی میرم بیرون همش خجالت بکشم و دائما سعی میکنم مچمو پنهان کنم

  [پاسخ]

 22. ehsan گفت:

  salam pesari 15 sale hastam ba ghad 161 va vazn 55 chekar konam ghadam boland tar va chagh tar shavam lotfn rahnamaim konin

  [پاسخ]

 23. nadia.a147@yahoo.com گفت:

  سلام
  من ۱۵ سالمه و ۴۰ کیلوام شایدم کمتر ولی در عوض قدم خوبه ولی خیلی لاغرم دوست ندارم چاق بشم ولی میخوام تناسب اندام داشته باشم
  پارسال به دکتر تغذیه مراجعه کردم ولی هیچی اضاف نشد به وزنم ممنون میشم راهنماییم کنید……

  [پاسخ]

 24. parastoo گفت:

  salam man az laghariyam ziyad ranj mibaram az pudro ghorsam estsfade kardam ama natije nagereftam lotfan begin chekar konam ghad 160 sen 18 van 42

  [پاسخ]

 25. بهارt3 گفت:

  سلام. من در مدت کوتاهی بدون اینکه رژیم بگیرم یا ورزش کنم چیزی حدود۱۵ کیلو اضافه وزن از دست دادم و الان به وزن مناسب با قد و سن ام رسیدم. اما پوست بدنم به شدت شل و بدفرم شده. انتظار داشتم بعداز مدتی به حالت طبیعی برگرده اما الان بعد از گذشت دوسال هنوزم پوستم سفت و طبیعی نشده.
  باید چی کار کنم؟ می شه منو راهنمایی کنید؟

  [پاسخ]

  کاوه پاسخ در تاريخ تیر ۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۸:

  منم اضافه وزن داشتم قدم ۱۷۸هست وزنم ۸۵کیلو بود الان شدم ۷۲کیلو منم پوستم شل شده بود علتشم این بود که در حین لاغری ورزش نمیکردم الان ورزش میکنم افتادگی ها از بین رفته

  [پاسخ]

 26. شایان گفت:

  تا کی منتظر بمانم

  [پاسخ]

 27. شایان گفت:

  جرا جوابم را نمی دهید تورو خدا جواب دهید

  [پاسخ]

 28. سارا گفت:

  مدتی است ک حالت سرگیجه دارم و ب شدت احساس خواب آلودگی میکنم می توانید در این زمینه کمکم کنید و علتش چ می تواند باشد؟

  [پاسخ]

  nina پاسخ در تاريخ مهر ۱۷ام, ۱۳۹۳ ۰۸:۵۷:

  یک آزمایش چکاپ کامل بده که تمام آیتمهای کم خونی را داشته باشه احتمال زیاد کم خونی داری چون منم اینجور بودم دارو مصرف میکنم

  [پاسخ]

 29. مهدیس گفت:

  سلام
  من پوستم خیلی خشکه چه روغنی مناسبه به بدنم بزنم؟

  [پاسخ]

 30. گیلدا گفت:

  من چی کار کنم چاق بشم؟قدم ۱۶۵ و وزنم ۴۴

  [پاسخ]

 31. اناهیتا گفت:

  سلام عزیزم یه مدتی مریض بودم واولین جایی که از بدنم لاغر میشه صورتمه قبلا ۶۳ کیلو بودم الان ۵۸ کیلو شدم وصورتم خیلی لاغر شده ۲۹ سال دارم چیزی هست که صورتو چاق نگه داره و برگشت پذیر نباشه لصفا سریع جواب بدین خیلی نگرانم مرسی

  [پاسخ]

 32. سعید گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بپرسم علت کاهش وزن ناگهانی چی میتونه باشه؟ بنده از ماه رمضان ۹۱ وزنم شروع کرد به پایین اومدن (روزه هم میگرفتم) ۸۶ کیلو بودم که وزن الانم ۷۶ شده، ورزش بدن سازی هم میکنم، و حدودا ۳ هفته ای هست که کراتین و مکمل پروتئین و کربوهیدرات و ویتامین مصرف میکنم، ب جز هفته ی اول که وزنم شد ۵/۷۸ دوباره وزنم شده ۷۷، وعده غذاییم ۵تاست، قبل ماه رمضون وقتی شروع میکردم به ورزش وزنم به نزدیکای ۹۰ هم میرسید، ,ولی دیگه وزنم نمیره بالا، خوب هم غذا میخورم ولی تاثیری نداره ،ممنون میشم اگه راهنماییم بکنید. قدم ۱۸۳ سن ۲۷

  [پاسخ]

 33. عسل گفت:

  سلام عشقم خسته نباشی من ۲۴ سالم هست وزن ۵۰ و قد ۱۶۳و از زمان زایمانم ۱ سال گذشته و من خیلی لاغر شدم و شیر هم میدم میشه بگی چی بخورم از این لاغری خلاص بشم

  [پاسخ]

 34. MAEDEH گفت:

  سلام من۱۹ سالمه وقدم۱۵۸ووزنم۴۰….میخواستم چندکیلو اضافه کنم خیلی کم اشتهاهستم اگه میشه داروهای گیاهی اشتهااوروپرکالری معرفی کنید

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مهر ۱۵ام, ۱۳۹۱ ۱۳:۳۰:

  سلام مخمر آبجو اشتها آوره همینطور از قرص زییک پلاس هم میتونید استفاد کنید-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 35. نسترن گفت:

  سپهدار جان .مرسی از لطفا. چون قدم ۱۵۰ هست میخوام درشت تر به نظر بیام.سرسفره هیچ وفت خودمو سیر نمیکنم حالا شما بگو چقدر غذا میخوری

  [پاسخ]

  سپهدار پاسخ در تاريخ مهر ۲۰ام, ۱۳۹۱ ۱۱:۰۵:

  سلام گلم.ممنون که جواب دادی.منم۱۵۰سانت قدم هست .به هر حال اگر چاق بشین پشیمون هم میشین.من صبحانه تقریبا میخورم سیربشم.ناهارتقریبا۱۰قاشق برنج با ۵قاشق خورشت یا کمی سینه مرغ یا کمی ماهی.شام هم شاید هیچی.شایدحاضری..گهگاهی حوسا”پیتزا ساندویچ اونم کم.ولی خیلی چاقم.کیک و شیرینی نمیخورم.غذای چرب نمیتونم بخورم.اهل سالاد و دسر و این چیزام نیستم.به هرحال پرخور نیستم منتها خیلی حرص میخورم.همین.موفق باشین

  [پاسخ]

 36. نسترن گفت:

  سلام خانمی ۲۷ ساله با قدی۱۴۰ ووزنی ۴۰ وشیرهم میدهم چه کنم تا چاق شوم

  [پاسخ]

  سپهدار پاسخ در تاريخ مهر ۱۴ام, ۱۳۹۱ ۰۸:۴۳:

  خوش به حالت نسترن جان اخه چرا چاق بشی؟منو ببین دارم از دردچاقی میمیرم.چرا ناشکری میکنی؟ای کاش منم لاغر میشدم.اخه شما چطور لاغر ماندی؟توروخدا بگو چجوری و کی و چه مقدار غذا میخوری یا چیا میخوری تا منم رعایت کنم.ممنونم.

  [پاسخ]

 37. نسترن گفت:

  سلام .خانمی ۲۷ ساله با قد۱۵۰ ووزنی ۴۰ چگونه چاق شوم شیرهم میدهم مرسی

  [پاسخ]

 38. سپهدار گفت:

  سلام ملیکا جان میشه راهنمایی کنین برای قد۱۵۰با وزن۷۰کیلو چه رژیمی بگیرم و چقدر غذا ومواد خوراکی برای من مجازه.تا حالا چند بار رژیم گرفتم چندبار هم به متخصص مراجعه کردم ولی هربار ناموفق بودم یا رژیم ها کسل کننده هست یا از ورزش خسته میشم یا حوصله ورزش و پیاده روی ندارم.کار و مشغله و بچه هم تقریبا وقت مناسب را پر میکنند.میخوام تو خونه ورزش کنم و رژیم هم بگیرم به صورتی که فقط۱۰کیلو کم کنم و بدنم از شل بودن خلاص بشه.ولی نمیتونم گرسنگی را تحمل کنم چون سریع سردرد میشم به طوریکه حتما باید سرم وصل کنم با۴امپول .قوه بدنم کمه و برخلاف هیکلم بدن ضعیف و بی حسی دارم.مشتقات شیر با معده من سازگاری نداره.تخم مرغ تنهاصبحانه منه چون بقیه چیزها هم گرسنه تر میشم هم کسل و مریض.برنج هم نخورم باز همینطور.به نظرشما چه رژیم و ورزشی مرا سرحال و با نشاط میکنه تا هم لاغر بشم هم این موها دیگه نریزه هم رنجور نشم.دکتر طب سنتی هم رفتم که نتیجه عکس داد.نمیدانم رازیانه منو چاقتر کرد یا نه .اخه سینه هام هم که کوچک بود بزرگ شد.معده ام درد میگیره و ورم کرده.کمرباریکی داشتم که چربی اورد خلاصه افتضاح شدم.هر کار شما بگید میکنم.با تشکر.اگرممکنه کمکم کنید و زود جوابمو بدیم .منتظرم.رفتم مانتو بخرم ولی اخرسررفتم تو ماشین و به حال خودم اشک ریختم دیگه از این چاقی و قد کوتاه خسته شدم.

  [پاسخ]

 39. اتوسا گفت:

  دوست دارم صورتم چاق به بهترین راه چیست

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مهر ۶ام, ۱۳۹۱ ۱۵:۳۸:

  سلام این مطلب را مشاهده کنید-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 40. محمد گفت:

  سلام من ۱۵ سالمه و قدم ۱۵۲ سانتی متر است قد مادرم ۱۵۵ و قده پدرم ۱۷۰ است و قده خواهرم ۱۶۸ به نظر شما من چند سانتر دیگر رشد میکنم؟

  [پاسخ]

 41. عسل گفت:

  با سلام به بهترین راهنمای گلم عزیزم من ۲۴ سالمه و ۱ ساله زایمان کردم بیش از حد لاغر شدم قدم ۱۶۳ و وزنم ۵۰ کیلو هست از این که لاغر هستم ناراحتم صورتم لاغر و زشت شده میشه راهنماییم بکنی و در ضمن من شیر میدم تو رو خدا زود به دادم برس ازت ممنونم

  [پاسخ]

 42. Mahnaz گفت:

  Salam . 40 sal darm .ghadm:165 van:80 kilo vaght varnish nadarm . Lotf konid begged Che kar konam laghar beshm .dar zemn shabh ham nmitonan nafas bekesham . Komak komak

  [پاسخ]

 43. اعظم گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید

  لطفا غذا ها یا گیاهانی که خاصیت آنتی آندروژنی دارند و میزان مصرف آنها را معرفی نمایید. ( دختری ۲۹ ساله هستم که میزان تستسترون و دی هیدروتستسترون بالایی دارم که متاسفانه باعث ریزش موهایم میشود در حال حاضر قرص فیناستراید ۱ میلی گرمی و اسپیرونولاکتون ۲۵ مصرف میکنم)
  خواهشمندم یک داروی موضعی گیاهی برای مو و شامپوی مناسب برای این نوع ریزش معرفی فرمایید.

  با تشکر و احترام

  [پاسخ]

 44. هنگامه گفت:

  سلام دوستان عزیز که وقت میذارین
  من با قد۱۶۰وزن۶۲و شن۲۷ دور شکمم۸۸ هست
  چه کار کنم کهشکممو اب کنم؟

  [پاسخ]

 45. شیما گفت:

  سلام ملیکا جون من میخوام وزن کم کنم حداقل ۵ کیلو ولی وقت ندارم ورزش کنم چون تمام مدت سر کارم فقط یه روز در هفته بیکارم اونم جمعه ۲۵ سالمه ۶۰ کیلو وزنمه و قدم هم ۱۶۰ راستی دوچرخه ثابت باری کوچک کردن باسن مناسبه ؟ لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم

  [پاسخ]

 46. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید.من ۲۲ سالمه وقدم ۱۵۵ووزنم ۵۲ هست میخواستم ببینم این قرصهای افزایش قدکه توی ماهواره تبلیغ میکنه خوبه؟ایا جواب میده واقعا؟میشه راهنماییم کنیدکه بگیرم یا نه؟مرسی

  [پاسخ]

 47. مهرداد گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان عزیزم. از سایت خوبتونم ممنون. مشکل من اینه که هر چی میخورم چاق میشم در واقع من استعداد چاقی دارم قدم ۱۶۵ و وزنم ۹۲ کیلویه. باشگاهم میرم ها ولی بعد که یک چیز سبک هم میخورم چاق میشم. ازتون خواهش میکنم یک راهکار در اختیار من بزارید ممنون میشم.

  [پاسخ]

 48. ترانه گفت:

  با سلام
  ملیکا جان عزیز خواستم بدون ک کپسول زینک پلاس و شربت باریج برای مادران شیرده ضرری نداره؟ در دوران شیردهی می شه استفاده کرد یا خیر
  لطفا راهنمایی کنید
  با تشکر از شما

  [پاسخ]

 49. یاسمن گفت:

  با سلام من برای اشتها قرص سیپروهپتادین میخورم اشتهام خیلی خوب شده ولی همه میگن اشتهای موقت داره و وزن به حال اول برمیگرده این قرص رو دکتر کرمانی برام تجویز کرده .ایا باعث نمیشه معده بر اثر خوردن زیاد بزرگ بشه و بعد از قطع دارو همچنان وزن به همان حال بمونه خواهشا به هر دو سوال جواب دهید .با تشکر.

  [پاسخ]

 50. سعیده گفت:

  سلام.من۲۰سالمه.قدم۱۶۵ و وزنم۵۰ کیلو هست.می خوام یه خورده چاق بشم.البته بدون شکم و پهلو.چیکار کنم؟اشتهام کمه.با اینکه قرص زینک استفاده میکنم ولی بیش از ۵قاشق غذا نمی تونم بخورم.موقع ناهار وشام حتما چند قاشق بخورم؟و بعد از ناهار وشام چه میان وعده ای بخورم؟اجیل صورتمو جوش میندازه

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۰۵:۴۴:

  سلام-میتونید پودر گین آپ را امتحان کنید ،صبحانه حتما بخورید،از غذای پرکالری استفاده کنید ،سیب زمینی ،ماکارونی برنج نان…ورزش های گروهی را هم پیشنهاد می کنم باعث میشه اشتهاتون باز بشه…موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 51. شیما گفت:

  سلام من ۲۵ سال سن دارم و وزنم ۶۰ کیلو با قدی حدود ۱۶۰ سانت هستم
  و میخواهم ۵ کیلو وزن کم کنم مشکل اینجاست که من شاغل هستم و اصلا وقتی برای ورزش ندارم مگر جمعه ها و کارم هم تحرکی ندارد لطفا مرا راهنمایی کنید چگونه به وزن ایده ال برسم

  [پاسخ]

 52. بهار گفت:

  سلام.من ۲۰ سالمه .قدم ۱۶۳ و وزنم ۵۰ میخواستم که قدم بلند تر بشه باید چیکار کنم که قدم بلندتر بشه؟چی بخورم؟ممنون

  [پاسخ]

 53. سولماز گفت:

  سلام خسته نباشید.من زنولیپ با ناهارم میخورم ناخنهام شکننده شده و نمیخوام صورتم چروک بشه لطفا به من بگید چه ویتامنهایی و چه موقع ویتامین بخورم که مو و ناخنها و پوست صورتم مشکل پیدا نکنه؟ممنون میشم

  [پاسخ]

 54. عبدالله گفت:

  باسلام خواهش میکنم به سوال من پاسخ دهید مواد افزودنی سیکلامات ها وگلوتامات مونوسدیم درچه غذایی یا درچه موادی وجود دارد؟برای هرکدام یک یا چند مثال بزن.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۳ام, ۱۳۹۰ ۲۰:۲۱:

  سلام- این ها افزودنی های غذایی هستند یا پایدار کننده ها که سبب ژله ای شدن بعضی مواد غذایی و انسجام و پایداری غذا می شود ترکیبات ضد اکسید شدن برای جلوگیری از اکسید شدن مواد غذایی در معرض هوا می شوند و مانع تغییر رنگ غذا و فاسد شدن غذا می شود. گلوتامات مونوسدیم به عنوان چاشنی فرآورده های گوشتنی استفاده می شود مثلا در سوسیس و کالباس و سیکلامات ها که شیرین کننده مصنوعی هستند مثلا آدامس ،پاستیل …در خیلی از موارد افزدون این مواد به غذا سبب عوارضی از قبیل حالت تهوع ، سردرد ، سرگیجه و یا حتی آسیب رسیدن به کروموزومها می شود. شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 55. مهلا گفت:

  سلام.من یه دختر ۱۵ساله هستم.وزن من۴۲کیلوهستش.رشته ی تحصیلی من تربیت بدنیه به خاطر همین انرژی زیادی مصرف میکنم.غذامم کم نیست.هرروز با خودم ازخونه غذامیبرم.همه بهم میگن خیلی لاغری.ازاین حرف خوشم نمیاد.میخواستم بدونم اگه من ازاین امپولها که برای حجم اوردن بدن هستش استفاده کنم ضرری داره یا نه؟ممنونتون میشم اگه به سوالم جواب بدین.مرسی.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ آذر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۵:۲۱:

  سلام-حال پف داره و توصیه میکنم به جای اینکا به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا با یک برنامه ی حساب شده به وزن مناسب خود برسید-موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 56. آفرین گفت:

  سلام من ۲ماه بایشگاه میرم برای اینکه بخوام باسنم برجسته باشه باید چیکارکنم.بسیار ممنونم

  [پاسخ]

 57. الهام گفت:

  سلام پسر ۱۲ ساله ای دارم که خیلی خوب غذا می خورد اما وزنش از ۳۲ کیلو بیش تر نمیشود اما قدش بلند می چه کار وزنش بیش تر شود

  [پاسخ]

 58. شقايق گفت:

  سلام

  من به دلیل تنبلی تخمدان قرص استروژن و پروژسترون مصرف می کنم .قدم ۱۶۰ و وزنم ۵۸ شده .قبل از مصرف این قر صها ۵۲ کیلو بودم . مرتب وزنم رو به افزایشه و در خوردن هم خیلی مراقب هستم .آیا دارویی برای جلوگیری از این افزایش وزنم هست؟

  ممنون

  [پاسخ]

 59. تبسم گفت:

  سلام من ۱۳ سالمه میخوام گیاهخوار بشم میخواستم بدونم تو این سن گیاهخوار شدن مشکلی نداره؟اگه نه میتونید به من یه برنامه غذایی بدید

  [پاسخ]

 60. mohammadreza گفت:

  سلام
  من موهام طوریه که بدون استفاده از زل مو موهام اون حالتی که می خواهم در نمی یاد ولی از طرف دیگه استفاده از اینها ضرر داره لطفا راهنمایی کنید ۱٫در این مورد که از چی استفاده کنم ۲٫ یک نمونه ی خوب هم لطفا معرفی کنید؟

  [پاسخ]

 61. پری گفت:

  سلام ،خواهش می کنم به من بگید رژیم غذایی کتوژنیک در افراد تشنجی یا صرعی یعنی چه؟باتشکر

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۰۵:

  سلام-این پست برای شماست مطالعه کنید-رژیم کتوژنیک دارای چربی زیاد و کربوهیدرات کم هست . هنگامی که بدن از چربی به عنوان منبع انرژی استفاده می کند، کتون به وجود می آید. غالبا بدن از کربوهیدرات( مانند: شکر، نان و ماکارونی) برای تامین انرژی استفاده می کند، اما چون در این رژیم کربوهیدرات بسیار کم می باشد، چربی به جای کربوهیدرات برای تامین انرژی و سوخت و ساز مصرف می شود. کتون ماده خطرناکی نیست و آن را می توان در خون، ادرار و در هوای تنفسی بازدم یافت.انواع مختلف غذاهایی که چربی را فراهم می کنند، عبارتند از: کره، خامه، مایونز و روغن (روغن کانولا یا زیتون). در کنار این رژیم مکملهای آهن، اسید فولیک ، کلسیم و ویتامین D هم استفاده شود.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 62. پری گفت:

  سلام ،رژیم غذایی کتوژنیک در بیماران تشنجی یا صرعی یعنی چه؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ آبان ۴ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۰۵:

  سلام-این پست برای شماست مطالعه کنید-رژیم کتوژنیک دارای چربی زیاد و کربوهیدرات کم هست . هنگامی که بدن از چربی به عنوان منبع انرژی استفاده می کند، کتون به وجود می آید. غالبا بدن از کربوهیدرات( مانند: شکر، نان و ماکارونی) برای تامین انرژی استفاده می کند، اما چون در این رژیم کربوهیدرات بسیار کم می باشد، چربی به جای کربوهیدرات برای تامین انرژی و سوخت و ساز مصرف می شود. کتون ماده خطرناکی نیست و آن را می توان در خون، ادرار و در هوای تنفسی بازدم یافت.انواع مختلف غذاهایی که چربی را فراهم می کنند، عبارتند از: کره، خامه، مایونز و روغن (روغن کانولا یا زیتون). در کنار این رژیم مکملهای آهن، اسید فولیک ، کلسیم و ویتامین D هم استفاده شود.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 63. محسن گفت:

  سلام.اگر قرص آهن رو خورد یا نصف کنیم ومصرف کنیم تاثیرش بهتره یا نه.بهترین مارک قرص آهن چیه.آیامصرف آهن برای مو مفیده.با تشکر.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مهر ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۰۵:۳۳:

  سلام-ربطی ندارد-قرص آهن؛قرص Eisen Plus عالیه-یکی از دلایل ریزش یا کم پشتیمو میتوانید کمبود آهن باشد،باید آزمایش بدید تا این رو متوجه شوید.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 64. سپیده گفت:

  چه کا ر کنم پایین تنه ام چاق بشود بالا تنه ام بیشتر از پایین تنه ام چاق میشود چه غذاهایی بخورم تا باسن و رانهام چاق بشه متشکرم سایت خیلی خوبی دارید

  [پاسخ]

  سارینا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۱ام, ۱۳۹۱ ۱۰:۵۱:

  منم میخوام بدوووونم. لطفا جواب بدید

  [پاسخ]

 65. عسل گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  یکی از سینه های من نسبت به اون یکی یک مقدار کوچکتر است می توان با استفاده از بادکش آن را هم اندازه کرد؟
  سپاس

  [پاسخ]

 66. reza گفت:

  برای درمان کم مویی صورت چه پیشنهاداتی دارید؟من ۲۷ سالمه.قبلا از آمپول تستوسترون تحت نظر متخصص پوست استفاده
  کردم بهتر شد اما زیر پوست گردنم کیست چربی به وجود آمد.خواهشا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 67. شاد مهر گفت:

  سلام.برای افزایش ضریب هوشی چه دارو ها و خوراکی هایی خوبه. خیلی خیلی ممنون از زحماتتون.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۹۰ ۱۸:۳۳:

  سلام. امگا ۳ ؛ماهی – گردو و روغن کتان و استفاده فراوان از سبزی و میوه و همینطور ویتامین هایی مثل ب ۶ برای تقویت حافظه و هوش خوب است.شاد و تندرست باشید
  تخم کتانروی

  [پاسخ]

 68. محسن گفت:

  سلام وخسته نباشید. بعداز یه دوره مصرف آهن یا زینک تا چه مدت نیاز به مصرف نداریم.یعنی مصرف دوره بعد و کی شروع کنیم.خیلی خیلی ممنون

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۱ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۱۳:

  سلام.اگر به اندازه کافی میوه و سبزی مصرف کنید احتیاج به هیچ نوع مکملی ندارید.قرص آهن بسته به درجه ی کم خونی از ۳ ماه تا ۶ ماه مصرف میشه.اگر در رژیم غذایی خود از همه گروههای غذایی استفاده کنید،هرگز کمبود ویتامین پیدا نخواهید کرد و اصلا نیاز به دریافت مکملها ندارید .معمولا ۳ ماه قرص آهن را میخورند تا هموگلوبین نرمال شود و ۳ ماه دیگر هم ادامه می دهند تا ذخایر از دست رفته آهن جایگزین شود. در مردان اگر آهن بدن کم نباشد خوردن بی رویه قرص آهن بدلیل ایجاد یک محیط قوی اکسیداتیو در بدن احتمال سرطانزایی دارد؛پس برای مصرف قرص آهن اگر واقعا کم خونی دارید مصرف کنید و اما مصرف زینک مانعی نداره ۳ ماه استفاده کنید به نتیجه ی مطلوب خواهید رسید .شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 69. محسن گفت:

  سلام. بهترین زمان مصرف قرص آهن و قرص های تقویتی چه موقعی. با تشکر از شما.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۳۰ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۵۷:

  سلام .هر روز بعد از ناهار و تا ۳ماه . بهتر است آهن و روی را جداگانه و نه همزمان استفاده بشه چون تداخل جذب دارند؛کلا آهن و کلسیم و آهن زینک بهتره که توی یک تایم مصرف نشه.زینک بعد از ناهار باشه،آهن رو هم میشه با معده خالی یا پر بخورید فرقی نداره .شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 70. SEDI گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من حدود ۱۵۳سانتی متر قدم است و ۶۱ کیلو هم وزنم تقریبا دو سال رژیم دارم وزنم را به ۵۶ رسوندم در طی ۱۳ ماه اما بعد از تفریبا یک سال دوباره وزنم ۶۳ شد که با زحمت فراوان ۶۱ کیلو شدم اما الان واقعا نمی تونم رژیم بگیرم البته غذام واقعا کمه اما نمی دونم با رژیم و ورزش ایروبیک چرا وزنم کم نمی شه؟
  یه سوال دیگه هم دارم اینکه بیشتر اضافه وزن من روی باسن و پاهام است سایز بالا تنه ام خوبه اما پاها و باسنم واقعا اذیتم میکنه جوری که کمردرد مزمن هم دارم که با افزایش یک یا دوکیلو بیشتر از ۵۸ کیلو گرم واقعا اذیتم میکنه اگه میشه راهنماییم کنید که چه جوری علاوه بر کاهش وزن کلی کاهش وزن موضعی هم داشته باشم باغذا یا با ورزش . آیا ماساژ خوب هست برای کاهش سایز؟ضرری نداره یا بازگشت نداره؟
  ببخشید که مزاحمتون شدم

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۴۵:

  ُسلام و ممنون از لطف شما،غذای کم ،رژیم نیست شما باید رژیم کم کالری داشته باشید چاقی شما سیبی هست و باید تمرینهای پهلو و شکم را بیشتر انجام دهید این دو لینک را مشاهده کنید و انجام دهید + و + .ماساژ هم تاثیر داره اما اغلب با متوقف کردن آن بازگشت رو خواهید دید.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 71. محسن گفت:

  سلام .طول دوره مصرف قرص آهن وزینک پلاس چقدر طول می کشه . آیا مصرفشون تاثیر داره .با تشکر از همه شما خوبان.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۱۲:۴۷:

  سلام.ممنون.یک دوره ی سه ماهه مصرف کنید روزی یک عدد؛معمولا موثرند…موفــق باشید

  [پاسخ]

 72. محسن گفت:

  سلام. اگه میشه یه قرص اهن و چند نوع مکمل غذایی معتبر برای سلامتی مو معرفی کنید. ممنون.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴:

  سلام.قرص آهن؛قرص Eisen Plus کمترین عوارض را دارد.مکمل برای موها هم زینک پلاس و قرص فرش هیر را توصیه میکنیم.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 73. الهام گفت:

  سلام.ممنون از وبلاگ زیبا و مفیدتون.
  مادر من ۴۱ ساله است و مشکل خونریزی طولانی و کیست ۴ سانتی دارد که طی آزمایش معلوم شده که اگر با دارو رفع نشد باید کورتاژ کند یا رحم خود را درآورد.با توجه با اینکه ایشان سن بالایی ندارند و در ضمن اضافه وزن .کم خونی و بی خوابی دارند به نظر شما این مشکل از هورمون است یا تغذیه؟ آیا شما پیشنهاد تغذیه غذایی برای ایشان دارید؟
  پیشاپیش نهایت تشکر را دارم.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۱۹:۲۲:

  سلام.ممنون.بعد از بررسی بیشتر و کورتاژ تشخیصی اگر با کاهش وزن و درمان دارویی بهتر نشد تصمیم نهایی گرفته می شود برای کم خونی باید یک دوره آهن مصرف کنند.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 74. behnam گفت:

  ba arze salam.hamrahe zinc plus kodum vitamin B ro tosiye mikonid baraye taghviyat va kahesh rizesh moo?

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۱۵ام, ۱۳۹۰ ۰۹:۰۴:

  سلام.برای کاهش ریزش و همینطور تقویت موها زینک پلاس موثره که به همراه تونیک گیاهی سریتا استفاده کنید کاملا تاثیر گذار است.و ب۳ و ب۵ .شاد وتندرست باشید

  [پاسخ]

 75. tina گفت:

  سلام چطوری میتونم صورتم چاق کنم بدون اینکه بدنم چاق بشه

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۳۱:

  سلام.هیچ ماده غذایی خاصی فقط صورت را چاق نمیکند اما مکمل گین آپ و قرص ایمیدین هم میتونه تاثیر گذار باشه.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 76. parham گفت:

  با سلام و خسته نباشید.من پسری ۲۸ ساله هستم که جثه لاغری دارم و همیشه در معرض استرس می باشم.تمام فاکتورهای خونی در ازمایش بررسی شد و هیچ مشکلی نداشتم ولی همیشه احساس ضعف و خستگی میکنم و موهای سرم هم به شدت ریزش دارند هر وقت داروی استرس فرمولا+زینک را میخورم بهبود میابم در ضمن صبحها قبل از صبحانه داروی امپرازول را میخورم چون قبلا زخم معده داشته بودم و دکتر به من گفت به دلیل استرس معده شما همیشه اسید ترشح میکند و باید همیشه امپرازول بخورید خواهشمندم من را راهنمایی کنید.با تشکر از زحمات شما

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۷:۰۸:

  سلام – شاید کم خونی داشته باشید که حتما با یک دوره ۳ تا ۶ ماهه مصرف قرص آهن برطرف میشود.موفق باشید

  [پاسخ]

 77. nasrin گفت:

  با سلام. من خانمی هستم ۴۲ ساله که خیلی وزنم پایین است و اصلن اشتها ندارم که زیاد غذا بخورم. مایلم وزنم را زیاد کنم چون که پایین بودن وزن شدیدن روی اعتماد به نفسم تا ثیر گذاشته. لطفن مرا راهنمایی کنید که چه گیاه دارویی باعث افزایش اشتها میشود که من بتوانم بعد از خوردن ان زیاد غذا بخورم؟ متشکرم. نسرین از انگلستان

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۲۲ام, ۱۳۹۰ ۰۶:۵۷:

  سلام.می توانید از کپسول زینک پلاس و پودر گین اپ استفاده کتید کپسول زینک پلاس علاوه بر اشتها آوری برای پوست و مو هم مناسب است،؛همچنین رایج ترین داروها برای افزایش اشتها شربت باریج (گیاهی) و قرص های سیپروهپتادین است.
  شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 78. لیلا گفت:

  این رژیم پر کالری که میگین بطور خاص یعنی چی؟ چه مواد غذایی پرکالری هستن؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ خرداد ۱۱ام, ۱۳۹۰ ۱۰:۵۷:

  سلام – موادی مثل سیب زمینی،نان،برنج، ماکارونی و چربی ها و مغزیجات،عسل،خرما و …

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *