پاسخ به سولات شما(سلامت)

سوال-من باردار هستم آیا رنگ کردن مو ایرادی دارد؟
پاسخ- بهترین زمان برای رنگ کردن مو بعد از سه ماهه‌ی اول بارداری است. قبل از رنگ کردن کل مو ابتدا قسمت کوچکی از مو را رنگ کنید چون به علت تغییرهای هورمونی، احتمال حساسیت‌زایی در این دوران بسیار زیاد است. به خاطر داشته باشید که رنگ کردن حتما در محیطی انجام شود که هوای تمیز و تازه در محیط جریان داشته باشد که باعث مشکلات تنفسی برای مادر نشود. محققان تاکید می‌کنند که رنگ کردن موها با فاصله‌ی یک اینچ بالاتر از ریشه‌های مو صورت گیرد.

سوال-لطفاً در مورد عوارض کرم ترتینوئین و موارد مصرف آن توضیح دهید.
پاسخ-ترتینوئین یا اسید ویتامین A، داروی انتخابی برای آکنه‌های غیرالتهابی (جوش‌های غیرالتهابی) است. بیمار جهت درمان باید ابتدا پوست ناحیه مورد نظر را با آب و صابون شسته و ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد (جهت کاهش اثرات تحریکی دارو) داروی فوق را استفاده کند. فرم لوسیون و محلول دارو قوی‌تر ولی تحریک‌کننده‌تر است؛ اما فرم کرم یا ژل آن ملایم‌تر می‌باشد. جهت پوست‌های چرب کرم و پوست‌های خشک ژل استفاده می‌شود. طی مصرف این دارو، ممکن است التهاب ایجاد شده و به‌طور گذرا آکنه (جوش‌ها) تشدید شود. مصرف مداوم موضعی منجر به نازک شدن لایه شفافی می‌شود و پوست را نسبت به آفتاب‌سوختگی و آسیب‌های ناشی از‌ آفتاب و تحریک ناشی از باد، سرما یا خشکی مستعد می‌کند. مواد تحریک‌کننده‌ای مثل داروهای بندآورنده خون، الکل و صابون‌های‌آکنه معمولاً در طی مصرف طولانی این دارو تحمل نمی‌شود؛ بنابراین بهتر است از مصرف صابون‌های مخصوص آکنه یا ساینده اجتناب کرد. برای به حداقل رساندن سوزش و خارش احتمالی باید قبل از استعمال، حداقل ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با شستن صورت فاصله انداخت. بیمارانی که در آب و هوای سرد و خشک زندگی می‌کنند، باید آن را ابتدا به صورت یک روز در میان تا دو روز در میان شروع کرده و در صورت عدم ایجاد خارش و سوزش به هر شب برسانند. از مالیدن این دارو به گوشه‌های بینی و دهان و چشم‌ها باید اجتناب کرد. همچنین چانه به علت حساسیت زیاد اولین ناحیه‌ای است که دچار قرمزی و پوسته‌ریزی می‌شود. در طی ماه‌های تابستان در صورتی که زیاد در معرض آفتاب قرار می‌گیرید، حتماً از کرم‌های ضدآفتاب قوی استفاده کنید. در چندین هفته اول درمان ممکن است آکنه شدت پیدا کند که این مسأله گذرا است و با ادامه درمان بهبود می‌یابد. در صورت بروز پوسته‌ریزی و قرمزی شدید بایستی دفعات و مصرف دارو به یک تا سه روز در میان کاهش و مجدداً به تدریج دفعات مصرف افزایش یابد.

سوال-آیا آندومتر و آندومتریوز با هم متفاوت است و درمان آن چگونه می‌باشد و ‌آیا با جراحی درمان می‌شود؟
پاسخ-بافت طبیعی رحم را اندومتر گویند و وجود بافت اندومتر فعال در هر نقطه‌ای خارج از محل طبیعی (رحم) را اندومتریوز گویند که شایع‌ترین محل گرفتاری آن در ۵۰ درصد موارد، داخل لگن است و از‌ آن میان گرفتاری تخمدان‌ها در حدود ۴۰ درصد کل موارد اندومتریوز را شامل می‌شود. حدود ۱ تا ۲ درصد زنان به این بیماری مبتلا می‌شوند و میزان شیوع آن در سنین باروری حدود ۱۰ درصد و در زنان نازا حدود ۲۵ الی ۴۰ درصد است. این بیماری عامل ۵ تا ۱۵ درصد موارد نازایی زنان بوده و شیوع سنی آن ۲۵-۴۵ سالگی است. علائم و نشانه‌های بیماری بسیار متغیر و بر حسب عمل گرفتاری و شدت بیماری متفاوت است. در حدود ۴۰ درصد موارد با علائم قاعدگی دردناک، مقاربت دردناک و نازایی ظاهر می‌شود. درد قاعدگی در این افراد از یک روز قبل از قاعدگی شروع و حدود سه روز ادامه دارد و اکثراً به داروهای ضد درد رایج جواب نمی‌دهد و تمام لگن را می‌گیرد. در مواردی که دستگاه گوارش، خصوصاً کولون نزولی را درگیر می‌کند، علایم به صورت دردهای کراپی شکمی وجود خون در مدفوع، نفخ شکم و اسهال یا یبوست دوره‌ای مشخص می‌شود. تشخیص قطعی به کمک «لاپاراسکوپی یا لاپراتومی» و انجام پیوپسی امکان‌پذیر است. درمان در ابتدا به‌صورت دارویی است. در موارد مقاوم به درمان‌های طبی، یا اندومتریوزهای تخمدانی بیشتر از یک سانتی‌متر و یا چسبندگی و انتشار وسیع به سایر بافت‌ها، باید اقدام به جراحی و برداشت بافت ناحیه مبتلا کرد. در زنان بالای ۳۵ سال یا بیماری که قصد بارداری ندارد، درمان انتخابی، عمل جراحی و برداشتن رحم با لوله‌های رحمی و تخمدان‌هاست. موارد اندومتریوز خارج لگنی نیز معمولاً با مصرف دارو برطرف می‌شود.

سوال-خانمی ۴۹ ساله هستم که پای چپم از انگشتان تا مچم دارای تورم است. پای راستم نیز تا حدی. وزنم ۱۱۶ کیلوگرم و قدم ۱۶۵ سانتی‌متر است. آزمایشات خونم نرمال است ولی کمی کبدم چرب است.
پاسخ-شما دارای اضافه وزن زیادی هستید و همان‌طور که می‌دانید، اضافه وزن می‌تواند آسیب‌های زیادی به انسان بزند؛ از جمله فشار بر روی مفاصل و اندام‌های تحتانی. بنابراین در مرحله اول باید وزن خود را به روش صحیح و کاملاً علمی کاهش دهید. با کم کردن وزن، فشار روی بافت‌ها و اندام‌های تحتانی کم شده و در نتیجه تورم پاها کاهش می‌یابد. از طرف دیگر، فشار و بار قلبی هم با کاهش وزن شما، کم می‌شود. یکی از علل تورم اندام تحتانی می‌تواند مشکلات قلبی و کلیوی باشد؛ بنابراین لازم است بررسی‌های قلبی کامل، از جمله اکوکاردیوگرافی و … انجام شود. همچنین تست‌های کلیوی و سونوگرافی از کلیه‌ها هم در کنار آزمایش‌های خونی لازم است. از طرفی همان‌طور که خودتان ذکر کردید، دارای کبد چرب خفیف هم هستید که خود نیازمند داشتن رژیم‌های غذایی خاص جهت بهبود آن است. بنابراین توصیه می‌شود ابتدا زیر نظر یک متخصص تغذیه (نه کارشناس تغذیه) به علت داشتن بیماری‌های همراه، اقدام به رژیم غذایی مناسب کنید و در کنار آن بررسی‌های کلیوی و قلبی جهت بررسی‌های بیشتر انجام شود.

سوال-لیزر چقدر باعث از بین رفتن موهای زائد می‌شود؟
پاسخ-لیزر امروزه به عنوان بهترین، موثرترین و سریع‌ترین روش از بین بردن موهای زائد و ناخواسته جای خود را در دنیا باز کرده است. اشعه لیزر بدون آنکه به سطح پوست آسیبی برساند و یا به سیستم داخلی بدن نفوذ کند، فقط وارد پوست شده و جذب فولیکول‌های مو می‌شود و به‌طور همزمان صدها فولیکول مو را تخریب می‌کند. معمولاً بین ۴ تا ۶ جلسه جهت اثربخشی آن لازم است که به فواصل یک ماهه انجام می‌شود. لیزر با گرمای ایجادکننده باعث از بین رفتن موها می‌شود.

سوال-علت ایجاد لک‌های پوستی قهوه‌ای روی صورت چیست؟
پاسخ-لک‌های پوستی ممکن است به رنگ قهوه‌ای روشن یا تیره یا سیاه باشد. در هر حال حاصل افزایش دما سبب سلول‌های رنگ‌ساز بنام فلانوسیت می‌باشد. تحریک این سلول‌ها گاه به علت نور آفتاب، گاه در خانم‌ها به علت تغییرات هورمونی مثل ایام حاملگی و یا مصرف داروهای ضدبارداری و یا مصرف استروژن برای جلوگیری از عوارض یائسگی مثل پوکی استخوان یا گُر گرفتگی است. هورمون استروژن مثال تحریک ملانوسیت است و هورمون پروژسترون هم در ایجاد لک‌های پوستی نقش تحریک‌کننده دارد. عامل دیگر در این لک‌ها، بیماری‌های پوستی و ضربه و سوختگی است که پس از بهبود جای آنها قهوه‌ای می‌ماند. استفاده از لوازم آرایشی در خانم‌ها نیز می‌تواند از علل لک‌های پوستی باشد. مبتلایان به بیماری‌های تیروئید هم بیشتر از افراد سالم دچار لک می‌شوند.

سوال-چند روز پیش، چیزی به نام مسواک خورشیدی از یکی از دوستانم شنیدم، لطفا در مورد آن توضیح دهید.
پاسخ-در سال‌های اخیر استفاده از بعضی از آدامس‌ها برای تنظیم PH دهان و جلوگیری از پوسیدگی دندان‌ها توسط دندانپزشکان توصیه می‌شود، ولی به نظر می‌رسد جدیدا نور خورشید هم رقیبی برای مسواک و خمیردندان شده است. پژوهشگران ژاپنی نوعی مسواک خورشیدی به نام Soleday- J3X ساخته‌اند. هنگام استفاده از این مسواک عملا خمیردندانی وجود ندارد. یک پنل ذخیره کننده نور خورشید در مرکز این مسواک جاسازی شده است که با شارژ شدن آن توسط خورشید می‌توان الکترون‌ها را از طریق یک سیم به نوک شاخک‌های برس مسواک فرستاد. این الکترون‌ها با انجام یک واکنش شیمیایی با اسید موجود در بزاق دهان باعث از بین رفتن باکتری‌ها شده و به از بین بردن پلاک‌های دندانی کمک می‌کنند. در این روش دیگر نیازی به خمیردندان نیست. یک شرکت ژاپنی ساخت چند دستگاه از آن را به شکل آزمایشی عهده‌دار شده است و ۱۲ نوجوان داوطلب آزمایش مزایا و معایب آن نسبت به مسواک و خمیردندان معمولی شده‌اند. جالب اینکه انرژی خورشیدی مورد نیاز این مسواک بسیار کم و به اندازه انرژی مصرفی ماشین حساب‌های خورشیدی است. هنوز نمی‌توان به طور حتم بیان کرد که آیا استفاده از این محصول می‌تواند جایگزین خوبی برای مسواک و خمیردندان فعلی باشد یا خیر.

سوال-دختری ۲۰ ساله هستم که علاقه زیادی به برنزه کردن پوست خود دارم ولی خانواده شدیدا مخالف است. لطفا مرا راهنمایی کنید که آیا برنزه کردن مضر است یا نه؟
پاسخ-تب و تاب برنزه شدن یکی از معضلات جامعه امروزی است که در طی چند سال اخیر میان جوانان متداول شده و افراد برای رسیدن به آن به آفتاب گرفتن طولانی در هوای آزاد، استفاده از محصولات شیمیایی مانند انواع لوسیون و اسپری و سرانجام استفاده از دستگاه‌های برنزه‌کننده موسوم به «سولاریوم» می‌پردازند. به طور طبیعی پوست نسبت به اشعه‌های نور خورشید از جمله اشعه ماوراءبنفش حساس است بنابراین قرار گرفتن بدون پوشش مناسب و ضدآفتاب در معرض نور خورشید مستقیم خطرناک است. تابش اشعه زیان‌بار نور خورشید یکی از دلایل بروز سرطان‌های پوستی است.قابل توجه است که در بروز سرطان‌های پوستی، دوران کودکی بسیار مهم‌تر از دوران نوجوانی و جوانی است در بررسی‌های انجام شده ثابت شده است که در مبتلایان به سرطان، ۵۰ درصد کل نور آفتابی که به بدن فرد تابیده و مضر بوده تا سن ۱۸ سالگی بوده است. متاسفانه کودکان امروزه بدون پوشش مناسب از صبح تا شب در کنار دریا و استخرها رها می‌شوند.بنابراین خوابیدن زیر نور مستقیم و طولانی خورشید و سولاریوم را اصلا به شما و نه به هیچکس دیگری توصیه نمی‌کنم. شما در صورت تمایل به برنزه شدن می‌توانید از کرم‌های اتوبرنزه استفاده کنید. این کرم‌ها مثل کرم پودرهای آرایشی می‌باشند و ضرری ندارند.

زیبــا شـــو دات کام

شما ممکن است این را هم بپسندید

۶۳ پاسخ‌ها

 1. شایان گفت:

  با سلام پسری ۱۹ ساله هستم پوستم دراثر تابش آفتاب سیاه شده چطوری پوستم را روشن کنم

  [پاسخ]

 2. zahra گفت:

  سلام .خسته نباشین
  میخواستم بدونم روی پوستی که به شدت جوش میزند “جوش های هورمونی” استفاده از ماسک روغن زیتون و عسل و زرده ی تخم مرغ برای رفع جای جوش صورت بلامانع است؟
  و سوال دومم اینه که از قرص اکنوسان و روآکوتان اگر همزمان استفاده شود، موردی دارد؟

  [پاسخ]

 3. سعيده گفت:

  استفادع از شیاف دیملوفناک در زمان بریودی برای دختران مشکل ایجاد میکند؟ ممنون مطالبتون خوب بود ممنون میشم به این سوالم پاسخ بدین

  [پاسخ]

 4. پری گفت:

  سلام من چند جلسه رفتم دریا برنزه کردم،اما چهارمین روز که رفتم هیچ تغییری نکرد…با اینکه توی روغنم پودرکاکاءو و پودر قهوه بیشتر ریختم،چرا تیره تر از اونی ک بودم نشدم…آیا این امکان هست که پوست تا یه حدی رنگ رو میپذیره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خواهشا جواب بدین

  [پاسخ]

 5. sky.star گفت:

  من ٢۵ سالمه و ٢ ساله که ازدواج کردم از قبل از ازدواجم حدوداً ٣ ۴ سال دردای پایین شکمی داشتم که ٢ هفته مونده به دوره پریودیم شروع میشد و زمانی که پریود میشدم درد تموم میشد،اوایل درد کمتری داشتم ولی هی بدتر شد،در زمان نزدیکی و اجابت مزاج و نفخ و …
  و دکترای زیادی رفتم که هیچ کدام متوجه نشدند یا روش درمان ندادند،جز این اخری که توانستند تشیخیص بافت مسخره اندومتری رو دهند،من سونو دادم و جواب سونویم ؟
  uterus has normal soze ( 90*47)&shows multiple 7-8 smal scattered subserosal
  fibromas largest are:
  ۱)a(29*18mm)in posterior aspect of fundus.
  ۲)a(31*18mm)pedanculated in right posterior aspect of body.
  endometrial thickness is normal (11m).
  there is no mass in endometrial cavity.
  both ovaries are larger than normal in size(rt=40*18mm,lt=46+27mm).
  all of follicles in both ovaries are smaller than(5mm).
  right ovary shows a (22*12mm)corpus leutheal cyst.
  both ovaries visulized in posterior cule de sac adjacent its other and few echogenic foci are seen around both ovaries.
  there is no mass no free fluid pelvic cavity.
  ایشون برای من کبسول دانازول ٢٠٠ رو تجویز کردند ،برای ٢ ماه،و توی این دوره درمان دردام دفعاتش زیاد شده،و بعد از اتمام دوره پریودیم بعد از ٧ روز دوباره پریود میشوم اما به صورت خیلی کم و خونریزیم تیره هستش و بیشتر لکه ای جز یک روز،که دکترم گفت از عوارض کبسولاست،
  خواستم بدونم مرحله بیماری من تو ۴ مرحله خفیف ملایم متوسط شدید ،تو چه مرحله ای هستش،ایا خطر جدی منو تحدید میکنه!! ایا احتمال بارداریم کمه؟
  در روش درمان شما من جواب میگیرم؟هزینه و شهر و مکانش کجاست؟ببخشید من فرصت مطالعه مطالبتون رو نداشتم
  راستی قدم ١٧٠ و وزنم ۶٢ ۶٣ و پوستمم سفید است
  با تشکر فروان ،امیدم بعد خدا شمایید
  و من هنوز بچه ندارم و تصمیم برا بچه ١ سال یا ٢ ساله دیگس

  [پاسخ]

 6. زینب گفت:

  سلام ایا هاشور ابرودر بار داری ضرر دارد

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۳ ۱۷:۲۹:

  با سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم هاشور در زمان حاملگی ضرر داره?

  [پاسخ]

 7. معصومه نوری گفت:

  سلام من فشار خون دارم .یک دارو به من دادن به نام هیدروکلروتیازید .نمی دونم کی این ها را بخورم می شه بگین چند سا عت یکبار وچه قدر بخورم؟

  [پاسخ]

 8. رویا گفت:

  سلام خسته نباشید من ۴ ساله سایت شمارو دنبال میکنم و ازش استفاده میکنم

  تازگیا یه مشکلی واسم پیش اومده رو گونه سمت راستم ک از سن ۱۴ تا ۲۰ ک هستم جوش میزدو الان قرمزیش نرفته و دون دون پوستم سوراخ شده باید چیکار کنم ؟
  و برای از بین بردن جوشام از اب لیمو استفاده میکردم ک یک بار ک اعصبانی بودم محکم اب لیمو رو رو پوست صورتم کشیدم ک فکر میکنم سوخت و لک قهوه ایی در اومد متاسفانه
  برای از بین بردنش چ ماسکی رو پیشنهاد میکنید یا کرم ؟؟؟منتظر جواب شما میشم ممنونننننن

  [پاسخ]

 9. رایان گفت:

  سلام.۲۳ سالم پوست خیلی تیره ای دارم مایلم مثله بیماران ویتیلیگو از نور درمانی برای از بین بردن ملانوسیتام استفاده کنم اما چیز زیادی دربارش و عوارضش نمیدونم میشه راهنماییم کنید؟

  [پاسخ]

 10. ارزو گفت:

  سلام من یه سوال داشتم نزدیک یه ماه هس قرص مولتی ویتامین دی لی استفاده میکنم بخاطر لاغریم و کم اشتهایی ولی دراین مدت نمیدونم چرا میل جنسیم کم شده یعنی هیچگونه میل جنسی دیگه ندارم مجرد هستم.قبلا میل جنسیم خوب بود.

  [پاسخ]

 11. رضا گفت:

  فاطمه همان طور که دوستمان گفتن نوشیدن چای سبز به صورت ناشتا و هم چنین اب قبل از هر وعده غذایی میتواند به وزن شما تاثیر مطلوبی بگذارد ولی اگر به دنبال نتیجه سریعتر هستید از مکمل لیپو۶ استفاده کنید که عوارضی در ان یافت نشده.من مربی بدنسازی مردان هستم برای اطلاعات بیشتر لطفا تمامی اطلاعات خود را بگویید!مثل وزن فعلی قدو….!

  [پاسخ]

 12. ندا گفت:

  سلام میخواستم ببینم من قرص تنویید میخورم چون تپش قلب میاره سولاریوم رفتن خطرناکه در حین خوردن قرص؟

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۴۹:

  دوست عزیز سولاریم بسیار خطرناک هست ودر استفاده ی طولانی مدت از ان باعث مردگی سلول های پوست میشود شاید همان اول زیبا به نظر بیایید ولی درسال های اینده حتما باسرطان پوست همراه خواهید شد ولی اگر سولاریوم برایتان خیلی اجباریست میتوانید از پارت های کوتاه تر استفاده کنید مثلا ده دقیقه!و هم چنین از لوسیون ها وروغن هایی با اس پی اف ۶ استفاده کنید دربین سولار اب زیاد بنوشید.با این راهکارها عوارض سولار تا حدودی کاهش میابد

  [پاسخ]

 13. مریم گفت:

  سلام مریم هستم میخواستم ازتون بپرسم ژل ترتینویین برای شیردهی مضر است?

  [پاسخ]

 14. فاطمه گفت:

  با سلام و خسته نباشید.
  من مدتی هست برای وزن کم کردن از قرص متفرمین ۵۰۰ استفاده میکنم بدون هیچ مکملی فقط هر از گاهی ویتامین سی جوشان میخورم اونم شاید ۲۰ روزی یکبار. چند وقته کامل لبهام خشک شده و به تازگی هم لبهام متورم میشن ممکن بخاطر استفاده از این قرص باشه؟ لطفا راهنماییم کنیم دو هته دیگه عروسیم هست و نمیخواهم به همین صورت بمونم. ممنون

  [پاسخ]

  لیلا پاسخ در تاريخ آبان ۱۳ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۰۲:

  سلام فاطمه خانم چای سبز بخورید در هر وعده یک لیوان…………….خیلی تاثیر گذاره

  [پاسخ]

 15. تهمینه گفت:

  باعرض سلام وتشکرفراوان ازسایت بسیارخوبتون.برروی گونه،چانه وبینیم سرسیاه زیادهست لطف میکنیدمن را راهنمایی کنیدچیکارکنم تابهتربشه؟برای اینکه موهای رنگ شده ازحالت خشکی دربیادباید چیکارکنم؟بسیارسپاسگزارم.

  [پاسخ]

 16. sr گفت:

  سلام
  بنده از قبل ماه رمضان یعنی ۱۶ تیر ماه لکه بینی داشتم اما روز ۵ ماه رمضان پریود شدم و پریودم ۱۰ روز طول کشید سه یا چهار روز پاک بودم بعد دوباره لک بینی داشتم که روز ۲۱ مرداد پریود شدم (البته از روز پایان پریودم تا الان لک ندیدم)رفتم دکتر و بعد از آزمایش و سونو که همشون نرمال بودن قرص دوفاستون دادن که روز ۱۶ پریود بخورم تا ده روز الان هفتمین روز خوردن این قرص هاست که الان لک یا بهتر بگم خون آبه میبینم قرصا رو ادامه بدم این سه روز را یا خیر؟

  [پاسخ]

 17. سحر گفت:

  سلام من یه سوال در مورد رنگ مو کردم ولی الان هرچی میگردم نیستش لطفا کمکم کنید واجبه

  [پاسخ]

 18. سحر گفت:

  با سلام.من دو روز دیگه عمل جراحی پلاستیک ترمیمی سوختگی دارم.و امروز پریود شدم.آیا ایراد داره در زمان پریودی عمل انجام بدم.ایا خطرناکه.۱۵سالمه.با تشکر لطفا اگه میشه زودتر جوابمو بدین

  [پاسخ]

 19. مهرسا گفت:

  سلام میشه یه راهی برای لکه های روی صورت که موقع بارداری بوجود میان بگین.

  [پاسخ]

  رضا پاسخ در تاريخ آذر ۱۸ام, ۱۳۹۲ ۲۲:۰۱:

  مهرسا جان لک های روی صورت بدلیل اختلالات کبدی که در دوران بارداری برایتان پیش می اید میباشد ولی بهترین راهکار ان جوشونده ی پوست خیار ونوشیدن ان قبل از وعده های غذایی وناشتا بسیار کمک عالی به شما میکند

  [پاسخ]

 20. مینا گفت:

  من الان تو دوران شیردهی به کودک یک ساله ام هستم وزنم خیلی کمه میشه راهی برای چاق شدن من با در نظر گرفتن دوران شیردهی بدید؟

  [پاسخ]

 21. mehrsa گفت:

  سلام آقا سهراب ؛ من مواردی مثل شما زیاد دیدم که خوب شدن . اونا از سیر استفاده کردن به این صورت که یک تکه سیر روی محل ریخته شده می مالی بعد یک قطره آبلیمو می زنی چون سیر به تنهایی پوست رو می سوزونه بعد از مدتی در می یاد

  [پاسخ]

 22. sohrab گفت:

  با سلام.به اندازه یک سکه ازپشت سر من حدودااز ۲ ماه پیش شروع به ریزش کرده بود الان به اندازهیک سکه خالی از موشده.درمانش چیه؟ چه مدت طول میکشه که درمانشه؟

  [پاسخ]

 23. رامونا گفت:

  با درود فراوان
  آیا میتونم از منوبنزن در سفید کردن پوستم استفاده کنم؟؟ لطفا راهنمایم کنید
  ۲تا از دوستام استفاده کردن و نتیجه مثبت بود و راضی هستن ولی من مطالبی خوندم که ممکن برای تمام پوستها یکسان نباشه…..
  ممنون میشم کمکم کنید

  [پاسخ]

  ارزو پاسخ در تاريخ مرداد ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۲۲:۵۵:

  سلام عزیزم اگر شما ویلتیلیگو دارید و بالای ۵۰ درصد هست با تجویز پزشک میتونید استفاده کنید
  ولی در غیر این صورت پوست سالم خودتونو دچار این بیماری میکنید و من خواهرانه بهتون میگم که این اشتباهه محضه

  [پاسخ]

  مریم پاسخ در تاريخ مهر ۱ام, ۱۳۹۴ ۰۲:۲۲:

  سلام.واقعا دونفرازدوستاتون استفاده کردن وراضی بودن؟موهاشون سفید نشده ؟سالم بودن یابرص داشتند…خیلی بهم کمک میکنید اگه جوابمو کامل و روشن بدید.متشکرم

  [پاسخ]

 24. سوگلی گفت:

  سلام ، عزیزم سوالی داشتم اگه راهنماییم کنین ممنون میشم ،خانمی هستم ۲۴ ساله که از یک هفته قبل از پریود شدن از علائمی مثل بی حالی و خستگی، خواب زیاد یا بی خوابی ، یبوست یا اسهال،به هم ریختگی چهره و…،و تقریبا ۲روز قبل از پریودی درد در زیر ناحیه شکم رنج میبرم در زمان پریود ی هم دل دردهای شدید دارم به طوری که همیشه باید از مسکن و گرم کردن ناحیه شکم و داروهای گیاهی استفاده کنم که البته اثر هر کدام زیاد دوام ندارد ،به پزشک هم مراجعه کرده ام که قرصهای ویتامین ب۶ و هیدروکلروتیازید رابرای یک هفته قبل از پریودی و کپسول سلکوسیب را به محض احساس کردن پریود شدن تجویز کردن که این ها هم اثر قابل توجهی نداشت، درضمن پریودهای منظمی دارم و قبل از ازدواج هم پریودهایم دردناک بوده حال اگر شماهم پیشنهادی در این مورد دارین بی صبرانه منتظر هستم مراببخشید اگر پرحرفی کردم،باز هم ممنون.

  [پاسخ]

  پرنیا پاسخ در تاريخ اسفند ۲۹ام, ۱۳۹۱ ۱۹:۰۰:

  سلام هنگام پریود شدن و درد از شیاف دیکلوفناک استفاده کنید از همه داروها بهتر جواب میده

  [پاسخ]

 25. شعیب گفت:

  سلام من سرم خیلی خارش داره داره که خیلی خیلی اذیت میکنه رفتم پیش دکتر گفته پسوریازیس داری تا حالا هم خیلی دکتر رفتم اماد جواب مثبتی دریافت نکردم مر ا راهنمائی کنید

  [پاسخ]

 26. سارینا گفت:

  سلام ملیکا جون میشه جوابمو بدید به کمکتون نیاز دارم این موضوع فکرمو درگیر کرده
  میخواستم موهامو صافی بزارم از بعضی داروخونه ها پرسیدم گفتن کلا محصولات صافی مو نمیاریم حالا چیکارکنم؟ یعنی تو تحریمیم؟!!
  میشه یه مارک خوب که فک میکنید دسترس باشه بهم معرفی کنید؟
  لطفا زود جوابمو بدید
  مرسیییییییییییی

  [پاسخ]

 27. شیرین گفت:

  باسلام حضورمحترمتان
  من پوست خیلی خشکی دارم با اینکه دائم از کرم استفاده میکنم باز بیفایده است
  الان مدتی است که از مخروط جند روغن گیاهی استفاده میکنم
  روغن زیتون-کرچک-بادام تلخ وشیرین-قندوق کنجد و گلاب
  می خواستم بدانم که در دراز مدت مشکلی برای پوست دست وصورتم ایجاد نمیکند
  باسپاس فراوان از راهنمایی شما

  [پاسخ]

 28. سپهدار گفت:

  سلام این سایت محشره خوب میتونم درددل کنم و میتونم امیدوارباشم جواب میگیرم البته۲سوال پرسیدم که خودم نمیدونم کجا سوالامو نوشتم چه برسه که جوابشو ببینم من طبق دستور پزشک طب سنتی برای رفع رطوبت بدنم هرروز ۱قاشق رازیانه دم میکردم با عسل میخوردم و ۱قاشق مرباخوری هم تخم اشپند میخوردم اما بعد از چندماه متوجه شدم روزبه روز دارم چاقتر میشم سینه هام خیلی بزرگ و افتاده شده باسنم بزرگ رانها بزرگ و شکم هم قبلا داشتم که حالا بزرگتر شده و همش حالت نفخ شکم و ورم معده دارم تمام لباسهام تنگ شده وخیلی افسرده شدم حالاهم ابتدای حاملگیم هست به زحمت و زور دارو بچه دارشدم و میترسم ورزش یا حرکت اضافه ای بکنم کمکم کنید و بگید چی مصرف کنم که اثر داروهای گیاهی و قرص و امپولهای بچه دار شدنم را جبران کند یاحتی اثراین رازیانه را خنثی کند به خدا افسرده شدم و از خودم خیلی بدم میاد قد۱۵۰و وزن۷۰دارم ۳۲سالذ سنمه مرا راهنمایی کنید لطفا زود جوابمو بدین چون به زودی حجم دانلودم هم تمام میشه ممنون ازشما و معرفتتان که باروی خوش و دل صبرهمه راراهنمایی میکنید خدا اجرتان بدهد

  [پاسخ]

  سپهدار پاسخ در تاريخ تیر ۶ام, ۱۳۹۱ ۰۳:۵۲:

  خواهش میکنم جوابمو بدین منتظرم و متشکرم

  [پاسخ]

  سپهدار پاسخ در تاريخ تیر ۱۸ام, ۱۳۹۱ ۰۵:۵۰:

  ملیکا جان قابل نمیدانی جوابمو بدی چندتا سوال پرسیدم که همشو گم کردم .خیلی به جوابها نیاز دارم خواهش میکنم راهنمایی کنید. خیلی ماهی.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۲۲ام, ۱۳۹۱ ۰۵:۱۵:

  سلام دوست عزیزم-توی پست ها بوده و به خاطر ندارم اما یادمه راجع به پئست و مو بوده که اول هرچیزی پیشنهاد میکنم که برید یک کلاس ورزشی ثبت نام کنید هم برای روحیتون و هم برای اندامتون خیلی تاثیر گزاره و این هم میدونید که اعصاب و روحیه تاثیر مستقیمی روی پوست و مو دارند،نگران نباشید ورزشهایی مخصوص باردار ها هستش که همونها را توصیه میکنم انجام بدید ،رازیانه اشتها آوره و چاق میکنه البته الان تو موقعیتی نیستید که بخواهید رژیم بگیرید همون ورزشهای مخصوص بارداری را انجام بدید و فعلا تا تولد بچه خیلی حساس نباشید بعد از تولد انشا… با جدیت و اراده قوی یک رژیم همراه ورزش را شروع کنید واندامتونو بسازید-موفق،شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

  سپهدار پاسخ در تاريخ مرداد ۲ام, ۱۳۹۱ ۲۲:۱۴:

  سلام عزیز دلم متاسفانه iui جواب نداد و باز از بچه دار شدنم ناامید شدم تا خدا چی بخواد . از پاسختان کمال تشکررا دارم. ملیکا جان با توجه به سوالات قبلی و وضعیت فعلیم خواهشمندم راهی برای ریزش موهام که خیلی کم پشت و وز و بدحالت هست وبرای زیباترشدن و پرپشت شدن ان پیشنهاد بدین.برای پوستم که شادابیش را گم کرده چکارکنم.برای اندامم که مثل امادران صاحب۶فرزندشده و خیلی شل شده چکارکنم. برای معده ام که همیشه متورم هست چه کارکنم.میبینید هرچه بگم کم گفتم ولی باز خدارا شکر. برای صورت و دستم که داره پراز خالهای قهوه ای میشه چه کارکنم . خلاصه منم و هزار مشکل.قد۱۵۰سانتی و وزن۷۰کیلویی مرا داغون کرده. به لطف خودتان من حقیر را راهنمایی کنید چرا که راهنمایی شما همچون وجودتان ارامش بخش و امید بخش میباشد.منتظرم مبینای گلم.ممنونم.

  [پاسخ]

  سپهدار پاسخ در تاريخ مرداد ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۰۴:۳۴:

  سلام ملیکا جان ما دیگه تکراری شدیم یا از من خسته شدید؟

 29. اناهیتا گفت:

  سلام ایا آفتاب گرفتن در زمان پریودی ضرر دارد؟

  [پاسخ]

 30. شیما گفت:

  ملیکا جون وقتی شامپومو عوض میکنم سرم شوره میگیره حالا چه شامپویی استفاده کنم هم برای شوره ها هم برای موهای رنگ شدم .

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ خرداد ۶ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۴۴:

  سلام-برای شوره و چربی و …خارش اگر دارید توصیه می کنم شامپو پریتیون زینک را بزنید و مو رنگ شده را میتونید با شامپو بچه یا شامپو های مخصوص مو رنگ شده را بزنید-شاد و تنردتسب اشید

  [پاسخ]

 31. شیما گفت:

  سلام ملیکا جون من میخوام وزن کم کنم حداقل ۵ کیلو ولی وقت ندارم ورزش کنم چون تمام مدت سر کارم فقط یه روز در هفته بیکارم اونم جمعه ۲۵ سالمه ۶۰ کیلو وزنمه و قدم هم ۱۶۰ راستی دوچرخه ثابت باری کوچک کردن باسن مناسبه ؟ لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم

  [پاسخ]

 32. اتنا گفت:

  سلام.من بعد از نزدیکی یعنی رابطه جنسیمون دخولی نیست فقط امیزش بعد از امیزش دهان رحمم متورم میشه دلیلش چیه ممنون میشم سریع ج بدین

  [پاسخ]

 33. سعیده گفت:

  سلام.بیست روزه که از پریدم گذشته.ازمایش خون دادم باردار نیستم.هرروز که از خواب بیدار میشم۱جوش زیرپوستی به صورتم اضافه شده.احساس میکنم به خاطر پریود نشدنمه.درسته؟؟؟؟؟؟؟؟؟من چیکارکنم که هم پریود بشم هم این جوشا برن؟؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ فروردین ۲۸ام, ۱۳۹۱ ۰۵:۴۰:

  سلام-جوشها احتمالا برای تغذیتونه چربیها شکلاتها…برای جوش ها میتونید از ژل اکنومیس استفاده کنید…و تغییر پریودی هم میتونه برای تغییر فصل باشه…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 34. نرگس گفت:

  salam man 20 sale hastam vali az zamani k period shodam yaani az 11 salegi hamishe period ham namoratab bud. avala kist dashtam vali alan khub shodam vali alan kheili tulani hast o shadid azmayesh dadam moshkele hurmuni daram mishe kami baram tozih bedid? aya moshkeli khasi khaham dasht dar ayande? aya baraye bardar shodanam moshkeli hast?

  [پاسخ]

 35. farahnaz گفت:

  salam
  man bardar hastam va 3maham hast val iedraram band omade va bayad sond bezanam !!!
  sonogerafii va azmayesham hame salem hast
  koliye o masane ham azmayeshash salemand
  bayed vase bartarafish che konam maoon misham rahnamayim konid
  basepas

  [پاسخ]

 36. نازی گفت:

  سلام ممنون از سایت بسییییییار جالب و آموزنده تون
  من پوستم خیییلی چرب و حساسه خیلی هم جوش در میاره ۶ ماه هم دارو مصرف کردم ولی باز مجددا” صورتم جوش درآورده می خواستم ببینم شما چه روشی پیشنهاد می کنید ممنون میشم که جواب بدید

  [پاسخ]

  مهرسا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۷:۴۴:

  سلام نازی جون-منم پیشونیم خیلی جوش داشت از محلول موضعی اریترومایسین استفاده کردم الان دیکه هیچ جوشی رو پیشونیم نیست.

  [پاسخ]

 37. mohammadreza گفت:

  سلام
  من موهام طوریه که بدون استفاده از زل مو موهام اون حالتی که می خواهم در نمی یاد ولی از طرف دیگه استفاده از اینها ضرر داره لطفا راهنمایی کنید ۱٫در این مورد که از چی استفاده کنم ۲٫ یک نمونه ی خوب هم لطفا معرفی کنید؟

  [پاسخ]

 38. SEDI گفت:

  سلام
  میشه یه توضیحی در مورد فریز کردن زخم های واژن و رحم بهم بدید؟
  من مدت ۳یا چهار ماه است تحت درمان دارویی هستم برای زخم واژن که هنوز هم خوب نشده دکترم گفته باید فریز کنه حالا که من هنوزم بچه دار نشدم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
  کلا در مورد خود فریز کردن و مراقبتهای بعدی آن هم توضیح بدی واقعا ممنونت میشم

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مهر ۱۲ام, ۱۳۹۰ ۱۴:۴۶:

  سلام-نه باعث نازایی نمیشود-و تنها عمده مشکلاتی که این مسئله ایجاد میکنه درد خفیفی در ناحیه شکم لگنی که معمولا در اولین فریز ها هست؛و ایجاد ترشح هست .بعد از فریز کردن ناحیه گردن رحم تا ۲۰ روز مقاربت نداشته باشید و همینطور هر گونه تامپون و یا چیز دیگه در مجرای رحم نگزارید و اگر ترشحتان زیاد بود حتما به پزشک خود اطلاع بدید.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 39. mahdi گفت:

  hi.man be ax hayi ke baray sohan keshidan nakhon be man gol dade bodid kheli ehteyaj daram age zod tar bezarin toy site ya baram email konid kheli mamnon mesham.thx.

  [پاسخ]

 40. mahdi گفت:

  hi.age lotf konin begin nakhon ha ro az kodam jahat sohan bekesham?age beshe chand ta amozesh tasveri bezarin kheyli ali mishe.thx

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۹ام, ۱۳۹۰ ۱۱:۰۵:

  سلام.واسه سوهان سعی میکنم عکس بگیریم و در اولین فرصت بزاریم ؛عمل سوهان کردن باید به شماره های ۱ و ۲ در هر دو طرف و یک دور هم برای زیر ناخن انجام شود تا بلندی ناخن بطور قرینه شکل بگیرد. یعنی هر بار سوهان با دو حرکت در هر طرف ناخن و یک حرکت از زیر ناخن به حرکت در می آید و دوباره این عمل تکرار می شود تا جایی که ناخن به شکل مناسب ( مدل چهار گوش یا مدل گرد)برسد.موفق باشید

  [پاسخ]

 41. mortal گفت:

  hi.manzoram ine ke az kodam jahat?age beshe chand ta amozesh tasveri bezarin kheyli ali mishe.mer30

  [پاسخ]

 42. mortal گفت:

  سلام.اگر لطف کنین بگین چه جوری ناخن ها رو سوهان بکشم؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ مرداد ۲۸ام, ۱۳۹۰ ۰۳:۳۳:

  سلام این دو مطلب را مطالعه کنید:مطلب۱ و مطلب۲.شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 43. مینا گفت:

  منظورم انحراف ستون مهره ها بود
  مرسی

  [پاسخ]

 44. مینا گفت:

  سلام
  ممکنه ورزشهای اصلاحی ستون مهره هارو آموزش بدید
  ممنونم

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *