چگونه در یادها خواهید ماند؟

یادها

در حدود صد سال پیش مردی وقتی روزنامه صبح را خواند ترس و شگفتی او را فرا گرفت، او در قسمت آگهی های فوت نام خود را دید! البته روزنامه ها در اثر یک خبر دروغ دچار اشتباه شده بودند و گزارش مرگ او را به شکل های مختلف منتشر کرده بودند. مدتی شوکه شده بود. با خود فکر کرد اگر من اینجام پس این نوشته ها چیست؟ وقتی که توانست به خود مسلط شود، به ذهنش رسید حال که همه فکر می کنند من مرده ام درباره من چه می گویند.

بنابراین شروع به خواندن روزنامه های مختلف کرد: “سلطان دینامیت مرد” ، “او تاجر مرگ بود”. این مرد مخترع دینامیت بود و وقتی عباراتی مانند “تاجر مرگ” را خواند از خود پرسید “ آیا من به این شکل در یاد ها باقی خواهم ماند؟” احساساتش به شدت جریحه دار شد و تصمیم گرفت کاری در جهت برقرار صلح انجام دهد. نام او آلفرد نوبل بود و امروزه با جایزه بزرگ نوبل که نماد صلح است در یاد ها ماندگار شده است.

همانطور که آلفرد نوبل به خود آمد و ارزش های خود را دوباره تعریف کرد، ما هم باید به عقب برگردیم و اعمال خود را مورد بازبینی قرار دهیم و مانند او کاری ارزشمند انجام دهیم کار ارزشمندی که دوست داریم با آن در خاطره ها باقی بمانیم.

میراث شما چیست؟

می خواهید شما را چگونه بخاطر بیاورند؟

آیا پس از مرگ درباره شما به نیکی سخن می گویند؟

آیا وقتی به یاد شما می افتند عشق و احترام در ذهن شان تداعی می شود؟

آیا فراموش خواهید شد؟

آیا کسی دلش برای شما تنگ می شود؟

یادبگیر دات کام

زیبــا شــو دات کام

مطالب مرتبط

۳ دیدگاه‌

 1. كسرى گفت:

  خیلى باحاله سایتشون

  [پاسخ]

 2. سید یحیی کاظمی گفت:

  مطالب منتشره بالا بسیار جالب بود .چه خوب است همه انسانها درفکر هم نوعان خود باشند ودراین چند روزه دنیای فانی کاری کنند که نام نیکی از آ نها دردنیا باقی بماند و تا درمانی برای آخرتشان باشد چراکه گفته اند تو نیکی می کن و در دجله انداز – که ایزد دربیا بانت دهد باز. وتنها کار نیک وبنیانهای خیر است که در یادها میماند.

  [پاسخ]

 3. Maral گفت:

  VAgheana ein nobel ham ke az sarmayeei ke gozashte be baghie bozorgi mide,khodesh adame bozorgi bude

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 11 =