تغذیه ویژه برای مژه ها و کاشت مژه

کاشت مژه، امروزه بحثی بسیار داغ و جدید است. این مژه‌های نیمه دائم، با ظاهر طبیعی خود، مژه‌ها را بلندتر و ضخیم‌ تر نشان می‌دهند و آنقدر طبیعی به نظر می‌رسند که هیچ کس متوجه نخواهد شد که مژه‌های واقعی شما نیستند. امروزه اکثر خانم‌ها این کار را انجام می‌دهند. کاشت مژه باید توسط افراد خبره و حرفه‌ای صورت گیرد تا علاوه بر زیبائی کار به سلامت مژه و چشم‌‌ها آسیبی نرسد. این مژه‌ها نیمه‌دائم هستند و از الیاف مصنوعی ساخته شده‌اند. مژه‌های مصنوعی به صورت تک‌تک میان مژه‌های طبیعی کاشته می‌شوند و با مراقبت صحیح می‌توان آنها را تا مدت‌ها حفظ کرد.

به طور معمول مژه‌های طبیعی هر۶۰ -۹۰ روز می‌افتد و مژه جدیدی رشد می‌کند؛ اما مژه‌های مصنوعی هر ۲۰ روز یکبار می‌افتند و توصیه می‌شود افراد هر دو الی سه هفته یکبار به آرایشگر خود مراجعه کرده و مژه‌ها را ترمیم کنند (البته این زمان میان افراد مختلف متفاوت است). چرخه طبیعی رشد مژه‌ها و زمان ماندگاری آنها به میزان مراقبت و توجه فرد بستگی دارد. بعضی مصرف‌کنندگان با مراجعه مکرر و ترمیم و پیگیری دقیق، حتی بیشتر از یک سال این مژه‌ها را داشته‌اند. مژه‌های مصنوعی الیاف نازکی هستند که کمی انحنا نیز دارند تا کاملاً شبیه مژه‌های طبیعی به نظر برسند و در اندازه و ضخامت‌های مختلفی ساخته می‌شوند تا برای انواع مختلف مژه‌ها، قابل استفاده باشند. خود فرد نیز می‌تواند بلندی و ضخامت مورد نظر را انتخاب کند. با استفاده از این مژه‌ها هیچ نیازی به استفاده از ریمل نیست، ولی در صورت تمایل می‌توان از ریمل‌هایی استفاده کرد که با آب قابل شستشو باشند. مژه‌های مصنوعی در خواب و با ورزش و یا شنا کردن و حمام رفتن خراب نمی‌شوند و برای مراسم خاص و حتی مصرف روزانه، مناسبند.

کاشت مژه در دو سال اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده و مورد توجه بسیاری از خانم‌ها قرار گرفته است. قیمت این مژه‌ها، بسته به نوع و جنس مژه متفاوت است. مژه‌های تهیه شده از الیاف مصنوعی ارزان‌ترین نوع هستند و مژه‌های ابریشمی گران‌ترند. حتی نوعی از این مژه‌ها وجود دارند که از موی سمور یا راسو پس از استریل کردن تهیه می‌شوند. قیمت کاشت مژه در کشورهای اروپایی از ۱۵۰- ۵۰۰ دلار متفاوت است. کاشت این مژه‌ها یک ساعت و نیم تا دو ساعت زمان می‌برد. به طور معمول روی هر چشم سی ‌تا هشتاد مژه قرار می‌گیرد و البته تعداد مژه در قیمت کاشت تأثیر دارد. مژه‌‌های مصنوعی در رنگ‌های سیاه، سفید، قهوه‌ای، نقره‌ای و بنفش وجود دارند، اما اگر شخصی تمایل به استفاده از رنگ خاصی داشته باشد، می‌تواند آن را سفارش دهد. بلندی این مژه‌ها از ۶- ۱۷ میلیمتر متفاوت است. برداشت و حذف این مژه‌ها بسیار آسان است؛ فقط باید کمی صبر کنید تا ظرف ۱۵-۲۰ روز، دانه دانه بیفتند. البته با استفاده از حلال چسب نیز می‌توان آنها را از روی چشم‌ها برداشت.

معایب کاشت مژه
تا ۴۸ ساعت بعد از اولین کاشت، نباید مژه‌ها را خیس کنید و یا با دست آن را مالش دهید، زیرا باعث ضعیف شدن و افتادن مژه‌ها می‌شود. بسیاری از آرایشگرها توصیه می‌کنند از ریمل، فرمژه و یا نرم‌کننده مژه نیز استفاده نکنید؛ چرا که موجب می‌شود مژه‌ها زودتر بیفتند.

اگرچه چسب کاشت مژه حاوی فرمالدئید است، اما می‌تواند باعث عفونت چشم و سوزش شود، بنابراین بهتر است از قطره‌های چشمی نیز استفاده کنید، زیرا عفونت‌های چشمی گاه آنقدر شدید هستند که ممکن است به کوری منجر گردند. (اگرچه تا امروز هیچ گزارشی از کوری به علت استفاده از کاشت مژه ارائه نشده است).

یکی دیگر از معایب استفاده از این مژه‌ها، چسبی است که برای کاشت آنها مصرف می‌شود. هر نوع ماده شیمیایی عوارض خاص خود را بر روی پوست می‌گذارد، علاوه بر اینکه استفاده از این چسب‌ها ممکن است آلرژی‌زا باشند، می‌توانند مژه‌های طبیعی را ضعیف کنند و آنها کم‌کم بریزند. با این مژه‌ها، هرگز از فرمژه استفاده نکنید. در مجموع بهتر است با نگهداری صحیح مژه‌های طبیعی خود ریسک کاشت مژه را کاهش دهید.

مدت زمان رشد مژه‌ها

رشد مژه‌ها بسیار کم است و به طور معمول ماه‌ها طول می‌کشد. در واقع برای رشد آنها نیاز به صبر و حوصله زیادی است. زمان رشد مژه‌ها، به علت ریختن آنها بستگی دارد! دلایل کم شدن مژه‌ها می‌تواند رژیم‌های غذایی نامناسب، سن، ژن، هورمون، سوختگی و … باشد. چرخه رشد مژه به سه مرحله تقسیم می‌شود:
۱– آناژن: ۷ هفته اول رشد مژه‌ها را آناژن یا فاز فعال رشد می‌گویند. که مژه تقریباً ۳۰ درصد از کل اندازه انتهایی خود رشد کرده است.
۲– کاتاژن: در این مرحله که به آن فاز تأخیر نیز می‌گویند، رشد مژه‌ها متوقف و رشد فولیکول‌های کوچک آغاز می‌شود و حداکثر سه هفته زمان خواهد برد.
۳- تلوژن: این مرحله، آخرین مرحله قبل از ریزش و افتادن مژه است. بنابراین هر مژه در هر زمان، در یک فاز متفاوت قرار دارد و به همین دلیل است که ما متوجه خالی شدن و افتادن مژه‌‌ها نمی‌شویم؛ زیرا آنها به طور همزمان نمی‌ریزند (مرگ در بیماری‌ها و یا مواد خاص).
اگر مژه‌‌های شما به علت سوختگی از بین رفته باشد، رشد مجدد آنها به زمان بیشتری نیاز دارد. سن افراد نیز در مدت زمان رشد تأثیر خواهد داشت. در جوان‌ها به علت ساختار و فعالیت بدنی‌شان، رشد مژه‌ها سریع‌تر خواهد بود. حداکثر زمان رشد یک مژه ۱۲ هفته است.

رنگ‌ شده
رنگ مژه اکثر افراد، با رنگ مو و پوست آنها یکسان است. بعضی خانم‌ها و حتی آقایان تمایل به رنگ کردن مژه‌ها و تغییر رنگ آنها دارند. جدا از دلایل این تمایل، به سادگی می‌توان مژه‌ها را به صورت دائم یا نیمه‌دائم و موقت رنگ کرد. این کار می‌تواند توسط آرایشگر و یا حتی خود فرد به شیوه‌های مختلفی انجام شود. حتی رنگ‌های گیاهی نیز وجود دارند که بعد از شستن کاملاً از روی مژه‌ها پاک شده و به صورت موقت مژه‌ها را رنگ می‌کنند. بیشتر این رنگ‌ها به صورت ریمل‌های رنگی هستند که با فرچه روی مژه‌‌ها کشیده می‌شوند. اگر از رنگ مژه موقت استفاده می‌کنید، حتماً هر شب قبل از خواب آن را بشویید.


نگهداری

قبل از اینکه به منظور افزایش رشد مژه‌های خود به سراغ محصولات مصنوعی بروید، سعی کنید از طبیعی‌ترین روش‌های موجود بهره بگیرید. در این زمینه یک رژیم سالم غذایی جوابگوی نیاز شما خواهد بود: بدون تغذیه مناسب، بدن خوب کار نمی‌کند و موها رشد خوبی نخواهند داشت و به علت نبود مواد مغذی، موها زبر و زشت می‌شوند.

اگر می‌خواهید مژه‌های بلند و خیره‌ کننده‌ ای داشته باشید، انواع ویتامین‌ها و غذاهای غنی از کاروتن، منیزیم و روی را در رژیم غذایی خود بگنجانید. سلامت مژه‌ها به سلامت فولیکول‌های مو بستگی دارد.

فولیکول در زیر سطح پوست مواد مغذی و ضروری را برای رشد مژه فراهم می‌کند، مژه از ۳۰ درصد آب و ۹۷ درصد کراتین تشکیل شده است. کراتین نوعی پروتئین است که پوست و ناخن از آن تشکیل شده‌اند. به عنوان یک قاعده کلی می‌توان گفت، هر ماده غذایی که برای پوست مفید باشد، برای مژه‌ها نیز مناسب است. انواع توت‌ها، مرکبات، چغندر، آووکادو و فلفل شیرین برای رشد مژه‌ها بسیار مفید هستند. ویتامین C موجود در این سبزیجات و میوه‌ها، رشد مژه‌ها را افزایش می‌دهد. ویتامین C نوعی آنتی‌اکسیدان است که موجب افزایش گردش خون در بدن و کلاژن‌سازی می‌شود.

زردآلو، هلو، کدوتنبل، هویج، طالبی، سیب‌زمینی شیرین نیز به علت دارا بودن ویتامین A در رشد مژه‌‌ها موثرند. این ویتامین باعث رشد سلول‌های جدید کراتین می‌شود. کلسیم نیز فولیکول مو را تقویت می‌کند؛ بنابراین غذاها و مواد حاوی کلسیم مثل موز، ماهی آزاد، چغندر، سبزیجات برگ سبز، انجیر، پنیر و ماست، رشد مژه‌ها را افزایش می‌دهند.

مژه‌ها نیاز به روغن کاری‌دارند! شاید این موضوع به نظرتان عجیب و غیرواقعی برسد، اما حقیقت دارد. مژه‌های شما خشک می‌شوند و لازم است با یک نوع روغن طبیعی مثل روغن زیتون و یا وازلین چرب شوند. چربی و رطوبت باعث تحریک و افزایش رشد مژه‌ها می‌گردد.
پیدایش: هیچ مدرک علمی در تأیید این نظریه وجود ندارد و مردم مختلف، نظریه‌های گوناگونی در خصوص آن دارند. بعضی افراد معتقدند که کوتاه کردن مژه‌ها باعث بلند شدن و رشد سریع آنها می‌شود و برخی دیگر اعتقاد دارند این مسأله صحت عملی ندارد.
استفاده از تقویت‌کننده‌های مژه‌: محصولات بسیاری وجود دارند که باعث تقویت و رشد سریع مژه‌ها می‌شوند.
ماساژ پلک: به آرامی پلک را ماساژ دهید. این کار باعث افزایش جریان خون می‌شود و همان‌طور که می‌دانید، وظیفه خون، رساندن مواد غذایی به نقاط مختلف بدن است؛ بنابراین مژه‌های شما درخشان‌تر و سالم‌تر به نظر می‌رسند.
درست زندگی کردن: عدم استفاده بیش از حد از کافئین و یا نوشیدنی‌های الکلی و داشتن یک رژیم صحیح غذایی، در سلامت مژه‌‌ها موثر است.
عدم استفاده از مواد آرایشی و بهداشتی تقلبی: در خرید تقویت‌کننده مژه کاملاً دقت کنید، زیرا بسیاری از محصولات تقلبی وارد بازار شده‌اند که در واقع هیچ تأثیری بر روی رشد مژه‌ها ندارند. همانگونه که اطلاع دارید، هر چقدر سن افراد بیشتر می‌شود، رشد موی آنها کمتر شده و تعداد موها کاهش می‌یابد. بنابراین در سنین جوانی مراقبت‌ ویژه‌ای از بدن و موهای خود بکنید تا در پیری کمتر این مسأله آزارتان دهد.

دنیای سلامت

زیبــا شــو دات کام

مطالب مرتبط

۴۵ دیدگاه‌

 1. مونا گفت:

  سلام دوستان.من دوهفته پیش اکستنشن انجام دادم اما بقدری اذیت بودم که سنگینیش روی پلکام عذابم میداد حموم که میرفتم بعدش چشمام یه کاسه خون بود ازسوزشی که دراثرشستشوداشتم.خلاصه اینقدرپشیمون شدم که دیگه عصبی شدم ازحماقت خودم ویه تعدادیش ک شل شده بود روبرداشتم ومابقیش روهم کندم که متاسفانه مژه های خودمم همراشون کنده شدن.حالامیخوام بدونم مژه های خودم دوباره درمیان؟؟؟توروخدا اگه کسی میدونه ج بده ممنون

  [پاسخ]

 2. فائزه گفت:

  سلام بچه ها خواهش میکنم این کارو نکنین دقیقاً نصف بیشتر مژه های من ریخت بعد فقط دو هفته تمام کارهایی که گفته بودن برای مراقبت هم انجان دادم بخدا به هر کی میپرستی قسم میریزه مژه هاتون من مژه هام خوب بود فقط بخاطر یه بار تجربه حالا این وضعیتمه.

  [پاسخ]

 3. رویا گفت:

  سلام من بخاطر عروسیم مژه کاشتم الان دوهفته گذشته میخوام بردارم چکار کنم؟؟؟؟ چند تا از مژه هام کنده شد خیلی می ترسم که همش بریزه.

  [پاسخ]

 4. الهام گفت:

  سلام من ساعت ۵ وقته کاشت مژه دارم اگه فقط یکماه رو چشمام هم باشه باز مضره؟ لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 5. الهام گفت:

  سلام دوستان من عصر وقته کاشته مژه دارم اگه فقط به مدت یکماه بخواهم رو چشمام باشه بازم مضره؟؟ راهنماییم کنید لطفا فقط ۵ساعته دیگه وقته فک کردن دارم

  [پاسخ]

 6. باران گفت:

  سلام

  روغن زرده تخم مرغ و چه جوری تهیه کنیم.

  [پاسخ]

 7. باران گفت:

  سلام
  روغن زرده تخم مرغ و چه جوری تهیه کنم.

  [پاسخ]

 8. بهار گفت:

  سلام دوستان من برای ابروها و مژه هام از کرم ابروی سریتا استفاده کردم، ابروهام بهتر شد نمیگم مثل اولش شد اما بهتر شد. برای مژه هم با گوش پاکن مثل خط چشم به لبه ی مژه هام زدم (اگه استفاده کردید از طرف داخل چشم نزنید چون نباید وارد چشم شه) خیلی تاثیر داشت.

  [پاسخ]

 9. بهار گفت:

  دوستان یه پیشنهادی دارم، اگه چیزی برای پر پشت کردن ابرو و مژه استفاده کردین و نتیجه گرفتین لطفا یهو قطعش نکنید! تو خیلیا ممکنه قطع ناگهانیش بعد یه مدت دوباره مثل اولش شه، کم کم قطع کنید مثلا اگه روزی دوبار بوده اولش بکنید روزی یه بار، بعد یه روز در میون، بعد هفته ای دوبار….

  [پاسخ]

 10. مریم گفت:

  دوستای عزیزم.من کاشت انجام دادم ،نصف مژهام ریخت تورو خدا انجام ندید واقعأ پشیمون میشید.

  [پاسخ]

 11. سیما گفت:

  میناز جون واقعاً از کاشت مژت راضی هستی ؟ میشه بگی کدوم ارایشگاه انجام دادی ما هم بریم ؟
  ممنون

  [پاسخ]

 12. سحر گفت:

  اگر درست نهگداری کنی تا ۱ ماه نیاز به ترمیم نداره ضمن اینکه وقتی یک مژه طبیعی با این شرایط آب و هوایی بین ۳۵ تا ۷۰ روز به صورت طبیعی وجود داره و بعد میریزه ربطی به آسیب رسوندن نداره و همچنین پاسخ به همون خانم آرایشگر که ۲ ماه استراحت برای چه چیزی برای پوست یا مژه که به صورت طبیعی هم توی این مدت زمان میریزه و جای او دوباره در می یاد اگر درخصوص ضعف پیاز مژه هم منظور ایشان باشه این مورد به جزء عوامل آب و هوایی به خاطر ژنتیک و ارثی پیاز مو و ابرو و مژه ریزشش متفاوت می باشد.

  [پاسخ]

 13. ميناز گفت:

  من کاشت انجام دادم الان ٢ ماهم هست دارمش اصلا مژههام نریخته واقعا هم راضی ام نگهداریش خیلی مهمه آرایشگرتونم تحقیق کنید بعد انتخاب کنید

  [پاسخ]

 14. Eli گفت:

  انجام ندید ترو خدا من تمام مژه هام ریخت خود اونهایی که کاشت انجام میدن مژهای خودشونو دارن اصلا هم این کارو نمیکنن چون می دونن چقدر آسیب مزنه

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ مرداد ۲۰ام, ۱۳۹۳ ۰۹:۵۲:

  خود آرایشگر بدلیل گاز چسب نمی تونه برای خودش بزاره و بدلیل اینکه باید تک تک گذاشته بشه و فکرمی کنم اگر هم بره جایی بده بزارن براش و بگه خودم گذاشتم کار خودش رو با دروغ زیر سوال برده

  [پاسخ]

 15. الهام گفت:

  سلام. من خیلی دوست دارم مژه بکارم ولی واقعا نمیدونم درصد ریزشش چقدره و اینکه ۲ هفته یک بار چقدر باید هزینه چک کردن مژه ها رو بدیم

  [پاسخ]

 16. آلبا گفت:

  سلام به همه دوستان گلم
  من قصد داشتم کاشت مژه انجام بدم اما مطالعه کردم و برداشت از صحبت های دوستان و خیلی سوال پرسش کردم منصرف شدم .
  مژه های من خوبه اندازه ش هم خوبه به قول دوستام میگن دم جارویی . هه هه – اما یه مدت اومدم بهشون پماد ویتامین آ زدم این پماد خیلی کوچیک اندازه انگشت کوچیکه دست خودته به راحتی میتونی از داروخانه تهیه کنه و سالم و بهداشتی تره خیال خودت هم راحت تره .در ضمن ارزون قیمت هم هست . الان خیلی زیاد مژه هام تغییر کرده هم بلند شدن و هم پر . توصیه میکنم کسانی که مژه کم پشت دارن یا کوتاه از این راه میتونن چشماشون رو شهلایی کنن.

  [پاسخ]

 17. شیرین گفت:

  من خودم کاشت مژه انجام میدم .ولی خودم عقیده دارم هر چیزی طبیعیش خوبه و اینو همیشه به مشتریام گفتم

  [پاسخ]

 18. رومینا گفت:

  دوستانی که قصد انجام کاشت مژه رو دارن توصیه میکنم هرچند که مژه های خودشون کم هست هم این کارو به هیچ وجه انجام ندن چون همون مقدارمژه ای هم که دارن از دست میدن ایا حاضرید حداکثر ۱ماه زیبا باشید بعدش از حالت اول خودتون هم داغون تر باشید؟!
  برای دوستانی که دوسدارن رشد مژه هاشون سریع تر از زمان طبیعیش باشه و میخوان که مژه هاشون از ریزش درامان بمونه باید بگم که یه روغنی هست که میتونین از عطاری تهیه کنین من خودم استفاده کردم بعد از استفاده متوجه رشد و شادابی مژه هاتون میشید اسمش هست روغن۱۰۰درصد خالص ثامن که برای تقویت و رشد مژه و ابرو هست و دارای روغن های گزنه و سیاه دونه و فندق و…که همش باهم ترکیب شده و کاملا موثره

  [پاسخ]

  سودی پاسخ در تاريخ اسفند ۴ام, ۱۳۹۲ ۰۰:۰۲:

  من خودم اکستنشن مژه انجام میدم.واقعا درک نمیکنم که چی میتونه باعث ریزش مژه اونم با این روش جدید بشه!!!!!!!!!!! بهتره تحقیق کنید گول تبلیغات رو نخورید و بهترین انتخاب رو بکنید.اکستنشن مژه تو این ۲ سالی که حرفه من هست فقط زمانی باعث کنده شدن یا آسیب دیدن مژه ها میشه که خود شخص اقدام به دستکاری کردن مژه ها بکنه مخصوصا وقتی که زمان ترمیمش شده.خیلی از افراد زمانی که باید برای ترمیم اقدام کنن مراجعه نمیکنن و خودشون میخوان که اون مژه هایی رو که تغییر حالت داده رو جدا کنن که مشخصه ۱۰۰% مژه های خودشون رو هم باهاش میکنن و بعد میگن این روش باعث ریزش میشه 🙂 بیایم اطلاع رسانی اشتباه نکنیم لطفا

  [پاسخ]

 19. مصی گفت:

  من خودم کاشت انجام میدم نگهداری کاشت خیلی مهمه که به خودمشتری و نحوه نگهداریش بستگی داره البته بیشتر از همه به اندازه مژه واقعی مشتری- مژه ای که براش کاشت شده که سنگین باشه یا سبک باشه -قدرت نگهداری-زمان رشد مژهها و …هم شرطه من مشتری داشتم که ۳هفته مژه هاش روچشمش بود اصلا نریخت ولی مشتری هم داشتم که سر یک هفته مژه های کاشته شده اش کم شده بود معمولا بعداز ۲سری ترمیم زمان واقعی ماندگاری مژه مشتری مشخص میشه دوستان صادقانه پیشنهاد میکنم که از استریل بودن وسایل هنگام کاشت مطمئن باشید

  [پاسخ]

 20. نرگس گفت:

  سلام من میخوام واسه کاشت مژه اقدام کنم منتها خیلی دو دل هستم که انجام بدم یا نه؟؟؟ میشه راهنماییم کنین؟؟؟

  [پاسخ]

 21. شبنم گفت:

  به دوستان عزیزم توصیه می کنم فقط اگه مژشون خیلی کوتاه وکم حجم هستش اینکارو انجام بدن برای افراد دیگه واقعا ریسکه واسیب زیادی به چشم و مژه هاتون میزنه

  [پاسخ]

 22. مصی گفت:

  من خودم دوره کاشت رو رفتم وچندتا هم کاشت انجام دادم ولی اگه کسی میدونه که کرمی که قبل کاشت. رو مژه میزنن چیه لطفا بمن بگه ازکجا میشه تهیهکنم شنیدم ۱۵۰ تومنه!!

  [پاسخ]

 23. سولماز گفت:

  سلام الناز جان میشه بگین روغن زرده تخم مرغ رو لز کجا میشه تهیه کرد
  ممنون گلم

  [پاسخ]

 24. مرضیه گفت:

  سلام.از کاشت منصرف شدم.پیشنهاد الناز جالبه تصمیم گرفتم انجام بدم

  [پاسخ]

 25. الناز گفت:

  ..سلام الناز هستم برای تقویت مژه از روغن زرده تخم مرغ. استفاده کنید عالیه بعد ۱ماه در حد کاشت بلند و پر میشه..۱…

  [پاسخ]

 26. فرانک گفت:

  سلام من حدود ۲ ساله که کاشت مژه انجام دادم البته هر ۲هفته ترمیم کردم درسته که خیلی روی زیبایی چشم تاثیر داره اما پشیمونم چون مژه های خودم بسیار کم شده و فعلا قادر نیستم که مژه نزارم اما توصیه میکنم اگرم میخواهید اینکارو کنید بصورت طولانی نباشه بهتره .

  [پاسخ]

  فرانک پاسخ در تاريخ تیر ۱۰ام, ۱۳۹۲ ۰۲:۰۷:

  سلام . من کار کاشت و اکستنشن مژه انجام میدم و کاملا باهات موافقم . همیشه به مشتریهام ۶ماه ترمیم ۲ماه استراحت و تقویت رو توصیه می کنم.

  [پاسخ]

 27. زری گفت:

  من انجام دادم به شدت مژه هام ریخت انجام ندهید بعد یکسال هنوز درست نشده

  [پاسخ]

 28. ملیکا گفت:

  سلام میخواستم از یکی از دوستان که ارایشگر هست بپرسم ایا این چسب ها طبی هستن؟اسم چسبش چیه و چه مارکش بهتره و از کجا میشه تهیه کرد؟

  [پاسخ]

 29. مریم بمی گفت:

  سلام
  برای اموزش کاشت مژه کجا برم بهتره
  ممنون می شم جوابمو بدین

  [پاسخ]

 30. fahime گفت:

  اکستنشن مژه وقتی یه مدت طولانی روی مژه هاتون باشه یه کم ضرر داره ولی همه چیز بستگی به توانایی نگه داشتن مژه هاتون توی نگه داشتن اکستنشن داره وقتی هر ۳ هفته یه بار میرید پیش ارایشگرتون باید بهتون بگه گه مژه هاتون بازم توانایی نگه داشتنو داره یا نه من بعضی از مشتری هام ۱ سال ۱ سال و نیم داشتن…….

  [پاسخ]

 31. fahime گفت:

  اکستنشن مژه وقتی یه مدت طولانی روی مژه هاتون باشه یه کم ضرر داره ولی همه چیز بستگی به توانایی نگه داشتن مژه هاتون توی نگه داشتن اکستنشن داره وقتی هر ۳ هفته یه بار میرید پیش ارایشگرتون باید بهتون بگه گه مژه هاتون بازم توانایی نگه داشتنو داره یا نه من بعضی از مشتری هام ۱ سال ۱ سال و نیم داشتن

  [پاسخ]

 32. fahime گفت:

  اکتنشن مژه وقتی مدت طولانی روی مژه ها باشن یه کم ضرر داره ولی وقتی شما هر ۳ هفته یه بار برین پیش آرایشگرتون برای ترمیم اون بهتون میگه که مژه های شما توانایی بازم داشتن اگستنشن رو داره یا نه. من بعضی از مشتریهام حدود ۱ سال تا ۱ سال و نیم اکستنشن رو داشتن

  [پاسخ]

 33. nilu گفت:

  سلام درصد عوارض کاشت و اکستنشن مژه چقدره؟؟مرسی

  [پاسخ]

 34. جیکوب گفت:

  سلام امروزه خانوم ها برای زیبا شدن هرکاری انجام میدن و پول و عوارض برایشان اهمیتی ندارد.من خودمم زیبایی برام خیلی مهمه و دوست داشتم کاشت مژه را انجام بدم ولی بعد مطالعاتم منصرف شدم.اگه راهی هست ک بتونم مژه هایم را بلند و فر کنم برایم شرح دهید

  [پاسخ]

  حمیرا شیخلو پاسخ در تاريخ تیر ۲۱ام, ۱۳۹۲ ۱۱:۳۳:

  با سلام من هم اکستنشن کردم اما پشیمونم ودنبال یه راهیم که اونا رو بردارم چون در عرض یک هفته وسطش خالی شده اگر راهی هست که بدون رفتن به ارایشگاه میشه برش داشت لطفا بگید مرسی.

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *