فرمول پیشرفت دائمی

به روند حرفه خود سرعت ببخشید:شما کارهای بسیاری را می‌توانید انجام دهید که به روند حرفه‌ تان سرعت ببخشید. شما می‌توانید اهداف خاص و واضحی را برای هر بخش از زندگی‌تان مشخص نمایید و سپس برای به ثمر رسیدن آنها برنامه‌ریزی کنید. شما می‌توانید برای کارتان نقشه بکشید وبعد روی نقشه‌ خودتان کار کنید.

بدنبال مسئولیت بزرگتر باشید:
شما می‌توانید صد در صد مسئولیت را برای هر آنچه که هستید و هر آنچه که خواهید بود تقبل کنید. شما می‌توانید بهانه‌ تراشی و تقصیر را بر گردن این و آن انداختن را از خود دور کنید. شما می‌توانید از رئیس خود تقاضای مسئولیتهای بزرگتری را بنمایید و وقتی که به شما داده شدند، با تمام وجود برای به انجام رساندن آنها به نحو احسن تلاش کنید.

از استعدادهای ذاتی خود استفاده کنید:
در سوره «استعدادها» در انجیل، عیسی مسیح (ع) می‌گوید: «ای بنده نیکو و وفادار، تو وفاداری خود را در امور خرده ثابت نمودی. پس من تو را استاد بر امور گران می‌گردانم».
اگر شما نیز هر مسئولیتی را به بهترین نحو در توان خود انجام دهید، به شما امور بزرگتر و پر اهمیت‌تر محول می‌گردد که در ازای آنها به پاداشهای بیشتری نیز خواهید رسید.

خود را وقف پیشرفت دائمی نمایید:
کلید موفقیت در دراز مدت این است که خود را وقف پیشرفت دائمی کنید.
اگر شما هر روز یک دهم یک درصد پرکارتر شوید، این مساوی با یک هزارم پرکارتر شدن در هر روز کاری می‌باشد. آیا این امکان‌پذیر است؟ البته!

کم کم پیشرفت کنید:
اگر شما هر روز یک دهم یک درصد پرکارتر شوید، این مساوی با یک دوّم یک درصد پرکارتر شدن در هر هفته می‌باشد. یک دوّم یک درصد پرکارتر شدن در هر هفته مساوی است با دو درصد پرکارتر در هر ماه و بیست و شش درصد پرکارتر در سال.
تأثیر کلی به این گونه است که اگر شما در زمینه کاری خود حتی ذره‌ای بهتر و پرکارتر شوید، در دراز مدت، این باعث افزایش چشم‌گیری در ارزش و بازدهی شما خواهد شد.

چگونه کارآیی خود را دو برابر کنید؟
بیست و شش درصد پرکارتر شدن در هر سال مجموعاً مساوی است با دو برابر شدن کارایی و عملکرد کلی‌تان در هر ۷/۲ سال.

دلیل همه موفقیتهای بزرگ:

این «قانون تجمع» و یا «مبنای پیشرفت افزایشی» نام دارد. این دلیل اوّلیه برای همه حکایتهای موفقیتهای بزرگ است. یک فرسنگ، طولانی و برای پیمودن دشوار به نظر می‌آید ولی همان نیز از قدم‌های کوچک و قابل پیمودن درست شده است.
به یک انسان هزار درصدی تبدیل شوید:
همین حالا ، تصمیم بگیرید که یک انسان هزار درصدی شوید. خود را به پیشرفت شخصی و حرفه‌ای دائمی متعهد کنید. بخوانید، به برنامه‌های صوتی گوش کنید و به دوره‌های آموزشی جمعی ملحق شوید. این روند زندگی شما را کاملاً متحول می‌نماید.

تمرین‌های عملی:
در اینجا شما می‌توانید به دو شیوه، این ایده‌ها را هر چه سریعتر محقق نمایید. اوّل اینکه برنامه‌ ریزی کنید که هر روز کمی بهتر از روز قبل شوید. یک ایده تازه را هر روز یاد بگیرید و به کار ببندید که شما را در کارتان فعالتر و مؤثرتر نماید. تأثیر افزایشی این کار، شما را شگفت‌ زده خواهد کرد. دوّم اینکه صبور باشید. انتظار تغییرات یک شبه و یا نتایج فوری را نداشته باشید. قصه لاک‌ پشت و خرگوش را به یاد بیاورید. هر روز کمی بهتر شوید و آینده شما خود به خود تضمین می‌گردد.

نوشته: برایان تریسی
ترجمه: دکتر ریو نیز گلسرخی

زیبــا شــو دات کام

مطالب مرتبط

۴ دیدگاه‌

 1. پرند گفت:

  عالی ومفید ….. سپاس فراوان

  [پاسخ]

 2. انسی گفت:

  خودتون چقدر به این حرفهای قلمبه و با ترجمه آبکی برایان تریسی عمل میکنید؟فکر نمیکنید راههای بهتر از این و گوش کردن به حرفهای این کلاشا که به ریش جهان سومی ها میخندند باشه؟

  [پاسخ]

 3. مهین گفت:

  سلام خیلی عالی بود .باید بگم که شما با این سایت خوبتان هزار در صد موفقیت را از ان خود کرده اید و من هم موفقم که که با سایتتان اشنا شدم .هزاران بارمتشکرم .

  [پاسخ]

 4. الی گفت:

  خیلی عالی و کار ساز بود ممنون

  [پاسخ]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 5 =