آموزش کراتینه کردن موها در منزل

shr Optimized آموزش کراتینه کردن موها در منزلکراتین در واقع پروتئین اصلی موجود در مو، دندان و ناخن ها است و باعث صاف شدن و درخشندگی موها می گردد.در افرادی که موهای فر یا وز دارند، این پروتئین به میزان کافی جهت نرم کردن ساختمان مو وجود ندارد. کراتینه کردن مو عمدتا با جایگزین کردن محتوای کراتین مو عمل می کند.کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود. در طی این عمل، محصول کراتین بر روی مو مالیده می شود و سپس توسط یک سشوار داغ جذب مو می شود. جهت انجام این روش صاف کردن مو، پوشاندن کوتیکول مو با کراتین و کاربرد نرم کننده داخل مو لازم است.این محصول سپس از روی مو شسته می شود.

عوارض جانبی کراتینه کردن مو با اولین شستشوی مو که معمولا ۷۲ ساعت پس از انجام درمان است، دیده می شود.مهمترین عوارض آن عبارتند  از خطر ریزش مو، نازک شدن مو،تخریب ساختمان مو،واکنش های حساسیتی مثل خارش و دانه های قرمز رنگ…که البته برای حساسیت با یک تست میتوان از آن جلوگیری کرد.

آموزش کراتینه کردن موها در منزل

step1 آموزش کراتینه کردن موها در منزلبرای کراتینه کردن لازم است ابتدا موها را با شامپو به خوبی بشورید.

step1 2 Optimized آموزش کراتینه کردن موها در منزل

بعد از شستن ،موها را کاملا خشک کنید.

step2 آموزش کراتینه کردن موها در منزلدر این مرحله موها را به  سه یا چهار قسمت تقسیم کرده (از جلو و وسط فرق باز کنید تا تاج که میشود دو قسمت و قسمت سوم پشت سر است یا پشت سر را هم ۲ قسمت میکنیم)؛از سمت راست و پایین کار را شروع کرده البته با فاصله ی ۱/۵ سانتی از پوست سر یک لایه از موها را برداشته و کمی مواد زده و به سمت پایین میکشیم.

step2 2 Optimized آموزش کراتینه کردن موها در منزل

مواد را با دست یا قلم مو و یا شانه روی موها پخش میکنیم دقت کنید که مواد کاملا بر روی ی موها پخش شوند و کاملا با هر لایه از موها تماس برقرار کنند.مواد کراتینه به انتخاب خودتان است میتوانید برزیلی تهیه کنید مارکهای BBO یا Brazilian Blowout یا Kerastraight و یا Salon Favorite Keratin  و ….

step2 4 آموزش کراتینه کردن موها در منزل

با کمک گرفتن از یک شانه میتوانید موها را صاف کنید (به زاویه ی قرار گرفتن شانه دقیت کنید) در واقع با پیشانی شانه باید روی موها کشیده شود.

step2 7 آموزش کراتینه کردن موها در منزلمیتوانید موها را در یک کلاه نایلونی قرار دهید تا مواد مرطوبیت خودشون را حفظ کنند و راحتتر به فولیکول ها وارد بشوند و بعد ازآن موها را با سشوار خشک کنید و با اتوی مو با درجه ی ۴۵۰ صاف کنید.کار به اتمام میرسد توصیه میشود تا ۳ روز موهایتان را با شامپو نشورید.

و در آخر چند سوال رایج در مورد کراتینه کردن

ساختار شیمیایی کراتین چیست؟
کراتین توسط کراتینوسیت ها (که سلول های زنده ای هستند) ساخته شده و قسمت بزرگی از بدن شامل پوست، مو و ناخن ها را تشکیل می دهد. این سلول ها به آهستگی از بالای غشای پایه به سمت بیرون حرکت می کنند و نهایتا دچار مرگ شده و لایه محافظ را تشکیل می دهند. هزاران هزار سلول کراتینوسیت همه روزه دچار ریزش می شوند و این فرآیند در برخی بیماری ها مانند پسوریازیس تسریع می گردد. آسیب لایه خارجی کراتین می تواند پوست، مو یا ناخن را بیمار و پوسته دار کند.

تا چه میزان کراتینه کردن مو ها نتیجه دارد؟
نتایج درمان های کراتینه کردن مو بین استفاده کننده ها متفاوت است. در بعضی ها همان انتظاری که از قبل دارند، برآورده می شود و ماه ها موهای شان صاف و لخت باقی می ماند ولی در بعضی دیگر رضایت مندی کمتر است و فقط تا چند هفته موها به حالت اولیه باقی می ماند. بسیاری از افراد نگران کاربرد فرمالدئید در فرآورده های کراتینه کردن موها هستند و تصمیم می گیرند در مراتب بعد از فرآورده های فاقد فرمالدئید استفاده کنند. حقیقت این است که هر چند تب کراتینه کردن موها در سالن زیبایی و آرایشگاه ها بالا گرفته اما افراد باید از خطرات آن آگاه باشند.

می توان با خوراکی ها این لایه کراتین را روی سطح مو تقویت کرد؟
بله؛ با مصرف غذاهایی مثل ژلاتین و مرطوب نگاه داشتن مو و ناخن، کراتین می تواند تا اندازه ای به رشد خود ادامه دهد. به طور کلی، هر چه لایه کراتین مو یا ناخن ضخیم تر باشد، آن ها سالم تر خواهند بود؛ زیرا سلول های مرده خارجی، سلول های زنده داخلی را محافظت خواهند کرد. مرطوب نگه داشتن لایه خارجی کراتین نیز موجب سلامت آن و جلوگیری از ترک برداشتن و قطعه قطعه شدن آن می شود.

کراتینه کردن برای چه کسانی مناسب است؟
به طور کلی دو نوع کراتینه وجود دارد . یک نوع کراتینه فقط موهای آسیب دیده ناشی از دکلره و سایر مواد شیمیایی را احیاء می کند. این نوع کراتینه بسته به میزان آسیب دیدگی مو معمولا باید در چند نوبت انجام شود تا عمل احیاء به خوبی انجام شود .این نوع کراتینه مانند ویتامینه کردن می باشد و البته اثر آن از ویتامینه محسوس تر می باشد. نوع دیگری از کراتینه وجود دارد که علاوه بر احیاء موهای سوخته و آسیب دیده ، خاصیت صاف کنندگی نیز دارد. به این نوع کراتینه اصطلاحا کراتینه برزیلی و گاهی نانوکراتین نیز گفته می شود. اگر شما تنها می خواهید آسیب دیدگی موهای خود را رفع کنید و خواهان موهای صاف و لخت نیستید کراتینه نوع اول یعنی کراتینه احیاء گزینه مناسب شما می باشد. اما اگر خواهان احیاء مو به علاوه صاف و ابریشمی کردن آن می باشید ، کراتین برزیلی انتخاب مناسب شما خواهد بود .

آیا کراتینه موهای آسیب دیده در اثر حرارت را نیز احیا می کند؟
اگر این آسیب جزئی و در حد خشک و شکننده شدن مو باشد کراتینه می تواند آن را بهبود دهد اما سوختگی شدید در اثر حرارت معمولا با کراتین بهبود نمی یابد. کراتین بیشتر برای سوختگی مو در اثر مواد شیمیایی مفید می باشد.

آیا می توانم خودم در منزل موهای خود را کراتینه کنم؟

بله ، در صورتی که فردی با مهارت کافی در دسترس دارید می توانید اینکار را خودتان نیز در منزل انجام دهید. در پروسه کراتینه نیاز به آغشته کردن مو به کراتین تا حدود یک و نیم سانتیمتری ریشه مو می باشد و فرد مورد نظر باید موهای شما را به خوبی به محلول کراتینه آغشته کند و بتوان آن را به قسمت های کوچک تقسیم کرده به طور همزمان اتو و شانه کند. مهمترین بخش کار ، اتو کردن مو می باشد چرا که در اصل ، پروسه کراتینه در این زمان انجام می شود. برای کراتینه کردن در منزل به این مواد و وسایل نیاز دارید : محلول کراتین ، سرم احیاء مو ، شامپوی خنثی برای موهای آسیب دیده ، اتوی مو  ،دستکش پلاستیکی ، ماسک و عینک محافظ .
البته اگر کراتینه برزیلی مورد نیاز نباشد و تنها می خواهید کراتینه احیاء انجام دهید ، نوع محلول کراتین شما تغییر می یابد ، دیگر نیازی به استفاده از ماسک و عینک نیست و تکه های مو را باید پس از جدا کردن داخل فویل قرار دهید و آن را با فویل اتو کنید و یا اینکه مواد را به موها زده با شانه لایه به لایه ی موها را گرفته و صاف میکنیم و بعد از شستن اتو میکشیم.

آیا پس از انجام کراتینه برزیلی باید از شامپو ها و کاندیشنر های خاصی استفاده کنیم ؟
بله ، مهمترین نکته در مورد شامپویی که بعد از کراتینه مو در شستشوی موهای خود باید در نظر داشته باشید آنست که از شامپوهای بدون نمک (کلرید سدیم) و خنثی استفاده کنید. چرا که سدیم موجود در ترکیب کلرید سدیم می تواند اثر کراتین را روی مو کم کند. یک نمونه ساده از شامپوهای بدون نمک شامپو بچه می باشد. اگر می خواهید از شامپوهای با کیفیت تر استفاده کنید ، من شامپوی Label.m Treatment Shampoo را به شما پیشنهاد می کنم. که یک مارک حرفه ای و مطمئن است.

اثر کراتینه برزیلی موقت است یا دائمی ؟
کراتینه برزیلی همانطور که قبلا گفته شد دو اثر مهم دارد ، اولا رفع سوختگی و آسیب مو در اثر مواد شیمیایی دوما اثر صاف کنندگی . اثر اول آن دائمی است و مو های ترمیم شده دوباره به حالت آسیب دیده باز نمی گردند ، اما خاصیت صاف کنندگی آن موقتی است و معمولا تا ۴ ماه دوام می آورد.

برای موهای خیلی مجعد و فرفری ، آیا کراتینه آن را کاملا صاف می کند؟
واقعیت اینست که خیر ، کاملا صاف نمی کند. اگر موهای شما آسیب دیدگی ندارد ، من به شما پیشنهاد می کنم به جای کراتینه برزیلی از صاف کننده دائم استفاده کنید. که خاصیت صاف کنندگی آن ، بیشتر و دائمی است. البته اگر موهای شما خیلی فرفری باشد باید ریشه های موی خود را هر ۴ ماه یکبار صاف کنید تا موها یکدست بماند. چرا که موهای جدیدی که رشد می کنند طبیعتا صاف نخواهند بود و باید صاف شوند.
اگر موهای شما آسیب دیده باشد باید آن را به یک آرایشگر ماهر نشان دهید تا تشخیص دهد آیا می توان با کراتینه برزیلی به علاوه صاف کننده دائم موهای شما را صاف کرد.

آیا می توانم همزمان با کراتینه مو های خود را رنگ کنم ؟
در صورتی که آسیب دیدگی موهای شما خیلی شدید نباشد و امکان رنگ کردن مو وجود داشته باشد ، می توانید قبل از کراتینه در همان روزی که کراتینه می کنید موهایتان را رنگ کنید. فقط باید یک نکته را در نظر داشته باشید که کراتینه برزیلی پس از اتو شدن مو ، باعث می شود که موها کمی روشنتر شوند. بنابر این برای داشتن رنگ دلخواهتان ، باید موها را کمی تیره تر کنید تا بعد از روشن تر شدن در اثر کراتینه ، به رنگ موی دلخواهتان برسید.

آیا می توانم مو های کراتینه شده خود را رنگ یا دکلره کنم ؟
بستگی به میزان آسیب دیدگی موهایتان دارد. اگر آسیب دیدگی خیلی شدید نباشد ، می توانید از ده روز بعد از کراتینه کردن موهای خود را رنگ کنید. اما اگر آسیب دیدگی زیاد باشد نباید اینکار انجام شود. مخصوصا دکلره کردن که باعث شکننده شدن مو می گردد.

آیا می توانم با موی کراتینه شده به استخر یا دریا بروم و شنا کنم ؟
رفتن به استخر با موی کراتینه شده مشکل زیادی ایجاد نخواهد کرد. مخصوصا اگر کمتر از یک ساعت و نیم در آب باشید. اما شنا کردن در دریا به علت وجود نمک در آب می تواند اثر نامطلوب بیشتری روی کراتینه داشته باشد .اما اگر می خواهید از کراتین موهایتان بیشتر محافظت کنید ، سرم های مخصوصی برای قبل از رفتن در آب وجود دارد که از موها محافظت می کند.

زیبــا شــو دات کام

شما ممکن است این را هم بپسندید

۱۵۹ پاسخ‌ها

 1. مژده گفت:

  دوستان من نفهمیدم باید بعد کراتین شست یا نه یجا نوشته باید شست با شامپو بدون سدیم یجا نوشته بدون شستشو

  [پاسخ]

 2. ایلیا گفت:

  عالی بود مرسی👏👏👋👋

  [پاسخ]

 3. Mlove گفت:

  سلام عزیزان ببخشید أیا کراتینه کردن مو به روش طبیعی اثر داره یا ن ؟ کسی تا بحال انجام داده ؟؟
  و یه سوال دیگ من موهام بلنده پر از موخوره کراتینه کردن اثری داره رو موخوره یا ن ممنون میشم جواب بدین

  [پاسخ]

  ایلیا پاسخ در تاريخ بهمن ۱۲ام, ۱۳۹۵ ۱۳:۰۱:

  به نظر من موهاتون رو اول توک گیری کنید .و بعد اگر تمایل داشید کراتیته کنید .هم مو هایتان بهتر میشود و هم از موخوره راحت میشوید . موفق باشید

  [پاسخ]

 4. fariba گفت:

  سلام دوستان،میخام چند دقیقه براتون درباره کراتین بگم، اره درسته کراتین یه روش فوق العاده خطرناکه و فرمالدهید هم سرطان زاست! ولی این کار اگر به دفعات انجام بشه میتونه تاثیر گذار باشه،مثلا خود بنده موهامو کراتینه کردم نشستم توی نت درباره ضرراتش هوندم و فکر کردم دلرم میمیرم! ولی یک نفر کمکم کرد! ما تمام مواد غذایی کنسروی که میخوریم با فرمالدهید و مشتقاتش نگهداذی میشن! توی صنایع ام دی اف،توی لاک ناخن به وفور وجود داره! توی رژ لب،توی کرم پودرای گیریم،توی چسب! هر چسبی که میبینین حاوی مقادیر زیادی فرمالدهید هست،حتی چسبا و ضد قارچایی که توی کاشت ناخن استفاده میکنن! ادم باید یکم سطح اگاهیشو ببره بالا! هیچ چیزی بدون عوارض نیست، ولی نمیدونم چرا تاکید میکنن فقط کراتینه فرمالدهید داره! عزیزم،تمام شوینده ها و گندزداها که هروز مصرف میکنیم فرمالدهیده! خوب اگه اینجوریه که هممون نابودیم! واقعا متاسفم برای سایت های ایرانی که واسه اینکه بازدیدشون بره بالا یک مطلبو تا بینهایت کپی میکنن!

  [پاسخ]

 5. kazhAl گفت:

  سلاااام …
  عزیزم ، من موهامو کراتینه کردم ،ب سفارش ی خانوم فروشنده ، شامپو ،ماسک و محصول ١٠ در ١ ، برند آی ان جی رو انتخاب کردم ،عنوانی ک روی شامپو و ماسک نوشته شده ، گفته شده شامپو و ماسک کراتینه ، اما قید نکرده برای پس از کراتینه …
  ی جورایی حس میکنم که مثلا ممکنه نقش کراتینه کردنو داشته باشن ….
  میخواستم کمکم کنین ک ایا استفاده کنم یااا خیررر ؟؟؟؟

  [پاسخ]

 6. mahdi گفت:

  سلام
  قبل از گلت کردن موهارو باید بشوریم؟
  لطفا جواب بدید

  [پاسخ]

 7. Solmas گفت:

  سلام من موهای خیلی پر پشت و خوبی داشتم ولی خوب ی کوچولو فر بود چند وقتی نزدم حدودا ۴/۵ سال البته از نوک موهام کات میکردم اما الان دوسالی هست مه موهام به شدت هم نازک شده هم ریزش مو شدید و کم پشت چند بتر تخم مرغ و حنا و مزوتراپی و انواع شامپو و … هیچ تاثیری نذاشته و میخوام رنگ کنم و کراتینه از تری ریزش شدیدتر نمیکنم . بنظرتون راهکاری هست که موهام دوباره پر پشت شه چون دارم افسرده میشم و اینکه کراتینه ریزش موهام و شدید تر میکنه و اگه امکانش هست ی مارک خوب برای موهای خشک و بلند پیشنهاد میکنید ممنونم از لطفتون

  [پاسخ]

 8. ارمین گفت:

  سلام من امروز مو هامو دارک کردم یه مارک جدید اومده فقط کرم هست و عوارض خیلی کم داره رو موی کوتاهم میشه انجام داد ارایشگاه ۵۰ تومن گرفت و به من دارک پیشنهاد کرد ریزش نداشتم ولی می ترسم دفعات بعدم دارک بزنم کسی امتحان کرده من یه بار زدم ریزش نگرفتم اثرش سه تا هشت ماه هست بسته به مو من موهام موجی هست و یه ذره خشک ولی وقتی دارک زدم خیلی لخت صاف شد و براق

  [پاسخ]

 9. مریم گفت:

  سلام من موهای حالتدار خوبی داشتم نمیگم صاف بود ولی یکم خیلی کم حالت فر داشت الان بعد از رنگ حالت خودشو از دست داد چه کنم همش خشک شده چه کنم؟

  [پاسخ]

 10. مریم گفت:

  سلام دوستان من موهام موج داره از وقتی رنگ میکنم خیلی نازک و وز شده به نظرتون مواد کراتینه بگیرم خودم انجام بدم میتونم! واینکه تقریبا قیمت موادش چنده! شنیدم خیلی گرونه؟

  [پاسخ]

 11. محمد گفت:

  باسلام من قبلا مو های نرمی داشتم ولی الان خشک وز شده است با کراتین درست میشه
  علت وز شدنش چیه؟

  [پاسخ]

 12. محمد گفت:

  با سلام
  من قبلا موهای نرمی داشتم ولی الان ضخیم وز شده اند ایا با کراتین مو درست میشود
  علت وز شدنشون چیه؟

  [پاسخ]

 13. محمد گفت:

  باسلام
  من قبلا موهای نرمی داشتم ولی الان ضخیم .وز شده است ایا با کراتین نرم میشود
  علت وز شدن چیه؟

  [پاسخ]

 14. الهه گفت:

  سلام ملیکا جان موهای من در کل فر شدید نداره اما شدیدا موهام خشک و آسیب دیده ست هام با سشوار هم راحت صاف میشه چون موهام معمولیه اما میخوام بدونم کراتینه کردن برای این نوع موها از نوع مارکی بابا استفاده کرد و موهای من کوتاه تا پشت گردن هستش و حجمشون هم متوسطه چقدر هزینه مواد و دستمزد داره تقریبا???
  من از بندرعباس هستم و واقعا نمیدونم کجا برم و از چه موادی استفاده کنم با توجه به نوع موهام که وژ نیست اما فر داره و فقط شدیدا خشک و مو خوره داره چون موهامو در حالیکه خیس بوده سشوار کشیدم به این روز افتاده در کل موهام نسبتا صاف بوده قبلا اما الان خیلی بد شده لطفا راهنمایی کنید

  [پاسخ]

 15. hiva گفت:

  Mishe vase manam email konid Smesho ya axesho?

  [پاسخ]

 16. رامک گفت:

  سلام لطفا اسم اون محصول رو برای منم ارسال کنید باتشکر

  [پاسخ]

 17. رامک گفت:

  سلام .اقاناصرطفا اسم.اون محصول رو برای منم ایمیل کنید مرسی

  [پاسخ]

 18. فاطمه گفت:

  بچه ها سلام تاحالا کسی از صاف کننده های لولان استفاده کرده آیا عوارضی نداره خیلی ممنون میشم اگه کمکم کنید

  [پاسخ]

  نیلوفر پاسخ در تاريخ آذر ۲۷ام, ۱۳۹۴ ۱۱:۳۵:

  سلام من استفاده کردم، تاثیری که نداره هیچ ریزش مو رو هم زیاد میکنه، واقعا محصول مزخرفیه. افتضاح، افتضاح

  [پاسخ]

 19. سمیرا گفت:

  عزیزم میشه شماره این خانوم رو به من هم بدید ، ممنون میشم

  [پاسخ]

 20. reyhane گفت:

  من۱۸سالمه موهای وز وخشکی دارم شامپوهم عوض کردم ولی فایده نداشته دیگه خسته شدم نمیدونم چیکارکنم.حتی بااتو مو هم صاف نمیشن لطفاکمکم کنین

  [پاسخ]

 21. هستی+جون گفت:

  برای کم پشتی هم جواب میده?

  [پاسخ]

 22. فاطی گفت:

  سلام یه مواد صافی خوب میخوا

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ خرداد ۲۱ام, ۱۳۹۴ ۰۰:۱۸:

  سلام عزیزم مواد صافی لولان به نظرم خیلی خوبه….موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 23. sara گفت:

  ]چند دقیقه باید مواد کراتین بمونه که بعدش با سشوار خشک شه ؟منظورتون استفاده از ماسک در هنگام کراتینه چیست؟

  [پاسخ]

 24. یاسی گفت:

  با سلام
  من امروز موهامو کراتینه کردم
  ولی متاسفانه بعد از اینکه به خانه امدم دیدم اتو خوب زده نشده و موهام تاب داره خودم دوباره اتو زدم بازم یکم تاب داره
  بسیار ناراحتم احساس میکنم پولم رو دور ریختم
  انتظارم براورده نشد
  حالا اگه به اتو زدن ادامه دهم تاثیر داره؟

  [پاسخ]

  الهام پاسخ در تاريخ خرداد ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۱۰:۱۸:

  الان مشکلت حل شد؟؟؟؟

  [پاسخ]

 25. hamid گفت:

  بله باید اتو کشی ادامه داشته باشه کامل تا سه روز ولی مارکی که انتخاب کردید اصلا خوب نیست

  [پاسخ]

 26. hamid گفت:

  با سلام اگر تمایل داشتین برای خدمات و فروش بهترین مواد کراتینه دنیا و آموزش حتی در منزل خودتون به اسلاید بار سمت چپ همین سایت در بالای صفحه مراجعه کنید یا با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید
  ۰۹۱۰۱۶۵۶۰۰۳

  [پاسخ]

 27. ناصر گفت:

  سلام بچه ها . من پسرم و موهای نسبتا فری داشتم . خیل دنبال چیزی میگشتم که موهام صاف شه و بالاخره پیدا کردم . بخدا جدی میگم . یه محصول آفریقاییه . بدترین موهای فر و مجعد رو صاف میکنه . هر کسی خواست بهم ایمیل بزنه تا براش عکس روی کارتون و روش استفاده محصول را براش بفرستم . من خودم شصت هزارتومن خریدم . خیلی هم راضیم . در ضمن پیش یه آرایشگر ماهر باید بره .

  [پاسخ]

  نارسیس پاسخ در تاريخ فروردین ۱۰ام, ۱۳۹۴ ۱۸:۳۸:

  میشه آدرس ایمیلتو بدی؟

  [پاسخ]

  ali پاسخ در تاريخ بهمن ۲۲ام, ۱۳۹۴ ۱۹:۵۹:

  اسمش dark &lovelly یه محصول افریقایی ولی اگه زیاد ازش استفاده کنید موهاتون از بین میره کراتین فکر میکنم گزینه بهتری باشه

  [پاسخ]

  سحر پاسخ در تاريخ خرداد ۱ام, ۱۳۹۴ ۰۸:۳۵:

  لطفا ادرس ایمیلتون.مرسی

  [پاسخ]

  samaneh پاسخ در تاريخ شهریور ۲۷ام, ۱۳۹۴ ۰۹:۵۳:

  میشه عکس و مارک این چیزی رو ک گفتید رو برام ایمیل کنید?کراتینه?

  [پاسخ]

  زهرا پاسخ در تاريخ دی ۱۳ام, ۱۳۹۴ ۱۷:۲۰:

  سلام میشه عکس روش استفاده شو برا منم بفرستین ممنون میشم

  [پاسخ]

  rana پاسخ در تاريخ بهمن ۸ام, ۱۳۹۴ ۱۶:۱۷:

  سلام ببخشسد میشه برای منم عکسش رو ارسال کنید؟

  [پاسخ]

 28. مريم عدالتي گفت:

  الهه جان از چه شامپوی استفاده میکنی؟

  [پاسخ]

 29. مريم عدالتي گفت:

  سلام ببخشید میخاستم هزینه اش بگین ادرس وشماره تماس لطف کنید .ممنون

  [پاسخ]

 30. مريم عدالتي گفت:

  سلام گلم میتونین ادرس وشماره تلفن اون خانم برام بفرستی.سپاسگزارم

  [پاسخ]

 31. پریسا گفت:

  سلام.منو ۵روزه که موهامو کراتینه برزیلی کردم دیشب برای اولین با بعد از کراتینه رفتم حموم.فکر میکردم وقتی بیام بیرون موهام همچنان صاف میمونه ولی اینطور نشد و موهام با قبل از کراتینه هیچ فرقی نکرده.این طبیعیه یا آرایشگرم خوب نبوده؟لطفا کمکم کنید

  [پاسخ]

  ماه+چهره پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۳ ۰۱:۱۰:

  سلام پریسا جون، فکر کنم آرایشگرت مهارت لازم رو نداشته، چون کراتینه حد اقل سه ماه دوام داره عزیز،و با یه بار حمام رفتن نباید تاثیرش رو از دست بده، به نظرم برو سراغ همون آرایشگر و ازش توضیح بخواه ، موفق باشی.

  [پاسخ]

  فاطمه پاسخ در تاريخ آبان ۱۲ام, ۱۳۹۴ ۰۳:۳۴:

  سلام وقتتون بخیر من موهام کاملا آسیب دیده ۳مرحله دکلره پایه ۱۰بعد یه مدت رنگ سان ۱چندین بار الان کراتیین کنم خوبه

  [پاسخ]

 32. تداعی گفت:

  سلام بعد اینکه مواد رو روی سر گذاشتیم و اتو کردیم در اخر نباید بشوریم ؟اخه اینطوری که نمیشه مواد رو سر بمونه مثه رنگه دیگه سه روز نمیشه تحمل کرد!!!!!ولی من از هر کی پرسیدم میگن بعد از اتو کشی در آخر میشورن با نرم کننده و بعد با سشوار خشک میکنند اینطوری درست نیست

  [پاسخ]

 33. varahmehr گفت:

  سلام،واقعا ی دنیا ممنون که اطلاع رسانی میکنید،
  دقیقا من خودم الان قربانی این مسئله هستم،فقط کراتینه منظورتون همون گِلت هست!؟
  الآن ۱ هفته ست گلت کردم ۲سانت موهام رفته عقب همونطور هم که فرمودین ی سری جوش ریز هم زده!!!! بنظرتون موهام برمیگرده؟؟؟؟
  توروخداااا جواب بدید، دارم دیونه میشم!!!
  الآن عسل بزنم؟؟؟؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۳ ۱۳:۳۶:

  سلام نه گلت صاف کننده مو هستش و کراتینه نه؛کراتینه مو رو تغذیه میکنه و کمی شاید موهارو صاف کنه ولی نه به اندازه ی گلت؛روغن بادام و نارگیل رو باهم ترکیب کنید و بزنید ترجیحا به ساقه ها بزنید و به ریشه نزنید و همینطور از کرم های ابرسان و تقویتی هم میتونید استفاده کنید-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 34. مریم گفت:

  کراتینه ربطی ب ریزش طبیعی موها نداره مگه موهابا مواد شیمیایی مثل دکلره سوخته یا در اثر رنگ کردن متوالی ضعیف و در اصلاح بیجون باشه گاهی برای صافی هم کراتینه انجام میشه دوست عزیزی ک راجع ب گلوبال گفتین ابدا کراتینه خوبی نیست . بهترین کراتینه ها برزیلی هستن گلوبایل امریکاییه اما در اصل همگی تولید چین هستن . بین ۲ الی ۳ ساعت زمان مبره انجامش و چنانچه در اوتکشی خوب انجام نشه یا طرز استفاده اش رو درست انجام ندین ماندگاری صافیش زود از دست میره . نوع استفاده کراتینه ها با هم تفاوت دارن بعضی ها بعد استفاده شسته شد بعد ۳ روز شسته نمیشوند و برخی هم بعد اتوکشی تا ۳ روز ابدا نباید شسته شوند قبل و بعد کراتین میتوانید مجدد موهاتونو رنگ کنید اما استفاده از صاف کننده هایی مثل گلت اینطوری نیستن و موها رو شدیدا دچار ریزش میکنن یادآوری میکنم چنانچه یکبار کراتینه کنید مخصوصا برای صافی معتاد ب مصرف مجدد اون میشید . چنانچه علاقمند ب کراتینه کردن هستید با —
  تماس بگیرید .

  [پاسخ]

 35. Shaba گفت:

  سلامم لطفا شمارش رو ب من بدین

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *