تفاوت آلرژی یا حساسیت پوستی


علائم مانند خارش، قرمزی، تورم، تحریک، سوزش، لکه دار شدن. اینها همه در لحظه اول علائم شبیه به بهم به نظر می رسند، بنابراین چگونه می توان تشخیص داد که دچار آلرژی هستید یا اینکه پوست حساسی دارید.

 

سیستم ایمنی بدن به عنوان محافظ داخلی بدن با هر نوع واکنش آلرژیک، همیشه درگیر است. وظیفه سیستم ایمنی بدن محافظت در برابر مواد و بیماری های خارجی است و این کار را از چند طریق انجام می دهد ، از جمله ایجاد التهاب. اما در مورد برخی افراد، سیستم ایمنی بدن آنها می تواند کمی بیش از حد باشد و حتی در صورت لزوم از حالت دفاعی برخوردار شود. به عبارت ساده تر ، یک واکنش آلرژیک یک پاسخ ایمنی غیر طبیعی است ، و می تواند حتی توسط چیزهای خوش خیم (مانند گرد و غبار ، یک علت مکرر آلرژی تنفسی) ایجاد شود.

در مورد آلرژی های پوستی، شایع ترین آنها شامل آلرژیک یا نوعی اگزما است این عامل می تواند باعث خارش، قرمزی ، تورم ، برآمدگی / تاول و علائم دیگر شود. به گفته انجمن پوست کانادا، یکی از رایج ترین مقصرین را می توان شامل قرار گرفتن در معرض فلزات (به عنوان مثال جواهرات نیکل)، رنگها، عطرها و مواد نگهدارنده های موجود در لوازم آرایشی است در این مواقع ممکن است شما بلافاصله قرمزی پوست را نبینید اما باید بدانید که التهاب حتی می تواند ۴۸ ساعت پس از تماس با آلرژن ظاهر شود. جالب است که، گاهی اوقات آلرژن باعث ایجاد واکنش پوستی نمی شود، مگر اینکه در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب “فعال شود”. انجمن پوست کانادایی خاطرنشان می کند که این بیماری موسوم به درماتیت تماسی فوتالرژیک – می تواند با لوسیون اصلاح ، ضد آفتاب و برخی از عطرها ایجاد شود. از آنجا که آلرژی قابل درمان نیست، بهتر است از محرکهای شناخته شده پرهیز کنید.

همچنین یک متخصص آلرژی می تواند آنها را با آزمایش مشخص کند. پوستی که حساسیت ندارد اما حساس است مرموز تر است. این تا حدی به این دلیل است که با یک آزمایش غربالگری عینی نمی توان پوست حساس را تأیید کرد و یک بیماری تشخیص داده شده است. اما تعداد زیادی از مردم فکر می کنند که این بیماری را داشته باشند: در یک مطالعه ایالات متحده، بیش از ۵۱ درصد از زنان و ۳۸ درصد از مردان معتقدند که پوست حساسی دارند.

حساسیت به یک سد ضعیف پوست مرتبط است، بنابراین پیشنهاد زیباشو به شما این است که از استفاده تمیز کننده های بیش از حد خشک کننده و مرطوب نگه داشتن منظم پوست جلوگیری کنید. همچنین ، هنگام معرفی هر چیز جدید، محتاط و تدریجی باشید، به خصوص اگر محصول دارای داروهای بسیار قوی (مانند رتینول) باشد، شما باید تا زمانی که اطمینان از سازگاری پوست خود با محصولات جدید پیدا نکرده اید، بصورت یک روز در میان از این محصولات استفاده کنید .

 

bloodandmilk.com

مترجم:سمیرا قاضی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 − 3 =