محافظت از آفتاب پاییز و زمستان

اگر شما امسال زمستان قصد رفتن به اسکی در تعطیلات را دارید ، توصیه زیباشو به شما اینست که همواره ضد آفتاب به همراه داشته باشید. براساس بنیاد پوست انگلیس، پوست می تواند در دامنه های اسکی برفی سوزانده شود و میزان اشعه ماوراء بنفش که به سطح زمین می رسد ، برای هر ۱۰۰۰ پا بالاتر از سطح دریا تا ۵٪ افزایش می یابد. به علاوه، یخ و آب هم بازتاب دهنده های بسیار خوب اشعه ماوراء بنفش هستند.

دکتر متخصص پوست و مشاور سخنگوی بنیاد بریتانیا ، دکتر آنجالی ماهتو می گوید: “وقتی فرد از سر تا پا پوشانده باشد به راحتی مراقبت از پوست خود را فراموش می کند. اما شما باید بدانید در ارتفاع، خطر آفتاب سوختگی زیادتر است. محافظت مناسب از بخش های که در معرض شدید با طیف گسترده آفتاب هستند بسیار حیاتی است. و فراموش نکنید که بصورت مداوم ضدآفتاب را تمدید نمایید. در اینجا بهترین راهنمایی های دکتر ماتو برای افرادی که در تعطیلات اسکی زمستانی می روند :
به افرد بگویید که در تابستان در تمام مناطق در معرض پوست از ضد آفتاب استفاده کنند و چند مرتبه این عمل را تکرار کنند.
باید به افراد یادآوری شود استفاده از ضد افتاب برای نقاطی مانند گوش ، لب و پشت گردن فراموش نکنند.
از مرطوب کننده استفاده کنید این امر از پوست شما در برابر آفتاب محافظت نمی کند اما بدلیل وزش باد و درجه حرارت سرد رطوبت طبیعی پوست از بین می رود و باعث خشک تر شدن و ترک خوردن آن می شود.

 

bloodandmilk.com

مترجم:سمیرا قاضی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 20 =