رنگ درمانی در خانه !

decor2 انتخاب رنگ مناسب در فضاهای مختلف خانه، آرامش، هماهنگی و شادی را برای شما به ارمغان خواهدداشت. امروزه همه‌ی ما در دنیایی رنگارنگ زندگی می کنیم. از صبح که بیدار می شویم تا شب که به خواب می رویم، رنگ های گوناگونی از نظر ما می گذرند. رنگ ها به طور نا خود آگاه در روحیات ما تاثیر می گذارند، به گونه ای که حتی خلق و خوی روزانه ی ما متاثر از آنها است. شاید تاکنون متوجه تاثیر رنگ خاصی بر روحیات خود شده اید. اگر در میحط هنری مشغول به کار باشید، احتمال دارد رنگ اتاق کارتان نارنجی روشن باشد. گاهی وارد مکان هایی شده اید که مملو از رنگ های ناهماهنگ بوده، و با دیدن این منظره احساس خفگی به شما دست داده است.
در حقیقت رنگ، انرژی نوری است که بر سلول‌های زنده تاثیر می گذارد. براساس تحقیقات علمی، نور دارای فرکانس و ارتعاش است، و در عصر مصر باستان، رنگ برای درمان کلی بیماری ها مورد استفاده قرار می گرفت. در نتیجه میتوان از خاصیت درمانی رنگ در خانه ها سود جست.


رنگ درمانی چیست؟

داشتن احساسی خوب و شاد تنها با استفاده از رنگی خاص از کاربردهاى رنگدرمانى است. از آنجا که خانه مکانی برای استراحت، بازی، کار، و سپری کردن یک عمر زندگی است، کاربرد رنگ تاثیر بسزایی در زندگى شما دارد.موارد کاربرد رنگ درمانی چیست؟ابتدا رنگی را انتخاب کنید که بیشتر می پسندید،سپس آن را برای رنگ زمینه ی خانه خود در نظر گیرید. شاید تعجب کنید اگر به شما بگویم انرژی که از بدن شما به محیط اطراف منعکس می شود رنگی است. مثلا اگر چیزی باعث ناراحتی شما شود، انرژی انعکاسی از بدن شما به رنگی خواهد بود که از آن بیزار هستید. پس رنگی را انتخاب کنید که با روحیات شما سازگار باشد.

چه رنگی مناسب شما است؟اگر در انتخاب رنگ هنوز به نتیجه نرسیده اید، از رنگ فروشی بروشورهای رنگ را تهیه کرده، به خانه ببردید. با بررسی دقیق رنگ ها، مشاهده کنید که هر یک از آنها به لحاظ احساسی چه تاثیری بر شما دارند. اگر دوست دارید اتاق خواب شما هم آرامش و هم شادابی داشته باشد، از رنگ های خنثی مانند سفید، کرم و خاکستری مایل به قهوه ای برای ایجاد تعادل، استفاده کنید.
آبی رنگی است تسکین دهنده که سلامتی و آرامش به همراه دارد. هرچه رنگ آن روشنتر باشد، بهتر است.در درمان کلی بیماری هایی مانند تب، تشنج و مشکلات تنفسی بسیار تاثیر گذار است. آبی بهترین رنگ برای اتاق خواب است. اگر این رنگ را دوست ندارید در کنار آن قرمز را بکار برید تا تعادل ایجاد شود.
قرمزرنگ خون است و به شریان خون در بدن کمک می کند. قرمز نماد استقامت و قدرت است. میتوانید از این رنگ، یا زیر مجموعه هایش، در قسمت های کوچکی از دیوار استفاده کنید.
زرد برای عصب های بدن مناسب است و هوشیاری و دقت را بالا می برد. این رنگ انرژی های منفی و صموم را از بدن میزداید. رنگ طلایی، که زیر مجموعه ی زرد است، به شما شهامت میدهد. این رنگ مناسب سرسرا، اتاق های بزرگ و نشیمن است.
سبز میان دیگر رنگ های تعادل ایجاد می کند. به همین دلیل گل و گیاه در خانه احساس خوبی به شما می دهد. این رنگ خواه در یخبندان زمستان، خواه در گرمای تابستان، شما را شاداب و سرحال میکند.
نارنجی تقویت کننده ی انرژی است و شدت رنگ قرمز را ندارد. این رنگ خلاقیت و شادابی به همراه دارد، و مکان های کسل کننده و سرد را فرح بخش می سازد. نارنجی مناسب اتاق کار است.
بنفش رنگ معرفت است، و به ذهن و بدن شما استراحت می دهد. این رنگ مناسب کسانی است که از بیماریهای میگرن و بی خوابی رنج می برند. رنگ یاسی به اتاق خواب شما جذابیت و صفای خاصی خواهد داد.بسیادی از محافظه کاران _ طرفداران سبک سنتی _ ترجیح میدهند از یک رنگ برای خانه ی خود استفاده کنند. مردم به علت عدم آگاهی از تاثیر رنگ ها و ترس از تغییرات تنهااز رنگ های سفید و خاکستری استفاده می کنند. اما با بکار گیری رنگ مناسب میتوانید خانه ی خود را تبدیل به محیطی شاد و دلپذیر کنید.

زیبـــا شـــــو دات کام

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + نه =