مصرف امگا۳ از بروز سرطان پوست پیشگیری می‌کند

9 6 1389 IMAGE634188400882656250 Optimized مصرف امگا۳ از بروز سرطان پوست پیشگیری می‌کند

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: اسیدهای چرب امگا۳ به عنوان یک عامل محافظتی برای پیشگیری از سرطان پوست است. مرتضی صفوی در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: مواد مغذی در برنامه غذایی افراد می‌توانند روند پیشرفت بیماری‌ به خصوص سرطان را کاهش دهد.

وی گفت: امروزه یک سوم سرطان‌ها با رژیم غذایی در طول زمان ارتباط دارند. عوامل غذایی در بروز انواع سرطان‌ها نقش دارند و موادغذایی حاوی آنتی اکسیدان مانند چای سبز می‌توانند به پیشگیری از سرطان کمک کنند.
این متخصص تغذیه افزود: اسیدهای چرب امگا۳ ممکن است به عنوان یک عامل محافظتی ویژه برای پیشگیری از سرطان پوست مفید باشند. ملانوما می‌تواند بر اثر دریافت کم منابع ویتامین B6، کاروتنوئیدها و ایزوفلانوئیدها (پروتئین سویا) ایجاد شود.

صفوی اضافه کرد: برای کاهش خطر ابتلا به سرطان پوست توصیه می‌شود که از غذاهای متنوع مصرف شود، خصوصاً یک رژیم سرشار از سبزی، میوه و غلات سبوس دار می‌تواند مفید باشد. وی گفت: مصرف غذاهای آماده، نمک سودشده، دودی شده و مواد غذایی حاوی مواد نگهدارنده می‌تواند بروز سرطان را افزایش دهد و افرادی که رژیم پرچرب و سرشار از چربی اشباع و ترانس مصرف می‌کنند، ۵ برابر بیشتر از افراد با مصرف متعادل چربی دچار سرطان می‌شوند.

این متخصص تغذیه افزود: مواد غذایی طبیعی ضد سرطان شامل میوه‌ها یا سبزی‌های سبزتیره، زرد، نارنجی، انگورقرمز، خانواده کلم، گوجه فرنگی، مرکبات، روغن های کانولا و زیتون، سیر، حبوبات، غلات کامل و ماهی است.

دکتر مرتضی صفوی متخصص تغذیه
سلامتیران

زیبــا شــو دات کام

شما ممکن است این را هم بپسندید

آخرین ارسال های انجمن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *