وقتی می خواهید موهایتان را رنگ کنید

رنگ کردن موها

این روزها زنان بسیاری برای زیبایی بیشتر یا پوشش‌دهی موهای سفید خود از رنگ موها استفاده می‌کنند. این کار به مردان نیز سرایت کرده است؛ غافل از اینکه این مواد چه عوارض جبران ناپذیری به همراه دارند. به طور کلی رنگ موها به دو دسته تقسیم می‌شوند: رنگ موهای گیاهی و رنگ موهای شیمیایی کاربرد رنگ موهای شیمیایی بسیار بیشتر از رنگ موهای گیاهی است. استفاده از اکسیدان به طور مداوم و طولانی مدت بر شکنندگی موها می‌افزاید. مسلما رنگ‌های گیاهی تاثیرات منفی بسیار اندکی دارند، ولی به طور کلی مردم از آنها استقبال نمی‌کنند؛ چرا که رنگ‌های شیمیایی، با تنوع رنگی وسیعی به بازار عرضه شده و جای رنگ‌های طبیعی را گرفته‌اند.

مو را می‌توان یکی از اجزای پوست تلقی کرد که اصلی‌ترین جزء آن کراتین (نوعی پروتئین) است. پروتئین‌های دیگر مثل یوملانین و فائوملانین نیز در مو وجود دارند که عامل رنگ طبیعی آن هستند. رنگدانه یوملانین عامل رنگ‌های تیره، مثل قهوه‌ای و مشکلی و رنگدانه فائوملانین عامل رنگ‌های قرمز تا زرد است. تغییر در میزان این رنگدانه‌ها در افراد مختلف، باعث به وجود آمدن رنگ‌های مختلف موی سر می‌شود و اگر فردی این رنگدانه‌‌ها را نداشته باشد، تمام موهایش سفید می‌گردد. هر تار مو از دو بخش غلاف و ریشه تشکیل شده است. غلاف، دور تا دور پوست و ریشه را می‌پوشاند. مو از قسمت ریشه رشد می‌کند و سایر بخش‌های مو مرده هستند. رنگ موها به دلیل وجود رنگدانه‌های آنها است. قبل از آنکه به سراغ رنگ‌ موها برویم، باید بدانیم که موهای نرم نسبت به موهای ضخیم و زبر زودتر آسیب می‌بینند؛ ولی جذب مواد شیمیایی در آنها سریع‌تر است. موهای زبر به علت اینکه لایه‌های کوتیکول بیشتری دارند، معمولا در برابر رنگ‌ موها و دکلره‌ها بیشتر مقاومت می‌کنند. غلاف به صورت یک برجستگی روی پوست و ریشه در زیر سطح پوست قرار دارد. غیر از ریشه مو که بخش زنده آن است، سایر بخش‌های مو مرده هستند. هر انسان حدود ۱۰۰- ۱۵۰ هزار تار مو روی سر خود دارد. کم‌خونی شدید، بیماری تیروئید و برخی بیماری‌های دیگر می‌توانند موجب سفید شدن زود هنگام موها شوند.

انتخاب رنگ مو
رنگ مو را از روی کاتالوگ انتخاب نکنید؛ زیرا رنگ مو باید با رنگ چشم‌ها و رنگ پوست متناسب باشد. رنگ موها از شماره ۱ تا ۱۰ تقسیم‌بندی می‌شوند (شماره ۱۰، روشن‌ترین درجه است و برعکس). وقتی که موهای خود را روشن می‌کنید، هاله گرمی از رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز دور شما دیده می‌شود. افرادی که رنگ پوستشان گندمگون است، بهتر است از رنگ‌های مسی، گل بهی، نخودی، قهوه‌ای، زرد، قهوه‌ای مایل به طلایی، فندقی و عسلی استفاده کنند. برای پوست‌های روشن نیز رنگ‌هایی با های‌لایت‌های آبی یا قرمز مناسب است. چشم‌های آبی، با رنگ‌های آبی خاکستری، آبی تیره، سبز تیره، مشکی و قهوه‌ای به صورت‌ های‌لایت هماهنگی بیشتری دارند.
به طور کلی هنگام انتخاب رنگ مو باید به پنج مورد توجه داشت:
۱) رنگ طبیعی مو ۲) رنگ پوست ۳) رنگ چشم ۴) چاقی و لاغری شخص ۵) شخصیت فرد
افرادی که موهای سرشان سفید است، هنگام رنگ کردن باید به چند نکته توجه داشته باشند. موهای سفید در برابر رنگ موها مقاوم هستند و به سرعت هم رنگ خود را از دست می‌دهند. به خاطر نبودن رنگدانه در تار مو، رنگ موها، روشن‌تر به نظر می‌رسند. قبل از رنگ کردن، موها را خوب نرم کنید، مدت قرار دادن رنگ روی موها را افزایش دهید و درجه رنگ را تیره‌تر انتخاب کنید.

رنگ موها از چه اجزائی تشکیل شده‌اند
تا صد سال پیش از رنگ موهای طبیعی استفاده می‌شد؛ اما در سال ۱۹۰۹، نخستین بار یک شیمیدان رنگ موی مصنوعی را ساخت و بعد از آن نخستین شرکت تولید رنگ موی مصنوعی در کشور فرانسه تاسیس شد. نام این شرکت را «لورآل» نهادند که امروزه شهرت بسیاری در تولید لوازم بهداشتی و آرایشی در سطح جهان دارد. رنگ موها به طور کلی از دو ماده شیمیایی به نام پیروکسیدهیدروژن و آمونیاک تشکیل شده‌اند. پیروکسیدهیدروژن یا همان اکسیدان، موجب حالت گرفتن مو و تثبیت رنگ آن می‌شود. استفاده زیاد از اکسیدان سبب خارج شدن سولفور مو و از دست رفتن سولفورمو، باعث زبری و نازکی تارهای مو می‌گردد. آمونیاک نوعی ماده قلیایی است که به روشن شدن موها کمک می‌کند. آمونیاک کوتیکول، یعنی قشر خارجی مو را جدا کرده و به درون پوسته مو نفوذ می‌کند. از آنجایی که برای روشن شدن موهای تیره باید رنگدانه‌های اولیه مو از بین بروند تا رنگ جدید نمایان شود، از بین بردن رنگدانه‌ها ممکن است به ساقه موها آسیب برساند و موجب خشکی، شکنندگی، موخوره و خشن شدن موها شود. رنگ‌های طبیعی مو (مثل حنا و پوست گردو) بسیار بی‌خطرتر از رنگ‌های شیمیایی هستند؛ ولی به خاطر داشتن سه عیب اصلی، کمتر کسی به سراغ آنها می‌رود.

۱) این رنگ‌ها بعد از چند بار شست و شو اثر خود را از دست می‌دهند. ۲) افراد زیادی به آنها حساسیت دارند ۳) تنوع رنگی بسیار کمی دارند.

رنگ موها به سه دسته موقت، نیمه موقت و دائم تقسیم می‌شوند. رنگ موهای موقت با یک بار شست و‌شو از بین می‌روند. (رنگ فقط روی ساقه قرار می‌گیرد). این رنگ‌ها باعث تحریک پوست سر و حساسیت نمی‌شوند و البته کم‌خطرتر از سایر رنگ‌ موها هستند. رنگ موهای نیمه موقت، از راه منافذ طبیعی به داخل ساقه مو نفوذ می‌کنند؛ ولی بعد از ۶- ۷ بار شست و شو از همان منافذ خارج می‌شوند و مو به رنگ طبیعی خود باز می‌گردد. رنگ موهای دائمی که با شست‌و شو از بین نمی‌روند، حاوی آمونیاک و اکسیدان هستند و موجب تغییرات پایدار و غیرقابل برگشت مو می‌شوند و با نفوذ در ساختار مو، آن را تخریب می‌کنند.  با آنکه تقریبا همه خانم‌ها از عوارض استفاده مداوم از رنگ موها و حتی سرطان‌زا بودن آنها اطلاع دارند، باز هم از آنها استفاده می‌کنند و در واقع خطرات احتمالی آن را به جان می‌خرند. متخصصان در این زمینه توصیه می‌کنند که دست‌کم از رنگ مو در فاصله‌های زمانی طولانی‌تری استفاده شود تا عوارض آن در درازمدت پدید آید. برای مبارزه با موخوره نیز کوتاه کردن نوک موها توصیه می‌گردد. استفاده مداوم از رنگ باعث خشکی و شکنندگی موها می‌شود؛ بنابراین باید با افزایش رطوبت، تا حد زیادی از آن جلوگیری کرد. روغن زعفران برای این منظور بهترین انتخاب است. همچنین شامپوی خود را تغییر دهید و از شامپوی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید. از سشوار نیز کمتر استفاده کنید و موها را در حالت خیس شانه نزنید.

خطرات احتمالی رنگ کردن مداوم موها
طبق تحقیقات، افرادی که به طور مداوم موهای خود را رنگ می‌کنند، بیش از سایرین در معرض ابتلا به سرطان (سرطان لیموفا) هستند. البته عوامل سرطان‌زا از بیشتر رنگ‌ موها حذف شده است و این مساله بیشتر به دو و سه دهه پیش مربوط می‌شود. خطر دیگر، احتمال طاسی است. ریزش شدید موهای سر و عدم رویش مجدد آنها باعث ایجاد طاسی می‌شود. استفاده مکرر از رنگ موهای شیمیایی موجب بروز کمبود پروتئین، افزایش مقدار ویتامین A بدن، کمبود آهن، استفاده از برخی داروها، یائسگی، اضطراب، ترس، عمل جراحی، تب شدید و عفونت می‌شود. ایجاد حساسیت‌های پوستی در اثر استفاده مداوم از این رنگ‌ها، عارضه دیگر است که ماده‌ای به نام «پارافنیلن دیامین» که در ترکیبات رنگ مو وجود دارد، سبب آن می‌شود. این حساسیت‌ها با قرمزی، پوسته ریزی، تاول و حتی قرمز شدن چشم‌ها بروز می‌کند. با یک بار استفاده از رنگ مو نمی‌توان از حساسیت‌زا بودن یا نبودن آن مطمئن شد. در نخستین بار ممکن است دچار حساسیت نشوید و سیستمی ایمنی هنوز واکنشی به آن نشان ندهد؛ اما در دفعات بعدی ممکن است سیستم ایمنی شروع به تولید آنتی‌بادی کرده و حساسیت بروز کند. بنابراین بهتر است قبل از استفاده از رنگ مو، آن را در قسمت کوچکی از پوست خود تست کرده و ۴۸ ساعت صبر کنید؛ چنانچه هیچ‌گونه عارضه‌ای ایجاد نشد، اقدام به رنگ کردن موهای خود نمایید.

چند توصیه برای موهای رنگ شده

۱) در روزهای آفتابی، از کلاه، روسری و محصولات ضدآفتاب استفاده کنید تا موهای‌تان کمتر خشک شوند و پوست‌تان نیز آسیب نبیند.
۲) از نرم‌کننده‌ها و تقویت‌کننده‌های مناسب استفاده کنید تا رطوبت موهای‌تان حفظ شود.
۳) به هنگام خشک کردن موها، حوله را به نرمی روی موهای‌تان بکشید.
۴) موهای خود را هنگام خیس بودن شانه نزنید.
۵) برای خشک کردن موها زیاد از سشوار استفاده نکنید و در صورت استفاده، زمان آن را کاهش داده و سشوار را با فاصله بیشتری از سر خود نگه دارید.
۶) موهای نازک آسیب‌پذیرتر و حساس‌تر از موهای ضخیم هستند.
۷) در دوران بارداری خصوصا سه ماهه نخست از رنگ کردن موها بپرهیزید.

مطالب مرتبط

۴۵ دیدگاه‌

 1. وحیده گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  به تازگی باسایت خیلی مفید شما و شخص شما آشنا شدم و خوشحالم که اینقدر با صبوری و محبت فراوان جواب تمامی کاربران رو میدید و بهشون کمک و راهنمایی میرسونید.
  من میخوام سه مدل رنگ مو متفاوت رو به رنگ روشن برسونم. تو مایه های عسلی نمیخوام موهاشون سبز یانارنجی بشه
  ۱-اولی رنگ موهاش مسی قهوه ای هستش یعنی تن نارنجی بیشتری داره
  ۲- موهاش رنگ و مش مسی هست ،دورنگه و میخواد حتما موهاش از تن نارنجی و طلایی و قرمز دربیاد وروشن بشه ومش هاش مشخص باشه
  ۳- رنگ موهاش زیتونی هستش
  لطف میکنید روش روشن کردن این سه مدل رنگ مو رو برام توضیح بدید و بفرمایید من چه رنگهایی بزارم
  سپاسگزارم

  [پاسخ]

 2. آنجلا گفت:

  سلام سرکار خانم بینا. ممنون ازسایت خوبتون و مطالب عالی و لطف شما محبت میکند اگر راهنماییم کنید.
  رنگ پوستم گندمیه وچشمام قهوه ای تیره هست ۳۱ سالمه و صورتم کشیده هست امااستخوانی نیست چون تپلم اما نمیدونم مثلث یا بیضی!
  ۲۵ اسفند ماه موهامو رنگ قهوه ای شکلاتی کردم که الان به قرمزی میزنه و ۴ سانت ریشه دارم و ده درصد موهام سفید داره دقیقا دایره وسط سرم و برند رنگم اورال بود و از اون تایم تا الان رنگ موهامو عوض نگردم و الان میخوام رنگ کنمو موهامم مدل دار یکمی کوتاه مرتب کنم. اما نمیدونم چه مدلی مرتب کنم اندازه طولی موهام از پشت سر تا دوبند انگشت پایین گردنمه و موهام یکدسته.
  میشه بهم رنگ مو پیشنهاد بدید خودم عسلی و فندقی رودوست دارم البته ممنون میشم برند رنگ مو و تم آن ونحوه ترکیبشم بهم بگید.
  امامشکل بزرگ دیگه من اینه که رنگ روی موهام دوامش کمه و در عرض یک هفته تا دوهفته تغیر رنگ میده و جذابیتشو از دست میده. اگر در اینموردم امکانش هست راهنماییم کنید تشکر میکنم.
  با سپاس فراوان از شما خانم بینا 🙂

  [پاسخ]

 3. مریم گفت:

  سلام یه سوال وقتی موهایمان را رنگ می کنیم و پوستمون هم رنگ شد باید چی کار کنیم تا اثر آن نماند ممنون

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ آبان ۱۱ام, ۱۳۹۲ ۲۱:۱۷:

  سلام عزیزم قبل از این که رنگ کنید پیشونی و گوشهارو کرم بمالید که رنگ خیلی روش تاثیر نزاره…موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 4. hasti گفت:

  سلام.خسته نباشید.
  ملیکا جون میشه این ترکیب رنگ مو رو بهم بگید.برای هایلات روش چه رنگی استفاده کنم.
  فدای تو .مممممممممممرررررسسسییی
  http://www.8pic.ir/images/61055774701443852977.jpg

  [پاسخ]

 5. رزیتا گفت:

  سلام . خسته نباشید
  میخواستم بدونم اگه من که موهام رنگ شده بعد رنگ کردن مثلا چند روز بعد ۲سانت واریاسون طلایی رو با کمی اکسیدان ترکیب کرده مدت چند لحظه به مو زده و بشورم چه اتفاقی میفته ؟ آیا خوب میشه یا نه ؟ اصلا این کار درست هست یانه ؟ و تغییری در رنگ موها (روشنتر و …. ) خواهد شد یا نه ؟ البته رنگ موها قهوه ای روشن از سری بژ میباشد .
  با تشکر و سپاس فراوان

  [پاسخ]

 6. سورنا گفت:

  http://www.mamipic.com/image-DADE_4F609540.jpg

  سلام ماهم.خسته نباشی قبول باشه طاعات.عزیز این عکس چه پایه میخادو مقدار رنگساژ چقد؟؟؟؟ممنونم

  [پاسخ]

 7. سورنا گفت:

  https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/946613_375931669191932_469357956_n.jpg

  https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/71891_336316086486824_2125860793_n.png

  https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/p206x206/24620_335345199917246_157751996_n.png

  عزیزم چه پایه ای لازم دارن این رنگها؟؟و فرمول محبت کن.فداتم

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۲۵:

  سلام عزیزم واسه من فقط یکی آخریش باز شدش که بادمجونی بنفشه باید بیس موهاتون پایه ی ۴-۵ باشه و بعدش بادمجونی شماره ۶ رو با ۳-۴ سانت واریاسیون بنفش و اکسیدان ۶درصد بزنید…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

  سورنا پاسخ در تاريخ تیر ۲۸ام, ۱۳۹۲ ۱۳:۰۶:

  واقعا نمیدونم چه جوری ازشماتشکرکنم فقط با دعای خیر.
  -اگرموهامو همین بادمجونی بزنم تاچقد بنفشش دوام داره؟(شرمنده امادوسدارم بنفشش زود نره وزیاد بمونه چون تا حالابادمجانی نزدم.)

  -روی این رنگ میشه بعدهاااارنگ دیگه زد؟یادکاپاژمیخاد؟

  -(رنگ بیول Biolخریدم نوشته۵/۲۲ یاv5) همین درسته؟بادمجونی۶ میشه؟
  مرسسسسییی

  [پاسخ]

 8. سورنا گفت:

  سلام خانومی.
  برای کسی که موهای سفیدتقریبا۵۰درصدی داره چه جوری بلوند کنفی بکنم؟
  آیا دکلره سفیدها رو جواب میده.؟ ممنون از فداکاریت.تازه کارمو بی تجربه

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۲۶ام, ۱۳۹۲ ۱۰:۱۹:

  سلام بله جواب میده همون دکلره رو با اکسیدان ۲ یا ۳ رو کل موها بزارید و بعدش که رسید پایه ی ۸ یعنی زرد موهای رنگدارتون باید زرد شن البته مراقب باشید مدام چک کنید که نسوزه موها و بعد بشورید کامل خشک کنید و بعدش دودی۷ و بژ۷ رو به میزان مساوی و با اکسیدان۶درصد و ۲۵ دقیقه بمونه و بعد بشورید میشه بلوند کنفی با دک.کرم هم میتونید برسونید به این پایه که کار باهاش راحتتره…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 9. سورنا گفت:

  http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTpi0iBlql2vnx0ol_8zWs0PJadQqpBzRYURsYlUGqK2nTmHzjz

  سلام عزیز دلم.میشه فرمول این رنگو رو موی طبیعی۴ و دکلره جداگانه لطف کنید.فداااااای تو

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ تیر ۲۴ام, ۱۳۹۲ ۱۹:۳۲:

  سلام رو طبیعی به این شفافی در نمیاد در ضمن مش سوزنی هم داره ها که میتونید زیتونی ۶ و طلایی ۵ رو بزارید با اکسیدان ۲ که میگم نزدیکش میشه اما عینش نه و در واقع با دکلره در میاد پایه ۷ و زیتونی و شکلاتی ۶ با اکسیدان۱-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 10. سورنا گفت:

  باسلام خانم بینای عزیز.من تازه دوره مراقبت زیبایی تموم کردم.چندسوال داشتم

  _ریموور چیست.کی باید استفاده بشه؟ فرمولش چیست؟؟

  _شاپو شیمیایی چیست؟؟

  _شهرماکوچیکه و رنگ۰۰۰ ندارن.من توکاتالوگ base color دیدم نوشته سوپریخی ۹۰-۰۰۰ آیا همان رنگ ۰۰۰میشود؟؟

  باسپاس فراوان.

  [پاسخ]

 11. arezoo گفت:

  سلام خسته نباشید من یک سوال قبلا پرسیدم جواب گرفتم اما الان یک سوال اینکه ایا می شود رنگی که شماره ۶ دارد و بخواهیم ان را روشتر از ان بخواهیم رو سر داشته باشیم مثلا ۷ یا ۸ با اکسیدان شماره ۹ در بیاوریم یا خیر در ضمن این رنگ شرابی می باشد با تشکر لطف کنید سریع جوابم رابدهید باز با تشکر فراوان

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ اسفند ۲۳ام, ۱۳۹۱ ۲۱:۰۸:

  سلام آرزو جان-بله اکسیدان ۹درصد رنگ رو بازتر میکنه و اکسیدان ۶درصد رنگ رو تیره تر میکنه و البته اکسیدان ۹ میتونه زائدی داشته باشه و یا زود باز کنه اما اکسیدان ۶ زائدیش خیلی کمتر میتونه باشه و دیرتر باز میکنه -شرابی هم با ۹درصد رو مو تیرخ بزارید مشکلی نداره ولی دوامش ممکنه کمی کمتر بشه و زودتر پاک بشه برای اینکار هم کمی آب مقطر به ترکیبتون اضافه کنید ؛۲بند انگشت واریاسیون قرمز هم فراموش نکنیدشاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 12. arezoo گفت:

  سلام از این که لطف کردید جواب من را دادید متشکرم فقط خواستم از وقتی که برام گذاشتید تشکر کنم موفق باشید

  [پاسخ]

 13. arezoo گفت:

  سلام لطف می کنید جواب من را بدهید من هنوز جوابم را نگرفتم با تشکر

  [پاسخ]

 14. arezoo گفت:

  سلام خسته نباشیدیکی اط من خواسته تا از شما راهنمایی بگیرم ایشون رنگی به اسم lon red dark blond شماره۶r-6.6 دارد موهابلند پر چند تا اکسیدان می خواهد بعد می خواهد بداند تقریبا این چه رنگی در می اید در ضمن موهای خودش الن تن بنفش دارد ولی الان می خواهد تن قرمزی داشته باشد با تشکر از زحمات شما

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۱ ۰۹:۳۸:

  سلام-این که شرابی ۶ هستش با اکسیدان ۶درصد و یکی دو سانت واریاسیون قرمز برای اینکه بیشتر جلوه کنه شرابیش ،ترکیب کنید و بزنید و غلظت رنگ هم مثل ماست معمولی بشه نه خیلی سفت نه آبکی…نیم ساعت هم یمونه کافیه اگر میخواهید دوام هم داشته باشه از یک آب مقطر هم ااستفاده کنید-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 15. تینا گفت:

  سلام مجدد یه سوال چرا من نمیتونم در انجمن سایتتون ثبت نام کنم و از اونجا سوالامو مطرح کنم زمانیکه گذر واژرو می زنم واسه تکرارش مینویسه رمزتون یکسان نیس ولی من درست میزنم اگه نتونستم اینجامیتونم سوالامو بپرسم ممنونم

  [پاسخ]

 16. تینا گفت:

  سلام عزیزم من موهامودودی طلایی کرده بودم والان ۷-۸ سانتی موهام رشد ریشه داشته می خوام موهاموبدون دکلره رنگ زیتونی خوشرنگ ویا شکلاتی دودی کنم لطف کنید بگیداز اول چکار کنم یعنی ریشه هارو ۰۰۰ بزارم از چه اکسیدان ها وچه واریاسیون هایی استفاده کنم ممنون درضمن از کجا عکسامو اپلود کنم دوست دارم مرسی

  [پاسخ]

 17. فاطمه گفت:

  ۳۳ ساله رنگ چشمام تیره .پوست گندومی .کمی چاق .صورتم کوچک .تازه مشو رنگ
  کردم دوست ندارم به نظرتان چه رنگی کنم و چه مدلی کوپ کنم؟

  متشکرم

  [پاسخ]

 18. مينا گفت:

  سلام من ۲سال پیش موهامو پرکلاغی کردم بهد از یکسال موهامورنگ روشن روشن گذاشتم ولی گفتند چود پر کلاغیش قبلا کردی بدرنگ میگره رنگ و گذاشتم قهوه ای تیره شد یعنی ۲ بارپشت سرهم رنگش کردم تا این رنگی شد حال بعد از یکسال دیروزدویاره اومدم رنگ c9وc10 قهوه ای با تن قرمز شد رفتم m10 گرفتم که یعنی قرمزیش گرفته بشه ولی انگار یه رنگ مات شده که معلوم نیست چه رنگی البته هردو دوبارواراسیون استفاده کردم ولی بازم اینجوری شد حال برااینکه موهام رنگ روشنتری که په پوست گندمی بیاد چی توصیه میکنید وباید چیکار کنم با تشکراز پاسخ شما

  [پاسخ]

 19. محبوبه گفت:

  اسم یه رنگ مو خوب هم برام بفرستین ممنون میشم

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۵۱:

  سلام عزیزم من از ویلاvoila ،الیو راضیم….شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 20. محبوبه گفت:

  مرسی از این که به سوالم جواب دادی ولی منظورتون از ترکیب طبیعی چیه ؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۵۳:

  سلام عزیزم-طبیعی همون سری N هستش-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 21. sahere گفت:

  سلام .
  موهام مشکی پرکلاغیه .. ۶ ساله رنگ نکردم.. می خوام بدون دکلره یک رنگ روشن ومد روز بزنم چی پیشنهاد می کنید …..پوست روشن …چشمام مشکی …..ممنونم!

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۲ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۵۷:

  سلام عزیزم به خاطر بیس موهاتون پیشنهاد میکنم دودی و زیتونی و خاکستری ۷ را با اکسیدان ۲ بزارید رنگ روشن و بیزائدی و زیبایی بهتون میده-شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 22. محبوبه گفت:

  سلام ملیکا جون من موهامو بی رنگ کردم الان موهام بعداز سه ماه ریشه هاش بیرون اومدن بعد موهامو قهوه ای کردم و وقتی شستم ریشه های مو هام قهوه ای هست و ساقه هاش زیتونی شده دوس دارم مو هام یک دست باشه وبخاطر اینکه مو هام بی رنگ شده میگن نمیشه یک دستش کرد شما کمکم کنید که چه رنگی با چه فرمولی استفاده کنم که یک دست بشه مرسی

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ شهریور ۱ام, ۱۳۹۱ ۰۴:۱۸:

  سلام-میشه یکدست کرد منتها تیره میشه ها-یعمی مثلا میتونید کاپوچینویی بزارید تقریبا قهوه ای سیره که البته با شستن جا میفته که ترکیب طبیعی و طلایی۴ با اکسیدان ۱ هستش…شاد و تندرست باشید

  [پاسخ]

 23. پریسا گفت:

  سلام خوبید؟ ترکیب رنگ مو برای فردی که موهاش مشکیه و می خواد بدون دکلره عسلی طلایی بشه چیه؟ ممنون

  [پاسخ]

 24. tara گفت:

  slm mishe tarkib rang shokolatio bgid? merc dekoloream nemikham bkonam ag mishe zood javab bdin.

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۶ام, ۱۳۹۱ ۰۷:۰۸:

  سلام-شکلاتی آماده هست و ترکیب لازم نداره اگه تیره میخواهید شکلاتی شماره ۴ را با اکسیدان ضضدقرمزی ۶درصد بزنید-موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 25. زهرا-21 گفت:

  سلام.ممنون ازتوجه شما.
  من ابروهم خیلی کم پشت شده و ریزش هم داره..چیکار کنم ابروهام پر بشه و دیگه نریزه..راهی هست که سریع نتیجه بده؟؟؟؟؟؟

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ اردیبهشت ۱۱ام, ۱۳۹۱ ۰۸:۳۵:

  سلام-اگه از استرس و اضطراب نیست میتونید مولتی ویتامین و همینطور ماینوکسیدیل موضعی استفاده کنید-موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

 26. نازی گفت:

  سلام
  عزیزم منتظرم میشه جوابمو بدی لطفا” مرسی

  [پاسخ]

 27. نازی گفت:

  سلام
  من قبلا” همین سوالو پرسیدم ولی یادم نیست تو کدوم پست بوده . ببخشید دوباره می پرسم.
  من موهام سفیدی داره الان هم با حنا هندی قهوه ای رنگ شده فقط قسمت سفید ها و کمی اطرافشون. ولی چون دو بار پشت سر هم زدم خیلی مشکی شده. البته همیشه با شستن کمرنگ تر میشه مثلا” بعد از ۲ ماه قزمز حنایی میشه. می خوام اینبار موهامو یه خرمایی خوشرنگ مثل موهای بعضی دختر بچه ها که بعضی قسمتاش هم یه برق طلایی پر رنگ داره رنگ کنم یعنی کاملا” طبیعی معلوم نباشه رنگه . حالا اگه یه چند ماهی فقط با کستینگ رنگ کنم تا این حنایی که رو موهامه کم کم بره و رنگ طبیعی موهام که مشکی معمولیه در بیاد چه رنگی بزنم تا اونطوری که گفتم بشه؟
  مرسی عزیزم که جواب میدین

  [پاسخ]

 28. محبوبه گفت:

  سلام برای کسی که پوست صورتش تیره است و موهای مشکی دارد ورنگ عسلی به صورتش میاد ؟ترکیب رنگ عسلی بدون دکلره چیست

  [پاسخ]

  ملیکا بینا پاسخ در تاريخ بهمن ۲۷ام, ۱۳۹۰ ۰۶:۳۵:

  سلام بله رنگ مناسبیه-عسلی روی مو طبیعی شکلاتی ۷ و طلایی۷ و ۲تابند انگشت واریاسیون سبز – موفق و تندرست باشید

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *